0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« -: Ноември 05, 2007, 07:14:31 am »
Здравейте момичета,
Новата седмица започва и затова реших да сложа начало на новата седмична тема.
В темата от предходната седмица Ви бях метнала малък въпрос, но съм сгафила с линка, а сега не мога да го намеря, затова ще карам описателно и дано ме разберете.
Искам да си купя едно пособие, което ми изглежда доста полезно.Става въпрос за пано с джобове, за да слагам част от нещата на малката в него, че в нас вече всичко прелива.
Видях подобно пано и беше с доста големи размери в чужбинските сайтове, но при нас съм виждала само умален вариант, който е нещо от сорта на обиколник за легло с много джобове, а аз искам нещо с размер 1.50Х1.50 поне, за да посвия малко тук, че лудвам вече.
Дано от описанието става ясно какво имам предвид.
А такава шапка да сте виждали някъде?
« Последна редакция: Ноември 05, 2007, 07:16:09 am от Silwi25 »
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #1 -: Ноември 05, 2007, 07:50:37 am »
Успешна и щастлива седмичка на всички от мен!
Silwi25, това което описваш ми прилича на паната които съм виждала в Комо. Разбира се, не са конкретно с бебешки мотиви, т.е не са предназначени за бебешки принадлежности, но горе долу са с посочените от теб размери. Ще ги намериш на етажа за домашни потреби, там където продават закачалки, калъфи за дрехи и разни плетени кошчета за рафтчета.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #2 -: Ноември 05, 2007, 08:42:41 am »
Силви, не ми стана много ясно, аз за едно подобно по описание нещо се сещам - така наречения джобарник. Само че за мен той е по-скоро с естетическа и по-малко с практична функция, та може би не говориш за това. Ето все пак да го видиш:
http://www.e-prettythings.com/eshop/index.php?productID=386

Във въпросният магазин могат да ти ушият каквито искаш размери с избрани от теб на място платове - платовете им са разкошни.
Но! При тях излиза мноооого скъпо.
Затова, ако това е, което искаш и си  намериш някъде хубави платчета с детски мотиви, мисля във всяко шивашко ателие ще ти го ушият за нормални пари.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #3 -: Ноември 05, 2007, 09:05:55 am »
Да ви споделя, че вчера бяхме в Метро и с изненада установихме че вече продавах Хъджис. Бяха на промоция и един голям пакет с 2 пакета кърпикчи струваше 25,60лв. Пробвахме памперсите и съм много доволна. Цената е много добра и ако имате възможност отидете.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #4 -: Ноември 05, 2007, 09:11:19 am »
Хубава седмица. Нека всички дечица да са здравички и усмихнати  :D.

Цвети, благодаря за инфо-то относно памперсите. Ако имат размери като за нас - за 6 кг. бебчета ще си взема от тях.


Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #5 -: Ноември 05, 2007, 09:16:12 am »
Хубава седмица. Нека всички дечица да са здравички и усмихнати  :D.

Цвети, благодаря за инфо-то относно памперсите. Ако имат размери като за нас - за 6 кг. бебчета ще си взема от тях.

Има :D
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #6 -: Ноември 05, 2007, 09:27:15 am »
 :wave:  :D


*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #7 -: Ноември 05, 2007, 09:33:00 am »
Цвети, а дали ти направи впечатление в МЕТРО има ли Дайперс, че аз на тях май се спрях.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #8 -: Ноември 05, 2007, 09:34:54 am »
Дано тази седмица все пак се покаже мако слънце...
Да са ни здрави бебетата и ние да сме здрави и успешна седмица!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #9 -: Ноември 05, 2007, 09:35:13 am »
Цвети, на нас ни дадоха мостри /ние ходихме в четвъртък и дават промоционални по една бройка/, в събота реших да сложа и сега на Стефи едната и устничка е изприщена, категорична съм че е от памперса, защото сега не въвеждам нова храна, нито съм сменила козметиката.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #10 -: Ноември 05, 2007, 09:50:15 am »
Здраве и добро настроение през седмицата!
Дъждът да спира вече и да се размърдат малко тия задрямали облаци!
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #11 -: Ноември 05, 2007, 10:06:34 am »
Цвети, на нас ни дадоха мостри /ние ходихме в четвъртък и дават промоционални по една бройка/, в събота реших да сложа и сега на Стефи едната и устничка е изприщена, категорична съм че е от памперса, защото сега не въвеждам нова храна, нито съм сменила козметиката.

Мини, за Хъгис или за Дайперс говориш?
Да не би да е от нещо мръсно налапано - те сега нали лапат всичко, що докопат...
Симона получи точно такова леко като изприщване около устата, щото един ден след хранене не я измих, а я забърсах само със салфетка.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #12 -: Ноември 05, 2007, 10:07:05 am »
Лека седмица и от мен.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #13 -: Ноември 05, 2007, 10:07:27 am »
Ей, хора, вие не спите ли  :lol:? Толкова рано и вече толкова много мнения.

Лека и добра седмичка и от нас. Да са zдрави децата, отпочинали майките и много нови бременелки  :D.

 Silwi25,
и аz съм на мение, че ако си го уШиеШ Ще е най-иzгодно. Хем Ще има раzмерите които ти искаШ, хем Ще е по вкуса ти. А Шапката която търсиШ със сигурност я има в чужбинските сайтове. Включи се в някоя обЩа поръчка, та да спестиШ от доставката.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #14 -: Ноември 05, 2007, 10:07:38 am »
не, на срамната устничка  :oops: от Хъгис
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #15 -: Ноември 05, 2007, 10:08:29 am »
Успешна седмица и от мен!По-малко проблеми,повече усмивки.Здрави и жизнерадостни дечица,много  :bfp:         :bighug:
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #16 -: Ноември 05, 2007, 10:11:27 am »
Здравейте и от нас, весела и щастлива седмица и само здрави и щастливи деца :lol:
Ние днес ставаме на 2 месеца затова една почерпка от нас


*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #17 -: Ноември 05, 2007, 10:12:47 am »
не, на срамната устничка  :oops: от Хъгис

Аха.
Аз ползвах Хъгис, най-много като беше новородена, но и в по-горните кг също.
Бях доволна. Но ми се върти, че четох в бг мама наскоро, че имало сега две линии Хъгис - някаква по-евтина и друга - по-хубава. И нещо се възмущаваха от тези по-евтините.
Не те съветвам да мажеш много мястото с какъвто и да е крем (доколкото помня Нивеа ползвахте), че там страшно се наслоява и застоява и това е идеална среда за бактерии.
Сигурно само ще си мине, мий само с водичка.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #18 -: Ноември 05, 2007, 10:14:08 am »
Мари, да ти е много здраваи усмихната девойката :D
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #19 -: Ноември 05, 2007, 10:21:31 am »
Мари честита месечинка! :party:

Мини, за мострите незнам. Видях че раздават, но не бих взела, на една маса бяха извадили и всеки пипаше. Аз поисках да ми покажат колко са големи четворката, понеже се колебаех дали да не взема петица и ми дадоха да видя именно от тези които раздаваха. Наско също е много капризен на памперси, но всичко си е до дете. Ние е се обриваме от Молфикс и подобни, други от Памперс.

Цветенце, продават Дайперс.

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #20 -: Ноември 05, 2007, 10:25:34 am »
Мари,честита месечинка!Благодарим за почерпката :wink:.
Лека седмица и от мен.И аз се надявам бързо да се оправи времето,че ми се излиза вече на разходка.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #21 -: Ноември 05, 2007, 10:31:40 am »
Това с иzбивката наистина може да е следствие мръсните ръце на промоцираЩите или минаваЩите от там клиенти  :?.

Мари_Пz,
растете си вие, не си губите времето  :lol:. Да ти е жива и zдрава хубавицата и да минават теzи колики най-накрая!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #22 -: Ноември 05, 2007, 10:33:35 am »
Е, не бе- те си бяха затворени в пакетче, все пак ...
Може и да са ги отваряли, ама едва ли ще си играят всяка опаковка да отварят
Както и да е- идеята ми беше, ако решите да се отдадете на нова марка, по-добре вземете 2-3 бройки от аптеката и пробвайте как ще са- не само за алергични рекции, ами дали са комфортни, дали няма да пропуснат ...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #23 -: Ноември 05, 2007, 10:45:29 am »
Честита Ви нова седмичка и от нас!!! За съжаление седмицата започва с дъжд и мрачно време! За това ще се гушкаме в къщи и ще пишем повече тук!!!
Аз все още ползвам на Либеро памперсите и съм доволна! Само дето до миналата седмица ги купувахме за 25 лв а тази на метро вече са към 32 лв!
 
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #24 -: Ноември 05, 2007, 10:52:39 am »
Спокойна седмица за всички!
По повод памперсите Хъджис искам да Ви питам-има ли от 2 до 5кг.,защото нашият татко ни е купил,но от 3 до 6кг.,които са ни огромни и сега се налага да ползвам Памперс,но от тях не съм особено доволна.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #25 -: Ноември 05, 2007, 10:53:37 am »
Мари, честита месечинка на малката принцеса!
И мерси за страхотната почерпка :wink:
За съжаление седмицата започва с дъжд и мрачно време! За това ще се гушкаме в къщи и ще пишем повече тук!!!
Замислих се след постинга на yana-v. Аз мислех да извеждам Алекс независимо от температурите, стига да не вали и да не духа зверски. Или пък е малка за таково лошо време?
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #26 -: Ноември 05, 2007, 10:57:26 am »
Сия и аз това се чудех, защото тук не е облачно, но е студено и доста духа?!?
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #27 -: Ноември 05, 2007, 10:59:37 am »
Спокойна седмица за всички!
По повод памперсите Хъджис искам да Ви питам-има ли от 2 до 5кг.,защото нашият татко ни е купил,но от 3 до 6кг.,които са ни огромни и сега се налага да ползвам Памперс,но от тях не съм особено доволна.

Има. Или по точно имаше, когато аз родих.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #28 -: Ноември 05, 2007, 11:03:06 am »
Цитат
Спокойна седмица за всички!
По повод памперсите Хъджис искам да Ви питам-има ли от 2 до 5кг.,защото нашият татко ни е купил,но от 3 до 6кг.,които са ни огромни и сега се налага да ползвам Памперс,но от тях не съм особено доволна
Аз действам по следната схема - давам на таткото една опаковка от памперсите и обяснявам, че искам такива. За сега се справя.

Ние вече започнахме да си проявяваме характера - не спим, хапем си и двете ръце едновременно, ревем...
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #29 -: Ноември 05, 2007, 11:03:56 am »
Бе що така не сте доволни от Памперс, аз досега не съм имала проблеми с тях, е имало е пропуск, но когато бабите са сложили пампито накриво :wink:
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #30 -: Ноември 05, 2007, 11:07:08 am »
Бе що така не сте доволни от Памперс, аз досега не съм имала проблеми с тях, е имало е пропуск, но когато бабите са сложили пампито накриво :wink:

