0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #980 -: Януари 12, 2008, 13:09:24 pm »
Здравейте, докторе!И аз най-сетне се мобилизирах и сядам да споделя преживяното, тревогите от него и да потърся съвет, защото вече съм много разтревожена.Така, ето в най-общи линии какво стана.Имам дащетя на 2г и 5м. Започна да кашля на 25 ноември 2007 и все още кашля.

26.11.2007 начало на ка6лицата
26.11 – 02.12 – Fenistil(10 к.сутрин,10к. вечер),Sinecod syrup (3п х 1ч.л.).вит.C. Личната не откри нищо притесняващто. Водих я на УНГ - нямаше секрети. Нищо.
03.12-08.12 - Fenistil(10к.сутрин,10к. вечер),Sinecod syrup (3п х 1ч.л.).Докторът УНГ предписа дори еднократна доза от една ампула калций (1/2 вечерта,1/2сутринта).

Първата и втората седмица суха кашлица -1-2 пъти през деня, но нощем...ужастно беше - нра пристъпи от по 10-15 минути в определени часове – около 24h., 3h. и 6h. – силна, деряща кашлица, имах чувството, че детето без въздух оставаше-права ,легнала нямаше спирка докато не отмине пристъпа.Втората седмица се появи и бистър секрет от носа. Започна да пие освен горните неща и Sumetrolim. Пръсках в нослето 2-3 пъти на ден Sterimar, правех и промивки с физиологичен разтвор. Да обаче кашлицата стана влажна и от 09.12 до 16.12 пи следните неща – Augmentin ,Fenistil-a се смени с Claritin sypup,  сироп за кашлицата Hustagil, вит. C също.
След това лечение кашлицата понамаля – нямаше я нощем, но през деня остана- все така влажна.От 17.12 до 21.12 беше на Fenistil пак,остана сиропът за кашлицата Hustagil и вит.C. На 22.12 вдигна температура 38.1(преди това не е вдигала) дадох и Panadol и тя спадна и повече до този момент не е вдигала.Извиках личната прегледа я –леко зачервено гърло.Не изписа нищо.Пак започна да кашля и през нощта и на 24.12 след преглед и предписаха Zinnat( личната каза имало такъв грип сега и най-вероятно го е лепнала).Така от 24.12 до 03.01.08 пи Zinnat, Hustagil sypup(койтo го смениха от 28.12 с друг –Мucosolvan), появи се секрет от носа - капки Vibrocil-5 дена.Не дадоха резултат сменихме ги с Garasone – още 5 дена.
Кашлицата през нощта спря ,но остана през деня,не толкова силна ,но все още влажна.Два дена след спирането на Zinnat-а и взеха секрет от носа за изследване - резултатът е “candida – масово”.Забравих да кажа през всичкото това време личната я преглеждаше и преслушваше на всеки два дни.Като изключим 2-3 пъти леко зачервено гърло друго нямаше (интересно тогава защо пи толкова лекарства?).Веднъж виждаше секрет в гърлото, друг път не.!?!?В общи линии дробовете бяха чисти всеки път и все още са ,въпреки гадната кашлица.
На 7 януари пак си направих консултация с УНГ и гърлото и носа бяха сухи.Препоръча Sinecod syrup, други противоалергични изписа Zirtec, също изписа EsberitoxN  - имунотимулатор,а  и пак една ампула калций(калцият за какво е всъщност).
Сега какво да кажа – нощем не кашля през деня все още -  да по-рядко, но пак като че ли изкарва по някоя храчка.И тези гъбички – УНГ-то каза само по-чести промивки с физиологичен нищо друго.Исках да питам те от какво се получават- дали от продължителното пиене на антибиотиците и другите гадории или пък има някаква вероятност да са си били там и вследствие на тях да се получава алергична реакция и тая кашлица.Четох също, че антхистаминовите препарати понижават имунитета.Вярно ли е?Много съм притеснена и незнам вече какво да правя и на кого да вярвам, а и тоя куп илачи дето ги изпи детенце.Моля за вашето мнение за всичко това и за съвет.Имам чувството, че тая гадна кашлица няма да спре никога.
Извинете за дългото писание и предварително благодаря!


Това е инфекция-дали синузит или бронхит е трудно да се каже.
Факта че след Зинат настъпва подобрение е доказателство.
Може да е започнало като грип и после да се е влошило? не мога без преглед да преценя. Не давайте Бисептол за дихателни инфекции-не е резултатен!

