0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1000 -: Януари 12, 2008, 18:54:22 pm »
Еуцерин Акуафор
http://www.eucerinus.com/products/baby_original.html

или А-Дерма Екзомега.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1001 -: Януари 12, 2008, 19:05:01 pm »
Благодаря!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1002 -: Януари 12, 2008, 19:10:55 pm »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1003 -: Януари 12, 2008, 20:13:24 pm »
Здравейте докторе,

Изседването на акото не показа нищо, педиатърката каза, че няма кръв....

Тогава какви може да са тези нишки?

За сега ги получаваше само след примем на млечни и  телешко, появяват се обриви на рамото, свивките на ръцете и дупето.Предложи да й дам сирене и като се появят тези нишки, с памперса при гастроентероложката... Ама като знам колко неспокойна ставаше последните 2 пъти, не ми се иска да й го причинявам.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1004 -: Януари 12, 2008, 20:15:00 pm »
Без да видя не мога да кажа нищо. За съжаление... :(
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1005 -: Януари 12, 2008, 20:33:39 pm »
гастроентероложката изказа някакво предположение за че не се преработва храната както трябва...
Добре, при положение че се получават обриви от тези храни , добре е да бъдат изключени и заменени, но с какво и  докога?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1006 -: Януари 12, 2008, 20:49:08 pm »
Мисля че проблемът е как интерпретирате "нишките" в памперса... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1007 -: Януари 12, 2008, 21:13:04 pm »
Здравейте, докторе,
На 6 януари Ви бях писала за нашите неволи. Продължението на лечение ни е Augmentin, Ventolin, ACC и ...Ринолекс.От 9.1. детето няма температура, но кашля (кашлицата е къртеща се от 1-ия ден на антибиотика) и има жилави сополи премесени с кръв от 6 дни.
Притеснява ме ринолекса и това, и това че гърлото е червено вече 10 дни. (Антибиотик пием от 5-и януари) Моля Ви за мнение?
Нужно е време. Би трябвало да се оправят нещата вече.
Може да ползвате за нослето Олинт 0.05%, като по-добър избор.
Благодаря Ви. Довчера слагахме Олинт, но не помогна. :?
Привет, докторе,
Много съжалямам, че отново ще Ви занимавам, но вече не знам какво да правя. Както пием вече 7-ми ден антибиотик, тази вечер детето има 37.1. Не знам дали ще остане толкова. Бях Ви писала, че от първи януари е болен и едва днес излезнахме за няколко часа. Какво стана пак? Как дапостъпя?  :( Моля Ви за съвет!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1008 -: Януари 12, 2008, 21:17:39 pm »
Без преглед? може би да извикаме да го видят пак?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1009 -: Януари 12, 2008, 23:23:14 pm »
Здравейте, прощавайте, че отново ви занимавам, но имам още един въпрос. Има ли проблем след Нестле Джуниър да дохранвам с кисело мляко? Просто се притеснявам, че като не сгъстявам млякото тя ще приема доста по-малко от него, а доколкото знам млякото е едно от най-важните за развитието. Освен това млякото и го давам с лъжичка, защото от биберон не иска да пие, а още не може от чаша. Исках да ви попитам и дали има нещо - имуностимулатор или друго, което бихте препоръчали за предпазване от грипа, който се очаква.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1010 -: Януари 12, 2008, 23:27:31 pm »
ами обривите безобидни ли са? това все пак е негативна реакция..
а нощта преди да изходи "нишките" спи неспокойно, плаче, гърчи се...
а нишките изглеждат като накъсани конци...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1011 -: Януари 12, 2008, 23:36:55 pm »
Здравейте, прощавайте, че отново ви занимавам, но имам още един въпрос. Има ли проблем след Нестле Джуниър да дохранвам с кисело мляко? Просто се притеснявам, че като не сгъстявам млякото тя ще приема доста по-малко от него, а доколкото знам млякото е едно от най-важните за развитието. Освен това млякото и го давам с лъжичка, защото от биберон не иска да пие, а още не може от чаша. Исках да ви попитам и дали има нещо - имуностимулатор или друго, което бихте препоръчали за предпазване от грипа, който се очаква.
Оставете тези неща... Правете правилни разреждания и хранете детето и с други неща, съобразно възрастта му. Млякото НЕ Е най-важната храна за детето след 6м възраст.
Може да направите противогрипната ваксина. "Имуностимулантите" не работят... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1012 -: Януари 12, 2008, 23:37:54 pm »
GP-то го прегледа снощи. Каза, че гърлото е спокойно вече, отново не чу нищо със слушалката и каза, че детето се оправя, да продължим с Ventolin-а до 8-ия ден и след това да даваме няколко дни Ердомед. Така че тази вечер, след като й звъннах, каза да не се паникьосвам, просто вирусът е упорит. "Все пак е 7-ия ден от антибиотика", утре сигурно нямало да вдигне температура, а сега да дам Панадол. Все пак ще пие Augmentin 10 дни.
Възможно ли е да се е заразил със същия вирус (вчера имаше деца с температура докото чакахме за преглед)? Днес закъсняхме с приема на антибиотика с 20 мин.,но това не би трябвало да се отрази, нали?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1013 -: Януари 13, 2008, 00:00:01 am »
Антибиотик за вирусна инфекция не се дава.
Къде е инфекцията, и дали АБ е ефективен? 7 дена е много дълъг сррок лечение, все пак.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1014 -: Януари 13, 2008, 13:43:59 pm »
Здравейте, докторе,
имам един такъв въпрос към вас - от известно време сме в спор с баща ми, дали трябва да се дават орехи на 2-годишно дете или не. Аз смятам, че не е редно и че може да предизвика проблеми, той смята, че са полезни и трябва да се дават. Бихте ли ми дали някакви убедителни аргументи в полза на едното или другото твърдение? Благодаря ви предварително!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1015 -: Януари 13, 2008, 17:19:10 pm »
здравейте.аз също скоро мислех да задам този въпрос.Ели след дни ще стане на 3.от месец-два си иска по едно орехче.попитах педиатъра ни,каза по малко орех айде може, но други ядки категорично забрани.спомена опастност от мастна пневмония.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1016 -: Януари 13, 2008, 22:46:23 pm »
Здравейте, выв сыщата посока още един выпрос: искам да попитам медыт води ли се като силно алергизираща храна, и полезно ли е да го давам вече на синыт ми (1.8 год) от време на време.
*

