0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #940 -: Януари 10, 2008, 16:13:00 pm »
докторе, ето развитието при нас.

вчера по време на следобедния сън се закашля силно и задавящо, направи нещо като пристъп - издаваше звуци като астматик, който не може да си поеме въздух.
отведохме го в болница, прегледаха го педиатър и УНГ. установиха лек оток на увула, хиперемия на ларинг.лигавица, хиперемия на епиглотис, лека обструкция в белия дроб (личната лекарка, която го преслуша обстойно 6 часа преди това, се кълне, че не е чула нищо). казаха, че нямат места в болницата, но не било толкова сериозно и ни изписаха за домашно лечение: Клацид, Ериус сироп, Вентолин сироп, Метилпреднизолон таблетки. покрай другия преглед, взеха, че му забелиха пишлето, което беше фатална грешка. детето се съдра от истеричен рев цяла нощ (което е адски вредно за ларингита му). ревал е по 2 часа без прекъсване, заспива, пак започва и така цяла нощ - беше кошмарно, докато разберем, че реве от болки в пишлето, защото като посегнах да го намажа с малко риванол, запищя неистово. днес е спокоен, явно вече не го боли, хремата и кашлицата понамаляха, но сега спи и вече 3 пъти се задавя от кашлица.
аз от страх и притеснение да не направи нов пристъп през нощта, му набутах всички предписани лекарства, така че това е положението вече :(

Какво да кажа...  :?
Метилпреднизолон за два,три дена е добре. Повече? едва ли... .
« Последна редакция: Януари 10, 2008, 16:28:15 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #941 -: Януари 10, 2008, 16:14:41 pm »
здравей те.дъщеря ми е на 2.9годинки изписаха и назонекс,но неразбрах дали трябва да и пръскам в двете ноздри.прочетох че има много странични ефекти и предпочетох да не рискувам,за това праскам само в едната.и така в 2-те ноздри ли да по4на праскането и 3 месеца не е ли много дълго лечение с този препарат?

Много добър препарат. Широко се използва навсякъде и върши много добра работа.
Дали да ползвате двустранно зависи от това, за какво са Ви го изписали.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #942 -: Януари 10, 2008, 16:17:39 pm »
Здравейте, Birdie,
Много съжалявам за оттеглянето Ви от mama.bg или по-скоро за нелепите причини, които са го провокирали.
И Ви благодаря, че все пак не се отказвате и продължавате тук.
Имам въпрос относно дъщеря ми. Тя е вече на 5 годинки. Вече 7-ма седмица кашля, като нещата се развиха така:
4 седмици покашляше леко от време на време - пр. 7-8 пъти дневно. Педиатърът ни каза, че това не е сериозно, да й даваме да смуче нещо. Тя смука 7 дни ефизол и същевременно й слагах антибиотични капки в носа, в случай, че има стичаща се назад хрема. Въпреки това на 5-тата седмица започна да кашля повече с влажна и по-дълбока кашлица. Заведох я на уши-нос-гърло, казаха, че има фарингит и наистина стичаща се назад хрема  и предписаха виброцил, калпол и флудитек. След като ги пи 1 седмица, т.е. на края на 6-тата седмица я заведох пак на уши-нос-гърло тъй като кашлицата си продължаваше. Този път дадоха сумамед за 3 дни, антибиотични капки за нос, които не посмях да слагам, защото са за деца над 8 години, промивки на нослето с физиологичен разтвор, което правим и сироп за кашлица - Мукосолван, който пак не посмях да давам, защото като страничен ефект е описана възможна алергична реакция до бронхоспазъм, а тя има предразположение към алергии.(имаше алергичен ринит веднъж).Същевременно отново смуче ефизол и пръскам Тантум Верде.
Сега, на 4-тия ден от това лечение все още се усеща малко хрема (тя твърди, че е по-малко)и кашля макар и по-рядко с влажна, по-повърхностна кашлица. Моля да ме извините за дългото описание, но то беше нужно, за да Ви попитам какво да правя сега? Да я водя пак на лекар? Къде? С какво да продължим? (Педиатърът смята, че това не е сериозно и може да си кашля цяла зима, но това не ми звучи добре) Да я пусна ли пак на градина, недоизлекувана? Да я извеждам ли навън?
Може ли да са се насложили 2 вируса един след друг, защото първите 4 седмици на нас ни нямаше нищо, а сега и двамата с баща й сме с кашлица?
Изобщо, накъде и какво сега?

