0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #100 -: Ноември 06, 2007, 14:59:37 pm »
Момичета, аз да задам един глупав въпрос.  :oops: Може ли да залепя на Малчо лепенката за урина вечерта и утре рано сутринта да я занеса в лабораторията, за да не го будя в 5 часа и да го лепя? Има ли значение колко порции урина изпишква в торбичката?
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #101 -: Ноември 06, 2007, 15:11:08 pm »
Лан, урината се носи до половин-един час максимум.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #102 -: Ноември 06, 2007, 15:18:07 pm »
Благодаря, Васи, ще го будя тогава :(.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #103 -: Ноември 06, 2007, 15:30:05 pm »
Lan, защо ще го будиш в 5? Много рано ми се вижда, той ако се изпишка до 10 мин, къде ще я търсите тази лаборатория толкоз рано, като се има предвид, че до половин-един час е хубаво да се занесе.
Порциите няма как да ги разделиш на такова малко човече, ако имаш предвид първа и средна порция. каквото е изпишкал и колкото - това носиш.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #104 -: Ноември 06, 2007, 15:37:11 pm »
Има нов Аптамил 2, в метални кутии, който е до 12 месеца.

Къде го, Сърчице??? Търсих - навсякъде стара 1ца и 2ка и нова 3ка.
В метални кутии видях Аптамил комфорт, който беше 1ца и 2ка. Него ли имаш предвид?


Тях имах предвид, но не съм ги разглеждала. Аз давам 3-ката, за една седмица минахме на Милумил 3, но откакто заредиха с новия Аптамил 3, се върнахме на него.

Цвете, давай си смело 2-ката, аз давах Аптамил 2 до 11 месеца и половина, въпреки че пишеше, че е до 8 месеца.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #105 -: Ноември 06, 2007, 16:12:21 pm »
Гери,и при нас започнаха коликите.Много жална работа.Да го гледаш детето как се мъчи и да не можеш да го облекчиш :(.Ти какви капки даваш?А друго освен капките мога ли да давам?Чайчето четох,че е за след 2 месеца,та се чудя.

Joshi, давам и Саб Симплекс, но за сега не виждам да има ефект от тия капки. Само като я нося по корем в поза самолет тогава мълчи и успява да заспи макар и не за дълго. Иначе я пробвах с чая на Хип с копър за колики, но тя не пожела да го пие, то честно казано и аз не бих го пила, не ми мирише хубаво...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #106 -: Ноември 06, 2007, 16:23:12 pm »
И аз съм твърдо ЗА разходките, както е писала джам до -5 градуса може да се извеждат децата. Ние едва ли имаме 10 дни да не сме излизала за тази 1 г., е случихме на зима, но дано и тази да е хубава. Днес една мама в парка каза, че и декември месец ще е топъл :D

Пък да ви се похвалим озъбихме се най-накрая, за 25 дни 4 зъба, та сега вече сме със 6, три от долу и три от горе :jump12:

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #107 -: Ноември 06, 2007, 17:16:45 pm »
То разходката е и ЗА МАЙКАТА. Аз, в дните, в които по стечение на обстоятелствата или много лошо време, не сме излизали, вечер се чувствам изнервена и някак по-уморена.
Имаме си маршрут - не прекосим ли от край до край Борисовата Градина, не мирясваме :lol: Ако е по-лошо времемто, с изгледи да завали, посещаваме една квартална градинка, да може бързо да се приберем, ама от там се прибирам леко неудовлетворена, щот аз не си падам по заседяването на пейка, обичам да вървя и бутам количката. Това е и единственият спорт, за който имам време :P
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #108 -: Ноември 06, 2007, 17:33:07 pm »
относно разходката да попитам и аз нещичко - в това време се чудя как да я обличам малката като се има в предвид, че тя повече от 20-тина минути в количката не иска да лежи и ще трябва да я вдигам на ръце - та за космонавчето рано ли е?


*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #109 -: Ноември 06, 2007, 17:38:48 pm »
денито, аз вчера я сложих в космонавт, ама духаше повечко вятър, но днес не съм слагала в космонавта - както си е с дрешките я сложих в едно поларено гащеризонче, което и е по-голямо, шапка и навън. А в количката съм пригодила едно вълнено по-голямо одеяло, което като го постеля и изолира количката и я обгръща от всякъде и с него я и завивам.
Ние твърдо излизаме и в студено, тя заспива като пън, малка е, но свикна с излизането и съня и е много добър, ако не излизаме се изнервя.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #110 -: Ноември 06, 2007, 20:53:07 pm »
Нина, а под космонавтчето какво й обличаш - по-дебели дрешки като за сезона /например боди и пуловерче/ или боди с дълъг ръкав и някаква памучна блузка отгоре?


