0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1460 -: Декември 16, 2011, 21:18:50 pm »
Здравей , моята лапароскопия бше на 14.11 и аз като теб 2 седмици след това, започнах да изпитвам странна болка, дори немога да кажа че е болка, точно като натъртено малко по нагоре от яйчника, и то само като го пипам, но понеже на това място аз имах киста, която беше махната и предполагам че е от това. При теб за какво беше лапароскопията?


При мен беше за премахване на тръбите поради хидросалпингс,много странно чувство имам и то само от дясно дето тръбата беше в по добро състояние не че е от значение де то е бъркано и на двете места предполагам може би някакъв нерв е засегнат по кожата не знам,януари като отида на преглед ще попитам.Притеснявах се да би да се случва нещо вътре но не става по зле така че ще изчакам до прегледа.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1461 -: Януари 15, 2012, 12:49:20 pm »
Здравейте мили момичета,и това чудо премина.На 13.01.2012-петък беше моята лапароскопия в Селена-Пловдив.Всичко премина благополучно и резултатите са добри-проходима лява тръба леко прилепнала към прилежащия яйчник,но напълно проходима.
Трудно ми е да опиша колко съм очарована от човечността и професионализмът на целия персонал.Въпреки дискомфорта от самата манипулация аз се почувствах добре и много специална.Отношението към пациента е половината от лечението,а тези хора са невероятни.Заслужава си всели лев който заплатих.
Въстановявам се невероятно бързо и се чувствам много добре-готова да продължа напред.
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1462 -: Януари 16, 2012, 19:18:57 pm »
браво за добрите резултати морско момиче  :D
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1463 -: Януари 17, 2012, 22:14:17 pm »
meminger_ къде си правила лапароскопията?
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1464 -: Януари 20, 2012, 10:28:34 am »
Извинявай, че чак сега ти отговарям, не съм видяла. В Стара Загора в "Иван Рилски". Д-р Бузалов ми я прави. Страхотен доктор, много внимателен с много специално отношение.

Beware those who know the price of everything and the value of nothing!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1465 -: Януари 28, 2012, 17:24:08 pm »
Здравейте,
бихте ли ми препоръчали лекар от Св. София /Тина Киркова/ за извършването на лапароскопия. Също така, някой знае ли дали при д-р Владимиров ще започнат да правят подобни операции?
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1466 -: Януари 28, 2012, 21:19:21 pm »
Извинявай, че чак сега ти отговарям, не съм видяла. В Стара Загора в "Иван Рилски". Д-р Бузалов ми я прави. Страхотен доктор, много внимателен с много специално отношение.
.       Надявам се всичко да е ок при теб,била при всички 'специалисти'в  Стара Загора,но без резултат за Д-р Бузалов съм слушала много,надявам се да ти помогне.Късмет.                                                                                                                                                                                                               
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1467 -: Януари 29, 2012, 12:01:01 pm »
Здравейте, момичета.
Рискувам да повдигна въпроса, който ме интересува на неподходящо място, но се надявам ако е така да ме извините и насочите към правилната тема. За да не отегчавам никого излишно, бих искала да прочета мнения относно кога е по-добре да се направи цветна снимка за проходимост на тръбите - преди да започнем със стимулации и разни процедури за т.нар. асистирана репродукция (и на този етап на своя глава) или да изчакам лекарите да ми назначат такава процедура?
Благодаря ви предварително.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1468 -: Януари 29, 2012, 12:15:14 pm »
Здравей, Лиа!
Не е това темата, но не е фатално  :D

Нашите мнения ще ти бъдат полезни, ако дадеш малко повече информация - от колко време са опитите ви за дете, какви лекари сте посещавали, правили ли сте някакви изследвания и т.н.

Ето тема за цветната снимка: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=23707.0
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1469 -: Януари 29, 2012, 12:30:55 pm »
Здравей, Елфи  :)
Благодаря за отговора. Времевите диапазони при нас са малко размити, защото със съпруга ми прекарваме доста време разделени. През март 2011 правихме спермограма и установихме, че положението не е много добро - 5% живи "момчета", повечето бавнички. Това се потвърди и при втора, по-детайлна спермограма през есента. Уролози, лекарства и т.н., но не очакваме големи промени. Направихме консулт за ин витро, защото аз лично предпочитам по-решителните и целенасочени действия. Докторът предлага да опитаме с инсеминация като за начало. Питам за снимката, защото не ми се иска когато отидем на пролет (по-рано няма как) някой да се сети, че е разумно и редно преди каквито и да е процедури, да направим такава. Това ще значи, че ще загубим един много ценен за нас месец...Няма данни при мен да има някакви проблеми, но...Объркана съм и ми се искаше мнението на по-широк кръг и то хора вървели вече по този път.
Опитах се да бъда кратка, но май не ми се получи  :)
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1470 -: Януари 29, 2012, 12:50:07 pm »
Лекарят, който ви препоръчва инсеминация, не ви ли препоръча първо да направите цветна снимка, да изследвате хормони, да проследите овулация?
Разбирам те, че не ти се чака, но да се прави инсеминация без яснота какво е положението с тръбите и дали овулираш, е просто безсмислено. Не предприемайте никакви АРТ-процедури, докато не изясните това - това ми е съветът.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1471 -: Януари 29, 2012, 13:02:47 pm »
Изрично нищо не е препоръчал, освен да пия дуфастон по схема. Аз следих овулация почти цяла година, той също имаше възможност "да я види", така че в това отношние няма съмнения. Хормони не съм изследвала, мъжът ми изследва 2 мисля. Общо взето остава само ЦС, поне от това, за което аз мога да се сетя. На приятелка направиха една инсеминация и сега преди 2рата (нищо, че били 99.9% сигурни, че всичко е наред) я изпращат да направи изследването... От тук и моето чудене дали да направя изследването на своя глава.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1472 -: Януари 29, 2012, 13:06:20 pm »
Направи си цветна снимка.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1473 -: Януари 29, 2012, 13:32:19 pm »
Колкото повече чета и мисля, толкова повече и аз се навеждам на мисълта, че ще е по-добре. Лекарите са странни понякога...
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1474 -: Януари 29, 2012, 15:42:06 pm »
Не смятам, че са странни, мисля че причината е другаде..но това е лично мое мнение
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1475 -: Януари 29, 2012, 15:51:34 pm »
Къде мислиш, че е причината? За мен лично е странно това, че отиваме някъде с ясна позиция и желание, всеки според ситуацията си, да направи максималното нещата да се случат най-бързо, а реално не ти се дават насоките своевременно.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1476 -: Януари 29, 2012, 17:00:30 pm »
Къде мислиш, че е причината? За мен лично е странно това, че отиваме някъде с ясна позиция и желание, всеки според ситуацията си, да направи максималното нещата да се случат най-бързо, а реално не ти се дават насоките своевременно.
ще ти отговоря на лични, защото не е тук мястото за подобни коментари
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1477 -: Януари 30, 2012, 08:32:59 am »
Когато отидохме в клиника по стерилитет задължително ни искаха за мен хормонални изследвания, цветна снимка и спермограма за мъжа ми. Едва след всичко това д-ра каза, че ще говорим за причина. Иначе може да се "лекуваш" на сляпо" с години.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1478 -: Януари 30, 2012, 14:44:22 pm »
Lia_80, подкрепям решението ти да направиш ЦС.
Когато отидохме при моя док и споделих проблема с незабременяването ми бяха направени всички необходими хормонални изследвания+ЦС и спермограма на мъжа ми. Проследихме и един цикъл с филикулметрия и едва след това направихме инсеминация.
Имам вече две ангелчета на небето

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1479 -: Януари 31, 2012, 13:28:58 pm »
Здравейте момичета,
Утре ми предстои лапароскопия. Купих си Фортранс да пия днес, но вътре са 4 пакетчета. Всичките ли трябва да изпия или само 1? Обадих се в клиниката и ми казаха всичките, но не са ли много... Благодаря ви предварително за отговорите.
« Последна редакция: Януари 31, 2012, 13:33:19 pm от lulu2 »