0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Helios

За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #20 -: Ноември 23, 2005, 20:41:22 pm »
За гърлото-неприятното усещане е по-скоро физическо и от време на време те кара да кашляш. В този случай много помагат Orbit drops Лимон.
Днес ми е 7 ден и бях да ми махнат скобичките. Бяхме с още 2 момичета и трите се чувстваме страхотно, все едно нищо не ни се е случвало.
А що се отнася до декларациите, които подписваш- просто лекарите се освобождават от всякаква отговорност, това е всичко, но по-добре не ги четете,така или иначе сте се решили на тази крачка. Която всъщност не е нищо страшно  :D
*
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #21 -: Ноември 24, 2005, 09:37:55 am »
Цитат на: z22
Цитат на: little_rabbit
Че те не носят отговорност, ако нещата се скапат, ако не ти понесе упойката и други такива страхотии. По-добре за психиката е да не го четеш.


и че не носят отговорност ако те заразят със СПИН 8O


Е, извинявайте, ама кой носи отговорност изобщо за нещо тогава??? Как да не носят отоговорност ако те заразят с каквото и да било, не дай боже СПИН? :x  :evil: Да не би е станало по твоя вина???
А ако по грешка ти остранят далака вместо яйчника например, пак ли не носят отоговорност :evil: ??!!!
ТОва ми се струва някаква невероятна нашенска безотговорност и наглост, за н-ти пореден път!!  :evil:
The impossible is often the untried [/i]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #22 -: Ноември 24, 2005, 09:45:13 am »
стига сте се пенили за нероден Петко па вие...
тая "декларация" дето я дават, се нарича "Информирано съгласие на пациента" и не е никаква нашенска измишльотина, а се практикува в цял свят!
информират подробно пациента за всички възможни рискове при манипулацията, която ще му правят (дори и да са с вероятност едно на милион), а пък пациента си преценява дали при това положение е съгласен да се подложи на манипулацията. ако е съгласен - подписва се.
естествено, че не носят отговорност, ако настъпи някой от ОПИСАНИТЕ рискове! в цял свят е така... то, ако носеха отговорност за всичко, никой нямаше да се навие да лекува! :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #23 -: Ноември 24, 2005, 11:49:00 am »
Да отговоря за ходенето на работа след лапаро. Ми то може, що да не може?! Ако пък на някой чак толкоз много му се работи. Но като ми дават болнични-що да се пъна да ходя на работа?!
Аз лично се почувствах напълно, 100% възстановена след втората седмица. Първите няколко дни след лапарото бях отпаднала, ужасно ме боляха раменете, кашлях, едва-едва ходех, защото ми дърпаше корема и ме болеше. Първите три дни след операцията ги изкарах изцяло в леглото. Дори помолих майка ми да дойде да понаготви малко. А моята операция беше лека-една тръба са ми отпушили само. Нищо друго.
От друга страна-това е все пак оперативна интервенция и хората не случайно дават болничен. Трябва и малко карантина да има. Не виждам абсолютно никакъв смисъл да отидеш да работиш в офис, където е възможно да има поне един колега с настинка и да рискуваш да прихванеш и ти нещо. Особено пък сега в зимния период. Аз такъв експеримент с моето здраве не бих направила.
*
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #24 -: Ноември 24, 2005, 14:49:16 pm »
а стига бе, тоза за СПИНА го нямаше в моя протокол  8O
Алфи, болката в гърлото е от интубацията - независимо дали имаш фарингит или не, получава се. Отминава за 3 дни - можеш и да си пръскаш Tantum Verde, на мен ми помогна
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/21469.gif[/img][/link]
*
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #25 -: Ноември 24, 2005, 17:45:09 pm »
относно болничния---дават 30 дена болнични,на мен ми дадоха 33..чувствам се перфектно...мога да ходя и на работа,,,но не желая-искам да си почина психически-не от лапароскопията ми и от престоя ми в болницата-а от колеги и шефове.Утре става 1 седмица от моята лапароскопия,Днес беше много приятно време и от 1000ч сутринта до сега 1745 обикалях из улиците на София.Но всичко си е до организъм.
УСПЕХ НА ВСИчКИ
*

