0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #120 -: Февруари 27, 2006, 20:43:34 pm »
Здравей. ами така ми казаха. Но както и дае тук момичетата ми казаха, че това не е вярно...така че...Стискам ти палци...дано да ни зарадваш с добри новини.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #121 -: Февруари 28, 2006, 15:00:43 pm »
каси аз за това попитах малко страно ми се видя да трябва да се пазиш толкова време на мен след коремната операция ми казаха година и половина но сега само месецблагодаря ти за пожеланието и на теб също да ти се връща :)
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #122 -: Февруари 28, 2006, 15:08:01 pm »
пети-пати, хелиос-гери ние всички знаем че не бива да се отчаиваме знаите че за всяко нещо си има ВРЕМЕ , ПЪТ и Надежда понякога ще ви пиша неща породени от депресия но знаите че докато не загубите онази капчица сигорност в сърцата си , тази която ви кара да се усмихвате щом си помислите за детенце и ви кара да се чувствате сигорни че и на вас ще се случи-- до тогава не се притесняваите бедете сигорни че ще стане :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #123 -: Февруари 28, 2006, 16:14:20 pm »
Мила, на мен не ми казаха да се пазя, просто като казах, че имам закъснениеми се изсмяха. Тоест не би могло да забременея след лапаро толкова скоро. Но съм сигурна, че това глупости. Писна ми от такива лекари....защото знам не един случай на заченали точно скоро след лапаро. Иначе желая кураж на всички момичета, на които им предстои това нещо.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #124 -: Февруари 28, 2006, 16:30:08 pm »
:D  аз също съм чувала за доста момичета които са зачевали скоро след лапарото дори са ми казвали че първите няколко месеца е наи вероятно да се случи пък аз иначе какво съм глупаче отивам днеска на физиотерапия и питам лекаря -- хубаво де то добре това ама да не ми повлияе зле на овулацията( че наближава) после потънах от срам хахах каза че дори е помагало инъче мила аз също много мога да ти разказвам за кофти лекари и то не от приказки на други хора имах късмета да попадна на свестен такъв и го ожелавам и на вас щото то не стига че имаме проблеми ами и като е некъдърен тоя дето те бърка става лошо  :) успех и на теб и аиде вече някоя да каже че е станало не мислите ли че е вече време  :D
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #125 -: Март 08, 2006, 13:03:15 pm »
Здравейте,момичета!Миналата седмица беше моята лапароскопия и благодарение на вашите истории,коментари и препоръки знаех как ще протече всичко.Бях подготвена за всяко 1 усещане-от разхлабващия ефект на''Х-преп''-до болките в рамото на следващия ден.
Оперира ме д-р Тюфекчиева,в компанията на д-р.Пейчева.Страхотни са!За лапаро има изписано доста,а и аз пиша бавно,така че ще наблегна на различното.
За МА трябва да се знае,че базата е зле,персонала също,но лекарите са добри!Това е най-вайното,така че гадния кенеф се преживява.
В деня на постъпване към 13ч. професорът/К...забравих/преглежда всички новоприети пациентки,заобиколен от 20 души/лекари,сестри и т.н./След това на  определените за операция на следващия ден се прави проба за упойка и се пие''Х-преп'' или-те предлагат рициново масло.После започва дългото пиене на 3л. вода,което приключва в 22ч.Мен малко бавно ме хвана,та към 1ч. беше най-веселата част :oops:
Сутринта ни заведоха на 3 ет.,поразпитваха дали сме яли и пили и-всеки към операционната.Там е леко страшно с тези лампи отгоре и... един ми мери кръвното,друг ми търси вената,трети ми завива краката...много филми гледаме просто!Но след като ми сложиха упойката ,казаха да дишам в1 маска и се събудих чак в реанимация.Там стоях 2часа,само ми хвърлиха 1 легенче да повръщам и го взеха чак като ме качваха към 6ет.Болките са малко по-силни от М,не може да се яде до вечерта,т'ва е най-гадно.На др.ден ме боля и рамото на ръката с абокада?!На обяд ме изписаха,на5 ден ми махнаха конците,на6 ден се изкъпах като пич и вече съм О'К.На който му предстои-споко!Минава леко и бързо влизаш в ритъм!Само секса незнам кога се завръща?   :roll:
Успех на всички!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #126 -: Март 08, 2006, 13:43:10 pm »
binki-s ти си изкарала добре защото явно твоята лапароскопия е била само диагностична но в едно си права наистина няма кои знае какви болки в корема и разни такива като изключим гадното излизане от упоиката, когато почва6 да усещаш собственото си тяло и се питаш- това краката ли ми са това ръцете ли ми са  :)  и повръщането ( но не е задължително ) също болката от въздуха които ти вкарват и ти наблъскват органите между ребрата- и това се преживява :wink:  вратните мускули при мен това беше наи гадното . На последващия ден сутринта се опитах да си изправя главата и умрях от болка просто не можах да я повдигна изобщо. аз стоях  в реанимация 24ч но като истински герои от войната  :wink:  станах да ходя още същата вечер. Те не бяха много навити ама аз съм инат :D  можеби страха от предишната операция ме накара да стана.
binki-s радвам се че си добре и дано всичко да е минало на 6 ако ти се разказва пиши защо се е стигнало до лапароскопия
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #127 -: Март 08, 2006, 19:49:23 pm »
Ами при мен според 1 лекарка имаше съмнение за ендометриоза,според друг-нямало голямо основание за такава диагноза,но аз вече се бях побъркала.Знаете какво значи ендометриоза,а и аз изчетох доста.Реших,че отзивите за д-р Тюфекчиева са мн. добри,близка лекарка също ми я препоръча и така се реших.За щастие всичко е о'к,тръбите пропускат,даже и дом.фоликул съм си имала :wink:.Аз прескочих цв.снимка,но от1г. и 10 мес. не става,а овулация имам,хормони в норма,спермограма1-супер,2-не съвсем,но според док.,съмняваща се в ендометриоза,спермограмата не е проблемна.Сега мисля да направим нова и да продължаваме тренировките :00001754:
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #128 -: Март 09, 2006, 10:26:51 am »
нали знаеш случайте с хората които нямат проблеми но не става -- не уцелват момента --- деликатна работа е това зачеването така че като се установи че всичко е наред ( в което се надявам ) без да го превръщаш във фикс идея( което е доста трудничко) проследяваш си симптомите и с усмивка на уста ще стане  :)  страното е че наистина има много случаи когато хората казват че се отчаиват и то става а когато го искаш и следиш нещата не. не знам за теб но аз дори когато знаех че няма никакъв шанс пак си се надявах и просто не мога да спра , не мога да се отчая до такава степен че да не мисля за това успех мила и даи Боже скоро да се похвалиш
*

    katia77

За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #129 -: Март 13, 2006, 15:00:25 pm »
Нека и аз да споделя тук утре предстои и моята лапароскопия сега пих х-преп започвам с пиенето на вода и така притеснено ми е доста но се надявам и аз като всички вас после да споделя че са били напразни притесненията ще ви пиша като се прибера от болницата стискайте палци(и на краката ако можете) :D  :D  :D
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #130 -: Март 13, 2006, 15:02:56 pm »
стискам ти палци да мине всичко на 6 не се съмняваи че после с усмивка на уста ще кажеш - нямаше нужда да се притеснявам толкова. :)  спех и утре ще си мисля за теб и ще стискам палци
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #131 -: Март 15, 2006, 09:12:07 am »
стори ми се странно едно нещо но не знам къде да попитам за него  :oops:  та според вас нормално ли е след овулация цервикалната слуз да се сгъсти доста и така обилна( в смисъл че се вижда всеки де) като трябва по принцип да пресъхне както и е ставало де? ако някои иска нека ми отговори  :roll:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #132 -: Март 15, 2006, 12:38:48 pm »
Цитат на: naha
стори ми се странно едно нещо но не знам къде да попитам за него  :oops:  та според вас нормално ли е след овулация цервикалната слуз да се сгъсти доста и така обилна( в смисъл че се вижда всеки де) като трябва по принцип да пресъхне както и е ставало де? ако някои иска нека ми отговори  :roll:


Точно така и трябва да стане.Дните около овулацията, са т.н фертилни дни(плодовити).Тогава цервилакната слуз започва да се избистря,става по-водниста и еластична.Всичко това става постепенно,от началото на тези дни до овулацията,когато тя е най-обилна, най-еластична,най-прозрачна.След овулация,тя става гъста,лепкава и бяла на цвят.При някои може да намалее ,до такова количество,че все едно пресъхва.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #133 -: Март 15, 2006, 14:05:40 pm »
а при бременност пак ли е такава?
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #134 -: Април 18, 2006, 11:19:49 am »
Явно никои не може да ми каже сигорно е строго индивидуално но които и да попитам как му е ЦС когато зачене никои не ми казва както и да аз лично щом толкова много се интересувам си викам вече да забременея че да си отговоря на тоз въпрос :wink:
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #135 -: Април 18, 2006, 14:17:23 pm »
Naha, мила - не че не искат да ти отговорят момичетата, просто тук пишат предимно такива, които още не са забременели :?. Ако искаш задай си въпроса отделно, за да го забележат повече от четящите във форума, но от друга страна можеш да погледнеш темата Първи признаци на бременността - мисля, че там имаше нещо по твоето питане.
Намерихме нашето синче.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #136 -: Април 18, 2006, 16:25:53 pm »
Цитат на: naha
Явно никои не може да ми каже сигорно е строго индивидуално но които и да попитам как му е ЦС когато зачене никои не ми казва както и да аз лично щом толкова много се интересувам си викам вече да забременея че да си отговоря на тоз въпрос :wink:


Сега прочетох въпроса ти.
Единственото което зная е, че при бременност влагалищната лигавица има зърнест вид,който може да се установи на пипане (палпаторно). Не че аз мога да направя разлика :)
И друго:под влияние на засилващата се продукция  на естрогени и прогестерон  влагалището става по-широко,по-дълбоко и с по-голяма еластичност. Влагалищното съдържимо се увеличава (влагалището се усеща по-влажно). Но каква е консистенцията му-незная.(бяла, прозрачна, лепкава или водниста, с голям еластицитет?-незнам)
/И друго- по време на бременност се забелязва ливидно оцветяване на външният отвор на уретрата, на влагалищната лигавица и на влагалищната част на Цервикса- но това го вижда гинеколога при преглед-това съм го чела, като ранен признак на бременност./

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #137 -: Април 18, 2006, 16:54:41 pm »
ехаааа благодаря ви много ама аз питах защото просто ми беше любопитно пети маи си права че съм задала въпроса на правилното място но и в стаята за разговори като питам пак не миказват:) както и да е благодаря и на двете ви наистина :) Пък и беше позападнала тая тема и реших да я съживя :wink: .Как сте вие момичета има ли някакво развитие.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #138 -: Април 19, 2006, 08:45:07 am »
Цитат на: naha
Как сте вие момичета има ли някакво развитие.

Аз се включих активно в зимната тема, но безрезултатно :cry: . Сега съм в пролетната, но не мога да се похваля с успех - чакам резултати от третото си инсе :( .
Намерихме нашето синче.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #139 -: Април 19, 2006, 09:39:01 am »
Пети мила стислам палци това да е било успешно и скоро да ни се похвалиш :crossfingers:   :kiss: