0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #40 -: Ноември 05, 2007, 13:22:14 pm »
lady_11,това с опаковката и таткото в магазина много ми хареса.
Иначе Памперс не ми пропускат,но ми се струват прекалено ароматизирани.
Дайте съвет-сега сме на 12дена,от 2 дена отварям широко прозореца в стаята и стоим с бебо до прозореца по 5мин.,днеска ми се иска да го изкарам на терасата за 5мин.Дали е разумно,нещо не мога да преценя времето?
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #41 -: Ноември 05, 2007, 13:47:53 pm »
Здравейте и от нас! Спокойна седмица за всички, много да са здрави бебетата,
и мамите спокойни. Благодаря на всички за пожеланията, ето малко да се почерпите

Мари_Пз, честита месечинка и на вас, да е здрава и послушна Стилияна.

Относно памперсите да ви питам. От както се е родила Рая, има предпочитания да спи на дясната страна, и съответно е мокра почти всеки ден под ръката, надолу по кръста та до дупето. Мислите ли, че е от памперса/ползвам Памперс/ или аз не го слагам като хората :oops: И друго, смятате ли, че е проблем спането основно на една страна? Благодаря ви!

Баксиса, можеш спокойно да го облечеш подходящо и да поседи, даже повече от 5 минути, 15-20 мин. например, и увеличаваш после всеки ден.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #42 -: Ноември 05, 2007, 13:50:58 pm »
Честити месечинки на малките сладурковци :D

Наде, Деси спеше пък само на ляво като беше по-малка, не мисля че е проблем.
За излизането и ние сме все навън, защото в къщи не се издържа, само да няма мъгла и да не вали проливен дъжд :lol:
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #43 -: Ноември 05, 2007, 13:54:13 pm »
Надин и при нас се получаваше същото, от памперса е, не го слагаш погрешно :wink:
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #44 -: Ноември 05, 2007, 14:02:32 pm »
Цвети не е сигурно, че не го слага погрешно. И ние сме с такива от първия ден и нямаме пропуски :wink:
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #45 -: Ноември 05, 2007, 14:09:51 pm »
Весела седмичка и от нас!!!
Само хубави неща да се случват!!!
Честита месечинка на Стилияна!!! :D


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #46 -: Ноември 05, 2007, 14:10:33 pm »
И аз ползвам Памперс от самото начало и досега нямам никакви забележки.Ама знае ли човек :ask:
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #47 -: Ноември 05, 2007, 15:04:13 pm »
Силви, излизате във всяко време, но сте на годинка вече, а ние едва навършихме 2 месеца - незнам в силен вятър дали е удачно да я изкарвам навън, освен на терасата!


Мари, аз също се съобразявах с времето, когато бяхме малки.
Но не може да чакаш само ясни дни или съвсем без вятър, ако има вятър, просто я облечи и направи така, че да е завет в количката, но излезте! И ти сама ще прецениш на място колко време да стоите. Когато времемто беше по-лошо просто стояхме по-малко.
Ако вече е много ветровито, то и на теб самата няма да ти е приятно навън, какво остава за бебето.
Ние например, преди 2 часа трябваше да излизаме, но аз се отказах, защото заваля, предпочетох да изчакам. По софийските разбити улици вариантът да буташ количка с една ръка и да държиш чадър с другата, хич не е удачен. Танче, по немско сигурно е по-цивилизовано, ма у нас... :wink:
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #48 -: Ноември 05, 2007, 15:05:08 pm »
Уверете се, че слагате памперсите правилно. И ние имахме точно такова изтичане, което се оказа, че в бързината не слагам памперса добре.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #49 -: Ноември 05, 2007, 15:11:41 pm »
ИМенно защото вятърът е толкова силен, че нямам желание всичкия боклук от улиците да е в количката, затова се чудя :lol:
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #50 -: Ноември 05, 2007, 15:15:11 pm »
Мари, в такъв случай просто няма смисъл :wink:
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #51 -: Ноември 05, 2007, 15:31:32 pm »
И аз ползвам Памперс и е имало много единични случаи на пропускане и то най-вече когато е дошло време да минавам на следващ размер. Така че гледайте дали ви съответства размера, не само на кг, а гледайте и как стои ластика около крачетата, дали не е хлабав или да стяга.

Да ви се похвалим с първо зъбче. На 30 окт изби и вчера вече се показа цялото. Вече си имам едно малко зайченце вкъщи.

Мацо, ако вятърът в Пз е като Пд. Просто не смей да изкарваш детето. Тук са такива прахоляци, че най-много да му се напълнят на детето очите, да не говорим и за хвърчащите листа.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #52 -: Ноември 05, 2007, 15:45:15 pm »
Аz пак zа раzходките... Само като идея ако много ви се раzхожда, или пък имате неотложен ангажимент а е много ветровито, то освен да облечете добре детето, сложете и дъждобрана на количката. Да не ви пука, че някой може да ви иzгледа особено. Паzи чудесно от вятъра.
Това раzбира се само ако се налага, в противен случай стойте си в къЩи.
 