*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #111 -: Ноември 06, 2007, 21:03:25 pm »
Според мен под космонафтче не е нужно повече от боди и памучно гащеризонче или ританки и памучна блузка, например :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #112 -: Ноември 06, 2007, 21:14:25 pm »
denito, аз за себе си прецених - не ползвам бодита с дълъг ръкав - или с къс или без ръкав и памучна блузка не дебела някаква, както се отказах и от плюшени неща. Та слагам боди с къс ръкав, памучна блузка и ританки или пък цяло гащеризонче+боди и така пъхам в космонават. Моя специално много топли и ако е по-дебело облечена под него се изпотява и става мокра, пробвах веднъж и затова обличам по-леко под космонавта, че изпотена е кофти. Но ти си прецени.
У нас е достатъчно топло и на детето му е добре с боди с къс ръкав + дрешката за отгоре. Иначе много ръкави не ми допада. Е, имам и подарени бодита с дълъг ръкав, но обличам, когато памучните гащеризончета са с къс, щото и такива са ми подарили.
Иначе категорично се убедих, че най-практино си е боди и гащеризонче памучно за отгоре със закопчаване отпред и двете, иначе всички други, колкото и сладки дрешки да имам, ако се обличат през главата си е мъчение за малко бебенце.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #113 -: Ноември 07, 2007, 10:51:08 am »
StefiZ, Нина мерси за съветите. днес и ние така ще се облечем, пък да видим как малката буболечка ще се чувства  :D.

Нинче, да нацелуваш много малката бонбонка от нас със Зори.


*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #114 -: Ноември 07, 2007, 14:08:35 pm »

вероятно не слагате правилно памперса или го сменяте по-рядко, а детето пишка много.
аз ползвам само Памперс, минала съм през всички размери, момче имам, но пропускане досега съм имала не повече от общо 7-8 пъти за една година и 4 месеца.
Възможно е и от двете неща да идва проблема.понякога пропуска малко след като съм сменила памперса,тогава явно аз не го слагам добре.Понякого детето спи повече от 3 часа и пропуска от много пишкане.Трябва да се усъвършенствам в слагането на памперси :).
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #115 -: Ноември 07, 2007, 15:19:57 pm »
Здрава и усмихната седмичка на всички мами и бебчовци.

Имам питане, каква марка столчета за кола си закупихте за вече порастнали бебета, имам в пред вид, над 1 годинка. Верно има богат избор, но немога да се спра на нищо. Гледам да е на хем да е на добра цена, хем да е с добри показателни на безопасност.

За пропуските на памперсите и ние за сефте от 1 година насам, сме с нон стоп пропуснати, а тренинг мисля имам  :wink:. Ползвала съм само и единствено на Памперс, но след като от магазина ме предупредиха, че има кофти партида и аз я виждам, сменям с Huggies. Идват на същата цена, но са поне английско производство, не незнам кво си.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #116 -: Ноември 07, 2007, 15:35:39 pm »
Перде, същия въпрос за столчетата задавах и аз през юни тук.
моите проучвания какво показаха:

на първо място в европейските краш-тестове за групата 9-18 кг е столчето Рьомер Кинг. аз се сдобих с него благодарение на Гането (да си жива и здрава!) от Германия. наскоро гледах в един български он-лайн магазин, че вече се продават и тук. тук струват около 450 лв, в Германия са около 150 евро.

много добър избор от предлаганото на нашия пазар са столчетата Макси-Кози Приори СПС или Приори Фикс. първото струва около 270 лв, а второто - 340 лв. разликата е, че второто има по-стабилна система за закрепване към седалката на колата.

в същия клас столчета са и Чико Кий 1, които струват 270 лв.

всичко това е за тегловна група 9-18 кг или приблизително 1-4 години. не е хитро да се купува стол, комбиниращ две тегловни групи, защото те са без собствени колани и с отделяща се облегалка - всичко това ги прави по-опасни за малките.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #117 -: Ноември 07, 2007, 15:49:08 pm »
Страшно съм ти задължена за подробното инфо Джам, благодаря ти. :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #118 -: Ноември 07, 2007, 16:18:20 pm »
Имам и аз питане за столчето.
9-18кг казвате са приблизително от 1 до 4г.
Как да разбера кога да мина на това столче. На мен кошницата ми се струва доста умаляла вече, а й няма пълно седнало положение и мисля бебето ми се дразни , че е леко полегнала. Но все пак сме само на 8месеца...Иначе като кила сме 8 и малко.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #119 -: Ноември 07, 2007, 16:30:46 pm »
Цвети, още веднъж голямо Благодарско за инфо-то за Памперсите  :D. Вчера специално отидохме до Метро и си купих и съм много, много доволна. С ластичето отзад и лентата изобщо не пропускат, а и се слагат ного по-лесно от "Памперс", а за цената - екстра.  :bighug: