0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Изследвания при жената
Пренатален скриниг:

1. Цитонамазка от маточната шийка - рак на маточната шийка
2. ПКК /пълна кръвна картина/       
3. Кръвна захар - диабет на бременността
4. Кръвна група - при нужда от кръвопреливане       
5. Резус- фактор - хемолитична болест /на плода и на новороденото/ проследяване за анти-D антитела и имунопрофилактика
6. Урина /белтък+седимент/ - бактерии, левкоцити       
7. Стерилна урина /бактериологично изследване/- инфекция на пикочните пътища    
8. Токсоплазмоза - серологично изследване- спонтанен аборт, увреждане на плода    
9. Рубеола - серологично изследван- увреждане на плода
10. Хламидия - стерилитет, спонтанен аборт, преждевременно раждане,    
11. Електрофореза на хемоглобин- таласемия    
12. Цитомегаловирус- увреждане на плода    
13. *Сифилис серологично изследване /Васерман/   -увреждане на плода /вроден сифилис/
14. *Хепатит B - инфекция на плода 
15. Генитален херпес- инфекция на плода

Микробиология на влагалищен секрет
ХСГ+хидротубация- в рамките на 8-10 ден след началото на ПМЦ и след направени по-горните изследвания
   

Хормонални изследвания /с давност 6 месеца- при отклонения контролни или назначени от специалист повторни изследвания/:
Полови хормони
на 3 ден
 LH Лутенизиращ хормон
 FSH Фоликулостимулиращ хормон
 E2 Естрадиол

 Тестостерон
 Пролактин

7 дена след доказана с фоликулометрия овулация
 Прогестерон

Щитовидна жлеза

TSH тироид стимулиращ /тиреотропен/ хормон
fT4  тетрайодтиронин
fT3  трийодтиронин
 
TAT  Анти-тиреоглобулин
MAT Анти-TPO


При отклонения- ехография на щитовидна жлеза

Фоликулометрия

 Минимум 3 цикъла за доказване на овулация- посещение поне 3 пъти във всеки цикъл

Лапароскопия - при неустановени причини и дългогодишен стерилитет /повече от 3 години/

Изследвания при мъже:

Спермограма, след 3-5 дневно полово и алкохолно въздържание, прави се в специализирана клиника от ембриолог /а не от лаборанти/
Посещение при уролог
Хормонални изследвания
FT4
TSH
LH
FSH
Prolaktin 
Progesteron
Testosteron



В червено са маркирани изследванията, които се поемат от ЗК и за които би трябвало да ви бъдат издадени направления. Моля, търсете си правата, само така ще си помогнем!

*Кабинети за анонимно и безплатно консултиране и изследване за ХИВ/СПИН (КАБКИС) в България
« Последна редакция: Февруари 03, 2008, 23:34:50 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Момичета, нека заедно направим една доста полезна тема.
Ясно е, че точен алгоритъм и план за посещение и изследвания не може, или поне е доста трудно да се направи, но като цяло можем да си помогнем и да се улесним взаимно. Всеки който иска да допълни списъка в първия постинг, може да го направи по всяко време.
Друго, което искаме да направим с тази тема- нека се получи като координация за добри лекари и лаборатории, за да могат да се избягват некоректните такива. В никакъв случай, това не трябва да е тема За и Против даден специалист или лаборатория.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Може би трябва да добавим ако всички тези изследвания са наред, а бебето се бави и имунологичен панел.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Аз бих добавила и ехография на щитовидната жлеза.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

За пък съм на мнение, че по важните изследвания от този списък трябва да бъдат задължителни и да се правят всяка година на хора в репродуктивна възраст. Или поне на двойки, които планират деца. Това което ние /по скоро вие, аз още съм нова и не съм мн в час/  правим трябва да го мисли държавата, но явно раждането на деца не е приоритет на нашето здравеопазване.
Аз искам да попитам дали тези изследвания се правят преди забременяване или при наличие на бременност.
Ние планираме бебе през Новата година и ако трябва предварително да се изследваме за нещо, моля да ми помогнете със съвет.
Благодаря на всички!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Пакета Пренатален скрининг се прави, преди да започнеш опити за бебе, а останалите изследвания- при съмнение за проблем /ако не се постигне забременяване в рамките на 1 година или 6 месеца при партньори над 35 години/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Пуканта, тази тема не е за коментари, а само списък с изследвания които биха ни спестили дългото чакане пред кабинетите на специалистите, естествено те трябва да се назначават и тълкуват от лекар, защото сам човек не може да си направи изводите, нито е в състояние да си постави диагноза, те по-скоро са за справка, какво е редно да ни назначи гинеколога при който ходим. Ако имаш въпроси по мъжки фактор ги пусни в съответния раздел.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Само да допълня, че за последващи изследвания трябва вече да се обърнеш към специалист по репродуктивна медицина, който да реши в каква насока ще действате- това тук са дето се вика А-Б-то на изследванията. Ако на базата на тях не е открита причина за незабременяване- тогава вече се назначават редица други. Ако се открие- продължавате, но вече и в посока да премахнете причината.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
здравейте и от мен.  :D

имам енин въпрос: къде мога да си направя изследване за рубеола (за анти тела)и то дали се поема от здравната каса? аз съм от София.

благодаря предварително  :oops:

*
Рубеолата не се поема от здравнота каса!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Цитат
имам енин въпрос: къде мога да си направя изследване за рубеола (за анти тела)и то дали се поема от здравната каса? аз съм от София.

Най-достоверен резултат в лабораторията за инфекциозни заболявания към Детската педиатрия на МА.
*
Re: Преди да попиташ- необходими изследвания,
« Отговор #12 -: Декември 02, 2007, 10:27:42 am »
Мини писала си при отклонения - ехография на щитовидна жлеза, отклонение на какво обаче. Аз нямах и никога съм нямала отклонения, но имах възли двустранно, които само с ехограф се виждат, така че ехографията си върви заедно с всички щитовидни хормони и антитела.Като отклонение мога да кажа, че имах завишени стойности на щитовидните антитела, първо ми бяха и двата (ТАТ и МАТ), след първата неуспешна бременност само ТАТ. В Бургас не обръщаха внимание на щит.антитела (2003-2004 г.)и ако, не бях си самоназначила ехограф, доста дълго още щях да лутам и да се чувствам зле, съответно да нямам овулация и т.н.
« Последна редакция: Декември 02, 2007, 10:29:55 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

 http://www.danina-g.com/documents/Naredba-39-2005-pril-2.pdf

 Това са задължителните изследвания по време на бременност,повечето от които държавните гинеколожи пропускат да направят.На мен при първичния преглед например само ми попълни картон гинеколожката,без да ми измери теглото,кръвното,ръст.Без да ме прегледа гинекологично и да ми вземе цитонамаска.А имах някакви проблеми с урината и трябваше да ми направят допълнителни изследвани, и на урината и на чернодробните ензими, но тя все едно не я интересуваше.Добре, че се заинатих и ми ги направиха на частно.Не ходете при д-р Ризова (в Бургас),пълна некадърница!!!!!!
Аз съм доволна от д-р Парушева, тя работи заедно с Калчева в частния и кабинет.
 :bighug:

*
Аз съм доволна от д-р Парушева, тя работи заедно с Калчева в частния и кабинет.
 :bighug:

Айде сега реклама да им правим, е няма нужда.
Познавам ги и двете и въобще пък от Парушева не съм доволна.
Д-р Калчева има страхотна апаратура ама какво от това, то трябва да можеш да тълкуваш какво гледаш и естествено да виждаш каквото трябва и е нужно. Д-р Парушева пък не можа с перфектния ехограф да разбере, че бебто е тръгнало да излиза преждевременно на моя близка приятелка, която пък аз пратих там, точно поради добрата техника. Много мога да изпиша, но мисля не е нужно точно тук да го правя. Не съм се доверявала на никой доктор от Бургас по време на моята бременност, посещавала съм ги само за да се убеждавам, че бебето е живо. 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

 Не им правя реклама,а споделям мнение.Ако вие може да ми препоръчате по-добър специалист,приемам предложения.Но истината е,че навсякъде стават издънки и  не може всички гинеколози да ги сложим под общ знаменател.
 Имам колежки, които се лекуваха в Шейново от стерилитет,изобщо не бяха доволни момичетата, бяха ги отписали.За разлика от тях специалистите от сливенската болница им помогнаха и сега си имат вече здрави бебета.Така, че.....
*
Извинявайте момичета,искам да ви попитам има ли значение на кой ден от цика ла си за да се направи цитонамазка?
Извинявам се ако въпросът ми не е за тук.Благодаря ви предварително
*
Като допълнение на въпроса на Viva:
въобще за първоначалните изследвания има ли значение кой ден от цикъла се правят
 
*
Раzбира се, че има zначение. В първата публикация пиШе кой хормон на кой ден се прави.
*
Да но за цитонамазка не пише,уж четох внимателно,но не видях да пише на кой ден или колко дена след цикъл
*
Цитонамаската-първите чисти дни след менструацията.
Аз ходих педи два дни при моето JP и поисках да ми направят изследвания преди бебеправене. Отказа ми - нямало смисъл от хламидии, токсоплазмоза, хепатит В. За цитото - правила съм преди 6 месеца и сега било рано. Пусна ми само някакви кръвни изследвания по направление за медико-диагностични дейности /В97/, и то с измислена диагноза, защото няма профилактика преди забременяване. :? Ако искам всички изборени от мен изследвания - трябва да си г платя, ЗК не ги поема, а това са поне 100 лв. :(
*
За жалост е така  :(. А това, че нямало смисъл от изследване на хламидия, токсоплазмоза, рубеола - нямам думи. По-добре прежали 100-те лева и ги пусни.
     
*
Здравейте,
имам следния въпрос, миналия месец имах цистит. След като пих антибиотик доктора ми каза да пусна микробиология. Резултата ми на изследването показа,че имам бактериа ентерококус фекалис в сигнификатни стойности( 10/4-10/4). Та въпроса ми е имали смисъл сега да правя опити за забременяване, ако ще пия антибиотик пак? Според теста ми за овулация ще съм в някой от следващите 2-3 дни. Благодаря предварително
*
Здравейте момичета,

Направих  си изследване за анти тела за рубеола. За съжаление нямам имунитет. Чувала съм доста лоши неща за "живите" ваксини (и при деца и при възрастни). От лабораторията ми казаха че рубеолата я правят само с живи клетки. Дали е прекалено рисково ако не си напажа жаксина? Има и още. Ако нямам избор и трябва да си направя "жива" ваксина, от къде да съм сигурна че е съхранявяна при определената t и е годна? От къде е най-добре да я купя?

Благодаря преджарително.  :bighug:

 mc101

*
Здравейте, аз съм от скоро и ме извинете ако бъркам нещо, но имам въпрос, дали някой има някакво информация за Др Троянчев от Пловдив, някакви мнения ще съм ви благодарна.
*
Ако никой няма инфо за др Троянчев, попитай Мели - др Даскалова от Пловдив
 
*
Момичета някоя от вас знае ли има разлика,дали ще си направя изследванията на хурмоните Е2,ЛХ,ФСХ... на 3-я или на 5-я ден,и тези на Щитовидната жлеза на кой ден се правят?
*
На щитовидната жлеза мисля че няма значение деня.Тези които си изброила се правят между трети и пети ден.Ако не се лъжа беше добре Е2 да се пусне и втори път по време на овулацията.После на 21ви ден от М май се пускаше прогестерон.
*
Pukanka Благодаря ти мила.
Понеже докторката ми каза да направя Е2,ФСХ,ЛХ...м/у 5-я и 7-я,а от форума знам,че се правят на 3-я,затова реших да ви попитам.
 :thankyousign:
*
Pukanka Благодаря ти мила.
Понеже докторката ми каза да направя Е2,ФСХ,ЛХ...м/у 5-я и 7-я,а от форума знам,че се правят на 3-я,затова реших да ви попитам.
 :thankyousign:


Значи ги направи на 5тия според мене.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Ами то в началния пост си пише- на 3-ти ден репродуктивните хормони, изключение прави прогестерона, който е на 7 ден след доказана на УЗИ овулация
На щитовидната жлеза няма значение, само гледай да не си пила кафе- специално за ТСХ
най-добре е с едно бодване всички, ако имаш възможност
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Точно за това,че тук пише 3-ти,а док.каза 5-7,и аз затова се притесних.Това,че ще ги направя всички на веднъж е така,защото ме е страх да ме боцкат.
Мини има ли проблем да ги направя на 5-и ден?
на мен пък моя док. ми каза от 2 до 4 ден :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
За изследване на хормони, хламидии трябва ли да са на гладно сутрин?
 
*
Зависи за какви хормони,за хламидии няма проблем кога ще ги направиш.За другите незнам,но най-сигурно на гладно ги прави.Знам само за PROLACTIN,че може да се прави във втората половина на цикъла,но има определени условия които трябва да спазиш.Ти каде ще си правиш изследвания?
*
Здрасти, Вива
Утре ще си правя хормоните в Русе в лаборатория (нали трябва на 3-4 ден), а в събота сме в Плевен. Искам да си ги направя предварително, по специално ПКК, хламидии, хормони и евентуално ако гинеколога ми даде направление за още някое изследване. За всеки случай няма да пия кафе сутринта, аз така или иначе не закусвам.
Мерси за инфото Вива
 
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Мини, бих добавила още нещо към списъка от първа страница:

при дългогодишен стерилитет - Лапароскопия, а пък преди Ин витро - ЗАДЪЛЖЕ!

За да не се регистрира нито една бременност за повече от 5 години - има си причина, която не е открита.
А за такива като нас, с 10 и повече години стерилитет - НЯМА КАКВО ДА ЧАКАТ, лапароскопията е една сръвнително лека процедура, която или дава диагнози или отхвърля такива. Момичета не се колебайте нито за миг!
Ако сте избрали лекар на който имате доверие, действайте смело!
Моят съвет е, ако планирате Ин витро и ви предстои лапароскопия /диагност. или операт./ - то я направете при компетентен специалист!
Успех на всички!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Хм, хрумна ми нещо?!
Мини, дали да не "боядисаш" в червено или друг цвят изследванията от списъка на първа стр., които се поемат регулярно от касата?
Нека здравно осигурените са наясно че, все пак има начин да спестят средства или да оптимизират разходите си по лечението на стерилитета!

Според мен една голяма част от списъка ще е "боядисан"! 

п.п. можеш да "боядисаш" и безплатните изсл. за ХИВ, Хепатитите и Васерман в КАБКИС в окръжните градове!  http://www.unaids-bulgaria.org/index.php?magic=1.6

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Хм, хрумна ми нещо?!
Мини, дали да не "боядисаш" в червено или друг цвят изследванията от списъка на първа стр., които се поемат регулярно от касата?
Нека здравно осигурените са наясно че, все пак има начин да спестят средства или да оптимизират разходите си по лечението на стерилитета!

Според мен една голяма част от списъка ще е "боядисан"! 

п.п. можеш да "боядисаш" и безплатните изсл. за ХИВ, Хепатитите и Васерман в КАБКИС в окръжните градове!  http://www.unaids-bulgaria.org/index.php?magic=1.6

Съгласна съм с това, стига да има лекар който да ти даде направление за това, защото много рядко се намират.

