0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #60 -: Ноември 05, 2007, 19:38:39 pm »
Честито,Лиде! :lol:
И мойто диване иска да ходи,ама само се държи за мебелите и сяда по дупе/засега/ :lol:
За памперсите-Хъджис са фалшименто,затова и такава цена,та и кърпички дават,също и Либеро/пускат от памука по цялото дупе/.Така,че сме на добрите стари Памперси :lol:
За разходките,ами мотаме сме в Моловете,там поне е топличко.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #61 -: Ноември 05, 2007, 19:52:25 pm »
Момичета,
някой да позлва Нутрилон Комфорт? Защо така са го спряли от внос и сега ми пробутват Аптамил вместо него? Някой има ли инфо? Сутринта звънях на фирмата-вносител: на едно и също място се правили, било едно към едно, да съм взимала него... Да, ама Нутрилон Комфорта е хипоалергенно, а на Аптамил не пише такова нещо...
Много бременни момичета и мнгоо здрави дечица!
Alexandra
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #62 -: Ноември 05, 2007, 19:55:52 pm »
И аз за млеката да питам и по специално тези, които ползват Аптамил. Видях, че има вариант Аптамил Комфорт, пише "за лесно храносмилане" или нещо от рода. Кога се използва?

Лиде, честити първи 10 крачки :D
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #63 -: Ноември 05, 2007, 20:02:07 pm »
И аз за млеката да питам и по специално тези, които ползват Аптамил. Видях, че има вариант Аптамил Комфорт, пише "за лесно храносмилане" или нещо от рода. Кога се използва?


Когато бебенцето е с по-тежки колики, оригнички, повръщания...Ние затова сме на Нитрилон Комфорт, ама явно няма да го внасят повече и сега ме насочват към Аптамил, само дето Аптамила не е хипоалергенен...
Alexandra
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #64 -: Ноември 05, 2007, 20:27:09 pm »
Таня, аз веднъж пробвах с дъждобран  :lol:, ама вятърът духаше насреща и само го запряташе и аз бутах количката с корем, а с ръцете придържах дъждобрана.
Явно пак опира до качеството на количките и аксесоарите към тях  :(.

Мари,
zаЩо не смениШ с друга марка ХАМ? Те всички имат малко кисел вкус и би трябвало да няма проблем с адаптирането на детето.
« Последна редакция: Ноември 05, 2007, 20:29:38 pm от tanja »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #65 -: Ноември 05, 2007, 20:55:29 pm »
Лиде, честити ходещи крачета.
Стефи постоянно иска да пълзи и да се докопа до място, където да се изправи, аха аха се ослушва да се пусне, ама я е страх, и нормално на 8 месеца сме още.
Иначе можем вече да даваме боц, чупим пръсти на Хей ръчички, и викаме като индианче, като й потупвам устичката. Веселба.
аааа, и днес въведох прословутия глутен с 1/2 бисквита Плазмон натурална, одобри се
« Последна редакция: Ноември 05, 2007, 22:26:55 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #66 -: Ноември 05, 2007, 22:22:15 pm »
:D.
Мари,аз ползвам нутрилион-комфорт,имам 1 кутия от метро.То,МОЙТО НЕ ГО ЯДЕ,ама така за резерва.
Иначе,другия вариант е Фризовом,то е добро.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #67 -: Ноември 05, 2007, 22:28:12 pm »
Да, ама Нутрилон Комфорта е хипоалергенно, а на Аптамил не пише такова нещо...

ох, това го писах вече, мисля. не е хипоалергенно мляко Нутрилон Комфорт.
ако искаш хипоалергенно (има ли причина за това?), такива у нас са НАН ХА, Хип ХА, Фризо ХА и Милумил ХА.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #68 -: Ноември 05, 2007, 22:31:01 pm »
И ние сме на Памперс от 2 до 5 кг.Пропуска,но това било нормално при момчетата.

не, не е нормално.
вероятно не слагате правилно памперса или го сменяте по-рядко, а детето пишка много.
аз ползвам само Памперс, минала съм през всички размери, момче имам, но пропускане досега съм имала не повече от общо 7-8 пъти за една година и 4 месеца.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #69 -: Ноември 05, 2007, 22:51:19 pm »
Момичета,
някой да позлва Нутрилон Комфорт? Защо така са го спряли от внос и сега ми пробутват Аптамил вместо него? Някой има ли инфо? Сутринта звънях на фирмата-вносител: на едно и също място се правили, било едно към едно, да съм взимала него... Да, ама Нутрилон Комфорта е хипоалергенно, а на Аптамил не пише такова нещо...
Много бременни момичета и мнгоо здрави дечица!

Айде сега ново двайсе! Магазина до нас е пълен с Нутрилон, Нутрилон Комфорт, а Аптамил няма. Бил спрян вноса, казаха в 3 магазина. Вече ми е трудно да ги разбирам тия фирми. Защо аз съм против Аптамила - вече ще стане година как блъскам тия шишета нагоре-надолу, загрявам, после охлаждам водата... И все има бучки. От родилния дом я захраниха с Нутрилон и аз продължих първия месец с него, но по едно време взе да го плюе, педиатърката препоръча Аптамил, щото вкуса му бил близък до кърмата. Вие как го разбивате тоя Аптамил, бе хора?! Писна ми да разтварям в едно шише, да прецеждам в друго. Сега се чудя с какво да го сменя това мляко. За след годинка, гледам, нов Аптамил има - имунофортис, ама и той ще е като предишните сигурно.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #70 -: Ноември 05, 2007, 22:54:51 pm »
Боровинчо, аз по принцип не съм имала проблеми с Аптамила. Ама аз така правя - имам си загрята вода и студена в каната. Слагам по около 100 мл в шишето от горещата вода, после добавям до дозата от студената. Слагам количеството мляко и на моите шишета има една капачка между биберона и самото шише. Като го разтръскам, то се удря и в капачката и се разбива. Малко пяна има, ама тя улегва бързо после.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #71 -: Ноември 05, 2007, 23:01:01 pm »
Да, ама Нутрилон Комфорта е хипоалергенно, а на Аптамил не пише такова нещо...

ох, това го писах вече, мисля. не е хипоалергенно мляко Нутрилон Комфорт.
ако искаш хипоалергенно (има ли причина за това?), такива у нас са НАН ХА, Хип ХА, Фризо ХА и Милумил ХА.
Да и аз знам че не е. Само че ако минете от Нутрилон на Аптамил, бъди готова да се отхвърли тотално. При нас стана точно това. Като след това отказа и Нутрилона. Дано естествено при вас няма такъв проблем.
А и много ми е чудно като казвате че Памперс ви пропускат и са силно ароматизирани. Незнам от къде ги купувате, аз имам роднина който работи в склада на Бебелан и ми взима голям пакет от там. Да ви кажа нито ми е пропуснал, нито сме се обринали, нито е бил ароматизиран. Да не са пуснали ментета?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #72 -: Ноември 05, 2007, 23:04:03 pm »
Тц, новите памперси са си ароматизирани- в Метро всички са такива.
Те напоследък ПГ се уляха с тези аромати.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #73 -: Ноември 05, 2007, 23:10:18 pm »
Ами аз взех последно два пакета голями и имам повече от полвината от единя, но до края на месеца ще взема пак и ще видя. не съм привърженик на ароматизирани кърпи, памперси и тем подобни екстри. Ако найстина новия внос е така ще ги сменя. Междо другото тези Плей който съседката донесе биват, но не съм ги виждала никъде. Тя пък ги е купила от друг склад, но не знам точно къде се намира.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #74 -: Ноември 05, 2007, 23:11:16 pm »
Боровинчо, аз по принцип не съм имала проблеми с Аптамила. Ама аз така правя - имам си загрята вода и студена в каната. Слагам по около 100 мл в шишето от горещата вода, после добавям до дозата от студената. Слагам количеството мляко и на моите шишета има една капачка между биберона и самото шише. Като го разтръскам, то се удря и в капачката и се разбива. Малко пяна има, ама тя улегва бързо после.

И 7 мерителни лъжички ти се разтварят в 100 мл вода 8O?! Как го правиш тоя фокус?
Вярваш ли ми, минимум 5 минути е разбиването (яростно!) и пак на цедката има 3-4 маслени топчета, които ако не махна засядат. Ще пробвам като теб още утре! Все имах едни подозрения, че не правя нещо както трябва, щото не съм прочела някой да се е оплакал. Около мен бебетата са на Фризолак и няма с кой да сравня положението. При бебка пяната се получава като почне да яде, и расте ли расте, гъста мрежа изпълва половината шише накрая. Сигурно и тука нещо не правя както трябва. Иначе никак не ми се сменя млякото, много си го харесва детето.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #75 -: Ноември 05, 2007, 23:18:50 pm »
Боровинке,ми сменете го този Аптамил,на мен изобщо не ми се харесва,нашто Фризо се разтваря и в ледена вода,Нутрилиона също.
Мари,нутрилион -комфорт ,не е хипоалергенно,а против повръщане.Това повръщането се изживява към 5тия месец спира.
Гане,ми ,ако си навън,откъде каната с топлата вода,а?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #76 -: Ноември 05, 2007, 23:21:02 pm »
морки, ти не кърмеше ли бре  8O
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #77 -: Ноември 05, 2007, 23:45:11 pm »
Весела, спокойна и здрава седмица и от нас.

Моята г-ца Дара днес навърши 4ри месеца.

От миналата седмица сме озъбени :D. Излезе първото зъбче, на 3мес и 25 дена. Видях го случайно, вечерта докато ми се хилеше :D. Разбрах обаче каква е била причината да не спи спокойно предните две вечери.
Това е долу първи ляв, вярно ли е, че съвсем скоро можем да очакваме и десния първи да  се покаже. Тя се роди междудругото така, с подуто венче на долните 2 предни зъба.

Мари, Аптамил има и ХА, поне в Германия. Ние бяхме отначало с него.

Момичета, Дара имаше период, в който получаваше на няколко пъти някакъв обрив точно в областта под пелената, тогава бяхме с Памперс, много ситни пъпчици, които се сливат и става червено, Мазах я със съответната цинкова паста, която лекаря предписа, спрях всякакви помади, мокри кърпички и т. н., смених пелените, ползваме, една марка на местната немска верига дрогерии, върнах постепенно всички предишни неща, които съм ползвала, с изключение на Памперс,.... обрива не се е появявал. За мен причината си остава в Памперс???? Сега дори си мислех дали да не пробвам отново с тях, но пък що ли да си правя експерименти с детето.

Относно спането на една страна, Дара спи по гръб, но почти винаги, и спейки, и бодувайки си държи главичката предимно на ляво. На мене разбира се нямаше да ми направи впечатление, ако двама педиатри не ми го споменаха като проблем. Последиците били на по-късен етап, болки във врата, изкривяванв на глават и др.
По този повод ще ходим сега на специална гимнастика и масажи, остеопатия се казва, в Германия е много разпространено, особено за бебета. Обещават, че ще помогне, ще видим, ще докладвам.
Просто искам да ви изостря вниманието, ако забележите нещо такова при вашите деца, да се поинтерисувате при педиатърът.

Поздрави

Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #78 -: Ноември 05, 2007, 23:57:59 pm »
Ох извинявам се, ще пиша отново :D, сега прочетох за неволите ви с Аптамила. Ние сме с Аптамил, от раждането на Дара.
Загрявам водата до ок. 50 гр в микровълновата, изсипвам праха и поразклащам шишето както се правеше едно време по химия :D. Е, вярвайте ми, много лесно се разтваря, не остава бучица. За разлика от Хумана и Лактана, които пробвахме еднократно.

Сега започвам да се замислям, дали има разлика в Аптамила продаван в Бг и в Де???

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #79 -: Ноември 06, 2007, 00:28:31 am »
Боровинчо, аз по принцип не съм имала проблеми с Аптамила. Ама аз така правя - имам си загрята вода и студена в каната. Слагам по около 100 мл в шишето от горещата вода, после добавям до дозата от студената. Слагам количеството мляко и на моите шишета има една капачка между биберона и самото шише. Като го разтръскам, то се удря и в капачката и се разбива. Малко пяна има, ама тя улегва бързо после.

И 7 мерителни лъжички ти се разтварят в 100 мл вода 8O?! Как го правиш тоя фокус?
Вярваш ли ми, минимум 5 минути е разбиването (яростно!) и пак на цедката има 3-4 маслени топчета, които ако не махна засядат. Ще пробвам като теб още утре! Все имах едни подозрения, че не правя нещо както трябва, щото не съм прочела някой да се е оплакал. Около мен бебетата са на Фризолак и няма с кой да сравня положението. При бебка пяната се получава като почне да яде, и расте ли расте, гъста мрежа изпълва половината шише накрая. Сигурно и тука нещо не правя както трябва. Иначе никак не ми се сменя млякото, много си го харесва детето.
Ох, не бе мило, не си ме разбрала. :? Аз понеже не ти знам дозата и затова така обяснявах. Та значи аз имам два начина на приготвяне - 1ви - слагам 100 мл. от врялата вода, след това добавям от студената до 210 мл. и след това слагам 7 мерителни лъжички и го разтръсквам. До сега само с едно мляко ми е ставало така на бучки и това е ХА-то на Нестле. 2ри вариант е - слагам пак същото количество топла вода, после добавям 3 или 4 мерителни лъжички от млякото, разбивам и след това добавям хладката вода и останалите мерителни лъжици. До сега не сме имали проблеми. А и не го бий толкова яростно, може и по-леко, просто по-продължително време трябва да се разбива. Аз хем слагам и плазмонка вътре и всичко се разтваря.
А между другото в последно време правя водата около 220 мл, за да съм сигурна, че всичко се разтваря и съм доста по-спокойна така :)
Морки, и навън, и вътре не съм имала проблеми с каквато и вода да го правя. Само че като съм навън не давам с вряла вода мляко.
Бени, няма разлика в млеката между ДЕ и БГ. Поне това съм го пробвала. Само има определени млека, които не можеш да откриеш и си търсиш заместители, които не винаги се ядат от детето.
Честити месечинки на Рая, На Стиляна и на Дара! Да са ви живи и здрави и много да слушат!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю