0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1040 -: Януари 16, 2008, 01:16:42 am »
Здравейте, Birdie!Дъщеря ми е на 1 год.и девет месеца.От миналата неделя имаше хрема, течаща само назад към гърлото и лека кашлица(влажна).Заведохме я в понеделник при лекарката, която я лекува.След прегледа тя установи, че няма нищо към дробовете , но реши че няма да минем без антибиотик.Предписа Клацид 2Х3 мл,3Х2.5 мл.Проспан и Стеримар за нослето.Започнахме да го пием и не знам дали от него , но детето получи запек.Миналата сряда ака за последно добре в смисъл като количество, въпреки, че беше запечено като консистенция.Оттам нататък ака през 2 дни , много малко твърди топчета, плаче, явно я боли коремче(така казва), не иска да се храни особено.Забравих да кажа, че не е имала температура.Никога досега не е имала и запек.В петък лекарката предписа Дуфалак 2Х 5 мл., но без някакъв ефект.Хрема има много малко още , кашлица –не.Гърлото не е червено.Клацид пихме до събота(6 дни)Вчера я водих пак ,беше друга лекарка, която замени Дуфалак с Лактулоза 3Х5 мл.Вчера ака 1 път, оскъдно,с плач пак твърди топчета.Давах грозде, опитах сини сливи, но ги приема само на пюре.По принцип не обича сокове, а сега съвсем отказва.Давам повече супички, зеле на салата, спрях киселото мляко.Не знам дали лекарствата, които й изписаха са подходящи.Ако не се оправим до утре ще ходим на детски гастроентеролог.Моля за вашето мнение.Предварително благодаря.
Докато детето не възобнови нормалните количества,които изяжда, няма да има напредък.
Ще се преодолеят нещата.
Ако сте сменили млякото, върнете се на предишното.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1041 -: Януари 16, 2008, 01:27:35 am »
Ами докторе незнам какво да правя вече...уж тестовете не били достоверни, току виж излязат алергени дето не реагираме на тях.
 
Никой от лекарите не ми и споменава, че може да направиме - ами изключваме кравешки, даваме фризосой...

А казвам че няма да ви хареса въпроса именно защото е в областа на пълна хипотеза....и все пак детето реагира с обриви на тези храни....
« Последна редакция: Януари 16, 2008, 01:33:38 am от kitti »
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1042 -: Януари 16, 2008, 01:30:16 am »
и при тези стойности на какви храни да наблегнеме?

хемоглобин 116
еритроцити 4.37
Hct -0.331
левкоцити 9.6
тромбоцити 355
MCV  -73.5
MCH  -26.1
MCHC -293
CYE 6
« Последна редакция: Януари 16, 2008, 01:34:47 am от kitti »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1043 -: Януари 16, 2008, 01:38:23 am »
и при тези стойности на какви храни да наблегнеме?

хемоглобин 116
еритроцити 4.37
Hct -0.331
левкоцити 9.6
тромбоцити 355
MCV  -73.5
MCH  -26.1
MCHC -293
CYE 6

Кое Ви притеснява в тези изследвания?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1044 -: Януари 16, 2008, 11:44:22 am »
Имам въпрос относно дъщеря ми. Тя е вече на 5 годинки. Вече 7-ма седмица кашля, като нещата се развиха така:
4 седмици покашляше леко от време на време - пр. 7-8 пъти дневно. Педиатърът ни каза, че това не е сериозно, да й даваме да смуче нещо. Тя смука 7 дни ефизол и същевременно й слагах антибиотични капки в носа, в случай, че има стичаща се назад хрема. Въпреки това на 5-тата седмица започна да кашля повече с влажна и по-дълбока кашлица. Заведох я на уши-нос-гърло, казаха, че има фарингит и наистина стичаща се назад хрема  и предписаха виброцил, калпол и флудитек. След като ги пи 1 седмица, т.е. на края на 6-тата седмица я заведох пак на уши-нос-гърло тъй като кашлицата си продължаваше. Този път дадоха сумамед за 3 дни, промивки на нослето с физиологичен разтвор, ефизол и Тантум Верде.


