0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Моята Градинка 3
« -: Ноември 29, 2007, 18:54:15 pm »
Трета част на темата за цветята.



Euphorbia pulcherrima


Предните две теми за цветята с много полезна информация, линкове и снимки тук:

Моята Градинка 1

Моята Градинка 2
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #1 -: Декември 02, 2007, 10:38:11 am »

Една снимка за новата тема, от тази сутрин и от мен  :wink: :P
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #2 -: Декември 02, 2007, 16:41:12 pm »
              :D Честита ни трета част
  на най-прекрасната тема за цветята!
:D

   

       П.П. Все пак ми е останала една хризантема за снимка,
   по случай откриването на третата част! :wink:
...От моята градина е...не е от магазина! :lol:

 
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #3 -: Декември 03, 2007, 11:04:39 am »
Осиана, благодаря за информацията за коледната звезда - твоята е разкошна. След като я изнесах на остъклената тераса , се оправи но не вярвам да стане като твоята. Все пак съм доволна, че успях да я спася. Ти ториш ли твоята?
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #4 -: Декември 03, 2007, 11:24:57 am »
Не, не я торя, аз не съм фен на торовете, a по-скоро на подходяща според нуждите на цветето и богата на хумус почва, подходящо място и правилно поливане :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #5 -: Декември 03, 2007, 11:41:26 am »
Аз нямам никакво цвете на двора, но пък за сметка на това, първите цветя вкъщи започнаха да цъфтят - теменужките. Ще изчакам да цъфнат всички и ще ги снимам.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #6 -: Декември 06, 2007, 11:19:51 am »
Мери, аз все още чакам снимки на щам розата. :oops:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #7 -: Декември 06, 2007, 20:08:45 pm »
Ами, Ози като съм заплес така е. Сега си записвам , та да я снимам утре на светло.
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #8 -: Декември 07, 2007, 14:38:11 pm »
Ози, ето я розата. Добре, че ми каза да я прибера, най-вероятно щеше да загине на вън. На пролет мисля да я посадя в градината.
За съжаление няма нито име, нито описание, нищо. Между впрочем, до сега нито една роза, която съм купила, не е имала име, описание, сорт и т.н., да не говорим, че аз си купувам едно, а накрая то излиза друго. Ето за това те чакам с нетърпение да се прибереш.
 Нещо ако можеш да ми кажеш за нея, прилича ли ти на някоя от познатите ти сортове? Гледам, че е започнала да изкарва нови листа и пъпки, това е добре предполагам. Ако има нещо друго казвай, питай. :lol:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=119477&view=1&photo=113
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #9 -: Декември 07, 2007, 14:47:18 pm »
О, Мари, много благодаря. Та имам един въпрос, цветът голям, среден  или малък е? От снимките виждам че е среден  до малък. Двуцветен цвят, който много прилича на моята Henri Matisse. От къде я купи?
Имам една молба, естествено ако не те затруднявам - направи снимка директно на цвета. Фокусирай само цвета. Благодаря ти. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #10 -: Декември 07, 2007, 15:15:00 pm »
Ох, ама съм един фотограф - бегай маани се. :lol: Това е най-доброто което мога да направя. Явно снимането не ми се отдава.  :wink:Дано успееш да я разгледаш.
Купих я от градинския център при БАН. Там има и едни красиви мини рози, следващия път са мои, колкото цветове има, всичките ще купя. :lol:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #11 -: Декември 07, 2007, 18:58:30 pm »
Mary, съжалявам ако съм те притеснила.

Не я вади на вън докато цъфти да не измръзне. На пролет може да я посееш в градината. Много е хубава.  Тя е някакъв хибрид и може малко да е по-капризна. Избери и хубаво слъчево място. :wink:



Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #12 -: Декември 12, 2007, 18:51:17 pm »
Спатифилума вече напълно разцъфна  :D

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #13 -: Декември 12, 2007, 19:16:14 pm »
 :D Mary,много е "опасна" розата ти!И много красива!И аз мисля,че е хибрид и няма да издържи на студовете навън,така че не рискувай да я вадиш сега...има време...на пролет. :wink:

 :D Osiana, и моят Спатифилум до скоро имаше свежи цветове,но прецъфтя.Ами,два пъти цъфти,лятото и сега.Твоят как е?Иначе е прекрасен!
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #14 -: Декември 12, 2007, 19:19:39 pm »
Браво, много е красиво това цвете. Аз хвърлих око на един червен и мисля да си го взема. А всъщност какви цветове има - само бяло и червено ли?

Аааааааа Бари, никакво вън сега, добре че Ози каза да я прибера, че жената в градинския център ми вика - нищо й няма тя е външно. Абе и аз се зачудих, ма викам си нали те ги гледат, би трябвало да знае.

Ози, благодаря ти за ценните съвети които ни даваш.
Забравих да се похвала, че имам още три лилавеещи хвойни. :lol:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #15 -: Декември 12, 2007, 19:49:44 pm »
... Аз хвърлих око на един червен и мисля да си го взема. А всъщност какви цветове има - само бяло и червено ли?

   Миличка,не съм чувала за друг цвят Спатифилум,освен бял...да не се бъркаш със Антуриум? :ask:Ето някои цветове от него:

*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #16 -: Декември 12, 2007, 20:00:30 pm »
Да бе, мале последно време много ги бъркам. Нещо ми става. Аз така после видях, че съм сгрешила и едно от цветята които купих на куп - не е арека, а ерика, ама карай. Важното е да си ги гледаме с любов.
Бари, ми тогава за да компенсирам грешката, следващия път се прибирам с по един спатифилум и антуриум. К`во ще кажеш, а? Мале какви хубави цветове.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #17 -: Декември 12, 2007, 20:16:17 pm »
Бари, ми тогава за да компенсирам грешката, следващия път се прибирам с по един спатифилум и антуриум. К`во ще кажеш, а? Мале какви хубави цветове.
:lol: Ей,за т'ва си те обичкам тебе!Сладуранка! :D Айде ще чакаме снимки! :wink:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #18 -: Декември 12, 2007, 21:36:57 pm »


 :D Osiana, и моят Спатифилум до скоро имаше свежи цветове,но прецъфтя.Ами,два пъти цъфти,лятото и сега.Твоят как е?Иначе е прекрасен!

За 6 години за първи път цъфна, и се гордея че успях да го накарам да цъфти. :D




Аааааааа Бари, никакво вън сега, добре че Ози каза да я прибера, че жената в градинския център ми вика - нищо й няма тя е външно. Абе и аз се зачудих, ма викам си нали те ги гледат, би трябвало да знае.

Ози, благодаря ти за ценните съвети които ни даваш.
Забравих да се похвала, че имам още три лилавеещи хвойни. :lol:

Ми тя розата е външна, да, ама коя роза цъфти по това време?? Нали е гледана в парник за да цъфти сега. За това трябва да се държи на топло за да не измръзне. Розите могата да измръзнат повреме на цъфтеж, защото не са готови за зимни условия, т.е. за сън, и замръзват. Затова и моите, ако забележа че продължават да цъфтят през ноември, ги режа. Продавачките изобщо не ги слушай.

Айде покажи тези хвойни. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #19 -: Декември 17, 2007, 12:40:17 pm »


Коледничето. Снимката не е много хубава. Има и още пъпки, като цъфнат, ще направя по-хубава снимка.



А това е Амарилиса, който скоро ще цъфне.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."