Благодаря за отговора.Какво да правя обаче?Препоръка за изследвания?Какви?Вас как мога да открия евентуално?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #981 -: Януари 12, 2008, 13:34:40 pm »
Как е детето в момента?
Хрема?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #982 -: Януари 12, 2008, 13:39:12 pm »
Здравейте отново! Искам да ви опиша набързо ситуацията си и да ви помоля за съвет. Дъщеря ми се роди 1.900 кг., 43 см. в нач. на 9-ти месец. На 1 год. беше 7.600кг., в момента е почти на година и половина и е 8.700 кг., няма 80 см. След последния изкаран вирус последва разстройство и отново свалихме вместо да качваме килограми. Във всяко друго отношение мисля, че се развива нормално. Можете ли да ми препоръчате някакъв добър витаминен сироп или изобщо да ме посъветвате нещо, което мога да направя, за да се приближим до "нормалните" размери. Ще съм ви много благодарна ако можете да ми напишете и препоръчителен режим на хранене. Вода или други течности почти не пие. Всички ми казват да не се притеснявам, но искам да ви попитам и за вашето мнение.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #983 -: Януари 12, 2008, 13:47:00 pm »
Какво и как хапва през деня?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #984 -: Януари 12, 2008, 13:50:55 pm »
Като цяло е злояда, в смисъл рядко яде с апетит. Яде с много залъгвания и играчки.
9.00 - АМ - 100 мл вода + 7 л. Нестле джуниър (по-гъсто и го правя), 1/2-1 бисквита + портокал
10.00 сок от ябълка
13.00 пюре + сирене + малко хляб
17.00 попара с 2 сухара, крем, кис. мляко
19.00 супа
21.00 АМ - 100 мл вода + 7 л. Нестле джуниър, 1/2-1 бисквита

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #985 -: Януари 12, 2008, 13:51:04 pm »
Здравейте д-ре,
Ние пак сме болни. Незнам вече какво да правя. Детето през две седмици е болно. От 6,00ч сутринта има температура 38,2С. Дадох му Нурофен 3,5мл и спрадна. Сега пак има Т - 38,5С, пак му дадох нурофен. Няма хрема, прокашля на 3-4 пъти от сутринта сякаш нещо му дразни гърлото. Притесняваме че Т започва да се повишава. Когато нямаше Т беше весел и игрив , сега като има веднага заспа/предполагам че е нормално/. Да го заведа ли на лекар или засега да се въздържа.

п.с.45 мин след нурофена Т е 38,4С
« Последна редакция: Януари 12, 2008, 14:40:22 pm от Cvetelina »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #986 -: Януари 12, 2008, 14:28:37 pm »
Как е детето в момента?
Хрема?

Хрема -не, но кашлицата все още я има-влажна(имам  предвид, че като кашля все едно се отделят секрети,които после гълта-незнае как да ги изплюе още).Спрях да и давам Sinecod.Сега пие само противоалергичните капки Зиртек ,имуностимулатора и Мукосолвана.Не е вдигала температура,весела,жизнена,игрива,има апетит.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #987 -: Януари 12, 2008, 14:37:47 pm »
Като цяло е злояда, в смисъл рядко яде с апетит. Яде с много залъгвания и играчки.
9.00 - АМ - 100 мл вода + 7 л. Нестле джуниър (по-гъсто и го правя), 1/2-1 бисквита + портокал
10.00 сок от ябълка
13.00 пюре + сирене + малко хляб
17.00 попара с 2 сухара, крем, кис. мляко
19.00 супа
21.00 АМ - 100 мл вода + 7 л. Нестле джуниър, 1/2-1 бисквита


"АМ - 100 мл вода + 7 л. Нестле джуниър (по-гъсто и го правя)"
->Това е абсолютно забранено (нежелателно)! Приготвяме млякото само с нормалното му разреждане!!
В 10 не е нужно а давате нещо.
За обяд е добре да готвите домашна храна.
4 до 5 хранения дневно е добре.
« Последна редакция: Януари 12, 2008, 14:46:32 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #988 -: Януари 12, 2008, 14:54:56 pm »
Знам, че по принцип не е много правилно, но ако и го правя с нормално разреждане ще яде два пъти по-малко мляко. Защо е толкова вредно да се дава така? Педиатърката ме попита дали само не се запича като е по-гъсто. Но Елина ходи често до тоалетна и е много подвижна. Значи според вас режимът на хранене е правилен? Трябва ли да и давам някакъв сироп? Трябва ли да се притеснявам за теглото и ръста и? Зъбите са и също едва 5-6.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #989 -: Януари 12, 2008, 15:08:09 pm »
"Знам, че по принцип не е много правилно, но ако и го правя с нормално разреждане ще яде два пъти по-малко мляко."
->Не е важно това. Важното е да не давате мляко в грешни разреждания! Грешните разреждания на млякото са причина за електролитни нарушения на бъбречно ниво.

Програмата за хранене е добра. Да. Не са нужни "сиропчета", а да готвите вкусно домашна храна, да се харесва детето, и да хапва с апетит.

Теглото изисква следене... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #990 -: Януари 12, 2008, 15:09:37 pm »
Здравейте д-ре,
Ние пак сме болни. Незнам вече какво да правя. Детето през две седмици е болно. От 6,00ч сутринта има температура 38,2С. Дадох му Нурофен 3,5мл и спрадна. Сега пак има Т - 38,5С, пак му дадох нурофен. Няма хрема, прокашля на 3-4 пъти от сутринта сякаш нещо му дразни гърлото. Притесняваме че Т започва да се повишава. Когато нямаше Т беше весел и игрив , сега като има веднага заспа/предполагам че е нормално/. Да го заведа ли на лекар или засега да се въздържа.

п.с.45 мин след нурофена Т е 38,4С
Нужно е да го прегледат. Да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #991 -: Януари 12, 2008, 15:10:58 pm »
Как е детето в момента?
Хрема?

Хрема -не, но кашлицата все още я има-влажна(имам  предвид, че като кашля все едно се отделят секрети,които после гълта-незнае как да ги изплюе още).Спрях да и давам Sinecod.Сега пие само противоалергичните капки Зиртек ,имуностимулатора и Мукосолвана.Не е вдигала температура,весела,жизнена,игрива,има апетит.
Аз лично бих дал само АЦЦ кидс за около 2-3 дена. Какво още ще е нужно-ще се види след тези дни. Може би да свършат секретите, или да е нужен АБ или шпрей.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #992 -: Януари 12, 2008, 15:17:32 pm »
Здравейте отново от нас, докторе :)
Ние така и не успяваме да преборим напълно хремата, все още я мъчим, но не за нея искам да питам.
Забелязах на петичките на Алекс че кожата се лющи. Не ходи бос, не съм забелязала на друго място да има проблеми, само там и то от скоро. Дали се дължи на някаква авитаминоза или е нещо друго. Трябва ли да се притеснявам или не?
И другото, за което искам да питам е - появи се някакъв обрив на гърдичките. Не съм давала нова храна, не е ял солети, чипс, зрънчо или нещо подобно. В супите, които давам не е имало яйца. В областта на памперса има, там където свършва самия ластик пъпчици с гнойно връхче, а тези по гърдите са като от хранителен обрив :? Не съм сменяла памперсите или бариерния крем. Да давам ли Зиртек и по колко? И изобщо да третирам ли по някакъв начин?
Благодаря ви!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #993 -: Януари 12, 2008, 15:51:33 pm »
Как е детето в момента?
Хрема?

Хрема -не, но кашлицата все още я има-влажна(имам  предвид, че като кашля все едно се отделят секрети,които после гълта-незнае как да ги изплюе още).Спрях да и давам Sinecod.Сега пие само противоалергичните капки Зиртек ,имуностимулатора и Мукосолвана.Не е вдигала температура,весела,жизнена,игрива,има апетит.
[/quote
Аз лично бих дал само АЦЦ кидс за около 2-3 дена. Какво още ще е нужно-ще се види след тези дни. Може би да свършат секретите, или да е нужен АБ или шпрей.

Благодаря!Ще пробваме и ще пиша пак след 2-3 дни какво ни е състоянието.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #994 -: Януари 12, 2008, 15:52:27 pm »
Здравейте отново от нас, докторе :)
Ние така и не успяваме да преборим напълно хремата, все още я мъчим, но не за нея искам да питам.
Забелязах на петичките на Алекс че кожата се лющи. Не ходи бос, не съм забелязала на друго място да има проблеми, само там и то от скоро. Дали се дължи на някаква авитаминоза или е нещо друго. Трябва ли да се притеснявам или не?
И другото, за което искам да питам е - появи се някакъв обрив на гърдичките. Не съм давала нова храна, не е ял солети, чипс, зрънчо или нещо подобно. В супите, които давам не е имало яйца. В областта на памперса има, там където свършва самия ластик пъпчици с гнойно връхче, а тези по гърдите са като от хранителен обрив :? Не съм сменяла памперсите или бариерния крем. Да давам ли Зиртек и по колко? И изобщо да третирам ли по някакъв начин?
Благодаря ви!
Обуваме вероятно обувки тип "маратонки"? или?
Схемата на обрива по гърдичките е с "контура" на потничето,или? сменихме праха за пране, или? сложихме много от него?

Това около памперса ще изчезне само... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #995 -: Януари 12, 2008, 16:57:28 pm »
Обуваме вероятно обувки тип "маратонки"? или?
Схемата на обрива по гърдичките е с "контура" на потничето,или? сменихме праха за пране, или? сложихме много от него?

Това около памперса ще изчезне само... .

В къщи ходи само по чорапки със стопери, за да не се пързаля. Навън с ботушки, маратонки нямаме и не сме обували никога.
Обрива е само на лявата страна на гърдите и започва от самата гърда, малко по-надолу до последното ребро. Не съм сменяла праха или омекотителя и дозирам по един и същи начин. На друго място по тялото няма. Само този участък е.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #996 -: Януари 12, 2008, 17:09:31 pm »
Намажете с хидратантно кремче.
Петичките изтърквайте за да падне "старата" кожа. Внимателно...
Огледайте за гъбички между пръстите... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #997 -: Януари 12, 2008, 17:12:09 pm »
Намажете с хидратантно кремче.
Петичките изтърквайте за да падне "старата" кожа. Внимателно...
Огледайте за гъбички между пръстите... .
Благодаря, а на какво може да се дължи поява на гъбички?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #998 -: Януари 12, 2008, 18:38:46 pm »
Спарване, тесни обувчици, дебели чорапки.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #999 -: Януари 12, 2008, 18:45:08 pm »
Спарване
Вероятно тук ни е проблема :? Но пък не откривам следи от гъбички. Някакъв хидратантен крем да препоръчате? Благодаря ви отново!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю