0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #40 -: Октомври 24, 2007, 10:22:35 am »
не е нужно да минат 30 дни от противохепатитната ваксина, за да се сложи Пентаксим.
преди да сложи ваксината, педиатърът ще прегледа детето, за да се увери, че е здраво, иначе не се слага ваксина.
Мерси Джам. Питах защото една педиатърка ми каза, че трябва да са минали минимум 30 дни, нооо сега съм много по-спокойна :)
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #41 -: Октомври 24, 2007, 10:30:33 am »
Честита първа годинка на Габи! Да расте умничка и обична на мама и тати!

За НГ ще ходим в Огняново, хотел Делта! Това е до Гоце Делчев!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #42 -: Октомври 25, 2007, 03:05:26 am »
Имам нужда от малко хелп.Вече няколко пъти се опитвам да взема на Габито урина за изследване и съм пред отказване.Взех от аптеката колекторче и контейнер.Уж лепя всичко като хората, а и както съм го правила преди, ама не става и не става.Контейнера се разлепва и тя си пишка в пампото, аз се ядосах и накрая го лепнах с водоустойчиви лепенки, ама пак нищо.
Как се справяте Вие?На мен ли ми е грешна технологията?
И сега накрая след поредния порой от въпроси да черпя виртуално за мойто 31 РД.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #43 -: Октомври 25, 2007, 06:58:00 am »
Силви, Честит Рожден Ден и на двечките с Габи! Пожелавам Ви най-вече да сте здрави!
А относно проблема с контейнера аз имах същите главоболия като теб при първите изследвания в 7ия месец. Едвам от третия опит събрах няколко капки. На на възрастта на Габи вече слагах сутрин при ставането Юлия на гърне и си взех от гърнето.


*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #44 -: Октомври 25, 2007, 10:13:07 am »
Честит рожден ден и на теб Силви :lol:
като си купуваш от аптеката контейнерчето кажи, че е за момиченце, защото има разлика. ние се справихме от първия път, всичко беше в пликчето, просто трябва да го залепиш хубаво, да обвхване цялата предна част.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #45 -: Октомври 25, 2007, 10:25:21 am »
Силви, Стефи ти е казала - търсиш от тези колекторчета, които са за момиченца. Преди да го залепиш трябва хубаво да я измиеш и хубаво да я посушиш, за да залепне.
Аз ползвам само едни немски, около 1,50лв колекторчето и с тях нямам голям проблем със залепянето.
Пробвала съм и друго - събуждам я сутрин, измивам я и я дебна с едно контейнерче, почне ли да пишка, слагам стерилното шишенце да пишка вътре.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #46 -: Октомври 25, 2007, 11:05:15 am »
Честит рожден ден на Силви и Габи. Да са живи и здрави и много щастливи :lol:
И при нас нищо не се получи с контейнерчето за урина. Но със ставането като видях че е празно, взех една стерилна чашка и си пойграхме 15 минутки на плота за повиване докато се изпишка. Така и взех урина, бързо и лесно.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #47 -: Октомври 25, 2007, 12:33:43 pm »
За НГ ще ходим в Огняново, хотел Делта! Това е до Гоце Делчев!

ооо там е страхотно. Непременно да се топнете в мирото, страшен кеф е  :D


*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #48 -: Октомври 25, 2007, 12:36:07 pm »
Честит рожден ден на Силви и на Габи. Да сте здрави и много, много щастливи  :D


*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #49 -: Октомври 25, 2007, 13:05:35 pm »
Искам да сменя памперсите на Памперс с други, дори и да излизат по-скъпо.
Ползвали ли сте Дайперс и Либеро? Отзиви?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #50 -: Октомври 25, 2007, 14:07:50 pm »
Цвети, аз също. Тези, които взех от теб бяха добре, но след като свършиха взех нов пакет, пак 3 (4-9 кг), една седмица по-късно детето се подсече яко, а до тогава не беше се подсичала. Сега ползвам Canbebe, които също са произведени в Турция, но не е толкова изразено подсеченото, което ме навежда на мисълта, че може да е от Памперс. Някой беше писал, че Билла пакетират холандски памперси и ги продават с марката на Билла - "Клевър" и джъмбо пакета бил дори на добра цена. Мисля да пробвам, като ида да пазарувам. Но и аз бих искала  да чуя мнения.

