0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #160 -: Август 15, 2008, 20:41:35 pm »
Аз съм от девойките,които при първа истинска стимулация,само с един яйчник,направих 18сет фоликула,всичките с яйцеклети,16сет бяха оплодени.Още на другия ден казах на док,че искам да стана донор,ако принципно се търсят ембриончета/защото не бях подготвена за такова развитие и въобще не съм мислела,че ще имам толкова яйцеклетки/...за мое огоромно съжаление повечето спяха развитие на третия ден...  :(
въпроса, който ми се върти в главата в момента е ,ако бях дала яйцеклетки преди оплождането,с друг материял дали биха се развили по-добре / това сигурно никой не може да ми каже категорично/

Със сигурност ще разисквам въпроса с док и ако той смята,че има шанс с друг материал със сигурност следващия път ще даря яйцеклетки преди да са оплодени...от горчивия ми опит на естествен цикъл, изобщо не бях подготвена за толова яйцеклетки

в клиниката,в която ходя имат такава програма.В смисъл,че при трансфера подписваш документ и казваш дали останалите ембриони искаш да дариш...

Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #161 -: Септември 30, 2008, 15:12:55 pm »
Здравейте, Аз съм на 39г. От 6 г съм с диагноза вторична аменорея. Със моя съпруг много искаме да имаме бебче. Единствения шанс е със донорска яйцеклетка. Живееме в чужбина, но искаме донорката да е от България. Може ли някой да ми даде информация за клиники, процедури, вашето мнение...
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #162 -: Септември 30, 2008, 15:54:36 pm »
Здравейте, Аз съм на 39г. От 6 г съм с диагноза вторична аменорея. Със моя съпруг много искаме да имаме бебче. Единствения шанс е със донорска яйцеклетка. Живееме в чужбина, но искаме донорката да е от България. Може ли някой да ми даде информация за клиники, процедури, вашето мнение...

  В София донорски програми има в клиниките на д-р Стаменов, д-р Владимиров и д-р Щерев, а във Варна - при д-р Александров. Избираш си клиника и действаш. Желая ти успех! :D
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #163 -: Октомври 22, 2008, 09:40:54 am »
http://btv.bg/videos/?video_id=6794&section_id=1

Пускам го в няколко теми, моля модераторите да коригират, ако сметнат за нужно.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #165 -: Март 13, 2009, 15:31:41 pm »
http://www.private-lawyers-bg.com/assisted_reproduction_bg.html


Този линк не ми се отваря, нито от тук нито от другата тема!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #166 -: Март 13, 2009, 15:44:26 pm »
Аз го отварям.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #167 -: Март 13, 2009, 15:48:03 pm »
И аз го отварям.
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #168 -: Март 13, 2009, 17:10:41 pm »
И аз го отварям.
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #169 -: Март 13, 2009, 22:27:54 pm »
Здравейте  мили момичета.Знам че повечето от  вас ме мразят,но наистина искам да помогна.чакам да стартира фонда.ако дотогава реша да правя ин-витро за собствена сметка ще ви пиша ако не какво по принцип е нужно за да стана донор без да взимам никакви пари за целта.Аз съм на 28 години нямам наследствени заболявания нямам и венерически с  иззключение на хламидия- излекувана.Кръвната ми група е А+.Ако някой има нужда от мен да ми пише.Много ще се радвам да помогна на някой
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #170 -: Март 13, 2009, 22:36:44 pm »
Здравейте  мили момичета.Знам че повечето от  вас ме мразят,

Е, чак пък толкоз. 8O
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #171 -: Март 17, 2009, 15:04:59 pm »
Ruru, много благородна постъпка - поздравявам те за решението ти!
Незнам какво точно трябва да направиш, ако отидеш в някоя от клиниките предполагам, че ще ти обяснят.
Аз лично съм се записала за донорска в клиниката на Владимиров и там ми казаха, че имат програма, но повече подробности не знам. Нямам представа дали ако произведеш повече фоликула ще можеш да ги разделиш с някой - сега точно в тази част май нещо промениха. Ако има някой по-компетентен  - нека да каже.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #172 -: Април 03, 2009, 19:16:01 pm »
А някой проучвал ли е възможностите в Испания?
Разбрах, че в клиника Маркес предлагат интересни пакети ...
Вярно скъпо е, но успеваемостта е забележителна. За хора със средства си струва.
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #173 -: Април 06, 2009, 16:17:02 pm »
MMary, в Испания предлагат пакет, които струва 30 000 евра, включва 3 опита , всеки с по трансфер на 3 качествени ембриона. Ако и трите опита са с "-" резултат ти връщащт 70% от парите.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #174 -: Май 01, 2009, 02:23:03 am »
Здравейте и от мен!

Много съм изненадана от всичко това, което прочетох по темата!
Нека споделя и информация по темата от UK. Ако решиш да бъдеш донор на яйцеклетки, спермезоиди или ембриони - всичко се извършва от клиниката, чиито услуги ползваш. Правят ти различни изскедвания, попълваш въпросници и декларация, която се съхранява в Агенцията по фертилизация. Донорството е анонимно, с изключение ако дарението е между роднини (сестри, братовчеди). Има доста изисквания относно това дали можеш да си донор или не (например: години за жените са до 35 г). Ако само си дарител - клиниката ти заплаща определена сума за това. Ако дариш по време на твое IVF - то е безплатно, ако е ICSI - заплащаш разликата между ICSI и IVF.
Няма никакви адвокати, нотариуси. По закон (нов от 1г), ако естествено се е родило и израснало дете, след навършване на 18г то има право да те издири - кой си и да поиска да се срещнете. Ти нямаш никакви ангажименти и отговорности по закон към това дете. Но все пак това отблъсна много хора като донори, особено мъжете, които се страхуват от това, че някой ще почука на врата им след 18 г.
The life is too short! Let's enjoy it!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #175 -: Май 01, 2009, 12:08:25 pm »
По закон (нов от 1г), ако естествено се е родило и израснало дете, след навършване на 18г то има право да те издири - кой си и да поиска да се срещнете. Ти нямаш никакви ангажименти и отговорности по закон към това дете. Но все пак това отблъсна много хора като донори, особено мъжете, които се страхуват от това, че някой ще почука на врата им след 18 г.


Много интересно! Скоро имаше май по Нова такъв репортаж, но за донорството на сперма, пак се коментираше, че в някои страни липсата на анонимност отблъснала много донори.
Благодаря ти, Бени!







Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #176 -: Май 02, 2009, 00:26:09 am »
Да Fresh, тук в Англия има голям отлив на донори точно поради тази причина - анимността. До колкото знам списъка на чакащите за донор на сперма е около година и половина. За яйцеклетки - мисля, че е около година.
Тук също много се дискутира този проблем - мъжете искат пълна анонимност, но пък Правителството казва, че така се нарушават човешките права на детето.
Смятам, че скоро и в България ще се наложат тези правила, тъй като сме членове на Евро съюза.
The life is too short! Let's enjoy it!
*
бременност с донорски яйцеклетки
« Отговор #177 -: Май 24, 2009, 18:00:42 pm »
здравейте момичета искам да попитам има ли забременнели с донорски яйцеклетки и високо фсх питам заради самата себе си
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #178 -: Май 24, 2009, 20:39:09 pm »
Sali незнам каква статистика има , но нали именно заради високото ФСХ се прибягва до донорска програма. Мисля , че този хормон няма отношение към инплантирането на ембриона.
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #179 -: Май 24, 2009, 22:05:42 pm »
здр много е трудно това с донорството имам едно неоспешно инвитро вече