0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #60 -: Декември 23, 2005, 16:45:10 pm »
благодаря ви за топлите думи наистина ми помагате много просто не знаете колко дори. не ви виждам но ви чувствам блиски :) опитах при доганов но в краина сметка си записах при Филипов. ако някои е бил при него кажете как е било. фрешбрииз ми спомена за него,, но си ми иска 30лв за прегледа. каза че направление не му рябвало. направо не знам. ако се наложи лапаро няма как ще натискам за здравна каса. на 03/01/06 ми е прегледа в първиа ден от новата година (работен) и първия час е за мен дано това е добър показател :wink:  ще пиша как е минало. пак ви бладодаря  :bighug: за всички  :party: и дано скоро поне една ни накара да празнуваме.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #61 -: Януари 17, 2006, 14:08:16 pm »
Ето ме най-сетне и мен момичета - завърнах се изпълнена с нови сили и надежди.
В началото на декември обещах да разкажа за лапароскопията си, но чак сега имам възможност.
Ето и резултатите: дясната тръба пропуска нормално (противно на заключението от цветната ми снимка!!!!). На лявата имах някакви образувания като мехурчета, които доктора ми обясни, че са по рождение. Заради тях тръбата ми е била доста нагъната, но след като ги е премахна се е поизправила. Разширил е малко и отвора й, за да пропуска по свободно. Премахнал е и няколко сраствания. Но нищо по-съществено. Няма ендометриоза и яйчниците са добре.
Операцията се записва на DVD и в края на декември я гледахме заедно с доктора, като той подробно ми обясняваше какво се вижда и какво прави.
Сега остава да се борим с мъжкия фактор чрез инсета за момента, а ако не стане - ще пристъпваме към тежката артилерия (ин витро).
За съжаление не мога да бъда много от полза на Надежда, защото аз си правих лапарото в частна клиника, но не съжалявам и за стотинка - отношението и условията бяха много добри.
Деня преди операцията си бях в къщи и пих X-prep. На другия ден сутринта в 9 ч. ме приеха, сложиха ми система с глюкоза и валериан и ми взеха кръв за изследване. Към 10.30ч ми сложиха предоперативна инжекция, от която се чувствах много замяана и странно отпусната и спокойна. В операционната заспах почти веднага и първите ми спомени след операцията (която е продължила половин час) бе, когато ме преместваха на болничното ми легло. Почуствах болка, но веднага ми сложиха обезболяващо. Събудих се към 15ч. и се чувствах много добре - не ми се гадеше, не ми бе студено, не ме болеше, само катетъра малко ме дразнеше. Продължих да смя на пресекулки до към 18ч. После помолих да ми махнат катетъра и по-късно сама си станах до тоалетната. Тогава ми позволиха и да пия течности. После ми донесоха вечеря. Една сестра бдеше над мен цялата нощ. На другия ден сутринта към 9ч. дойде доктора и отново ми разказа как е минало (идва и след операцията, но бях много сънена и с не много бистри спомени) и ме пусна да си ходя.
Прибрах се у дома още преди обяд на 10 декември - можех да ставам, да ходя до тоалетна, единствено чувствах не много силна болка и първите дни корема ми се подуваше от всяко хапнато нещо.
Но възстановяването е доста бързо. Махнаха ми конците след 4 дни и това е.
Стана дълго, за което се извинявам.
Ако мога да помогна с нещо на тези на които им предстои лапаро, ще помогна с огромна радост.
Намерихме нашето синче.
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #62 -: Януари 17, 2006, 15:40:01 pm »
Peti_pati, радвам се, че при теб нещата са се развили добре и ти пожелавам в най-скоро време да съобщиш най-добрата новина :D В клиниката на д-р Стаменов ли прави лапарото? А може ли да споделиш цената.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #63 -: Януари 18, 2006, 13:13:22 pm »
Да, в клиника Малинов.
Цената е 950 лв., което включва абсолютно всичко - изследвания преди операцията, престой, храна. Операцията се записва на ДВД и можеш да си получиш и копие за себе си.
Стаменов прави и опирации в 1-ва АГ болница, но ми кажа, че предпочита да използва по-съвременната арапатура в Малинов.
Единствения проблем е, че от Малинов могат да издадат само 7 дни болничен.
Намерихме нашето синче.
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #64 -: Януари 18, 2006, 13:41:44 pm »
Пети благодаря ти за разказа, точно на време го прочетох. аз също ще правя най-вероятно лапаро при д-р Стаменов в клиниката, обаче при мен може да премине в коремна операция и това ме притеснява. Имаш ли представа каква е цената за коремна операция, дали е същата като при лапарото? Благодоря ти много за разказа и успех ти пожелавам мила!!!
*
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #65 -: Януари 18, 2006, 14:28:59 pm »
a  да питам правилите лапаро в Шейново- понеже знам че различните болници са на различен акъл по отношение на това кога е оптимално да се направи- как е в Шейново? 10-14 ден? 18 ден? или?
The impossible is often the untried [/i]
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #66 -: Януари 18, 2006, 14:53:47 pm »
Ani4ka, за съжаление не знам колко струва коремната операция - най-достоверна информация ще получиш от Стаменов или на регистратурата.
Знам само, че при него няма разграничение в цената между диагностична и оперативна лапароскопия. Моята се водеше оперативна.
ALFI, на мен доктора ми беше казал, че колкото по-скоро след свършване на цикъла се прави, толкова по-добре. Аз я правих на 9-ти ден.
Успех момичета. Ще ви стискам силно палци и да разкажете после. :bighug:
Намерихме нашето синче.
*
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #67 -: Януари 18, 2006, 15:23:11 pm »
Благодаря ти! Просто знам че в различните болници практиката е различна
The impossible is often the untried [/i]
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #68 -: Януари 18, 2006, 16:11:32 pm »
Здравей Алфи,
Моето лапаро беше на 14 ден. На мен Попов ми каза, като ти дойде цикъла се обади, за да назначим седмицата, а по-късно и деня, в който ще е лапарото.
Пожелавам ти успех, и ако се сещиш още нещо да питаш-няма грижи!
 :wink:
"Странно нещо Рµ животът, ако откажеС? РґР° приемеС? РґСЂСѓРіРѕ, освен най-доброто, РјРЅРѕРіРѕ често РіРѕ получаваС?!"
*
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #69 -: Януари 18, 2006, 17:17:01 pm »
Цитат на: Helios_gery
Здравей Алфи,
Моето лапаро беше на 14 ден. На мен Попов ми каза, като ти дойде цикъла се обади, за да назначим седмицата, а по-късно и деня, в който ще е лапарото.
Пожелавам ти успех, и ако се сещиш още нещо да питаш-няма грижи!
 :wink:

thanks, helios, сигурно ще се сетя още нещо и ще питам.
 :D Успях най-после да се свържа с акушерката на Попов и тя така ме зарадва, че... Искат пак да мина на преглед, че от ноември, когато бях можело да са се променили нещата... ТОва добре, ама като приемните дни са само вторник и сряда, пък тогава сигурно ще съм в М.? а следващата седмица вече сигурно ще стане късно да мина най-напред на преглед, да пуснат МБ отново и чак тогава да ми назначават дата... уф, абе като ми дойде и ще се изтъпаня пред кабинета пък дано се разберем...
The impossible is often the untried [/i]
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #70 -: Януари 19, 2006, 11:29:19 am »
И аз мисля лапарото някъде 10-12 ден е добре да е...
Благодаря ти, Бени!







За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #71 -: Януари 19, 2006, 14:47:37 pm »
Алфи, след като ти дойде, ще отидеш следващия вторник, тогава ще ти пуснат изследванията и предполагам до петък ще имат всички резултати и ще ти назначат дата. Така пак ще се паднеш около 14 ден. Пожелавам ти успех и хубави резултати! :)
"Странно нещо Рµ животът, ако откажеС? РґР° приемеС? РґСЂСѓРіРѕ, освен най-доброто, РјРЅРѕРіРѕ често РіРѕ получаваС?!"
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #72 -: Януари 24, 2006, 18:31:04 pm »
здравеите и от мен моята операция е насрочена за 06/02/06. и сега само гледам да не се поддавам на параноята. не ме е страх но то си е чисто човешко това усещане така че щях да се притесня повече ако не ме беше страх. исках да ви питам какво е това интернист. няма да повярвате какво ми каза личния ми лекар като му поисках талон за него-- не знам какво е, ако им трябва на тия в софия да си го намерят--- направо онемях и утре ще ходя да вдигна едно малко скандалче. е бива ли такова нещо. аз верно че и аз не знам какво е ама все пак тои е лекар направо съм потресена
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #73 -: Януари 25, 2006, 11:57:45 am »
Здравей Naha,
Да, нормално е да те е страх, съвсем човешко е, но наистина няма от какво. До този извод ще стигнеш в момента, в който всичко мине. А що се отнася до интернист-това е лекар "Вътрешни болести". Посещението при него е съвсем рутинно. Преслушва те, тропка те тук-там и това е!
Пожелавам ти спокойствие и хубави резулатати! Прегръдки ;)
"Странно нещо Рµ животът, ако откажеС? РґР° приемеС? РґСЂСѓРіРѕ, освен най-доброто, РјРЅРѕРіРѕ често РіРѕ получаваС?!"
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #74 -: Януари 25, 2006, 12:44:39 pm »
Наха, стискам ти палци. Не се притеснявай за операцията - сигурна съм, че всичко ще е наред. :D
Намерихме нашето синче.
*
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #75 -: Януари 25, 2006, 16:47:36 pm »
Здравейте и от мен.
И аз се включвам в серията с чакащи лапароскопия.
За съжаление не съм много обнадеждена от очакваният резултат.Но по добре така отколкото да очаквам рози а да получа тръни нали?
Накратко след поредният 3 неуспех преди година и половина(извънматочна)и после 7 месеца опити на сляпо.Пуснах хормони и ново дваисет тестостерон в референтните стойности на мъж."Викам на мъжо стягай се щот почвам да възмъжавам вече" представяте ли си а аз съм 48кг.Без грам окосмяване и нито помен от акне,което ме навежда на мисълта че е възможна грешка в лабораторията.Но и това ще изясня след лапарото.Тъй като според БТ и тестова за ОВУ такова има макар и на 28 ден от цикъла.Както и да е предприемам лапарото като първа стъпка за инвитро пожелавам успех на всички и много ме е страх ама и аз съм си бая страхливичка на база на прекараното до сега направо не е за вярване но е факт.
Абе с две думи стягам за последно тежката артилерия.
Поздрави.
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #76 -: Януари 25, 2006, 17:49:21 pm »
Здрасти и от мен,
И аз съм тръгнала натам - какво съм тръгнала, направо съм си в кюпа - моето е в неделя (29-ти), но и аз не знам какви резултати искам. Имам ЛУФ синдром и от лапарото ще се види причината. Малко съм уплашена, но за сега повече се притеснявам, колко дни ще ме държат (изглежда за всеки е различно) и как ще се справя с никотиновия глад :) Желая успех на всички, които ще правят лапаро и много добри резултати.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #77 -: Януари 26, 2006, 08:51:15 am »
DESI2, дръж се! Вярно много си се напатила, но дано това да е последното препятствие преди осъществяване на най-съкровената ти мечта. :babyflips:

Crazy, успех и на теб. Ако се притесняваш за никотиновия глад можеш да си вземеш няколко дъвки за отказване на тютюнопушенето, чиято цел е точно заместването на дозата никотин.
Ще чакаме да разказвате.
 :crossfingers:  :crossfingers:  :crossfingers:
Намерихме нашето синче.
*

    Bimba24

strah me e
« Отговор #78 -: Януари 26, 2006, 12:35:06 pm »
momicheta,
blagodaria vi za uspokoenieto koeto mi dadohte.Na men mi otkriha endometriozna kista sled spontanen abort.Mnogo me e strah.Kistata e 4 cm,sega pija protivozachatychni,amai az ne znam dali moje da se posie ot tiah?Molia vi pishete mi kakvo sledva sled laposkopia pri nalichie na takava kista i ima li opasnost da ne moga da zachena sled tova sled kato pyrviapyt zachenah sled pyrvia opit-ot raz kakto kazvat.
Zeluvam vi!!!!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #79 -: Януари 26, 2006, 14:51:47 pm »
Здравейте на всички, които сте в очакване на датата на лапаро!
Много пъти съм го писала и с риск да се повторя, наистина няма нищо страшно при самата интервенция. По-важното е какви ще са ви резултатите и какво може да се направи по време на самото лапаро. А там...вие не участвате.
Най-тежкото за мен беше в деня след операция, че умирах от глад. Нищо повече не исках, освен да хапна нещичко, независимо какво. Аз съм претенциозна на храна, но тоава бях съгласна на всякакъв вид. Но на следващата сутрин, когато ми донесоха полагащата ми порция, вече бях прескочила момента с глада и можех и да не ям.
Ако сте в Шейново последното, което ще ви остане е някакво неприятно чувство от лапарото...
Зная, че не ви се вярва, но след като мине всичко, драснете по един ред, дали съм била права!
всички ви преръщам силно  :wink:
"Странно нещо Рµ животът, ако откажеС? РґР° приемеС? РґСЂСѓРіРѕ, освен най-доброто, РјРЅРѕРіРѕ често РіРѕ получаваС?!"