    iv_pif

  • **
  • 55
  • Бог да пази България
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1017 -: Януари 13, 2008, 22:58:04 pm »

1. Вчера заведох Дани на консултация (1 г. и 3м) при докторката, която му избрах тук и тя за първи път виждаше детето. Прегледа го, и когато му слушаше със слушалка гърдите каза, че има малко шум в сърцето, "но ти сигурно си знаеш". 8O
И аз се оцъклих. Защото сменихме толкова лични лекари на Дани в три града, и поне още 5 пъти на частно при други лекари и никой, никога не чу шум в сърцето. Почнах да я разпитвам и тя след като видя, че видимо много ме притесни и чак детето почна да реве каза, че това бил физиологичен шум. Просто се чувало как сърцето изпомпва кръвта.....Много съм притеснена и те моля да ми кажеш да го заведа ли на друг лекар, специалист и на какъв?
4. Дани като върви (проходи сам и много сигурно на 1г и 2 м.)в нас с пантофи почва да стъпва на пръсти и даже леко да си извива крачето (дясното)навътре.Аз му се карам и той за миг си оправя походката и после пак.След като пробвахме с всички налични пантофи и маратонки и т.н го обух по терлици и въпреки теракоти и ламинат го пуснах така да ходи. Сега, понеже внимава да не се пързулне, не виждам кривене, но на моменти като се почувства по-сигурен и се лигави нещо пак стъпва на пръсти и пак едното краче в стъпалото си го криви навътре към другото. Да напомня само че на 1г. съм го водила на ортопед при д-р Драгонов за консултация и той не видя нищо притеснително, само ми се скара че го държа за ръка и го "уча" да ходи, а е трябвало сам да се научи....Дано ме разбра, има ли причина за притеснение?
   
Пифче Привет, :)

1.Отиваме зад Медицинският Университет,и в една от сградите зад Университета търсим кабинета на Д-р Шивачев (детски кардиолог). Той има общ кабинет с Д-р Павлова и Доц.Върбанова в едно помещение. Нека прегледа детето и направи УЗ.Той е чудесен детски кардиолог.
4.Разбира се че подпомагаме децата при прохождането, успоредно с насърчаването сами да ходят. Може би плоскоетъпие, може би вътрешна ротация (антеверзио) (нормално!) в областта на бедрените кости? не знам... . Без да видя... .
Утре ще издиря тел.на този д-р Шивачев, за сега само разбрах че се намира на ул.Ген.Гурко №47 и ще пиша като го посетим.
Искам да те питам нещо друго...- трябва ли да ме притеснява факта, че Дани спи изключително  и само по корем. Понякога и с дупето нагоре, така че под корема му мога да сложа топчица, ако ме разбираш. Д-р Драганов ми беше казал че това е вредно, ще изкриви краката и да го отуча, но ....да дойде той да го накара да спи по гръб или настрани.
И друг въпрос, имаш ли бебета /деца/, които много да се лигавят? Дани е едно такова "твое" дете, ама не си го виждал в действие -толкова много слюнка тече от устата му, че се чудим не се ли обезводнява. Постоянно сме с лигавници на врата, които се сменят често, защото стават вир вода.На моменти го виждам как се заглежда в нещо, наклонява леко глава наляво и си отваря устата.И тогава тече слюнка като река, все едно не може да си я глътне ,или...Много ми е странно, има ли и други така да се лигавят.А ако си спомняш той е от тези дето не пият течности, вода я пие на ден 50мл.,я не!
И последно - от кога да дам -портокал, киви, мандарина, грейпфрут...
дано не съм прекалила с въпросите си
остани си със здраве
Моята Вселена се казва Дани