Мари, аз пропуск или обрив не съм имала от досега ползваните. Основно бяхме на Памперс, най-масови, навсякъде ги има. обаче последните опаковки, не знам дали на такава партида случих, бяха много силно ароматизирани. Някак си не искам да сложа такъв напарфюмиран памперс на такова деликатно място.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #31 -: Ноември 05, 2007, 11:23:34 am »
Здравейте. Успешна седмица на всички. Някой питаше за разходките в студено време. Нашата педиатърка ми беше казала да не извеждам само при дъжд, мъгла и силен вятър, във всякакво друго време с подходящо облекло, нямало проблем.
Памперсите на Памперс много ни пропускаха, когато Мия беше на 6-7 месеца и се случваше да ги ползвам инцидентно -затова не бях доволна. Сега пак й взех от тях, че в аптеката нямаше канбебе, да видим как ще са вече като е голяма. Хъджис не съм ползвала, бях взела едни водоустойчиви уж за морето, ама нищо не попиваха, та не знам кое им беше водоустойчивото.
Вашите по-големи бебоци кръщават ли се с някакви странни имена? Мия от известно време насам отговаря, че се казва -Ама и това си е. С абсолютна последователност и категоричност казва, че е Ама. Много ни е забавна, а тя на моменти чак леко се ядосва, че все я питаме. :lol:
Събота и неделя си поревахме, и аз открих, че имаме още 1 кътник, не съм сигурна, че точно той беше причината, ама чак истерично плачеше на моменти.
<br />[link=http:
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #32 -: Ноември 05, 2007, 12:04:38 pm »
И сега какво излезе... Алекс има обрив на дупето и аз си мислех, че е щото ака почти непръкъснато по малко. В момента сме на Памперс и така като ви слушам леко се притеснявам. Аз бавно и последователно го лекувам, мокрите кърпички не ги ползвам, а само я мия. Сменям често памперсите, поливам я от време на време със смрадлика, мажа я с крем Здраве. И тамън закрепя нещата, и пак се появява.  :( Как да разбера дали е от памперса? Тя е само на кърма и нищо друго.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #33 -: Ноември 05, 2007, 12:06:37 pm »
Sia, вземи от аптеката друг памперс, 3-4 бройки и пробвай с тях.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #34 -: Ноември 05, 2007, 12:08:45 pm »
Ето, че май нашият първи зъб се задава...
Съвсем леко венеца се е разцепил. Засега не проявава признаци на нервност, дано да минем безболезнено и спокойно.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #35 -: Ноември 05, 2007, 12:34:40 pm »
Благодарско за точното наименование на това, което търся.Не знаех, че се казва джобарник.Да, аз точно това търся, но по чужбинските сайтове изглежда доста красиво, докато на нашите е някак си невзрачно.
Аз след дълго чудене се захванах да си го шия сама.
За излизането навън -не помня кой точно питаше вече, но излизаме по всяко време.Няма мъгла, няма вятър, няма дъжд.Реша ли сме навън.Ако се налага с дъждобрана се пазим, а аз с качулка или чадър, но навън ни е супер.В нас е много горещо и тя мрънка и не спи като хората, докато навън е ангелче,само да излезем и заспива и така си кърти по 2-3ч.Гадното обаче е, че сега не става много да седна да си чета на някой пейка както правех преди и обикалям на скорост НСА.
За памперсите аз лично не съм доволна никак от последните Памперс 4-ка.Огромни са и не знам как са мислили диапазона на кг ,за които стават.На Габи като и ги сложа колкото и да се бутам и затягам все изпускат и на всеки памперс е реобличане, затова и смених на Моуфикс.С тях до сега проблем не съм имала и най-готиното е, че държат на много пиш.
Като цяло аз преди да стигна до Мофикс опитах какво ли не.От Кан бебе се изпристи.Нйкакви супер безизвестни в прозрачна опаковка бяха също добри, но реших, че са доста ментеливи.Либеро изпускасхе пълнежа-имаше по дупето от солите на памперса, което не се е случвало с никой друг памперс.Пробвахме Мамя също бях доволна, но освен от магазина под нас не можах да намеря на друго място, а тези почнаха да се унасят с цените.Накрая се спряхме на Мофикса-харесва ми ластика и пасват добре на дупето на Габи, няма много аварии и всички сме доволни.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #36 -: Ноември 05, 2007, 12:41:38 pm »
Ние вече започнахме да си проявяваме характера - не спим, хапем си и двете ръце едновременно, ревем...

Познато ми е от ден-два.....Дали все пак не започват някакви зъбни индикации се чудя? Малки сме, но все пак... Защото си лапаме ръцете, но не смучем, а стръвно ги хапем с долния венец...лигавим се, плюнчим се, ревем...искаме да лапаме и по-точно да хапем всичко.

Весела седмица и от нас с Кристина.

За излизането - и при нас е студено, но имам едно холандско одеяло от еленска вълна, смятам да изолирам количката с него, пъхам я в космонавта, слагам предпазителя за вятър и я засилвам с баща и навън, че тогава сънят идва най-бързо и е най-сладък. А и аз мога да посвърша това онова.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #37 -: Ноември 05, 2007, 12:46:13 pm »
И аz да кажа zа иzлиzането. НиЩо че вали, раzходете децата. Облечете ги подходяЩо, хоп в количката, вzемете един чадър и обиколете квартала (няколко пъти). Макар че са толкова сладки не са от zахар, няма да се раzтопят  :D. А zа мъглата (когато има), ми иzчакайте да се вдигне и пак се раzходете. Иzвеждайте след обяд, когато обикновено са най-високи Т°.
То по тая логика децата в по-студените страни все във вкъЩи трябва да си стоят  :P.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #38 -: Ноември 05, 2007, 12:49:39 pm »
Силви, излизате във всяко време, но сте на годинка вече, а ние едва навършихме 2 месеца - незнам в силен вятър дали е удачно да я изкарвам навън, освен на терасата!

А относно зъбите - на моя племенник първият зъб му излезе на 4 месеца :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #39 -: Ноември 05, 2007, 12:50:15 pm »
И сега какво излезе... Алекс има обрив на дупето и аз си мислех, че е щото ака почти непръкъснато по малко. В момента сме на Памперс и така като ви слушам леко се притеснявам. Аз бавно и последователно го лекувам, мокрите кърпички не ги ползвам, а само я мия. Сменям често памперсите, поливам я от време на време със смрадлика, мажа я с крем Здраве. И тамън закрепя нещата, и пак се появява.  :( Как да разбера дали е от памперса? Тя е само на кърма и нищо друго.

Сия, и ние бяхме много зле, пробвах и аз с какво ли не, крем Здраве, смяна на памперсите.....Предполагам, че при нас беше от преминаването от кърма на АМ, защото точно тогава се подсече. Една фармацефтка ми препоръча един крем, но е лекарствен, тя го слагала на негното дете, което до кръв се е подсичало - Имазол. Съдържа Клотримазол 1%, консултирай се ако искаш с твоята педиатърка. Този крем е Швейцарски и е специално за под бебешки пелени, когато е подсечено. Маже се два пъти дневно - сутрин и вечер. На Кристина и мина точно за два дни. Много съм доволна. Терапията продължава две седмици, профилактично. Иначе през останалото време си мажа с Пенатен крем и слагам пудра.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #40 -: Ноември 05, 2007, 13:22:14 pm »
lady_11,това с опаковката и таткото в магазина много ми хареса.
Иначе Памперс не ми пропускат,но ми се струват прекалено ароматизирани.
Дайте съвет-сега сме на 12дена,от 2 дена отварям широко прозореца в стаята и стоим с бебо до прозореца по 5мин.,днеска ми се иска да го изкарам на терасата за 5мин.Дали е разумно,нещо не мога да преценя времето?
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #41 -: Ноември 05, 2007, 13:47:53 pm »
Здравейте и от нас! Спокойна седмица за всички, много да са здрави бебетата,
и мамите спокойни. Благодаря на всички за пожеланията, ето малко да се почерпите

Мари_Пз, честита месечинка и на вас, да е здрава и послушна Стилияна.

Относно памперсите да ви питам. От както се е родила Рая, има предпочитания да спи на дясната страна, и съответно е мокра почти всеки ден под ръката, надолу по кръста та до дупето. Мислите ли, че е от памперса/ползвам Памперс/ или аз не го слагам като хората :oops: И друго, смятате ли, че е проблем спането основно на една страна? Благодаря ви!

Баксиса, можеш спокойно да го облечеш подходящо и да поседи, даже повече от 5 минути, 15-20 мин. например, и увеличаваш после всеки ден.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #42 -: Ноември 05, 2007, 13:50:58 pm »
Честити месечинки на малките сладурковци :D

Наде, Деси спеше пък само на ляво като беше по-малка, не мисля че е проблем.
За излизането и ние сме все навън, защото в къщи не се издържа, само да няма мъгла и да не вали проливен дъжд :lol:
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #43 -: Ноември 05, 2007, 13:54:13 pm »
Надин и при нас се получаваше същото, от памперса е, не го слагаш погрешно :wink:
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #44 -: Ноември 05, 2007, 14:02:32 pm »
Цвети не е сигурно, че не го слага погрешно. И ние сме с такива от първия ден и нямаме пропуски :wink:
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #45 -: Ноември 05, 2007, 14:09:51 pm »
Весела седмичка и от нас!!!
Само хубави неща да се случват!!!
Честита месечинка на Стилияна!!! :D


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #46 -: Ноември 05, 2007, 14:10:33 pm »
И аз ползвам Памперс от самото начало и досега нямам никакви забележки.Ама знае ли човек :ask:
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #47 -: Ноември 05, 2007, 15:04:13 pm »
Силви, излизате във всяко време, но сте на годинка вече, а ние едва навършихме 2 месеца - незнам в силен вятър дали е удачно да я изкарвам навън, освен на терасата!


Мари, аз също се съобразявах с времето, когато бяхме малки.
Но не може да чакаш само ясни дни или съвсем без вятър, ако има вятър, просто я облечи и направи така, че да е завет в количката, но излезте! И ти сама ще прецениш на място колко време да стоите. Когато времемто беше по-лошо просто стояхме по-малко.
Ако вече е много ветровито, то и на теб самата няма да ти е приятно навън, какво остава за бебето.
Ние например, преди 2 часа трябваше да излизаме, но аз се отказах, защото заваля, предпочетох да изчакам. По софийските разбити улици вариантът да буташ количка с една ръка и да държиш чадър с другата, хич не е удачен. Танче, по немско сигурно е по-цивилизовано, ма у нас... :wink:
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #48 -: Ноември 05, 2007, 15:05:08 pm »
Уверете се, че слагате памперсите правилно. И ние имахме точно такова изтичане, което се оказа, че в бързината не слагам памперса добре.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #49 -: Ноември 05, 2007, 15:11:41 pm »
ИМенно защото вятърът е толкова силен, че нямам желание всичкия боклук от улиците да е в количката, затова се чудя :lol:
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #50 -: Ноември 05, 2007, 15:15:11 pm »
Мари, в такъв случай просто няма смисъл :wink:
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #51 -: Ноември 05, 2007, 15:31:32 pm »
И аз ползвам Памперс и е имало много единични случаи на пропускане и то най-вече когато е дошло време да минавам на следващ размер. Така че гледайте дали ви съответства размера, не само на кг, а гледайте и как стои ластика около крачетата, дали не е хлабав или да стяга.

Да ви се похвалим с първо зъбче. На 30 окт изби и вчера вече се показа цялото. Вече си имам едно малко зайченце вкъщи.

Мацо, ако вятърът в Пз е като Пд. Просто не смей да изкарваш детето. Тук са такива прахоляци, че най-много да му се напълнят на детето очите, да не говорим и за хвърчащите листа.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #52 -: Ноември 05, 2007, 15:45:15 pm »
Аz пак zа раzходките... Само като идея ако много ви се раzхожда, или пък имате неотложен ангажимент а е много ветровито, то освен да облечете добре детето, сложете и дъждобрана на количката. Да не ви пука, че някой може да ви иzгледа особено. Паzи чудесно от вятъра.
Това раzбира се само ако се налага, в противен случай стойте си в къЩи.
 
