0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #80 -: Януари 14, 2008, 13:23:03 pm »
Съжалявам много, мила! Не се давай, все някога нашите бебета ще дойдат!
Желая ти от сърце следващият път да бъде успешен.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #81 -: Януари 14, 2008, 21:25:29 pm »
Алтеа, много жалко, че не се е получило.
Дано следващия път успеете!
 :(
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #82 -: Януари 14, 2008, 23:05:29 pm »
Добре де , аз нещо не мога да се ориентирам.
Значи аз не мога да си заведа моя приятелка , която да ми стане доброволен и безвъзмезден донор , така ли , а трябва да платя ин-витрото на друга жена и да взема само част от нейните яйцеклетки , докато от моя донор ще взема всички и шанса ще ми е двоен.Нещо няма логика.Единственното което е , че се нарушава анонимността между донор и реципиент, но не би ли трябвало ,ако и двете страни нямат против , това да отпадне като условие.Аз нямам сестра, но хипотетично ако имам, закона ще я отхвърли ли, защото я познавам??
И се питам , защото сме в България, ако не става с пари, дали няма да стане с много пари???
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #83 -: Януари 15, 2008, 08:28:12 am »
Скъпа Колеан да идеята да заведеш донора си и да вземеш всичките яйцеклетки е добра от наша гледна точка,но това също има и своите неизвестни. Ами ако не успее да формира достатъчно яйцеклетки и то качествени, тук момичетата са споделяли ,че са им пунктирали по 6,4 , че и по 1 годни яйцеклетки. Всичко зависи от организма и стимулацията и от фактори,които за съжаление са неуправляеми, докато ако донор ти е жена стимулирана и за нейно инвитро в хода на процедурата ще се види ще има ли яйцеклетки за даряване , а и ако веднъж е била стимулирана лекарите ще знаят какъв отговор на каква стимулация да очакват и това увеличава шанса за двете да има достатъчно яйцеклетки. При положение,че аз нямам нито една своя мисля,че осемте ,които получих са достатъчно за да имам някакви претенции. Получих шанс, използвах го,но съдбата не бе на наша страна. Гордея се с всички,които намират сили и решават да помогнат на такива като мен защото знам,че не го правят само от финансов интерес.
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #84 -: Януари 15, 2008, 09:56:30 am »
Алтеа, мила съжалявам за неуспеха ти и силно стискам палци следващия опит да е успешен.Нали знаеш, че след дъжда изгрява слънце.Не може вечно да вали.
Ако аз си  заведа донор, който няма проблем с овулацията при една добра стимулация не би ли дала повече добри яйцеклетки, които да са за мен - това ми беше въпроса.А и все пак ще съм по спокойна, ако познавам донора, семейството му, характера му....
Аз исках да кажа, че ако има възможност закона би трябвало да позволява, реципиентите да си водят свой донор.Разбира се, че след като съм стигнала до тук, че съм благодарна на всяка яйцеклетка която получа, но ако мога да си облекча и морално и финансово процедурата при положение, че ще правя всичко с кредити.....?
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #85 -: Януари 15, 2008, 10:46:42 am »
Аз мисля/без да претендирам за достоверност/,че закона позволява донор да ти стане сестра или първа братовчедка и тогава няма как да е анонимно. Анонимността май е за всички останали случаи на донорство когато нямате кръвна връзка с донора.Тук във форума прочетох в една тема,че в Англия например процедурата е безплатна и за донор и реципиент и те се познават и заедно ходят по изследвания , психолози и т.н. но ние сме в България и закона тук е такъв и ще се съобразяваме с него. Успех и няма да се предаваме ,не и след първия неуспех.
Re: Донори и реципиенти- яйцеклетка
« Отговор #86 -: Януари 19, 2008, 22:01:50 pm »
Привет на всички
Аз съм на 36г и ми поставиха диагноза преждевременна яйчникова изтощеност. Единствената ми надежда да имам бебче е, чрез донорска яйцеклетка!

Моля подскажете ми към кого да се обърна и как да намеря, след като в препродуктивните клиники в София и Варна ми казват намерете си донор и елате при нас?
Нямам сестра или такава добра приятелка за да ми помогне.
С надежда за някакъв добър съвет отставам
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #87 -: Януари 19, 2008, 22:14:09 pm »
Привет на всички
Аз съм на 36г и ми поставиха диагноза преждевременна яйчникова изтощеност (след 1.5 г ходене по доктори). Единствената ми надежда да имам бебче е, чрез донорска яйцеклетка!

Моля подскажете ми към кого да се обърна и как да намеря, след като в препродуктивните клиники в София и Варна ми казват намерете си донорка и елате при нас?
Нямам сестра или такава добра приятелка за да ми помогне.
С надежда за някакъв добър съвет отставам
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #88 -: Януари 26, 2008, 21:10:04 pm »
Здравейте милички, тъй като се нуждая от донорска яйцеклетка въпроса ми е:
Колко време се чака за донорска яйцеклетка по програмите към различните репродуктивни клиники?
- Център за репродуктивно здраве "Надежда" - Клиника "Малинов" София;
- Специализирана АГ болница "Д-р Щерев" София;
- Център за репродуктивно здраве в Плевен;
- ..... .

