0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #40 -: Ноември 28, 2007, 09:08:07 am »
Сигурно и не си единствената която се 4уди :lol:,но аз не се замислих дори за миг.Несам искала никаква финансова облага,но така са решили.Отказаха се 

Аз по-скоро се чудя как съпрузите на 2-те двойки реагират.
Нали се сещаш, че вече става по-сложно.
Трябва да са съгласни не 2, не 3, а 4(ЧЕТИРИ) човека.
Първо, жените имат едно разбиране, мъжете съвсем друго.

Аз съм жената, за която разказа Ази. Лекарите не ми даваха никакъв шанс за забременяване- на първото неуспешно икси направих само 5 фоликула.Ние сме и с мъжки фактор-отвратителни спермограми, много лоша морфология.Приготвихме документи за осиновяване, и понеже аз не се предавам лесно, започнахме второ икси, успоредно със срещите със социалната.Направих само 4 фоликула, оплодиха се, но на втория ден спряха да се делят.Момичето от съседната стая само предложи да ми даде ембрион, не съм търсила специално донор,мъжът ми се съгласи, тъй като и без това ще осиновяваме, ние се бяхме отказали от идеята за наше бебе.Говорих с док и той каза, че би могло да се оформи юридически. Мъжът на момичето обаче отказа. Всичко стана в рамките на 4 часа.
 Как реагира мъжа ми- ами той първо не искаше и да чуе за донорство на сперматозоиди. Но като видя, че нещата много се закучиха, вече е съгласен на какво ли не.
 Аз- ако беше лесно осиновяването-нямаше да ми мине през ума.
 Другият мъж- той не можел да понесе мисълта, че може при тях да не стане, а някъде другаде да се роди негово дете.
 Момичето беше готово да дари, не знам дали после щяхме да се вкараме в някакви филми.Тези срещи на потомството ми се виждат малко вероятни,от различни региони сме, освен това такъв риск съществува и при осиновяването.
 Моите лоши ембриончета се поразмърдаха на третия ден, върнаха ми ги и за чудо взех, че забременях.Въпреки че след трансфера въобще не лежах, а ходех на срещи със социалната.Сега съм в 9-та гестационна и от доста време зацапвам кафяво,не знам какво ще стане нататък. Всички писма от областните центрове пристигнаха,и съм сигурна, че по някакъв начин ще стана майка.
Желая на всички успех!
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #41 -: Ноември 28, 2007, 09:53:26 am »
Lilit, тя само твоята история си е цял филм, дай боже с двойно щастлив край  :bighug:
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #42 -: Ноември 28, 2007, 10:06:57 am »
Само, че Лилит си изтри поста.
Незнайно защо.

Аз точно щях да питам:
Не е ли тя жената, за която говори Петя, а не Ази?
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #43 -: Ноември 28, 2007, 10:09:30 am »
Странно, в профила й го има като последна публикация.
А тук липсва. Значи не го е изтрила.
Копирах го.

---------------------------------------------------------------------------------------

Аз съм жената, за която разказа Ази. Лекарите не ми даваха никакъв шанс за забременяване- на първото неуспешно икси направих само 5 фоликула.Ние сме и с мъжки фактор-отвратителни спермограми, много лоша морфология.Приготвихме документи за осиновяване, и понеже аз не се предавам лесно, започнахме второ икси, успоредно със срещите със социалната.Направих само 4 фоликула, оплодиха се, но на втория ден спряха да се делят.Момичето от съседната стая само предложи да ми даде ембрион, не съм търсила специално донор,мъжът ми се съгласи, тъй като и без това ще осиновяваме, ние се бяхме отказали от идеята за наше бебе.Говорих с док и той каза, че би могло да се оформи юридически. Мъжът на момичето обаче отказа. Всичко стана в рамките на 4 часа.
 Как реагира мъжа ми- ами той първо не искаше и да чуе за донорство на сперматозоиди. Но като видя, че нещата много се закучиха, вече е съгласен на какво ли не.
 Аз- ако беше лесно осиновяването-нямаше да ми мине през ума.
 Другият мъж- той не можел да понесе мисълта, че може при тях да не стане, а някъде другаде да се роди негово дете.
 Момичето беше готово да дари, не знам дали после щяхме да се вкараме в някакви филми.Тези срещи на потомството ми се виждат малко вероятни,от различни региони сме, освен това такъв риск съществува и при осиновяването.
 Моите лоши ембриончета се поразмърдаха на третия ден, върнаха ми ги и за чудо взех, че забременях.Въпреки че след трансфера въобще не лежах, а ходех на срещи със социалната.Сега съм в 9-та гестационна и от доста време зацапвам кафяво,не знам какво ще стане нататък. Всички писма от областните центрове пристигнаха,и съм сигурна, че по някакъв начин ще стана майка.
Желая на всички успех!
« Последна редакция: Ноември 28, 2007, 10:12:15 am от eganeva »
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #44 -: Ноември 28, 2007, 10:11:34 am »
  Не съм го трила, сам си изчезна, а може модераторите така да са решили. Ази разказа за мен.Целувки на всички!
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #45 -: Ноември 28, 2007, 10:14:26 am »
  Не съм го трила, сам си изчезна, а може модераторите така да са решили. Ази разказа за мен.Целувки на всички!