Само като любопитна информация - аz иzвеждах Мелани на 4 месеца на -7°С  :P.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #53 -: Ноември 05, 2007, 15:50:18 pm »
Таня, аз веднъж пробвах с дъждобран  :lol:, ама вятърът духаше насреща и само го запряташе и аз бутах количката с корем, а с ръцете придържах дъждобрана.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #54 -: Ноември 05, 2007, 16:07:37 pm »
Здравейте и от нас!
Честита месечинка на Стилияна! Мари мерси за почерпката! :)

Кога успяхте да изпишете толкова, явно вашите бебоци слушкат и спинкат. Ние се будим на половин час и се дерем, явно ни почнаха коликите. Взех и капки дано и минат...
За памперсите, в началото бяхме на Либеро и много пропускаха (евентуално не съм ги слагала правилно), сега сме на Памперс и няма пропуск за сега...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #55 -: Ноември 05, 2007, 16:57:50 pm »
Като подхванахте темата за памперсите и аз да споделя, че имам същия проблем като при Надето. Само че при мен се случва на Мишко от ляво. Е, не често, да кажем 4-5 пъти досега. Слагам внимателно памперса, даже се страхувам да не го стягам прекалено, и пак изтича. Даже си мислех, че пишлето му стърчи наляво :wink: ама щом и мацките се напишкват, явно от друго ще да е  :lol:.
Иначе да ви питам, засега ползваме най-малкия размер от 2 до 5кг. на Памперс, но залязвам, че на Хриско му се зачервяват горе крачетата, дали много го стягам, или вече е за следващия размер? Пробвах втори размер, но пък протече. Та как да предценя кога са за следващия размер, и значи ли това, че като пише, че първи номер е до 5кг, мога да ги ползвам до тогава :oops:? Благодаря ви!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #56 -: Ноември 05, 2007, 17:05:22 pm »
Иначе да ви питам, засега ползваме най-малкия размер от 2 до 5кг. на Памперс, но залязвам, че на Хриско му се зачервяват горе крачетата, дали много го стягам, или вече е за следващия размер? Пробвах втори размер, но пък протече. Та как да предценя кога са за следващия размер, и значи ли това, че като пише, че първи номер е до 5кг, мога да ги ползвам до тогава :oops:? Благодаря ви![/b]

Каси, Симона й слагам на следващия размер винаги много преди да мине горната граница на стария.
Просто с практиката установих, че така й е по-удобно.
Например, 3ката на Памперс, дето е 4-9кг, започна да й зачервява горе на крачетата, когато беше малко под 7кг! Съответно купих 4ка, вярно малко голяма ми изглеждаше в началото, но зачервяванията изчезнаха. И с по-предните размери си спомням, че пак така беше.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #57 -: Ноември 05, 2007, 17:14:29 pm »
Иначе да ви питам, засега ползваме най-малкия размер от 2 до 5кг. на Памперс, но залязвам, че на Хриско му се зачервяват горе крачетата, дали много го стягам, или вече е за следващия размер? Пробвах втори размер, но пък протече. Та как да предценя кога са за следващия размер, и значи ли това, че като пише, че първи номер е до 5кг, мога да ги ползвам до тогава :oops:? Благодаря ви![/b]

Каси, Симона й слагам на следващия размер винаги много преди да мине горната граница на стария.
Просто с практиката установих, че така й е по-удобно.
Например, 3ката на Памперс, дето е 4-9кг, започна да й зачервява горе на крачетата, когато беше малко под 7кг! Съответно купих 4ка, вярно малко голяма ми изглеждаше в началото, но зачервяванията изчезнаха. И с по-предните размери си спомням, че пак така беше.


Kassi, аз процедирам по същия начин като Цвети с размерите. Не чакам да сме точно на килограми за следващия р-р и ми е по-удобно и на детето забелязвам. А и от височината/дължината на бебето зависи предполагам.
Пробвах памперсите на Билла - клевър - не са лоши, но гела, който е вътре става някак си н а топка и не е удобно. На нас за сега като качество най ни допадат Канбебе, а и като цена не е зле.

Относно пропускането - и като бяхме с Памперс, не ни е пропускало като се напишка нито веднъж, само няколко пъти като се наака, но тогава проблема беше в количеството, затова се убедете, че слагате добре, изваждайте дантелката около крачето, аз в началото не бях забелязала дантелката около крачето и тя се набръчкваше и от там се получаваха зачервявания и отпечатъци.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #58 -: Ноември 05, 2007, 17:19:34 pm »
Здравейте и от нас. От седмица нямам никакво време. Моника вече има 6 зъба и седми страшно я тормози. В същото време на 31.10 взе че проходи. Изведнъж се пусна и направи почти 10 крачки 8O. И така, сега иска само това да прави, да не говорим че не спи от зъбите и е страшно изнервена. Днес е ревала в истерия около 1 час. Та имам и проект един да завърша и купона е на 6 както винаги. Поздрави и весели празници.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #59 -: Ноември 05, 2007, 19:37:30 pm »
И ние сме на Памперс от 2 до 5 кг.Пропуска,но това било нормално при момчетата.Иначе ми харесват.Не са много ароматизирани и лепенките са добри.
Гери,и при нас започнаха коликите.Много жална работа.Да го гледаш детето как се мъчи и да не можеш да го облекчиш :(.Ти какви капки даваш?А друго освен капките мога ли да давам?Чайчето четох,че е за след 2 месеца,та се чудя.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #60 -: Ноември 05, 2007, 19:38:39 pm »
Честито,Лиде! :lol:
И мойто диване иска да ходи,ама само се държи за мебелите и сяда по дупе/засега/ :lol:
За памперсите-Хъджис са фалшименто,затова и такава цена,та и кърпички дават,също и Либеро/пускат от памука по цялото дупе/.Така,че сме на добрите стари Памперси :lol:
За разходките,ами мотаме сме в Моловете,там поне е топличко.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #61 -: Ноември 05, 2007, 19:52:25 pm »
Момичета,
някой да позлва Нутрилон Комфорт? Защо така са го спряли от внос и сега ми пробутват Аптамил вместо него? Някой има ли инфо? Сутринта звънях на фирмата-вносител: на едно и също място се правили, било едно към едно, да съм взимала него... Да, ама Нутрилон Комфорта е хипоалергенно, а на Аптамил не пише такова нещо...
Много бременни момичета и мнгоо здрави дечица!
Alexandra
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #62 -: Ноември 05, 2007, 19:55:52 pm »
И аз за млеката да питам и по специално тези, които ползват Аптамил. Видях, че има вариант Аптамил Комфорт, пише "за лесно храносмилане" или нещо от рода. Кога се използва?

Лиде, честити първи 10 крачки :D
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #63 -: Ноември 05, 2007, 20:02:07 pm »
И аз за млеката да питам и по специално тези, които ползват Аптамил. Видях, че има вариант Аптамил Комфорт, пише "за лесно храносмилане" или нещо от рода. Кога се използва?


Когато бебенцето е с по-тежки колики, оригнички, повръщания...Ние затова сме на Нитрилон Комфорт, ама явно няма да го внасят повече и сега ме насочват към Аптамил, само дето Аптамила не е хипоалергенен...
Alexandra
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #64 -: Ноември 05, 2007, 20:27:09 pm »
Таня, аз веднъж пробвах с дъждобран  :lol:, ама вятърът духаше насреща и само го запряташе и аз бутах количката с корем, а с ръцете придържах дъждобрана.
Явно пак опира до качеството на количките и аксесоарите към тях  :(.

Мари,
zаЩо не смениШ с друга марка ХАМ? Те всички имат малко кисел вкус и би трябвало да няма проблем с адаптирането на детето.
« Последна редакция: Ноември 05, 2007, 20:29:38 pm от tanja »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #65 -: Ноември 05, 2007, 20:55:29 pm »
Лиде, честити ходещи крачета.
Стефи постоянно иска да пълзи и да се докопа до място, където да се изправи, аха аха се ослушва да се пусне, ама я е страх, и нормално на 8 месеца сме още.
Иначе можем вече да даваме боц, чупим пръсти на Хей ръчички, и викаме като индианче, като й потупвам устичката. Веселба.
аааа, и днес въведох прословутия глутен с 1/2 бисквита Плазмон натурална, одобри се
« Последна редакция: Ноември 05, 2007, 22:26:55 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #66 -: Ноември 05, 2007, 22:22:15 pm »
:D.
Мари,аз ползвам нутрилион-комфорт,имам 1 кутия от метро.То,МОЙТО НЕ ГО ЯДЕ,ама така за резерва.
Иначе,другия вариант е Фризовом,то е добро.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #67 -: Ноември 05, 2007, 22:28:12 pm »
Да, ама Нутрилон Комфорта е хипоалергенно, а на Аптамил не пише такова нещо...

ох, това го писах вече, мисля. не е хипоалергенно мляко Нутрилон Комфорт.
ако искаш хипоалергенно (има ли причина за това?), такива у нас са НАН ХА, Хип ХА, Фризо ХА и Милумил ХА.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #68 -: Ноември 05, 2007, 22:31:01 pm »
И ние сме на Памперс от 2 до 5 кг.Пропуска,но това било нормално при момчетата.

не, не е нормално.
вероятно не слагате правилно памперса или го сменяте по-рядко, а детето пишка много.
аз ползвам само Памперс, минала съм през всички размери, момче имам, но пропускане досега съм имала не повече от общо 7-8 пъти за една година и 4 месеца.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #69 -: Ноември 05, 2007, 22:51:19 pm »
Момичета,
някой да позлва Нутрилон Комфорт? Защо така са го спряли от внос и сега ми пробутват Аптамил вместо него? Някой има ли инфо? Сутринта звънях на фирмата-вносител: на едно и също място се правили, било едно към едно, да съм взимала него... Да, ама Нутрилон Комфорта е хипоалергенно, а на Аптамил не пише такова нещо...
Много бременни момичета и мнгоо здрави дечица!

Айде сега ново двайсе! Магазина до нас е пълен с Нутрилон, Нутрилон Комфорт, а Аптамил няма. Бил спрян вноса, казаха в 3 магазина. Вече ми е трудно да ги разбирам тия фирми. Защо аз съм против Аптамила - вече ще стане година как блъскам тия шишета нагоре-надолу, загрявам, после охлаждам водата... И все има бучки. От родилния дом я захраниха с Нутрилон и аз продължих първия месец с него, но по едно време взе да го плюе, педиатърката препоръча Аптамил, щото вкуса му бил близък до кърмата. Вие как го разбивате тоя Аптамил, бе хора?! Писна ми да разтварям в едно шише, да прецеждам в друго. Сега се чудя с какво да го сменя това мляко. За след годинка, гледам, нов Аптамил има - имунофортис, ама и той ще е като предишните сигурно.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #70 -: Ноември 05, 2007, 22:54:51 pm »
Боровинчо, аз по принцип не съм имала проблеми с Аптамила. Ама аз така правя - имам си загрята вода и студена в каната. Слагам по около 100 мл в шишето от горещата вода, после добавям до дозата от студената. Слагам количеството мляко и на моите шишета има една капачка между биберона и самото шише. Като го разтръскам, то се удря и в капачката и се разбива. Малко пяна има, ама тя улегва бързо после.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #71 -: Ноември 05, 2007, 23:01:01 pm »
Да, ама Нутрилон Комфорта е хипоалергенно, а на Аптамил не пише такова нещо...

ох, това го писах вече, мисля. не е хипоалергенно мляко Нутрилон Комфорт.
ако искаш хипоалергенно (има ли причина за това?), такива у нас са НАН ХА, Хип ХА, Фризо ХА и Милумил ХА.
Да и аз знам че не е. Само че ако минете от Нутрилон на Аптамил, бъди готова да се отхвърли тотално. При нас стана точно това. Като след това отказа и Нутрилона. Дано естествено при вас няма такъв проблем.
А и много ми е чудно като казвате че Памперс ви пропускат и са силно ароматизирани. Незнам от къде ги купувате, аз имам роднина който работи в склада на Бебелан и ми взима голям пакет от там. Да ви кажа нито ми е пропуснал, нито сме се обринали, нито е бил ароматизиран. Да не са пуснали ментета?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #72 -: Ноември 05, 2007, 23:04:03 pm »
Тц, новите памперси са си ароматизирани- в Метро всички са такива.
Те напоследък ПГ се уляха с тези аромати.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #73 -: Ноември 05, 2007, 23:10:18 pm »
Ами аз взех последно два пакета голями и имам повече от полвината от единя, но до края на месеца ще взема пак и ще видя. не съм привърженик на ароматизирани кърпи, памперси и тем подобни екстри. Ако найстина новия внос е така ще ги сменя. Междо другото тези Плей който съседката донесе биват, но не съм ги виждала никъде. Тя пък ги е купила от друг склад, но не знам точно къде се намира.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #74 -: Ноември 05, 2007, 23:11:16 pm »
Боровинчо, аз по принцип не съм имала проблеми с Аптамила. Ама аз така правя - имам си загрята вода и студена в каната. Слагам по около 100 мл в шишето от горещата вода, после добавям до дозата от студената. Слагам количеството мляко и на моите шишета има една капачка между биберона и самото шише. Като го разтръскам, то се удря и в капачката и се разбива. Малко пяна има, ама тя улегва бързо после.

