0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« -: Октомври 22, 2007, 14:46:42 pm »
ами хайде, да ни върви по вода :D

аз понеже вече съм на тази вълна, да ви анкетирам :P
имате ли планове за Нова година? ще пътувате ли и къде?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #1 -: Октомври 22, 2007, 14:56:36 pm »
Весела седмица и от нас. Дано наистна върви по вода.
Аз обикновено последните "нови години" съм болна или нещо подобно в къщи, но и здрава да съм - не обичам да пътувам по това време или пък да съм на ресторант. Обичам да прекарам коледно-новогодишния период спокойно, седейки си натопло в къщи, наслаждавайки се на атмосферата, обикаляйки за дребни подаръчета, обичам софийската суматоха по това време. А точно в новогодишната нощ си ми е екстра у нас с малка комапания. Както казах вече, аз съм СКОТи Пипън :)  Но, който обича да пътува - не е лошо да прави планове от сега, защото обикновено по-късно всичко е заето.

На малчуганите на "Зачатие" много здраве и напредък, на семействата им също, а и на всички хора.
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #2 -: Октомври 22, 2007, 14:56:58 pm »
ами хайде, да ни върви по вода :D

аз понеже вече съм на тази вълна, да ви анкетирам :P
имате ли планове за Нова година? ще пътувате ли и къде?
Да, ще пътуваме към новата квартира  :lol: :lol: :lol:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #3 -: Октомври 22, 2007, 16:51:03 pm »
Цитат
имате ли планове за Нова година? ще пътувате ли и къде?

Никъде няма да пътувам, но тази Нова година я чакам с огромно нетърпение ... първата Нова година с Малчо - ще украсяваме елхата, ще пеем край нея, ще му разказвам за дядо Коледа ... иска ми се да е утре :D
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #4 -: Октомври 22, 2007, 16:52:48 pm »
От снощи нещо ми е коледно  :lol:
Не сме решили къде ще караме Нова годниа...но аз от сега се чудя как ще спася елхата.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #5 -: Октомври 22, 2007, 17:23:31 pm »
Последните години Нова Година винаги пътувам - във фирмата, в която работя правят новогодишен подарък - екскурзия до някое топло място. Много приятно, отиваш на някое непознато място, разхождаш се, виждаш интересни места. Никога не съм си падала по някакви щури партита из столичните клубове, така че ако не пътувах - по скоро щях да избера спокойна компания на приятели в къщи.
Е, тази година ще ми се размине пътуването, предната се разходих бременна до Тунис, но сега с бебе, не бих. Въпреки че вече не кърмя и има на кой да я оставя, просто не ми се ходи без нея. Така че - у нас. Или по-точно на вилата.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #6 -: Октомври 22, 2007, 17:25:49 pm »
Последните години Нова Година винаги пътувам - във фирмата, в която работя правят новогодишен подарък - екскурзия. Много приятно, отиваш на някое непознато място, разхождаш се, виждаш интересни места. Никога не съм си падала по някакви щури партита из столичните клубове, така че ако не пътувах - по скоро щях да избера спокойна компания на приятели в къщи.
Е, тази година ще ми се размине пътуването, предната се разходих бременна до Тунис, но с бебе, не бих. Въпреки че вече не кърмя и има на кой да я оставя, просто не ми се ходи без нея. Така че - у нас. Или по-точно на вилата.
колко ви е голяма вилата да дойдем и ние :P
Майтапче
на въпроса- не съм мислила, но със сигурност ще е със Стефи
 
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #7 -: Октомври 22, 2007, 17:29:55 pm »
колко ви е голяма вилата да дойдем и ние :P
Майтапче
на въпроса- не съм мислила, но със сигурност ще е със Стефи [/color] 

Мини, заповядайте - достатъчно голяма е. В Рибарица, чист въздух за децата.
Сериозно :lol:
« Последна редакция: Октомври 22, 2007, 17:31:32 pm от tzvetenze »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #8 -: Октомври 22, 2007, 17:39:12 pm »
Ооооо Цвети, много добре, там е страхотно, ние имаме къща на Шипково и винаги минаваме през Рибарица. С нетърпение чакам малката да порастне и малко да се ремонтира къщата, за да си почиваме. Троянския балкан е супер.

