0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #80 -: Октомври 26, 2007, 09:24:02 am »
Цитат
Майчета, имам въпрос за коликите. Нас май ни почнаха. Как да ги различавам. Днес по обяд сме при частния ни педиатър, който присъства на раждането на мишоците ми и ще питам. Хриско се гърчи, мести се, върти се в леглото, свива крачета, става червен и мрънка. Нонстоп е гладен, иска да яде през час, час и половина мляко  , като го гушна направо ще ме изяде...Мишко и той така, но по-леко, като че ги кара коликите! Чух че капките SAP помагали и чая на ХИП за храносмилане.

Ми прилича на колики, но се убеди действително дали е така, преди да дадеш лекарство. Сложи си ръката на коремчето на бебо и ако къркори и се бушува - значи са колики 100%. Внимавай с капките Саб симплекс - запичат, а при хранени бебета с АМ, запека е сигурен. Вместо чай Хип , вземи и си свари чай от семе от копър - 250 мл. вода и 1 чаена лъжица семе от копър. Можеш да добавиш и на върха на чаената лъжица малко анасон.
Цитат
Искам да ви питам също, кой ден може да излезем на разходка, естествено ако е слънчево и не вали. Док каза първо на балкона за по 10 мин., и после навън с количката.
Понеже е студено времето, някъде откъм 10тия ден, започвай да извеждаш на балкона, като постепенно увеличаваш времето - 10 минути, 20 ... 30. След това вече можеш да се пробваш за кратка разходка навън като пак постепенно увеличаваш времето. Не е лошо да се снабдиш с колд крем.
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #81 -: Октомври 26, 2007, 09:28:51 am »
Честоит имен ден на всички празнуващи днес!
Мини, чета те и си спомням с ужас как ние на 2 месеца и малко изкарахме бронхиолит.Тогава аз а пръв път се правих на чичо доктор в нас и мъж ми и доста народ казаха, че съм сбъркала професията.Покрай тая случка тогава се сдобихме и с инхалатор за домашно ползване.Не са никак скъпи, а пък и знам, че всичко е префектно чисто, че с тия болнични инфекции и всичко останало ми настръхва косата.
Добре че сте се измъкнали от болницата и "умните" съвети, че те понякога такива екземпляри "знаещи" освен, че могат да изкарат човек извън нерви могат да го шашнат съвсем.
За извода с добри специалисти за малчовците и повишено внимание съм с две ръце.
От сърце Ви желая бързо оздравяване.Нацункай хубаво малката бузанка.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #82 -: Октомври 26, 2007, 09:32:40 am »
Честити месечинки на бебчовците!
Честито на всички именици!

Вени, успех в дипломирането!
Каси, не се отказвай още и не се обезверявай за кърменето! Аз, точно по същото време бях точно със същото количество изцедена кърма. Обаче се мотивирах, заредих се с търпение и успях да кърмя 6 1/2 месеца ( тогава спряхме, защото при един престой в болницата от силен стрес кърмата спря за два дена). Разбира се, помогна и това, че Симона засука, след като 10 дена беше хранена само с шише. Но много ми помогна силната ми мотивация и това, че не побързах да се откажа лесно. Дано да има кой да ти помага с домакинската работа. Хапвай добре и пий течности. От разните лактогонни чайове най много ми помогна българският, а най-малък ефект има май гранулирания на Хипп.
За коликите - не знам, не сме имали. Но пък имам 2 неотворени флакона Инфакол, ако ги искаш - давам ти ги.

Мини, и за какво са тези 100 и няколко лв? Ние в Токуда за 10 дена не платихме нищо за детето, нито за престоя му, нито за храната ( на всяко дете му осигуряваха АМ, което то яде), нито за ежедневните изследвания.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #83 -: Октомври 26, 2007, 09:38:32 am »
Мерси, Каси :)
За цеденето - и аз отначало едвам изцеждах по 50 на човек на ден, но с постоянство много се увеличи. След 2-3 месеца около 30-40 % от млечното им хранене беше с изцедена кърма, стигало е до период от по 300 изцедено на човек за 1 ден. Но както решиш, разбира се, знам, че е много трудно - цял ден си на помпата и ако няма кой да ти помага е невъзможно. Колкото по-често цедиш повече се произвежда. Не се отказвай да ги слагаш непрекъснато, все в един момент ще захапят и тогава е много много по-лесно.
« Последна редакция: Октомври 26, 2007, 09:40:37 am от cygnus »
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #84 -: Октомври 26, 2007, 10:37:54 am »
Мини, това, което ви се е случило е ужасно и доста често срещано явление. За мен тези "доктори" са си изпросили оплакването в Здравната каса. Имаш достатъчно документи, както и поражения върху детето ( за огромно съжаление, дано се оправи по-скоро), плюс окончателните диагнози, с които можеш да има спретнеш една хубава жалба. Не знам как е в София, но тук при подобен сигнал служителите на Касата  отиват на проверка в болницата и  често пъти налагат глоби на здравното заведение.

Честито на всички именници! Да са живи и здрави!
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #85 -: Октомври 26, 2007, 11:04:33 am »
Честито на всички празнуващи днес  :lol:
Касси, добре дошла мила  :bighug:
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #86 -: Октомври 26, 2007, 11:25:46 am »
Честито на именниците,да са живи и здрави!Честити месечинки на бебоците на Бора и Сиа ,много здраве и щастие! Мини толкова е жалко цялото това отношение към децата ни,дано са здрави и не се случва на никой.И ние си испатихме от некадърни лекари когато Диди падна(преди 2 дни) и я зяхлупи коша за кола.Слава Богу всичко се размина ,но ми костваше много нерви и рев през живота си не бях изживяла такъв стрес,не го пожелавам на никой!!!Сега не ми се разказва ,защото едва ли не според докторите съм майка ,която ще убие детето си  :( отвратена съм от отношението към детето и нас(родителите)и винаги се обяснява кое колко струва  8O  Сега всичко си е наред с малкото ми съкровище и си налагам да забравя неприятната случка.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #87 -: Октомври 26, 2007, 11:59:08 am »
Наистина ли персоналът така се обръщаше към циганчетата в стаята? "Мангал такъв" и т.н...
Господ да пази всички деца по света живи и здрави!
Alexandra
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #88 -: Октомври 26, 2007, 12:11:11 pm »
sia, честита месечинка на слънчицето. Да я нацелуваш много от нас със Зорничка.

Bora82, честита четвъртинка и на твоето златце.

Честит имен ден на всички, които празнуват днес.

Касинка, за коликите аз слагам по няколко капки Еспумизан в млякото, преди да й дам да папка, а относно разходката - ние на 13-тия ден бяхме навън за малко, а два дена по-късно си направихме истинска разходка - към 3-4 часа  :D. Както момичетата са писали, стига да няма мъгла и да не духа силно вятър /и да не са минусови температурите/ - няма проблеми с разходката. Нацелувай малчовците  :D

Вени, успех и от мен в дипломирането.






Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #89 -: Октомври 26, 2007, 12:19:21 pm »
Мини, нямам думи просто. Дано никога не се налага да се изживява такъв кошмар.
Честити месечинки на бебоците, които празнуват днес!
Честито и на именниците!
Нина, радвам се, че Криси се чувства добре в кенгуруто.  :)
За памперсите на либеро -зелените са малкия размер, следващия размер наистина бяха друг цвят, а последните, които ползвахме от 7 до 18 кг, ако не се лъжа, бяха лилави, така че не са фалшиви.
Каси за коликите, при нас в началото действаха капките бебинос -аз ги давах в лъжичка смесени с кърма или мляко. После ползвахме комбинирано бебинос и еспумизан, защото коликите накрая бяха зловещи. За по-леките й духах със сешуар на коремчето и това действаше. За по-тежките -търпение. И не де отказвай от кърменето, колкото и малко кърма да имаш, давай я, пак е по-добре от никаква.
За разходките -първо на балкона- 5,10, 15 минути и така докато стигнеш до 45 и после можеш да г изведеш. Поне на мен така ми бяха казали.
<br />[link=http:
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #90 -: Октомври 26, 2007, 12:35:42 pm »
Причината да искам да сменя Памперс е, че първо миришеха на някаква химия, гадно, после доста време бяха на едни икономични големи пакети, правени в Полша, които бяха ок, а сега, поредните, които купих са много силно напарфюмирани, повече и от ароматизирани мокри кърпи. Не искам да й слагам такъв памперс по същата логика, по която няма аз да си сложа ароматизирана дамска превръзка.
Май ще се върна на Хъгис.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #91 -: Октомври 26, 2007, 12:47:28 pm »
Честити месечинки и именни дни на малките палавници  :D!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #92 -: Октомври 26, 2007, 13:42:04 pm »
Честити месечинки на малките принцеси! Да растат все така послушни и весели!

