0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1020 -: Януари 14, 2008, 12:10:03 pm »
Здравейте, Birdie,
Много съжалявам за оттеглянето Ви от mama.bg или по-скоро за нелепите причини, които са го провокирали.
И Ви благодаря, че все пак не се отказвате и продължавате тук.
Имам въпрос относно дъщеря ми. Тя е вече на 5 годинки. Вече 7-ма седмица кашля, като нещата се развиха така:
4 седмици покашляше леко от време на време - пр. 7-8 пъти дневно. Педиатърът ни каза, че това не е сериозно, да й даваме да смуче нещо. Тя смука 7 дни ефизол и същевременно й слагах антибиотични капки в носа, в случай, че има стичаща се назад хрема. Въпреки това на 5-тата седмица започна да кашля повече с влажна и по-дълбока кашлица. Заведох я на уши-нос-гърло, казаха, че има фарингит и наистина стичаща се назад хрема  и предписаха виброцил, калпол и флудитек. След като ги пи 1 седмица, т.е. на края на 6-тата седмица я заведох пак на уши-нос-гърло тъй като кашлицата си продължаваше. Този път дадоха сумамед за 3 дни, антибиотични капки за нос, които не посмях да слагам, защото са за деца над 8 години, промивки на нослето с физиологичен разтвор, което правим и сироп за кашлица - Мукосолван, който пак не посмях да давам, защото като страничен ефект е описана възможна алергична реакция до бронхоспазъм, а тя има предразположение към алергии.(имаше алергичен ринит веднъж).Същевременно отново смуче ефизол и пръскам Тантум Верде.
Сега, на 4-тия ден от това лечение все още се усеща малко хрема (тя твърди, че е по-малко)и кашля макар и по-рядко с влажна, по-повърхностна кашлица. Моля да ме извините за дългото описание, но то беше нужно, за да Ви попитам какво да правя сега? Да я водя пак на лекар? Къде? С какво да продължим? (Педиатърът смята, че това не е сериозно и може да си кашля цяла зима, но това не ми звучи добре) Да я пусна ли пак на градина, недоизлекувана? Да я извеждам ли навън?
Може ли да са се насложили 2 вируса един след друг, защото първите 4 седмици на нас ни нямаше нищо, а сега и двамата с баща й сме с кашлица?
Изобщо, накъде и какво сега?

*изследване за трета сливица
*посявка на носен и гърлен секрет

Това ще даде представа дали от нослето са тези неща. Или може би за синузит се касае?
Ако нослето се отхвърли като причина за кашлицата, има ред други възможности за уточняване.
Здравейте, Бърди,
Днес бяхме на УНГ- каза, че не вижда нищо в нослето и гърлото, не можело да се мисли за синузит-синусите не са развити, правена ли е рентгенова снимка и ни изпрати на педиатър - педиатърът чу лек спазъм и каза, че няма нужда от снимка, може да се мисли за спастичен бронхит, който може да е преход към астма и даде Вентолин и Димекс. Никой не предложи да се вземе секрет.
В същото време една позната възрастна и опитна педиатърка без да я е виждала ме успокоява, че като няма свиркане в гърдите не може да е спастичен бронхит, че децата просто така кашлят и някои кашлят и цяла зима и не е проблем.
Вече съвсем се обърках(по-бърках)Какво да правя? Да я заведа ли някъде да й вземат секрет? Да й давам ли Вентолин?
Ако това е спастичен бронхит, опасно ли е? Предвестник ли е на астма?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1021 -: Януари 14, 2008, 12:16:15 pm »
"...не можело да се мисли за синузит-синусите не са развити"
->Това не е вярно! Развити са (не всички, но повечето). И затова и синузит е реална възможност.
"...че децата просто така кашлят и някои кашлят и цяла зима и не е проблем."
->Не е вярно това също, разбира се.

