0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #140 -: Декември 18, 2007, 23:24:54 pm »
Не, няма.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #141 -: Декември 18, 2007, 23:59:30 pm »
Докторе, ако намаля моето хранене кърмата ми рязко спира  :(, а трябва да отслабна, защото 30-те кг. отгоре ми създават доста проблеми. Въпросът ми е - разваля ли се качеството на кърмата когато майката спазва малко по-ограничен режим на ядене? Т.е. може ли да се храним с остатъка от кърмата + АМ евентуално? Това е варианта след навършване на 5м.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #142 -: Декември 19, 2007, 00:27:56 am »
Не се разваля, но вкуса може би се променя.
"може ли да се храним с остатъка от кърмата + АМ евентуално"
Може.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #143 -: Декември 19, 2007, 02:22:33 am »
Малко офф

Гърците се "престрашиха" и показаха в периферен канал и в 02 посред нощ:

*"Другият наш възможен живот"
*"Писмо от Америка"
*"Крадецът на праскови"

Първите два от които не бях гледал.
Не че Гърците разбраха нещо от тези филми. Преди тях коментира един критик, толкова слаб (физически) че вида му (не мисля че бедния имаше и грам мазнинка по видимите оголени части на тялото в кадър)на изсушена рибка, повече комичен, отколкото сериозен тон, даде за филмите. Да оставим факта че наговори куп глупости и несвързани неща по простата причина, че гърците не познават никого освен себе си, не желаят, и нито се мъчат да опознаят. Гърците междувпрочем нямат кино-толкова е слабо, че не се гледа. Актьорите им също са невероятно слаби-мъка е да ги гледаш.
Подскачат обикновено (като вързано за единия крак пиле) насам-натам из кадъра с истерични движения, блуждаещи очи, и размахани ръце, като че ли наближава Страшния съд. Нещо средно между немите филми от началото на миналия век и "Носферату" на Мурнау (http://www.imdb.com/title/tt0013442/).

Филмите бяха великолепни, различни. Невероятно е това талантливо поколение в "Писмо от Америка".

За да не си мислят много от четящите тук, че Бърди "плюе" по всичко родно.
Не е така... .
« Последна редакция: Декември 19, 2007, 10:29:49 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #144 -: Декември 19, 2007, 06:06:59 am »
Намалете количеството Фризовом още повече.
Хумана е в тройката най-качествени и добри бебешки АМ.
Д-р Бьрди,можете ли да изброите кои са другите 2 ка4естенни бебешки АМ.
Дали Хумана може да се намери и в Канада?
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #145 -: Декември 19, 2007, 07:57:57 am »
Добро утро,доктор Бърди!Подготвяме се за захранване,но немога да намеря оризово брашно.Може ли да се ползва добре сварен и пасиран обикновен ориз или да купя оризова каша.Питам,защото сме пухкавички,а кашите са калорични.Искам да попитам и за плода-пасира се суров на пюре,така ли е?И може ли да се смесва плод с кърма?Благодаря и лек ден Ви желая!
« Последна редакция: Декември 19, 2007, 09:35:52 am от nimikra »


*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #146 -: Декември 19, 2007, 09:28:40 am »
Малко офф
За да не си мислят много от четящите тук, че Бърди "плюе" по всичко родно.
Не е така... . Ганка? ... не е така ;)
:lol: Докторе, Гането не чете тази тема вече, защото е в другата възрастова група (деца 1-6г.)! Иначе Мели вече веднъж размаха модераторски пръст за офф-а и аз не смея да пиша. :D
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #147 -: Декември 19, 2007, 09:58:59 am »
Доктор Бърди, здравейте!
Искам да ви попитам може ли по-острият мирис на урината да се дължи на някаква храна?
Всяка сутрин памперса на детето мирише малко по-осезаемо, но не чак неприятно - нормално, предполагам, все пак цяла нощ е стоял. Тази сутрин обаче миризмата беше значително по-остра, неприятна.
Пускаме стерилна урина два пъти в месеца (по мое усмотрение), при последната нямаше проблем. Дори, когато бяхме с уроинфекцията, не съм усещала подобна остра миризма.
Възможен проблем?
Вчера по-различното нещо беше пюре на Сънвал  ябълки + круши + елда - дадох 2/3 бурканче, като предния ден бях дала 1/3.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #148 -: Декември 19, 2007, 10:13:51 am »
Здравейте, д-р Бърди!
Гледам пак реакции сте обсъждали - е как да не наблюдава после човек  :wink:
Значи мойта Ема не се обръща - завърта се от гръб странично и ааха да се обърне, ама не се. От корем по гръб - също не се обръща. Главата държи добре, като я държиш в ръце започна да подскача и да се люлее даже, ако е на краката ми. Добре - не е притеснително. Нали?
Искам още нещо да питам обаче - на какво може да се дължи въртенето на главичката обаче - много начесто и бързо, точно преди да заспи или в полубудно състояние? Когато е напълно будна или напълно заспала не си я върти. Някакво неспокойствие или?
Другите неща иначе ги правим - гукаме, викаме, протягаме ръчички, държим играчки, слагаме в уста, не са й свити непрекъснато юмручетата, опитва се да става, иска да седи..., много живо и спокойно дете.
Пак ли откачам?  :wink:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #149 -: Декември 19, 2007, 10:45:30 am »
Доктор Бърди, здравейте!
Искам да ви попитам може ли по-острият мирис на урината да се дължи на някаква храна?
Всяка сутрин памперса на детето мирише малко по-осезаемо, но не чак неприятно - нормално, предполагам, все пак цяла нощ е стоял. Тази сутрин обаче миризмата беше значително по-остра, неприятна.
Пускаме стерилна урина два пъти в месеца (по мое усмотрение), при последната нямаше проблем. Дори, когато бяхме с уроинфекцията, не съм усещала подобна остра миризма.
Възможен проблем?
Вчера по-различното нещо беше пюре на Сънвал  ябълки + круши + елда - дадох 2/3 бурканче, като предния ден бях дала 1/3.
Може да е от храната.
"...пюре на Сънвал". Пресни ябълки и круши? :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #150 -: Декември 19, 2007, 10:47:13 am »
Намалете количеството Фризовом още повече.
Хумана е в тройката най-качествени и добри бебешки АМ.
Д-р Бьрди,можете ли да изброите кои са другите 2 ка4естенни бебешки АМ.
Дали Хумана може да се намери и в Канада?
НАН,Адапта (Гербер).
Там е особен пазар... .Не знам.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #151 -: Декември 19, 2007, 10:54:28 am »
Здравейте, д-р Бърди!
Гледам пак реакции сте обсъждали - е как да не наблюдава после човек  :wink:
Значи мойта Ема не се обръща - завърта се от гръб странично и ааха да се обърне, ама не се. От корем по гръб - също не се обръща. Главата държи добре, като я държиш в ръце започна да подскача и да се люлее даже, ако е на краката ми. Добре - не е притеснително. Нали?
Искам още нещо да питам обаче - на какво може да се дължи въртенето на главичката обаче - много начесто и бързо, точно преди да заспи или в полубудно състояние? Когато е напълно будна или напълно заспала не си я върти. Някакво неспокойствие или?
Другите неща иначе ги правим - гукаме, викаме, протягаме ръчички, държим играчки, слагаме в уста, не са й свити непрекъснато юмручетата, опитва се да става, иска да седи..., много живо и спокойно дете.
Пак ли откачам?  :wink:
"Значи мойта Ема не се обръща - завърта се от гръб странично и ааха да се обърне, ама не се."
->Това е в по-късна възраст.
Бързото въртене на главата ляв-дясно е известен феномен. Никой не знае причината.
Вероятно играят, защото от това получават световъртеж.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #152 -: Декември 19, 2007, 10:56:35 am »
Добро утро,доктор Бърди!Подготвяме се за захранване,но немога да намеря оризово брашно.Може ли да се ползва добре сварен и пасиран обикновен ориз или да купя оризова каша.Питам,защото сме пухкавички,а кашите са калорични.Искам да попитам и за плода-пасира се суров на пюре,така ли е?И може ли да се смесва плод с кърма?Благодаря и лек ден Ви желая!
Не, не обикновен ориз. Нестле има "Каша с ориз", която е обикновено оризово брашно.
Да, пасира се пресен, на пюре.
Да, може да се смесва с кърма.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #153 -: Декември 19, 2007, 10:56:50 am »
Доктор Бърди, здравейте!
Искам да ви попитам може ли по-острият мирис на урината да се дължи на някаква храна?
Всяка сутрин памперса на детето мирише малко по-осезаемо, но не чак неприятно - нормално, предполагам, все пак цяла нощ е стоял. Тази сутрин обаче миризмата беше значително по-остра, неприятна.
Пускаме стерилна урина два пъти в месеца (по мое усмотрение), при последната нямаше проблем. Дори, когато бяхме с уроинфекцията, не съм усещала подобна остра миризма.
Възможен проблем?
Вчера по-различното нещо беше пюре на Сънвал  ябълки + круши + елда - дадох 2/3 бурканче, като предния ден бях дала 1/3.
Може да е от храната.
"...пюре на Сънвал". Пресни ябълки и круши? :)

Не,не пресни -  готовото пюре е със съдържание елда, ябълки, круши.
Храним се почти само с домашна храна, освен в случаите, когато пътуваме или когато искам да дам нещо, което не мога да приготвя. С въпросното пюре исках да въведа елда. Първия ден дадох 1/3, а втория 2/3 от бурканче 190гр, като идеята ми беше на третия - днес, да дам цяло.
Да продължа ли по плана с елдата и днес?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #154 -: Декември 19, 2007, 10:58:42 am »
Малко офф
За да не си мислят много от четящите тук, че Бърди "плюе" по всичко родно.
Не е така... . Ганка? ... не е така ;)
:lol: Докторе, Гането не чете тази тема вече, защото е в другата възрастова група (деца 1-6г.)! Иначе Мели вече веднъж размаха модераторски пръст за офф-а и аз не смея да пиша. :D
Да, убягна ми това.
Добре за другото... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #155 -: Декември 19, 2007, 11:00:20 am »
Доктор Бърди, здравейте!
Искам да ви попитам може ли по-острият мирис на урината да се дължи на някаква храна?
Всяка сутрин памперса на детето мирише малко по-осезаемо, но не чак неприятно - нормално, предполагам, все пак цяла нощ е стоял. Тази сутрин обаче миризмата беше значително по-остра, неприятна.
Пускаме стерилна урина два пъти в месеца (по мое усмотрение), при последната нямаше проблем. Дори, когато бяхме с уроинфекцията, не съм усещала подобна остра миризма.
Възможен проблем?
Вчера по-различното нещо беше пюре на Сънвал  ябълки + круши + елда - дадох 2/3 бурканче, като предния ден бях дала 1/3.
Може да е от храната.
"...пюре на Сънвал". Пресни ябълки и круши? :)

Не,не пресни -  готовото пюре е със съдържание елда, ябълки, круши.
Храним се почти само с домашна храна, освен в случаите, когато пътуваме или когато искам да дам нещо, което не мога да приготвя. С въпросното пюре исках да въведа елда. Първия ден дадох 1/3, а втория 2/3 от бурканче 190гр, като идеята ми беше на третия - днес, да дам цяло.
Да продължа ли по плана с елдата и днес?
Не давам елда. До и над годинка.
Защо да не даваме само пресни плодове? може и с банан (НЕ, не е алергизиращ!).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #156 -: Декември 19, 2007, 11:07:12 am »
Даваме, даваме :D почти само пресни давам :) Но понякога искам да разнообразя плодовете - пресни имам ябълки, круши и дюли, а такива, които не са сезонни - като праскови, сливи - давам бурканчета на Гербер и Хипп най-често.
Този банан...не съм давала пресен - като знам, казват, как ги внасят чисто зелени и зреят на газ, давала съм, но в пюре на Хипп.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #157 -: Декември 19, 2007, 11:38:18 am »
Малко офф
За да не си мислят много от четящите тук, че Бърди "плюе" по всичко родно.
Не е така... . Ганка? ... не е така ;)
:lol: Докторе, Гането не чете тази тема вече, защото е в другата възрастова група (деца 1-6г.)! Иначе Мели вече веднъж размаха модераторски пръст за офф-а и аз не смея да пиша. :D
Да, убягна ми това.
Добре за другото... .
Чете ви тя от време на време :lol: А за филмите сте прав - имахме невероятно кино и това е едно от нещата, които ужасно ми липсва :(
А иначе по темата - открих нещо, което съм си разпечатвала, дадено от вас - оценка на моториката, като по-голямата част е на български, тук таме има по някоя фраза на английски. Та ако искате - мога да ви помогна, ще пусна отделна тема с информацията, за да не губите почивните си дни :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #158 -: Декември 19, 2007, 11:43:29 am »
Здравейте д-р Бърди,
вече сме на 2месеца  и 3дни.за 1 месец сме качили 1400кг.Педиатърката ни се накара :).ДИЕТА.от 22часа до 6 сутринта да не му давам мляко.Вие какво мислите?много ли са ни кг.5850кг за възраста?Как да го храня?Лакоми сме и с този режим няма да се справим.Продължаваме да си изпиваме по литър мляко.
Благодаря
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #159 -: Декември 19, 2007, 11:53:41 am »
@Ganka

Много Ви благодаря!
Аз превеждах в "бг мама" преди известно време доста неща.
Беше голям труд и много време.

С времето киното ни пак ще възкръсне-може би не под тази форма, но хората ги има.
Тези деца от "Писмо от Америка" са наистина невероятни.
Гледайки разглезените, презадоволени и вечно мрънкащи за привилегии по каналите гръцки "актьори" и се сещам за нашите-толкова талантливи,в толкова неблагодарно време за култура.
Всъщност всичко истинско се ражда в недоимък, трудности, изпитания.
Най-добрите записи на Св Рихтер от 50-те години са правени в условия, когато човека без жилище е спал под пианото на Нейхауз (неговия професор от Консерваторията), и е пътувал километри за упражнения, поради липса на собствен роял. Аскетизма като житейска философия е единственото нещо,което прави човека истински свободен. Вещите заробват неимоверно.

"Дебелият хляб" нищо не ражда-само примадони.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.