0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
привет момичета!
 Моля ви кажете ми добър акушер-гинеколог в Пловдив!    Благодаря ви
Доктор Даскалов разбира се.
*
Извинявам се за тъпия въпрос, но и мъжете ли правят хормонални из., аз мислех че само спермограмата е единственото което правят. :oops:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Извинявам се за тъпия въпрос, но и мъжете ли правят хормонални из., аз мислех че само спермограмата е единственото което правят. :oops:
Като начало спермограма. Ако има проблем лекарят може да назначи и хорм.изследвания

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Здравейте!Бих искала да попитам преди ИКСИ какви изследвания трябва да се направят и при мъжа и при жената и проблем ли ще е ако не са направени във клиниката където  ще бъдем?Питам защотото имаме час за клиниката на д-р Стаменов но е след три месеца и за да не губим време искаме да сме направили предварително всички необходими работи и още нещо да попитам-колко време трябва да мине за да се премине към следващ опит,ако предния е неуспешен и наново ли трябва да се мине през всички изследвания?

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Като за "първа среща" си носете цялата документация. Добре е да имаш полови хормони от последните месеци и готовност за спермограма /въздържание 3-5 дни
/. Вероятно ще проследите един-два месеца преди процедура и не мисли за неуспех от сега, иначе 3 мензиса са достатъчни според мен.
 :goodluck:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
ninkata1 И ние сме записани при Др.Персенска след 3 месеца.На мен ми казаха че няма смисъл да правя изследвания предварително, понеже там след прегледа се решава какви да се направят.А и дори да имаш, те ще искат да ви направят там, понеже си имат специалисти и техника с които си работят, което е нормално.Затова ние няма да правим никакви предварително-безсмислено е.Аз лично питах за това когато записвах час :wink:.Лекуващия лекар назначава изследванията.Според мен няма смисъл да ги правите няколко пъти :D!Успех ви желая от сърце!!! :bighug: :balk_103:

Благодаря ти sunnynevi за съвета,ми ще си чакаме дадата и каквото ни кажат ще правим в името на успеха,нашият час е за 25.07 също при д-р Персенска.И аз ви желая много много успех и само положително мислене въпреки че на мен ми е много трудно и все най-лощото ми се върти в главата,а отгоре на всичко след три месеца ни предстои и сватба и мислите ми са на всички страни в момента но няма как ще справим някак си.До скоро!

*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
ninkata1  :goodluck: :balk_7:Преодолей негативните мисли-предстои ви свадба :D!!!Това е прекрасно!!!Радвай се на хубавите моменти, те ни зареждат с енергия, която прави чудеса-вярвай че всичко ще се оправи и ще бъде наред и при вас, както при много други :D!!!Факт е че днес все повече двойки имат нужда от помощ, за да кацне щъркела и на техният покрив, но.......няма невъзможни неща :wink:!!!Имаме си Др.Стаменов и Др.Персенска :bighug: :lovedock: :balk_47:Пожелавам ви прекрасен и щастлив семеен живот, обичайте се и се забавлявайте и всичко ще си дойде на мястото :wink:Позитивната мислъл е стълбата към успеха :goodluck: :balk_14:

Здравейте момичета,извинявам се предварително за глупавия въпрос но никога не съм правила такива изследвания.Можете ли да ми кажете микробиолог.,токсиплазмозата и хламидии какви изследвания са кръвни или уринни :oops:,колко струват/ориентировъчно/и за тях имали значение на кой ден от цикъла да се пуснат.Някой ако може да ми каже ентерококите чрез микробиологично изследване ли се откриват.
Моят доктор отказа да ми пусне тези изследвания тъй като след преглед каза ,че съм напълно здрава и нямало нужда да се изследвам само след 6 месеца опити и без оплаквания.
А и още нещо някой знае ли колко струва изследването на 1 хормон или те всичките имат различни цени.Благодаря ви.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Микробиология се изследва като се вземат със стерилен тампон секрет от влагалище и цервикален канал.Хламидия се изследва по 3 начина- кръвен, имунофлуоресцентен и PCR.Токсоплазмоза е кръвен тест - взима се два пъти кръв през две седмици.
Ентерококи се откриват с микробилогично изсл-е.
Не знам как само  от един преглед може да се каже, че няма нужда от изсл-я.
За цените не мога да съм полезна.
Цените на един хормон варират от 15 до 18лв, зависи в кой град и коя лаборатория. Мисля, че на половите хормони цената е еднаква. Хормоните може и през здравната каса да се пуснат стига да намериш лекар, който да ти ги назначи. За хламидия-кръвен тест и токсоплазмоза - няма значение цикъла. Може да ги пуснеш по всяко време. За микробиологията, трябва да ти е спряло кървнето и поне един - два дена чисти да имаш.
 :bighug:Благодаря ви
Май доста скъпичко ще излезе само за хормони около 200лв. :balk_159:Освен избирателно да пусна.
Ако искаш нещо да поне да разбереш трябва да пуснеш на 3-5 ден ЛХ, ФСХ, Естрадиол, Пролактин. 7 дни след доказана овулация - Прогестерон. В друго време трябва да пуснеш Тестостерон, ТСХ, Т3 и Т4. Не е лошо да се изследва и ТАТ и МАТ. Сумичката става големичка, но ако има проблем със забременяването трябва да се почне от някъде и да се изследва поне този минимум. Разбира се и на първо място спермограма на мъжа.
Успех
*
:bighug:Благодаря ви
Май доста скъпичко ще излезе само за хормони около 200лв. :balk_159:Освен избирателно да пусна.