    helios

За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #26 -: Ноември 24, 2005, 21:31:32 pm »
И на мен ми мина една седмица от операцията, още от 3 ден се чувствам страхотно. Може би наистина е въпрос до организъм, но поне всички от Шейново се чувстваме много добре.
А и лекарите са на мнение, че това, което трябва да ти мине след операцията е влиянието на упойката, а за болка на рани не може да става въпрос.
Успех на всички!
На тези, на които работата им позволява да си останат вкъщи, искрено им го препоръчвам, какво по-хубаво съвсем законно да си почиваш вкъщи и да се чувстваш добре  8)
А на тези, които работата ги зове- няма страшно най-късно на 4 ден сте готови за всичко. Много голяма част от възстановяването е въпрос на положителна психическа нагласа! :)
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #27 -: Ноември 29, 2005, 12:48:10 pm »
Да допълня...
Болничният, който ти дават, както Нери е споменала по-горе е 33 дни. 3 дни в болницата и 30 вкъщи.
Както в началото надълго и широко съм описала-операцията ми беше на 17.11, някъде към 15.12 трябва да отида на контролен преглед, а що се отнася до състоянието ми...чувствам се страхотно, и все едно нищо, ама наистина нищо не ми се е случвало!
Кураж на всички и светли Коледни празници! А подаръка за Коледа...е ясен, пожелавам го от все сърце на всички, които го желаят! :balk_115:
"Странно нещо Рµ животът, ако откажеС? РґР° приемеС? РґСЂСѓРіРѕ, освен най-доброто, РјРЅРѕРіРѕ често РіРѕ получаваС?!"
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #28 -: Декември 01, 2005, 12:14:18 pm »
Мацки, така и така сме отпочнали тая тема, и аз да допринеса с моите впечатления. Правих диагностична лапароскопия през март и сега хистероскопия. На 9-ти етаж в Майчин дом. За разлика от дотук изразените мнения, аз имам по-добри впечатления. Може би отчасти за това, че познавам екипа от преди - операции 2000г. Първо искам да подчертая, че никой не ми е искал нито един лев! Всичко мина с минимум психическо травмиране. Единственото, което си е вярно, че можеш да утрепеш много време от висене, докато чакаш някой, ама няма как. Приемането в болница беше без излишни формалности и мотаене, досадно е чакането пред кабинетите на интерниста, анестезиолога и за ЕКГ. Всички са много любезни, с изключение на интерниста, която наистина преглежда по двама човека едновременно, ако това може въобще да се нарече преглед. Старшата акушерка на 9-ти етаж е едно бижу - много приятен човек, и може да се разчита на нея. Кръвните изследвания ми ги направиха много бързо в болницата. Значи, след като утрепеш половин ден с тия работи, си се прибираш вкъщи, където си пиеш очистителното на спокойствие, бръснеш се, почиваш си. Графиките за операциите се определят от предния ден за следващия. В деня на операцията си в 7.30 в болницата. Правят проба за антибиотика. Слагаш нощничка, без бельо, взимаш си в една торбичка шишенце минерална вода, кърпички сухи и мокри, мобилен телефон. Да ви кажа, най-добре е да сте първи в графика за деня, защото не се налага чакане. Последният път бях втора в графика, за 10ч, та се наложи да поскучая и да почета вестник, докато наближи времето (чаках си облечена с джинсите :wink: ). Влизаш в операционната, където обстановката е много приятна, хората също, говориш си малко с анестезиолога и сестрата по анестезията, и според упойката или заспиваш сладко, или както последния път бях с лумбална упойка - се отпускаш, защото те черпят "едно хубаво питие", както се изрази анестезиологът, а също ти предлага, ако ти е напрегнато, да те приспи. Аз отказах и си слушах какво си говорят лекарите (както казаха те, да не си мислиш, че ще си кажем нещо умно :wink: ). После си в реанимация за няколко часа. Ако излизаш от пълна упойка, е нормално да повърнеш, или да трепериш от студ. Сестрите биват любезни. На мен не ми се наложи да пия никакви обезболяващи нито след лапароскопията, нито след хистероскопията. За още по-голямо успокоение на страхливите от болка да кажа, че даже коремната ми операция от 2000г за махане на миома мина само с две обезболяващи инжекции в реаницация, след като ме пусна упойката, и с това болките приключиха. Като се освестиш в реанимацията, те връщат в леглото. Режимът за щастие е свободен и близките ти могат да стоят при теб колкото искат. Има няколко стаи със самостоятелен санитарен възел. След лапарото можех да скоча на момента, ама сестрите имаха инструкция да оставят катетъра 24ч., та не станах чак до сутринта, а на сутринта си заприпках по коридорите, сящаш не съм оперирана :D  Възстановяването наистина е много бързо. В първите дни след лапарото чувствах малко слабост при по-дълги разходки, но наистина за 5-6 дни си тип-топ.
За хистероскопията пък да не говорим - веднага, щом ме пусна спиналната упойка, хукнах да се разхождам, даже си бях взела бельо в реанимацията, четох си вестници и въобще само дето поскучах до сутринта. Голям майтап беше, че нямаше свободни легла в отделението, и по тая причина си пренощувах в реанимацията, та се порадвах на ВИП обслужване - то ми мериха кръвното, то пулса... ползвах и готината тоалетна на лекарите  :D  :D  На другата сутрин ме изписаха и съм нямала нито болки, нито нищо.
За храната - никога досега не съм я опитвала. Близките ми носеха.
Така че, едно голямо благодаря на екипа на Втора гинекологична хирургия - 9-ти етаж МД, и да успокоя тези, които ще ходят там, че са в добри ръце, и ако се абстрахират малко от някои неразбории, няма да се натоварят психически.