Ние днес сложихме първата Пентаксим - държахме се много геройски на меренето, пнеже бяхме голи естествено....очертава се да сме ексхибиционисти.
На ваксинирането бяхме повече от герои - плакахме само 20 секунди и се успокоихме. Дано сега и реакция да нямаме. А всъщност кога евентуално се проявява ако има реакция, след колко часа, че това май пропуснах да питам?
 
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #51 -: Октомври 25, 2007, 14:31:05 pm »
Нина, до 48 часа следиш детето.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #52 -: Октомври 25, 2007, 14:37:58 pm »
и ние от вчера минахме на 3-ката на Памперс. Дано да нямаме проблеми, но ако тези на Билла са наистина по-добри или някой има добри отзиви за друга марка, със сигурност и аз ще ги сменя.


Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #53 -: Октомври 25, 2007, 14:57:13 pm »
tzvetenze, 1 година бяхме с либеро и бяха страхотни, никога не са пропускали, много добре пасват заради ластичето на гръбчето, но смениха производителя и ги развалиха. Последните 2 партиди, които бях купила бяха доста по-твърди от предишните и оставах топчета от гелчето по дупето на бебка. Оказа се, че предишните са били произвеждани в Швеция, а тези последните вече се правели във Франция. Смених ги. Много се чудех с какво, защото от инцидентно ползване на памперс въобще не бях очарована от тях, молфикс бяха едни твърди, та накрая попаднах на канбебе. Много бях чела за тях, но никъде не ги намирах. Почнаха да ги зареждат в кварталния магазин и ги взех да ги пробвам. Визуално са копие на памперс, но нямат гел и са по-евтини  от тях. Доволна съм и вече трети месец ги ползваме без оплаквания.
<br />[link=http:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #54 -: Октомври 25, 2007, 15:18:54 pm »
Мерси СтефиЗ! Т.е. ако до 48 часа няма проблем, то това значи евентуално, че добре понясяме ваксината, нали така? Съжалявам, че обяснявам какво съм разбрала и по този начин те карам да повтаряш, но да съм сигурна. След това пак ще я следя де, но ще съм особено внимателна през тези 48 часа.

Мешко106 - чак вчера на хубавото време пробвахме кенгуруто за по-дълго - харесва ни. Иначе до сега из нас я разнасях в него, но за малко. Поздрави.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #55 -: Октомври 25, 2007, 15:48:42 pm »
Ползвам само памперс на Памперс. В родилното искаха само памперс и аз продължих с тази марка. Не съм видяла подсечено дупе. Съседката тук все ме агитира и понеже сина и е с един размер на памперсите с моята девойка, когато реши да изпробва някоя нова марка и плащам по 5-10 памперса да я пробвам и аз. Та в този ред на мисли какво ли не ми носи.
Шампион, либеро, Кан бебе, Молфикс. Еми нищо не ми хареса. Либеро, Канбебе и Молфикс са по обемни и найстина ако инцидентно памперса се задържи по дълго на дупето оставя топченца. Това най-вече от Либеро. Шампион не ми вдъхнаха изобщо доверие.
Сега ми е донесла Плей 8O Тънички са като на памперс и утре ще пробвам да видя дали ще ми харесат. Аз взимам памперси голям пакет и досега от магазин разпечатан не съм взела. Не може разни магазинерки да пипат с мръсни ръце и после защо детето се опъпчило. Взимам голям пакет понякога и два и не се занимавам. Дразнят ме познати който пуфкат по кутия цигари на ден и бутилка ракия вечер и купуват по два памперса на ден да не се охарчат. Не че е грозно ами е жалко направо. 8O
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #56 -: Октомври 25, 2007, 16:10:11 pm »
Точно така Нина, правилно си разбрала :D
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #57 -: Октомври 25, 2007, 16:43:02 pm »
Цитат
Ползвали ли сте Дайперс и Либеро? Отзиви?

От Либеро мини бях супер доволна - от раждането до преди 20-тина дни.
След това купих Либеро миди - с оранжевата лента, еми всеки трети изпускаше. В момента съм на Памперс 3-ка.
 
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #58 -: Октомври 25, 2007, 17:40:50 pm »
Здравейте,аз д асе оплача ...
СНощи изкъпахме Стефи към 21:30 заспа си нормално и към 22:30-22:45 се събуди, но нещо не ми хареса в дишането й.Реших да я понаблюдавам малко и определено се засили хриптенето. вече към 12 не издържах и нкарах Ник да ходим на спешен кабинет. Там ни отвори една спяща докторка, преслуша я между прозявките си и вика- бронхиолит, отивай в спешния център  8O Отиваме тем- дежурния му викам, ако не се налага обезателно- хич не държ да ме приемат в болница.  Без много обяснения ме прати на рентгенова снимка на детето и като се върнах отсече, че детето ми е много злеи няма как да разчитам само на тяхната намеса- трябва да я вкарам в болницата. И аз като пуснах едни ми ти сълзи- пък ония- ама хайде продумай, кво мълчиш. Викам, зле е детето не мога трябва да отида, то вече беше почти 2 вечерта. За довиждане сестрата и удари 40 мл Урбазон, ама така я хакна- синка си има.
Отиваме ние в 1во детско отделение в нашата болница, Стефито през цялото време жизнена- бръщолеви си някакви си нейни, но все пак със затруднено дишане. Докато се усетя- вече ни бяха напопълвали документите и в един момент- отивайте към стаята, ама вътре има 3 деца, ама от старите българи /демек роми де/ самички и една ромка още с детето си.  8O Утре до сутринта ще изтраеш- пукаме се по шевовете, и аз викам- демек нямам избор и тя ми свива гадината рамене. Отиваме в стаята и веднага инхалация с вентолин-сестрата беше толкова груба и така разрева детето, ма викам ще си премълча. Да ама не- дойде лекарката, която я прие и аз й викам- сега пюренца могат ли да й донесат, или ще кара само на кърма. И тя- ама тука се яде млечна кухня  8O Викам, ми то мойто дете млечна кухня не яде ... че като ме почна онази ... тиии - виждаш ли го детето, как може на 8 месеца да му дава да суче, това дете има нужди, как може с една кърма да ги задоволяваш, след 6 месец кърмата вече не е полезна за бебето ти, ама за това сега- ей така ще ти се разболява, ти ще имаш хрипаво бебе- само я виж, така се почва, и рахит ще ви хване, щом не даваш витамин Д, глей й фонтанелата- не се е затворила .... въъъъ думата не мога да взема, по едно време й викам- ами тендециите в световен мащаб е педиатрите еди кво си препоръчват- няма братче- хайде вика да не си обясняваме тенденциите в педиатрията- при което аз вече тотално се отказах и млъкнах.
на следващата сутрин сестрите минават- без да обясняват нищо- правят им там някакви неща /на децата в стаята- абе манго, да мълчиш бе черен, хайде заспивай мангал такъв/, аз само ходя да питам- това за какво, онова за какво. Вече по едно врем минава визитация, доктора ново простотия- ми така като гледал рентгена- можело и да се интерпретира като вирусна пневмония, ама можело и да е бронхиолит. От тук вече бях категорична, че няма да остана дълго там, по едно време дойде сестра да я вземе да сложат абокат за урбазона и антибиотика. Малеее, какво стана направоо- повече от половин час от сестринската стая се чуваше как пищи детето на мен сърцето ми хвърчеше. Накрая не издържах и влетях в стаята и си я взех- резултатата на едната ръка две пукнати вени и 4 дупки, на другата две дупки и една дупка на крака. Причерня ми направо, след като ми отговориха, че било трудно да й сложат абокат, защото била дебела. Е тука вече се амбицирах, та съвети свикаха, караха ме 500 лева да платя /клиничната пътека при отказ/ но в крайна сметка в 15 часа се измъкнахме най-сетне от лапите на тези ... същества  :?
Та минахме си при специалист ... сега ще си пием Сумамед у нас и ще ходим на инхалации  4-5 дни
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #59 -: Октомври 25, 2007, 18:16:39 pm »
Леле Мини, ужас...... :( Горкото детенце. Как може такова отношение...Дано не се налага, но дано попаднеш на подходящи специалисти, че и за най-дребното могат да побъркат родителите и детето. Жал ми стана за Бузуранчо :(
Дано се оправи бързо и да нямате повече ядове.