И като стана дума - Ман, в тези райони /троянския балкан/ има страхотни места за новогодишен купон - Рибарица, Шипково, Априлци, Чифлик....

Цитат
имате ли планове за Нова година? ще пътувате ли и къде?

Никъде няма да пътувам, но тази Нова година я чакам с огромно нетърпение ... първата Нова година с Малчо - ще украсяваме елхата, ще пеем край нея, ще му разказвам за дядо Коледа ... иска ми се да е утре :D

Е, да това се подразбира и аз нямам търпение, онзи ден даже разглеждах едни новогодишни играчки. Много ще е малка, но днес купих един дневник и ще го водя подробно с най-интересните неща и ще опитам да опиша всиките и "първи неща". Та в тази връзка и Коледа...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #9 -: Октомври 22, 2007, 17:56:31 pm »
Тази година със сигурност у дома с малкото "джудженце" :P - тъй като е мамино кърмаче, надявам се дотогава поне да е така, няма накъде да мърдам щото ще остане без манджа милото :P
Предната Коледа си мечтаех за малко джудженце, така че съм щастлива, че ще сме си у дома :P

*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #10 -: Октомври 22, 2007, 20:39:00 pm »
Лека седмица и от нас  :D.

Застудя, вече zамириса на zима, ама и това си има своите предимства. Идва Коледа, нова година. Ще печем сладки, Ще купуваме подаръци, Ще украсяваме домовете, Ще ходим на гости  8).
Ние Ще пътуваме zа праzниците. Ще се връЩаме в Германия на гости у свекито. Там се събираме цялата фамилия, всички деца и внуци. Много е хубаво. Миналата година пропуснахме, че беШе малко детето и ни беШе страх от zадръствания по магистралите, но таzи година сме на събирането.
Аz обичам суматохата около праzниците, приготовленията. Ох, раzмечтах се  :).
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #11 -: Октомври 22, 2007, 20:45:48 pm »
Хубава седмица и от нас, нека да е по вода, ама все пак да вземе да спре този дъжд, че днес подивяхме :lol:
За нова година и аз още незнам къде ще сме, винаги се събираме с приятели на някое хубаво, тихо местенце - хижа, вила, малко хотелче... миналата си бяхме с бебка вкъщи.
Аз вече поръчах първите коледни подаръци, надявам се да дойдат до тогава :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #12 -: Октомври 22, 2007, 21:13:41 pm »
Весела седмица и от нас!
Ние миналата година пътувахме до България и карахме новата година с роднините. За тази ни се иска да отидем някъде двамата само, но не е ясно дали ще стане. Мама и татко трябваше да дойдат тук да гледат малчо, но с учителската стачка не се знае как ще е ваканцията на мама и може и да се разминем. Та сега се чудим какво и как да правим. Иначе едни приятели искаха заедно да празнуваме някъде по белия свят. :lol:
Аз още не съм мислила за подаръци, а и ми е тъжно, не ми се прави нищо :( На 14-ти декември беше термина ми и тази коледа трябваше да е най-хубавата, а то....
А в края на тази седмица имаме хубав повод - 7 години брачен живот :lol: Да не повярваш кога минаха 8O Моето момче вече си получи авансово подаръка, да видим то с какво ще ме изненада. Мечтая си да отидем някъде на някой хубав ресторант, да си прекараме добре, ама с нашето чудо, малко трудно :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #13 -: Октомври 22, 2007, 22:24:17 pm »
Иначе едни приятели искаха заедно да празнуваме някъде по белия свят. :lol:

