0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #880 -: Май 20, 2008, 23:18:44 pm »
Благодаря за топлия прием.Утре ще пусна снимки на моите нецъфтящи екземпляри....
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #881 -: Май 20, 2008, 23:55:30 pm »
Лидиа, още за петуниите тук:
http://www.zeleno.bg/?action=view&docid=358&catid=0

Петуниите се пензират докато са млади, за да се разклонят по-късно. Дали след второто листенце, не знам, мисля че малко по-големи трябва да са. Пензирането може да се прави както казах, и по-късно от време на време, за още по-богато разклонение.


По-голямата част от хризантемите формират високи храсти, някои от които могат до достигнат и до 2 м, затова се нуждаят от подържаща конструкция. За това може и да използваш мрежа, метална и дървена пръчка. Има да се продават такива.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #882 -: Май 21, 2008, 09:34:39 am »
Ааа.. :D Бари, тая роза и аз я имам, ама си я наричам дървовидна ружа, щото или е такава, или на мен ми прилича по листата.Моята вече е около 60 см.Много бързо расте.

Добре дошла на Svetal4y
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #883 -: Май 21, 2008, 10:27:32 am »
Дървовидна ружа  


 


Това листопадно дърво Хибискус сирийски (H. syriacus),  което често расте във вид на храст, е добре познатата ни дървовидна ружа, често срещана в нашите паркове и дворове. Наричат го още "Розата на Шарън" и го смятат за националното цвете на Южна Корея. То може да живее до 100 години. Използва се за озеленяване на паркове, алеи, стени, огради. Расте бавно, цъфти след 3-4-годишна възраст. Издържа кратковременни понижавания на температурата до минус 22 градуса. Лесно понася пресаждане и подрязване. Размножава се с резници, отводи, семена.

Хибискус сирийски или Мугунхва, или роза на Шарън. Всяка година от юли до октомври страната потъва в цветовете на хибискуса мугунхва, които са много издръжливи, не се страхуват от болести и насекоми. Символичното значение на цветето идва от корена на неговото име - мугун, което означава безсмъртие. Южнокорейците смятат, че то точно отразява безсмъртната природа на Корея, вдъхновението, решимостта и упоритостта на корейския народ. Затова го смятат за цветето на Южна Корея.

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #884 -: Май 21, 2008, 10:28:33 am »
И тук още инфо за тази роза

http://margaritta.dir.bg/2006/okt/01hibiscus.htm
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #886 -: Май 21, 2008, 11:28:56 am »
Оси, благодаря за информацията.Както стана ясно, това моето не е дървовидна ружа.По-скоро ще излезе нещо като каркадето.Всяка година през късна есен, листата му окапват, след това загиват и стъблата.Напролет напукват отново и почват да растат бързо, като вече доста са се размножили.Не съм забелязала обаче, да му наедряват чашките на цветчетата, както пише за каркадето.Какво ли ще да е това  :ask:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #887 -: Май 21, 2008, 11:34:00 am »
Кети, ами дай снимка, ще видим да разберем какво е.
Иначе на Бари розата познах от раз, че от хибискусите. :wink:
Момичета, никой ли не знае, какво е това беличкото цвете което показах на 43 стр.??
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #888 -: Май 21, 2008, 11:51:48 am »
Снимах го , но за сега има само листа.Иначе цвета е досущ като на Бари.



*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #889 -: Май 21, 2008, 12:12:46 pm »
ketti листата ми прибичат на клен, имах преди да го уморят едни щитовидни гадинки, но пък изобщо не съм сигурна, че е това. Той си цъфтеше целогодишно и цветовете бяха по-оранжеви.
Оси, нямам представа какво е беличкото цветенце, но наистина е много нежно :)
Бари, мерси за комплимента, не мога да се меря с вас, но се радвам, че и аз успявам да ви зарадвам с нещичко :D
svetal4y, добре дошла и ще чакаме снимки :D
Фанта, красиви рози  :D

*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #890 -: Май 21, 2008, 12:32:28 pm »
Кети, купих си две бугенвилии - едната е пръчка около 30см с няколко листенца отгоре, а другата е около 12см с доста листна маса, с един цъфтел отгоре, трите листенца събрани и вече колко дни минават, а не се разтварят. Та въпросът ми е: първата година колко ще се развие и колко цвят ще даде?
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #891 -: Май 21, 2008, 12:33:21 pm »
Хм, трудна работа, Кети. Ами те хибискусите са над 300 вида... За сега знаеш че е от хибискусите, пък точно каква е, не знам дали ще разберем. Виж снимките със хибискуси, ако някой от цветовете там е като твоя, ( и листата), значи е такова.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #892 -: Май 21, 2008, 12:41:17 pm »
Мая, да приличат на клен, но цвета е друг.Така и така снимах, ето и някои други.

Едната ми водна лилия.Пенстемон
Две петунии И торения
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #893 -: Май 21, 2008, 12:54:20 pm »
Кети, много красиви цветя показваш. Да напомня - ще отговориш ли на въпроса ми?
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #894 -: Май 21, 2008, 13:10:57 pm »
Оси, благодаря ти. Аз също си взех Дървовидна Ружа. Дано цъфти тази година  :)
Кети страхотни цветя. :)
По късно ще ви кача и аз нещичко  :D
Междо другото видях Бял Клематис в съседите. Направо е божествен. Аз не ги познавам, но ще накарам мойто мъж да я пита бабата за едно коренче.
Гледах в близките до нас магазини и разсадници, но не намерих, а нямам време да обикалям специално. Но със сигурност искам и синичък  :oops:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #895 -: Май 21, 2008, 13:14:39 pm »
Кети, купих си две бугенвилии - едната е пръчка около 30см с няколко листенца отгоре, а другата е около 12см с доста листна маса, с един цъфтел отгоре, трите листенца събрани и вече колко дни минават, а не се разтварят. Та въпросът ми е: първата година колко ще се развие и колко цвят ще даде?

Разбира се.Тъкмо качвах снимки.Цвета на бугенвилията всъщност са едни невзрачни, бели цветчета.Другото, което е оцветено, са прилистници.Те не се разтварят напълно.Обграждат белите цветчета.
За първата ти бугенвилия, ако няма напукало по стъблото, можеш да й махнеш върха, за да ти се разклони и отстрани. Втората, за сега не я пипай, скоро трябва да цъфне с повече цветенца.Общо взето, растат бързо.Ако имаш възможност покажи снимки.
Ето снимки ,само на единично цветче.

*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #896 -: Май 21, 2008, 13:38:20 pm »
В понеделник ще кача снимки. Благодаря.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #898 -: Май 21, 2008, 14:52:35 pm »
Кети  :bighug:   :thankyousign: Това е. Церастиум (Рожец). :wink:
« Последна редакция: Май 21, 2008, 15:01:46 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #899 -: Май 21, 2008, 15:42:33 pm »
Тази торения на Кети, ми хареса. :wink:



Торения
 Цъфтящо многогодишно

Цветчетата са с твърде своеобразна форма и окраска и напомнят миниатюрни личица, надничащи спред листата.

Семейство: Scrophulariaceae

Цветове: Синьо, виолетово, розово, жълто.

Произход: Южна Азия

Приложение: За балкони, градини и алпинеуми на по-сенчести места.

Цъфтеж: Целогодишно в стайни условия и май – септември на открито.
 
Почва: Добре дренирана и богата. pH 5, 5-6, 5

Торене: Всяка седмица с 0, 2-0, 3 % балансиран: комплексен тор.

Температури: 18-20 C°.

Светлина: Обилна, но непряка слънчева светлина.
 
Поливане: Умерено. Почвата трябва да е винаги влажна, но не мокра.

Оформяне: Да се пензира 1 седмица след засаждането, а след това – по преценка.

Болести: Листна въшка, хлороза при високо pH на почвата или недостиг на желязо.



Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."