0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Цитонамаската-първите чисти дни след менструацията.
Аз ходих педи два дни при моето JP и поисках да ми направят изследвания преди бебеправене. Отказа ми - нямало смисъл от хламидии, токсоплазмоза, хепатит В. За цитото - правила съм преди 6 месеца и сега било рано. Пусна ми само някакви кръвни изследвания по направление за медико-диагностични дейности /В97/, и то с измислена диагноза, защото няма профилактика преди забременяване. :? Ако искам всички изборени от мен изследвания - трябва да си г платя, ЗК не ги поема, а това са поне 100 лв. :(
*
За жалост е така  :(. А това, че нямало смисъл от изследване на хламидия, токсоплазмоза, рубеола - нямам думи. По-добре прежали 100-те лева и ги пусни.
     
*
Здравейте,
имам следния въпрос, миналия месец имах цистит. След като пих антибиотик доктора ми каза да пусна микробиология. Резултата ми на изследването показа,че имам бактериа ентерококус фекалис в сигнификатни стойности( 10/4-10/4). Та въпроса ми е имали смисъл сега да правя опити за забременяване, ако ще пия антибиотик пак? Според теста ми за овулация ще съм в някой от следващите 2-3 дни. Благодаря предварително
*
Здравейте момичета,

Направих  си изследване за анти тела за рубеола. За съжаление нямам имунитет. Чувала съм доста лоши неща за "живите" ваксини (и при деца и при възрастни). От лабораторията ми казаха че рубеолата я правят само с живи клетки. Дали е прекалено рисково ако не си напажа жаксина? Има и още. Ако нямам избор и трябва да си направя "жива" ваксина, от къде да съм сигурна че е съхранявяна при определената t и е годна? От къде е най-добре да я купя?

Благодаря преджарително.  :bighug:

 mc101

*
Здравейте, аз съм от скоро и ме извинете ако бъркам нещо, но имам въпрос, дали някой има някакво информация за Др Троянчев от Пловдив, някакви мнения ще съм ви благодарна.
*
Ако никой няма инфо за др Троянчев, попитай Мели - др Даскалова от Пловдив
 
*
Момичета някоя от вас знае ли има разлика,дали ще си направя изследванията на хурмоните Е2,ЛХ,ФСХ... на 3-я или на 5-я ден,и тези на Щитовидната жлеза на кой ден се правят?
*
На щитовидната жлеза мисля че няма значение деня.Тези които си изброила се правят между трети и пети ден.Ако не се лъжа беше добре Е2 да се пусне и втори път по време на овулацията.После на 21ви ден от М май се пускаше прогестерон.
*
Pukanka Благодаря ти мила.
Понеже докторката ми каза да направя Е2,ФСХ,ЛХ...м/у 5-я и 7-я,а от форума знам,че се правят на 3-я,затова реших да ви попитам.
 :thankyousign:
*
Pukanka Благодаря ти мила.
Понеже докторката ми каза да направя Е2,ФСХ,ЛХ...м/у 5-я и 7-я,а от форума знам,че се правят на 3-я,затова реших да ви попитам.
 :thankyousign:


Значи ги направи на 5тия според мене.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Ами то в началния пост си пише- на 3-ти ден репродуктивните хормони, изключение прави прогестерона, който е на 7 ден след доказана на УЗИ овулация
На щитовидната жлеза няма значение, само гледай да не си пила кафе- специално за ТСХ
най-добре е с едно бодване всички, ако имаш възможност
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Точно за това,че тук пише 3-ти,а док.каза 5-7,и аз затова се притесних.Това,че ще ги направя всички на веднъж е така,защото ме е страх да ме боцкат.
Мини има ли проблем да ги направя на 5-и ден?
на мен пък моя док. ми каза от 2 до 4 ден :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
За изследване на хормони, хламидии трябва ли да са на гладно сутрин?
 
*
Зависи за какви хормони,за хламидии няма проблем кога ще ги направиш.За другите незнам,но най-сигурно на гладно ги прави.Знам само за PROLACTIN,че може да се прави във втората половина на цикъла,но има определени условия които трябва да спазиш.Ти каде ще си правиш изследвания?
*
Здрасти, Вива
Утре ще си правя хормоните в Русе в лаборатория (нали трябва на 3-4 ден), а в събота сме в Плевен. Искам да си ги направя предварително, по специално ПКК, хламидии, хормони и евентуално ако гинеколога ми даде направление за още някое изследване. За всеки случай няма да пия кафе сутринта, аз така или иначе не закусвам.
Мерси за инфото Вива
 
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Мини, бих добавила още нещо към списъка от първа страница:

при дългогодишен стерилитет - Лапароскопия, а пък преди Ин витро - ЗАДЪЛЖЕ!

За да не се регистрира нито една бременност за повече от 5 години - има си причина, която не е открита.
А за такива като нас, с 10 и повече години стерилитет - НЯМА КАКВО ДА ЧАКАТ, лапароскопията е една сръвнително лека процедура, която или дава диагнози или отхвърля такива. Момичета не се колебайте нито за миг!
Ако сте избрали лекар на който имате доверие, действайте смело!
Моят съвет е, ако планирате Ин витро и ви предстои лапароскопия /диагност. или операт./ - то я направете при компетентен специалист!
Успех на всички!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Хм, хрумна ми нещо?!
Мини, дали да не "боядисаш" в червено или друг цвят изследванията от списъка на първа стр., които се поемат регулярно от касата?
Нека здравно осигурените са наясно че, все пак има начин да спестят средства или да оптимизират разходите си по лечението на стерилитета!

Според мен една голяма част от списъка ще е "боядисан"! 

п.п. можеш да "боядисаш" и безплатните изсл. за ХИВ, Хепатитите и Васерман в КАБКИС в окръжните градове!  http://www.unaids-bulgaria.org/index.php?magic=1.6

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Хм, хрумна ми нещо?!
Мини, дали да не "боядисаш" в червено или друг цвят изследванията от списъка на първа стр., които се поемат регулярно от касата?
Нека здравно осигурените са наясно че, все пак има начин да спестят средства или да оптимизират разходите си по лечението на стерилитета!

Според мен една голяма част от списъка ще е "боядисан"! 

п.п. можеш да "боядисаш" и безплатните изсл. за ХИВ, Хепатитите и Васерман в КАБКИС в окръжните градове!  http://www.unaids-bulgaria.org/index.php?magic=1.6

Съгласна съм с това, стига да има лекар който да ти даде направление за това, защото много рядко се намират.

От години никой лекар не ми е отказвал направления!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com