ето ни, де :D тва да се чува!
ние от две години не сме пътували и моят номадски дух подивява :( Цвете, ама как ми се ходи на топличкоооо...
мами с юначета кърмачета, ние миналата година бяхме така, ама много ни беше хубаво-едни ококорени очички за светещи елхички :D

а къде бихте отишли ако... :D
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #14 -: Октомври 22, 2007, 22:33:49 pm »
Ми Мани, освен ако Лилето се задържи още дълго време тука - да й идем на гости и там да празнуваме :lol: Поне ще сме си в готина компания :wink:
А иначе на мен ми се ходи нейде на топло...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #15 -: Октомври 22, 2007, 23:13:50 pm »
Здравейте мацки,
Преди една година на 23.10 се роди моето малко съкровищв Габи.Утре тя става на една годинка и се надйвам много за изминалото време да е получила най-доброто от мен. Черпя Ви макар и виртуално с нашата страхотна торта от двете фукли.
Пожелавам и на всички малки и големи рожденници в утрешния ден здраве, късмет и сбъднати желания.
Хей, и независимо че е малко дъждовни и разходките намаляват усмихвайте се и бъдете щастливи.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #16 -: Октомври 22, 2007, 23:43:44 pm »
Да е жива и здрава Габи! Да расте умно и добро дете :D
Весел празник!
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #17 -: Октомври 23, 2007, 00:18:03 am »
И аз очаквам с нетърпение Коледните и Новогодишните празници. Миналата година по това време бях бременна и през цялото време си мечтаех да дойде тази и да я празнуваме с малкото ни джудженце /миналата година даже купих на бебчо, който още беше в корема ми една играчка-джудженце  :D/. Мисля, че това ще бъде най-хубавата Коледа и Нова година  :D. А иначе на Бъдни вечер със сигурност ще си бъдем в къщи, на Коледа сигурно ще отидем до моите родители, а на Нова Година - най-вероятно в Банско, но пак в къщи.  :D
« Последна редакция: Октомври 23, 2007, 00:19:52 am от denito »


*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #18 -: Октомври 23, 2007, 00:19:35 am »
Silwi25, да ти е жива и здрава малката кукличка. Да расте много умно, усмихнато и безгрижно детенце. Целувчици  :D


*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #19 -: Октомври 23, 2007, 07:28:00 am »
Честит първи рожден ден на Габи! С пожелание само хубави нещата да й се сбъдват.


П.П. Много хубава е тортата. И аз съм фен на "Двете фукли".
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #20 -: Октомври 23, 2007, 09:05:03 am »
Честит рожден ден на малката кукличка  :D
Много радости да има и късмет, късмет, късмет!!!

Ох, обожавам Коледа и Нова година и отсега потривам ръчички за пазаруването на подаръци  :balk_7:
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #21 -: Октомври 23, 2007, 09:22:45 am »
Честит рожден ден на Габи! Да е здрава и много щастлива! Така ме настроихте празнично и определено от сега ще се замисля за Коледа и Нова година,винаги съм го правила в последния момент .  :D
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #22 -: Октомври 23, 2007, 10:40:25 am »
Честита първа годинка на Габи  :D!
Да расте zдраво и весело дете zа радост на мама и тате!



За мене Коледата е семеен праzник и не мога да си представя да я праzнувам беz детето. А и да съм някъде на топло по това време пак не ми се нрави. Ми то и елхата няма да е на място тогава, сладките няма да са вкусни... За мене това няма да е Коледа, а просто екскурzия на топло по zимно време.
С удоволствие бих праzнувала нова година някъде на друго място, ама пак да е студено  :P. Май съм доста zакостеняла  :?.

*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #23 -: Октомври 23, 2007, 11:04:23 am »
За мене Коледата е семеен праzник и не мога да си представя да я праzнувам беz детето. А и да съм някъде на топло по това време пак не ми се нрави. Ми то и елхата няма да е на място тогава, сладките няма да са вкусни... За мене това няма да е Коледа, а просто екскурzия на топло по zимно време.
С удоволствие бих праzнувала нова година някъде на друго място, ама пак да е студено  :P. Май съм доста zакостеняла  :?.

