0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #280 -: Декември 23, 2007, 20:58:13 pm »
Здравейте д-ре, Йоана днес докато акаше доста се напъваше и ревеше.Беше много жална.Два дена подред яде зеленчуково пюре, в което имаше картоф и единия ден банан за следобяда, на другия оризова каша на милупа смесих с банан.Днес й направих спанак с морков- много го харесва по-принцип, но днес го отказа.По принцип не давам каши, само миналия следобяд реших да я смеся с плода.Да махна ли картофа?На какво може да се дължи запека?
Искам да ви пожелая ной-искрено много здраве, щастие и приятно прекарване на празниците.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #281 -: Декември 23, 2007, 21:07:02 pm »
Това вероятно е свързано със загуба на мускулен тонус във фазата на заспиване.
Проследяваме-би трябвало да изчезне докъм 6 месец.
Осигурете стабилна опора под тялото на детето и пак наблюдавайте.
Колко Вит Д даваме? да не би да е много?
Обсъдете и информирайте педиатъра си обаче... .
Вит. Д освен това, което се съдържа в АМ не давам допълнително. Иначе я държа в ръце докато я храня и може би наистина няма добра опора. Това се случва последните няколко дена, преди не се е случвало.... Ще попитам и нашата педиатърка, но като знам отговорите й на други мой въпроси, се съмнявам във всичко, което ще ми каже  :(  Благодаря Ви.

Весели празници Докторе.
Желая на Вас и Вашето семейство пътя Ви винаги да е облян в светлина, а щастието вечно да строи от очите Ви.  :D
« Последна редакция: Декември 23, 2007, 21:14:36 pm от denito »


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #282 -: Декември 23, 2007, 21:09:21 pm »
Здравейте д-ре, Йоана днес докато акаше доста се напъваше и ревеше.Беше много жална.Два дена подред яде зеленчуково пюре, в което имаше картоф и единия ден банан за следобяда, на другия оризова каша на милупа смесих с банан.Днес й направих спанак с морков- много го харесва по-принцип, но днес го отказа.По принцип не давам каши, само миналия следобяд реших да я смеся с плода.Да махна ли картофа?На какво може да се дължи запека?
Искам да ви пожелая най-искрено много здраве, щастие и приятно прекарване на празниците.
Да, да го махнем.
Давайте мъничко вода (10-ина мл) по средата на храненето.
И на Вас Весели празници!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #283 -: Декември 23, 2007, 21:12:10 pm »
Здравейте д-ре, Йоана днес докато акаше доста се напъваше и ревеше.Беше много жална.Два дена подред яде зеленчуково пюре, в което имаше картоф и единия ден банан за следобяда, на другия оризова каша на милупа смесих с банан.Днес й направих спанак с морков- много го харесва по-принцип, но днес го отказа.По принцип не давам каши, само миналия следобяд реших да я смеся с плода.Да махна ли картофа?На какво може да се дължи запека?
Искам да ви пожелая най-искрено много здраве, щастие и приятно прекарване на празниците.
Да, да го махнем.
Давайте мъничко вода (10-ина мл) по средата на храненето.И на Вас Весели празници!

Не иска да пие вода, след като се нахрани я кърмя "колкото да преглътне".
« Последна редакция: Декември 23, 2007, 21:30:30 pm от Macinka »
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #284 -: Декември 23, 2007, 21:33:22 pm »
Има ли някъде (т.е. Вие разполагате ли с) нещо като таблица за нормите на калориен прием при бебетата?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #285 -: Декември 23, 2007, 21:54:35 pm »
Това за какво ни трябва? ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #286 -: Декември 23, 2007, 22:01:12 pm »
От чисто любопитство най-вече, а и да се "подковем" за момента след захранване...  :D Така де, любознателна съм... но не и пре-доверчива ...особено към таблици... така че наистина просто ми беше интересно.  :D ако изобщо съществува такова нещо, де...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #287 -: Декември 23, 2007, 22:14:09 pm »
Това е различно за различните детски възрасти.
Освен това, даването на цифри води до гонене на цифри.
А това не е желателно. А и тези цифри не са абсолютни.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    nani