Добре би било да направите посявка на гърлен и носен секрет.
За останалото-не знам-зависи от прегледа (бронхит, или астматичен бронхит).
Ако кашлицата е толкова дълго, разбира се че и рентгенова снимка на бял дроб влиза в съображение.
Може просто да не е излекувана инфекцията добре- "...Сумамед 3 дена"??
« Последна редакция: Януари 14, 2008, 12:18:47 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    niki78

  • *
  • 26
  • http://www.facebook.com/group.php?gid=131705180195
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1022 -: Януари 14, 2008, 14:53:04 pm »
Здравейте доктор Бърди,
Аз съм съвсем нов член на форумът на този сайт и съм очарована от вниманието, с което подхождате към всеки един "виртуален пациент". Надявам се да не се повтарям с въпросът, който ще Ви задам.Става въпрос за следното: Имам дъщеричка на 4 годишна възраст и едва ли ще Ви изненадам с оплакването си за честите и боледвуания. Тя посещава детска градина и е обект на непрекъсната атака от какви ли не вируси. Аз исках да ви попитам дали използването на имуностимулатори показва добри резултати (досега сме давали Бронховаксом и Респивакс, от които не почувствахме абсолютно никакъв ефект). В момента ни предписаха изопринозин. (направихме първия прием от 10 дни и в момента почиваме). Наскоро чух за клеевата тинктура и исках да разбера вашето мнение за този продукт и дали може да се дава паралелно с изопринозина.
Предварително Ви благодаря за оказаното внимание.
« Последна редакция: Януари 14, 2008, 15:01:45 pm от niki78 »


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1023 -: Януари 14, 2008, 15:04:19 pm »
Не давайте тези неща на децата. Не работят!
Направете "Инфлексал"-противогрипната ваксина вместо тези неща.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1024 -: Януари 14, 2008, 15:50:40 pm »
Здравейте, докторе,
Ние все още не сме оздравяли. Бихте ли ме посъветвали с какъв сироп за кашлица мога да заменя предписаният ни Ердомед. Детето пие вече 8 дни Augmentin, 7 дни Ventolin  и 3 дни ACC, слагах му и Ринолекс.Кашлицата е къртеща се от 1-ия ден на антибиотика (в гърдите не се чува нищо), имаше жилави сополи премесени с кръв, но след Ринолекса вече няма кръв. Трябва да останем само на Ердомед, но ако има по-добър вариант, според вас,моля да ми кажете.
*

    niki78

  • *
  • 26
  • http://www.facebook.com/group.php?gid=131705180195
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1025 -: Януари 14, 2008, 16:02:49 pm »
Благодаря Ви много за бързия отговор.Искам само да попитам има ли значение в кой период от годината ще се постави тази ваксина "Инфлексал"?(защото доколкото съм запозната този тип ваксини се поставят до края на октомври-средата на ноември.
Приятен ден!


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1026 -: Януари 14, 2008, 17:17:41 pm »
Благодаря Ви много за бързия отговор.Искам само да попитам има ли значение в кой период от годината ще се постави тази ваксина "Инфлексал"?(защото доколкото съм запозната този тип ваксини се поставят до края на октомври-средата на ноември.
Приятен ден!
Да, така е.
Но може и сега да поставите пак.
Проверете дали детето няма желязо-недоимъчно състояние. Ако има-=коригирайте с орален прием на желязо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1027 -: Януари 14, 2008, 17:18:24 pm »
Здравейте, докторе,
Ние все още не сме оздравяли. Бихте ли ме посъветвали с какъв сироп за кашлица мога да заменя предписаният ни Ердомед. Детето пие вече 8 дни Augmentin, 7 дни Ventolin  и 3 дни ACC, слагах му и Ринолекс.Кашлицата е къртеща се от 1-ия ден на антибиотика (в гърдите не се чува нищо), имаше жилави сополи премесени с кръв, но след Ринолекса вече няма кръв. Трябва да останем само на Ердомед, но ако има по-добър вариант, според вас,моля да ми кажете.

Може да дадете още 3 дни Аугментин +АЦЦ кидс.
« Последна редакция: Януари 15, 2008, 00:17:24 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1028 -: Януари 14, 2008, 17:21:02 pm »
Здравейте доктор Birdie!
Снощи едната ми дъщеричка беше със запушено носле!
Не можеше да спи цяла нощ,непрекъснато се будеше!
Днес и тече нослето и киха!
В другиден ще трябва да ги водя на ваксина!
Ако е настинала,трябва ли да се правят ваксини,или
да изчакаме да е напълно добре?
Също,какво бихте ми препоръчали за нослето?
Благодаря ви предварително!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1029 -: Януари 14, 2008, 18:12:04 pm »
Здравейте доктор Birdie!
Снощи едната ми дъщеричка беше със запушено носле!
Не можеше да спи цяла нощ,непрекъснато се будеше!
Днес и тече нослето и киха!
В другиден ще трябва да ги водя на ваксина!
Ако е настинала,трябва ли да се правят ваксини,или
да изчакаме да е напълно добре?
Също,какво бихте ми препоръчали за нослето?
Благодаря ви предварително!
Олинт 0.05% за нослето.
Ако няма температура, може да направите ваксините.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1030 -: Януари 15, 2008, 00:10:28 am »
Много съм Ви благодарна! Много!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1031 -: Януари 15, 2008, 10:48:10 am »
ЗДРАВЕЙТЕ ВКЮЧВАМ СЕ И АЗ ЗА СЪВЕТЧЕ.НА 28 ДЕКЕМВИ МАЛКИЧ МИ СЕ РАЗБОЛЯ ОТ ГНОЙНА АНГИНА.ИЗПИСАХА НИ ЗИНАТ.ПИХМЕ ГО УЖ СМЕ ИЗЛЕКУВАНИ.ДА НО ВЧЕРА ОТНОВО ЗАПОЧНА ДА МУ СЕ ЗАПУШВА НОСЛЕТО ЗАВЕДОХ ГО НА УНГ И ТЯ КАЗА ЧЕ СЪВСЕМ ЛЕКО Е ВЕЗПАЛЕНА 3ТАТА СЛИВИЦА.ЛЕЧЕНИЕ НЕ  ИЗПИСА КАЗА ДА ПОЗАЧАКАМЕ.ВЪРНАХМЕ СЕ ПРИ ЛИЧНАТА КАЗАХ И КАКВО Е КАЗАЛА УНГ А ТЯЯ ОО НЕ НЕ В НИКАКАВ СЛУЧАЙ НЕМОЖЕМ ДА ЧАКАМЕ И НИ ИЗПИСА ЦЕФЗИЛ.ДО ТУК ДОБРЕ НО АЗ СЪМ ВЕЧЕ ЦЯЛА СУТРИН В РАЗМИСЛИ И СТРАСТИ КАКВО ДА ПРАВЯ.ИНАЧЕ ТОИ Е НА 1.9 МЕС.И НЯМА НИТО ТЕМП НИТО НИЩО.ЛЕКА ХРЕМА И ЛЕКА КАШЛИЦА.ТОВА Е ОТ МЕН
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1032 -: Януари 15, 2008, 10:54:15 am »
Само Олинт и изчаквате и наблюдавате.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1033 -: Януари 15, 2008, 11:01:06 am »
А ЗА КАШЛИЦАТА НИЩО ЛИ?ЛЕЛЕ СРАМ МЕ Е ОТ СЕБЕ СИ.АЗ СЪМ МЕД.СЕСТРА И НЕЗНАМ КАК ДА РЕАГИРАМ НЕАДЕКВАТНА СЪМ ТОЛКОВА СЪМ СТРЕСТНАТА ВЕЧЕ НЕЗНАМ.БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1034 -: Януари 15, 2008, 12:29:57 pm »
Благодаря ви за информацията!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1035 -: Януари 15, 2008, 12:49:06 pm »
Как е детето в момента?
Хрема?

Хрема -не, но кашлицата все още я има-влажна(имам  предвид, че като кашля все едно се отделят секрети,които после гълта-незнае как да ги изплюе още).Спрях да и давам Sinecod.Сега пие само противоалергичните капки Зиртек ,имуностимулатора и Мукосолвана.Не е вдигала температура,весела,жизнена,игрива,има апетит.
Аз лично бих дал само АЦЦ кидс за около 2-3 дена. Какво още ще е нужно-ще се види след тези дни. Може би да свършат секретите, или да е нужен АБ или шпрей.