О, да, Коледата и аз искам да си я празнувам около елхата, а навън да трупа сняг:)
Но с това се изчерпва удоволствието ми от зимата и студа и за Нова Година ( понеже аз разбрах, че Манхатън пита за евентуално пътуване тогава, а и за мен се подразбира, че за Коледа човек иска да си е у дома, със семейството) с най - голямо желание и при наличие на пари се качвам на самолета и отлитам за топлите страни :lol:
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #24 -: Октомври 23, 2007, 11:20:10 am »
Моля ви да ме светнете пак за това пусто майчинство. Заначи, след като минат 315те дни и аз не се върна на работа, а продължа да ползвам отпуск за гледане на дете до 2 години, какво става - не получавам вече 90те% от брутното си възнаграждение, а 180 лв на месец? НОИ ли продължава да ми ги превежда по сметката тези 180лв?
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #25 -: Октомври 23, 2007, 12:10:11 pm »
Силви, честита рожденичка! Да ти е жива и здрава Габи и много да ви радва! :D
Миналата коледа и нова година си бяхме с бебка вкъщи -първата й нова година, и беше прекрасно. Тя се събуди малко преди 12 на Нова година, поседя с нас, посрещна я, усмихва се и беше  щастлива. Страхотно усещане и за трима ни. За тази не сме мислили още. Много ми се иска обаче тази зима да успея да покарам ски, че 2 години не съм карала. Ще видим как ще се стекат нещата.
<br />[link=http:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #26 -: Октомври 23, 2007, 12:28:20 pm »
Толкова обичам ските и планината. От две години не съм карала и аз, тази година май пак няма да ме огрее. Искам да си направя една екскурзия до Австрия и там да покарам ски. Братовчет ми е скиучител и работи всяка зима в Австрия. Ако и тази отиде може да му погостуваме. Така ми се иска, макар че тази година едва ли пак ще смогнем.

Честита първа годинка на Габи. Да е жива и здрава и много да слушка мама и тати. :D

А сега и аз да си кажа колко предколедно съм настроена. Направо нямам търпение.
Нова година ще сме си в къщи най-вероятно. Можем да се съберем с други семейства пак с малки дечица и така. Все ми е едно, само да сме живи и здрави и да сме заедно.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #27 -: Октомври 23, 2007, 12:40:15 pm »
Честит рожден ден на Габи!!! Да расте здрава и щастлива!!!
Честит рожден ден и на всички малчовци, които съм пропуснала!
И ние сме от номадите - предната Нова Година посрещнах на площада във Варна и се чувахме през 5мин. с д-р Александров, че имаше опасност да родя насред хорото...
Сега коледата у дома с всички роднини(надявам се), а за Нова Година не знам. Снощи получихме предложение за една вила на Априлци, но ще видим. Ако ще е далеч от Дара, трябва да се върнем на 1-ви, че на 3-ти ще ми е рожденничка.
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #28 -: Октомври 23, 2007, 13:40:42 pm »
Здравейте и от нас с Ели. :hello:

Честит рожден ден на малката Габи! Да расте здраво и щастливо дете! :)

Ние още не сме решили къде ще прекараме Нова Година и Коледа, много ще зависи от времето. Ако е много снежно може и в София да си останем и да не стигнем до традиционните Плевен и Търново. Всъщност сега средата на ноември ни предстои да се преместим с Ели от Търново обратно в София... но пак зависи какво ще е времето. Но където и да сме празникът ще е най-хубавия за мен от години защото сега имам моето бебче...



