0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #100 -: Юни 09, 2008, 19:09:50 pm »
Имаш пълно основание.Проучи добре нещата.Успех
икси с донорска яйцеклетка
« Отговор #101 -: Юни 15, 2008, 10:23:35 am »
Здравейте, момичета!
След множество изследвания установиха, че при мен шанса да забременея със собствена яйцеклетка е нулев - fsh-61 и  нагоре, т.е. менопауза.Ще трябва да чакам за донорска яйцеклетка. Интересува ме някой дали знае цени в други клиники, защото на мен док ми каза 12 500лв. Някъде из форума видях 6 100лв. Ще съм ви много благодарна за подобна информация.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: икси с донорска яйцеклетка
« Отговор #102 -: Юни 15, 2008, 12:24:19 pm »
merylin, съжалявам за резултатите.  :(

Донорски програми има в почти всички авторитетни клиники, където разбира се има разллика и в цените на процедурите.

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=167&Itemid=52
За Солунската клиника знам че не се чака месеци или години, а цените са много под 12 хил. лв
Късмет!  yahoo_17

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: икси с донорска яйцеклетка
« Отговор #103 -: Юни 16, 2008, 00:52:08 am »
Здравейте, момичета!
След множество изследвания установиха, че при мен шанса да забременея със собствена яйцеклетка е нулев - fsh-61 и  нагоре, т.е. менопауза.Ще трябва да чакам за донорска яйцеклетка. Интересува ме някой дали знае цени в други клиники, защото на мен док ми каза 12 500лв. Някъде из форума видях 6 100лв. Ще съм ви много благодарна за подобна информация.

Съжалавам много мила. :(

Интересува ме някой дали знае цени в други клиники, защото на мен док ми каза 12 500лв.

Това е доста солидна сума пари.  8O Но не искам да коментирам.

Мога да кажа за Солун. Ако не се лъжа цената е 3500 евро. Моя позната забременя при първата си донорска IVF процедура.

Мисля, че в рамките на 3 месеца се планира процедурата.



Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: икси с донорска яйцеклетка
« Отговор #104 -: Юли 07, 2008, 18:52:02 pm »
Здравейте момичета,
аз също съм с такава диагноза и преди 3 дни бях при д-р Владимиров. Той ме прегледа и каза едиствен вариант - донорка яйцеклетка. Правени са ми ФСХ, ЛХ пролактин, Е2.
Нищо друго за потвърждаване на диагнозата. Задължително ли е а се направят и други изследвания, за да се потвърди ИЯР
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: икси с донорска яйцеклетка
« Отговор #105 -: Юли 07, 2008, 19:30:52 pm »
Колко е фсх и лх?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: икси с донорска яйцеклетка
« Отговор #106 -: Юли 09, 2008, 22:05:48 pm »
fsh 52
lh 34
Re: икси с донорска яйцеклетка
« Отговор #107 -: Юли 10, 2008, 09:15:33 am »
Да, високи са и двата...а колко пъти сте ги изследвали?
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: икси с донорска яйцеклетка
« Отговор #108 -: Юли 10, 2008, 15:29:49 pm »
Мисля, че за най-сигурно се изследват и още 2 хормона - антимюлеров хормон и Инхибин Б. Те показват окончателно, дали има изчерпан яйчников резерв... Само дето не се правят навсякъде, аз от Пловдив отидох до София за това, макар че, теоретично тук в Писанец ми казаха, че ги изследват... Но нямало много пациенти за тези изследвания. И така, аз също чакам донор...
Успех на всички:)
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
Re: икси с донорска яйцеклетка
« Отговор #109 -: Юли 11, 2008, 12:46:17 pm »
Няколко пъти сме правили изследванията но все са високи.