Само като любопитна информация - аz иzвеждах Мелани на 4 месеца на -7°С  :P.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #53 -: Ноември 05, 2007, 15:50:18 pm »
Таня, аз веднъж пробвах с дъждобран  :lol:, ама вятърът духаше насреща и само го запряташе и аз бутах количката с корем, а с ръцете придържах дъждобрана.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #54 -: Ноември 05, 2007, 16:07:37 pm »
Здравейте и от нас!
Честита месечинка на Стилияна! Мари мерси за почерпката! :)

Кога успяхте да изпишете толкова, явно вашите бебоци слушкат и спинкат. Ние се будим на половин час и се дерем, явно ни почнаха коликите. Взех и капки дано и минат...
За памперсите, в началото бяхме на Либеро и много пропускаха (евентуално не съм ги слагала правилно), сега сме на Памперс и няма пропуск за сега...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #55 -: Ноември 05, 2007, 16:57:50 pm »
Като подхванахте темата за памперсите и аз да споделя, че имам същия проблем като при Надето. Само че при мен се случва на Мишко от ляво. Е, не често, да кажем 4-5 пъти досега. Слагам внимателно памперса, даже се страхувам да не го стягам прекалено, и пак изтича. Даже си мислех, че пишлето му стърчи наляво :wink: ама щом и мацките се напишкват, явно от друго ще да е  :lol:.
Иначе да ви питам, засега ползваме най-малкия размер от 2 до 5кг. на Памперс, но залязвам, че на Хриско му се зачервяват горе крачетата, дали много го стягам, или вече е за следващия размер? Пробвах втори размер, но пък протече. Та как да предценя кога са за следващия размер, и значи ли това, че като пише, че първи номер е до 5кг, мога да ги ползвам до тогава :oops:? Благодаря ви!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #56 -: Ноември 05, 2007, 17:05:22 pm »
Иначе да ви питам, засега ползваме най-малкия размер от 2 до 5кг. на Памперс, но залязвам, че на Хриско му се зачервяват горе крачетата, дали много го стягам, или вече е за следващия размер? Пробвах втори размер, но пък протече. Та как да предценя кога са за следващия размер, и значи ли това, че като пише, че първи номер е до 5кг, мога да ги ползвам до тогава :oops:? Благодаря ви![/b]

Каси, Симона й слагам на следващия размер винаги много преди да мине горната граница на стария.
Просто с практиката установих, че така й е по-удобно.
Например, 3ката на Памперс, дето е 4-9кг, започна да й зачервява горе на крачетата, когато беше малко под 7кг! Съответно купих 4ка, вярно малко голяма ми изглеждаше в началото, но зачервяванията изчезнаха. И с по-предните размери си спомням, че пак така беше.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #57 -: Ноември 05, 2007, 17:14:29 pm »
Иначе да ви питам, засега ползваме най-малкия размер от 2 до 5кг. на Памперс, но залязвам, че на Хриско му се зачервяват горе крачетата, дали много го стягам, или вече е за следващия размер? Пробвах втори размер, но пък протече. Та как да предценя кога са за следващия размер, и значи ли това, че като пише, че първи номер е до 5кг, мога да ги ползвам до тогава :oops:? Благодаря ви![/b]

Каси, Симона й слагам на следващия размер винаги много преди да мине горната граница на стария.
Просто с практиката установих, че така й е по-удобно.
Например, 3ката на Памперс, дето е 4-9кг, започна да й зачервява горе на крачетата, когато беше малко под 7кг! Съответно купих 4ка, вярно малко голяма ми изглеждаше в началото, но зачервяванията изчезнаха. И с по-предните размери си спомням, че пак така беше.


Kassi, аз процедирам по същия начин като Цвети с размерите. Не чакам да сме точно на килограми за следващия р-р и ми е по-удобно и на детето забелязвам. А и от височината/дължината на бебето зависи предполагам.
Пробвах памперсите на Билла - клевър - не са лоши, но гела, който е вътре става някак си н а топка и не е удобно. На нас за сега като качество най ни допадат Канбебе, а и като цена не е зле.

Относно пропускането - и като бяхме с Памперс, не ни е пропускало като се напишка нито веднъж, само няколко пъти като се наака, но тогава проблема беше в количеството, затова се убедете, че слагате добре, изваждайте дантелката около крачето, аз в началото не бях забелязала дантелката около крачето и тя се набръчкваше и от там се получаваха зачервявания и отпечатъци.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #58 -: Ноември 05, 2007, 17:19:34 pm »
Здравейте и от нас. От седмица нямам никакво време. Моника вече има 6 зъба и седми страшно я тормози. В същото време на 31.10 взе че проходи. Изведнъж се пусна и направи почти 10 крачки 8O. И така, сега иска само това да прави, да не говорим че не спи от зъбите и е страшно изнервена. Днес е ревала в истерия около 1 час. Та имам и проект един да завърша и купона е на 6 както винаги. Поздрави и весели празници.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #59 -: Ноември 05, 2007, 19:37:30 pm »
И ние сме на Памперс от 2 до 5 кг.Пропуска,но това било нормално при момчетата.Иначе ми харесват.Не са много ароматизирани и лепенките са добри.
Гери,и при нас започнаха коликите.Много жална работа.Да го гледаш детето как се мъчи и да не можеш да го облекчиш :(.Ти какви капки даваш?А друго освен капките мога ли да давам?Чайчето четох,че е за след 2 месеца,та се чудя.