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #29 -: Октомври 23, 2007, 14:46:07 pm »
Честит рожден ден на Габи! Да расте весело и засмяно дете, да е отмяната на мама и радостта на тати!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #30 -: Октомври 23, 2007, 14:56:02 pm »
Лека седми4ка настояЩи и бъдеЩи мами, нека малките ви де4ица са много здрави4ки и послуШни :P

На бременелките леко бременеене :P

4естит рожден ден на Габи

Гане, и ние с мъжлето на 31.10 имаме 7 годиШнина :P



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #31 -: Октомври 23, 2007, 15:02:25 pm »
Ели, ние сме малко по-рано от вас :wink: Ама пак в същия месец :lol: Ей, ма ще кажеш, че сме се наговаряли да се женим по едно и също време :lol: Хубаво време беше... хем млади, хем слаби, хем без проблема с децата, още живеехме с надеждите, че ще стане от раз...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #32 -: Октомври 23, 2007, 15:04:57 pm »
Благодаря Ви за пожеланията към малката ми рожденничка днес!
Тук настана пулен хос.В една стая на спалнята и детското легло субрахме 7 бебета с мами и беше оле мале.Един бебо се изтупа на земята, имаше голям зор Габи да си даде играчките на друг..Много огладнели бебоците понамазаха и от тортата, която определено и на мен ценителка на сладкото ми дойде в повече.
Ей, не знам как издържат учителките в детски ясли и градини, ама ние сме гроги с мъжа ми от 2 часа с толкова бебета и емоции.Сега и габи се тръшна и май скоро няма изгледи да се събуди.
Иначе снощи направих страхотни снимки в леглото и пълно с балони, които в момента са из цялата къща.
Абе, пълен хаос.Дали ще ми останат сили за мойто РД в четвъртък не знам:)
А за празниците и аз съм се размечтала, както и за ски и дълга почивка на планина, ама няма кой да гледа Габи затова май само ще си мечтая.:(
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #33 -: Октомври 23, 2007, 15:18:25 pm »
хей, Силви, да ви е жива и здрава малката Габи :D много радост да ви носи!
ама и вие ли сте през ден с нея :D ние с Криско сме така. аз моя рожден ден го бях забравила :oops: и тогава сутринта мъжа ми с блеснал поглед като ме поздрави, аз реших, че е сънувал нещо :oops:

*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #34 -: Октомври 23, 2007, 19:44:44 pm »
Хей Слванчо, честито на малкото голямо момиченце, да расте много здрава и добричка, да радва мама и тати :D
целувки
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #35 -: Октомври 23, 2007, 20:50:05 pm »
ЧРД на Габито, да е жива и здрава и много да радва мама и тате  :balk_7: :balk_21:
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #36 -: Октомври 24, 2007, 08:59:43 am »
Май е време да помислим каква Коледна акция да направим за Коледа тук.

Лека седмица на всички и мнгоо бременни жени и здрави деца пожелавам!
Alexandra
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #37 -: Октомври 24, 2007, 09:54:47 am »
Мамчета аз пак имам питанка - на 10.10 ни биха противохепатитната ваксина, сега на 07.11 ни е консултацията - може ли да бием Пентаксима или трябва да минат минимум 30 дни? Освен това преди да я бием трябва ли да меря няколко дни температурата на детето, за да съм сигурна, че е ОК?
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #38 -: Октомври 24, 2007, 10:00:15 am »
Мари_ПЗ, 30 дни се чака. Защо да му мериш Т на бебчето, нали си е в тонус? Спинка, папка, не плаче извън нормалното?
Alexandra
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #39 -: Октомври 24, 2007, 10:12:41 am »
не е нужно да минат 30 дни от противохепатитната ваксина, за да се сложи Пентаксим.
преди да сложи ваксината, педиатърът ще прегледа детето, за да се увери, че е здраво, иначе не се слага ваксина.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #40 -: Октомври 24, 2007, 10:22:35 am »
не е нужно да минат 30 дни от противохепатитната ваксина, за да се сложи Пентаксим.
преди да сложи ваксината, педиатърът ще прегледа детето, за да се увери, че е здраво, иначе не се слага ваксина.
Мерси Джам. Питах защото една педиатърка ми каза, че трябва да са минали минимум 30 дни, нооо сега съм много по-спокойна :)
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #41 -: Октомври 24, 2007, 10:30:33 am »
Честита първа годинка на Габи! Да расте умничка и обична на мама и тати!

