0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #60 -: Декември 19, 2007, 12:31:15 pm »
Както вече са писали момичетата, цената зависи от лекарствата, необходими за стимулация на донорката /обикновено тя е с добър яйчников потенциал и не са необходими твърде много лекарства/, както и от тарифите на съответната клиника.
От моя опит знам, че ИКСИ с донорска яйцеклетка излиза около 7 000 лв. /отново казвам, че това зависи от много различни фактори/.
Моята препоръка е, ако може да разчиташ на всички яйцеклетки, получени от стимулацията на една донорка, защото разделянето на яйцеклетките между няколко реципиентки намалява сериозно шансовете за успех на всяка от тях.
« Последна редакция: Декември 19, 2007, 16:35:43 pm от Sofia »
*
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #61 -: Декември 19, 2007, 16:32:18 pm »
Благодаря ви момичета, тичам в банката за кредит.
*
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #62 -: Декември 19, 2007, 16:33:43 pm »
Стискам палци, мила! Дано Дядо Коледа ни донесе пълен чувал с бебета!!! :D
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #63 -: Декември 19, 2007, 20:31:37 pm »
Момичетаа са ти писали, че е добре да си избереш жена с голям яйчников резерв. Най- добре да има тубарен стерилитет (тръбите са запушени, но иначе има овулация и няма хормонални проблеми) или дори да няма проблеми със стерилитет ако това е възможно. После, шансовете зависят и от спермата. Ако спермата на мъжа ти не е много добра, тогава заложете на повече яйцеклетки. Мога да ти кажа само, че при нас инвитрото струваше 3000 лева - къс протокол, реагирах добре  8 яйцеклетки. Разделихме ги 4 инвитро и 4 ИКСИ. От 4 инвитро само 2 се оплодиха, но не бяха добре - причината лоша сперма. От 4 ИКСИ,  3 ставаха за трансфер, аз взех 2 и едно се хвана.
Нещата, които имаха значение за този успех бяха възрастта ми (30 г.) и  това, че направиха хетчинг на ембрионите.  Мисля, че над 6 хил вече би било много, все пак в някои клиники разходите по инвитро при донорство се поделят поравно между пациентките. Със сигурност ти предстои да вземеш трудни решения, желая ти късмет. 
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #64 -: Декември 21, 2007, 21:50:52 pm »
От следващата година влиза във сила нова закон, както в повчечето страни на Европейския съюз донорът трябва да е раждала жена, т.е. да няма нужда от инвитро. Дарява всичките си яйцеклетки на рецепиента, който плаща стимулацията и инвитрото, а допълнително плащането е както се разберат помежду си. Така се увеличавало и шанса за бременност
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #65 -: Януари 09, 2008, 13:38:44 pm »
От следващата година влиза във сила нова закон, както в повчечето страни на Европейския съюз донорът трябва да е раждала жена, т.е. да няма нужда от инвитро. Дарява всичките си яйцеклетки на рецепиента, който плаща стимулацията и инвитрото...
Това сигурно ли е? Според мен така чакането ще е по-дълго. :( Едва ли ще са много жените,които са информирани,че могат да станат донори ей така,без да им се налага. Имам предвид,че при нас в клиниките за стерилитет ходят предимно жени,които имат нужда от помощ за зачеване само те биха  се съгласили да се подлагат на стимулации.Може би в таъв случай ще трябва да се наблегне на това да се дава по-голяма информация и в "обикновените" АГ кабинети.
Честно казано този закон мн.би ме притеснил :balk_91:
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #66 -: Януари 09, 2008, 14:00:54 pm »
Някой знае ли къде са публикувани тези нормативни изисквания към донори и реципиенти?
*
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #67 -: Януари 09, 2008, 22:25:51 pm »
в клиника Якентро-Солун цената на IVF/ICSI с донорска яйцеклетка е 6100лв. в цената е включено всичко- лекарства, процедура и т.н. дарителките са до 32 годишна възраст.
*
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #68 -: Януари 09, 2008, 22:28:09 pm »
Верно ли е 6100?Ми това е направо нищо на фона на цените тука!
*
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #69 -: Януари 09, 2008, 22:55:26 pm »
Верно ли е 6100?Ми това е направо нищо на фона на цените тука!

да, наистина е така!  :) информацията ми е от преди 1-2 месеца.
който го интересува повече да се обърне към Албена координаторката за България на емейла: infobg@iakentro.gr
*
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #70 -: Януари 10, 2008, 10:18:52 am »
Верно ли е 6100?Ми това е направо нищо на фона на цените тука!

да, наистина е така!  :) информацията ми е от преди 1-2 месеца.
който го интересува повече да се обърне към Албена координаторката за България на емейла: infobg@iakentro.gr
Отново искам да подчертая, че тази цена в Якентро се формира, като яйцеклетките от една дарителка се разделят между няколко реципиентки /поне две или три/. Това означава силно намалени шансове за успех, защото е ясно, че една дарителка не може да "произведе" огромно количество яйцеклетки; също така, какъвто и да е броят яйцеклетки, не всички от тях се оплождат. В крайна сметка /в най-добрия случай!/ се получава ограничен брой ембриони, разделени между няколко семейства.
Опитвам се да обясня, че цената на процедурата не е определяща, за да вземете решение в полза на Якентро. Дори и да заплатите 1 000 лв. по-малко, ако шансовете за успех в тази клиника са по-малки, помислете добре, преди да се насочите към тях.
Аз направих там два неуспешни опита с донорски яйцеклетки и ако имах представа, че там практикуват това разделяне на яйцеклетките между няколко семейства, нямаше да им се доверя. Друг е въпросът, че те скриха от нас този факт и по този начин ни подведоха... А  това беше крайно некоректно!!! Не искам отново да обяснявам колко много болка, мъка, разочарования и хвърлени на вятъра пари ни костваше тази "гръцка авантюра".
Така че, момичета, внимавайте на кого се доверявате!
*
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #71 -: Януари 10, 2008, 10:21:15 am »
Ако се разделят между две семейства, ми то и тука се делят между донора и реципиента, така че.....
Все пак всеки решава сам за себе си и е длъжен да проучи всички варианти преди да се довери на дадена клиника.
*
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #72 -: Януари 10, 2008, 10:33:46 am »
Ако яйцеклетките се разделят тук между донора и реципиента, в повечето български клиники цената е по-ниска, отколкото в Якентро.
При всички случаи шансовете за успех са много по-големи, ако няма такова разделяне.
Успех!
*
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #73 -: Януари 10, 2008, 20:55:57 pm »
Ако се разделят между две семейства, ми то и тука се делят между донора и реципиента, така че.....
Все пак всеки решава сам за себе си и е длъжен да проучи всички варианти преди да се довери на дадена клиника.

яйцеклетките се разделят само между две семейства, клиниката си има донорки, млади момичета, подбрани добре реагиращи на стимулация!
мнението ми за клиниката многократно съм го изразявала във форума, няма да се повтарям, въпрос на личен избор!
Успех!
*
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #74 -: Януари 11, 2008, 20:04:53 pm »
Моето питане конкретно е за клиника "Надежда".Дали някой е наясно точно там как седят нещата.
И още нещо, ако заведа донор, ще ми излезе ли по-евтино и ще мога ли да го ползвам/същия имам в предвид/.Аз сега работя върху лигавицата, защото ми е тънка, но като съм готова отивам на процедурата веднага.Нямам време да чакам.
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #75 -: Януари 12, 2008, 11:36:57 am »
Защо не питаш направо в Надежда, те там не отказват информация.
*
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #76 -: Януари 13, 2008, 16:05:23 pm »


яйцеклетките се разделят само между две семейства, клиниката си има донорки, млади момичета, подбрани добре реагиращи на стимулация!
мнението ми за клиниката многократно съм го изразявала във форума, няма да се повтарям,  Успех!
[/quote]

Скъпа Ocean,
Яйцеклетките не се разделят САМО между две семейства. Има случаи, когато семействата са повече и научих това от самите представители на Якентро.
Отделен е въпросът, че разбрах за това пост фактум...
Аз самата при втория си опит там бях в ситуацията да не знам какво точно се случва, какви промени правят, колко яйцеклетки се разделят /между кого и как/ и дали изобщо са ми трансферирали нещо!!!
Ситуацията с донорството е изключително деликатна и единственото, на което можем да разчитаме, е коректността на клиниката, на която сме се доверили. /Защото не можем нито да броим яйцеклетките, нито да знаем със сигурност какво и как се разделя. Единствената информация за това идва от лекарите и затова е от такова огромно значение клиниката да бъде коректна и да не злоупотребява с доверието на пациентите си./
Когато клиниката прояви некоректност, заблуждава те относно същността на процедурата и се държи арогантно, докато се опитваш да изясниш ситуацията, това не е добра атестация за лекарите там!!!
Казвам всичко това като потърпевша и няма да престана да го коментирам, защото в никакъв случай не бих искала и други жени да изпаднат в моята ситуация! А аз, за съжаление, не съм единствената потърпевша...
Отново казвам, обърнахме се към Якентро с огромно доверие, надежди и изключително добро първоначално отношение. Два пъти изпълнихме всички техни условия за опитите, които правихме там и разчитахме, че те също ще бъдат коректни към нас... За съжаление, това не се получи.
Има още много неща, които мога да споделя за Якентро и когато имам повече време, ще го направя.
*
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #77 -: Януари 13, 2008, 18:35:32 pm »
Sofia, нека не разводняваме темата, все пак тя беше за " ЦЕНИ" с донорска яйцеклетка!
Искрено съжалявам за неуспехите ти! С цялото си сърце ти желая час по-скоро да успееш!
За Якентро коментирам това, което съм видяла и съм се убедила лично. За мен те са били коректни във всяко отношение и са показали професионализма си. Нищо и никой не може да ме убеди в противното, освен личния ми опит! Това е НЕ  само мое мнение!
Спирам до тук, за мен този спор е безмислен.
Клиниката вече е обсъждана във форума:

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=20718.0
*
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #78 -: Януари 13, 2008, 19:05:25 pm »
Sofia, нека не разводняваме темата, все пак тя беше за " ЦЕНИ" с донорска яйцеклетка!
Искрено съжалявам за неуспехите ти! С цялото си сърце ти желая час по-скоро да успееш!
За Якентро коментирам това, което съм видяла и съм се убедила лично. За мен те са били коректни във всяко отношение и са показали професионализма си. Нищо и никой не може да ме убеди в противното, освен личния ми опит! Това е НЕ  само мое мнение!
Спирам до тук, за мен този спор е безмислен.
Клиниката вече е обсъждана във форума:

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=20718.0
Благодаря ти от сърце за пожеланията! Естествено е да има различни мнения за една клиника.
Все пак, всички които пишат с положително отношение към Якентро, не са правили донорски опити там /включително и ти/. Защото бизнесът с донорските яйцеклетки там е изключително печеливш и това променя много отношението и подходът /в сравнение с "нормалните" опити/. Фактът, че ти знаеш едно за донорството, а аз съм преживяла там съвсем друго, е показателен. Да, външната "опаковка" там е добра, но истината за процедурите, които обсъждаме, е друга. Пожелавам на всички момичета успех и се надявам никой повече да не минава през ада, който преживя моето семейство!
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #79 -: Януари 14, 2008, 12:44:02 pm »
Здравейте мили момичета,ето докъде я докарах. Направихме икси с донорски яйцеклетки в клиника Щерев за съжаление неуспешно. Трансферът ми беше на 27,12,2007. Получих 8 яйцеклетки оплодиха се 6 развиха се 5 трансферираха ми 3 другите 2 не бяха много добри и не замразихме.Платих 4680лв. Много съм доволна от лекарите,отношението и обслужването. Ще опитам още веднъж ако аз или клиниката намрим подходящ донор. Благодаря на всички,които се включиха в темата ми и ми бяха подкрепа по трудния път. Благодаря на всички,които предложиха да ми помогнат и на жената,която сподели с нас една съкровена част от себе си дано поне тя да е успяла. Аз продължавам да търся донор и да вярвам,че следващия път ще успеем. Вярвайте и вие "заедно можем повече".Успех на всички в процедури и дано Юпитер -планетата на късмета,която тази година влияе върху България да ощастливи всички нас . Аз съм с вас бъдете и вие с мен.
« Последна редакция: Януари 14, 2008, 12:47:53 pm от altea »