0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« -: Ноември 06, 2007, 19:48:35 pm »
моля, задавайте въпросите си към д-р Birdie за вашите деца на възраст от 1 до 6 годинки в тази тема.
здрави и весели дечица на всички!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #1 -: Ноември 07, 2007, 00:22:35 am »
Здравейте Бърди,
честит Ви нов форум, допитвала съм се толкова пъти до Вас на старото място, дано тук Вие е по-добре и намерите повече признателност отколкото заядливо отношение и неразбиране!
Имам конкретен въпрос, свързан с моя 14 месечен син Найден. От миналия вторник зачести пълненето на памперсите по голяма нужда, започна извъднъж да ги докарва до 6/7 пъти на ден, не винаги воднисто, по-скоро нещо средно между съвсем течно и твърдо, понякога съвсем мъничко. На миризма е много силно и неприятно, цветът е от светло зеленикав през светло жълт, много често виждам по/големи парченца, например от банан. За тази седмица първо му приложих antibiophilus, което е жива бактерия, водеща до равновесие чревната флора, предписва се на децата в Австрия. Не помогна, състоянието нито се вложи, нито съвсем се подобри. От днес ми предписаха подобно, но по-силно биофлорин. За тази цяла седмица не е показвал никакви други тревожни симптоми като висока Т, повръщане, гадене, газове и т.н. Ограничих му храната до сухари, солети, варен картоф, ориз, банан и настъргана ябълка. Кърмя го все още на поискване, тоест сега дори и през деня му давам, ако поиска. Давам и вода, много ме е страх да не се обезводни. От болницата ми казаха, че не е клиничен случай, за да се предприема нещо друго, но на мен ми е много стегнато в сърцето, защото продължава вече много дълго, а и той видимо е заслабнал и макар и весели и игрив, не с толкова много сили като обикновено. Пища с молба да споделите вашия опит в областта на детското разстройство. Възможно ли е да е от зъби, че от две седмици се опитва да избие втори кътник, а първият е наполовина излязъл, и много го боли детето. Или е от някаква храна? Преди да седна да пиша, измерих за първи път леко повишение на Т, около 37,7 с електронен термометър в ухото. Притесненията ми са големи, утре сутринта отивам в болницата с детето, но ми се искаше много да се допитам и до вас...
Желая ви всичко добро и извинявайте за дългото ми писмо!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #2 -: Ноември 07, 2007, 00:48:50 am »
Здравейте Бърди,
честит Ви нов форум, допитвала съм се толкова пъти до Вас на старото място, дано тук Вие е по-добре и намерите повече признателност отколкото заядливо отношение и неразбиране!
Имам конкретен въпрос, свързан с моя 14 месечен син Найден. От миналия вторник зачести пълненето на памперсите по голяма нужда, започна извъднъж да ги докарва до 6/7 пъти на ден, не винаги воднисто, по-скоро нещо средно между съвсем течно и твърдо, понякога съвсем мъничко. На миризма е много силно и неприятно, цветът е от светло зеленикав през светло жълт, много често виждам по/големи парченца, например от банан. За тази седмица първо му приложих antibiophilus, което е жива бактерия, водеща до равновесие чревната флора, предписва се на децата в Австрия. Не помогна, състоянието нито се вложи, нито съвсем се подобри. От днес ми предписаха подобно, но по-силно биофлорин. За тази цяла седмица не е показвал никакви други тревожни симптоми като висока Т, повръщане, гадене, газове и т.н. Ограничих му храната до сухари, солети, варен картоф, ориз, банан и настъргана ябълка. Кърмя го все още на поискване, тоест сега дори и през деня му давам, ако поиска. Давам и вода, много ме е страх да не се обезводни. От болницата ми казаха, че не е клиничен случай, за да се предприема нещо друго, но на мен ми е много стегнато в сърцето, защото продължава вече много дълго, а и той видимо е заслабнал и макар и весели и игрив, не с толкова много сили като обикновено. Пища с молба да споделите вашия опит в областта на детското разстройство. Възможно ли е да е от зъби, че от две седмици се опитва да избие втори кътник, а първият е наполовина излязъл, и много го боли детето. Или е от някаква храна? Преди да седна да пиша, измерих за първи път леко повишение на Т, около 37,7 с електронен термометър в ухото. Притесненията ми са големи, утре сутринта отивам в болницата с детето, но ми се искаше много да се допитам и до вас...
Желая ви всичко добро и извинявайте за дългото ми писмо!
Привет,

Може ли да напишете преди проблемите с какво го хранихте точно?
Тези неща с "равновесието" на чревната флора са без смисъл неща...
Има ли някъде екземи, и или обриви?
НЕ давайте солети! и не правете диети на детето!

Иначе бих препоръчал посявка на изпражнения (и за вируси -Рота, например, ентеровируси). Хапва ли АМ отделно от кърменето? кремчета и/или каши с мляко?
Вие напоследък да сте хапвали ядки, овесени ядки, фъстъци, шоколад, какао, мляко с какао, бира в по-необичайни количества?
« Последна редакция: Ноември 07, 2007, 00:55:02 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #3 -: Ноември 07, 2007, 10:42:29 am »
Здравейте д-р Birdie,
дойде време и аз да попитам за нещо. Имам осиновено момченце на почти три години. Преди един месец го взехме у дома и го заведохме на педиатър, който го прегледа основно и каза, че е здрав и няма за какво да се притесняваме. Аз обаче се притеснявам за пъпчето - пъпчето не е хлътнало навътре, а е издадено навън в долната част. В горната има хлътнало, но не като при нормално пъпче. Не се забелязва и белег от зарастването (или поне аз не виждам). И понеже съм си паника се чудя, възможно ли е това да е пъпна херния. Търсих в интернет снимки на детска пъпна херния, но на снимките всичките хернии са огромни. Нашето пъпче не е по-голямо от един см. Благодаря.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #4 -: Ноември 07, 2007, 10:50:59 am »
Здравейте д-р Birdie,
дойде време и аз да попитам за нещо. Имам осиновено момченце на почти три години. Преди един месец го взехме у дома и го заведохме на педиатър, който го прегледа основно и каза, че е здрав и няма за какво да се притесняваме. Аз обаче се притеснявам за пъпчето - пъпчето не е хлътнало навътре, а е издадено навън в долната част. В горната има хлътнало, но не като при нормално пъпче. Не се забелязва и белег от зарастването (или поне аз не виждам). И понеже съм си паника се чудя, възможно ли е това да е пъпна херния. Търсих в интернет снимки на детска пъпна херния, но на снимките всичките хернии са огромни. Нашето пъпче не е по-голямо от един см. Благодаря.
Вероятно е херния,но може би не директна пъпна, а под пръстена.
Най-добрият начин за уточняване на тези неща е УЗ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #5 -: Ноември 07, 2007, 15:27:48 pm »
Аз искам да попитам, след като Тони има вече 7 зъба, като поне още един предстои да прореже всеки момент, кога да заведа детето на стоматолог?
Имам и едно друго притеснение, което досега се опитвах да игнорирам, ама все пак да попитам. От както яде готвени ястия, сякаш слюнката му има странна за мен и баща му, бих казала особена към неприятна миризма. Това нормално ли е или аз нещо пак психясвам? Опитвам се след всяко хранне, да дам водичка за да си изплаква устата, но не винаги се получава.

Благодаря  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #6 -: Ноември 07, 2007, 15:36:14 pm »
Аз искам да попитам, след като Тони има вече 7 зъба, като поне още един предстои да прореже всеки момент, кога да заведа детето на стоматолог?
Имам и едно друго притеснение, което досега се опитвах да игнорирам, ама все пак да попитам. От както яде готвени ястия, сякаш слюнката му има странна за мен и баща му, бих казала особена към неприятна миризма. Това нормално ли е или аз нещо пак психясвам? Опитвам се след всяко хранне, да дам водичка за да си изплаква устата, но не винаги се получава.

Благодаря  :)
След 22месец, по принцип.
"...сякаш слюнката му има странна за мен и баща му, бих казала особена към неприятна миризма."
Нормално е това...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #7 -: Ноември 07, 2007, 15:38:49 pm »
питах моя зъболекар кога да заведа детето на първи преглед. той каза - към 3-годишна възраст обикновено се прави първи профилактичен преглед. по-рано е трудно и стресиращо за децата.
аз вече мия зъбите с паста без флуор за бебета и силиконов напръстник.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #8 -: Ноември 07, 2007, 15:44:33 pm »
Подкрепям ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #9 -: Ноември 07, 2007, 15:44:59 pm »
аз вече мия зъбите с паста без флуор за бебета и силиконов напръстник.

Добре а за миенето, закъсняла ли съм или на време питам?
Тази паста за бебета знам, че обичат да я ядат, но нещо опитвате ли се да плакнете устата или ...?

П.П. Явно сме писали едновременно с Birdie, ще мием и ние тогава.
« Последна редакция: Ноември 07, 2007, 15:46:43 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #10 -: Ноември 07, 2007, 15:56:20 pm »
Мъничко паста, и то след 18 месец... колкото грахово зърно.
Н а възрастта на Тони-бой търкаме с водичка, като игра-тук, там където има зъбчета... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #11 -: Ноември 07, 2007, 16:01:12 pm »
Ние мием откакто излязоха 4 зъба :lol: По-скоро е като игра, за да се научи да свиква с миенето, има си пясъчен часовник и с него се занимава, така е по-скоро приятно, отколкото задължение. Има си специална четка и паста за него. Слагам много малко паста на самата четка, търкаме зъбчетата и след това аз плакна четката и пак ги изтърквам, така остава по-малко количество паста в устата. За сега му е толкова интересно, че си знае сутрин и вечер след гърнето сутрин и след шишето вечер, че се мият зъби. Даже вече и показва с пръст как точно става миенето. Даже се научи а казва "Аааа", за да се мие по-лесно :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    iv_pif

  • **
  • 55
  • Бог да пази България
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #12 -: Ноември 07, 2007, 18:16:18 pm »
Привет ...
ето и аз да се запиша в темата за нашата възраст.
И имам и въпросче
Дани почти не пие вода, не пие изобщо течности. Вече се притеснявам. Вода за едно денонощие да изпива около 50 мл.Сокове не му давах като по-малък и сега са му странни, опитва ги и отказва/и зеленчуков и плодов/. Давах и айрян и него отказва. Държа шишетата на достъпно място -ефект никакъв. Пие АМ Хумана 3 само сутрин по около 180 мл. и това му е за деня. Обедно пюре яде около 250 гр. и десерт около 100 гр. след обед хапва около 200-250 гр.каша с плод /напр./ и за вечеря в 20 ч. се молим да изяде 100 гр. нещо готвено като за цялото семейство /но на пюре/.
Как да постъпя...как да го накарам да пие повече течности, колко е нормата, ако има такава?
Беше и хремав и четох че е хубаво да засилим течностите, а той отказваше всичко.

И другия ми въпрос е за топчетата по врата му...и преди те занимавах.
Ами не му минават -все са си там. Твърдички са. Много почнаха да ме притесняват.
Поздрави от нас..
Дано скоро имам време и на мейла да ти пиша! :bighug: :bighug: :bighug:
Моята Вселена се казва Дани

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #13 -: Ноември 07, 2007, 18:33:52 pm »
Не е проблем това с водата- не е жаден-не пие... ;)
За другото-може да направите посявка на фарингеален секрет и да се вземат изследвания, включващи за анемия+токсоплазмоза+вирусен пакет (Епщайн-Бар, Ехо-вирус, Коксаки).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #14 -: Ноември 08, 2007, 13:08:12 pm »
Здравейте докторе.
До снощи непрекъснато се шегувах с теглото на моя син, но започвам да се притеснявам сериозно и не на майтап.
Никола осиновихме 7месечен. Данни на родителите имам само за ръста им мъжът- 185 см. майката 160 см :D толкоз
Роден е 3.540кг. - 54 см.
На 7м - не помня точно в момента колко беше, но помня, че беше на горната граница на нормата и на височина и на тегло
Към днешна дата - 81см. 13 кг. Ами на височина е добре, ама са му много килограмите според мен. Не мога и повече да го ограничавам - вероятно бъркам в храненето, затова по-долу ще напиша схемата му на хранене:

Закуска:
150мл кисело мляко винаги. Плюс - плод или черна филийка със сирене и домат или малко парче домашен кекс.

Обяд - 100 мл. супа, основно и парченце плод - общо тегло - 250 - 300 грама

Закуска - плодове

Вечеря - 150 мл.супа, 100 мл. АМ за приспиване

Течности за деня - само прясно изтискан сок от ябълки и моркови - различно количество - колкото иска.

Никакви бисквити, солети и тем подобни. Никакви каши, захар не, всичко, което яде като супа или основно е готвено от мен - без олио, запръжки, сол или подправки с изкл. на зелените. Като въглехидрати поема малко, но гледам да са разнообразни по едно на ден - ориз, елда, картофи, ръжени, овесени ядки и т.н

Снощи като му загледах гърбината ... :oops: Ами той вече и паласки има - честна дума. Аз винаги съм имала проблем с килограмите и не искам детето ми да страда. Това, дето щял да ги свали като проходи - вятър работа. От два месеца търчи като изтребител - не съм забелязала никаква промяна

За доказателство, че несъм маниак - прилагам снимка:
« Последна редакция: Ноември 08, 2007, 13:11:18 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #15 -: Ноември 08, 2007, 13:37:44 pm »
Фуси, Д-р Бърди, разбира се, като компетентното лице тук, ще се изкаже.
Но да вметна и аз. Като ви видях снимката, се сетих за брат ми. Роден със "нормални" мерки, но превърнал се в топчесто бебе и малко детенце. Баш ей така като вас, че даже и малко отгоре на тази възраст. В по-горна възраст, в пубертета и сега като голям мъж - от слабия тип хора.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #16 -: Ноември 08, 2007, 13:39:03 pm »
Ох съжалявам за спама, ама не ме сдържаха пръстите.

Фусинко кой каквото си няма мила. Ние искаме да трупаме и ядем каши по два пъти на ден и нищо, вие пък се ограничавате и пак нищо.
Май наистина ще трябва да се откажа, да обръщам внимание по колко изяжда. Лошото е напоследък, че е все гладен (явно си наваксва) и реве на 3 часа, като кърмаче.

П.П. Да вмъкна и аз, сестра ми е била родена с идеални мерки, но на 1 гоиднка е била 14 кг., много лакомо и дебело бебе, за разлика от мен. След пуберитета отслабна и сега е нормална на кг.
« Последна редакция: Ноември 08, 2007, 13:41:29 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #17 -: Ноември 08, 2007, 20:03:21 pm »
@Fussii

За възрастта на детето (16м и 16 дена) теглото и ръстта на детето са нормални съобразно кривите за растеж. Теглото е мъничко по-високо по място от ръста, но и двете са нормални за възрастта на детето. Храненето е добро. Не давайте "кексове".
Разнообразни зеленчуци, боб, леща, 3-4 вида месо (за основното хранене).

Не е добре да давате елда, овесени ядки, само черен хляб. Първите две са алергизиращи храни, а последното би трябвало да редувате с нормален хляб.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #18 -: Ноември 08, 2007, 23:18:00 pm »
здравеите д-р birdie
моята дъщеря е на 2г. и 2м. и има алергия към белтъка на кравето мляко при положение, че съм я кърмила 1г и 5м. и никога не е пила адаптирано мляко или кисело мляко. по теста, който използва д-р мустаков има 3 за млякото и 2 за яйчен белтък, като през януари когато правихме изследването за първи път имаше 1 и за двете. пак сме на строга диета дори без телешко месо. мислите ли, че може да има грешка в диагнозата? проявите на алергията й са много ситен обрив по цялото тяло - предимно краката и ръцете, като само 1 път я сърбеше този по дланите и после й се обели кожата. консултирали сме се с различни лекари всички са категорични - алергия. можете ли да ми помогнете? тя разбира всичко и ми е много трудно, защото е по цял ден с братовчедка си, която яде всичко.
 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #19 -: Ноември 08, 2007, 23:28:06 pm »
Ако може повече подробности?
Това  повече прилича на алергия към белтък (или 1 вид храна) отколкото на АБКМ.
Стойност 2 НЕ Е алергия, погледнато изолирано само...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.