0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #100 -: Февруари 13, 2006, 12:38:38 pm »
здравеите завърнах се от пътешествието искам преди да кажа как е минало че съм благодарна на всички ви за неподозираната можеби и от вас подкрепа която ми дарихте БЛАГОДАРЯ ВИ  вие всички сте минали или поне повечето от вас и знаят как е лапароскопията и как минава периода след нея аз вече съм на 1седмица днес става точно седмица и се чувствам добре малко не ме държат краката но се стабилизирам моята лапароскопия беше оперативна не мога да ви опиша колко съм благодарна на др филипов за това което направи и грижите и вниманието с което ме дари. сигорна съм че е дал 100% от себе си и ще продължи да се бори с мен за да имаме детенце. на кратко ще кажа че оправи кашата на лекарите от предната ми операция. (дори налбански- професора се ядосваше заради това което са ми сторили) но както и да е имам шансове да зачена по нормален път и ще се надяваме да е скоро. тие дни ще пиша по подробно какво е станало сега ще се прибирам искам пак да ви благодаря и на z22 която ми посочи този лекар. Зори винаги ще присъстваш в молитвите ми ти  и останалите момичета които ме подкрепиха та дори и тези за които не знам поздрави и целувки
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #101 -: Февруари 13, 2006, 14:48:03 pm »
Naha, страхотни новини :kiss:.
Бързо възстановяване и дано скоро ни се похвалиш с още една добра новина. :wink: .
Ще чакаме и да разкажеш подробно как е минало, но сега си отпусни и се наслаждавай на времете, в което трябва активно да си почиваш.
Намерихме нашето синче.
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #102 -: Февруари 13, 2006, 16:32:45 pm »
Здарвей Naha,
Много съм щастлива за теб! Чакаме най-хубавата новина, която може да споделиш точно тук  :wink:
Целувки на всички  :)
"Странно нещо Рµ животът, ако откажеС? РґР° приемеС? РґСЂСѓРіРѕ, освен най-доброто, РјРЅРѕРіРѕ често РіРѕ получаваС?!"
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #103 -: Февруари 13, 2006, 23:27:00 pm »
мерси ви за пожеланията не знам какво да ви кажа наистина се зарадвах дори се разплаках пред доктора когато ми каза че имам шансове. но се чувстсвах ужасно заради всички останали които нямаха този късмет преди и след мен. сигорно ще питате за какво пиша искам да в кажа че на фона на моята радост стоеше и сянката на печала. имаше не едно и две момичета които не бяха щастливи в този момент. е разбирасе и моето не е сто процента но поне можем да се помъчем. научих се да бъда реалист. настроих се за доста гадни неща и посрещнах добрата макар и малка новина с отворено сърце и момичета наистина бях щастлива и сега съм. спреятелих се с доста момичета и на всичките им казах за вас колко много сте ми помогнали психически дори и само с това че ми позволихте да изкажа болката си пред вас. преди два дни имах рожден ден и по хубав подарък от това не можех да получа. сега е късно  но ви обешавам да разкажа как мина всичко. мога да ви кажа че освен болката от операцията и другите притеснения имаше и хубави моменти. направо си  беше купон :) имаше и хубави моменти
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #104 -: Февруари 15, 2006, 12:10:59 pm »
Naha,
да си жива и здрава. Нека винаги това щастие е редом с теб! Попътен вятър на мечтите ти и светъл хоризонт на всички стремежи!
Целувки :wink:
"Странно нещо Рµ животът, ако откажеС? РґР° приемеС? РґСЂСѓРіРѕ, освен най-доброто, РјРЅРѕРіРѕ често РіРѕ получаваС?!"
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #105 -: Февруари 22, 2006, 10:48:25 am »
здравеите мацки искам аз да питам къде мога да си излея ядя зяряди личния ми лекар направо нямам думи за тоя човек от всякъде ми възпрепядства възтановяването а ще мога да го сменя чак след месеци. инъче за операцията какво да ви кажа всичко мина и замина имам малко проблем на тоя комп нямам фонетика и се измъчвам като трярва да търся буквите :D  ще ви пиша подробно като си я кача вие как я карате поздрави на всички
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #106 -: Февруари 24, 2006, 11:18:48 am »
Здравей Naha,
Много се радвам, че операцията вече е само история  :wink:
А що се отнася до личния лекар- не знам къде можеш да се оплачеш, но при първа възможност се премести, а до тогава...явно нямаш избор. Защо трябва да се тормозиш за неща, които не можеш да промениш :roll:
Пожелавам ти кураж и късмет  :)
"Странно нещо Рµ животът, ако откажеС? РґР° приемеС? РґСЂСѓРіРѕ, освен най-доброто, РјРЅРѕРіРѕ често РіРѕ получаваС?!"
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #107 -: Февруари 25, 2006, 18:22:52 pm »
здравеи хелиос гери благодаря ти за отг а няистина ще трябва да го търпя и то не малко време :?  много ме е яд на такива хора но сега и тук не е мястото да ви разказвам може би някои път..... обещавам другата седмица да напиша подробно как мина в Майчин Дом ти как я караш при тебе нещата добри ли са ( ще прощаваш че не се сещам сега  :roll: ) минала ли е твоята лапароскопия? поздрави на всички и много много прегръдки :bighug:
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #108 -: Февруари 25, 2006, 18:27:31 pm »
You might be best friends one year,

pretty good friends the next year,

don't talk that often the next year,

and don't want to talk at all the year after that.

So, I just wanted to let you know that

you are special to me and you have made a difference in my life,

I look up to you, respect you, and truly cherish you.

Send this to friends,

no matter how often you talk,

or how close you are,

and send it to the person who sent it to you.

Let old friends know you haven't forgotten them,

and tell new friends you never will.

Remember, everyone needs a friend, someday you might feel like you have NO FRIENDS at all, just remember this text and take comfort in knowing

somebody out there cares about you and always will.
много готино нещо и много истинско надявам се да ви хареса  :)
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #109 -: Февруари 25, 2006, 18:31:24 pm »
това е от мен за вас всичките :balk_104:
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #110 -: Февруари 25, 2006, 18:44:36 pm »
peti_pati надявам се скоро всички да се похвалим с тази наи жадувана новина и на теб ти го пожелавам миличка
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #111 -: Февруари 27, 2006, 09:07:11 am »
Благодаря ти Наха.
Съжалявам, че личния ти лекар ти създава проблеми. Не съм сигурна къде трябва да се оплачеш - защо не се обадиш в Районната здравна каса :?: .
Иначе аз в момента чакам резултати от първото ми инсе.
Дано тази годината да е "нашата"  preggo .
Намерихме нашето синче.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #112 -: Февруари 27, 2006, 13:55:09 pm »
стискам палци за добри новини ние от март подновяваме опитите ( нали трярва да се паэя 1 месец след лапарото) чувствам се така сякъш за първи път ще опитваме ( то и без това преди е нямало много смисъл уви нямаше начин да знаем) ако ти се разказва кажи как се е стигнало до икси успех ти желая и скоро да зарадваш и нас :wink:
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #113 -: Февруари 27, 2006, 14:05:14 pm »
пардон инсеминация не икси  :wink:  :D
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #114 -: Февруари 27, 2006, 15:11:49 pm »
Здравей Naha,
Мен ме беше оставил на самотек доктора първите месеци след лапарото. И през февруари бях на фоликуметрия. Там видя, че фоликулът нарастна прекалено много, не се спука и се превърна в киста. Сега пих едни хормонални таблетки, и следващия месец няма да чакаме, а ще ми бият Прегнил, за да се спука фоликула. Дано при теб всичко върви по вода, веднага след лапарото.
Peti-pati, стискам ти палци, ама много инсе-то да е било успешно, а когато имаш повече време, възможност и желание може да разкажеш каква е процедурата като усещане  :roll:
Успешна седмица на всички  :wink:
"Странно нещо Рµ животът, ако откажеС? РґР° приемеС? РґСЂСѓРіРѕ, освен най-доброто, РјРЅРѕРіРѕ често РіРѕ получаваС?!"
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
лапаро в МД
« Отговор #115 -: Февруари 27, 2006, 15:50:28 pm »
Здравейте. И аз да се впиша тук по две теми. Първата е лапароскопия. Правих такава април 2004г. в Майчин дом. Не искам да ви стряскам, но за мен това беше най-гадното изживяване. Самата лапароскопия е минала добре, само диагностична, без никакви оперативни намеси /само да вметна все още не съм бременна, но причината се оказа мъжки фактор/. Оперира ме прекрасната Д-р Тюфекчиева, асистира и д-р Стоян Борисов. И двамата прекрасни специалисти в тази област, особено тя-мила и тиха. Подозирам обаче, че не понесох упойката, а иначе самата интервенция не е кой знае какво, но си иска две седмици възстановяване и пазене. Е, разбира се докарах си цистит, но това е явно нормално при такива случаи. Изписаха ме на следващия ден. В деня на лапарото от 10.00 часа същия ден до 20.00 вечерта целият МД София разбра за мен. Изредиха се лекари, акушерки, санитарки. Гледаха ме като извънземна. "Какво бе, момиче? Какво толкова се глезиш? Потъваш ли, ами ето ти спасителен пояс", а аз се тресях в леглото.  В крайна сметка ми сложиха лидол и заспах, на другия ден бях СУПЕР. Бях щастлива, че съм отхвърлила това нещо зад гърба си, но спомена остана. И до днес при преглед треперя, а като видя лампата над главата си, да не ви казвам....В крайна сметка нямах проблеми. Оказа се че спермограмите в МД са фалшиви /безобразие/, защото мъжът ми там беше Отличник. И така както обикновенно аз се подложих под ножа...без причина. Месец и половина след лапарото не ми идваше още и аз споделих с друг лекар от МД това нещо, а той ми каза, че съм луда да си помисля, че мога да забременея сега, трябвало да мине поне година и половина.  Пропуснах да кажа, че след лапарото ме пое д-р Каларов, при който водех дневник и ми биха три месеца по една инжекция /не се сещам името и, но не е Золадекс/, поне намаляха болките при мензис. Не че пак ги няма.... Последва операция от варикоцеле на мъжа ми при д-р Кацаров, лекарства и др. такива. От него изобщо не сме доволни, безобразен смешник. Защото друг лекар ни каза, че изобщо не е имало нужда от тази операция, на всичкото отгоре му платихме на ръка близо 300лв, за да не чакаме половин година ред за операция. Както и да е....минало -заминало....В частни клиники спермограмите показаха ниска подвижност  и лоша морфология. Покрай това нещо и благодарение на прекрасните момичета от сайта намерих най сетне своя лекар. И сега вече започнахме сериозно да работим по въпроса. Всички изследвания са ОК, освен спермограмата, но лекарят ни увери, че имаме надежда с инсе или икси. Та това е накратко. Малко разхвърляно пиша....Другото нещо, което искам да кажа, е че проблемът с личните лекари явно е мащабен. Няма да пиша от къде е моят лекар, но само ще ви кажа, че за вирусна плевмония ми даде ЕДВАМ три дни болнични. Представяте ли си ако забременея и имам тежки първи месеци, как ще ми даде болнични за повръщане например. Но то нека стане, пък ако трябва ще го хвана за гушата. Желая успех на всички момичета от сайта. И дано скоро се похвалим с добри новини.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #116 -: Февруари 27, 2006, 16:23:22 pm »
Helios_gery, Naha, правихме инсе заради не много добрите показатели на половинката.
Ето тук подробно докладвах как се развиха нещата до сега: http://www.zachatie.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2506 8) .
Честно казано се притеснявах преди самата процедура, но мина безпроблемно - усетих само слабо боцване и после дори една капка кръв не капна (предполагам благодарение на златните ръце на доктора :wink: ). Самата процедура трае 3-4 минути, но после се лежи още 15-20мин. и ставаш от стола. Не съм чувствала никаква болка и дискомфорт след това. Сега съм на Прегнил през 4 дни (вчера ми биха последната).
Ако искате да разкажа още - питайте по конкретно :D .
Силно, силно, силно ви стискам палци скоро да се похвалите :bighug: .
Намерихме нашето синче.
*

    Anonymous

За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #117 -: Февруари 27, 2006, 19:01:56 pm »
каси не знам кои са ти правили  лапарото но явно не са били от наи любезните аз нямах такива проблеми даже като гледах другите момичета как тичаха при операторите си т.е. ги гонеха по коридорите за минимална информация при мен беше добре лекаря си доиде още в реанимация да ме види и след това няколко пъти докато бях в стаята а като ме исписваха ме хвана за ръка и ме заведе в кабинета си и говорихме дълго за това какво трябва да правя за напред и тн. беше много мил и съм сигорна че е дал 100% от себе си това е д-р Филипов а сега да ви кажа утре започва физиотерапията ми и не знам момичета като че ли ме е страх ( не от физиотерапията :D  разбира се) чувствам се страно сега като знам че има шанс знам ли.... страх ме е да не го пропилеем пети-пати стискам палци да се наредят нещата  :wink:  а за себе си не знам дали да се радвам просто вече ме е страх дори да си го мисля а е хубаво да си мечтая  имам чувството понякога че винаги ще си остане така -- мечта в главата ми докато вървя за работа ---- просто ми е трудно да повярвам че някога ще мръдне нещо в корема ми  :)  искрено ви го пожелавам. всеки ден гледам приятелката ми която е бременна в 8-ми и половина месец и ми е трудно да мисля че и аз ще изпитам тази радост...... бъзззз както и да е отново изпаднах в дупка лека вечер мили дами успех на всички :bighug:
*

    Anonymous

За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #118 -: Февруари 27, 2006, 19:03:08 pm »
каси след лапарото ли са ти казали че е лудост да забременееш скоро?
*

    Anonymous

За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #119 -: Февруари 27, 2006, 19:04:16 pm »
госта съм аз naha sorry