Моля някой, който е минал по този труден път да сподели.

Благодаря Ви предварително.
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #89 -: Януари 26, 2008, 23:20:46 pm »
Моля те да споделищ как точно ти поставиха диагнозата, защото и аз съм със същата диагноза, поставена само върху ФСХ резултати, никакви другиизследвания.Все още ме крепи надежда за грешка.Аз също като теб съм за донор на яйцеклетка, но за сега си търся външен/собствен донор/.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #90 -: Януари 30, 2008, 15:13:41 pm »
Kolean мила, аз също съм с поставена диагноза "изчерпан яйчников резерв" на базата на неколкократни прегледи с ултразвук, при които така и не се установи наличие на фоликули  :( и хормонални изследвания, които са в норма, с изключение на гадния FSH=31.25. Чудя се дали да си правя изследване за Инхибин В. Много съм объркана и разтревожена, защото най-удачния вариант, който ми се предлага е донорска яйцеклетка, което за съжаление не се оказва никак лесно изпълнимо  :balk_146:, не само от финансова, а от всякаква гледна точка :cry:
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #91 -: Февруари 01, 2008, 20:35:14 pm »
аз също търся донорска яйцеклетка и да ви кажа много е трудно клиниката на др СТАМЕНОВ е много добра правят всичко възможно но просто няма донори
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #92 -: Февруари 03, 2008, 11:47:48 am »
Момичета посъветвайте ме, дали е удачно да си търся донор на яйцеклетка чрез форума.Все още не смея, а нямам време да чакам много.
*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #93 -: Февруари 24, 2008, 12:28:05 pm »
Доколкото аз зная, от реципиента се поемат процедурите за двете семейства и лекарствата на донора, ако той е от клиниката, ако пък е роднина процедурата май си излиза горе-долу все едно си плащаш за себе си. Може и да греша.

*
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #94 -: Февруари 24, 2008, 17:05:59 pm »
Привет на всички
Аз съм на 36г и ми поставиха диагноза преждевременна яйчникова изтощеност (след 1.5 г ходене по доктори). Единствената ми надежда да имам бебче е, чрез донорска яйцеклетка!

Моля подскажете ми към кого да се обърна и как да намеря, след като в препродуктивните клиники в София и Варна ми казват намерете си донорка и елате при нас?
Нямам сестра или такава добра приятелка за да ми помогне.
С надежда за някакъв добър съвет отставам

Ами виж, аз съм като теб и вече два месеца опипвам почвата за донор извън клиниката.Не е невъзможно, особено като поемеш процедурата на жена, която няма финансова възможност.Аз вече имам няколко свързвания в тази насока, но още не съм готова за опита.Пиши ми ако искаш на лични.Поздрави
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #95 -: Юни 02, 2008, 00:13:50 am »
Привет на всички
Аз съм на 36г и ми поставиха диагноза преждевременна яйчникова изтощеност (след 1.5 г ходене по доктори). Единствената ми надежда да имам бебче е, чрез донорска яйцеклетка!

Моля подскажете ми към кого да се обърна и как да намеря, след като в препродуктивните клиники в София и Варна ми казват намерете си донорка и елате при нас?
Нямам сестра или такава добра приятелка за да ми помогне.
С надежда за някакъв добър съвет отставам

Ами виж, аз съм като теб и вече два месеца опипвам ...
КЪСМЕТ И ОТ МЕН.не съм предполагала,че толкова дълго и трудно се осъществява донорството.И аз се сблъсквамм скоро с този проблем.И на всичко отгоре ми е трудно да повярвам в този изчерпан яйчников резерв........((((((
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #96 -: Юни 04, 2008, 12:28:09 pm »
И аз май ще се насоча към този вариант, при минималните шансове които ми дават.  :(
Вече се интересувах от програмата в една клиника- лошото е, че докато се стигне до опит могат да те спрат поне два пъти- ако не извадят достатъчно яйцеклетки или ако не направиш добра лигавица. Поне тази клиника си има донорки, но точно този факт малко ме притеснява, в смисъл че веднага го предлагат като решение.
Знам, че темата е деликанта, но ще е хубаво ако продължаваме да споделяме опита си.
*
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #97 -: Юни 05, 2008, 17:01:01 pm »
Коя е тази клиника, те навсякъде казват , че се чака много , защото нямат донорки
*
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #98 -: Юни 05, 2008, 19:54:50 pm »
Сигурно е Солунската.Само там имат готови донори????
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #99 -: Юни 09, 2008, 17:11:01 pm »
Да тя е. Не искам да и правя реклама, нещо останах с противоречиви впечатления. Но общо взето там става за  около 3 месеца.