0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #920 -: Май 22, 2008, 23:54:51 pm »
Е, Бари кажи сега какво е това на снимка 1 и тези всички на снимка 4 ?

Снимките не са достатъчно от близо, за това може би не мога да ги разпозная..

Мнооого са хубави. :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #921 -: Май 23, 2008, 00:04:20 am »
Баракуда много е красиво  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #922 -: Май 23, 2008, 00:05:29 am »
  Така май по-се вижда.Ами първото не го знам как се казва,а второто е т.нар."самакитка"(някакъв карамфил).Абе нали ме знаете,че съм зле с имената. :wink:



*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #923 -: Май 23, 2008, 00:21:45 am »
Баракудка, страхотно. Това, дето пишеш, че е карамфил - да, топ карамфил му вика баба ми или турчета  :lol: Що турчета, незнам, но освен, че е много красиво, много ярки цветове и ухае много хубаво, нали?
Като се посее примерно таз година, нагодина не цъфти, прескача и чак на втората година цъфти. Ние посяхме по-миналата, миналата не цъфтя и сега е напъпило, много цвят и ухание чакаме :)
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #924 -: Май 23, 2008, 00:25:34 am »
Да това са някакви карамфилчета, ама самакитка не е. Това е отровно растение и доколкото знам няма общо с карамфилите.
Обаче, мен ме гризе сега за това на снимка 1. Това червеното ми харесва. Какво е това храст или не, това цветовете му ли са или листата? Дай малко инфо. Bitte. :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #925 -: Май 23, 2008, 00:28:41 am »
Осиана, не е това храст. Ние имаме, ако баракудка не се сети как се казва, ше питам баба ми утре, ако го знае, дори и народното име да каже, ще намерим това по науката дето е  :lol: Но наистина е много красиво, с много нежни цветчета.
Хич не е капризно и е многогодишно, "кучи" се само. Това розовкото са му цветовете, като на пръчка са, височки пръчку около 50 см. и на тях цвят, а листата са долу ниско.
« Последна редакция: Май 23, 2008, 00:30:42 am от Nina »
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #926 -: Май 23, 2008, 08:25:40 am »
Привет цветарки, да се включа и аз това червеното от снимката на Баракуда ,за което пита Оси аз го знам като "сълзите на Богородица" представлява ниска туфичка с листа подобни на мушкато с лека червеникаво-виолетова шарка ,размножава се чрез разделяне на туфата подобно на здравеца.Поне на това ми прилича. Мисля,че в "къща и градина" от миналия сезон го имаше в един брой,но не съм запомнила името му.Другото го знам като топ-карамфил.Доколкото знам самакитката се казва аконит и наистина е много отровно макар и красиво и няма общо с топкарамфила.
« Последна редакция: Май 23, 2008, 08:51:54 am от altea »
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #927 -: Май 23, 2008, 09:43:17 am »
Можете ли да ми кажете откъде в България мога да си взема мини водни лилии. Имам от село една каменна копанка дълбока около 30 см и искам в да ги сложа в нея.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #928 -: Май 23, 2008, 10:12:23 am »
Айде на петуниите..... :lol:











Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #929 -: Май 23, 2008, 10:51:47 am »
Бари, Нина, Алтеа, благодаря за отговорите. :flower:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #930 -: Май 23, 2008, 11:29:32 am »
Не е ли красив?? :D




Имам въпрос. Какъв е този треволяк? Цвета му прилича малко на метличина, но не е. Листата са едри и разрязани.
 



И още един въпрос, какво е това чудо? Листата му да дълги и тънки като на  нарцис, но не са така изправени. Много странен цвят.

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #931 -: Май 23, 2008, 11:40:15 am »
Фани много хубави карамфили! Аз обожавам тези малките розово-лилави, имат невероятен аромат! Скоро се примолих на една комшийка да ми даде малко като разсажда нейните, дано да не ме забрави.
Оси, и твоите петунии са супер!
Моите са съвсем бебета още, но и аз да ги покажа :)









и латинката ми, но тя още не е цъфнала /единствената ми гордост от семенцата :D/


Оси, това второто синичко съм го виждала на село, но незная как се казва :? А първото е много красиво!

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #932 -: Май 23, 2008, 11:45:09 am »
Многоооо хубави петунии, Мая, още са малки, но като пораснат и се разклонят, ще станат убиец. :wink: Браво за латинката, щом е от семена.
А първото цвете от последните ми снимки е клематис. Показвах го на скоро, сега просто съвсем се разтвори цвета и много ми харесва. Обаче още е малък.




П.П. Аз съвсем забравих да ви покажа моята екзотика. Много съм отвеяна. :lol: :BangHead:
Орхидея.




« Последна редакция: Май 23, 2008, 11:57:45 am от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #933 -: Май 23, 2008, 12:04:21 pm »
Лелее Оси, имаш невероятни Орхидеи! Помня, че и по-рано беше показвала едни красоти...!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #934 -: Май 23, 2008, 15:12:56 pm »
Леле какви красоти. :D Няма да показвам нищо вече. То ме е срам направо. :oops:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #935 -: Май 23, 2008, 15:49:34 pm »
Леле какви красоти. :D Няма да показвам нищо вече. То ме е срам направо. :oops:

Ще показваш! :lol:
« Последна редакция: Май 23, 2008, 15:56:50 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #936 -: Май 23, 2008, 16:57:14 pm »
Момичета страхотни сте и цветята ви са като вас. Аз уж вече ще си купувам цифров апарат ,че да мога да се включвам пък и компа хвана вирус и още не са го преинсталирали. Имам страхотен клематис светло лилав и много гъст и искам да ви го покажа ама дано не прецъфти докато купя апарата. Айде от мен до понеделник и да качвате много снимки :)
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #937 -: Май 23, 2008, 17:19:45 pm »
Не знам откъде да започна.
Баракудка започна да показва красоти, които освен това и миришат прекрасно.Това с нежните камбанки го има и във вариант кафеви листа с бели камбанки.
Оси, за петуниита какво да кажа, всичките са хубави, но тоя клематис направо ме хипнотизира,второто е метличина със сигурност, някакъв подобрен вид може би, третото, ако е луковично може да е нещо от рода на декоративния лук /алиум/.Разтъркай малко от листото и виж на какво мирише.Може и това да е.
Мая,справяш се.Нищо, че са още бебета, ще пораснат и сега са хубави.
Лидия, чакаме снимки.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #938 -: Май 23, 2008, 18:21:18 pm »
Ketti, Altea питаше за лилиите от къде да си купи. Може би знаеш къде ги има?

Можете ли да ми кажете откъде в България мога да си взема мини водни лилии. Имам от село една каменна копанка дълбока около 30 см и искам в да ги сложа в нея.

Благодаря ти много Кети, ще видим за лука, май е луковично. За метличината, може да е някакъв друг вид, не знам, ама се "кучи"  :lol: (бабешкия лаф и моята баба го използва) само и по много.

ПП. Разбрах за метличината.
Ето това е:
Фригийска метличина (Centaurea phrygia) има груби стъбла с височина до 60 см. Цветовете са с розов цвят. Листата са по-широки и назъбени. Няколко цветове правят кошничка на цветоноса и страничните клонки. Тази метличина е много устойчива.
Най-интересен е сорта Dealbata Rosea. При тази метличина външният ред на цвета е розов, а центърът - жълт. Сортът Steenbergil има големи малинови цветове с бяла сърцевина.


« Последна редакция: Май 23, 2008, 18:28:05 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #939 -: Май 23, 2008, 18:43:10 pm »
Можете ли да ми кажете откъде в България мога да си взема мини водни лилии. Имам от село една каменна копанка дълбока около 30 см и искам в да ги сложа в нея.

Алтея, извинявай пропуснала съм въпроса ти.Едната водна лилия я бях купила от едно изложение на Флора.Продаваха ги някакво семейство от София, но със сигурност беше холандска, беше в кутия и влажна торф.Втората ми я дадоха.
Със сигурност ще можеш да си намериш, когато има някакво изложение.Знам, че напролет и есен има такива в София /НДК/ и Пловдив /Международния панаир/.