*изследване за трета сливица
*посявка на носен и гърлен секрет

Това ще даде представа дали от нослето са тези неща. Или може би за синузит се касае?
Ако нослето се отхвърли като причина за кашлицата, има ред други възможности за уточняване.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #943 -: Януари 10, 2008, 16:18:40 pm »
Здравейте,искам да споделя за проблемите които имаме с дъщеричката и да потърся мнение и съвет.Тя е на 3 годинки и половина.От повече от месец има упорита кашлица,която има периоди на затихване и обостряне.След преглед при УНГ лекар,ни казаха че имаме червено гърло,възпалена 3-та сливица и задна хрема.Започнахме с капки Виброцил,Ксизал,Тобрадекс,пихме и имуностимулатор(за съжаление не се сещам как се казваше  :oops: ).Имахме период с вдигане на температура и пихме ОСПАМОКС,после ЗИНАТ,сега сме на хомеопатични,но ефект няма особен.Само след Зината нещата се поуталожиха.Сега обаче сме все бледички,кашляме и нощно време.
Освен всички тези неща,пихме доста чай от липа с мед,разни други бабини лекове с кромид лук и ленено+синапено семе,но продължаваме с кашлицата.
Другият ни проблем е с едно пукане на глезенните стави ( не знам дали правилно се изразявам),особено нощно време като я гушкаме,ако се събуди - тогава се чува доста осезателно.Тя самата го усеща,но казва че не я боли.
Благодаря предварително!
*изследване за трета сливица-ако има и причинява такива проблеми, трябва да се махне.
*посявка на носен и гърлен секрет.
*мисъл за синузит-хроничен синузит иска минимум 14 дневно лечение с два различни антибиотика.
*бронхит? остатъчна кашлица? нужда от инхалаторни медикаменти?

Има и ред други възможности за уточняване.
« Последна редакция: Януари 10, 2008, 16:23:04 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #944 -: Януари 10, 2008, 17:34:46 pm »
Здравейте докторе,
да докладваме и нашето развитие. Вече сме в къщи, изписаха ни Вентолин сироп за 6 дни, сироп за кашлица Муколизин и Ериус за 15 дни. Детето е видимо по-добре, върна си нормалния цвят на лицето, два дни беше доста бледа, прижълтяла, само кашлица има към момента.
Какво мислите?

И един малко страничен въпрос, мъжа ми и той се разболя едновременно с детето, при него е малко по различно - хрема, кашлица и висока температура (надявам се вируса да е един и същ). За сега само аз държа фронта, та въпроса ми е, щом до сега не ме е хванал има ли вероятност да ми се размине. Не за друго, ами няма кой да гледа Деси-белята :wink:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #945 -: Януари 10, 2008, 17:49:41 pm »
Мисля ще Ви се размине... .
Знаете че съм против Аериус при тези заболявания и за толкова време.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #946 -: Януари 10, 2008, 17:58:48 pm »
Благодаря Ви :)

А относно Ериуса да не го ли давам?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #947 -: Януари 10, 2008, 18:06:39 pm »
Не виждам полза от него в конкретният случай.
Лично мнение... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #948 -: Януари 10, 2008, 18:10:07 pm »
С риск да спамя темата, ама пак да попитам - защо тогава го изписват масово, ето и в случая на Марти - jam пак е изписан, дори за 1 м. Какво се цели с приемането му?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #949 -: Януари 10, 2008, 18:11:43 pm »
Това са практиките в Бг.
Не се прави така никъде...знаете-две са болните теми на Бг педиатрия-"алергиите" и "рахита".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #950 -: Януари 10, 2008, 18:13:44 pm »
ясно, компромисен вариант, ще й го давам 1 седмица :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #951 -: Януари 10, 2008, 18:16:49 pm »
4 дена... ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #952 -: Януари 10, 2008, 18:29:44 pm »
здравей те.дъщеря ми е на 2.9годинки изписаха и назонекс,но неразбрах дали трябва да и пръскам в двете ноздри.прочетох че има много странични ефекти и предпочетох да не рискувам,за това праскам само в едната.и така в 2-те ноздри ли да по4на праскането и 3 месеца не е ли много дълго лечение с този препарат?