Успех, Момичета :D
Благодаря ти, Бени!







*

    Denstoy

За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #29 -: Декември 01, 2005, 13:59:41 pm »
Към Фреш Брийз - кой ти прави хистероскопията в Майчин дом? Предстои ми хистероскопия при Тюфекчиева, тя май е на 6-ти етаж. Значи ли това, че не оставаш в Майчин дом до деня на хистероскопията, а след като те приеме интерниста и минеш по всички други кабинети, те пускат в къщи? Можеш ли да си избереш упойката? Защото на мен ми се вижда прекалено да се прави хистероскопия с пълна упойка, но май така съм чувала, кой решава това? На теб каква упойка ти сложиха? А прави ли си преди това микробиология на влагалище? Защото на мен никой не ми искаше такова нещо, но от четене разбрах, че може да се вкара инфекция в матката, ако има нещо. Може би някои от въпросите ми са за Тюфекчиева, но тя е толкова заета, за да я търся постоянно като се сетя нещо.
Благодаря.
*
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #30 -: Декември 01, 2005, 23:04:46 pm »
DENSTROY,

аз правих хистероскопия наскоро при д-р Тюфекчиева. Аз постъпих в отделението - процедурата по постъпването е детайлно описана от Фреши, така че няма да я повтарям - и на следващия ден ми беше операцията. Можех да си отида в къщи, но предпочетох да остана в болницата, защото иначе на другия ден трябваше да стане рано и да тормозя близките си да ме карат. И честно казано много добре си се наспах. Даже и очистителното не ми попречи. Операцията беше със спинална упойка. свършва за около 1/2 час и после стоиш в реанимацията докато се раздвижиш. Обикновено първо те отпуска едния крак, после другия. Ще имаш катетър, който по някоее време горе в отделението сестрите ще ти свалят. Може да те пуснат още същия ден, ако не - на следващия си отиваш в къщи. Вземи си поне 1 седм. болнични, защото е възможно в следствие на упойката да получиш главобол. Всъщност не е задължително, но при мен беше така.
Относно микробиологията - никой не ми я е искал, но не знам дали защото имах наскоро правена.
Поздрави на готината старша!


За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #31 -: Декември 03, 2005, 23:08:55 pm »
Здравейте момичета! Наистина е чудесно, че споделяте всичко това. На мен ми предстои лапаро във вторник, 06.12. и като изчетох подробно написаното от всяка една от вас (благодарение на Хелиос_гери, която ме насоче към този разговор във форума) някак ми се вдигна духа и ми вдъхна повече кураж. Както във всяко нещо хората реагират по разлечин начин, така и тек явно всеки организъм се справя по своему, но въпреки всичко май-взех по-ведро да гледам на това, което ме предстои  :wink:
Пък живот и здраве после и аз ще напиша впечатления.
Благодаря ви.
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #32 -: Декември 03, 2005, 23:09:41 pm »
Здравейте момичета! Наистина е чудесно, че споделяте всичко това. На мен ми предстои лапаро във вторник, 06.12. и като изчетох подробно написаното от всяка една от вас (благодарение на Хелиос_гери, която ме насоче към този разговор във форума) някак ми се вдигна духа и ми вдъхна повече кураж. Както във всяко нещо хората реагират по разлечин начин, така и тек явно всеки организъм се справя по своему, но въпреки всичко май-взех по-ведро да гледам на това, което ме предстои  :wink:
Пък живот и здраве после и аз ще напиша впечатления.
Благодаря ви.
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #33 -: Декември 03, 2005, 23:30:47 pm »
Ох ама аз толкова се заплеснах, че всъщност забравих да си задам въпросите  :bonk: Ще ми трябват ли дамски превръзки веднага след операцията и ако да, как да си я сложа ако нямам бельо на себе си? След като казвате, че ще се стои с катетер 24ч. предполагам през това време няма начин да си с бельо...? Малко се притеснявам да не стане мазало и да се развикат санитари или сестри  :oops:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #34 -: Декември 04, 2005, 13:42:51 pm »
Цитат на: Shushito
Ох ама аз толкова се заплеснах, че всъщност забравих да си задам въпросите  :bonk: Ще ми трябват ли дамски превръзки веднага след операцията и ако да, как да си я сложа ако нямам бельо на себе си? След като казвате, че ще се стои с катетер 24ч. предполагам през това време няма начин да си с бельо...? Малко се притеснявам да не стане мазало и да се развикат санитари или сестри  :oops:


ма мен ми текна чак на следващия ден,бяха махнали вече катетъра и си сложих превръзка и свободни гащи.За сестрите не се притеснявай много са свестни.На мен ми се беше измъкнал катетъра и познай как бях погизнала,а те бяха толкова мили-помогнаха ми ,оправиха ме.Абе не се притеснявай излишно.
<br />
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #35 -: Декември 05, 2005, 10:24:13 am »
Шуши,
на мен също ми ми потече чак на следващия ден, освен това беше малко, сложих си гащи и превръзка, нямаше никакъв проблем. Може би седмица след това ми цапа, и сега ми закъснява 4 дни.
Пожелавам ти лека диагностика  (то просто си е това, в никакъв случай не прилича на операция  :) ), и чакаме от теб добри резултати!
Успех и силна пегръдка за кураж!  :lol:
"Странно нещо Рµ животът, ако откажеС? РґР° приемеС? РґСЂСѓРіРѕ, освен най-доброто, РјРЅРѕРіРѕ често РіРѕ получаваС?!"
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #36 -: Декември 05, 2005, 14:56:11 pm »
Шуши, стискам ти палци и на краката :D . Дано ни зарадваш с добри новини.

На мен също ми предстои лапаро в петък (9 декември) и както миналата седмица си казвах, че не ме е страх, още от днес ме е обхванала предстартовата треска :lol:  8) .
Не знам кога след операцията ще мога да се добера до комп-а, но при първа възможност ще ви разкажа как е минало.
Намерихме нашето синче.
*
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #37 -: Декември 05, 2005, 16:43:37 pm »
:balk_50: Shushito i Peti_Pati, на мен също ми предстои лапаро на 9 декември. Да не се окажем, че сме заедно, вие къде ще го правите?
Желая ви успех. :goodluck:
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #38 -: Декември 05, 2005, 17:04:50 pm »
Океанче,

Аз ще съм в МД на 9ти етаж. Ама май ще ме отложат за сряда...днес никой не ми се обади  :(  Ти къде ще си?
За треската напълно те разбирам...и аз съм така  8O
Успех на теб и на peti_pati.

Хелиосче,
Благодаря ти за слънчевата прегръдка  :D
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #39 -: Декември 06, 2005, 09:10:28 am »
Shushito съжалявам, че са ти отложили операцията - това само удължава притеснението, но дано да е за добро и да ти е на късмет това разместване в графика.
Ocean, стискам ти палци и на теб :crossfingers: .
Дано през идната година всички имаме повод да се похвалим.
Аз ще правя моето лапаро в "Малинов".
Очевидно със Shushito няма да се засечем - ами ти Ocean?
Намерихме нашето синче.