аз съм от Пловдив - мога ли сама да си направя тези две изследания - антимюлеров хормон и Инхибин Б. А знаете ли колко струват?
*
Re: икси с донорска яйцеклетка
« Отговор #110 -: Юли 11, 2008, 14:21:26 pm »
Може и сама да си ги пуснеш-отиваш в лабораторията и казваш какво искаш.
Виж тук има цените
http://www.pisanec.com/inval.php?tip=analys
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: икси с донорска яйцеклетка
« Отговор #111 -: Юли 15, 2008, 12:48:36 pm »
Дони28, в Писанец в Пловдив тези хормони са по 25лв всеки (последно такава беше цената), а в София в Надежда при Стаменов - по 50лв за единия и за другия. Можеш да си ги пуснеш и по собствено желание, да се ориентираш в обстановката. Правят се, ако не греша, на 3-5 ден от цикъла, както повечето женски хормони... При мен Инхибин Б беше що-годе в норма - 76 при референтни от 10-200, но затова пък АМХ е по-малко от 0.05 единици при референтно 1-10. А по отношение на достоверността, тук проблема е, че се правят от скоро и много малко хора си пускат точно такова изследване. Аз затова предпочетох да отида до София, но да съм сигурна в резултата...
Поздрави и успех, само не се предавайте:)
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #112 -: Юли 16, 2008, 14:49:50 pm »
Момичета, актуализирам темата понеже в другия форум доста се дискутира въпроса за донорството,а и както се оказва за доста жени това е единствената надежда за детенце. Моля пишете ако сте се решили на тази стъпка, ако ви предстои процедура или просто сте решили да станете донор. Не забравяйте,че има възрастови ограничения-35г и е нужна кръвно-групова съвместимост между донора и съпрузите реципиенти. За жалост и за мен това е единствения вариант да имаме детенце като изключим разбира се осиновяването като последен вариант.Ако има успели от инвитро с донорска яйцеклетка моля пишете за всички ще подейства стимулиращо да прочетат за нечий успех. Благодаря предварително за смелостта да дарите или дори само да споделите опита и мнението си.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #113 -: Юли 17, 2008, 11:11:57 am »
... но просто няма донори
За съжаление Sali, няма и да има достатъчно донори докато не се промени "НАРЕДБА № 28 ОТ 20 ЮНИ 2007 Г. ЗА ДЕЙНОСТИ ПО АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ" и най-вече точката  доста ограничаваща, някои от желаещите да станат донори:
Приложение № 1 към чл. 1, ал. 1, т. 1;
Раздел VI
т.12.3. Критерии за одобряване на дарители на овоцити:
...
12.3.3. поне еднократно реализирана репродуктивна функция (поне едно живо дете);

Доста дискриминиращо е според мен изискването в т. 12.3.3.:?
Обещах на Ganka:)
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #114 -: Юли 17, 2008, 16:05:00 pm »
Здравейте момичета, сърдечно ви моля за помощ.

Нямам 30 години, а се сблъсках с горчивата истина, че нямам овулация и няма да мога да имам свои деца. Понеже до този момент никога не съм била наясно как стоят нещата с моето тяло и организъм, сега съм изпаднала в неописуема депресия. Искам да си намеря донор, готова съм да платя колкото трябва - финансово съм презадоволена. Освен подлагането на лечение на донора ще платя колкото ми поискат, стига да намеря момиче, което да поиска да ми продаде яйцеклетките си. Моля ви, наосчете ме какво да правя, на кого да се обадя за помощ.

Вие сте последната ми надежда, че ще имам бебе един ден.

Благодаря предварително
 :( :( :( :( :( :( :(
*
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #115 -: Юли 17, 2008, 19:40:57 pm »
Миличка, като начало посети клиника по стерилитет, ако все още не посещаваш.Включи се в донорска програма и докато чакаш си потърси външен донор.Говори с доктора дали ще може да си доведеш свой донор.Потърси момичета на които им предстоят ин витро процедури и са финансово затруднени, те могат да ти помогнат и са подходящи или твои близки.Не се отчайвай, много момичета сме като теб тук във форума.Диагнозата окончателна ли е???Кой тия постави??
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #116 -: Юли 17, 2008, 19:43:45 pm »
Не мисля, че това се спазва, а ако да е много тъпо.Най подходящи донори са момичета със стимулация за ин витро, които са финансово затруднени и правят повече яйцеклетки, а се предполага, че повечето не са раждали за да се подлагат на това?????
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #117 -: Юли 17, 2008, 21:05:29 pm »
Може би трябва да напиша в тази тема: аз получих 3 яйцеклетки от донор.
Благодаря много на момичето, което ми ги даде.
Много силно и желая тя да е успяла.
Чаках 1 година. Опитът беше неуспешен, както навярно сте разбрали от другата тема.
Досега съм правила 3 опита с мои яйцеклетки и 2 с донор. Успех имах за кратко при един от опитите с мои яйцеклетки.
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #118 -: Юли 18, 2008, 07:36:56 am »
Даа, условията в закона наистина ни карат да търсим игла в купа сено,но клиниките държащи на имиджа си спазват разпоредбите. Трябва да кажа,че на мен се отзоваха някалко жени желаещи да ми помогнат,но в единия случай клиниката отказа защото момичето не беше раждало,а в другия защото нодминаваше възрастовото ограничение. Не се отчайвайте "една за всички и всички за една" ще се справим  :bighug:
*
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #119 -: Юли 18, 2008, 11:37:26 am »
И аз имам този проблем.Предния месец опитах инвитро въреки че съм с изчерпан яйчников резерв и резултата беше нулев уж имах три фоликула,а по време на пункцията се оказа,че са се спукали.Този месец опитвам на спонанен цикъл , но нещата не се развиват добре.Казаха ми сериозно да се замисля за донорска програма.За цените грубо ми казаха около 5000лв. ,но дали е така незнам.Късмет на всички с този , а и не само с тоз проблем ще ни трябва.