0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Виленце най-добре е да отидеш в клиника по стерилитет там са специалисти точно в тази област.Успех дано няма проблем и стане бързо :crossfingers:
Благодаря,мила Дени!!! :)
*
Мога ли да попитам с колко направления мога да мина всичко това.Мога ли използвам за хормоните едно направление за всички които се поема то касата де?
А за т.нар. пакет за всяко изследване ли ще ми трябва направление.Защото ако е така личната няма да ми даде наведнъж 15 направления.Аз едва 1 и то по спешност успявам да изкопча. :(

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Смени си джи пито.
Значи формулата е такава:
дж пито ти дава направление за специалисти (АГ или Ендокринолог), а те от своя страна ти дават направления да хормони, микробиологии, цитонамазки и т.н., искай си направленията, няматправо да ти отказват.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
А какво става когато АГ-то ти е частник и нямаш доверие на други.
И еднокринолога ти пуска само TSH?Миналия месец бях на еднокринолог.Сега ще ми даде ли пак?Дори да ида при друг.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Здравейте, може ли някой да ми препоръча къде да си направя фоликулометрия? За предпочитане в района на Медицинска.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Здравеите,
Въпроса ми е: На 32 години съм и от 2 години се опитваме да забременея и както става ясно без успех. За този период сме правили е спермограми, иследване на тръбите и доказана от доктор овулация, а и хормони. Всичко си беше в нормите е малко спермограмата беше не перфектна, но доктора рече че "с такива резултати ще го осъдят  за бащинство".
Та в момента незнаем какво да правим. Виждам, че не съм направила всички изброени изследвания, но лекарите не ми ги назначиха.
Трябва ли според вас да си записвам час в някоя от клиниките инвитро или има и други варианти (просто това ми звучи стряскащо).
Благодаря ви предварително.
Като се запишеш в специализирана клиника не означава, че веднага ще ти кажат - ин витро. Там се правят специализирани изследвания - разширени спермограми, СДИ тестове, имунологични и генетични изследвания и мн. др., инсеминации и ако наистина се налага - тогава ин витро. Не е присъда да посещаваш такава клиника, а отговорно поведение за вашето здраве и съдба. След 11 години ходене по доктори, вече нямам вяра на обикновен гинеколог. :(
Девет години ходих при всякакво гинеколози и всеки ме лекуваше кой от каквото разбира,без значение какво ми е в действителност :(.....Едва когато отидох в специализиран център по безплодие се започнаха адекватните изследвания и за един месец се установи причината за безплодието.Направихме ИКСИ на естествен цикъл и от една година имам своето малко слънце :lol: :lol: :lol:...Яд ме е за загубеното време и хилядите изпити напразно лекарства.Ако мога да го спестя на някого-не настъпва ли бременност не отивайте при кварталния гинеколог, а директно в центровете по безплодие и то доказаните...Аз забременях при д-р Ставрев в "Селена"Пловдив.Уникални професионалисти и ЧОВЕЦИ.Успех на всички и не губете време.............
здравейте и от мен искам да попитам за добри специалисти препоръчайте ми
*
Здрасти и от мен.И аз мисля,че е време да посетим специализирана клиника по стерилитет.Преминах през мисед аборт преди 2години,последва пазене,прием на противозачатъчни,хормонални изследвания.Когато подновихме опитите за бебе-на два пъти имах положителни тестове за бременност последвани от мензис.Тогава сама реших да направя имунологични изследвания и се откри проблем с нк клетки и антофосфолипидни антитела.Имам предписано лечение от доц.Конова което спазвам,но вече 7 месеца бременност не е настъпила при мен.Много съм обезверена и объркана.Дайте насоки с какво да продължа борбата.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
здравейте и от мен искам да попитам за добри специалисти препоръчайте ми

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=167&Itemid=52
А пък на събитието което Сдужението организира ежегодно - Ден на репродуктивното здраве, който между впрочем ще се проведе на 06 юни 2009 г. Бургас, можеш да направиш безплатни консултаци с водещи специалисти с областта.
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=916&Itemid=31

Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Преди да попиташ- необходими изследвания,
« Отговор #111 -: Май 03, 2009, 15:21:39 pm »
Здравейте! Преди време имах висок пролактин, пих парлодел година и отгоре, но резултат никакъв освен, че напълнях. Мъжлето ми имаше проблем със спермограмата биха му инжекции и пи някакви хапчета, но пак без резултат. Не сме ходили в специализирани центрове, но вече сме решени да го направим. Към кого да се обърнем?
« Последна редакция: Май 03, 2009, 15:32:29 pm от slava78 »
*
slava78 , evro  ти е отговорила в горния пост.
Здравейте,
имам едно бързо въпросче. Ще съм благодарна, ако си кажете мнението.  :)
Струва ли ви се прекалено преди опитите за бебче да си пусна изследвания на  хормони?
Моля да ми помогнете с малко информация за добър гинеколог във Варна, по възможност да работи със здравна каса
Опитваме се да имаме бебе от около 1 година, но все не става.не съм ходила на гинеколог от години, последно като ходих ми откриха поликистоза на единия яйчник и ми споделиха  :? че имам обърната матка/по- рано като съм ходила никой не ми беше казал/, освен това имам бяло течение сигурно от 15 год.възраст и никой не ми е обърнал внимание, имам болки когато ми идва и от няколко месеца имам 2- 3 дена преди да ми дойде зацапване тъмно кафяво, дори незнам дали да го пиша в календара като М. или не, защото е гъсто и малко количество,  а този месец въобще не разбрах имаше ли ову или не  :ask:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Не знам за лекар във Варна, но пътя е един: микробиология, цветна снимка, спермограма.
За менструално кървене аз броя първия ден на зацапването.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
здравей evro,  ти като имаш такова зацапване ,казвали ли са ти дали е нормално или е от заболяване, питам те защото още не съм ходила на лекар и ми е притеснено  :?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
 :) ако е ден преди обилното кървене - няма за какво да се притесняваш, ако е по-продължително вероятно се касае за хормонален "проблем". Просто избери лекар или най-добре специалист (или клиника по стерилитет), но не се притеснявай излишно.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Привет и от мен.Отдавна съм регистрирана, но чак сега се престраших да разкажа нашата история.Правим опити вече 2 години.Нямам предишни бремености, следователно и аборти.Всички хормони са ми в граници( само прогестерона ми е малко нисък, но пия Дуфастон по лекарско предписание), минах хидротубация, спермограмата на съпруга ми е добра.От половин година посещавам клиника Щерев, при д-р Коновалова.Така се установи, че имам редовно ову, фоликули и въобще според док всичко е наред.На последната ни среща тя препоръча инсе.Та въпросът ми е дали да не прибързва малко с това инсе, сигурно, трябва да има начин да се открие къде е проблема.Не сме правили никакви имунологични изследвания.Дали не трябва първо и тях да направим, а след това да опитаме инсе.Много съм объркана.Дали не трябва да посетя и друг специалист :(
здравейте и от мен !
да ви кажа и моя проблем какъв е.вече1.5месеца правим опити .при предното ми посещениепри лекар нищо не ми казаха след това отидох при друга лекарка и ми каза че имам пкя назначи ми само fsh и спермограма и веднага ми дадоха документи за инвитро това нормално ли е според вас?клиниката е олимед във варна