Вчера бяхме при детски пулмолог. Ето диагнозата: $ Б.дроб - сонорен перкуторен тон, изострено везикуларно дишане с леко удължено издишване, но без прибавени хрипове. Гърло-б.о. с леко обложено езиче. Диагноза - Остър бронхит, с прострахиран ход, подозирана алергична компонента$
Предписаха Вентолин, Димекс и Фликсоназе.
Това, което ме безпокои е, че хремата й като че се усилва,понякога се задавя от хрема, а лекарите не виждат да се стича секрет назад и някак я игнорират. Днес ще я заведа на своя глава да и вземат секрет от носа, макар че й сложих Низита сутринта, дано не повлияе много.
Докторе, какво бихте казали Вие? Фликсоназето ще помогне ли, в случай, че хремата не е алергична?
Трябва ли да правя нещо друго?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1045 -: Януари 16, 2008, 13:51:17 pm »
Рентгенова снимка? други изследвания?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1046 -: Януари 16, 2008, 15:11:32 pm »
. Вече 7-ма седмица кашля, като нещата се развиха така:
4 седмици покашляше леко от време на време - пр. 7-8 пъти дневно. Педиатърът ни каза, че това не е сериозно, да й даваме да смуче нещо. Тя смука 7 дни ефизол и същевременно й слагах антибиотични капки в носа, в случай, че има стичаща се назад хрема. Въпреки това на 5-тата седмица започна да кашля повече с влажна и по-дълбока кашлица. Заведох я на уши-нос-гърло, казаха, че има фарингит и наистина стичаща се назад хрема  и предписаха виброцил, калпол и флудитек. След като ги пи 1 седмица, т.е. на края на 6-тата седмица я заведох пак на уши-нос-гърло тъй като кашлицата си продължаваше. Този път дадоха сумамед за 3 дни, промивки на нослето с физиологичен разтвор, ефизол и Тантум Верде.


Вчера бяхме при детски пулмолог. Ето диагнозата: $ Б.дроб - сонорен перкуторен тон, изострено везикуларно дишане с леко удължено издишване, но без прибавени хрипове. Гърло-б.о. с леко обложено езиче. Диагноза - Остър бронхит, с протрахиран ход, подозирана алергична компонента$
Предписаха Вентолин, Димекс и Фликсоназе.
Това, което ме безпокои е, че хремата й като че се усилва,понякога се задавя от хрема, а лекарите не виждат да се стича секрет назад и някак я игнорират. Днес ще я заведа на своя глава да и вземат секрет от носа, макар че й сложих Низита сутринта, дано не повлияе много.
Докторе, какво бихте казали Вие? Фликсоназето ще помогне ли, в случай, че хремата не е алергична?
Трябва ли да правя нещо друго?

Не, не сме правили рентгенова снимка, нито други изследвания. казаха, че ще ни изпратят на някакво (не знам какво - за алергия?)изследване след като отзвучи това заболяване.
Каква е вероятността от поява на асма на този фон?
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1047 -: Януари 17, 2008, 01:48:15 am »
Здравей Бърди,

тази вечер забелязах,че на сина ми пъпката на едната гърдичка е червена,като възпалена,и като пипнах леко,вътре е като оплътнено..от какво може да е това,и на какъв лекар да отидем?в момента не съм и в б-я,в англия сме,и много се притесних...на 1 годинка  и 6 месеца сме.
благодаря предварително за отговора
« Последна редакция: Януари 17, 2008, 02:05:02 am от ANI*I »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1048 -: Януари 17, 2008, 02:29:51 am »
Може да намажете с "Бактробан"... това са кожни инфекции обикновено.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1049 -: Януари 17, 2008, 12:24:40 pm »
Привет, докторе!

Вики 3-ти ден е с хрема. Първите два дни нослето й беше по-скоро запушето, протичащо от време на време. Секрета е воднист, само сутрин след ставане е жълт. Днес вече хремата е доста по-обилна. Няма Т, много рядко се закашля, но от секрета. Пръскам Олинт. Засега само това достатъчно ли е?
Възможно е от хремата да й сълзят очичките, нали?
« Последна редакция: Януари 17, 2008, 13:17:44 pm от tan »
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1050 -: Януари 17, 2008, 17:30:03 pm »
Може да намажете с "Бактробан"... това са кожни инфекции обикновено.

имам го кремчето,купувала съм го за пишлето..да,инфекция е ,зачервено доста отвън,но много ме притеснява ,че и отвътре стои твърдо..има ли основания за това притеснение..като всяка майка много се безпокоя..
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1051 -: Януари 17, 2008, 19:00:58 pm »
Привет, докторе!

Вики 3-ти ден е с хрема. Първите два дни нослето й беше по-скоро запушето, протичащо от време на време. Секрета е воднист, само сутрин след ставане е жълт. Днес вече хремата е доста по-обилна. Няма Т, много рядко се закашля, но от секрета. Пръскам Олинт. Засега само това достатъчно ли е?
Възможно е от хремата да й сълзят очичките, нали?
Къде ги прихващате всичките тези неща? просто съм изумен... .
Наблюдаваме за сега. Може да сълзят очи от хрема.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1052 -: Януари 17, 2008, 19:01:54 pm »
Може да намажете с "Бактробан"... това са кожни инфекции обикновено.

имам го кремчето,купувала съм го за пишлето..да,инфекция е ,зачервено доста отвън,но много ме притеснява ,че и отвътре стои твърдо..има ли основания за това притеснение..като всяка майка много се безпокоя..
Намажете два,три пъти с "Бактробан" до утре сутрин.Пишете...
Педиатърът Ви какво мисли? Видя ли детето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1053 -: Януари 17, 2008, 19:23:56 pm »
Къде ги прихващате всичките тези неща? просто съм изумен... .


В 90% от случаите всички болести, които досега е изкарала са от детската градина.
Мислите, че боледува много често ли?
« Последна редакция: Януари 17, 2008, 23:23:46 pm от tan »
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1054 -: Януари 17, 2008, 20:04:35 pm »
Може да намажете с "Бактробан"... това са кожни инфекции обикновено.

имам го кремчето,купувала съм го за пишлето..да,инфекция е ,зачервено доста отвън,но много ме притеснява ,че и отвътре стои твърдо..има ли основания за това притеснение..като всяка майка много се безпокоя..
Намажете два,три пъти с "Бактробан" до утре сутрин.Пишете...
Педиатърът Ви какво мисли? Видя ли детето?

сега се връщаме от лекаря(той е общо практивущ,не е педиатър)..каза,че било нормално при малките дечица,било на хормонална основа..
имам и друго притеснение,детето винаги е било бледо,но с хубав хемоглобин..но сега ми изглежда много пожълтяло..лекаря се съгласи и ни изпраща в педиатрична клиника за пълна проверка(явно кръвна картина),но след 2,3 седмици..тук нещата стават бавно,за което съжалявам,защото ще се притеснявам..
Благодаря Бърди за отговорите  :D ще намажа с крема и пак ще пиша..
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1055 -: Януари 17, 2008, 21:24:10 pm »
Бърди,относно това ,че на детето кожата е със жълтеникъв отенък искам да питам..възможно ли е след падане(баща му го изпусна веднъж от раменете,втори път от барплота в рамките на един месец),да има някакви вътрешни усложнения,който да не долавям на пръв поглед?Само знам,че детето след първото падане,беше много изпотено и цялото пребледняло..и че от тогава промени цвета на кожата си,стана жълто,може ли да е само от уплах?не се и храни както преди,но аз си мисля че защото вадим зъби..
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1056 -: Януари 18, 2008, 12:04:31 pm »
Не е от падането това.
Ако имате съмнение за жълтеница, може би ще са нужни изследвания.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1057 -: Януари 18, 2008, 12:21:31 pm »
Здравейте, Докторе!

Чела съм доста от Вашите съвети, но не всичките, така че може и да повторя някой от задаваните вече въпроси.
Ще водя сина си при д-р Мустаков следващата седмица. Знам, че Вие нямате добро мнение за него или поне с такова впечатление оставам като чета коментарите Ви. Така или иначе нямам избор, просто защото нямам идея при кого другиго да отведа сина си. Той е на 5 г. и вероятно има алергичен ринит, който ни създава доста проблеми, затова искам да посетя алерголог. Ако може да ме посъветвате къде, при кой алерголог в България да го отведа, ще Ви бъда много благодарна.

Благодаря Ви предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1058 -: Януари 18, 2008, 12:23:33 pm »
Защо точно да е алергичен ринит?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1059 -: Януари 18, 2008, 12:29:36 pm »
Така каза педиатъра ни, който го лекува от както се е родил. Освен това му махнаха третата сливица миналата година в ИСУЛ и доктора там също беше на това мнение.
Когато се разболее от някоя вирусна инфекция, започва една хрема с дни, може и месец да си тече, без да спира. Спира само ако пие Кларитин или друго антиалергично лекарство. Всякакви опити съм правила да му спирам хремите без да му давам Кларитин, но безуспешно. Миналата година преди да му махнат третата сливица направи серозен отит. Тази година направи гноен отит. Освен това аз имам вазомоторен ринит, който е целогодишен.