И 7 мерителни лъжички ти се разтварят в 100 мл вода 8O?! Как го правиш тоя фокус?
Вярваш ли ми, минимум 5 минути е разбиването (яростно!) и пак на цедката има 3-4 маслени топчета, които ако не махна засядат. Ще пробвам като теб още утре! Все имах едни подозрения, че не правя нещо както трябва, щото не съм прочела някой да се е оплакал. Около мен бебетата са на Фризолак и няма с кой да сравня положението. При бебка пяната се получава като почне да яде, и расте ли расте, гъста мрежа изпълва половината шише накрая. Сигурно и тука нещо не правя както трябва. Иначе никак не ми се сменя млякото, много си го харесва детето.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #75 -: Ноември 05, 2007, 23:18:50 pm »
Боровинке,ми сменете го този Аптамил,на мен изобщо не ми се харесва,нашто Фризо се разтваря и в ледена вода,Нутрилиона също.
Мари,нутрилион -комфорт ,не е хипоалергенно,а против повръщане.Това повръщането се изживява към 5тия месец спира.
Гане,ми ,ако си навън,откъде каната с топлата вода,а?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #76 -: Ноември 05, 2007, 23:21:02 pm »
морки, ти не кърмеше ли бре  8O
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #77 -: Ноември 05, 2007, 23:45:11 pm »
Весела, спокойна и здрава седмица и от нас.

Моята г-ца Дара днес навърши 4ри месеца.

От миналата седмица сме озъбени :D. Излезе първото зъбче, на 3мес и 25 дена. Видях го случайно, вечерта докато ми се хилеше :D. Разбрах обаче каква е била причината да не спи спокойно предните две вечери.
Това е долу първи ляв, вярно ли е, че съвсем скоро можем да очакваме и десния първи да  се покаже. Тя се роди междудругото така, с подуто венче на долните 2 предни зъба.

Мари, Аптамил има и ХА, поне в Германия. Ние бяхме отначало с него.

Момичета, Дара имаше период, в който получаваше на няколко пъти някакъв обрив точно в областта под пелената, тогава бяхме с Памперс, много ситни пъпчици, които се сливат и става червено, Мазах я със съответната цинкова паста, която лекаря предписа, спрях всякакви помади, мокри кърпички и т. н., смених пелените, ползваме, една марка на местната немска верига дрогерии, върнах постепенно всички предишни неща, които съм ползвала, с изключение на Памперс,.... обрива не се е появявал. За мен причината си остава в Памперс???? Сега дори си мислех дали да не пробвам отново с тях, но пък що ли да си правя експерименти с детето.

Относно спането на една страна, Дара спи по гръб, но почти винаги, и спейки, и бодувайки си държи главичката предимно на ляво. На мене разбира се нямаше да ми направи впечатление, ако двама педиатри не ми го споменаха като проблем. Последиците били на по-късен етап, болки във врата, изкривяванв на глават и др.
По този повод ще ходим сега на специална гимнастика и масажи, остеопатия се казва, в Германия е много разпространено, особено за бебета. Обещават, че ще помогне, ще видим, ще докладвам.
Просто искам да ви изостря вниманието, ако забележите нещо такова при вашите деца, да се поинтерисувате при педиатърът.

Поздрави

Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #78 -: Ноември 05, 2007, 23:57:59 pm »
Ох извинявам се, ще пиша отново :D, сега прочетох за неволите ви с Аптамила. Ние сме с Аптамил, от раждането на Дара.
Загрявам водата до ок. 50 гр в микровълновата, изсипвам праха и поразклащам шишето както се правеше едно време по химия :D. Е, вярвайте ми, много лесно се разтваря, не остава бучица. За разлика от Хумана и Лактана, които пробвахме еднократно.

Сега започвам да се замислям, дали има разлика в Аптамила продаван в Бг и в Де???

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #79 -: Ноември 06, 2007, 00:28:31 am »
Боровинчо, аз по принцип не съм имала проблеми с Аптамила. Ама аз така правя - имам си загрята вода и студена в каната. Слагам по около 100 мл в шишето от горещата вода, после добавям до дозата от студената. Слагам количеството мляко и на моите шишета има една капачка между биберона и самото шише. Като го разтръскам, то се удря и в капачката и се разбива. Малко пяна има, ама тя улегва бързо после.

И 7 мерителни лъжички ти се разтварят в 100 мл вода 8O?! Как го правиш тоя фокус?
Вярваш ли ми, минимум 5 минути е разбиването (яростно!) и пак на цедката има 3-4 маслени топчета, които ако не махна засядат. Ще пробвам като теб още утре! Все имах едни подозрения, че не правя нещо както трябва, щото не съм прочела някой да се е оплакал. Около мен бебетата са на Фризолак и няма с кой да сравня положението. При бебка пяната се получава като почне да яде, и расте ли расте, гъста мрежа изпълва половината шише накрая. Сигурно и тука нещо не правя както трябва. Иначе никак не ми се сменя млякото, много си го харесва детето.
Ох, не бе мило, не си ме разбрала. :? Аз понеже не ти знам дозата и затова така обяснявах. Та значи аз имам два начина на приготвяне - 1ви - слагам 100 мл. от врялата вода, след това добавям от студената до 210 мл. и след това слагам 7 мерителни лъжички и го разтръсквам. До сега само с едно мляко ми е ставало така на бучки и това е ХА-то на Нестле. 2ри вариант е - слагам пак същото количество топла вода, после добавям 3 или 4 мерителни лъжички от млякото, разбивам и след това добавям хладката вода и останалите мерителни лъжици. До сега не сме имали проблеми. А и не го бий толкова яростно, може и по-леко, просто по-продължително време трябва да се разбива. Аз хем слагам и плазмонка вътре и всичко се разтваря.
А между другото в последно време правя водата около 220 мл, за да съм сигурна, че всичко се разтваря и съм доста по-спокойна така :)
Морки, и навън, и вътре не съм имала проблеми с каквато и вода да го правя. Само че като съм навън не давам с вряла вода мляко.
Бени, няма разлика в млеката между ДЕ и БГ. Поне това съм го пробвала. Само има определени млека, които не можеш да откриеш и си търсиш заместители, които не винаги се ядат от детето.
Честити месечинки на Рая, На Стиляна и на Дара! Да са ви живи и здрави и много да слушат!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #80 -: Ноември 06, 2007, 00:36:13 am »
Лека нова седмичка момичета,

Аз имам едно въпросче, което може и да е глупаво, но ме тормози. Става въпрос за използването на почистващите препарати по време на бременност. Рових се из Гугъл търсих информация и на повечето места прочетох че не вредят на плода ако се спазват някои условия като например докато чистиш да си на отворени прозорци или добре вентилирано помещение, да използваш ръкавици докато чистиш и т.н. И тук е моя въпрос, аз си зпазвам всички условиа, а и не използвам толкова много препарати, само за почистване на банята и дървения под, обаче никога през живота си не съм използвала ръкавици докато чистя и сега неизползвам, просто немога, мъчила съм се хиляди пъти и немога. Взех да се притеснявам, това че неизползвам ръкавици докато чистя а чистя с голи ръце, може ли да навреди по някакъв начин на плода? Знам че кожата попива всичко много лесно и това взе да ме гложди от вътре. Възможно ли е за това че бъркам с голи ръце в разтвора от препарат и вода и така чистя да навредя на бебо? Това което знам е че мога да си докарам зачервяване и алергии по моята кожа, но не ме бърка толкова, аз се тревожа за бебето дали има някакво влияние.
Ще се радвам на споделени мнения момичета, как чистите вие и знаете ли нещо по въпроса?
Благодаря ви предварително.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #81 -: Ноември 06, 2007, 08:41:57 am »
До последно съм си чистила със същите препарати, с които и преди да забременея /Доместос, Мистър Пропър/, даже в деня преди да родя се нанесохме в новото жилище- и няма начин, кой да чисти. След като родих, пак си чистя с препарати, само че пода например веднъж седмично с препарат, а иначе всеки ден само с вода- да обирам прахоляка. Мебелите- с Пронто, винаги проветрявам.Не чистя с ръкавици- не мога да усещам това, което правя, така че без тях.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #82 -: Ноември 06, 2007, 09:16:14 am »
Их, че сте упоритии...  :P
Цитат
Нутрилон Комфорт 1 Омнео 1-пълноценно, хипоалергенно адаптирано мляко с бифидогенен ефект, за кърмачета от раждането до 6-ия месец.
Ай, сега ще мирясате ли?

Иди ги разбери тез хора-кое момиче се обади, че при тях нямало Аптамил? Ми вчера им звънях-нямало вече да имало Нутрилон Комфорт, на негово място щяло да имало Аптамил. То и Аптамила е продукт на Нутрисиа, ама все пак си е друго...Ми сега какво да правя се пита в задачата? Ще минем на обикновения Нутрилон. Нямаме причина засега за хипоалергенното, просто в Чехия ми казаха да купя такова като започвахме и аз от там карам по инерция. На всичко отгоре Али кара първа настинка-кашля и киха, а сега и мляко ново ще давам...Милото ми детенце...

За памперсите-и на мен само 2-3 пъти са ми пропускали. Или не са затегнати добре, или не са сменяни достатъчно често, или детето извънредно много е пишкало.

Друго какво да ви кажа: с майка ми водим борба-да не съм извеждала детето. Цяла зима в апартамента ли ще седим, как я смята тази жена...Ей заради мен било настинало, щото го водя по обедни разходки...Хората в Англия в дъжд и вятър си разхождат децата, ние тука-затворнички в къщи. Сега, гузна и объркана, седя и треперя да не вдигне температура и дано да овладеем нещата в самото начало.
Alexandra
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #83 -: Ноември 06, 2007, 09:22:38 am »
Marie,даваш ли й нещо за кашлянето и кихането?Днеска следобед сме на ваксина и ще питам моята педиатърка.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #84 -: Ноември 06, 2007, 09:23:57 am »
Ние също не сме дигали температура, ама малко кихаме.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #85 -: Ноември 06, 2007, 09:30:13 am »
Привет от нас! Много сте изписали за един ден!

Ние се гледме до обяд, след обед съм на работа! Днес каката тръгна най-после да у-ще и съм много щастлива - тази стачка ме изтормози - нарушаваше чувството ми за ред, честно казано! Много се проточи и изроди! От другата седмица започвам да ходя на работа сутрин, за да взимам Лора от у-ще!

Надявам се всички да са добре, честити месечинки на малките бебоци!

Мини, ще извеждаш, разбира се, при дъжд и мъгла само недей, макар че за дъжд има дъждобрани и стига да не вали силно - защо не! Дано нищо ви няма!
« Последна редакция: Ноември 06, 2007, 09:32:21 am от venus_melena »
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #86 -: Ноември 06, 2007, 09:36:57 am »
Marie,даваш ли й нещо за кашлянето и кихането?Днеска следобед сме на ваксина и ще питам моята педиатърка.

Давам. Снощи идва педиатърката ни-Проспан, Нурофен за всеки случай и Есберитокс, уж да го пресечем от сега.
Alexandra
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #87 -: Ноември 06, 2007, 09:39:45 am »
То и Аптамила е продукт на Нутрисиа, ама все пак си е друго...

Аптамила нали е на Милупа?...
Ние АМ само Аптамил сме пили, започнахме към 5ти месец още докато кърмех и сега сме само на него. Прие се безрезервно, веднага, не е имало проблем. Ставало ми е на бучки само ако водата е много гореща! Боровинчо, да не би това да е проблема? Ако пък е хладка, пак има вероятност да не се разтвори добре, въпреки че по стечение на обстоятелствата и в хладка съм го разтваряла без проблем. Трябва да е топла, около 50-60градуса. Аз държа вода с тази температура в термос. Когато сме навън просто си вземам термоса с нас в раницата. Изглежда сложно, но всъщност не чак толкова, въпрос на организация.
Но такова нещо да се налага да прецеждам бучки...пробвай да варираш малко с температурата на водата.

За памперсите на Памперс, аз мисля, че новите партиди ще са вече такива артоматизиране, Лиде, може би все още попадаш на стари запаси. Смених ги поради тази причина, сега сме на Дайперс, не миришат на нищо.

Някой питаше за ръкавиците -  аз трудно им свикнах, точно като Мини не усещам какво пипам, какво върша, чинии пък да измия с ръкавици - абсурд, но е въпрос на навик и мисля, че е по-добре с тях.

Мари, моят принцип за извеждането е, че няма да изведа само при много лошо време, такова дето на мен ще ми е много неприятно да съм навън, какво остава за бебето. Все пак има дрехи и за студено време :wink:
« Последна редакция: Ноември 06, 2007, 09:43:00 am от tzvetenze »
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #88 -: Ноември 06, 2007, 09:42:36 am »
Marie,благодаря.Днеска ще видим какво ще каже педиатърката ни.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #89 -: Ноември 06, 2007, 09:49:27 am »
То и Аптамила е продукт на Нутрисиа, ама все пак си е друго...

Аптамила нали е на Милупа?...

В сайта им най-отдолу пише: "собственост на Нутрисиа". Отделно търговеца, с когото разгоиварях вчера, каза, че и двете млека се правели в един и същи завод. Явно е един производител- различни марки.
Alexandra
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #90 -: Ноември 06, 2007, 11:09:58 am »
Момичета, знам, че коментирахте, но не го намерих - та през колко време трябва да сменяме залъгалките на бебетата?
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #91 -: Ноември 06, 2007, 11:12:35 am »
Заради работата на мъжа ми трябваШе да се преместим в Англия (zа иzвестно време) и се наложи да сменя АМ на детето, че наШата марка не я продаваха в UK. Само АМ на Хип ги продаваха в немско, английско и българско. Раzлика в АМ имаШе и то голяма. ОбЩото в трите млека беШе само марката  :lol:. Това само като инфо, че една и съЩа марка, проиzведена в раzличните страни е раzлична  8O.

Маrie,
относно раzходките - не слуШай майка ти. Мелани е на година и до сега е боледувала само 1 път и то когато си бяхме в БГ, пролетта. Конюнктивит. Не сме имали никога zапуШено носле, а Т° сме вдигали само покрай ваксините. Раzходка сме пропуснали само в много редки случаи (и то не zаради времето). Раzходката zакалява, а не стоенето в къЩи!

За чистенето - ако има неЩо дребно zа чистене карам беz ръкавици, но със силни препарати не мога беz тях, ставам на рани (имам алергия). Не zнам дали вреди на бебето, но опитай да чистиШ с онеzи тънките ръкавици, с тях се усеЩа какво и как пипаШ. А и се свиква. И аz в началото не усеЩах , но после някак си добих рутина.

Албена,
честито ви zъбче и дано терапията помогне бърzо и е приятна zа детето.

На всички бебоци с месечинки да им е честито и не прекаляват с млякото  :lol: :lol: :lol:!

Лиде, честито ви прохождане  :D!

Mариянче,
на 2-3 месеца  :D.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #92 -: Ноември 06, 2007, 11:27:49 am »
Боровинчо, и ние не сме имали досега проблем с разтвараянето на аптамила. И аз обикновено държа по-гореща вода в термос и студена, но преварена в друг съд и ги смесвам когато се налага. Така, относно вноса. Имаше проблем с вноса на аптамил 3 -изненадаха ме 1 вечер в седем и половина, връщайки се от работа и обиколих целия квартал и никъде нямаше, та взех тогава аптамил 2 да спасим положението. На следващия ден бясна се обадих на вносителите и ги питах как може така, не знаят ли, че има бебета дето не приемат току така смяна -добре, че моето не е от тях, ама все пак, обаче те бяха супер любезни, даже ми предложиха останали кутий да взема и така. Оказа се, че има нов дизайн, нова опаковка и естествено нова цена на тройката. Вече го има навсякъде в София. По-прахообразен е от предишния и мирише по-хубаво, а и пише, че е за деца над 12 месеца -предишният беше след 8 месеца.
Последният пакет на Памперс наистина са ароматизирани, не силно, но се усеща, засега нямаме реакции от тази екстра, дано и да няма.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #93 -: Ноември 06, 2007, 11:53:31 am »
Marie, ето ти линк към руския сайт на Нутриция с обяснение за млякото Нутрилон Комфорт:
http://www.nutricia.ru/ru/products/?id=1452&gid=1307

Полноценная смесь для здоровых детей. Предупреждает и устраняет колики, запоры, срыгивания, нормализует микрофлору кишечника.

Дополнительная защита организма:

Первый выбор при невозможности грудного вскармливания для предупреждения и устранения явлений пищеварительного дискомфорта
С пребиотическими волокнами, обеспечивающими естественную защиту малыша
Легко переваривается
Обогащено селеном, таурином, ß-каротином, витамином D
Ассортимент Nutrilon соответствует стадиям развития Вашего ребенка и включает смесь:

Nutrilon Comfort 2 – для детей c 6 месяцев


на твоята красавица наистина не й трябва хипоалергенно мляко изобщо.

Аптамил е продукт на фирмата Milupa, не е на Nutricia.

в никакъв случай не се подвеждай да не разхождаш детето! педиатрите препоръчват да не се излиза само при дъжд, мъгла, много силен вятър и температури под минус 5 градуса Целзий.
чистият въздух е не само закаляване, но и профилактика на рахита, имайте предвид това!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #94 -: Ноември 06, 2007, 12:23:36 pm »
Добре де, за Аптамила - новата тройка - след 12 мес, старата двойка - от 4 до 8месеца. Ние от 8 до 12 какво да ядем тогаз :lol: :lol: Т
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #95 -: Ноември 06, 2007, 12:24:34 pm »
пърДжоли  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #96 -: Ноември 06, 2007, 13:01:56 pm »
Добре де, за Аптамила - новата тройка - след 12 мес, старата двойка - от 4 до 8месеца. Ние от 8 до 12 какво да ядем тогаз :lol: :lol: Т
Цветенце, карай си с двойката бе :wink: Ние например пием сутрин 3ка, щото нали сме големи, която е от 8 месеца нататък, а вечер пием мляко от бутилки на Милупа, което е за 1+.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #97 -: Ноември 06, 2007, 13:27:47 pm »
Има нов Аптамил 2, в метални кутии, който е до 12 месеца.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #98 -: Ноември 06, 2007, 14:23:14 pm »
Има нов Аптамил 2, в метални кутии, който е до 12 месеца.

Къде го, Сърчице??? Търсих - навсякъде стара 1ца и 2ка и нова 3ка.
В метални кутии видях Аптамил комфорт, който беше 1ца и 2ка. Него ли имаш предвид?

Иначе, да, Гане, 2ката си двам, няма да го държа гладно детето :lol:
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #99 -: Ноември 06, 2007, 14:33:43 pm »
Цветенце, ние си пихме двойката до 10-11 месеца. моята педиатърка ми беше казала да минем на тройка, когато забележа, че млякото не я засища дори като увелича количеството и аз последвах този съвет. Сега като беше изчезнала тройката и се наложи да пие двойка, пак й давах колкото си пие -240мл. и нямаше признаци да огладнява по-рано, така че няма проблем явно.
<br />[link=http:
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #100 -: Ноември 06, 2007, 14:59:37 pm »
Момичета, аз да задам един глупав въпрос.  :oops: Може ли да залепя на Малчо лепенката за урина вечерта и утре рано сутринта да я занеса в лабораторията, за да не го будя в 5 часа и да го лепя? Има ли значение колко порции урина изпишква в торбичката?
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #101 -: Ноември 06, 2007, 15:11:08 pm »
Лан, урината се носи до половин-един час максимум.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #102 -: Ноември 06, 2007, 15:18:07 pm »
Благодаря, Васи, ще го будя тогава :(.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #103 -: Ноември 06, 2007, 15:30:05 pm »
Lan, защо ще го будиш в 5? Много рано ми се вижда, той ако се изпишка до 10 мин, къде ще я търсите тази лаборатория толкоз рано, като се има предвид, че до половин-един час е хубаво да се занесе.
Порциите няма как да ги разделиш на такова малко човече, ако имаш предвид първа и средна порция. каквото е изпишкал и колкото - това носиш.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #104 -: Ноември 06, 2007, 15:37:11 pm »
Има нов Аптамил 2, в метални кутии, който е до 12 месеца.

Къде го, Сърчице??? Търсих - навсякъде стара 1ца и 2ка и нова 3ка.
В метални кутии видях Аптамил комфорт, който беше 1ца и 2ка. Него ли имаш предвид?


Тях имах предвид, но не съм ги разглеждала. Аз давам 3-ката, за една седмица минахме на Милумил 3, но откакто заредиха с новия Аптамил 3, се върнахме на него.

Цвете, давай си смело 2-ката, аз давах Аптамил 2 до 11 месеца и половина, въпреки че пишеше, че е до 8 месеца.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #105 -: Ноември 06, 2007, 16:12:21 pm »
Гери,и при нас започнаха коликите.Много жална работа.Да го гледаш детето как се мъчи и да не можеш да го облекчиш :(.Ти какви капки даваш?А друго освен капките мога ли да давам?Чайчето четох,че е за след 2 месеца,та се чудя.

Joshi, давам и Саб Симплекс, но за сега не виждам да има ефект от тия капки. Само като я нося по корем в поза самолет тогава мълчи и успява да заспи макар и не за дълго. Иначе я пробвах с чая на Хип с копър за колики, но тя не пожела да го пие, то честно казано и аз не бих го пила, не ми мирише хубаво...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #106 -: Ноември 06, 2007, 16:23:12 pm »
И аз съм твърдо ЗА разходките, както е писала джам до -5 градуса може да се извеждат децата. Ние едва ли имаме 10 дни да не сме излизала за тази 1 г., е случихме на зима, но дано и тази да е хубава. Днес една мама в парка каза, че и декември месец ще е топъл :D

Пък да ви се похвалим озъбихме се най-накрая, за 25 дни 4 зъба, та сега вече сме със 6, три от долу и три от горе :jump12:

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #107 -: Ноември 06, 2007, 17:16:45 pm »
То разходката е и ЗА МАЙКАТА. Аз, в дните, в които по стечение на обстоятелствата или много лошо време, не сме излизали, вечер се чувствам изнервена и някак по-уморена.
Имаме си маршрут - не прекосим ли от край до край Борисовата Градина, не мирясваме :lol: Ако е по-лошо времемто, с изгледи да завали, посещаваме една квартална градинка, да може бързо да се приберем, ама от там се прибирам леко неудовлетворена, щот аз не си падам по заседяването на пейка, обичам да вървя и бутам количката. Това е и единственият спорт, за който имам време :P
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #108 -: Ноември 06, 2007, 17:33:07 pm »
относно разходката да попитам и аз нещичко - в това време се чудя как да я обличам малката като се има в предвид, че тя повече от 20-тина минути в количката не иска да лежи и ще трябва да я вдигам на ръце - та за космонавчето рано ли е?


*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #109 -: Ноември 06, 2007, 17:38:48 pm »
денито, аз вчера я сложих в космонавт, ама духаше повечко вятър, но днес не съм слагала в космонавта - както си е с дрешките я сложих в едно поларено гащеризонче, което и е по-голямо, шапка и навън. А в количката съм пригодила едно вълнено по-голямо одеяло, което като го постеля и изолира количката и я обгръща от всякъде и с него я и завивам.
Ние твърдо излизаме и в студено, тя заспива като пън, малка е, но свикна с излизането и съня и е много добър, ако не излизаме се изнервя.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #110 -: Ноември 06, 2007, 20:53:07 pm »
Нина, а под космонавтчето какво й обличаш - по-дебели дрешки като за сезона /например боди и пуловерче/ или боди с дълъг ръкав и някаква памучна блузка отгоре?


*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #111 -: Ноември 06, 2007, 21:03:25 pm »
Според мен под космонафтче не е нужно повече от боди и памучно гащеризонче или ританки и памучна блузка, например :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #112 -: Ноември 06, 2007, 21:14:25 pm »
denito, аз за себе си прецених - не ползвам бодита с дълъг ръкав - или с къс или без ръкав и памучна блузка не дебела някаква, както се отказах и от плюшени неща. Та слагам боди с къс ръкав, памучна блузка и ританки или пък цяло гащеризонче+боди и така пъхам в космонават. Моя специално много топли и ако е по-дебело облечена под него се изпотява и става мокра, пробвах веднъж и затова обличам по-леко под космонавта, че изпотена е кофти. Но ти си прецени.
У нас е достатъчно топло и на детето му е добре с боди с къс ръкав + дрешката за отгоре. Иначе много ръкави не ми допада. Е, имам и подарени бодита с дълъг ръкав, но обличам, когато памучните гащеризончета са с къс, щото и такива са ми подарили.
Иначе категорично се убедих, че най-практино си е боди и гащеризонче памучно за отгоре със закопчаване отпред и двете, иначе всички други, колкото и сладки дрешки да имам, ако се обличат през главата си е мъчение за малко бебенце.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #113 -: Ноември 07, 2007, 10:51:08 am »
StefiZ, Нина мерси за съветите. днес и ние така ще се облечем, пък да видим как малката буболечка ще се чувства  :D.

Нинче, да нацелуваш много малката бонбонка от нас със Зори.


*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #114 -: Ноември 07, 2007, 14:08:35 pm »

вероятно не слагате правилно памперса или го сменяте по-рядко, а детето пишка много.
аз ползвам само Памперс, минала съм през всички размери, момче имам, но пропускане досега съм имала не повече от общо 7-8 пъти за една година и 4 месеца.
Възможно е и от двете неща да идва проблема.понякога пропуска малко след като съм сменила памперса,тогава явно аз не го слагам добре.Понякого детето спи повече от 3 часа и пропуска от много пишкане.Трябва да се усъвършенствам в слагането на памперси :).
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #115 -: Ноември 07, 2007, 15:19:57 pm »
Здрава и усмихната седмичка на всички мами и бебчовци.

Имам питане, каква марка столчета за кола си закупихте за вече порастнали бебета, имам в пред вид, над 1 годинка. Верно има богат избор, но немога да се спра на нищо. Гледам да е на хем да е на добра цена, хем да е с добри показателни на безопасност.

За пропуските на памперсите и ние за сефте от 1 година насам, сме с нон стоп пропуснати, а тренинг мисля имам  :wink:. Ползвала съм само и единствено на Памперс, но след като от магазина ме предупредиха, че има кофти партида и аз я виждам, сменям с Huggies. Идват на същата цена, но са поне английско производство, не незнам кво си.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #116 -: Ноември 07, 2007, 15:35:39 pm »
Перде, същия въпрос за столчетата задавах и аз през юни тук.
моите проучвания какво показаха:

на първо място в европейските краш-тестове за групата 9-18 кг е столчето Рьомер Кинг. аз се сдобих с него благодарение на Гането (да си жива и здрава!) от Германия. наскоро гледах в един български он-лайн магазин, че вече се продават и тук. тук струват около 450 лв, в Германия са около 150 евро.

много добър избор от предлаганото на нашия пазар са столчетата Макси-Кози Приори СПС или Приори Фикс. първото струва около 270 лв, а второто - 340 лв. разликата е, че второто има по-стабилна система за закрепване към седалката на колата.

в същия клас столчета са и Чико Кий 1, които струват 270 лв.

всичко това е за тегловна група 9-18 кг или приблизително 1-4 години. не е хитро да се купува стол, комбиниращ две тегловни групи, защото те са без собствени колани и с отделяща се облегалка - всичко това ги прави по-опасни за малките.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #117 -: Ноември 07, 2007, 15:49:08 pm »
Страшно съм ти задължена за подробното инфо Джам, благодаря ти. :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #118 -: Ноември 07, 2007, 16:18:20 pm »
Имам и аз питане за столчето.
9-18кг казвате са приблизително от 1 до 4г.
Как да разбера кога да мина на това столче. На мен кошницата ми се струва доста умаляла вече, а й няма пълно седнало положение и мисля бебето ми се дразни , че е леко полегнала. Но все пак сме само на 8месеца...Иначе като кила сме 8 и малко.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #119 -: Ноември 07, 2007, 16:30:46 pm »
Цвети, още веднъж голямо Благодарско за инфо-то за Памперсите  :D. Вчера специално отидохме до Метро и си купих и съм много, много доволна. С ластичето отзад и лентата изобщо не пропускат, а и се слагат ного по-лесно от "Памперс", а за цената - екстра.  :bighug:


*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #120 -: Ноември 07, 2007, 17:07:35 pm »
Имам и аз питане за столчето.
9-18кг казвате са приблизително от 1 до 4г.
Как да разбера кога да мина на това столче. На мен кошницата ми се струва доста умаляла вече, а й няма пълно седнало положение и мисля бебето ми се дразни , че е леко полегнала. Но все пак сме само на 8месеца...Иначе като кила сме 8 и малко.

Ами столче тип кошница е от 0 до 13 кг. или до 9 месеца. Ние килограмите неможем да ги стигнем скоро, но преди да навърши 9 м.  му беше малка нашата кошница, краката му стърчаха и опираха в задните седалки на автомобила ни.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #121 -: Ноември 07, 2007, 19:02:37 pm »
Цветенце, когато започне да й се подава главата и краката да висят - вече сте за смяна на столчето.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #122 -: Ноември 07, 2007, 19:35:06 pm »
кошниците ги дават или до 13 кг или до 9 месеца (някои до 1 година).
както каза Ганка - почне ли да стърчи главата от горния ръб на кошницата - сменяш. защото вече няма защита.
Мартин до 1 година си се возеше в кошницата, че и сега понякога се вози в нея, когато е в старата кола. е, краката малце сгъваме, ама то няма пълно щастие :)

но столчето е по-добро за детето и с това, че може да гледа докато се вози, а в кошницата вижда само седалката.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #123 -: Ноември 07, 2007, 22:53:06 pm »
Гане, благодаря!
Джам - и на теб! Моля те, кажи коя е книгата, която си цитирала на италиански, кой е авторът? Бях те питала веднъж...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #124 -: Ноември 07, 2007, 23:48:47 pm »
tzvetenze, извинявай - не съм видяла въпроса ти преди.
книгата се казва "Южни морета" и е от един испански писател - Мануел Васкес Монталбан. ако някой я види някъде да се продава - да ми я купи, моля! моята изчезна.
много, много хубава книга.
а самият цитат на италиански е от поема на Салваторе Куазимодо и е вплетен в сюжета на книгата.

« Последна редакция: Ноември 07, 2007, 23:52:44 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #125 -: Ноември 08, 2007, 08:06:33 am »
Благодаря :D Ще я търся.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #126 -: Ноември 08, 2007, 08:25:58 am »
Лек ден желая на всички.Имам един въпрос. Кога мога да слагам кошницата по-посока на движението и кога мога да махна протектора от кошницата за да не ни стърчат краката а главата да ни е посредата на кошницата?
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #127 -: Ноември 08, 2007, 10:25:06 am »
Честити месечинки на сладките бебчовци. Да са ви живи и здрави.
Аз се сдобих с бъбречна криза и сега си пъшкам в къщи. Утре съм на цветна снимка за бъбреците, нефроложката каза че десния бил много зле. Някой да е минал през това и да даде малко инфо?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #128 -: Ноември 08, 2007, 11:21:13 am »
tzvetenze, Андрея е на 7 месеца, но столчето съм го приготвила вече. По-точно дадоха ни го и се каня от две седмици да го инсталирам в колата и да махна предишното. Старото и то подарък ни е до 9 кг, а новото е от 10-18. Само че моята госпожица макар на 7 месеца е вече 10 кила. Столчето може да се инсталира и обратно на движението и има три позиции на седалката. А в "кошница" съм я слагала и в такава до 13 кг, но краката определено й опират в седалката. Иначе знам, че до 1 година бебето се вози в обратна на движението посока.
« Последна редакция: Ноември 08, 2007, 11:24:41 am от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #129 -: Ноември 08, 2007, 11:27:53 am »
Лидия, скорошно оздравяване и дано нямаш поводи за притеснения  :bighug:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #130 -: Ноември 08, 2007, 11:39:41 am »
Лидия,аз съм минала през това ,но как го разбра нефроложката прави ли друго изследване?Например урография? Не се притеснявай ,но немога да ти го опиша точно защото беше преди години и сега може да е по- различно ,но е истина ,че снимката дава най-ясна представа за състоянието на бъбреците. Успех и бързо оздравяване,от сърце ти го желая!!! Лека и успешна седмица на всички ви и от нас!
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #131 -: Ноември 08, 2007, 11:41:11 am »
Лидия дано бързо да премине. 2 пъти съм правила бъбречна криза и вторият път искаха да ме вкарат в болница на системи, а мен ме болеше като дишах. Кошмарно изживяване. Венозните антибиотици действат най-добре при силни бъбречни кризи.
<br />[link=http:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #132 -: Ноември 08, 2007, 12:19:52 pm »
Нефроложката ме гледа на ехограф и каза че е много смъкнат и има камъни. Изписа ми Аулин и Волтарен и Неоренал в по силни дози и каза че съм си изпила антибиотика предписан ми от личния ей така, защото не съм имала възпалителен процес а само изхвърлям песъчинки. Миналата година друга нефроложка поради същия проблем ми каза че съм чудо на природата с моя десен бъбрек по отношение на формата му 8O Тази нищо не каза :lol: Ще видим утре какво ще излезе. Урография не сме правили Любомира. То май само това остана  :D Благодаря ви.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #133 -: Ноември 08, 2007, 12:32:45 pm »
Лек ден желая на всички.Имам един въпрос. Кога мога да слагам кошницата по-посока на движението

не можеш да слагаш кошницата (тоест, бебешката предпазна седалка от тегловна група 0, както се нарича официално) по посока на движението! това е изрично забранено. кошницата е конструирана така, че бебето да се вози с гръб към движението, за да се предпази вратлето му от камшичен удар в случай на катастрофа.
с лице към движението се монтират столчетата от следващите тегловни групи - когато вече бебето е отраснало достатъчно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #134 -: Ноември 08, 2007, 12:38:53 pm »
Мда, то нали това е идеята на кошницата - да се слага в обратна на движението посока.
И аз чакам да видя сега племенниците дали ще ни прехвърлят столче, или ще търся да купувам. То детенцето, от което евентуално ще ни прехвърлят е над 3години вече, и 12кила е само, ама е длъжко, та чакам да му омалее :lol:

Лиде, дано бързо да се оправиш. А ти кърмиш ли още?
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #135 -: Ноември 08, 2007, 13:01:18 pm »
jam Благодаря.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #136 -: Ноември 08, 2007, 13:02:57 pm »
Цветенце не кърмя. Преди две седмици когато говорихме последно за това малката изведнъж реши че може да заспива само с шишето. И не се и сети повече. Аз тогава изцедих за цял ден цели 40 мл. Тези милилитри тя ги е сукала поне 3 пъти на ден. Ми нормално е организма ми да не иска и да чуе, пък детето да иска още. То просто няма. Три дни цедих 30-40 мл за деня  и след това се отказах, защото станаха на 20 и 10мл. И сега ме подсети да питам, трябва ли задължително да изпия нещо за спиране на кърмата. Не съм се цедила от 3 дни и не усещам да има никакво напрежение и бучки. Просто са празни, но все пак.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #137 -: Ноември 08, 2007, 13:10:05 pm »
Цветенце не кърмя. Преди две седмици когато говорихме последно за това малката изведнъж реши че може да заспива само с шишето. И не се и сети повече. Аз тогава изцедих за цял ден цели 40 мл. Тези милилитри тя ги е сукала поне 3 пъти на ден. Ми нормално е организма ми да не иска и да чуе, пък детето да иска още. То просто няма. Три дни цедих 30-40 мл за деня  и след това се отказах, защото станаха на 20 и 10мл. И сега ме подсети да питам, трябва ли задължително да изпия нещо за спиране на кърмата. Не съм се цедила от 3 дни и не усещам да има никакво напрежение и бучки. Просто са празни, но все пак.

Аха, ясно. Аз питах с оглед на медикаментите, които евентуално ще трябва да взимаш сега покрай тези проблеми.
При мен как беше - кърмехме се, влязохме в болница, кърменето няможах да го осъществя там, защото детето беше неадекватно, на системи. Отделно тревога и никакво хранене при мен. Кърмата не намаля, а просто спря. След около 2 денонощия усетих леееко напрежение, изцедих 10 грама. Оттам насетне - нищо. И нищо не съм пила.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #138 -: Ноември 08, 2007, 13:24:43 pm »
Лиде оправяй се бързо, аз много добре знам, че бъблечните кризи са съпроводени с ужасяващи болки. Преди години може би 15, имах проблем и доста време си го влачих. Ходих при знайни лекари, но нямаше кой знае какъв продължтелен ефект, с което не искам да те плаша. Тогава времето беше такова, нямаше нищо за ядене, а за лекарства просто мда ... :(
Та оправи ме една гъба, която ми донесе един клиент от Беларус, тогава бях брокер на недвижими имоти. Някаква кавказка гъба, не си спомням как й казваха, но и до ден днешен, няма и помен от проблемите ми с бъбреците. В началото не вярвах, мислих че са пълни идиотщини и т.н., но факт е че благодарение на нея се оправих (тук чукам на дърво)Днес вече медицината в БГ е доста по различна и напреднала (надявам се) от онова време, така че мисля няма да се наложи да търсиш някакви си кавказки гъби  :wink: :)

А за кърмата, мисля щом е спряла сама, няма нужда нито да се опитваш да цедиш, нито да пиеш бромокриптин. За инфо, ще ти кажа, че аз и сега като си стисна гърдата, изтича все още секрет, но си имам вече нормална овулация и редовен МЦ.
 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #139 -: Ноември 08, 2007, 13:57:54 pm »
искам да отворя пак темата за обезопасяването. Рано ни е, но не чак толкоз, а и икам овреме да се подготвя. Та, разглеждам в инет разни джаджи, но таткото иска да ги види, та знаете ли къде в Сф мога да открия голям асортимент от тях.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #140 -: Ноември 08, 2007, 13:59:34 pm »
lidia, моята кърма спря напълно и окончателно за 3-4 дни, когато ме оперираха. не съм пила нищо за спиране, макар че двама гинеколози и един мамолог ме посъветваха да пия хапчета. то нито имаше кърма, нито напрежение - нищо. даже капка не можех да изцедя.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #141 -: Ноември 08, 2007, 14:59:46 pm »
Кърмата ми спря преди 20-ина дни, гърдите ми са супер меки и нищо не изтича, нямам никакви проблеми, а не съм пила нищо, но ако има някаква кърма и се втърдяват гърдите предполагам, че трябва да пиеш нещо.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #142 -: Ноември 08, 2007, 15:11:15 pm »
Цветенце, в Малечко съм виждала такива неща, но не знам дали изборът е голям. http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&category=145&pc=118&lang=1
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #143 -: Ноември 08, 2007, 15:31:43 pm »
Лидия, при мен кърмата си спря от самосебе си. Няколко дни за 8 пъти цедене успявах да изцедя общо количество 15гр. и реших, че няма повече и това е. Спрях да цедя и не е имало никакви проблеми.
<br />[link=http:
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #144 -: Ноември 08, 2007, 16:44:10 pm »
Здравейте, днес Ели става на 1 месец и по тоя повод една виртуална почерпка за всички. Освен това днес бяхме на първата ни консултация и малката е наддала с цял килограм.


Честит имен ден от мен и Ели на всички именници да са живи и здрави и много усмихнати! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #145 -: Ноември 08, 2007, 16:52:24 pm »
Честита месечинка на Ели, да е много щастливо дете.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #146 -: Ноември 08, 2007, 17:23:59 pm »
Еййййййййййййййй, вярно бе!
Днес празнуват всички Мишовци, Михаели, Ангели, Архангели и т.н.
Да да живи и здрави, малки и големи, много щастливи и усмихнати.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #147 -: Ноември 08, 2007, 17:39:29 pm »
Честита месечинки на Ели! :D
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #148 -: Ноември 08, 2007, 17:43:19 pm »
Честито и от нас :party:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #149 -: Ноември 08, 2007, 18:41:49 pm »
Честита месечинка на Ели!
Честит имен ден на Рая на Надин, на Анджела на Пиера и на Михаил на Каси :lol:
Да са живи и здрави бебоците, да слушат много и да растат за радост на мама и татко!
« Последна редакция: Ноември 08, 2007, 18:43:50 pm от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #150 -: Ноември 08, 2007, 19:28:31 pm »
Гери, честита  месечинка на Ели и от нас!

Честит имен ден на всички, които празнуват днес!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #151 -: Ноември 09, 2007, 08:54:17 am »
Честити месечинки и честит имен ден /на патерица/ на всички именяци!
Девойки, пазете се от грипа. Ужасен е! Аз съм болна и на Зинат, а бебо има само хрема.
Чувствам се, все едно че съм имала близка среща с товарния влак и ме е страх Вики да не се влоши или пък да ми спре кърмата.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #152 -: Ноември 09, 2007, 11:46:14 am »
Лейди, и вие ли... Ние и двете сме с болни гърла. Все се надявах, че ще се оправим с Проспан-сироп за кашлица, защото Али е активна, игрива, яде добре, спи спокойно, просто кашля тук-там, но педиатърката ни лепна и на двете антибиотици: няма тън-мън. Наистина в България под път и над път се бутат антибиотиците. Не се дава шанс изобщо на тялото само да се справи. След като се нацупих за антибиотиците на детето, лекарката просто ми каза: "и да знаеш, че Оспамокса е най-малкото, моли се с това да се оправи"...Да се оправи от фибринозно гърло...Друга диагноза нямаме...Вирус било...Вирус с антибиотици лекуват!!! Отговорността си била моя, като не искам, да не давам. Това е нейното лечение и тя поема отговорност с така предписани медикаменти... Толкова ми е гадно. Детето ми не е захранено още, а вече го тъпча с лъжицата с антибиотик и някакви витамини, дето хич не са за бебета-имат консерванти, а може и глутен... Нямало било други...Всичко, което ми изписаха е за деца на по-голяма възраст. Ставали били и за бебета! Е, тогава защо производителя си играе да пише по листовките: "за деца над 2 години", след като го дават спокойно на бебе на 4 месеца и половина? Направо не знам какво да правя...

Момичета, някой ползва ли за бебетата си продукти за усливане на имунната система. Чувам за някаква "Коластра", "Зелена енергия" и "Оксцило...не знам си какво,много му е трудно името"... Имате ли впечатления?
Alexandra
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #153 -: Ноември 09, 2007, 11:47:57 am »
Честит имен ден на всички празнуващи. Честит празник и на Ели на Гери. Да сте живи и здрави.
Направиха ми снимките днес. Камъка е преди пикучния мехур вече и казаха че ще го следят, но ще си излезе сигурно сам. Аз да продължавам да си пия хаповете. Много ми беше смешно като ме попита доктора как е болката. Казах след два Аулина и Волтарен на ден как мислите че е  :lol: А доктора вика: Само да не вземе да ти хареса  8O :lol:Та така с мойте неволи. Нещо малката ми подсмърчаше сутринта , но днеска сме на консултация, ще я накарам да я погледне. Дано не се тръшне тя сега че вече...
Благодаря ви и приятно изкарване на празнуващите :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #154 -: Ноември 09, 2007, 13:08:26 pm »
Лидия, а дано излезе сам, бързо и безболезнено! Бе Аулина не бяха ли го забранили...

Мари, що не се посъветва с друг лекар (частен някакъв или тази е точно такъв?), Бърди...
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #155 -: Ноември 09, 2007, 13:12:00 pm »
Лидия, а дано излезе сам, бързо и безболезнено! Бе Аулина не бяха ли го забранили...

Мари, що не се посъветва с друг лекар (частен някакъв или тази е точно такъв?), Бърди...

Ами това е педиатър, с който работи майка ми! С опит, следящ новите тенденции, с много добро име в града. На крака идва жената у нас, да не висим в поликлиниката при вирусите, много внимание отделя...Просто яко се ползват антибиотици у нас, това е...  :?
Alexandra
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #156 -: Ноември 09, 2007, 13:30:43 pm »
Marie, опитай някаква дипломация с тая лекарка ли, що ли... силно се съмнявам да е толкова начетена и в крак с новостите, щом постъпва така. значи, щом детето няма температура, мнението на лекаря е за вирусно заболяване и ако кръвните изследвания не покажат наличие на бактериална инфекция - защо се дава антибиотик? срещу какво? това е изключително вредна и порочна практика. правят децата от малки резистентни на антибиотиците и после, ако не дай Боже, се наложи наистина да потрябват - с какво ще ги лекуват?

пак да повторя правилото на д-р Флеминг - откривателя на първия антибиотик (пеницилина): антибиотик се предписва само след доказване на бактериална инфекция и установяване на вида на бактерията и към какъв антибиотик е чувствителна.

имуномодулиращите средства не са за малки бебета. витамините също. не бързайте при първата-втората хрема да мислите, че детето ви е болнаво и да търсите сиропи от храчки на акула за "подсилване". някъде бях чела, че е нормално през първата година от живота си бебето да изкара няколко хреми и простуди (демек - вирусни заболявания).

най-добрата стимулация имунната система за малкото дете, според Бърди (и според мен) е здравословна и разнообразна храна, редовно извеждане на чист въздух и двигателна активност.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #157 -: Ноември 09, 2007, 14:23:17 pm »
аз също съм за естествената имуностимулация и каляване на децата от малки. аз например пих АБ за първи път на 20 г., като се има предвид, че през цялото ми детство ме е лекувал ветеринарен лекар :lol:
Обаче, когато става дума за собственото ти дете, и когато ти си човека който трябва да вземе решението, а не си медицинско лице тогава е мнооого, много трудно :(
Витамините по принцип са за деца над 1 г., нашата педиатърка каза, че е хубаво зимните 3-4 месеца да се пият витамини. Купих Саностол, уш били най-добрите на пазара, знам ли :? 
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #158 -: Ноември 09, 2007, 14:26:02 pm »
Стефи, а витамини даваше ли ти ветеринарят, докато беше малка?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #159 -: Ноември 09, 2007, 14:38:25 pm »
нцъ, ама нали се сещаш предвид къде и кога съм израстнала каква храна съм яла :wink:
само баба ми упорито ме тъпчеше с прясно мляко, което аз изливах в мивката :lol:
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #160 -: Ноември 09, 2007, 15:19:00 pm »
Мари, и аз бих те посъветвала да не избързваш с антибиотика. Абсолютно съм съгласна с Джам, че е добре да се даде шанс на организма на бебето да се пребори с някои вируси. Хремата наистина е нещо нормално за бебетата. Някъде бях чела, че имуностимулиращи препарати не се препоръчват за деца под двегодшна възраст, обаче не помня къде. Утре ще попитам педиатърката ни по въпроса.
Лидия, дано камъчето да излезе безболезнено.
<br />[link=http:
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #161 -: Ноември 09, 2007, 17:26:17 pm »
Да споделя малко инфо за бебешките чорапогащи. Аз не мога да нося, още като дете ми се зачервяваха краката и до сега(добре, че излязоха на мода миналата зима едни памучни клинове, че с тях спасих зимата вместо чорапогашник). И затова на Симона като търсих имах все едни невъзможни изисквания :lol: Но открих супер меки във Фокс Кидс, а и там имаха наистина мъничък размер, та изобщо не се набира и още по-меки, като кашмирени, на Голдън Лейди - това в Овиезето. Цените бяха 7-8лв.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #162 -: Ноември 09, 2007, 17:31:38 pm »
цветенце, аз купих на Марти български бебешки чорапогащи Тери - има ги навсякъде. памук с малко еластан е, никакъв проблем няма с тях.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #163 -: Ноември 09, 2007, 18:29:12 pm »
цветенце, аз купих на Марти български бебешки чорапогащи Тери - има ги навсякъде. памук с малко еластан е, никакъв проблем няма с тях.


да, знам ги. обаче сигурно, защото аз имам нетърпимост към тази част от облеклото, не ми допаднаха...на пипане. ( Примерно в Мадъркеър пак такива ми се видяха). Иначе сигурно и Симона би носила едни такива български без проблем. По-скоро много се впечатлих от мекотата на тези, които открих. та, ако случайно някое бебе има проблем с това, да знаете.

Много рядко обличам рокля или пола, когато не е лято, но ако ми се наложи, едвам изтърпявам, явно някаква алергия - това и с обикновени, и с много скъпи чорапогащи. Ако случайно някой знае къде продават плътни меки, май кашмирени ги водят дамски чорапогащници, да свирка. Преди години си бях взела такъв, безиизвестен чорапогащник от уличната търговия, много мек и само него изтърпях. ама отдавна се съдра...
« Последна редакция: Ноември 09, 2007, 18:33:39 pm от tzvetenze »
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #164 -: Ноември 09, 2007, 18:48:44 pm »
Купих Саностол, уш били най-добрите на пазара, знам ли :? 

От Саностола днес сутринта ни излезе обрив около устичката, където малко изтече, когато го давах. Зачервено и подпухнало. Детето е с много нежна бяла кожа. Вътре има консерванти, сок от грейпфрут...Оплаках се на лекарката: ами те всички витамини били така, да не съм давала тогава, само антибиотика...

Джамке, информирана е жената. Ходи на всички педиатрични конференции, получава списания, изслушва всички представители на лекарства. Там е работата, че тя казва: "ако не харесваш моето лечение, не давай, но ако ти зазлинее детето-твоя е отговорността". Майка ми й е медицинска сестра в кабинета, казва: "всички бебета са болни в момента, на всички това изписва."...На собсвтеното си това изписва...Тук става въпрос за професионална култура, за навик, за тертип...За съжаление, в малкия град всички лекари се застраховат изцяло с антибиотици. Никой не иска посред нощ да го вдигат за спешен преглед. Бумкаш АБ и като касапин си решил проблема...

Alexandra
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #165 -: Ноември 09, 2007, 19:06:06 pm »
Добре, ако на всички това изписва...ако е вирусна инфекция как бива излекувана с АБ?
Аз витамини на такова малко бебенце като твоето, Мари, категорично не бих дала!
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #166 -: Ноември 09, 2007, 19:10:42 pm »
да запитам - мислех, че нервността, болката при зъбоникненето е докато зъбът пробие венеца, а после зъбчето си излиза и расте без проблем. Не е ли така? При нас пробването започна с малко изблици преди 4 дена, след това затишие, няма отказ на храна, няма нощни будения, няма темп. Тази сутрин  видях, че се подава една една бяла резка и категорично се напипва. Обаче сега Симона стана много нервна, с необичайно поведение. Друга причина освен зъба, не виждам. Възможно ли е да я притеснява още, нищо че вече е пробил? Да намажа ли с гелче или вече няма смисъл?
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #167 -: Ноември 09, 2007, 19:13:04 pm »
може друг да пробива, намажи я нама лошо :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #168 -: Ноември 09, 2007, 19:14:36 pm »
цвете, намажи. аз винаги пробвам и мазане с Дентинокс, когато имам необясним рев.
аз мисля, че и докато избива целия зъб може да е неприятно, че и след това.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #169 -: Ноември 09, 2007, 19:19:44 pm »
Добре бе, пробвах ей сега - за първи път, щото досега не съм преценила, че се налага и не съм мазала ( иначре аз съм човекът - организираност и като станахме на 5 се заредих с гел и напръстник, да не ме хване нуждата неподготвена :wink:)
Е как мажете? Сложих си на пръста малко, пробвам да намажа мястото, незабавно пръста ми е осмукан и гела погълнат. Правя втори опит - същото...
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #170 -: Ноември 09, 2007, 19:24:15 pm »
е нормално де, споко :lol:
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #171 -: Ноември 09, 2007, 19:29:30 pm »
Ми да не се наяде с много гел, горкото :lol:
Сега пробвах с пръст, увит в една марличка, по имаше ефект и успяхме да се намажем.
Ми, Стефи, аз съм разглезена - детето ми нямаше колики, не е злоядо, не се буди нощем, спи до късно, ей ся малко помрънка и аз вече съм готова да се оплаквам :lol:

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #172 -: Ноември 09, 2007, 19:35:59 pm »
щастливка :lol:
ама не го мажи три пъти все пак, нищо че го яде :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #173 -: Ноември 09, 2007, 20:21:27 pm »
Ми, Стефи, аз съм разглезена - детето ми нямаше колики, не е злоядо, не се буди нощем, спи до късно, ей ся малко помрънка и аз вече съм готова да се оплаквам :

има такъв момент, да. докато не сравниш положението с това на останалите, си склонен да преувеличаваш.
аз също имам такива периоди да се оплаквам от Мартин, но като сравня с други деца на неговата възраст, си казвам, че имам едно отличниче, пу-пу!
за мазането с гела - слагам на върха на пръста едно грахово зърно гел, разтварям устата и с бързо ловко движение намазвам ченетата. цаката е да си бърз като черна мамба. иначе или ще бъдеш ухапан зверски или гелът ще замине към стомахчето. :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #174 -: Ноември 09, 2007, 20:53:50 pm »
На Монито и харесва Калгел-а. Само като види тубичката и цвърчи от кеф, а се мажем по един два пъти в седмицата 8O. Много рядко по често. Как помнят само. За каляването, в един момент се чувствах най безотговорната майка на света, чесно. Направо бях полудяла. Моето дете беше най-голото, най малко облеченото, давам само мляко НАН а тя била голяма и трябвало кисело мляко да яде, рано съм и давала да стърчи права и да седи, рано съм и давала да ходи, рано в проходилка съм я пуснала, абе то какво ли остана. Та това всичкото ми се е казвало под формата на забележка, не че аз гледам как е облечено комшиичето. Те идват, вдигат и крачолчето и почват: Аууу ма ти що не си и обула чорапогащник под панталона, моята е с чорапогащник и грейка 8O. То такъв вятър духа. Казвам че джинсите са дебели с два плата, втория от долу памучен и няма нужда ама нъц. Като ти настине ще видиш. :x И един ден се вързах и взех че я изпотих и опъпчих и сега само и се усмихвам и и казвам че тяхното дете е облечено да не се притесняват за моето :bonk: А тя милата топло и много дрехи хич не трае. И аз съм същат аи напълно я разбирам. Обичам по свободни дрехи и да ви кажа в живота си чорапогащник съм обула 10 пъти и то тънък с пола. Но под панталон да обуя подобно нещо, просто забравете. Обичам да ми е свободно и полудявам от нерви като нещо е по мен и опънато. Малката е същата. Не търпи и това е. Е няма да я мъча, по високи чорапки и по дебели джинси или ританки под панталончето или шушляково по дебеличко. Нещо такова при виелица и сняг обаче.
Днес ми е ден за писане, пак се улисах :lol:
Цветенце я кажи за Аулина защо е спрян или са искали да го спират.
Лека вечер.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #175 -: Ноември 09, 2007, 22:14:52 pm »
Ми Лиде, аз явно с някаква погрешна такава информация съм останала за Аулина.
Или май, че на Запад е спрян ли, имаше нещо, но може и да не съм разбрала.
Иначе и аз много "го харесвам" :lol: Имам две операции на венеца, добре че беше той, че просто ми идеше да скоча от балкона
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #176 -: Ноември 10, 2007, 07:18:40 am »
Мари, аз водих малкия на УНГ /д-р Улевинов/, отделно го видя и педиатърката. И двамата отсякоха, че  директно АБ на малчо не му трябва за сега. При мен положението е различно, защото яко ми се обостри синузита, та съм на Зинат, но като премине през кърмата, значи и Вики е на АБ. Никакви витамини - педиатърката само спомена да давам течен витамин Ц, обаче аз нещо се услушвам, след малко ще питам Бърди.
Тва "Осцилукокцинума" е едно хомеопатично лекарство, но по мое наблюдение въобще не помага.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #177 -: Ноември 10, 2007, 09:17:11 am »
Боже, написах огромен постинг и ми го изтри!
Пишех ви за това, че защитих дипломна работа и съм вече счетоводител!

За столчетата, да не подценявате краш-тестовете и , ако можете да си го позволите, да си купите столче с добър краш тест.

Да не слагате детето по посока на двежини
е само, защото е напарвило 9 килограма, необходима е възраст поне 9 месеца, а някои производители препоръчват годинка. Причината е в здравината на вратните мускули, които трябва да могат да издържат едно евентуално рязко спиране. Затова и кошниците са до 13 кг, а столчетата от 9, за да обхванат различните варианти на наддаване при децата.

Ние взехме Рьомер Дуо
, заради изофикса. По-скъпи са с около 100 евро, но е изключително неподвижно захванот столчето. Излезе 540 лева с доставката!
Матей - 1.04.2006 г
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #178 -: Ноември 10, 2007, 09:25:58 am »
Вени, само за инфо в Пловдив имат фирмен магазин на тази марка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #179 -: Ноември 10, 2007, 09:31:40 am »
http://www.testberichte.de/f/0/29/1.html - ето ви малко инфо за различните марки и техните резултати от краш тестовете.

Мини, браво на тях, много са добри столчетата и трябваше някой да започне да ги внася вече. Но напролет определено не бяха и чували за тях в БГ!
Матей - 1.04.2006 г
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #180 -: Ноември 10, 2007, 11:09:09 am »
venus_melena, честито дипломиране!!!


за чорапогащниците за бебчовците - Зори има два на Marikita - полска фирма за бебешки и детски дрешки. Имат много хубави неща, а и качеството е перфектно.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #181 -: Ноември 10, 2007, 11:18:27 am »
И аз прочела недочела- Вени, честито дипломиране, лека и спорна работа по специалността. Ся ша та тормозим с въпроси  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #182 -: Ноември 10, 2007, 11:56:22 am »
Честито дипломиране  :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #183 -: Ноември 10, 2007, 12:37:19 pm »
Ох дали ще мога да постна вече нещо  :(

Вени честито дипломиране. От къде намирате време и да учите незнам, а аз си мислих че съм организиран човек  :wink:

Честити месечинки и именни дни на големи патерици, но много от постовете ми биваха изтривани, отделно и скапаният ми интернет доставчик, абе ...  :x Надявам се скоро да се оправи сайта, че много малко свободно време имам за четене и писане.

Много здраве, късмет и усмивки да греят на лицата ви. Обичайте се :)


За полските дрехи ето вижте Тук аз съм купувала доста неща не от магазина в Бургас (липса на размер и разнообразие), а от този сайт и съм много доволна.
« Последна редакция: Ноември 10, 2007, 12:39:33 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #184 -: Ноември 10, 2007, 15:45:18 pm »
Честито дипломиране, Вени!
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #185 -: Ноември 10, 2007, 16:29:00 pm »
Вени, честито дипломиране и хубавара работа за достатъчно парички ти пожелавам!
Перденце, аз все да ти пиша и все нещо друго подкарвам.Страхотен сладур е станал твоя малък мъж.:)
Да е живо и здраво новото попълнение в семейството на Гъбка!
Усещам как с това стоене у дома с малката почвам да лудвам.Никой за година и малко не ме е сменил освен сестра ми за два дни, а в останалото време сме като скачени съдове и нещо се усещам вече леко перко.Разсеяна съм и страшно уморена.Вече два пъти заспивам като сядам до нея на спалнята да си играем и почвам да се чудя какво да правя.Няма май да издържа дълго на тва темпо със спане по 2-3 часа на нощ и цял ден на крак с нея.ОХХХХХ, оплаках се, ама май не ми олеква.Изчезвам да дремна, ако успея, че звяра заспа.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #186 -: Ноември 10, 2007, 17:57:30 pm »
Силви, не спите ли през ноща? Как пък ти се падна неспящо такова на тебе?
Матей - 1.04.2006 г
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #187 -: Ноември 10, 2007, 18:03:14 pm »
ето това гащеризонче много го харесах като го видях в магазина им - дебеличко и много мекичко:





*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #188 -: Ноември 10, 2007, 18:59:21 pm »
Вени, честито ти дипломиране! :D
Моля, майчета, кажете ми по колко часа е нормално да спи през деня едно 10 месечно бебе... щото моето хич не ще, само на обяд 1 час и тва е вечерта до 9 са едни киселевици  :x уф
Покрай това скапано време ми е едно кривоо... ама няма и на вас да ви развалям настроението
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #189 -: Ноември 10, 2007, 19:48:54 pm »
Незнам колко е нормално, но според мен всяко дете е различно и на периоди. Деси точно в тази възраст 9-10 м. също спеше по много малко, 30-40 мин. 2 или 3 пъти през дена. Не се притеснявай, ако му се спи на детето ще спи.
Деси вчера беше спала само 1 час на обед и в 7 без десет, както седеше в мен на компа и задряма :lol:
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #190 -: Ноември 10, 2007, 19:56:48 pm »
piera, не се притеснявай моето бебче е на 3 месеца и от втория месец спи по 15-20 минути след хранене - т.е. на 3-4 часа, което прави общо не повече от един час през деня  :D, рядко има дни, в които спи повече. Аз разбрах, че спинкането, папкането и настроението са неща, които се менят - не са някаква константа, зависи от периода, в който се намира бебчо.  :D