0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #160 -: Декември 19, 2007, 11:57:52 am »
Здравейте д-р Бърди,
вече сме на 2месеца  и 3дни.за 1 месец сме качили 1400кг.Педиатърката ни се накара :).ДИЕТА.от 22часа до 6 сутринта да не му давам мляко.Вие какво мислите?много ли са ни кг.5850кг за възраста?Как да го храня?Лакоми сме и с този режим няма да се справим.Продължаваме да си изпиваме по литър мляко.
Благодаря
Да, множко са, но зависи колко се е родил.
"Карането" не е метод на общуване. Диети на бебета не се правят.
Ако не се буди вечер-не хранете.
Може да ползвате спокойно по мезурка-две бебешко оризово брашно в 2-3 биберона, за да му сгъстявате АМ-така ще се намалят количествата изпивано. НЕ Е захранване, защото бебешкото оризово брашно е индиферентна безглутенова храна.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #161 -: Декември 19, 2007, 12:09:49 pm »
 Докторе, от вчера Малчо се слюнчи, не се притеснявах особено, нали зъби трябва да никнат. Днес обаче видях къде е подут венецът - точно на мястото на "кучешките" зъби отдолу! Т.е. никнат ни два странични резци, вместо предните такива! :(Четох някъде, че това е белег на рахит. Моля ви за вашето мнение!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #162 -: Декември 19, 2007, 12:11:41 pm »
@Ganka

Много Ви благодаря!
Аз превеждах в "бг мама" преди известно време доста неща.
Беше голям труд и много време.

С времето киното ни пак ще възкръсне-може би не под тази форма, но хората ги има.
Тези деца от "Писмо от Америка" са наистина невероятни.
Гледайки разглезените, презадоволени и вечно мрънкащи за привилегии по каналите гръцки "актьори" и се сещам за нашите-толкова талантливи,в толкова неблагодарно време за култура.
Всъщност всичко истинско се ражда в недоимък, трудности, изпитания.
Най-добрите записи на Св Рихтер от 50-те години са правени в условия, когато човека без жилище е спал под пианото на Нейхауз (неговия професор от Консерваторията), и е пътувал километри за упражнения, поради липса на собствен роял. Аскетизма като житейска философия е единственото нещо,което прави човека истински свободен. Вещите заробват неимоверно.

"Дебелият хляб" нищо не ражда-само примадони.
Днес ще го подготвя и ще го пусна - около 4 страници формат А4 беше, предполагам, че с превода ще е доста повече.
За жалост това, което беше преди - трудно би се върнало. Сега в България се произвежда само холивудска боза... Тъжно... но факт...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #163 -: Декември 19, 2007, 12:19:17 pm »
Здравейте д-р Бърди,
вече сме на 2месеца  и 3дни.за 1 месец сме качили 1400кг.Педиатърката ни се накара :).ДИЕТА.от 22часа до 6 сутринта да не му давам мляко.Вие какво мислите?много ли са ни кг.5850кг за възраста?Как да го храня?Лакоми сме и с този режим няма да се справим.Продължаваме да си изпиваме по литър мляко.
Благодаря
Да, множко са, но зависи колко се е родил.
"Карането" не е метод на общуване. Диети на бебета не се правят.
Ако не се буди вечер-не хранете.
Може да ползвате спокойно по мезурка-две бебешко оризово брашно в 2-3 биберона, за да му сгъстявате АМ-така ще се намалят количествата изпивано. НЕ Е захранване, защото бебешкото оризово брашно е индиферентна безглутенова храна.
роди се 3350кг в 27г.с и от седмица сме само на кърма.Имали опасност да му навредя като си похапваме така.Дохранвах с нан че не ми стигаше кърмата.сега вече се справям.ПОМПА-2броя едновременно :D
Никога не съм го будила за хранене.Иска си храната така че да немога да откажа.РЕВ без дъх.
8 пъти по 130мл.през 3 часа.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #164 -: Декември 19, 2007, 12:28:28 pm »
Докторе аз пак имам нужда от съвет.
От три дни в лявата гърда кърмата ми рязко намаля и се налага да дохранвам с дясната. На всяко хранене го слагам първо на лявата, но ефека е нулев :?
Мога ли да направя нещо?
Между другото пенестите изпражнения изчезнаха. Вече се изхожда през ден, обилно, много течно, но без пяна. Кога трябва да видя и аз кашести изпражнения?
От както намаля кърмата спрях да цедя онези 10мл, грешка ли е това?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #165 -: Декември 19, 2007, 12:30:54 pm »
Докторе, от вчера Малчо се слюнчи, не се притеснявах особено, нали зъби трябва да никнат. Днес обаче видях къде е подут венецът - точно на мястото на "кучешките" зъби отдолу! Т.е. никнат ни два странични резци, вместо предните такива! :(Четох някъде, че това е белег на рахит. Моля ви за вашето мнение!
Не е белег на рахит!
Има ред на никнене на зъбките, но не е абсолютно това.
Оставяме детето на спокойствие ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #166 -: Декември 19, 2007, 12:34:55 pm »
Докторе аз пак имам нужда от съвет.
От три дни в лявата гърда кърмата ми рязко намаля и се налага да дохранвам с дясната. На всяко хранене го слагам първо на лявата, но ефека е нулев :?
Мога ли да направя нещо?
Между другото пенестите изпражнения изчезнаха. Вече се изхожда през ден, обилно, много течно, но без пяна. Кога трябва да видя и аз кашести изпражнения?
От както намаля кърмата спрях да цедя онези 10мл, грешка ли е това?
Кашести изпражнения не са задължителни при изключително кърмени деца. Даже напротив. Но това е нормално ("...много течно").