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1018 -: Януари 14, 2008, 02:51:38 am »
Здравейте, докторе,
имам един такъв въпрос към вас - от известно време сме в спор с баща ми, дали трябва да се дават орехи на 2-годишно дете или не. Аз смятам, че не е редно и че може да предизвика проблеми, той смята, че са полезни и трябва да се дават. Бихте ли ми дали някакви убедителни аргументи в полза на едното или другото твърдение? Благодаря ви предварително!
Не се дават единствено поради особено голяма опасност за задавяне и аспириране.
Огромната част от извадените чужди тела от дихателните пътища при деца са именно ядки (фъстъци, орехи).
« Последна редакция: Януари 14, 2008, 02:53:32 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1019 -: Януари 14, 2008, 02:53:04 am »

1. Вчера заведох Дани на консултация (1 г. и 3м) при докторката, която му избрах тук и тя за първи път виждаше детето. Прегледа го, и когато му слушаше със слушалка гърдите каза, че има малко шум в сърцето, "но ти сигурно си знаеш". 8O
И аз се оцъклих. Защото сменихме толкова лични лекари на Дани в три града, и поне още 5 пъти на частно при други лекари и никой, никога не чу шум в сърцето. Почнах да я разпитвам и тя след като видя, че видимо много ме притесни и чак детето почна да реве каза, че това бил физиологичен шум. Просто се чувало как сърцето изпомпва кръвта.....Много съм притеснена и те моля да ми кажеш да го заведа ли на друг лекар, специалист и на какъв?
4. Дани като върви (проходи сам и много сигурно на 1г и 2 м.)в нас с пантофи почва да стъпва на пръсти и даже леко да си извива крачето (дясното)навътре.Аз му се карам и той за миг си оправя походката и после пак.След като пробвахме с всички налични пантофи и маратонки и т.н го обух по терлици и въпреки теракоти и ламинат го пуснах така да ходи. Сега, понеже внимава да не се пързулне, не виждам кривене, но на моменти като се почувства по-сигурен и се лигави нещо пак стъпва на пръсти и пак едното краче в стъпалото си го криви навътре към другото. Да напомня само че на 1г. съм го водила на ортопед при д-р Драгонов за консултация и той не видя нищо притеснително, само ми се скара че го държа за ръка и го "уча" да ходи, а е трябвало сам да се научи....Дано ме разбра, има ли причина за притеснение?
   
Пифче Привет, :)

1.Отиваме зад Медицинският Университет,и в една от сградите зад Университета търсим кабинета на Д-р Шивачев (детски кардиолог). Той има общ кабинет с Д-р Павлова и Доц.Върбанова в едно помещение. Нека прегледа детето и направи УЗ.Той е чудесен детски кардиолог.
4.Разбира се че подпомагаме децата при прохождането, успоредно с насърчаването сами да ходят. Може би плоскоетъпие, може би вътрешна ротация (антеверзио) (нормално!) в областта на бедрените кости? не знам... . Без да видя... .
Утре ще издиря тел.на този д-р Шивачев, за сега само разбрах че се намира на ул.Ген.Гурко №47 и ще пиша като го посетим.
Искам да те питам нещо друго...- трябва ли да ме притеснява факта, че Дани спи изключително  и само по корем. Понякога и с дупето нагоре, така че под корема му мога да сложа топчица, ако ме разбираш. Д-р Драганов ми беше казал че това е вредно, ще изкриви краката и да го отуча, но ....да дойде той да го накара да спи по гръб или настрани.
И друг въпрос, имаш ли бебета /деца/, които много да се лигавят? Дани е едно такова "твое" дете, ама не си го виждал в действие -толкова много слюнка тече от устата му, че се чудим не се ли обезводнява. Постоянно сме с лигавници на врата, които се сменят често, защото стават вир вода.На моменти го виждам как се заглежда в нещо, наклонява леко глава наляво и си отваря устата.И тогава тече слюнка като река, все едно не може да си я глътне ,или...Много ми е странно, има ли и други така да се лигавят.А ако си спомняш той е от тези дето не пият течности, вода я пие на ден 50мл.,я не!
И последно - от кога да дам -портокал, киви, мандарина, грейпфрут...
дано не съм прекалила с въпросите си
остани си със здраве
За спането-няма проблем.
За другото-ще спре това когато всички зъбки излязат. Не може да се обезводни от това.
"портокал, киви, мандарина"
->Може.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.