Видях вече.  :D
Целувки и на теб.  :balk_21:

Ааааа, ти си ТАЗИ жена.
-------------------------
Познавам една жена, на която ембрионите бяха много лоши и беше почти на ръба да не й ги трансферират. Докато чакаше информация какво ще се случи, друга жена с отлични ембриони и много на брой, й предложи да й дари. Не зная дали е законно, дали се практикува. Така и не се стигна до това - мъжът на другата жена отказа, поради вероятност от наследяване на някакво негово заболяване.
както и да е, исках само да кажа за този случай. Че има хора, готови да дарят, а други да приемат ембрион, не само една клетка.

-------------------------

Много хубаво, че така са се развили нещата при вас.
Дано всичко е благополучно до края.  :crossfingers:
« Последна редакция: Ноември 28, 2007, 10:19:21 am от eganeva »
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #46 -: Ноември 28, 2007, 10:23:32 am »
Много хубава тема, поздравления за altea! Отдавна имаше нужда да се заговори за тези проблеми.
Накратко при мен какво се случи:
Стигаме след дълго ходене по доктори и процедури до стимулация. Очакванията на доктора са много оптимистични (не знам защо, след като нито веднъж не пуснахме нито хормони, нито яйчников резерв, нито микробиология, нито имунология, имах резултати от хормони от преди година).Стимулацията тръгна зле, но продължихме с по високи дози. В крайна сметка резултата 1 фоликул, от който няма яйцеклетки. Това беше юни 2007. Веднага след шокиращия резултат аз решавам да попълня документи за включване в донорска програма. Наесен се срещаме с доктора, проверяваме анти-мюлеров хормон, инхибин Б,LH, FSH, Estradiol.Всичко беше идеално, с изключение на анти-мюлеровия хормон. Доктора каза "...това са много лоши резултати..." и че няма смисъл да пробваме повече. Алтернативата- донорски яйцеклетки. Аз разбира се отдавна съм решила дали искам това, но тои даже не знаеше че ние сме подали документи. Каза наи-късно януари ще стане.
Моите съмнения се породиха от следните неща:
1.Той не знае кои негови пациентки са подали документи.
2.Обеща да стане януари, а как може да стане тогава, след като тои не знае тогава дали ще има донор с моите антропометрични данни и кръвна група.За да стане тогава според мен октомври трябваше да е наличен донора .
3. Не разбрах как ще стане организацията за всичко, аз съм от друг град... За това не говорихме, нямаше време...

Стана много дълго и объркано, за което се извинявам.

Аз не вярвам, че ще имам шанс за донорска яйцеклетка. Твърде невъзможно става при тези условия:
Да има жена, желаеща да дари яйцеклетки, пък да е точно определен цвят на очите, косата, еди какъв си нос, кръвна група и т.н. Аз нямам претенции за коса, очи нос и т.н., доктора каза, че не може да не съвпадат.
Та въпроса ми е считате ли, че е възможно?

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #47 -: Ноември 28, 2007, 10:31:47 am »
Аз нямам претенции за коса, очи нос и т.н., доктора каза, че не може да не съвпадат.




Това сериозно ли е?  8O
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #48 -: Ноември 28, 2007, 10:35:01 am »
Точните думи бяха "... аз няма да допусна..."
Донора трябва да има цвета на моята коса, очи и забравих вече какви други бяха.
...тегло, образование...
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #49 -: Ноември 28, 2007, 10:38:18 am »

...тегло, образование...
Това е безумие! Образованието по наследство ли се предава? Този док се престарава, просто не може да е истина!
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #50 -: Ноември 28, 2007, 10:54:15 am »

...тегло, образование...
Това е безумие! Образованието по наследство ли се предава? Този док се престарава, просто не може да е истина!

Това са част от въпросите в анкетата, която се попълва.  Защо да е престараване, някои хора държат на сходството във външни белези, някаква предпоставка за по-висок интелект и т.н.  Аз не мисля, че това са излишни претенции, става въпрос за важно решение, с което ще живеем остатъка от дните си...
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #51 -: Ноември 28, 2007, 10:54:40 am »
Аз нямам претенции за коса, очи нос и т.н., доктора каза, че не може да не съвпадат.


Това сериозно ли е?  8O

Ако питаш за това, че може да не съвпадат антропометричните данни - да, това е напълно сериозно.
Както ми обясниха в моята клиника, и което за мен е напълно реално: ако става дума за донор за сперматозоиди, има доста сериозна банка, от която може да се подбере материал, който да отговаря на данните на съпруга. Но когато става въпрос за донорство на яйцеклетки, много малко хора са съгласни на това, и затова е много трудно.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #52 -: Ноември 28, 2007, 11:20:16 am »
Не зная...
Затова има нужда да се изясни как протича процедурата от самото подаване на документите до евентуално трансфер.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #53 -: Ноември 28, 2007, 11:58:47 am »
Ееееее, утре ще разберем! :wink:
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #54 -: Ноември 28, 2007, 22:38:09 pm »
Аз също се нуждаех от донор на яйцеклетка. В България това е юридически уредено, но на практика чаках да се появи 2 години такава жена и това не се случи. Намерих си американка. Там има посреднически агенции, които имат готов кръг от всякакъв тип жени и за някои може да стане веднага. Донорът с малко повече настояване може да дойде в България.
Ето ви адреса на агенцията

www.conceptualoptions.com

Плаща се на донора и му се поемат всички разноски - не е евтино, но е шанс за някои от нас
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #55 -: Ноември 29, 2007, 09:13:22 am »
Мдааам... необходимите  условия са толкова много, че на практика ми изглежда невъзможно. Даже не можеш да си заведеш жена, която познаваш и е съгласна да се подложи на това. Защото за мъжа донор е доста по-лесно, не се подлага на стимулации, не ходи всеки ден на инжекции и прегледи...
Финансовата страна някакси изглежда по-преодолима.
И след като става толкова трудно не мога да си обясня с каква сериозност и отговорност лекар може да дава такива надежди...
Звучи доста мрачно, но на мен ми дойде до гуша да ми дават напразни надежди!
*
Инвитро/ ИКСИ с донорска яйцеклетка
« Отговор #56 -: Декември 18, 2007, 18:39:07 pm »
Момичета наясно ли е някой колко горе-долу излиза един опит ин витро с донорска яйцеклетка.Знам че се поема и опита на донора , но колко горе доло ще струва всичко??
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #57 -: Декември 18, 2007, 21:46:30 pm »
kolean - това си е божа работа. Твърдата сума, е сумата, която се плаща на клиниката за самата процедура.
Другото, което може евентуално да ти каже доктора, ако момичето прави опит, който да е различен от първи (т.е. втори, трети...), и е правила предишната процедура, той да знае тя как реагира на стимулацията и съответно да може да ти даде ориентировъчна цена.
От друга страна, девойките, които стават донори, са с добра реакция при стимулацията, ерго - не би трябвало да отиват много парички за лекарства.

Незнам, на мен поне в този ред ми текат мислите...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #58 -: Декември 19, 2007, 09:36:22 am »
На мен лично доктора ми каза максималната сума за 1 опит с донорса яйцекл.ще ми струва 5-6 хиляди лева.Обаче скоро четох в някои други подобни теми във форума,че на някои момичета са им казали около 8-10 хил.Не знам на кое да вярвам,но съм по-склонна да вярвам на д-ра!(не защото е по-малка сумата,а защото информацията е от достоверен източник)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ин витро с донорска яйцеклетка - цени??
« Отговор #59 -: Декември 19, 2007, 10:15:19 am »
Цената зависи от това с колко единици ще се стимулира донора, ако стимулираш мен примерно аз реагирам добре на 14 пурегона - 16 яйца, но други с повече. Стимулациите обикновено са с рекомбинантни /пурегон, гонал/, като се има предвид  схващането че с тях излизат по-качествени яйца и с оглед на това че се очаква яйцата да послужат за две двойки. Имам позната която прави ЕТ с донорски яйцеклетки на стадий бластоцист - та тя заплати 7000 лв.
Успех! :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com