Не е нулев ефекта-изпразва се гърдата и се стимулира.
Масаж, не помага ли?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #167 -: Декември 19, 2007, 12:37:46 pm »
Здравейте д-р Бърди,
вече сме на 2месеца  и 3дни.за 1 месец сме качили 1400кг.Педиатърката ни се накара :).ДИЕТА.от 22часа до 6 сутринта да не му давам мляко.Вие какво мислите?много ли са ни кг.5850кг за възраста?Как да го храня?Лакоми сме и с този режим няма да се справим.Продължаваме да си изпиваме по литър мляко.
Благодаря
Да, множко са, но зависи колко се е родил.
"Карането" не е метод на общуване. Диети на бебета не се правят.
Ако не се буди вечер-не хранете.
Може да ползвате спокойно по мезурка-две бебешко оризово брашно в 2-3 биберона, за да му сгъстявате АМ-така ще се намалят количествата изпивано. НЕ Е захранване, защото бебешкото оризово брашно е индиферентна безглутенова храна.
роди се 3350кг в 27г.с и от седмица сме само на кърма.Имали опасност да му навредя като си похапваме така.Дохранвах с нан че не ми стигаше кърмата.сега вече се справям.ПОМПА-2броя едновременно :D
Никога не съм го будила за хранене.Иска си храната така че да не мога да откажа.РЕВ без дъх.
8 пъти по 130мл.през 3 часа.
Оставете детето на спокойствие, моля.
Няма опасност да се навреди, ако не храните за "успокоение", през половин час.
Факт е че кърмени изключително деца могат да имат голям прираст на тегло.
Оризово брашно в кърма не се слага-не се сгъстява.
Само това с "помпата" не го разбрах. Защо не кърмим направо?

27 г.с. 3350? ;) Ако всички недоносени се раждаха с такова тегло... .
« Последна редакция: Декември 19, 2007, 12:50:54 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #168 -: Декември 19, 2007, 12:38:20 pm »
Не е белег на рахит!
Има ред на никнене на зъбките, но не е абсолютно това.
Оставяме детето на спокойствие ;)
:bighug:Благодаря, камък ми падна от сърцето! Много се притесних, още повече, че аз му давам Вигантол откакто не излизаме всеки ден навън.
Между другото трябва да се извиня за буйната си реакция против производителите на Вигантола, които бяха написали "Дневна препоръчителна доза 500UI", а една капка от него се равнява на 666UI. Забелязах, че една част винаги остава по лъжичката, с която се дава, така че явно това е направено, за да се отстрани този ефект.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #169 -: Декември 19, 2007, 12:42:27 pm »
Коки, ние никога не сме имали проблем с изпражненията (с изключение на два пъти на слуз в тях от ядени от мен сушени сливи и фурми) и винаги са ни били като  крем супа с по-гъсти бучици тук-там, никога не са били като каша...
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #170 -: Декември 19, 2007, 12:45:04 pm »
така сме от раждането.роди се с форцепс и ми го дадаха 6 ден,много опити правихме да засуче правилно но така и неуспяхме.Ползваше ме като залагалка.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #171 -: Декември 19, 2007, 12:50:39 pm »
Здравейте, докторе!
Отново Ви безпокоя с нашите проблеми /многодневното разстройство/.
Пробвах постепенно да намаля Фризовома за сметка на Фризолака, но ефектът бе минимален, а неразположенията се върнаха с предишната им сила. Затова въпросът ми е, мога ли да давам само Фризовом или Фризовом с минимално количество Фризолак, а за справяне с разстройството да добавям нещо в млякото - някакви капки, специална водичка или друго? Да допълня само, че към млякото добавям и 5 до 10 капки Саб симплекс.
А възможно ли е това ужасно разстройство да се дължи на настинка? Няма температура. Дъщеря ни е на 40 дни.
Благодяра Ви за компетентните съвети!
« Последна редакция: Декември 19, 2007, 12:52:52 pm от didiA »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #172 -: Декември 19, 2007, 12:54:37 pm »
Може ли да намерите Humana AR?
Колко мезурки Фризовом и колко Фризолак на шише ползвате?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #173 -: Декември 19, 2007, 13:03:01 pm »
quote author=Birdie link=topic=22133.msg320366#msg320366 date=1198060666]
Здравейте д-р Бърди,
вече сме на 2месеца  и 3дни.за 1 месец сме качили 1400кг.Педиатърката ни се накара :).ДИЕТА.от 22часа до 6 сутринта да не му давам мляко.Вие какво мислите?много ли са ни кг.5850кг за възраста?Как да го храня?Лакоми сме и с този режим няма да се справим.Продължаваме да си изпиваме по литър мляко.
Благодаря
Да, множко са, но зависи колко се е родил.
"Карането" не е метод на общуване. Диети на бебета не се правят.
Ако не се буди вечер-не хранете.
Може да ползвате спокойно по мезурка-две бебешко оризово брашно в 2-3 биберона, за да му сгъстявате АМ-така ще се намалят количествата изпивано. НЕ Е захранване, защото бебешкото оризово брашно е индиферентна безглутенова храна.
роди се 3350кг в 27г.с и от седмица сме само на кърма.Имали опасност да му навредя като си похапваме така.Дохранвах с нан че не ми стигаше кърмата.сега вече се справям.ПОМПА-2броя едновременно :D
Никога не съм го будила за хранене.Иска си храната така че да не мога да откажа.РЕВ без дъх.
8 пъти по 130мл.през 3 часа.
Оставете детето на спокойствие, моля.
Няма опасност да се навреди, ако не храните за "успокоение", през половин час.
Факт е че кърмени изключително деца могат да имат голям прираст на тегло.
Оризово брашно в кърма не се слага-не се сгъстява.
Само това с "помпата" не го разбрах. Защо не кърмим направо?

27 г.с. 3350? ;) Ако всички недоносени се раждаха с такова тегло... .
[/quote]
и в болницата се шегуваха с кг.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #174 -: Декември 19, 2007, 13:22:23 pm »
Благодаря за бързия отговор!
Ползвам 2 лъжички Фризовом и 1 и 1/2 лъжички Фризолак.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #175 -: Декември 19, 2007, 13:26:33 pm »
Не е нулев ефекта-изпразва се гърдата и се стимулира.
Масаж, не помага ли?
Масаж не съм пробвала.

Лан, крем супа е много точно казано :wink:
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #176 -: Декември 19, 2007, 13:57:03 pm »
Здравейте, докторе! Синът ми е на месец и 20 дни. От 5-ия ден е на смесено хранене. Първият месец наддаде около 1.200. Без да го тегля след кърмене съм му давала добавката с АМ, ориентирала съм се всеки път доста интуитивно, според сукането му (вслушвах се дали гълта). Сам той не е отказвал биберон, т.е., ако го оставя ще изяде всичко, но аз съм го ограничавала и е издържал спокойно около 3 часа. Почти винаги след ядене плаче, дори и когато съм му давала само АМ и съм сигурна, че е изял ориентироваъчното количество за периода (т.е. не е от глад). Напоследък не мога да се ориентирам колко яде и се притеснявам дали не го прехранвам и дали е възможно да се получи разширен стомах. Благодаря Ви за отговора!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #177 -: Декември 19, 2007, 14:01:49 pm »
Благодаря за бързия отговор!
Ползвам 2 лъжички Фризовом и 1 и 1/2 лъжички Фризолак.
С колко вода?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #178 -: Декември 19, 2007, 14:06:05 pm »
Около 100 мл вода.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #179 -: Декември 19, 2007, 15:20:44 pm »
Здравейте д-р Бърди, имам следните въпроси:
- По начало малката има затегнато стомахче, ака редовно сутрин, но изпражненията са и като топченца. Това е така от месеци, давам и пресни плодове, избягвам ориз и моркови, сутрин и вечер е на кърма (като вечер додавам НАН 100 мл.). Има апетит, но незнам как да се справя с този проблем. Купих и фини овесени ядки, но незнам как да ги приготвям и колко често да давам. Какво ще ме посъветвате?
- От  седмица насам забелязах отзад и в дясно на главичката изразено топченце с голенината на едра леща, това притеснително ли е? При леко опипване се мести и прилича на увеличен лимфен възел.
На 9 навършени месеца е. Предварително благодаря!