От години никой лекар не ми е отказвал направления!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Здравейте момичета бихте ли ми казали някои добри специалисти от София.Имам проблем с забрременяването и искам да се консултирам с някой компетентен специалист.Молиа да ми изпратите тел . и адрес .Благодаря Ви предварително
*
Здравейте момичета бихте ли ми казали някои добри специалисти от София.Имам проблем с забрременяването и искам да се консултирам с някой компетентен специалист.Молиа да ми изпратите тел . и адрес .Благодаря Ви предварително
                                                                                                           

И аз бих помолила за такава специфична информация!!!Предварително БЛАГОДАРЯ!
Здравейте,
следя сайта от година и половина, но така и не се престраших да ви пиша. Е явно както за повечето от нас причината е ясна. Както и да е, имам нужда от вашия съвет и инфо във връзка с д-р Стаменов - клуб Надежда. Мисля да си запиша час при него и тъй-като не съм от София или в близост, ми се искаше да събера повече информация за него.
Ако някоя от вас е била или е негова пациентка моля пишете ми.

zdraveite,za prav pat vlizam,imam nugda ot saveti i mislj 4e tuk 6te mi otgovorite.Ot izvestno vreme pose6tavame klinikata na 6terev pri Alexandrov,predstoi mi izsledvane za proxodimost kagete mi ne6to pove4e za nego.Drugoto e 4e mi otkri njkakav polip na matkata,koito iska da operira,no az bix iskala da se konsultiram s o6te njkoi predi da me regat.Njkoi imal li e takav problem molj da mi pi6ete
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Здравейте момичета! :D
Крем2003 за Др.Стаменов съм чувала само суперлативи.И то от приятелка обиколила цяла България, загубила безкрайно много време, нерви...за парите хайде няма да говорим!Сега благодарение на Др.Стаменов и екипа му е бременна :balk_46:Всеки ден се моля всичко да е наред и да и се роди здраво и прекрасно бебче, защото измина дълъг и труден път!Но това вече е забравено, сега е по-щастлива от всякога!Нейният съвет към мен беше:За да не губиш време и за да не правите излишни или погрешни стъпки-отидете направо при Др.Стаменов!!!
Разбира се послушах я и веднага се свързах с клиника "Надежда".Малко се отчаях като ми казаха че за него записват за 2009-та, и се записах при Др.Персенска.Работят заедно, един екип са!Имам час за юли и очаквам срещата с нетърпение!!!Изпълнена съм с вяра и надежда
че ще ни помогнат!!! :balk_103:
Това е което аз знам за Др.Стаменов и екипа му!Споделям го, защото за 2 години разбрах, че те са хората които наистина живеят с нашите проблеми и се борят истински за решаването им!!!
Самият Др.Стаменов вчера е станал татко на прекрасна дъщеричка!Поздравявам го и тук :balk_7:
Пожелавам на себе си и на всички вас-СБЪДВАНЕ НА ГОЛЯМАТА МЕЧТА!!! preggo :bighug: :balk_21:

*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Аууууууууу... а моята лична лекарка ми каза че изследванията за хламидия не се поемат от здравна каса :bonk:думи нямам!!!А и тук освен този списък, имаше още един където бяха изброени всички изследвания които здравната каса поема, кой в крайна сметка лъже?!Немога да разбера!!!Как да и докажа ,че касата ги поема и тя трябва да ми даде направление???

Аууууууууу... а моята лична лекарка ми каза че изследванията за хламидия не се поемат от здравна каса :bonk:думи нямам!!!А и тук освен този списък, имаше още един където бяха изброени всички изследвания които здравната каса поема, кой в крайна сметка лъже?!Немога да разбера!!!Как да и докажа ,че касата ги поема и тя трябва да ми даде направление???
Аууууууууу... а моята лична лекарка ми каза че изследванията за хламидия не се поемат от здравна каса :bonk:думи нямам!!!А и тук освен този списък, имаше още един където бяха изброени всички изследвания които здравната каса поема, кой в крайна сметка лъже?!Немога да разбера!!!Как да и докажа ,че касата ги поема и тя трябва да ми даде направление???

Да не те отчайвам, но за доста от изследванията ще трябва да си платиш. Освен това мисля, че личния трябва да те насочи към гинеколог и евентуално той да ти даде направлението, но досега не ми се е случвало, а съм ги сменила доста.
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Естественно Теди,мила!
Едва ли все още има хора, които се надяват и разчитат на държавата да мисли за решаване на проблемите им! :wink:Въпроса е принципен, реда е ясен!Не разбирам само защо ни развяват афиши в лицето и сами си вярват за всички тези списъци с уж, безплатни иследвания?!Ей това не разбирам защо и за пред кого?!Благодаря на бога , че не се надявам на помощите на Здравна каса, но предполагам има хора, които нямат средствата необходими за всичките изследвания и прегледи, а плащат осигуровки и какво...ще гледат и ще плачат че нямат парите ли???Е, да има вариант-кредити officespace
Но, това е една друга мноооооого дълга тема :wink:

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Аууууууууу... а моята лична лекарка ми каза че изследванията за хламидия не се поемат от здравна каса :bonk:думи нямам!!!А и тук освен този списък, имаше още един където бяха изброени всички изследвания които здравната каса поема, кой в крайна сметка лъже?!Немога да разбера!!!Как да и докажа ,че касата ги поема и тя трябва да ми даде направление???

Работя в системата на здравеопазването от 7 г. и половина.През последните години проблемите в нея се задълбочават все повече и аз не виждам дали скоро ще се разрешат.Това извън темата, за което се извинявам.Но не съм съгласна с обвиненията към семейните лекари.Те са тези, от които не зависи нищо.

И sunnynevi НЗОК никога не е плащала за изследване на хламидия.

ПП. Всеки ден пускаме изследвания.Един семеен лекар освен с "вързани ръце" с друго не е.Повечето изследвания се пускат от специалист, ако прецени и ако има лимит( който уврявам ви е изключително недостатъчен).А някои неща се решават дори в РЗОК или в НЗОК, след изготвени протоколи за целта.
« Последна редакция: Февруари 28, 2008, 21:32:02 pm от _Elfita_ »
И аз работя в тази сфера и кашата наистина е пълна. Каквото може да се пусне от касата е наистина малко. Такава ни е държавата. Четох някъде, че в Израел дават безплатно неограничен брой възможности за ин-витро на двойки с проблеми, стига да искат да се подложат. Ех, ако и у нас е така, колко мъка щеше да се спести, но уви, тук всеки сам се бори за едничката надежда и затъваме финансово
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Да такава е държавата, упражнява геноцид към собственото си население, чрез безхаберието в тази сфера. Тук никой не се интересува от двойките с проблеми, от бремените жени и от децата.Всеки сам се бори.
Да не говорим пък за бременни. Когато загубих бебето си веднага отидохме в болницата. Бърза помощ не знаеха дори на кой етаж трябва да отида та ме пращаха в родилно, в гинекология, рискова бременост ей така както си бях със болките и кръвоизлива. Дори количка не дадоха. То не че щеше да е друг развоя, но не е човешко..
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Теди, мъчно ми е че си преживяла всичко това :(, наистина е нечовешко!Иска ми се да разбера и другата страна, верно е че работят в трудни условия, но мисля си...къде е тук вината на пациента???Нуждаещ се от разбиране, помощт и състрадание-поне мъничко!!!Хубаво е че все пак има хора работещи с желание да помогнат и с любов към това, което вършат!Доказателство за това са постигнатите от тях резултати, подадената ръка, даряването на щастие, сбъдване на мечта :balk_81:Нека не губим вярата в доброто въпреки всичко, нека бъдем силни!!! :bighug:

*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА НА ВСИЧКИ!!!ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ!!!ЧУДЕСА СТАВАТ ВСЕКИ ДЕН :bed: :blowingdust: :balk_103:

*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Здравейте, когато казах на докторката че 6 месеца бебето не става тя ми се изсмя и ми каза че не мине ли година - година и половина не било за сериозно притеснение. Е дойде времето за притеснение :balk_144: Пусна пълна кръвна картина и ме прати не гинеколог - и той реагира като нея :x това беще през октомври ... С половинката ще се женим след 3 месеца а бебо не се задава, а не ми се тръгва по знайни и незнайни лекари, защтото нещата изглеждат ок - тестове за овулация, цикъл - всичко е ок. Замислям се дали да не направим една спермограма. Дайте съвет момичета! Определено ми е гадно.
В правилна посока мислиш. Винаги първо със спермограмата се започва, за да се изключи мъжки фактор, пък и защото изследванията при жената са по-инвазивни/цв. снимка, лапароскопия т.н и т.н/. Това не веднъж сме го обсъждали в различни теми. Колкото и розово да изглежда положението, не стане ли до година бебчето трябва да се започне от някъде и това е ОТ СПЕРМОГРАМАТА. Остава въпроса дали той ще приеме идеята от раз или ще трябва убеждаване. Пускай и хормоните, фоликулометрия, за да се докаже ову/теста не е достатъчен/. Та това за начало стига.
Здравей, Iffi, ние също опитваме от около половин година, за съжаление без резултат.Аз мисля този месец да направя нещо по въпроса-първо спермограма, хормоналните изследвания също са важни, фуликометрия и ...това като за начало.Тук някои от момичетата са доста по-компетентни от мен и дано да се включат и да ти отговорят.
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Благодаря за мненията ви! С него сме говорили по въпроса и няма проблем готов е за това. А за другите неща просто не знам към коя клиника да се обърна. Чух добри отзиви за Токуда, но при съвсем различни проблеми. Вече не мисля да се обръщам към личната за съвети в тази насока  :x
Най-добре направо в някоя от клиниките по стерилитет/не е толкова страшно колкото звучи/. Не е нужно да се луташ с години  и да сменяш доктор след доктор. Не е нужно да се оставяш да експериментират с теб - ще стане ли, няма ли да стане. Просто в тези клиники лекарите са специалисти в тази област и си знаят работата. Някой да ме беше пратил и мене преди 10 години нямаше да е лошо. Там не само ще те консултират и наблюдават, а и необходимите изследвания ще ти направят на място.УСПЕХ :balk_64:
привет момичета!
 Моля ви кажете ми добър акушер-гинеколог в Пловдив!    Благодаря ви
*
привет момичета!
 Моля ви кажете ми добър акушер-гинеколог в Пловдив!    Благодаря ви
Доктор Даскалов разбира се.
*
Извинявам се за тъпия въпрос, но и мъжете ли правят хормонални из., аз мислех че само спермограмата е единственото което правят. :oops:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Извинявам се за тъпия въпрос, но и мъжете ли правят хормонални из., аз мислех че само спермограмата е единственото което правят. :oops:
Като начало спермограма. Ако има проблем лекарят може да назначи и хорм.изследвания

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Здравейте!Бих искала да попитам преди ИКСИ какви изследвания трябва да се направят и при мъжа и при жената и проблем ли ще е ако не са направени във клиниката където  ще бъдем?Питам защотото имаме час за клиниката на д-р Стаменов но е след три месеца и за да не губим време искаме да сме направили предварително всички необходими работи и още нещо да попитам-колко време трябва да мине за да се премине към следващ опит,ако предния е неуспешен и наново ли трябва да се мине през всички изследвания?

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Като за "първа среща" си носете цялата документация. Добре е да имаш полови хормони от последните месеци и готовност за спермограма /въздържание 3-5 дни
/. Вероятно ще проследите един-два месеца преди процедура и не мисли за неуспех от сега, иначе 3 мензиса са достатъчни според мен.
 :goodluck:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
ninkata1 И ние сме записани при Др.Персенска след 3 месеца.На мен ми казаха че няма смисъл да правя изследвания предварително, понеже там след прегледа се решава какви да се направят.А и дори да имаш, те ще искат да ви направят там, понеже си имат специалисти и техника с които си работят, което е нормално.Затова ние няма да правим никакви предварително-безсмислено е.Аз лично питах за това когато записвах час :wink:.Лекуващия лекар назначава изследванията.Според мен няма смисъл да ги правите няколко пъти :D!Успех ви желая от сърце!!! :bighug: :balk_103:

Благодаря ти sunnynevi за съвета,ми ще си чакаме дадата и каквото ни кажат ще правим в името на успеха,нашият час е за 25.07 също при д-р Персенска.И аз ви желая много много успех и само положително мислене въпреки че на мен ми е много трудно и все най-лощото ми се върти в главата,а отгоре на всичко след три месеца ни предстои и сватба и мислите ми са на всички страни в момента но няма как ще справим някак си.До скоро!

*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
ninkata1  :goodluck: :balk_7:Преодолей негативните мисли-предстои ви свадба :D!!!Това е прекрасно!!!Радвай се на хубавите моменти, те ни зареждат с енергия, която прави чудеса-вярвай че всичко ще се оправи и ще бъде наред и при вас, както при много други :D!!!Факт е че днес все повече двойки имат нужда от помощ, за да кацне щъркела и на техният покрив, но.......няма невъзможни неща :wink:!!!Имаме си Др.Стаменов и Др.Персенска :bighug: :lovedock: :balk_47:Пожелавам ви прекрасен и щастлив семеен живот, обичайте се и се забавлявайте и всичко ще си дойде на мястото :wink:Позитивната мислъл е стълбата към успеха :goodluck: :balk_14:

Здравейте момичета,извинявам се предварително за глупавия въпрос но никога не съм правила такива изследвания.Можете ли да ми кажете микробиолог.,токсиплазмозата и хламидии какви изследвания са кръвни или уринни :oops:,колко струват/ориентировъчно/и за тях имали значение на кой ден от цикъла да се пуснат.Някой ако може да ми каже ентерококите чрез микробиологично изследване ли се откриват.
Моят доктор отказа да ми пусне тези изследвания тъй като след преглед каза ,че съм напълно здрава и нямало нужда да се изследвам само след 6 месеца опити и без оплаквания.
А и още нещо някой знае ли колко струва изследването на 1 хормон или те всичките имат различни цени.Благодаря ви.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Микробиология се изследва като се вземат със стерилен тампон секрет от влагалище и цервикален канал.Хламидия се изследва по 3 начина- кръвен, имунофлуоресцентен и PCR.Токсоплазмоза е кръвен тест - взима се два пъти кръв през две седмици.
Ентерококи се откриват с микробилогично изсл-е.
Не знам как само  от един преглед може да се каже, че няма нужда от изсл-я.
За цените не мога да съм полезна.
Цените на един хормон варират от 15 до 18лв, зависи в кой град и коя лаборатория. Мисля, че на половите хормони цената е еднаква. Хормоните може и през здравната каса да се пуснат стига да намериш лекар, който да ти ги назначи. За хламидия-кръвен тест и токсоплазмоза - няма значение цикъла. Може да ги пуснеш по всяко време. За микробиологията, трябва да ти е спряло кървнето и поне един - два дена чисти да имаш.
 :bighug:Благодаря ви
Май доста скъпичко ще излезе само за хормони около 200лв. :balk_159:Освен избирателно да пусна.
Ако искаш нещо да поне да разбереш трябва да пуснеш на 3-5 ден ЛХ, ФСХ, Естрадиол, Пролактин. 7 дни след доказана овулация - Прогестерон. В друго време трябва да пуснеш Тестостерон, ТСХ, Т3 и Т4. Не е лошо да се изследва и ТАТ и МАТ. Сумичката става големичка, но ако има проблем със забременяването трябва да се почне от някъде и да се изследва поне този минимум. Разбира се и на първо място спермограма на мъжа.
Успех
*
:bighug:Благодаря ви
Май доста скъпичко ще излезе само за хормони около 200лв. :balk_159:Освен избирателно да пусна.

Ванила, за съжаление много от нас тука сами сме си назначавали изследвания, и сами сме си откривали проблемите.Предимството на това обаче е,че си спестяваме някоя и друга година в моткане по лекари,които често търсят проблема повърхностно.
Здравей преди една седмица ме поерираха в София в Майчин дом .професор Налбански.Много съм доволна от него и от сестрите в отделението.Ако искаш да питаш нещо  Linagg@abv.bg   Казвам се Цвети
Здравейте момичета,мъжът ми си пусна спермограма и всичко при него е ок.Излекувал е ентерококите.И сега идва май моя ред да се изследвам, днес си пуснах една цитонамазка и микробиолог.изследване струваше ми 64лв.
Имам едно въпросче докторката ми обясни , че е хубаво да си пусна и хламидии но кръвната проба не била точна а да си пусна някакво ДНК изследване написа ми "Хламидии PCR" за 41 лв.Каза ми да си избера кое от двете.Вие какво ще ме посъветвате това изследване идва доста по скъпичко - кръвна проба или PCR.
*
Здравейте момичета,мъжът ми си пусна спермограма и всичко при него е ок.Излекувал е ентерококите.И сега идва май моя ред да се изследвам, днес си пуснах една цитонамазка и микробиолог.изследване струваше ми 64лв.
Имам едно въпросче докторката ми обясни , че е хубаво да си пусна и хламидии но кръвната проба не била точна а да си пусна някакво ДНК изследване написа ми "Хламидии PCR" за 41 лв.Каза ми да си избера кое от двете.Вие какво ще ме посъветвате това изследване идва доста по скъпичко - кръвна проба или PCR.
Ако питаш мен най-добре и двете.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Здравейте момичета,мъжът ми си пусна спермограма и всичко при него е ок.Излекувал е ентерококите.И сега идва май моя ред да се изследвам, днес си пуснах една цитонамазка и микробиолог.изследване струваше ми 64лв.
Имам едно въпросче докторката ми обясни , че е хубаво да си пусна и хламидии но кръвната проба не била точна а да си пусна някакво ДНК изследване написа ми "Хламидии PCR" за 41 лв.Каза ми да си избера кое от двете.Вие какво ще ме посъветвате това изследване идва доста по скъпичко - кръвна проба или PCR.
PCR

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
И аз май мисля да си пусна PSR,въпреки, че не зная каква е разликата в смисъл в различни аспекти ли е изследването.Не можах да разбера правилно докторката и останах с впечетление , че PSR ще определи дали в момента има инфекция от хламидии.Но тогава какво измерва кръвния тест :balk_160:
Някой знае ли?Но все пак щом е по добре PSR ще пусна него.
*
PCR показва ако в момента имаш,а кръвния има 3 вида изследвания IgA,IgM,IgG,които показват начална инфекция,минала инфекция и настояща инфекция(по просто казано),за това много док.препоръчват кръвен тест за да се види дали е имало инфекция,но PCR е по добър за да видиш за налична инфекция специално за реподуктивните органи.А до колкото знам може да има наличие на хламидии и в пикучните пътища,но това не може да се види от PCR теста.Аз за това ти препоръчах да направиш и двата.
« Последна редакция: Април 14, 2008, 19:42:09 pm от viva1 »
*
здравейте,
понеже и ние трябва да правимдоста изследвания, бих искал да попитам нещо. моя гинеколог ме насочи към клиниката на д-р щерев, за д-р андреева. някой дали може да ми каже нещо за клиниката и за доктор андреева, ако има впечетления. аз се опитах да запазя час за клиника надежда, но там записват за 2009:( трябва да взимаме мерки, а цела годинами се струва много време. ще съм благодарна за някаква инфо
Здравейте момичета,някой може ли да ми каже,къде в Бургас е най-добре да се направи СПЕРМОГРАМА.Благодаря ви предварително 
ker133.
В Бургас не зная къде, но всички тук ще ти кажат, че за предпочитане е спермограмата да се направи в специализирана клиника по безплодие.
*
Здравейте момичета,някой може ли да ми каже,къде в Бургас е най-добре да се направи СПЕРМОГРАМА.Благодаря ви предварително 
Никъде.Ориентирай се към Варна/д-р Александров/, Пловдив/д-р Даскалова/ или София/ клиниките на   Владимиров, Щерев или Стаменов/.
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
desi-82, момичетата са прави-абсолютно няма смисъл да губиш време и средства.Само в специализираните клиники :balk_103:!!!!След 2 месеца и ние сме в София, в "Надежда" :wink:Само на тях се надявам!!!  :bighug: :flower:

Здравейте,
Имам следния въпрос - и на мен ми препоръчаха да направя описаните в първия постинг изследвания, но тъй като гинекологът не работи със здравната каса, ми препоръча да поискам направление от личния лекър за ендокринолог. Отидох при ендокриноложката, но с две думи тя каза, че едва 2-3 изследвания могат да се пуснат, тоест с една дума нищо. Ясно ми е, че специалистите имат лимит и не са много склонни да пускат изследвания, освен ако не си явно много зле, а пък явно аз според нея не съм зле, защото каза, че трябва да кача няколко килца, за да напълнея и забременея. Може ли да ме упъти някой кой може да ми издаде направления за тези изследвания, които се поемат от касата и по какъв начин мога да задължа съответния специалист да го направи? Става въпрос за град Пловдив. Благодаря ви предварително!
Кити
Здравейте,
Имам следния въпрос - и на мен ми препоръчаха да направя описаните в първия постинг изследвания, но тъй като гинекологът не работи със здравната каса, ми препоръча да поискам направление от личния лекър за ендокринолог. Отидох при ендокриноложката, но с две думи тя каза, че едва 2-3 изследвания могат да се пуснат, тоест с една дума нищо. Ясно ми е, че специалистите имат лимит и не са много склонни да пускат изследвания, освен ако не си явно много зле, а пък явно аз според нея не съм зле, защото каза, че трябва да кача няколко килца, за да напълнея и забременея. Може ли да ме упъти някой кой може да ми издаде направления за тези изследвания, които се поемат от касата и по какъв начин мога да задължа съответния специалист да го направи? Става въпрос за град Пловдив. Благодаря ви предварително!
Кити
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Взимаш от Джи Пи-то две направления: за ендокринолог и за АГ, всеки от тях ще ти даде направление за по 3 хормона. ПКК - Джи Пи, Цитонамазката и влагалищната чистота - АГ-то, СПИН, Васс и Хепатитите - в Риокоз /безплатно и анонимно/. Останалото си го плащаш, за съжаление, но и това не е малко, стига да се организираш добре.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Здравейте,
бихте ли ми казали дали Джи Пи-то може да ми даде направление за половите и щитовидните хормони? Гинекологът и ендокринологът ми неработят със здравната каса.
*

    Pipi_M

  • **
  • 148
  • Няма невъзможни неща!
Личният лекар не може да ти даде направление нито за полови,нито за щитовидни хормони.Можеш да искаш само направления за гинеколог и ендокринолог(тогава ще трябва да се обърнеш към други такива,които работят със ЗК) :)
Примък и от мен в тази темичка.
Здравейте момичета, имам следния въпрос, вчера бях на предварителен преглед при д-р Юнакова(клиниката на Щерев), тя ми каза да си пусна изследвания(за мен ДНК анализ за тромбофилии и антифосфолит а за мъжлето ми спермограма и HIV, Wass, HCV i HBsAd)интересува ме за какво се прави антифосфолит.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    zifri

  • *
  • 18
  • няма да се откажа да те чакам...
Здравейте,момичета!
Май и ние скоро ще прибегнем до услугите на някоя клиника :(Вече става повече от година и половина опити,но за съжаление без резултат.Досега не го взимах насериозно,защото искахме бебче,но не на всяка цена-така де,не се предпазвахме,но и не се психирах да следя овулация,графики,температура.Даже много се съмнявам през повечето месеци да сме улучвали овулацията ми :oops:Сега обаче се замислих,че може би е време все пак да се обърнем и към някой лекар-до момента може да е било липса на късмет,но...Та така,да попитам-някакви отзиви за клиниката в Плевен (от Троян съм и ми е най-удобно)и за някой добър специалист?

Здравейте и от мен,
някой знае ли нещо за клиника Афродита, и за Д-р Пападопулос. Нямам много добри спомени от състудентите ми гърци в Пловдив, но на сайта този е завършил в София. Някой знае ли нещо?
*
Здравейте и от мен!
Искам да ви питам как се казва изследването за Даун на бебето и кога се прави?

Здравейте,чудесна тема,от която черпим адски много информация! :bighug:Аз иска?м да попитам какво ще кажете за болница "Св.София" на бул.България в София?Добра ли е,аз нямам никаква информация за нея,а ми се иска да знам какви са отзивите за нея и за специалистите,които работят в нея.Благодаря ви предварително :)
Преди месец бях с диагноза мисед и направих аборт. Вчера ходих при гинеколога си и той каза, че нямало нужда от никакви допълнителни изследвания преди следващия път. Цитонамазка си бях правила преди два месеца, микробиология също, всичко е наред, а от тогава досега сме само с презерватив. За аборта ми правиха пълна кръвна картина - всичко било наред, положителен резус фактор съм.
Наистина ли да му повярвам или на своя глава да предприема нещо? Не искам да ми се случи пак :(
Забременях отраз, докрая нямах и кървене - той затова каза, че едва ли имам проблем и с хормоните.
*

    Pipi_M

  • **
  • 148
  • Няма невъзможни неща!
Биляна,ако имаш възможност,си направи имунологични изследвания.Успех! yahoo_17
Здравейте,мили момичета!От доста време вече пробваме за бебе,но за съжаление не става...посъветваха ме да си пусна изследвания на хормоните.За тази цел към кого да се обърна към АГ или към клиника за стерилитет?Ще ви бъда много благодарна ако ми препоръчите добри специалисти в гр.Бургас.Поздрави!
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Виленце най-добре е да отидеш в клиника по стерилитет там са специалисти точно в тази област.Успех дано няма проблем и стане бързо :crossfingers:
Виленце най-добре е да отидеш в клиника по стерилитет там са специалисти точно в тази област.Успех дано няма проблем и стане бързо :crossfingers:
Благодаря,мила Дени!!! :)
*
Мога ли да попитам с колко направления мога да мина всичко това.Мога ли използвам за хормоните едно направление за всички които се поема то касата де?
А за т.нар. пакет за всяко изследване ли ще ми трябва направление.Защото ако е така личната няма да ми даде наведнъж 15 направления.Аз едва 1 и то по спешност успявам да изкопча. :(

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Смени си джи пито.
Значи формулата е такава:
дж пито ти дава направление за специалисти (АГ или Ендокринолог), а те от своя страна ти дават направления да хормони, микробиологии, цитонамазки и т.н., искай си направленията, няматправо да ти отказват.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
А какво става когато АГ-то ти е частник и нямаш доверие на други.
И еднокринолога ти пуска само TSH?Миналия месец бях на еднокринолог.Сега ще ми даде ли пак?Дори да ида при друг.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Здравейте, може ли някой да ми препоръча къде да си направя фоликулометрия? За предпочитане в района на Медицинска.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Здравеите,
Въпроса ми е: На 32 години съм и от 2 години се опитваме да забременея и както става ясно без успех. За този период сме правили е спермограми, иследване на тръбите и доказана от доктор овулация, а и хормони. Всичко си беше в нормите е малко спермограмата беше не перфектна, но доктора рече че "с такива резултати ще го осъдят  за бащинство".
Та в момента незнаем какво да правим. Виждам, че не съм направила всички изброени изследвания, но лекарите не ми ги назначиха.
Трябва ли според вас да си записвам час в някоя от клиниките инвитро или има и други варианти (просто това ми звучи стряскащо).
Благодаря ви предварително.
Като се запишеш в специализирана клиника не означава, че веднага ще ти кажат - ин витро. Там се правят специализирани изследвания - разширени спермограми, СДИ тестове, имунологични и генетични изследвания и мн. др., инсеминации и ако наистина се налага - тогава ин витро. Не е присъда да посещаваш такава клиника, а отговорно поведение за вашето здраве и съдба. След 11 години ходене по доктори, вече нямам вяра на обикновен гинеколог. :(
Девет години ходих при всякакво гинеколози и всеки ме лекуваше кой от каквото разбира,без значение какво ми е в действителност :(.....Едва когато отидох в специализиран център по безплодие се започнаха адекватните изследвания и за един месец се установи причината за безплодието.Направихме ИКСИ на естествен цикъл и от една година имам своето малко слънце :lol: :lol: :lol:...Яд ме е за загубеното време и хилядите изпити напразно лекарства.Ако мога да го спестя на някого-не настъпва ли бременност не отивайте при кварталния гинеколог, а директно в центровете по безплодие и то доказаните...Аз забременях при д-р Ставрев в "Селена"Пловдив.Уникални професионалисти и ЧОВЕЦИ.Успех на всички и не губете време.............
здравейте и от мен искам да попитам за добри специалисти препоръчайте ми
*
Здрасти и от мен.И аз мисля,че е време да посетим специализирана клиника по стерилитет.Преминах през мисед аборт преди 2години,последва пазене,прием на противозачатъчни,хормонални изследвания.Когато подновихме опитите за бебе-на два пъти имах положителни тестове за бременност последвани от мензис.Тогава сама реших да направя имунологични изследвания и се откри проблем с нк клетки и антофосфолипидни антитела.Имам предписано лечение от доц.Конова което спазвам,но вече 7 месеца бременност не е настъпила при мен.Много съм обезверена и объркана.Дайте насоки с какво да продължа борбата.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
здравейте и от мен искам да попитам за добри специалисти препоръчайте ми

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=167&Itemid=52
А пък на събитието което Сдужението организира ежегодно - Ден на репродуктивното здраве, който между впрочем ще се проведе на 06 юни 2009 г. Бургас, можеш да направиш безплатни консултаци с водещи специалисти с областта.
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=916&Itemid=31

Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Преди да попиташ- необходими изследвания,
« Отговор #111 -: Май 03, 2009, 15:21:39 pm »
Здравейте! Преди време имах висок пролактин, пих парлодел година и отгоре, но резултат никакъв освен, че напълнях. Мъжлето ми имаше проблем със спермограмата биха му инжекции и пи някакви хапчета, но пак без резултат. Не сме ходили в специализирани центрове, но вече сме решени да го направим. Към кого да се обърнем?
« Последна редакция: Май 03, 2009, 15:32:29 pm от slava78 »
*
slava78 , evro  ти е отговорила в горния пост.
Здравейте,
имам едно бързо въпросче. Ще съм благодарна, ако си кажете мнението.  :)
Струва ли ви се прекалено преди опитите за бебче да си пусна изследвания на  хормони?
Моля да ми помогнете с малко информация за добър гинеколог във Варна, по възможност да работи със здравна каса
Опитваме се да имаме бебе от около 1 година, но все не става.не съм ходила на гинеколог от години, последно като ходих ми откриха поликистоза на единия яйчник и ми споделиха  :? че имам обърната матка/по- рано като съм ходила никой не ми беше казал/, освен това имам бяло течение сигурно от 15 год.възраст и никой не ми е обърнал внимание, имам болки когато ми идва и от няколко месеца имам 2- 3 дена преди да ми дойде зацапване тъмно кафяво, дори незнам дали да го пиша в календара като М. или не, защото е гъсто и малко количество,  а този месец въобще не разбрах имаше ли ову или не  :ask:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Не знам за лекар във Варна, но пътя е един: микробиология, цветна снимка, спермограма.
За менструално кървене аз броя първия ден на зацапването.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
здравей evro,  ти като имаш такова зацапване ,казвали ли са ти дали е нормално или е от заболяване, питам те защото още не съм ходила на лекар и ми е притеснено  :?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
 :) ако е ден преди обилното кървене - няма за какво да се притесняваш, ако е по-продължително вероятно се касае за хормонален "проблем". Просто избери лекар или най-добре специалист (или клиника по стерилитет), но не се притеснявай излишно.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Привет и от мен.Отдавна съм регистрирана, но чак сега се престраших да разкажа нашата история.Правим опити вече 2 години.Нямам предишни бремености, следователно и аборти.Всички хормони са ми в граници( само прогестерона ми е малко нисък, но пия Дуфастон по лекарско предписание), минах хидротубация, спермограмата на съпруга ми е добра.От половин година посещавам клиника Щерев, при д-р Коновалова.Така се установи, че имам редовно ову, фоликули и въобще според док всичко е наред.На последната ни среща тя препоръча инсе.Та въпросът ми е дали да не прибързва малко с това инсе, сигурно, трябва да има начин да се открие къде е проблема.Не сме правили никакви имунологични изследвания.Дали не трябва първо и тях да направим, а след това да опитаме инсе.Много съм объркана.Дали не трябва да посетя и друг специалист :(
здравейте и от мен !
да ви кажа и моя проблем какъв е.вече1.5месеца правим опити .при предното ми посещениепри лекар нищо не ми казаха след това отидох при друга лекарка и ми каза че имам пкя назначи ми само fsh и спермограма и веднага ми дадоха документи за инвитро това нормално ли е според вас?клиниката е олимед във варна
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Да, ако спермограмата е лоша. :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Здравейте момичета. Искам да попитам може ли да ми се даде направление за ХИВ, Васерман, Хепатит В и С? Ако да за какъв специалист? Трябва да ги пуснем и двамата преди инсето + МБ за милото.Предния път дадохме 200 лв за тях и си мисля дали ни ги поема ЗК? Благодаря предварително
*
Здравейте момичета. Искам да попитам може ли да ми се даде направление за ХИВ, Васерман, Хепатит В и С? Ако да за какъв специалист? Трябва да ги пуснем и двамата преди инсето + МБ за милото.Предния път дадохме 200 лв за тях и си мисля дали ни ги поема ЗК? Благодаря предварително
На мен са ми ги пускали различно - или Джи Пи-то или АГ-то, но така или иначе всичко си минава по ЗК. Първо иди при ДжиПи-то и от там, то ще ти каже- кое може и кое да е от АГ-то. Успех!
*
Здравейте момичета. Искам да попитам може ли да ми се даде направление за ХИВ, Васерман, Хепатит В и С? Ако да за какъв специалист? Трябва да ги пуснем и двамата преди инсето + МБ за милото.Предния път дадохме 200 лв за тях и си мисля дали ни ги поема ЗК? Благодаря предварително
bebo79, на първа страница на тази тема има пълна информация за изследванията, които здравната каса поема.
Искам да попитам а дали знаете какви изследвания са необходими при 2 и повече спонтанни аборта, Знам само че немога да задържам плода - имам 1 неуспешна бременност кухо яйце и 1 спонтанен аборт в 6 г.с със установен зародиш в плодния сак :(
Лек ден на всички
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=mimito_ge][/url]
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Имунологични и генетични. От кой град си?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Имунологични и генетични. От кой град си?
От Русе , но ме насочиха към Плевен
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=mimito_ge][/url]
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Имунологични и генетични. От кой град си?
От Русе , но ме насочиха към Плевен

Да, най-близо ти е. Но се опитай да се осведомиш за да не се потопиш във многобройни и излишни скъпоструващи изследвния.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
За  2010 дали имате  информация  ,кои от изследванията в червено  на първа старница  / поемани от ЗК/ важат ?
Там виждам ,че  Хепатита и Сифилиса ,както и Микробиологията се поемат от ЗК -така ли е  все още?
Миналата  година личния лекар  каза ,че нямал право  той да пуска тези изследвания ...

Сега отново са ми  нужна  Вирусология и Микробиология  за АРТ процедура.

Понеже личния лекар   се "дърпа " и нищо не иска да пуска  -въпроса ми е   законово ли имам право на тях ,или само ако той  иска да влезе в положение?

Досега все съм си ги заплащала,та пак така ли или има смисъл да ходя при личния лекар или при гинеколог ли  за тях ?

« Последна редакция: Януари 18, 2010, 12:18:41 pm от nimika »


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
evro,благодаря  ,но съм проверявала -в нашия град отговориха, че  безплатното изследване е  анонимно  и даже не  издавали документ ,а само  уведомяват за резултата .Ако искаме  с д-т - плаща се   /това  са  думите  на жената  от кабинета  /.

Аз  по -скоро питах за сифилиса и  хепатита ,СПИН ясно ще  го плащам  за пореден път.
« Последна редакция: Януари 18, 2010, 15:28:42 pm от nimika »


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
В нашия град, Пловдив като кажеш че е за инвитро или за хоспитализация - учтивите сестри ти вписват името. Там правят хепатитите, спин и васерман прибл. 80 лв е иначе в лабораториите.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
evro,благодаря  ,но съм проверявала -в нашия град отговориха, че  безплатното изследване е  анонимно  и даже не  издавали документ ,а само  уведомяват за резултата .Ако искаме  с д-т - плаща се   /това  са  думите  на жената  от кабинета  /.

Аз  по -скоро питах за сифилиса и  хепатита ,СПИН ясно ще  го плащам  за пореден път.
Аз си взех направление от личната за АГ, та  той ми ги пусна абсолютно всички изследвания, които са в червено! Успех!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Аз си взех направление от личната за АГ, та  той ми ги пусна абсолютно всички изследвания, които са в червено! Успех!

Потвърждавам  - така е , но аз пуснах само това ,което ми   е нужно .
Благодаря за  съвета и спестените пари!


*
Момичета мен втори лекар ми отказва микробиология, хормони и кръбни изследвания. Имало някакъв лимит от касата и са спрени. Възможно ли е това и има ли логична база за тези твърдения. Данеби да ме мотаят нещо. Ако може препоръчайте ми в Пловдив при кого мога да пусна изследванията по каса. Осигурена съм. От 3-4 години не съм ходила на лекар, за щастие не ми се е налагало. Сега когато реших да си направя изследвания, че бебето не се появява 4-5 години немога няколко изследвания да пусна. Благодаря ви предварително!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
4-5 години са достатъчно дълъг период.
Хормони би трябвало всяко АГ което работи с касата да ти пусне, пробвай в начало на месеца. Това което не се полага по каса, а е изключително важно е спермограмата и снимка на тръбите. Потърси специалисти а не обикновени лаборатории.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Благодаря за отговора. Имаме 2 лощи спермограми. Ще подготвим документи с мъжки фактор за фонда. Просто исках да си пусна поне микробиология и хормони, а ми отказаха. Ще настоявам в началото на месеца.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Да, 2 лоши спермограми си е направо за клиника по стерилитет.
Успех, правилно сте решили за фонда! :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
В момента май има някаква форма на протест и за това не дават направления. Поне миналата седмица така пишеше на всички врати в ДКЦ-то в което ходих. Може това да е била причината.
Здравейте! искам да ви попитам какви изследвания трябва да си направя,  мога ли аз да си ги поискам от гинеколога ,както и фоликуметрия? досега никой не ми е пускал, а е явно че имам проблеми : зацапване преди да ми дойде от 1 год.; нямам никакви болки по гърдите или са съвсем слаби, почти не се усещат във ЛФ или понякога в ФФ имам болки в гърдите насред нищото / още преди фертилния период един ден имам, на другия нищо, пълна лудница  :?  8O/, през м. февруари ми се промени дължината на цикъла от 30-31 дни на 33-34 , а сега от този цикъл /м. май /отново като че ли се възстановява на 30-31 дни .
 колко приблизително ще ми струват ако не са по здравна каса?
моля ви помогнете ми  :?
*
Лелеле това не съм го видяла...Прекрасно начало и много полезно за такива неорентирани като мене...Браво....
*
Някакви условия при правенето на цитонамазка и микробиология? Колко време не трябва да се прави секс преди това? Или няма значение?
Цитонамазката се прави в първите чисти дни на цикъла.
Микробиологията може по всяко време (като изключим дните с кървене).
За секса не съм много сигурна - аз гледам поне преди цитоназка да не съм правила такъв :).
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Желателно е и да не се прави вагинална промивка преди това. Веднъж ми се кара един лекар, че съм отмила всичко и съм много "суха", та го имам предвид вече.
*
Цитонамазката се прави в първите чисти дни на цикъла.
Микробиологията може по всяко време (като изключим дните с кървене).
За секса не съм много сигурна - аз гледам поне преди цитоназка да не съм правила такъв :).

Много благодаря и за двете мнения  osi_9! Ще направя всичко в първите чисти дни, без секс. За съжаление днес си взех направлението за гинеколог, а има още доооста време дотогава (19-ти ден от 28 съм). За секса много се чудих тъй като не се пазим и си мисля че течността влиза доста навътре, да не ми даде грешен резултат все пак.
Още един въпрос: след секс вечер на другия ден нищо не изтича - това може ли да се приеме за добър знак - че течността се е изляла в коремната кухина и тръбите са проходими? Или няма да мина без гадните изследвания?
За секса много се чудих тъй като не се пазим и си мисля че течността влиза доста навътре, да не ми даде грешен резултат все пак.
Още един въпрос: след секс вечер на другия ден нищо не изтича - това може ли да се приеме за добър знак - че течността се е изляла в коремната кухина и тръбите са проходими? Или няма да мина без гадните изследвания?
Това колко навътре влиза семенната течност, няма никаква връзка с резултата.
Ако има инфекция, тя е в цялото влагалище и ще се открие с микробиологията.
(Искай задължително микробиологията да е придружена с антибиограма!)

На втория въпрос :) - това че "нищо не изтича", няма връзка с проходимостта на тръбите.
Семеннта течност избощо не стига до матката, тя си остава във влагалището и само някои - "най-читавите" сперматозоиде успяват да преминат през шийката и от там да тргнат към яйцеклетката. Но самата течност, която е преобладаща в яекулата не "влиза на вътре" :) .

А проходимостта на тръбите се установява само нужните изследвания.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Момичета днес бях във ВМА да си запазя час за гинеколог за цитонамазка и микробиология, имам направление от личния лекар за гинеколог и ендокринолог. Сестрата на гинеколожката, която ми записа час, ми каза, че здравната каса не поема хормоните, а се плащала и цитонамазката и микробиологията. Вярно ли е, защото вече се обърках, първо джи пи-то каза "Ще ти дам талон, но хормоните не са по здравна каса, а после и сестрата го подтвърди? Да не би от 2011г. да не се поемат вече ?
*
И на мен лекарят ми каза, че за съжаление Здравна каса не поема повечето изследвания на хормони и т.н., но кои точно не мога да отговоря. Аз в момента съм без здравни осигуровки и до тук съм дала точно 350 лв. само за изследванията.
*
Някой може ли да ми каже какво се изследва с това:
АСАТ
АЛАТ
Това ми го пише в направлението


*
Някой може ли да ми каже какво се изследва с това:
АСАТ
АЛАТ
Това ми го пише в направлението

Чернодробни показатели.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Преди да попиташ- необходими изследвания,
« Отговор #150 -: Февруари 10, 2011, 18:33:13 pm »
.....а се плащала и цитонамазката

Тя не само трябва да е безплатна, а според моя личен лекар е задължителна веднъж годишно. Не знам дали и това не са отменили де.
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 18:38:09 pm от Pesheck »
*
Момичета днес бях във ВМА да си запазя час за гинеколог за цитонамазка и микробиология, имам направление от личния лекар за гинеколог и ендокринолог. Сестрата на гинеколожката, която ми записа час, ми каза, че здравната каса не поема хормоните, а се плащала и цитонамазката и микробиологията. Вярно ли е, защото вече се обърках, първо джи пи-то каза "Ще ти дам талон, но хормоните не са по здравна каса, а после и сестрата го подтвърди? Да не би от 2011г. да не се поемат вече ?
Здр мацка хормоните се поемат повечето от здравна каса...Преди 2 дни ги изследвах моите...
*
Re: Преди да попиташ- необходими изследвания,
« Отговор #152 -: Февруари 11, 2011, 04:54:42 am »
.....а се плащала и цитонамазката

Тя не само трябва да е безплатна, а според моя личен лекар е задължителна веднъж годишно. Не знам дали и това не са отменили де.
Цитонамазката също е БЕЗПЛАТНА поема се от здравна каса веднъж годишно,ако се налага и 200 пъти я поемат...
*
На мен ми взеха пари за всичко, независимо от направлението. Цитонамазката е пап2, микробиология чиста, хламидии няма... супер, само че имам обилно течение от една седмица преди цикъла, та досега (3-4 седмици). Не знам какво да изследвам, преглед и ехографски снимки направихме, но лекарят не обърна внимание на оплакванията ми. Или по-скоро беше сигурен че няма как с това течение да нямам проблем с микробиологията, но ето че е ок. Без миризма, без сърбежи... а и аз течения нямам по принцип. Май ще направя повторен преглед + изследванията пак  :(.

П.П. И болки имам в левия яйчник откакто съм с течение. Тъпи, през повечето време дори не ги усещам, но са си там.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Здравейте,за стотен път вече ще пускам хормони,но все съм ги пускала на 2-ри или 3-ти ден от цикъла/за половите говоря/,да но сега ще е на 4-ти ден,тъй като ми дойде в петък,събота и неделя няма къде да ги пусна,как мислите дали е късничко четвърти ден?Ако не се лъжа се правят от 3-ти до 5-ти ден от цикъла,но тук сте писали точно 3-ти и нещо се попритесних.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Маринка, лаборатория Надежда на "Генерал Колев" работи и в неделя.
Док ми каза точно ако стане така, че хормоните преди стимулация трябва да ги направя в неделен ден.
Не съм сигурно, защото не гледах много задълобечено работното им време, но май работят до 12,00 на обяд.

КЛИНИЧНА ЛАБОРАТОРИЯ „НАДЕЖДА”
ВАРНА, УЛ.”ГЕН.КОЛЕВ” № 66
ТЕЛ / ФАКС 052 60 97 41

Звънни за всеки случай.

П.П. Ей сега погледнах на сайта им - събота и неделя от 08,00 до 13,30.
Хайде отивай :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Марина, изследваха ми хормони на 5-ти ден в месеца преди процедурата, когато почнах и противозачатъчните. Според мен от 3-ти до 5-ти ден не е проблем.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Благодаря,порових и аз тук там и утре отивам да ме боцнат.
П.П. извън темата,Цигу,честито,аз пак съм изостанала.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Здравейте,момичета знаете ли дали здравната каса поема цветната снимка на мат.тръби. :(
*
Здравейте,момичета знаете ли дали здравната каса поема цветната снимка на мат.тръби. :(
Не съм чувала да се поема, за съжаление. Чух от лекари веднъж-два пъти за безплатни кабинети по стерилитет, но така и не разбрах съществуват ли още и къде да ги търся. Цената на цветната снимка варира между 120-150 лв.
Благодаря ти lili за отговора ако се сетиш или чуеш за такива клиники напиши.На теб успаех ти желая в твоите начинания.
И на мен лекарят ми каза, че за съжаление Здравна каса не поема повечето изследвания на хормони и т.н., но кои точно не мога да отговоря. Аз в момента съм без здравни осигуровки и до тук съм дала точно 350 лв. само за изследванията.

Здравей,и моите първи предварителни изследвания ми струваха толкова,350лв,след това имаше втори около 100лв,по време на стимулацията трябва да се правят пак изследвния пред няколко дни,така че въоръжи се с търпение и парички и дай боже да не са напразно!
късмет ти желая:)
Здравейте момичета!
Днес ходих при личния лекар и той ми обясни всичко за направленията и хормоните много подробно. Всичките се покриват от здравната каса (накарах го специално да провери)!!! Нещата седят по следния начин: GP-то дава направление за гинеколог, а той трябва да назначи изследванията на Хормоните. Проблемът е следния - всяко от изследванията струва 10лв. и при месечен бюджет на лекар 400лв., трябва да сте му доста "симпатична или близка" на лекаря(гинеколога) да Ви назначи изследвания за 60лв. Мойто GP в прав текст ми каза, че ако е зависело от него, не би могъл да си позволи да ми назначи толкова скъпи изследвания...

И все пак нищо не ви пречи да се опитате да преговаряте с Гинеколога. Това е от мен!
УСПЕХ на всички!!! :P
*
Щитовидна жлеза
TSH тироид стимулиращ /тиреотропен/ хормон
fT4  тетрайодтиронин
fT3  трийодтиронин

Има ли промени тази година? В момента се разправяме с лекаря и всеки бърз отговор ще ми е от полза... Също дали влизат по каса 6-те полови хормона - според него само три.
Няма промени, но в горния пост са обяснили защо не дават талони, в началото на годината лично получих същите обяснения - лекаркат аискрено каза "трябва да избирам между теб и някоя бременна, е аз избирам бременните жени"
*
Няма промени, но в горния пост са обяснили защо не дават талони, в началото на годината лично получих същите обяснения - лекарката искрено каза "трябва да избирам между теб и някоя бременна, е аз избирам бременните жени"
Уф, всичко си получих, но сега се чувствам гузна.
*
Гинекологът ми е пуснал прогестерона на направлението на другите хормони. Мога ли да го направя отделно след овулация при това положение(аз ще питам и в лабораторията, но да съм подготвена)? Ако не - има ли смисъл да го пускат на 3-ти ден заедно с другите хормони?
*
Здравейте,

Днес на 3тия ден от цикъла си пуснах тези хормони.
Освен пролактина другото ми се вижда в норма? Малко бях нервна, че закъснявах за работа, а и шофирах преди това ... дали от това е? Как смъквате този пролактин?Пуснах и андростендион, защото по-принцип имам проблеми с него и чак в понеделник ще е готов.
На 7.06 имам час при ендокринолога и след това при гинеколожката отново. Тогава сигурно ще направя и на щитовидната и да си видя инсулина и DHEA-S за всеки случай.

LH   7.18   mIU/ml   Ж-Фол.-до12.6,
FSH   11.93   mIU/ml   Ж:Фол:до 12,5;
Prolactin   703.30   mcIU/ml Жени: 72 - 511 (преди 6м ми беше към 590 пак леко над нормата)
Estradiol   67.95   pg/ml   Ж:Фол:24,5-195
Testosteron   0.30   ng/ml   Жени:0.06 - 0.82
Здравейте и от мен, най-сетне се престраших и записах час за 20-ти Септември в клиниката на Щерев, при д-р Андреева.
До сега съм имала контакти само с личния,ендокринолог и гинеколога ми, правили са ми два пъти хормонални изследвания-ПРОЛАКТИН,ТЕСТОСТЕРОН,LH,FSH,ПРОГЕСТЕРОН и ЕСТРАДИОЛ, и двата пъти бяха в норма, през 2009 год. ми правиха операция на яйчниците (кисти и на двата) според АГ ми вече всичко е на ред. Забравих да спомена, че правим опити за бебе от 2 год.
От Щерев ми казаха да си нося всички изследвания правени ми до сега, та въпросите ми са - как обикновенно протича първият преглед (ще бъдем и двамата с половинката) и ако може някой да сподели мнение за д-р Андреева, аз не съм я избирала, просто се обадих, казаха ми д-р Андреева и аз казах ок. Благодаря предварително.
Здравейте момичета ,
трябва да си пускам  някои от изследванията на първа страница ,но сам с насинка -хрема...
 Според вас как де постъпя да правя ли изследвания или да изчакам да оздравея ?
 :ask: :ask: :ask:

p.s. не вземам лекарства за сега сам на чайове .
Благодаря предварително !
*
Здравейте момичета аз тези дни ще си пусна кръвна картина на женските хормони, в Цибалаб ми даде книжка мойта гинеколожка целия пакет там се казва Лейди Плюс и е на цена 63.70, вече си направих цитонамазка-1-ва група съм. Искам да попитам, ако някой от тези хормони не е в норма, лечимо ли е и по-какъв начин? Тъй като сме пробвали доста пъти и не успявам да зачена. Освен цитонамазката и хормоните, какво друго може да е проблем. Като изключим мъжа ми, тъй като той няма никакви нарушения в здравето (проверено). Извинявайте, че питам така като първолак, ама съм на 23 год и не съм в крак с нещата :)
Личният лекар може ли да издаде направления за хламидия, директни тестове? Знам , че се покриват от здравната када, предстои ми ин витро и ми го искат като изследване .

*
Тъй като сме пробвали доста пъти и не успявам да зачена.
Имаш предвид че опитвате повече от година и половина? Ако да, може да пробваш с измерване на температурата да 'уловиш' момента на овулация. Почети как можеш да измерваш базална температура (БТ). Хормоните също са една от първите стъпки в проследяването. Успех ти желая и дано всичко е наред!
Здравейте и от мен! Първо искам да ви благодаря за всички коментари-наистина форума е много полезен. Моя проблем е, че бебчето не идва вече година и половина и сега трябва да започна с изследванията. Днес бях при д-р Филипов от Майчин дом и той ми направи нещо като план за действие. Въпроса ми е в коя точно наредба или закон са описани изследванията полагащи се по здравната каса-в случая трябва да правя полови хормони и TSH и прогестерон? Питам така конкретно, за да мога поне наредбата да цитирам, защото очаквам да ми откажат направления.А някой има ли идея след като съм представила направление на гинеколог, какво точно ми се поема от там? Незаинтересованата лекарка, на която попаднах ми каза,че имам един първичен и един вторичен преглед, нищо че се води, че направлението важи 45 дена след представяне? Стана дълго, за което се извинявам
*
Здравей!
На първа страница mini е написала в червено изследванията, които се поемат от ЗК.

Това също ще ти е от полза:
http://www.bgstuff.net/zdrave/drugi/9048-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B8-%D0%B8-%D0%B8%D0%B7%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%BE-%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BE-%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B5

Наред с хормоналните изследвания е задължително да се направи ЦС, за да се провери проходимостта на фалопиевите тръби. Спермограмата при партньора също е задължителна и е едно от първите изследвания, с които трябва да се започне.
Благодаря за бързия отговор, Мецани! Довечера ще разгледам по-подробно линка, който си публикувала.За съжаление в България трябва да си запознат с всички закони и даже да можеш да ги цитираш, за да успееш да се възползваш от правата, които имаш. Имам план за цял месец какви изследвания да правя-питах за половите хормони, защото трябваше да ги правя днес(12-ти ден от МЦ).Всъщност трябва да са готови до 1-2 часа и да ги нося утре на лекаря. Сега тепърва ми предстои целия дълъг път и предполагам, че пак ще пиша. Весели празници на всички
*
Половите хормони се правят от 2-4-ти ден от МЦ не на 12-ти ден.В момента са ти нереални.

*
lioni1985, Маги ти е писала, но аз само ще я допълня.

Полови хормони ( правят се 2-5 ден от месечния цикъл)
LH, FSH, E2, Тестостерон, Пролактин
Вечерта преди да пуснеш изследване за пролактин не трябва да си правила секс и да си стимулирала гърдите. Преди изследването за пролактин е необходим 15-20 мин покой.

Прогестерон се изследва 7 дни след доказана с фоликулометрия овулация
 
Щитовидна жлеза
Тук няма изискване за определен ден от цикъла. Преди изследванията е важно да не си пила кафе.
TSH тироид стимулиращ /тиреотропен/ хормон
fT4  тетрайодтиронин
fT3  трийодтиронин  
TAT  Анти-тиреоглобулин
MAT Анти-TPO

Поразгледай форума, има теми, които ще са ти от полза. Има интересни статии в библиотеката на Зачатие:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=990&Itemid=46
« Последна редакция: Декември 20, 2012, 18:27:12 pm от Мецани »
Изчела съм почти всички теми свързани с проблемно забременяване тук-от доста време се замислям дали има проблем,но чак сега пиша. Може би трябваше още с първия коментар да започна отначалото, но ми се стори прекалено дълго и го посъкратих малко. В друга тема за резултатите от изследванията на половите хормони описах по-подробно какво ми е назначил лекаря. А относно спермограмата-първо нея пуснахме и там има някакви отклонения.Приятеля ми пие разни хапчета сега, но курса на лечение му е два месеца и аз реших междувременно да видя дали и при мен има проблем.
*
Курса на лечение при мъжа, трябва да е три месеца, тъй като за да има отражение трябва да се изчакат 78 дни, за колкото се възпроизвеждат новите сперматозоиди, който ще се изследват.

При спермограмата резултатите не са трагични и може би затова курса е по-кратък. Но на втори преглед ще отидем с контролна спермограма и може би според нея лекарката ще реши дали да продължава. В общи линии на колкото места попиташ толкова различни отговори ще чуеш. Лекаря при който сега ходя ме попита защо по-рано не съм почнала изследванията си, а гинеколожката ми преди него ми каза, че съм луда-след като имаме проблем със спермограмата никой нямало да ми обърне внимание на мен да ми губи времето в изследвания. Рано било аз да се изследвам-"то всичко сигурно си ти е наред". Празни приказки,изобщо неподкрепени с абсолютно никакви изследвания. Най-лошото в случая е че е трудно да решиш на кой да се довериш. Благодаря за мненията Ви тук във форума-така поне научавам по нещо ново докато чакам прегледите и резултатите
*
 lioni1985, принципно ако няма 1 година забременяване е редно да се почне с изследванията и при двамата партньори. Лекарката, която ти е казала, че е рано да се изследваш, защото сигурно всичко ти е наред, не я посещавай повече. Това са пълни глупости. От такива "съвети" аз изгубих ценни години в чакане да стане чудото.

Не пропускай да направиш цветна снимка, много е важна.

Ето тук можеш да прегледаш клиниките и специалистите за репродуктивно здраве в България ( ако си пропуснала):
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109
Аз също така смятам и затова първо отидох на обичайния профилактичен гинекологичен преглед-за цитонамазка и секрет. Попитах я какво ще ми препоръча като начало-някакви основни изследвания и т.н., но тя явно се притесни да не й досаждам тя да ми назначава безплатни изследвания и ми каза да изчакаме по-добра спермограма.  За пръв и последен път отидох при тази лекарка-моя гинеколог вече не работи със здравната каса и реших поне първите прегледи да не плащам. Останах много разочарована от нея като цяло-но няма да се оплаквам тук от нея. Затова веднага след цитонамазката отидох при специалист по репродуктивни проблеми.
*
Браво, ориентирала си се правилно  :)
Пожелавам ти успех и скоро да се похвалиш. Каквито и други въпроси да имаш, ние сме насреща.
Моите въпроси тепърва ще се натрупват в процеса на изследванията. Благодаря за подкрепата и каквото и развитие да има ще пиша :)
*
Питай винаги когато имаш нужда ние сме насреща :)

*
Здравейте.
Имам нужда от съвет.
Имам едно детенце на 6г. Преди година и половина започнахме с опитите за второ детенце. Имах спонтанен аборт - бременността беше маточна с най-вероятно т.нар. кухо яйце, след това лекувах няколко месеца различни бактерии, после забременях извънматочно и ми отстраниха едната тръба. От 6 месеца правим опити и не забременявам. След операцията ми казаха, че втората тръба е супер. Пусках мико, уреа- плазми и хламидии и резултатът беше отрицателен. Според вас добре ли е да пусна полови хормони и тези на щитовидната и да правя цветна снимка или да изчакам още някой месец опити? Наближавам 33. Съпругут ми е на 30. Цикълът ми е странен последните месеци - по-дълъг и по-обилен. Не знам дали се нагажда след операцията все още или има някакъв проблем...
zazu1, според мен е хубаво да се ориентираш към специалист по стерилитет и той ще ти назначи необходимите изследвания. Правите опити за дете вече от година и половина, това си е достатъчно дълго време. Спонтанните аборти също са вид репродуктивен проблем, чието решение трябва да се търси.
Цветната снимка и хормоните са добро начало, но ще ти трябва лекар на чието мнение да се довериш.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Здравейте отново.
Опитах да си запиша час за "Надежда". Казаха ми, че за първичен преглед записват за май 2014  8O. Има ли вариант в по-кратък срок да се добера до специалист по репродуктивни проблеми или такива са сроковете на чакане? 
zazu1, това е може би най-натоварената клиника по стерилитет, там винаги се чака много за първичен преглед. В другите става по-бързо.
Това е списък с клиниките по стерилитет в БГ от който може да избереш.
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109

За коментари и въпроси относно мнения за клиники и лекари, може да прочетеш и питаш тук:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=2.0
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Според вас добре ли е да пусна полови хормони и тези на щитовидната...
Според мен е даже много хубаво да си ги самоназначиш преди първия преглед. Цветна снимка според мен няма нужда да правиш, ако преди 6 месеца са ти огледали тръбите и са ти казали, че са супер. Успех!
Изследвания при жената
Пренатален скриниг:

1. Цитонамазка от маточната шийка - рак на маточната шийка
2. ПКК /пълна кръвна картина/       
3. Кръвна захар - диабет на бременността
4. Кръвна група - при нужда от кръвопреливане       
5. Резус- фактор - хемолитична болест /на плода и на новороденото/ проследяване за анти-D антитела и имунопрофилактика
6. Урина /белтък+седимент/ - бактерии, левкоцити       
7. Стерилна урина /бактериологично изследване/- инфекция на пикочните пътища    
8. Токсоплазмоза - серологично изследване- спонтанен аборт, увреждане на плода    
9. Рубеола - серологично изследван- увреждане на плода
10. Хламидия - стерилитет, спонтанен аборт, преждевременно раждане,    
11. Електрофореза на хемоглобин- таласемия    
12. Цитомегаловирус- увреждане на плода    
13. *Сифилис серологично изследване /Васерман/   -увреждане на плода /вроден сифилис/
14. *Хепатит B - инфекция на плода 
15. Генитален херпес- инфекция на плода

Микробиология на влагалищен секрет
ХСГ+хидротубация- в рамките на 8-10 ден след началото на ПМЦ и след направени по-горните изследвания
   

Хормонални изследвания /с давност 6 месеца- при отклонения контролни или назначени от специалист повторни изследвания/:
Полови хормони
на 3 ден
 LH Лутенизиращ хормон
 FSH Фоликулостимулиращ хормон
 E2 Естрадиол

 Тестостерон
 Пролактин

7 дена след доказана с фоликулометрия овулация
 Прогестерон

Щитовидна жлеза

TSH тироид стимулиращ /тиреотропен/ хормон
fT4  тетрайодтиронин
fT3  трийодтиронин
 
TAT  Анти-тиреоглобулин
MAT Анти-TPO


При отклонения- ехография на щитовидна жлеза

Фоликулометрия

 Минимум 3 цикъла за доказване на овулация- посещение поне 3 пъти във всеки цикъл

Лапароскопия - при неустановени причини и дългогодишен стерилитет /повече от 3 години/

Изследвания при мъже:

Спермограма, след 3-5 дневно полово и алкохолно въздържание, прави се в специализирана клиника от ембриолог /а не от лаборанти/
Посещение при уролог
Хормонални изследвания
FT4
TSH
LH
FSH
Prolaktin 
Progesteron
Testosteron



В червено са маркирани изследванията, които се поемат от ЗК и за които би трябвало да ви бъдат издадени направления. Моля, търсете си правата, само така ще си помогнем!

*Кабинети за анонимно и безплатно консултиране и изследване за ХИВ/СПИН (КАБКИС) в България
Благодаря за информацията, ще ползвам част от нея.
Здравейте, искам да помоля да ми препоръчате специалист по репродуктивна медицина за София, не знам към кого да се насоча, вече много време имаме проблеми.Благодаря Ви.


Здравейте, искам да помоля да ми препоръчате специалист по репродуктивна медицина за София, не знам към кого да се насоча, вече много време имаме проблеми.Благодаря Ви.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=2.0
Реших да направя цветна снимка докато чакам часа си при д-р Владимиров, какво ще кажете, смятам, че е разумно. Като се вземе впредвид, че за година и нещо никога не съм забременявала. Исках да питам първо къде мога да я направя ей така отивам ,плащам си и ми я правят. На шести ден съм от цикъла и нямам време да чакам на здравната каса глупостите. И също се чудя дали д-ра ще я признае за добре направена щом не е в неговата клиника и дали можете да ми предложите добро място за цветна снимка?
*
Реших да направя цветна снимка докато чакам часа си при д-р Владимиров, какво ще кажете, смятам, че е разумно. Като се вземе впредвид, че за година и нещо никога не съм забременявала. Исках да питам първо къде мога да я направя ей така отивам ,плащам си и ми я правят. На шести ден съм от цикъла и нямам време да чакам на здравната каса глупостите. И също се чудя дали д-ра ще я признае за добре направена щом не е в неговата клиника и дали можете да ми предложите добро място за цветна снимка?
Не съм от София и не мога да ти препоръчам къде. Но, много е важно преди цветната снимка да имаш чиста микробиология, за кето е необходимо да посетиш АГ.  Също така  до колкото знам ЗК не поема цветна снимка, аз си я плащах.
« Последна редакция: Август 26, 2013, 20:50:28 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Здравей,catcat! :balk_122:По принцип цветна снимка можеш да си направиш във всяка една болница,но трябва да се уговориш с някой гинеколог,който прави такива,защото не всеки може.Аз преди 3 години правих , но тази гинеколожка при която ходих ме изпрати при неин колега,защото тя не била правила до сега т.е. не се занимавала със ХСГ.Тогава си спомням,че отидох веднага след като ми свърши цикъла в 1-я чист ден.Бях с направление и доплатих 80лв.за снимката + 20 лв. за труда на доктора. В момента доплащането по каса четох,че варирало във различните болници между 160-180 лв. по каса + за труда на доктора -като за един преглед .Всичко е за около 15 минути,добре е да си вземеш една превръзка,защото можеш леко да прокървиш малко след манипулацията.Най-добре е според мен,да си избереш болница и да попиташ на регистратурата,кой от техните гинеколози се занимава с ХСГ.
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Catcat ,avallon е права за микробиологията,даже доколкото си спомням пусках и цитонамазка предварително -и всичко това ,за да се избегне евентуално инфектиране по време на манипулацията.А непосредствено преди снимката доктора ми беше казал да си направя промивка за дезинфекция-за всеки случай с едно прахче Тантум розе 500. :?
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Catcat,мисля,че в Първа АГ Болница ,,Света София''ще ти излезе малко по - евтина.Аз съм лежала 2 пъти там и знам,че със сигурност правят,но трябва да попиташ на регистратурата и да си запишеш час за гинеколог,с който да се разберете и да ти пусне първо другите 2 изследвания.А снимката д-р Владимиров би трябвало да ти я признае,защото когато е направена качествено- доктора ще я разчете правилно , а тази болница е специализирана както сигурно знаеш-там са подбрани АГ специалисти. :wink:
*
Реших да направя цветна снимка докато чакам часа си при д-р Владимиров, какво ще кажете, смятам, че е разумно. Като се вземе впредвид, че за година и нещо никога не съм забременявала. Исках да питам първо къде мога да я направя ей така отивам ,плащам си и ми я правят. На шести ден съм от цикъла и нямам време да чакам на здравната каса глупостите. И също се чудя дали д-ра ще я признае за добре направена щом не е в неговата клиника и дали можете да ми предложите добро място за цветна снимка?
Аз те съветвам да се обадиш в клиниката на д-р Владимиров и да попиташ как стои въпроса при тях да я направиш снимката. Принципно можеш навсякъде да я правиш и доктора трябва да я признае, но ако нещо не е направено както трябва, винаги остава една въпросителна.
Аз лично бих я направила при доктора, който след това ще ми прави процедурата, защото той самия ще е наясно какво е направил и какво е видял.


*
Доколкото знам д-р Владимиров не прави ЦС, а хидротубация.

catcat, в Шейново, АГ болница Щерев, ЦРЗ Надежда също правят ЦС.

Много Ви благодаря за бързите отговори. Аз мислих какви ли не варианти, но като че за този цикъл съм закъсняла, въпреки че мъжа ми ме подсети ако искам да я направя и аз много се ентусиазирах, но смятам, че няма да ми стигне времето. Миналия месец правих цитонамазка и изследване за хламидия, микоплазма и уреаплазма. Последната беше положителна, но я излекувах. Но нямам микробиология. Така, че днес ми е 6-ти ден и докато я направя и докато запиша час май няма да се вредя до 10-ти ден  :ask: Освен това се замислих, че до часа за доктора каквото и да правя и каквото и да излезе няма с кой да го обсъдя и само ще се вкарвам в чуденки  osi_10 Уффф....вие какво бихте направили? Мецани а в Надежда, дълго ли се чака, както за часовете за преглед?
*
Не знам как е сега на новото място. Видях, че има няколко рентгенови кабинета.
Преди, за да направиш ЦС в клиниката, трябваше да си пациент там. Но моята информация е от преди 3 години.
Ако искаш попитай в темата за клиниката:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49720.380

Ето и темата за ЦС и хидротубация:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=5066.460
Благодаря  :bighug:
*
Catcat,мисля,че в Първа АГ Болница ,,Света София''ще ти излезе малко по - евтина.
Аз съм правила там и после не е имало проблем при Владимиров. Прави ми я Таня Янакиева, 0899 920 003.
Благодаря ти, Лили. Извинете ме за тъпия въпрос, но изследването за хламидия, микоплазма и уреаплазма ли е всъщност микробиологията или тя е друго изследване?
*
Благодаря ти, Лили. Извинете ме за тъпия въпрос, но изследването за хламидия, микоплазма и уреаплазма ли е всъщност микробиологията или тя е друго изследване?
Друго е. От една страна смятам че може да се направи снимка още този месец, от друга ако си лекувала нещо от горните смятам че трябва да си съвсем сигурна че си се изчистила, защото това може да ти направи голяма беля при снимката. Успех!
Реших, че е по-добре да изчакам до следващия месец, вместо да летя сега и пак не е сигурно ще стигна ли във времето. Благодаря много за инфото, момичета  :wink:
Здравейте, момичета  :) Предстои ми да изследвам хормони. Моя доктор каза, че голяма част от тях минават по здравна каса, затова да поискам направление от личната. Тя обаче не иска да ми даде направление, защото не знае на гинеколог или на ендокринолог да ме изпрати. Каза ми да отида на ендокринолог и да го питам дали ще ми пусне хормоните и тогава да се върна за направление, а аз нямам време да вися по кабинетите, затова питам вас. Моля споделете направление за какъв лекар ми трябва направление. Благодаря предварително :)
*
Фея, за съжаление аз не съм успяла до сега да си взема направление за полови хормони, макар да съм опитвала.И мисля много малко момичета са успявали да си направят хормони по ЗК.Аз съм питала гинеколози предимно, дават но мнооого трудно.

*
Здравейте, момичета  :) Предстои ми да изследвам хормони. Моя доктор каза, че голяма част от тях минават по здравна каса, затова да поискам направление от личната. Тя обаче не иска да ми даде направление, защото не знае на гинеколог или на ендокринолог да ме изпрати. Каза ми да отида на ендокринолог и да го питам дали ще ми пусне хормоните и тогава да се върна за направление, а аз нямам време да вися по кабинетите, затова питам вас. Моля споделете направление за какъв лекар ми трябва направление. Благодаря предварително :)
Ендокринолога сравнително лесно ще ти даде за TSH, TAT, MAT... Половите хормони (естрадиол, прогестерон, ЛХ, пролактин и... другите) ако гинеколога се смили - понякога дават, понякога - не. По-често не, но зависи от оплакванията. Ако все пак ти дадат гледай този, който се изследва по-късно да ти е на отделна бланка.
Благодаря ви за отговорите момичета  :)
Здравейте, от 6-7 месеца правим опити за бебе. На 36г. съм и става въпрос за второ забременяване, имам син на 7г. До сега не се получило нищо. Не съм ходила на гинеколог и др. лекар. Левият лоб на житовидната ми жлеза е премахнат преди 2-3-г. но досега хормоните ми са в ред.

Мисля да направя хормоналните изследвания от първата страница, но въпросът е на кого да ги покажа след като станат- на личен лекар, гинеколог или направо в клиника за хора репродуктивни проблеми.
Благодаря
Bemka, според мен направо отивай в клиника за репродуктивни проблеми. Там има професионалисти, които стъпка по стъпка ще изследват всичко,  свързано с незабременяването и евентуално да излекувате проблема(разбира се, ако има такъв) .  Желая ти успех :lol:
От Стара Загора съм, тук мисля че няма такава клиника. Четох за клиниката на д-р Даскалов в Пловдив. Сигурно там ще отидем.
Здравейте, момичета!
На 28 години съм и със съпруга ми опитваме за бебе от 6 месеца. През това време имах доста нередовен цикъл и 2 пъти кървене около предполагаемата овулация. Ходила съм само на гинеколог, но ми направи обикновен преглед и каза, че още е рано да се притеснявам за забременяването... на мен обаче не ми се иска да губя време, ако има проблем, затова решихме да се обърнем към специализирана клиника.
Та въпросът ми сигурно е глупав, но как става записването в тези клиники - за двамата заедно ли взимам час или си има отделен лекар за него и за мен? И само за първия преглед ли се чака толкова много или и след това няма да има часове за месец напред... трудно ми е да предвидя времето с този нередовен цикъл, притеснява ме да не си изгубя часа, ако точно тогава ми дойде...
Желанието ми за Коледа е: Нито едно семейство да не остава без дете и нито едно дете да не е без семейство.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Първо си избери клиника. После, като се обадиш, казваш, че записваш час за първичен преглед. Те си знаят. Първичният преглед е общ гинекологичен преглед + обстоен разговор - какми заболявания сте имали, предишни бременности и подобни. Дори да си с течение в момента мажете да обсъдите вашия случай. По принцип е добре и мъжът ти да направи спермограма в клиниката, но не е задължително да е още същия ден. Все пак ако решите и да я коментирате още при първия преглед, трябва да запишете час и за нея
Успех ти пожелавам!


п.п. спермограма се прави след 3-5 дни въздържание.
Здравейте,

Какво мислите за изследвания като хомоцистеин, минерален статус на косата и за алергии?
Попаднах на книга за оптимално хранене "Оптимално хранене преди, по време на и след бременността". В тази книга съветват да се правят такива изследвания преди зачеването. Това се отнася и за мъжете и за жените, като за мъжете е по-важно да се хранят оптимално поне 4 месеца преди зачеването, докато за жените е някъде около месец.
Аз лично се запалих да си правя и такива изследвания и преди всичко да се храня малко по-здравословно.  Не знам дали всичките ще успея да си направя, а и дали ще ходя при диетолог да ми даде някакъв съвет.
Благодавя за списъка в първата публикация и за коментарите с допълнения!

*
Кати, а вие направихте ли вече някои или всички от изследванията на първа страница? Ако не - аз бих започнала със спермограма в специализирана клиника. И с правене на бебе у дома, разбира се. Изследванията, които посочваш няма проблем да се пуснат, и наистина е важно да се храниш балансирано и здравословно преди, по време на бременност и след това... Но не е определящо за ставането на бебче, за разлика от спермограмата и други такива.
В началото почти всяко момиче се вглежда твърде много незначителни детайли - например ние избирахме зодия на детето и се опитвахме да постигнем 'целта' си. По някое време решихме поне да е момиченце, а сега просто искаме едно здраво дете. Храненето е по-важно от това, но мисли и за още по-важните неща (изброени на първа стр). Аз доколкото знам болезнен цикъл може да има и поради ендометриоза. Изобщо, има много други причини за търсене ако решиш и храненето въпреки че понякога може да помогне за отстраняването им, често може да пропуснеш други, по-важни неща покрай него. Все пак ако искаш намери рецептата във форума за бърканицата и я започнете двамата с половинката ти. Но действайте с бебчето и ако решиш започвай изследванията от първа страница - те проверяват работата на различни органи в тялото ти в търсене на проблем.
Колкото до малкия отвор на матката ти... Оттам ще мине едно голямо, здраво бебе някой ден живот и здраве... така че би следвало да е доста еластичен  :wink: . Пожелавам ти този момент да е по-скоро! Храни се здравословно и изследвайте причините, ако бебчето се бави. Успех!

П.П. Може също да започнеш прием на таблетки фолиева киселина, които ще помогнат бебчето ти да няма спина бифидв. Обикновено те е хубаво да се започнат отпреди забременяването. Може да ядеш много храни, съдържащи фолиева киселина, но не съм сигурна дали е достатъчно, практиката уви е да се пият таблетките.
Благодаря ти много за бързия и обнадеждаващ отговор!  :)
Не сме си правили изследванията. Притеснявам се да карам мъжа ми да си прави спермограмата . Трудно ми е да го карам да се изследва. Аз все още не съм се изследвала. Аз все пак забременях. Също може да реши, че много се панирам. Знам ли. Не знам до колко ще разбера дали проблемът с аборта е от неговата сперма. В книгата пишеше, че приема на алкохол и вредни добавки наистина влияят. Значението от качеството на спермата било до 60% от малформациите и от там и абортите . Той не приема много такива вещества. Все пак съм склонна да си направи такива изследвания. Може би бих се навила след като аз си направя изследванията. В момента само планирам. За моя случай лекарите смятат, че чак след втори и даже трети аборт  се взимат мерки. Но риска не си струва. Още по-вече, че много хора си правят такива изследвания само защото са решили да имат дете, а не да са пробвали или изпатили.
*
Да, посочените изследвания са първоначални, с цел успешно забременяване и износване. След два аборта се правят други - генетични и имунологични, които са много по-скъпи и не се поемат от ЗК.
Смисъла да се изследва първо мъжът е, че спермограмата в специализирана клиника ще отнеме минути, безбооезнено е и струва стотина лева, докато твоите изследвания могат да струват над 2000 лв, да отнемат много време и ла включват оперативна намеса (изобщо не броя че може да са болезнени). Не е лесно понякога да се говори с мъжете за това, но ако държи на теб ще го направи - това е ваша обща битка.
Вариантите ви са два: да опитате отново и да имате нова бременност, или да започнете с по-елементарните изследвания, посочени тук. И в двата случая ви желая страхотен резултат! Водете си нормален, по възможност здравостовен живот, но не се фокусирайте особено върху това. Понякога нездравословния живот може да се окаже много полезен  8)
*
Не знам в коя тема да си задам въпроса и тази ми изглежда най-подходяща: според вас има ли разлика (освен финансова) дали ще си пусна изследванията в цибалаб или в клиника Щерев, която ползва цибалаб?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
В 'Циба' правят всички изследвания показани на сайта им, а клонът в 'Щерев' прави предимно най-честите свързани с репродуктивни проблеми. Друга разлика - кръвните тестове за бременност и особено хормоните за процедура излизат много бързо когато са пуснати в 'Щерев'. Трета разлика за която се сещам - в лабораторията дават картонче за резултата, в клиниката резултатите отиват директно в досието (на рецепцията дават копие при поискване). Успех!
*
Мерси за отговора Лили. А случайно да знаеш дали има разлика в резултата? Значи по принцип знам, че Щерев работят с цибалаб, обаче изследването пуснато през Щерев ще ми струва поне 3 пъти по-скъпо и затова се чудя дали да не отида директно в лабораторията.Обаче предния път когато си занесох резултатите при док - бяха правени в цибалаб, той каза,че най-вероятно имало грешка,такива резултати не можело да са верни и ми каза следващия път като си пускам хормони да съм ги пуснела в Щерев защото те имали "човек" в лабораторията, който щял да направи изследванията по-точно. Не съм много наясно дали това може изобщо да бъде вярно или е някакъв начин да приберат едни пари.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
В 'Щерев' и в 'Циба' цената е една и съща. Единствено тестовете за бременност съм забелязала, че излизат малко по-евтино когато са пуснати в 'Щерев' (което обаче е обратното на това което казваш). 'Щерев' пускат част от изследванията в 'Геника', тогава е възможно да има разлика в цената с 'Циба', но това са две различни лаборатории.
За пръв път чувам за човек на някого, пък на друг... Малко градски легенди ми звучи, но не мога да коментирам. Предполагам че 'Щерев' имат договор за преференциални цени и условия, но тестовете и консумативите в 'Циба' едва ли са различни. Виж да не са ти в Геника.
*
На мен са ми написали изследване на 5 хормона + антимюлеров, в Щерев един хормон е 16 лв, антимюлеровия - 70 лв, така ми казаха по телефона. В Цибалаб по разписание хормоните, които са ми назначени, са пакет и са 43 лв., а антимюлеровия е 38 лв. Според мен разликата е доста съществена. А това за човека наистина ми го каза док и ми стана много странно, защото означава, че останалите лаборанти направо си вършат работата през пръсти и заблуждават хората. Не знам дали лаборатория с мащабите на циба ще си жертва така името. Та затова се чудя какво да правя, нямам толкова излишни пари обаче се надявах някой да знае дали наистина резултатите през Щерев биха могли да са по-верни.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
lilibell, в годините съм пускала какви ли не изследвания в Цибалаб, като цяло е доста по- евтино и категорично смятам, че може да се разчита на резултатите. Наистина АМХ в Щерев е 70лв., а в Цибалаб 37.90, съответно пакетната цена на другите хормони е по- изгодна, и т.н. 
Но  най- добре е да попиташ отново лекаря си дали би приел резултати, получени другаде, а не в клиниката-  иначе се обезсмисля изследването.
« Последна редакция: Февруари 19, 2014, 23:49:08 pm от marsi »

*
 :( Много се чудя какво да правя - лекаря не би трябвало да не ги приема защото те също работят с цибалаб, дали ще дам кръв в Щерев или в лабораторията - хормоните ще се правят на едно и също място. Мисълта ми е дали заради наличието на някакъв "човек" в цибалаб си заслужава да дам едни 70 лв. повече и дали това ще повлияе резултатите да са по-точни. Marsi щом казваш,че си пускала доста изследвания в цибалаб и може да се разчита на резултатите, по-склонна съм да си ги пусна направо там. А лекаря много е вероятно и да го сменя защото нещо не усещам да съм на правилното място.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
На твое място бих им звъннала да ги питам защо цената е различна и тогава да реша. Ако това са официални цени, вероятно имат съвсем смислено обяснение. Може да е като разликата в спермограма в 'Цибалаб' и спермограма в 'Щерев' например. Но няма смисъл да гадаем, когато може да ти обяснят - нещо с което твоят лекар очевидно не се е справил много добре.
Здравейте!
Имам насрочен час за тест за проходимост на тръбите във Виена Ин витро Ц-р, като трябва да нося резултати от ПКК+утайка. По-напред в темата четох, че преди такъв тест трябва да се направи и морфология, защото при наличен проблем теста може да усложни нещата. Това беше за цветната снимка, а доколкото разбирам там правят хистеросонография. Т.е. и за нея ли важи същото?
Аз нямам такива изследвания и сега се чудя какво да правя!
*
Августина, микробиологията преди цветна снимка или хидротубация (другата процедура за която питаш) е хубаво да се направи, но вече на повечето места дезинфекцират преди процедурата достатъчно добре, за да не е задължителна. Все пак ако имаш възможност си направи. Но ако не - няма проблем, иначе щяха да те предупредят. Ако трябва да избираш - цветната снимка е за предпочитане.
А морфология е онова, което се прави при спермограма и няма пряко отношение към ЦС и хидро-то.
Успех!  :bighug:
Августина, микробиологията преди цветна снимка или хидротубация (другата процедура за която питаш) е хубаво да се направи, но вече на повечето места дезинфекцират преди процедурата достатъчно добре, за да не е задължителна. Все пак ако имаш възможност си направи. Но ако не - няма проблем, иначе щяха да те предупредят. Ако трябва да избираш - цветната снимка е за предпочитане.
А морфология е онова, което се прави при спермограма и няма пряко отношение към ЦС и хидро-то.
Успех!  :bighug:
lili2011, много ти благодаря за бързия отговор!!!
Аз така съм се ошашкала, че прочела-непрочела явно съвсем съм объркала понятията  :oops:
Ще питам и още нещо: ПКК-то по каса мисля, че покрива само 8 показателя, в Цибалаб например пише, че включва 20. Тези по направление дали ще са ми достатъчни или по-добре всичко да пусна :ask:
*
Със сигурност НЗОК покрива всичките 20 показателя, но не знам дали само с код 01.01 или трябва и допълнителен. Никога не са ми пускани само 8, затова не мога да кажа дали са достатъчни.
Питах по телефона и ми казаха, че дори личната да е пуснала 8, пак става.
Все пак ще питам и в лабораторията какво точно ми включва направлението.

lili2011, пак ти благодаря за отзивчивостта!  :bighug:
Здравейте,  ето го и моят проблем забременях през юни 2012 и август направих спонтанен аборт. Декември подновихме опитите и до днес няма резултат. От малък град близо до София съм в който няма добри специалисти бих искала да ми препоръчате някой добър гинеколог в София на кжйто мота да се доверя
*
Според мен най-лесно и бързо може да се запише час в клиника 'Щерев', а лекарите там са известни с професионализма си. Успех, Вени! 
Благодаря аз обмислях и майчин дом като вариант
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Благодаря аз обмислях и майчин дом като вариант

vencheto, в Майчин дом няма добри специалисти по стерилитет.

ако опитвате от декември 2012-та без резултат, може би е добре да посетите специализирана клиника по репродуктивна медицина.

клиниките в София са дадени тук:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1065&Itemid=158

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Да от тогава опитваме, веднъж забременях но загубихме бебчо, но съм отчаяна защо не се получава а мъжът ми пие хапчета за кръвно о
мислехме дали хапчетата могат да повлияят на качеството на спермата му, но е време да се обърнем към специалисти. Благодаря за съветите ви

 :)
Здравейте, отново!
Имам 2 въпроса:
1)След колко време излизат резултатите от микробиологията?
2)Има ли давност вирусологията (например, ако резултатите от МБ са лоши и се налага продължително лечение ще трябва ли пак да се прави вирусология?)
*
Августина, микробиологията излиза за около два дни, а вирусологията има давност 3 месеца.
Успех!

Благодаря, marsi!
Здравейте,

Искам да попитам дали тиреоидните хормони (TSH, FT4, FT3, TAT, MAT) могат да бъдат пуснати за изследване на 3-я ден от МЦ, заедно с репродуктивните?
*
Alexa_C, може, те се изследват по всяко време на цикъла и на деня, без ограничения.
*
Alexa_C, може, те се изследват по всяко време на цикъла и на деня, без ограничения.
Ааа, има си ограничение - без да се пие кафе... И евентуално преди приема на назначените медикаменти.
*
Лили, няма никаква логика в коментара ти. От 2009-та пия левотироксин и ги правя тези изследвания. Никога никой лекар не ми е ограничавал лекарството и кафето в деня на изследването.

Точно обратното е, ако не си взема дневната доза, измерените нива на хормоните в този момент ще са аномалия и няма да покажат дали тази доза компенсира достатъчно нарушената функция на жлезата, както във всеки друг ден.

По каква логика кафето ще промени нивото на хормоните? Аз всеки ден пия кафе. Значи ли, че кафето ми влияе зле на функцията на жлезата или нарушава действието на левотироксина? Ако това важи в деня на изследването, значи важи всеки ден.
*
цигу,  в сайта на Cibalab имат изискване FT3 и FT4 да се изследват "Сутрин до 10ч. на гладно, без кафе и кофеин съдържащи вещества и медикаменти".
http://cibalab.com/products.php
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
rtfrtf, в друга тема се обсъждаше също, че лабораториите в България приемат само секрет от нос и гърло, взет на гладно, което е абсолютно безсмислено. Тази практика няма никакво научно основание.

http://my.clevelandclinic.org/heart/diagnostics-testing/laboratory-tests/thyroid-blood-tests.aspx

Цитат
This test may be measured any time of the day without fasting.
*
Относно кафето: винаги в лабораторията ме питат дали съм пила кафе и коментират, че това има значение. Не знам причината, просто винаги ме питат за кафето.
Относно лекарствените средства - неслучайно написах 'евентуално'  8) . Мненията които съм срещала са 50:50, че трябва и че не трябва да се взима дозата преди изследването. Аз бих се консултирала с ендокринолога си как предпочита, защото после той ще ме лекува в зависимост от показания резултат.
Здравейте,
понеже проверявам ТСХ и FT4 всеки месец, ще цитирам лекуващия ме ендокринолог какво ми е казал за пускане на изследването: “Сутрин, на гладно и жадно, преди да си вземеш дозата и преди да си пила кафе или нещо друго, може само мааалко вода“.
Кафето влияе на инсулина, като го повишава.
Здравейте,
регистрирах се преди време, но не съм писала съм съвсем нова тук. Надявам се на подкрепа и най-вече съвсем скоро на бебче. Започнах с изследванията, защото съм решена да направя ин витро. Вече избрах клиниката и доктора. На 38 години съм, нямам сериозни здравни проблеми, но съм сама – разведена и без приятел. По една или друга причина не можах да забременея досега. Имам въпрос относно тези изследвания. Всички ли се плащат или някои може да ти ги назначи личния лекар или специалист гинеколог или ендокринология. Благодаря, предварително.
*
Здравейте,
регистрирах се преди време, но не съм писала съм съвсем нова тук. Надявам се на подкрепа и най-вече съвсем скоро на бебче. Започнах с изследванията, защото съм решена да направя ин витро. Вече избрах клиниката и доктора. На 38 години съм, нямам сериозни здравни проблеми, но съм сама – разведена и без приятел. По една или друга причина не можах да забременея досега. Имам въпрос относно тези изследвания. Всички ли се плащат или някои може да ти ги назначи личния лекар или специалист гинеколог или ендокринология. Благодаря, предварително.

Ти имаш ли някакъв проблем? Ако не, може първо да се опита с няколко донорски имсеминации, които са много по-ненатоварващи финансово и за организма.
Към коя клиника си се ориентирала, ако не е тайна?

*
Бъдеща мама, погледни изследванията в първия пост на тази тема. Маркираните в червено се поемат от ЗК. Успех и дано случиш на кооперативен лекар! И.. скоро да махнеш 'бъдеща' от ника си!  :bighug:

Ти имаш ли някакъв проблем? Ако не, може първо да се опита с няколко донорски имсеминации, които са много по-ненатоварващи финансово и за организма.
Към коя клиника си се ориентирала, ако не е тайна?

Bluesky, нямам сериозни здравословни проблеми. От време на време вдигам кръвно, но мисля, че на моята възраст това е нормално. Също мислех за донорска инсеминация. Истината е, че идеята за бебе ми се върти още от години. Опитвала съм, докато бях женена, но не се е получавало. Затова се и записах тук, но не съм чела много по въпроса. Бях решила, че ако до 38 не забременея, ще се подложа на ин витро. Ще си направя този "подарък". За някои може да звучи глупаво и дори егоистично, когато нямам мъж до себе си, но за мен това е може би е най-голямата мечта. Клиниката, която ми препоръча моя приятелка е Афродита. Тя и мъжа й се подложиха на ин витро и тя забременя там след втория опит.
Бъдеща мама, погледни изследванията в първия пост на тази тема. Маркираните в червено се поемат от ЗК. Успех и дано случиш на кооперативен лекар! И.. скоро да махнеш 'бъдеща' от ника си!  :bighug:

lili2011, благодаря ти за разяснението  за изследванията :-) Много съм обнадеждена, че мечтата ми ще се сбъдне и скоро ще усетя първото ритниче :-)
Лекарят без съмнение е много важен. Преди 10 години загубих по нелеп начин гинеколожката си и много дълго след това не можех да си намеря подходящ лекар. Направо се бях поболях. Обикалях от лекар на лекар, докато попадна на такъв, на който вярвам. Доверието между лекар и пациент е много важно. Може да е най-голямото светило, но ако му нямам доверие, нищо няма да се случи.
Здравейте момичета,
Чета от известно време форума и реших и аз да се включа.
С партньора ми опитваме за бебе, но нещо не се получава. Правила съм  някои изследвания- на видеозон са ме гледали, влагалищен секрет съм изследвала, купувала съм си тестове от аптеката за овулация, но това не помогна. Насочила съм се към болница Щерев, но ми се ще малко повече инфо. Разбрах, че имат няколко лекаря за такива проблеми, но не знам към кого да се насоча. Бих искала лично впечатление за някой от тях. Как става записването, да си правя ли други изследвания, които искат преди да дойда. За мен е важно да забременея, а не колко време се чака. За добрите лекари знам, че се чака...
*
Здравей, hope111, най-добре задай въпросите си в тази тема, за да го видят момичетата,
които в момента правят процедури там:

Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника Щерев
« Последна редакция: Януари 28, 2015, 20:10:35 pm от marsi »

Здравейте момичета. Имам един въпрос, който може да ви се стори глупав, но... при прегледа при гинеколога, ми даде тампон с транспортна среда и направление за микробиологично изследване на влагалищен секрет и  ми каза вкъщи, сутрин преди душ сама да си взема материала и да го нося в лаборатория. Въпроса ми обаче е аз ли трябва да го направя това? И дали някой може да ми каже микробиологична лаборатория в Пловдив, която да работи с направления?
*
Намери и посети лекар, който да ти вземе той микробиология, и той да го изпрати в добра лаборатория, а не ти сама да си взимаш материала, и да се чудиш къде да го занесеш.  :P
Понеже съм от малък град и там няма лаборатория, затова ми даде сама да го нося, за да го нося веднага, а не да стои там кой знае колко време. Аз се насочих към Хронолаб , но взимането на материала ме притеснява....
*
Аз именно това исках да кажа, да отидеш при лекар, който да ти вземе материала, а ако трябва  ти да го занесеш в лаборатория, но не сама да си взимаш материала, а другия вариант и най удачния според мен е да отидеш при лекар, той да ти вземе материала, и той да го изпрати в лаборатория  :P
Ще ходя пак той да го вземе, а аз ще си го занеса. Благодаря за инфото :)
Здравейте, момичета. Имам нужда от вашето мнение, съвет и всичко с което може да ми помогнете!
МОЛЯ, кажете си мнението за клиника Щерев? Лекуващият ни лекар е д-р Александров, като за него има много положителни коментари и добро мнение като цяло, но чета, че клиниката не била една от добрите...! За клиника Надежда има свободни часове чак след юни месец.
Ще съм Ви много благодарна за помощ и мнение!  osi_1
*
Здравей, Tedunkata, в клиника "Щерев" има много добри специалисти. Конкретно за д-р Александров не мога да споделя мнение, моите консултации преди време бяха при д-р Тимева.
Може да зададеш въпроса си в тази тема:
Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев,
надявам се момичетата, които правят процедури в клиниката, да се включат с мнение.