Ванила, за съжаление много от нас тука сами сме си назначавали изследвания, и сами сме си откривали проблемите.Предимството на това обаче е,че си спестяваме някоя и друга година в моткане по лекари,които често търсят проблема повърхностно.
Здравей преди една седмица ме поерираха в София в Майчин дом .професор Налбански.Много съм доволна от него и от сестрите в отделението.Ако искаш да питаш нещо  Linagg@abv.bg   Казвам се Цвети
Здравейте момичета,мъжът ми си пусна спермограма и всичко при него е ок.Излекувал е ентерококите.И сега идва май моя ред да се изследвам, днес си пуснах една цитонамазка и микробиолог.изследване струваше ми 64лв.
Имам едно въпросче докторката ми обясни , че е хубаво да си пусна и хламидии но кръвната проба не била точна а да си пусна някакво ДНК изследване написа ми "Хламидии PCR" за 41 лв.Каза ми да си избера кое от двете.Вие какво ще ме посъветвате това изследване идва доста по скъпичко - кръвна проба или PCR.
*
Здравейте момичета,мъжът ми си пусна спермограма и всичко при него е ок.Излекувал е ентерококите.И сега идва май моя ред да се изследвам, днес си пуснах една цитонамазка и микробиолог.изследване струваше ми 64лв.
Имам едно въпросче докторката ми обясни , че е хубаво да си пусна и хламидии но кръвната проба не била точна а да си пусна някакво ДНК изследване написа ми "Хламидии PCR" за 41 лв.Каза ми да си избера кое от двете.Вие какво ще ме посъветвате това изследване идва доста по скъпичко - кръвна проба или PCR.
Ако питаш мен най-добре и двете.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Здравейте момичета,мъжът ми си пусна спермограма и всичко при него е ок.Излекувал е ентерококите.И сега идва май моя ред да се изследвам, днес си пуснах една цитонамазка и микробиолог.изследване струваше ми 64лв.
Имам едно въпросче докторката ми обясни , че е хубаво да си пусна и хламидии но кръвната проба не била точна а да си пусна някакво ДНК изследване написа ми "Хламидии PCR" за 41 лв.Каза ми да си избера кое от двете.Вие какво ще ме посъветвате това изследване идва доста по скъпичко - кръвна проба или PCR.
PCR

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
И аз май мисля да си пусна PSR,въпреки, че не зная каква е разликата в смисъл в различни аспекти ли е изследването.Не можах да разбера правилно докторката и останах с впечетление , че PSR ще определи дали в момента има инфекция от хламидии.Но тогава какво измерва кръвния тест :balk_160:
Някой знае ли?Но все пак щом е по добре PSR ще пусна него.
*
PCR показва ако в момента имаш,а кръвния има 3 вида изследвания IgA,IgM,IgG,които показват начална инфекция,минала инфекция и настояща инфекция(по просто казано),за това много док.препоръчват кръвен тест за да се види дали е имало инфекция,но PCR е по добър за да видиш за налична инфекция специално за реподуктивните органи.А до колкото знам може да има наличие на хламидии и в пикучните пътища,но това не може да се види от PCR теста.Аз за това ти препоръчах да направиш и двата.
« Последна редакция: Април 14, 2008, 19:42:09 pm от viva1 »