Честит имен ден на всички малки и големи именници!


Мини, съжалявам, предполагам какво си преживяла, при нас беше почти същото, само че с 40 градуса и дори и да не са ни наричали мангали, просто отношението беше почти подобно, нищо, че бяхме в най-голямата детска болница в Мюнхен.
За разходките - аз понеже съм мама екстремистка - моя син го изкарах на 8-мия ден след излизането от болницата и прекарахме навън в уж ясен ден, с изненадваща снежна
буря около 2 часа на разходка. Така че всичко е до преценка :)

Ами да почерпя и аз днес - цели 7 години брачен живот :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #93 -: Октомври 26, 2007, 13:45:54 pm »
Честита годишнина Гане!!! То май в една и съща година сме се "бракували" :lol: Желая ви много любов,семейно щастие и само радостни моменти от твоя целувач дето все му се радвам на физиономийката-пу-пу да не са му уроки :lol:
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #94 -: Октомври 26, 2007, 13:58:08 pm »
при нас беше почти същото, само че с 40 градуса и дори и да не са ни наричали мангали, просто отношението беше почти подобно, нищо, че бяхме в най-голямата детска болница в Мюнхен.

Гане, написаното от теб много ме изненадва! Това, защото сте чужденци или...
Не, не вярвам да е същото просто...
Честита годишнина! Желая ви много любов и здраве и сбъдване на най-смелите мечти много по-скоро, отколкото предполагате!

Мини, как е Стефи сега?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #95 -: Октомври 26, 2007, 14:55:06 pm »
Ами Цветенце, аз и преди съм го казвала - малчо точно за рожденния си ден се разболя миналата година. Малко преди това ми поддържаше температура и понакашляше, но нямаше нищо сериозно поне според лекарите. Докато в деня, в който правихме партито му, той беше много зле, през цялото време спа, плака и беше отпуснат като парцал. По спешност ходихме на лекар, като ни накараха да чакаме около 40 мин с отпуснато като труп дете, накараха ни се, че не му носим здравната карта и как можело то така да не я носим... След това ни прие дежурната лекарка, накрещя се на моя мъж, че не й държи детето правилно и не можела да го преслуша, след това отсече - ма вие що толкова сте чакали, то има 40 градуса, бронхит и веднага на антибиотик. А ние преди това ходихме в детското отделение, държаха ни 3 часа със съмнения за салмонела, 8O дойде една смърдяща лекарка и го прегледа отгоре отгоре, каза че след като температурата му не е повече от 38.9 не е спешно и ни изпрати по живо по здраво да си ходим. А за бронхита личния му педиатър каза, че се лекувал със студен влажен въздух. Е, как да им имам вяра 8O До сега ми се е налагало 4 пъти по спешност да ходя, имам перфектна здравна застраховка, плащам огромни суми за това и въпреки всичко не съм очарована изобщо... Просто на моменти отношението е същото като в България, че и по-зле. Докато в България се презастраховат и поне дават антибиотик - тук и това не правят. Съжалявам... че ги сравнявам, но навсякъде има такива неща...
Благодаря ви за пожеланията :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #96 -: Октомври 26, 2007, 15:18:51 pm »
Това малко ме вбеси. Вие какво мислите за този коментар.
Зачатие има повод да празнува - над 9000 нови потребители.
/Коментарът е на джанни от бг-мама, в темата на Бърди, която бе заключена в последствие/
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #97 -: Октомври 26, 2007, 15:42:09 pm »
Честито на всички именици и месечинки на бебоците :D

Цвети, я дай линк към тази тема, pls.

lb2f
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #99 -: Октомври 26, 2007, 15:52:51 pm »
Това малко ме вбеси. Вие какво мислите за този коментар.
Зачатие има повод да празнува - над 9000 нови потребители.
/Коментарът е на джанни от бг-мама, в темата на Бърди, която бе заключена в последствие/

Не ми се ще да съм егоист и ревнива, ама и аз се подразних на това нещо. А и темата на Бърди вече започна да се населва яко. Той сам е предложил на хората там да дойдат в Зачатие и го разбирам, защото там, както тук е изградил сантиментални и прекрасни приятелски отношения. А и всички, които искат съветите му е справедливо да могат да ги получат, НО!!! аз лично ревнувам :) и ми се ще да съм егоист точно в тази ситуация... :oops: