0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #120 -: Ноември 07, 2007, 17:07:35 pm »
Имам и аз питане за столчето.
9-18кг казвате са приблизително от 1 до 4г.
Как да разбера кога да мина на това столче. На мен кошницата ми се струва доста умаляла вече, а й няма пълно седнало положение и мисля бебето ми се дразни , че е леко полегнала. Но все пак сме само на 8месеца...Иначе като кила сме 8 и малко.

Ами столче тип кошница е от 0 до 13 кг. или до 9 месеца. Ние килограмите неможем да ги стигнем скоро, но преди да навърши 9 м.  му беше малка нашата кошница, краката му стърчаха и опираха в задните седалки на автомобила ни.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #121 -: Ноември 07, 2007, 19:02:37 pm »
Цветенце, когато започне да й се подава главата и краката да висят - вече сте за смяна на столчето.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #122 -: Ноември 07, 2007, 19:35:06 pm »
кошниците ги дават или до 13 кг или до 9 месеца (някои до 1 година).
както каза Ганка - почне ли да стърчи главата от горния ръб на кошницата - сменяш. защото вече няма защита.
Мартин до 1 година си се возеше в кошницата, че и сега понякога се вози в нея, когато е в старата кола. е, краката малце сгъваме, ама то няма пълно щастие :)

но столчето е по-добро за детето и с това, че може да гледа докато се вози, а в кошницата вижда само седалката.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #123 -: Ноември 07, 2007, 22:53:06 pm »
Гане, благодаря!
Джам - и на теб! Моля те, кажи коя е книгата, която си цитирала на италиански, кой е авторът? Бях те питала веднъж...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #124 -: Ноември 07, 2007, 23:48:47 pm »
tzvetenze, извинявай - не съм видяла въпроса ти преди.
книгата се казва "Южни морета" и е от един испански писател - Мануел Васкес Монталбан. ако някой я види някъде да се продава - да ми я купи, моля! моята изчезна.
много, много хубава книга.
а самият цитат на италиански е от поема на Салваторе Куазимодо и е вплетен в сюжета на книгата.

« Последна редакция: Ноември 07, 2007, 23:52:44 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #125 -: Ноември 08, 2007, 08:06:33 am »
Благодаря :D Ще я търся.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #126 -: Ноември 08, 2007, 08:25:58 am »
Лек ден желая на всички.Имам един въпрос. Кога мога да слагам кошницата по-посока на движението и кога мога да махна протектора от кошницата за да не ни стърчат краката а главата да ни е посредата на кошницата?
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #127 -: Ноември 08, 2007, 10:25:06 am »
Честити месечинки на сладките бебчовци. Да са ви живи и здрави.
Аз се сдобих с бъбречна криза и сега си пъшкам в къщи. Утре съм на цветна снимка за бъбреците, нефроложката каза че десния бил много зле. Някой да е минал през това и да даде малко инфо?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #128 -: Ноември 08, 2007, 11:21:13 am »
tzvetenze, Андрея е на 7 месеца, но столчето съм го приготвила вече. По-точно дадоха ни го и се каня от две седмици да го инсталирам в колата и да махна предишното. Старото и то подарък ни е до 9 кг, а новото е от 10-18. Само че моята госпожица макар на 7 месеца е вече 10 кила. Столчето може да се инсталира и обратно на движението и има три позиции на седалката. А в "кошница" съм я слагала и в такава до 13 кг, но краката определено й опират в седалката. Иначе знам, че до 1 година бебето се вози в обратна на движението посока.
« Последна редакция: Ноември 08, 2007, 11:24:41 am от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #129 -: Ноември 08, 2007, 11:27:53 am »
Лидия, скорошно оздравяване и дано нямаш поводи за притеснения  :bighug:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #130 -: Ноември 08, 2007, 11:39:41 am »
Лидия,аз съм минала през това ,но как го разбра нефроложката прави ли друго изследване?Например урография? Не се притеснявай ,но немога да ти го опиша точно защото беше преди години и сега може да е по- различно ,но е истина ,че снимката дава най-ясна представа за състоянието на бъбреците. Успех и бързо оздравяване,от сърце ти го желая!!! Лека и успешна седмица на всички ви и от нас!
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #131 -: Ноември 08, 2007, 11:41:11 am »
Лидия дано бързо да премине. 2 пъти съм правила бъбречна криза и вторият път искаха да ме вкарат в болница на системи, а мен ме болеше като дишах. Кошмарно изживяване. Венозните антибиотици действат най-добре при силни бъбречни кризи.
<br />[link=http:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #132 -: Ноември 08, 2007, 12:19:52 pm »
Нефроложката ме гледа на ехограф и каза че е много смъкнат и има камъни. Изписа ми Аулин и Волтарен и Неоренал в по силни дози и каза че съм си изпила антибиотика предписан ми от личния ей така, защото не съм имала възпалителен процес а само изхвърлям песъчинки. Миналата година друга нефроложка поради същия проблем ми каза че съм чудо на природата с моя десен бъбрек по отношение на формата му 8O Тази нищо не каза :lol: Ще видим утре какво ще излезе. Урография не сме правили Любомира. То май само това остана  :D Благодаря ви.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #133 -: Ноември 08, 2007, 12:32:45 pm »
Лек ден желая на всички.Имам един въпрос. Кога мога да слагам кошницата по-посока на движението

не можеш да слагаш кошницата (тоест, бебешката предпазна седалка от тегловна група 0, както се нарича официално) по посока на движението! това е изрично забранено. кошницата е конструирана така, че бебето да се вози с гръб към движението, за да се предпази вратлето му от камшичен удар в случай на катастрофа.
с лице към движението се монтират столчетата от следващите тегловни групи - когато вече бебето е отраснало достатъчно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #134 -: Ноември 08, 2007, 12:38:53 pm »
Мда, то нали това е идеята на кошницата - да се слага в обратна на движението посока.
И аз чакам да видя сега племенниците дали ще ни прехвърлят столче, или ще търся да купувам. То детенцето, от което евентуално ще ни прехвърлят е над 3години вече, и 12кила е само, ама е длъжко, та чакам да му омалее :lol:

Лиде, дано бързо да се оправиш. А ти кърмиш ли още?
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #135 -: Ноември 08, 2007, 13:01:18 pm »
jam Благодаря.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #136 -: Ноември 08, 2007, 13:02:57 pm »
Цветенце не кърмя. Преди две седмици когато говорихме последно за това малката изведнъж реши че може да заспива само с шишето. И не се и сети повече. Аз тогава изцедих за цял ден цели 40 мл. Тези милилитри тя ги е сукала поне 3 пъти на ден. Ми нормално е организма ми да не иска и да чуе, пък детето да иска още. То просто няма. Три дни цедих 30-40 мл за деня  и след това се отказах, защото станаха на 20 и 10мл. И сега ме подсети да питам, трябва ли задължително да изпия нещо за спиране на кърмата. Не съм се цедила от 3 дни и не усещам да има никакво напрежение и бучки. Просто са празни, но все пак.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #137 -: Ноември 08, 2007, 13:10:05 pm »
Цветенце не кърмя. Преди две седмици когато говорихме последно за това малката изведнъж реши че може да заспива само с шишето. И не се и сети повече. Аз тогава изцедих за цял ден цели 40 мл. Тези милилитри тя ги е сукала поне 3 пъти на ден. Ми нормално е организма ми да не иска и да чуе, пък детето да иска още. То просто няма. Три дни цедих 30-40 мл за деня  и след това се отказах, защото станаха на 20 и 10мл. И сега ме подсети да питам, трябва ли задължително да изпия нещо за спиране на кърмата. Не съм се цедила от 3 дни и не усещам да има никакво напрежение и бучки. Просто са празни, но все пак.

Аха, ясно. Аз питах с оглед на медикаментите, които евентуално ще трябва да взимаш сега покрай тези проблеми.
При мен как беше - кърмехме се, влязохме в болница, кърменето няможах да го осъществя там, защото детето беше неадекватно, на системи. Отделно тревога и никакво хранене при мен. Кърмата не намаля, а просто спря. След около 2 денонощия усетих леееко напрежение, изцедих 10 грама. Оттам насетне - нищо. И нищо не съм пила.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #138 -: Ноември 08, 2007, 13:24:43 pm »
Лиде оправяй се бързо, аз много добре знам, че бъблечните кризи са съпроводени с ужасяващи болки. Преди години може би 15, имах проблем и доста време си го влачих. Ходих при знайни лекари, но нямаше кой знае какъв продължтелен ефект, с което не искам да те плаша. Тогава времето беше такова, нямаше нищо за ядене, а за лекарства просто мда ... :(
Та оправи ме една гъба, която ми донесе един клиент от Беларус, тогава бях брокер на недвижими имоти. Някаква кавказка гъба, не си спомням как й казваха, но и до ден днешен, няма и помен от проблемите ми с бъбреците. В началото не вярвах, мислих че са пълни идиотщини и т.н., но факт е че благодарение на нея се оправих (тук чукам на дърво)Днес вече медицината в БГ е доста по различна и напреднала (надявам се) от онова време, така че мисля няма да се наложи да търсиш някакви си кавказки гъби  :wink: :)

А за кърмата, мисля щом е спряла сама, няма нужда нито да се опитваш да цедиш, нито да пиеш бромокриптин. За инфо, ще ти кажа, че аз и сега като си стисна гърдата, изтича все още секрет, но си имам вече нормална овулация и редовен МЦ.
 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #139 -: Ноември 08, 2007, 13:57:54 pm »
искам да отворя пак темата за обезопасяването. Рано ни е, но не чак толкоз, а и икам овреме да се подготвя. Та, разглеждам в инет разни джаджи, но таткото иска да ги види, та знаете ли къде в Сф мога да открия голям асортимент от тях.