  • **
  • 74
  • Обичта е това от което имаме най-огромна нужда
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #288 -: Декември 23, 2007, 22:40:48 pm »
Здравейте д-р Бърди,
много се надявам на вашата помощ. Преди повече от 3 месеца по тялото на малкия-ръце, лице, крачета и по гърдичките започнаха да се появяват червени подобни на лишей петна. Посетихме кожен доктор и ни изписа рецепта №1 с някакво правено кремче. Петната затихнаха, но все си оставаха по няколко. Сега от няколко дни отново се появиха, като нарастват много бързо. Вчера отново посетихме кожната докторка и тя ни каза че имаме атопичен дерматит. Каза също, че и крема дето ни го изписала предния път бил много силен и да не го ползваме вече, а ние сме си го ползвали доста дълго време и то всекидневно и ни изписа нов. Пращам ви саит със снимките на малкия и с рецептите-на лични съобщения. Искам да питам:
1. Доста дълго сме ползвали правеното кремче и има ли някаква опасност за здравето на детето.
2. По принцеп е доста буен, но напоследък е станал направо неудържим и много раздразнителен. Двамата с баща му трудно се справяме дори с едно просто обличане.
Дали това е нормално.
3. Новата рецепта мога ли да я ползвам, за нашия проблем.
4. Имаме ли изобщо АД.
5. Нужно ли е да спазвам някаква диета ,защото още кърмя, а също така да не давам и някой храни на малкия.
Много ви благодаря за вниманието
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #289 -: Декември 23, 2007, 22:43:18 pm »
Разбрах Ви!  :D Не гоним цифри. Ще си подтисна любопитството.  :D
Благодаря, и отново пожелание за наиситна весели празници!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #290 -: Декември 23, 2007, 23:17:18 pm »
Здравейте д-р Бърди,
много се надявам на вашата помощ. Преди повече от 3 месеца по тялото на малкия-ръце, лице, крачета и по гърдичките започнаха да се появяват червени подобни на лишей петна. Посетихме кожен доктор и ни изписа рецепта №1 с някакво правено кремче. Петната затихнаха, но все си оставаха по няколко. Сега от няколко дни отново се появиха, като нарастват много бързо. Вчера отново посетихме кожната докторка и тя ни каза че имаме атопичен дерматит. Каза също, че и крема дето ни го изписала предния път бил много силен и да не го ползваме вече, а ние сме си го ползвали доста дълго време и то всекидневно и ни изписа нов. Пращам ви саит със снимките на малкия и с рецептите-на лични съобщения. Искам да питам:
1. Доста дълго сме ползвали правеното кремче и има ли някаква опасност за здравето на детето.
2. По принцеп е доста буен, но напоследък е станал направо неудържим и много раздразнителен. Двамата с баща му трудно се справяме дори с едно просто обличане.
Дали това е нормално.
3. Новата рецепта мога ли да я ползвам, за нашия проблем.
4. Имаме ли изобщо АД.
5. Нужно ли е да спазвам някаква диета ,защото още кърмя, а също така да не давам и някой храни на малкия.
Много ви благодаря за вниманието
Погледнах.

Ако правилно съм разбрал, в рецептата "Recepta2" са слагани по 1/2 таблетка, но от какво? не ми стана ясно-не мога да го разчета (първото нещо от рецептата "Recepta2").

2.Да, нормално е.
3.Коя е "новата" ? "Recepta1" или "Recepta2"? Ако изключим първото нещо,което не ми е ясно от "Recepta2" и двете ми се струват без смисъл и без ефект.
4.Това е инфектирана екзема (АД ?)по лицето. "Picture 674" е краче? или? -това там е обикновена екзема, може би контактна, може би в рамките на АД.
5. НЕ-освен овесени ядки,ядки. Но не заради АД, а по принцип. АД НЕ Е алергично заболяване и диетите касаят само един много малък % случаи.

Не знам с каква давност е обрива по лицето, но изглежда с голяма, тъй като си личи отгоре вазелина и ланолина какво "лъщене" са дали. При детски екземи и АД по принцип се избягват Ланолин и Вазелин- единият е животински, другия е нефтопродукт.

Ще Ви е нужно комбинирано кремче, съдържащо Бетноват+Фуцидин+Еуцерин (А-Дерма).
Може на първо време за лицето да се има пред вид Фусикорт, но без силен КС тези екземи по лицето едва ли ще се затворят ИЗЦЯЛО, което и ние искаме.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    nani

  • **
  • 74
  • Обичта е това от което имаме най-огромна нужда
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #291 -: Декември 23, 2007, 23:36:51 pm »
Рецепта 1 е по старата, първото нещо докторката го задраска при второто ни посещение, но и то е включено в крема нещо като Fluinar mas (по мое виждане)
Снимката е на ръчичката, това петно изобщо не се махна.
Петното което е по лицето е грубо на пипане, зачервено и топло. Подобни петна на тези по лицето има и по крачетата и около лактите, а вече и по корната страна на дланите. По лицето се разпродтранявт все повече.
Може ли да съм навредила на детето си с дългото ползване на посочения крем?
Да разбирам ли че шанса да се махнат тези петна е твърде мълък?
С А-Дерма ли да мажа на всякъде?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #292 -: Декември 23, 2007, 23:52:42 pm »
Рецепта 1 е по старата, първото нещо докторката го задраска при второто ни посещение, но и то е включено в крема нещо като Fluinar mas (по мое виждане)
Снимката е на ръчичката, това петно изобщо не се махна.
Петното което е по лицето е грубо на пипане, зачервено и топло. Подобни петна на тези по лицето има и по крачетата и около лактите, а вече и по горната страна на дланите. По лицето се разпространяваща все повече.
Може ли да съм навредила на детето си с дългото ползване на посочения крем?
Да разбирам ли че шанса да се махнат тези петна е твърде мълък?
С А-Дерма ли да мажа на всякъде?

"Флуцинар", разбрах.
По принцип изписваме много по-силни неща от Флуцинар, така че да сте навредили?- не сте.

Ще се махнат тези петна напълно, но ще трябва комплексен подход.
Първо третираме с комбинираното кремче.
След изчезване на всички екземи се продължава с А-Дерма, баня с Авеено трици и общо-с грижи за кожата и овлажняването и.

Вероятно е АД това... .
« Последна редакция: Декември 23, 2007, 23:59:23 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    nani

  • **
  • 74
  • Обичта е това от което имаме най-огромна нужда
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #293 -: Декември 24, 2007, 00:11:29 am »
Това комбинирано кремче трябва да ми го приготвят в аптеката от Бетноват+Фуцидин+Еуцерин или има готово такова на А-Дерма. По колко пъти на ден да се мажем? От месеци вече се къпем с душ гел на А-Дерма. С какво е подходящо да овлажняваме кожата? Напълно се отказах вече от изписаният ни крем.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #294 -: Декември 24, 2007, 00:29:24 am »
Благодаря Ви д-р Бърди,
ПОжелавам Ви и новата година да е здрава,  успешна и късметлийска. За Вас и всичките Ви близки и приятели.
Още едно въпросче.
Днес докато ядях ябълка на закуска, дететто стоеше в скута му. Много заинтерисовано ме гледа вече като ям. Повече от любопитство и за шоу :D и дадох парче ябълка /държейки го аз/, много беше сладка, отначало го облиза, опита и му се нахвърли доста лакомо :D. Има си 2 зъба вече имаше следи от тях в ябълката :D. Явно и хареса.
Да напомня - на 5,5 мес е, досега е яла само зеленчукови пюрета, които хапва с удоволстеие, за разлика от АМ, по мои наблюдения :D
Та въпроса ми е, могат ли да се дават вече така да гризе, пърчета ябълка, или от кога ако според Вас още е рано. Преполагам заради задавянето има опасност, но ако аз и го държа???
Благодаря Ви отново и спокойна вечер.

*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #295 -: Декември 24, 2007, 00:31:43 am »
Добър вечер, Бърди
Вече официално на Боян не му стига кърмата, дори когато изпразва и двете гърди :(
Вчера ми се наложи да отсъствам за известно време и бебето го гледа майка ми. Още преди да изляза той беше доста нервен, не искаше да спи. След като е заспал се е будил на малки интервали с плач, все едно нещо го стряска и след това много трудно е заспивал. Два часатрудно дочакани да минат след като съм го кърмила е изял около 140мл и е заспал. Спа от 23ч до 8,30 сутринта.
Тази сутрин го кърмих в 9ч отново от двете гърди, като количеството беше достатъчно, вероятно поради дългата пауза. В 10,30 Боян повърна огромно според моите представи количество - лежеше в мокро петно от главата до кръста. За съжаление в този момент не бях в стаята и не видях как е повърнал. Към 11ч му предложих гърда, но не пожела изобщо да хапне, излязохме на разходка и той спа до 14,30. Отново нахраних от двете гърди, спа спокойно до към 6ч. И следващото хранене беше от двете гърди, но не заспа, около половин час след приключване на храненето отново стана нервен. Трудно, но изчаках да минат два часа преди да му дам отново,но както и очаквах до никъде не му стигна, не можа да заспи, плака и за това му направих АМ(Фризолак - такова имам в наличност), първо изяде 70мл, уригнах го и изяде още 40мл. Сега спи спокойно.
До сега винаги съм кърмила около 30минути, сега храненето отнема около час и пак не е достатъчно.
Всичко това го написах, защото явно ще се дохранва, но не знам как е по-правилно: 1, Всяко хранене ли да е кърма+АМ или да редувам кърмене и АМ?
2, Какво количество трябва да изяжда на два месеца?
3, Биберонът на шишето е с една дупка, достатъчно ли е или да взема с 2?
4, Вие препоръчвате Хумана, мога ли да изразходвам кутията Фризолак, която съм отворила или още сега да взема Хумана?
5, До сега давах по 1 капка Вигантол, от как е лошо времето и не излизаме всеки ден, като дохранвам това необходимо ли е все още или количеството в АМ е достатъчно, въпреки че Ам не е единствената храна?
Стана доста дълго и досадно, извинете :oops:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #296 -: Декември 24, 2007, 00:36:53 am »
@nani

Кремчето трябва да се изпише от педиатър в нужните пропорции.
Давам Ви идея за работещите и подходящи, и нужни съставки (от личен опит).
Ако не намерите Еуцерин, може за база да се ползва и А-Дерма.

А-Дерма екзомега или Еуцерин Аквафор или Авеено гамата са подходящи за хидратантни кремчета.
Каквото намерите.

Без резултатно ликвидиране на екземните полета, хидратантният крем нищо не прави и не помага. Ако го слагате върху екземата-най-много да се инфектира екземата и да се появят тези дребни, жълтеникави люспички (белег на инфектираност в случая).

Във всеки случай, особено по лицето си струва за два дена да се опита с Фусикорт.
Ако не стане, правеното кремче ще е от мега полза.
« Последна редакция: Декември 24, 2007, 00:40:41 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #297 -: Декември 24, 2007, 00:42:51 am »
Благодаря Ви д-р Бърди,
ПОжелавам Ви и новата година да е здрава,  успешна и късметлийска. За Вас и всичките Ви близки и приятели.
Още едно въпросче.
Днес докато ядях ябълка на закуска, детето стоеше в скута му. Много заинтересовано ме гледа вече като ям. Повече от любопитство и за шоу :D и дадох парче ябълка /държейки го аз/, много беше сладка, отначало го облиза, опита и му се нахвърли доста лакомо :D. Има си 2 зъба вече имаше следи от тях в ябълката :D. Явно и хареса.
Да напомня - на 5,5 мес е, досега е яла само зеленчукови пюрета, които хапва с удоволствие, за разлика от АМ, по мои наблюдения :D
Та въпроса ми е, могат ли да се дават вече така да гризе, парчета ябълка, или от кога ако според Вас още е рано. Предполагам заради задавянето има опасност, но ако аз и го държа???
Благодаря Ви отново и спокойна вечер.
Не цели ябълка или плодове.
Да дадем пюре в 16-17-18.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    nani