Много добър препарат. Широко се използва навсякъде и върши много добра работа.
Дали да ползвате двустранно зависи от това, за какво са Ви го изписали.
изписаха ни го за лечение на сливиците.искаха да ги махат всички на веднъж.ходих при 3-ма доктори,2-та бяха кадегорични че е още малка за махане,а и този който провежда лечението каза че от случаи те реагиращи на лечение,и всъщност за това даваме назонекс и незнам да увеличали праскането?
вярно0 ли е че коларгола се дава само при зелени сополи?на мен лично ми казаха 4е мога да ги давам 15 дена,невредяло,отново за лечение на сливиците.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #953 -: Януари 10, 2008, 18:30:04 pm »
ок, договорихме се :lol:
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #954 -: Януари 10, 2008, 18:37:08 pm »
докторе, а на мен ще отговорите ли?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #955 -: Януари 10, 2008, 18:38:30 pm »
Много Ви благодаря, Birdire,

Простете, че удължавам въпроса си, но наистина не знам какво да правя по "техническата страна"на нещата.

Да я пусна ли на детска градина междувременно?

Да я извеждам ли навън (от 2 седмици сме се затворили в къщи, за да не диша студен въздух)?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #956 -: Януари 10, 2008, 18:45:03 pm »
докторе, при нас Метилпреднизолона е изписан за 4 дни с намаляващи дози. не знам как ще го набутаме, обаче - ужасно е горчив. вчера покрай истеричния рев не усети как погълна дозата, но днес... има ли проблем, ако не успеем да го дадем?

и друго - както е споменала Стефи, на нас изписаха Ериус сироп за 1 месец (и на моето и на нейното дете са изписвани от една и съща лекарка лекарствата). изобщо не мисля да го давам толкова дълго, даже сега като се замисля - защо антихистамин с кортикостероид? но така или иначе, започнах го - колко да го давам, все пак? седмица като на Деси или?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #957 -: Януари 10, 2008, 19:28:08 pm »
Здравейте докторе,
бяхме при педиатър-гастроентеролог.
Не се впечатли от акото особено,предположи целулоза, но като й обясних че се появява след прием на млечни предложи хипоалергенно мляко НАН или фризосой като добавака, т.к. сме отслабнали от 8400 на 8120.
утре очаквам резултатите от акото

Вие какво ще кажете, какво да взема?
 
Понеже се и разболяхме...ето какво пише : хиперемия на небни дъги и промени като при харпангина. дишане - чисто вeзикуларно, CCC-б.ос.корем - с меки стени без промени, черен дроб и слезка не се опипват уголемени.


изписани - мукосолван( леко кашля), виброцил ( за сега няма хрема), вит. ц, бифидус комплекс.

нашата пед. ни изписваше суметролим при зачервено гърло...дали да давам?

вчера детето беше със 38 темп. в момента е с 37.4

Какво ще ми препоръчате?

"...предположи целулоза"
->Това не го разбрах...
Не може да давате специални млека, без да имаме РАСТ тест.
За температурата-не мога да кажа откъде е, но ако диагнозата е вирусно заболяване, само Панадол е достатъчен.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #958 -: Януари 10, 2008, 19:30:17 pm »
Много Ви благодаря, Birdire,

Простете, че удължавам въпроса си, но наистина не знам какво да правя по "техническата страна"на нещата.

Да я пусна ли на детска градина междувременно?

Да я извеждам ли навън (от 2 седмици сме се затворили в къщи, за да не диша студен въздух)?
Може да я извеждате.
За детски градини-не знам. Против тези "детски" градини съм в Бг (Балканския, и тук) вариант.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #959 -: Януари 10, 2008, 19:35:08 pm »
докторе, при нас Метилпреднизолона е изписан за 4 дни с намаляващи дози. не знам как ще го набутаме, обаче - ужасно е горчив. вчера покрай истеричния рев не усети как погълна дозата, но днес... има ли проблем, ако не успеем да го дадем?

и друго - както е споменала Стефи, на нас изписаха Ериус сироп за 1 месец (и на моето и на нейното дете са изписвани от една и съща лекарка лекарствата). изобщо не мисля да го давам толкова дълго, даже сега като се замисля - защо антихистамин с кортикостероид? но така или иначе, започнах го - колко да го давам, все пак? седмица като на Деси или?

Може със същият успех да ползвате инхалаторен Фликсотайд ;)-той дори е с по-пряко и непосредствено действие при ларингити. Не е беда... .
Защо антихистамини с КС? не знам. Само КС е достатъчен... .
Аериус повече от 4-5 дена е без смисъл.

Ако детето има епиглотит или ларингит УНГ прегледите по принцип са забранени, поради риск от внезапно влошаване. Даже гърла не гледаме в тези случаи...
Да не би да е хриптял от пресипване? и да сме се пообъркали и притеснили в повече?

Как така успяха да "забелят"?
Не пипайте там-ще зарасне до ден,два,три.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.