Ужас!Не мога да намеря АЦЦ кидс - в няколко аптеки питах(живея в Благоевград),казват,че от няколко месеца няма внос.Детето е на 2г и 5м.Мога ли да и дам от този дето е за възрастните?Иначе ,да си кажа честно ,май доста понамаля кашлицата от както писах последно.Купих и сироп за кашлица Стодал(хомеопатичен),а личната изписа Нистатаин(таблетки) заради гъбичките в нослето.Ще пие Нистатина до края на седмицата и после пак ще и вземат секрет от нослето за изследване.Възможно ли е гъбичките да имат нещо общо с нашата кашлицата? :ask:
« Последна редакция: Януари 15, 2008, 12:51:51 pm от puhelota »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1036 -: Януари 15, 2008, 13:48:14 pm »
Здравейте, Birdie!Дъщеря ми е на 1 год.и девет месеца.От миналата неделя имаше хрема, течаща само назад към гърлото и лека кашлица(влажна).Заведохме я в понеделник при лекарката, която я лекува.След прегледа тя установи, че няма нищо към дробовете , но реши че няма да минем без антибиотик.Предписа Клацид 2Х3 мл,3Х2.5 мл.Проспан и Стеримар за нослето.Започнахме да го пием и не знам дали от него , но детето получи запек.Миналата сряда ака за последно добре в смисъл като количество, въпреки, че беше запечено като консистенция.Оттам нататък ака през 2 дни , много малко твърди топчета, плаче, явно я боли коремче(така казва), не иска да се храни особено.Забравих да кажа, че не е имала температура.Никога досега не е имала и запек.В петък лекарката предписа Дуфалак 2Х 5 мл., но без някакъв ефект.Хрема има много малко още , кашлица –не.Гърлото не е червено.Клацид пихме до събота(6 дни)Вчера я водих пак ,беше друга лекарка, която замени Дуфалак с Лактулоза 3Х5 мл.Вчера ака 1 път, оскъдно,с плач пак твърди топчета.Давах грозде, опитах сини сливи, но ги приема само на пюре.По принцип не обича сокове, а сега съвсем отказва.Давам повече супички, зеле на салата, спрях киселото мляко.Не знам дали лекарствата, които й изписаха са подходящи.Ако не се оправим до утре ще ходим на детски гастроентеролог.Моля за вашето мнение.Предварително благодаря.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1037 -: Януари 16, 2008, 00:40:40 am »
Докторе, нам че няма да ви хареса въпроса ми... :) но все пак...

1. Да предположиме че детето ми е развило непоносимост към млечните - получава обриви и странни нишки в акото. Изключваме ги, но докога и с какво заместваме ?

2. От трите ваксини с пентаксим се получаваха все по-големи подутини на крачето й и оставаше твърдо като грахче около 1-2 месеца. Може ли да направиме нещо преди следващата реваксинаця за да я понесе по-леко?

3. Сега на 1г. и 1 м. се поставя МПР, не зная в бг каква се поставя, вие какво ще препоръчате? Дали еднокомпонентни няма да са по-щадящи? А ако имаме в предвид че от 3-4 месеца почти всеки месец боледуваме, дали няма да е по-добре да поотложиме?

4. Понеже при даването на желтък(на 8 и 9 м.), детето получаваше слуз в акото, досега повече не съм давала. Дали да не предложа от падпадък, казаха че се понасяло по-добре?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1038 -: Януари 16, 2008, 01:14:11 am »
Защо да не ми харесат? Просто без да съм видял и оценил Вие какво за какво вземате не мога да пиша хипотези.

2.Това е нормално при някои деца. Не значи тежко понасяне.
3."Приорикс". НЕ еднокомпонентни!
4.Същото е. ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1039 -: Януари 16, 2008, 01:14:48 am »
Как е детето в момента?
Хрема?

Хрема -не, но кашлицата все още я има-влажна(имам  предвид, че като кашля все едно се отделят секрети,които после гълта-незнае как да ги изплюе още).Спрях да и давам Sinecod.Сега пие само противоалергичните капки Зиртек ,имуностимулатора и Мукосолвана.Не е вдигала температура,весела,жизнена,игрива,има апетит.
Аз лично бих дал само АЦЦ кидс за около 2-3 дена. Какво още ще е нужно-ще се види след тези дни. Може би да свършат секретите, или да е нужен АБ или шпрей.

Ужас!Не мога да намеря АЦЦ кидс - в няколко аптеки питах(живея в Благоевград),казват,че от няколко месеца няма внос.Детето е на 2г и 5м.Мога ли да и дам от този дето е за възрастните?Иначе ,да си кажа честно ,май доста понамаля кашлицата от както писах последно.Купих и сироп за кашлица Стодал(хомеопатичен),а личната изписа Нистатаин(таблетки) заради гъбичките в нослето.Ще пие Нистатина до края на седмицата и после пак ще и вземат секрет от нослето за изследване.Възможно ли е гъбичките да имат нещо общо с нашата кашлицата? :ask:
Не. Мисля тази посявка не е коректно изработена.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.