*
За мен клиниката на Щерев е най-добрата, и с най-коректно отношение. Посещавала съм клиниката, също Надежда и тази на Владимиров.
Здравейте, момичета. Имам нужда от вашето мнение, съвет и всичко с което може да ми помогнете!
МОЛЯ, кажете си мнението за клиника Щерев? Лекуващият ни лекар е д-р Александров, като за него има много положителни коментари и добро мнение като цяло, но чета, че клиниката не била една от добрите...! За клиника Надежда има свободни часове чак след юни месец.
Ще съм Ви много благодарна за помощ и мнение!  osi_1

За мен клиниката на Щерев е най-добрата, и с най-коректно отношение.

 :P пристрастна съм, имам мече от щерев. лично александров не го харесвам заради отношението му към пациента, което не го прави лош лекар  :wink:  тимева оперира с него в екип.

*
Доколкото съм чела, клиниката е от най-добрите. От там нататък всеки трябва да има усещането, че е намерил своя лекар. Ако не е там, ще е някъде другаде.
Доволни и разочаровани има от всяка клиника. И това е нормално. Хората са различни, лекарите - също.

Желая ти успех!

Здравейте на всички момичета, бъдещи майки, настоящи и на всички. Първо стискам палци на всички хора по света да им се сбъдне мечтата на гушкат живи и здраво бебенце колкото се може по-бързо.
Та питането ми е (паяснение че моят цикъл, който не искам да го виждам трябва да дойде на 20.11), но все пак вече сме решили с мъжа ми да си пуснем изследвания и каквото е необходимо за да сбъднем мечтата си (дано не се стигне до там, но вече почвам силно да се съмнявам че ще ми дойде), та бихте ли ми препоръчали клиника ( аз се колебая между Щерев и Надежда), каква е процедурата (записване на час, преглед и т.н.), както и лекар. Приемам още съвети, препоръки и прочие...
Много ви благодаря предварително и успех на всички
 :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry: :bfp:
*
Слънцемое, звънете и записвайте час.В Надежда се чака с месеци за първичен преглед, може и години да са.Мисля че в Щерев ще стане по-бързо, но вижте при кой доктор да сте там.Това е важното.
Процедурата е обаждате се по телефона и си записвате час за преглед.Като се видите с лекаря той ще ви каже кога и какво да изследвате.Вижте списъка с клиниките, има много не лоши клиники в София ако сте от там.Има добри клиники и в страната!

Благодаря Магг_ст докато чакам да се разбере какво ще стане и този месец, ще почета малко за мнения за лекари и ще звънкам да ми запишат час. Иначе съм от София. Ще пробвам първо с Надежда да видя кога ще може , ако не ще остане Щерев.
Благодаря :) хубав ден!
*
Аз в събота имам час при д-р Даскалов и ще докладвам какви изследвания ще иска да ми пусне. Досега сме минали през спермограма при д-р Даскалова. Съответно спермограмата беше лоша и му бяха назначени още 5 изследвания. Та общо взето какви изследвания се пускат е и доста индивидуално според гинекологичната история на всеки човек
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Попринцип и ние мислим да започнем с спермограма и тук идва и друг въпрос. Как става самото изследване смисъл лекаря преценява и го назначава или може преди да се посети лекаря да се направи и съответно да се отиде при лекаря с готова спермогама?

Д-р Даскалов и Д-а Даскалова от коя клиника са извинявай?


Дано ме разбра какво питам  :oops: :oops: :oops:
*
Така спермограмата е стандартно изследване, което може да се назначи без лекарски преглед.Не се поема от ЗК, нищо не се поема от ЗК от тук нататък.Спермограмата се прави само в специализирана клиника по репродуктивна медицина, при въздържание от страна на мъжът между 3-5 дни.Обаждате се по телефона и запазвате час за спермограма.Така се прави.Паралелно можете да запазите час при лекар който да ви я разчете и да ви даде насоки.

Ние преди да отидем на първичен преглед в клиника имахме изготвена спермограма, хормони при мен.

Д-р Даскалова консултира във форума, има няколко теми в който тя помага.Тя е от Пловдив и там е кабинета и.

И последно питане за хормоните ( тъй като ако ми дойде другата седмица ще мога да ги пусна) те къде пускат и какви са точно (см може ли в обикновенна лаборатория или пак в специализирана клиника) и за хорманите беше между 3 и 5 ден от цикъла ( когато си в цикъл,ако не се лъжа)???
Благодаря много за инфото :)
*
Да на 3-5 ден от МЦ се пускат:
LH, FSH, Тестостерон, Естрадиол, Пролактин.
Прогестерона е 7 дни след доказана овулация.Виж личния дали може да ти даде направление за хормоните, но изкл
ючително рядко дават.АКо искаш направи изследване на щитовидната жлеза ТСХ, фТ3, фТ4, ТАТ и МАТ.
Може да ги пуснеш в обикновена лаборатория, сега пускат и пакети женско здраве или щитовидна жлеза и излизат по-евтино.

Маги_ст изключително много благодаря :)
Ще ви държа в течение какво се случва с мен.
 :bighug: :bighug: :bighug:
*
Слънцемое, аз направих така- Поисках направление от ЛЛ за гинеколог и ендокринолог. При гинеколога отидох на 2 ден от МЦ и ми пусна :LH, FSH и Естрадиол.
След три дни имах час за Ендокриноложката и тя ми пусна ТСХ,  кр. захар /пише се вместо ОГТТ - Орален глюкозо-толерантен тест/ и МАТ, а аз си платих ТАТ/не се поема от касата/.
На 21 ден /7 дни след ОВУ/ отново при гинеколога да ми даде направление за Пролактин и готово! Това ми каза да направя док. преди опита :)
Моят съвет е само в началото на цикъла да имаш направленията и от гин. и от ендо-то, че да не те бодат два пъти!
Мерси Петяст това е доста добра идея с направленията.
А Пролактина има ли някакво значение кога ще е (че има малко разминаване с коментара на Маги_ст)???
*
На моят лист от док. пише: Пролактин и Прогестерон - м/у 18-24 ден от МЦ , като за него момент ми искаше само Пролактин. За него изискването е кръвната проба да бъде взета извън период на генитално кървене, сутрин на гладно, в период, в който жената не е имала стрес и нервно напрежение, в предходната вечер да не е правен секс.Преди вземането на пробата е необходимо жената да е лежала 30 мин.
« Последна редакция: Ноември 16, 2017, 14:02:09 pm от petqst »
Добрем. Разбрах :) и пак благодаря и на теб. Ако стигна до там ще се консултирам и с лекар кое, кога да се пусне.

Видях че си редактирала поста и да допиша и аз. Та ако ти взимат пробата в някоя обикновена лаборатория това с лежането как да стане...

Изключителни сте момичета :))))
« Последна редакция: Ноември 16, 2017, 14:04:34 pm от Слънцемое »
*
За пролактина, аз ходих в Торакс (Пловдив), изобщо не са ми казали да лежа и т.н. После ходих при ендокриноложка и тя ми каза, че е трябвало да полежа и да направя изследването сутринта на спокойствие. Това било хормона на стреса. Аз бях близо до горна граница от нормалните стойности (21.5 при горна 24). Та въпреки, че не бях лежала все пак хормона си отчета, че е наред.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Добрем. Разбрах :) и пак благодаря и на теб. Ако стигна до там ще се консултирам и с лекар кое, кога да се пусне.

Видях че си редактирала поста и да допиша и аз. Та ако ти взимат пробата в някоя обикновена лаборатория това с лежането как да стане...

Изключителни сте момичета :))))

Аз ходих в Бодимед - и там си имат часовник - лягаш на кушетката и почиваш :)
Преди време в Германо-българският център ме караха да стоя в покой на стола 15 мин.
Благодаря интересни работи можеш да научиш тук :)
Успех и на вас момичета и все пак дано не ми се наложи да си правя тези изследвания... на 20.11 ми е датата на Ц - стискайте палци да не ми дойде :) osi_1 :wave:
*
Както обещах, ще докладвам след първия си преглед при специалист по стерилитет. Бях при д-р Даскалов (Пловдив). Не мога да кажа впечатления, докторът е усмихнат, обяснява и гледа да не дава диагнози, след като няма пълна картите на изследвания.  Имам план от 5 точки: 1. Спермограма 2. Изследвания за базови хормони, гинекологични болести + някои информативно за общо здраве ( цитонамазка, хламидия, микоплазми, гонококи, кръвна захар, пълна кръвна картина и др.). 3. Цветна снимка за проходимост на тръбите.  За 3. Се срещам с него след нова година отново.. както каза докторът това са изследвания за 6 месеца. За късмет аз повечето съм направила и ще мина цветна снимка евентуално януари. За съжаление не става всичко за един ден и дори откриването на проблем изисква месеци. Силно подкрепям направата на много изследвания преди лечение, защото друг лекар ми изписа хормони при мои хормонални изследвания в перфектна норма (изследвах ги на моя глава, за да проверя имам ли нужда от хормонално лечение) и пак същия ми изписа Колстилбегит без никакви изследвания. Пак на своя глава накарах мъжа ми да направи спермограма преди приема им и тя се оказа лоша. Както каза днес докторът, получила съм повече вярна информация от интернет (респективно форумА), отколкото от лекарите си.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Тери_90 благодаря за инофото. И аз така мисля да направя - правя си повечето изследвания + спермограма за мъжа ми и другият месец сме на консултация.
А то всъщност първият път е само консултация или има някакъв преглед???
*
Винаги има гинекологичен преглед, няма значение кой ден от МЦ ви е.

*
Имаше си и гинекологичен преглед. Като лично на мен докторът ми взе и PCR тест за хламидия, гонококи и уреаплазма, защото аз имах само обикновен тест от натривка. А за направата на цветна снимка е редно да е по-точно изследването, за да не се вкарат инфекции нагоре по тръбите. Аз съм много доволна от това, че още с влизането в кабинета се започна със създаване на мое досие. Което предишните ми гинеколози не правеха и аз всеки път си обяснявам историята с проблемите ми от преди 2 години. Плюс това на излизане от кабинета получих много подробна информация за всички процедури, през които ще минем. При мен следва цветна снимка. И чак след нейния резултат се прави фоликуметрия, защото то и да има овулация, файда, ако не са проходими тръбите. Аз имам по принцип от няколко месеца проблеми с овулацията, други лекари се опитаха да ме тъпчат директно с хормони и стимулации. Този доктор по мои наблюдения предпочита да види, че имам смисъл от тази стимулация (тоест проходими тръби). Ето това е разликата между специалист и обикновен гинеколог. Лошото е, че повечето гинеколози карат по една линия: "При липса на овулация, предписваме това и това". Е да, ама никой не ми каза да изследвам хоромони, никой не ми каза да проверим тръбите. Нямало нужда. Пък Колстилбегита да го взимам като бонбонки.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Офф какво да ти кажа нз... Няма управия в нашата държава то не са лекари, то не е плащане на здравни осигуровки и за какво като ти трябва нещо плащай или за да ти обърнат внимание и всики ти викай тука за това толкова за онова толкова и си плащаш като поп...
Мисля че най-хубавото е че си намерила доктор на който вярваш и имаш доверение...
Кофтито е че май ще съм в Ц на тази дата, за която си записахме час...
Този месец ми подрани и ми дойде на 26 ден, не знам какво ще се случи другият месец но по план ще съм 5 ден от Ц на датата, за която си записах час.
« Последна редакция: Ноември 20, 2017, 10:47:01 am от Слънцемое »
*
Звънни да смениш датата, мен са ме гледали в цикъл, ама не приятно за лекаря, а и е бил лекар, който посещавах често. Обади се и кажи, че ще си в цикъл и поискай следваща дата. Не са евтини прегледите и е добре се извлече максималното от нея.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Това, че ще си в цикъл няма абсолютно никакво значение.Всички прегледи за яйчников резерв се извършват на 2-5 ден от МЦ т.е. по време на кървенето, стартират се порцедури на 2-ри ден пак по време на кървенето.Лекарите са свикнали.Даже е по-добре да си в цикъл, тъкмо ще види антралните фоликули.

Благодаря ви момичета. Няма как да сменя датата, защото и двамата с мъжа ми можем тогава. Просто исках да знам как се процедира. За прегледа нз колко пари ще ни вземат но колкото толкова. Ако се наложи ще отида пак. (то така или иначе ще се ходи пак, но ако се наложи за преглед). Аз даже преди няма и месец си пуснах и микробиология (при нея всички е ок) тъй че и нея ще и я занеса.
Момичета моля за съвет. Ще си запазваме час за януари месец в Надежда. Кой специалист бихте ми препоръчали д-р Персенска или д-р Тихомирова (снимката ми е правена при нея) и дали да отидем когато съм в цикъл или след това (малко ще ми е неудобно ако съм в цикъл), защото все още не сме си запазили час? Във вторник или сряда ще ми се обадят от болницата за да им кажа ден. Благодаря ви :) :) :)
Дават ти право на избор ли?Когато беше моя ред те ме бяха разпределили при Цветков.Имала съм контакт с Персенска,мой приятелки са били при нея,на мен ми допада,но не е за всеки характер.От Тихомирова нямам впечатления.
Ами АГ ми каза тях двете и д-р Станемов и явно ще ме питат като звъннат, не знам. За Персенска ми каза, че е с по серт характер както каза ти, а Тихомирова е млада и не съм много сигурна за нея. Макар че по-младите гледат да ти обърнат повече внимание, докато по-старшите може да те претупат набързо, защото вече са натрупали нужния опит във всичко. Не знам и аз кого да избера ако имам това право. Кой ще ми даде по обективен отговор на въпросите, които имам, защото ние сме с неизяснен стерилитет. Всички изследвания са ни в норма, имам две проходими тръби, но вече две години не ни се получава.
« Последна редакция: Ноември 26, 2017, 16:35:41 pm от tanq88 »
Според мен ще те пренасочат право към някого и това ще е според графика на съответния доктор.
Аз също се притеснявах когато ми казаха за Цветков,защото беше от по-новите,а и не знаех нищо за него,съответно в момента не съжалявам и следващия път си искам пак него.
Относно характера на Персенска,на мен не ми пречи,свикнала съм на този тип комуникация,тя просто не е от хората който ще разтягат лукуми,точна,кратка и ясна.
Относно отговора на въпросите ти,който и да е ще ти отговори, стига да ги зададеш.Съветвам те да си ги запишеш на един лист и при прегледа да си ги следваш,защото много често от превъзбуда се забравя да се пита нещо и после ....ама той не ми каза.Също така се въоражи  с търпение на прегледите.Ще имаш запазен час,но много често,да не кажа винаги има изоставане в него.Това е защото докторите правят всичко-операции,прегледи,пункции...един спешен случай да има и графика изостава.Не е много коректно спрямо нас,но това е положението.
За претупването и обръщането на внимание има и друга страна-старшия може да види нещо,което младия не вижда.
Не го мислила толкова кой доктор щом си избрала тази клиника.Вярвам,че. д-р Стаменов се е обградил с професионалисти,винаги ще има доволни и недоволни.
Благодаря ти за отговора бебешок. Ще си записвам каквото се сетя, имам време до януари месец  :D Щом се налага ще чакаме, какво да се прави. Толкова време сме чакали, че няколко часа пред кабинета няма да ни съборят хахаха
Може ли мнение ,относно тези изследвания , обременяване с флюкоза 3 пъти на гладно .