0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Да, ако спермограмата е лоша. :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Здравейте момичета. Искам да попитам може ли да ми се даде направление за ХИВ, Васерман, Хепатит В и С? Ако да за какъв специалист? Трябва да ги пуснем и двамата преди инсето + МБ за милото.Предния път дадохме 200 лв за тях и си мисля дали ни ги поема ЗК? Благодаря предварително
*
Здравейте момичета. Искам да попитам може ли да ми се даде направление за ХИВ, Васерман, Хепатит В и С? Ако да за какъв специалист? Трябва да ги пуснем и двамата преди инсето + МБ за милото.Предния път дадохме 200 лв за тях и си мисля дали ни ги поема ЗК? Благодаря предварително
На мен са ми ги пускали различно - или Джи Пи-то или АГ-то, но така или иначе всичко си минава по ЗК. Първо иди при ДжиПи-то и от там, то ще ти каже- кое може и кое да е от АГ-то. Успех!
*
Здравейте момичета. Искам да попитам може ли да ми се даде направление за ХИВ, Васерман, Хепатит В и С? Ако да за какъв специалист? Трябва да ги пуснем и двамата преди инсето + МБ за милото.Предния път дадохме 200 лв за тях и си мисля дали ни ги поема ЗК? Благодаря предварително
bebo79, на първа страница на тази тема има пълна информация за изследванията, които здравната каса поема.
Искам да попитам а дали знаете какви изследвания са необходими при 2 и повече спонтанни аборта, Знам само че немога да задържам плода - имам 1 неуспешна бременност кухо яйце и 1 спонтанен аборт в 6 г.с със установен зародиш в плодния сак :(
Лек ден на всички
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=mimito_ge][/url]
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Имунологични и генетични. От кой град си?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Имунологични и генетични. От кой град си?
От Русе , но ме насочиха към Плевен
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=mimito_ge][/url]
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Имунологични и генетични. От кой град си?
От Русе , но ме насочиха към Плевен

Да, най-близо ти е. Но се опитай да се осведомиш за да не се потопиш във многобройни и излишни скъпоструващи изследвния.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
За  2010 дали имате  информация  ,кои от изследванията в червено  на първа старница  / поемани от ЗК/ важат ?
Там виждам ,че  Хепатита и Сифилиса ,както и Микробиологията се поемат от ЗК -така ли е  все още?
Миналата  година личния лекар  каза ,че нямал право  той да пуска тези изследвания ...

Сега отново са ми  нужна  Вирусология и Микробиология  за АРТ процедура.

Понеже личния лекар   се "дърпа " и нищо не иска да пуска  -въпроса ми е   законово ли имам право на тях ,или само ако той  иска да влезе в положение?

Досега все съм си ги заплащала,та пак така ли или има смисъл да ходя при личния лекар или при гинеколог ли  за тях ?

« Последна редакция: Януари 18, 2010, 12:18:41 pm от nimika »


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
evro,благодаря  ,но съм проверявала -в нашия град отговориха, че  безплатното изследване е  анонимно  и даже не  издавали документ ,а само  уведомяват за резултата .Ако искаме  с д-т - плаща се   /това  са  думите  на жената  от кабинета  /.

Аз  по -скоро питах за сифилиса и  хепатита ,СПИН ясно ще  го плащам  за пореден път.
« Последна редакция: Януари 18, 2010, 15:28:42 pm от nimika »


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
В нашия град, Пловдив като кажеш че е за инвитро или за хоспитализация - учтивите сестри ти вписват името. Там правят хепатитите, спин и васерман прибл. 80 лв е иначе в лабораториите.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
evro,благодаря  ,но съм проверявала -в нашия град отговориха, че  безплатното изследване е  анонимно  и даже не  издавали документ ,а само  уведомяват за резултата .Ако искаме  с д-т - плаща се   /това  са  думите  на жената  от кабинета  /.

Аз  по -скоро питах за сифилиса и  хепатита ,СПИН ясно ще  го плащам  за пореден път.
Аз си взех направление от личната за АГ, та  той ми ги пусна абсолютно всички изследвания, които са в червено! Успех!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Аз си взех направление от личната за АГ, та  той ми ги пусна абсолютно всички изследвания, които са в червено! Успех!

Потвърждавам  - така е , но аз пуснах само това ,което ми   е нужно .
Благодаря за  съвета и спестените пари!


*
Момичета мен втори лекар ми отказва микробиология, хормони и кръбни изследвания. Имало някакъв лимит от касата и са спрени. Възможно ли е това и има ли логична база за тези твърдения. Данеби да ме мотаят нещо. Ако може препоръчайте ми в Пловдив при кого мога да пусна изследванията по каса. Осигурена съм. От 3-4 години не съм ходила на лекар, за щастие не ми се е налагало. Сега когато реших да си направя изследвания, че бебето не се появява 4-5 години немога няколко изследвания да пусна. Благодаря ви предварително!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
4-5 години са достатъчно дълъг период.
Хормони би трябвало всяко АГ което работи с касата да ти пусне, пробвай в начало на месеца. Това което не се полага по каса, а е изключително важно е спермограмата и снимка на тръбите. Потърси специалисти а не обикновени лаборатории.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Благодаря за отговора. Имаме 2 лощи спермограми. Ще подготвим документи с мъжки фактор за фонда. Просто исках да си пусна поне микробиология и хормони, а ми отказаха. Ще настоявам в началото на месеца.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Да, 2 лоши спермограми си е направо за клиника по стерилитет.
Успех, правилно сте решили за фонда! :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
В момента май има някаква форма на протест и за това не дават направления. Поне миналата седмица така пишеше на всички врати в ДКЦ-то в което ходих. Може това да е била причината.
Здравейте! искам да ви попитам какви изследвания трябва да си направя,  мога ли аз да си ги поискам от гинеколога ,както и фоликуметрия? досега никой не ми е пускал, а е явно че имам проблеми : зацапване преди да ми дойде от 1 год.; нямам никакви болки по гърдите или са съвсем слаби, почти не се усещат във ЛФ или понякога в ФФ имам болки в гърдите насред нищото / още преди фертилния период един ден имам, на другия нищо, пълна лудница  :?  8O/, през м. февруари ми се промени дължината на цикъла от 30-31 дни на 33-34 , а сега от този цикъл /м. май /отново като че ли се възстановява на 30-31 дни .
 колко приблизително ще ми струват ако не са по здравна каса?
моля ви помогнете ми  :?