  • **
  • 74
  • Обичта е това от което имаме най-огромна нужда
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #298 -: Декември 24, 2007, 00:48:24 am »
Много ви благодаря за цените съвети. Найстина съм притеснена от диагнозата, а и от липсата на добър педиатър, с който да се консултираме лично. При първата поява на такава екзема педиатърката ни изписа Елоком, но се влошиха нещата.
Още веднъж благодаря, весело посрещане на празниците и нова година изпълнена с доброта.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #299 -: Декември 24, 2007, 00:55:20 am »
Добър вечер, Бърди
Вече официално на Боян не му стига кърмата, дори когато изпразва и двете гърди :(
Вчера ми се наложи да отсъствам за известно време и бебето го гледа майка ми. Още преди да изляза той беше доста нервен, не искаше да спи. След като е заспал се е будил на малки интервали с плач, все едно нещо го стряска и след това много трудно е заспивал. Два часатрудно дочакани да минат след като съм го кърмила е изял около 140мл и е заспал. Спа от 23ч до 8,30 сутринта.
Тази сутрин го кърмих в 9ч отново от двете гърди, като количеството беше достатъчно, вероятно поради дългата пауза. В 10,30 Боян повърна огромно според моите представи количество - лежеше в мокро петно от главата до кръста. За съжаление в този момент не бях в стаята и не видях как е повърнал. Към 11ч му предложих гърда, но не пожела изобщо да хапне, излязохме на разходка и той спа до 14,30. Отново нахраних от двете гърди, спа спокойно до към 6ч. И следващото хранене беше от двете гърди, но не заспа, около половин час след приключване на храненето отново стана нервен. Трудно, но изчаках да минат два часа преди да му дам отново,но както и очаквах до никъде не му стигна, не можа да заспи, плака и за това му направих АМ(Фризолак - такова имам в наличност), първо изяде 70мл, уригнах го и изяде още 40мл. Сега спи спокойно.
До сега винаги съм кърмила около 30минути, сега храненето отнема около час и пак не е достатъчно.
Всичко това го написах, защото явно ще се дохранва, но не знам как е по-правилно: 1, Всяко хранене ли да е кърма+АМ или да редувам кърмене и АМ?
2, Какво количество трябва да изяжда на два месеца?
3, Биберонът на шишето е с една дупка, достатъчно ли е или да взема с 2?
4, Вие препоръчвате Хумана, мога ли да изразходвам кутията Фризолак, която съм отворила или още сега да взема Хумана?
5, До сега давах по 1 капка Вигантол, от как е лошо времето и не излизаме всеки ден, като дохранвам това необходимо ли е все още или количеството в АМ е достатъчно, въпреки че Ам не е единствената храна?
Стана доста дълго и досадно, извинете :oops:
Досадно? не е. Информативно? да, и то много.

Как действаме:

*отбелязвате онези хранения, след които детето явно е неспокойно. В тези хранения (като че ли са едно,две) дохранваме след кърмене с АМ. Отбелязвате с минаването на дните, в кои от храненията с АМ то е повече от половината от нужното за едно хранене количество мляко. Ако е повече от 1/2 АМ, струва си това кърмене да се замести изцяло с АМ, а за другото хранене, поради повечето кърма да извадите добавката АМ и да кърмите само.
2. Около 130-140 на хранене при 6 хранения дневно (и ако теглото на детето е около 4.5-5 кг). Но тези количества са много индивидуални- има деца и с по 170 на хранене.
3.Ако детето хапва добре, не е нужен по-голям биберон.
4.Свършете Фризолак първо.
5.Когато общото дневно количество изпивано АМ е над 400-500 мл (или Вит Д с изпиваното е 200-400 единици дневно), тогава ще смятаме че Вит Д само от АМ стига.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.