За НГ ще ходим в Огняново, хотел Делта! Това е до Гоце Делчев!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #42 -: Октомври 25, 2007, 03:05:26 am »
Имам нужда от малко хелп.Вече няколко пъти се опитвам да взема на Габито урина за изследване и съм пред отказване.Взех от аптеката колекторче и контейнер.Уж лепя всичко като хората, а и както съм го правила преди, ама не става и не става.Контейнера се разлепва и тя си пишка в пампото, аз се ядосах и накрая го лепнах с водоустойчиви лепенки, ама пак нищо.
Как се справяте Вие?На мен ли ми е грешна технологията?
И сега накрая след поредния порой от въпроси да черпя виртуално за мойто 31 РД.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #43 -: Октомври 25, 2007, 06:58:00 am »
Силви, Честит Рожден Ден и на двечките с Габи! Пожелавам Ви най-вече да сте здрави!
А относно проблема с контейнера аз имах същите главоболия като теб при първите изследвания в 7ия месец. Едвам от третия опит събрах няколко капки. На на възрастта на Габи вече слагах сутрин при ставането Юлия на гърне и си взех от гърнето.


*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #44 -: Октомври 25, 2007, 10:13:07 am »
Честит рожден ден и на теб Силви :lol:
като си купуваш от аптеката контейнерчето кажи, че е за момиченце, защото има разлика. ние се справихме от първия път, всичко беше в пликчето, просто трябва да го залепиш хубаво, да обвхване цялата предна част.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #45 -: Октомври 25, 2007, 10:25:21 am »
Силви, Стефи ти е казала - търсиш от тези колекторчета, които са за момиченца. Преди да го залепиш трябва хубаво да я измиеш и хубаво да я посушиш, за да залепне.
Аз ползвам само едни немски, около 1,50лв колекторчето и с тях нямам голям проблем със залепянето.
Пробвала съм и друго - събуждам я сутрин, измивам я и я дебна с едно контейнерче, почне ли да пишка, слагам стерилното шишенце да пишка вътре.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #46 -: Октомври 25, 2007, 11:05:15 am »
Честит рожден ден на Силви и Габи. Да са живи и здрави и много щастливи :lol:
И при нас нищо не се получи с контейнерчето за урина. Но със ставането като видях че е празно, взех една стерилна чашка и си пойграхме 15 минутки на плота за повиване докато се изпишка. Така и взех урина, бързо и лесно.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #47 -: Октомври 25, 2007, 12:33:43 pm »
За НГ ще ходим в Огняново, хотел Делта! Това е до Гоце Делчев!

ооо там е страхотно. Непременно да се топнете в мирото, страшен кеф е  :D


*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #48 -: Октомври 25, 2007, 12:36:07 pm »
Честит рожден ден на Силви и на Габи. Да сте здрави и много, много щастливи  :D


*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #49 -: Октомври 25, 2007, 13:05:35 pm »
Искам да сменя памперсите на Памперс с други, дори и да излизат по-скъпо.
Ползвали ли сте Дайперс и Либеро? Отзиви?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #50 -: Октомври 25, 2007, 14:07:50 pm »
Цвети, аз също. Тези, които взех от теб бяха добре, но след като свършиха взех нов пакет, пак 3 (4-9 кг), една седмица по-късно детето се подсече яко, а до тогава не беше се подсичала. Сега ползвам Canbebe, които също са произведени в Турция, но не е толкова изразено подсеченото, което ме навежда на мисълта, че може да е от Памперс. Някой беше писал, че Билла пакетират холандски памперси и ги продават с марката на Билла - "Клевър" и джъмбо пакета бил дори на добра цена. Мисля да пробвам, като ида да пазарувам. Но и аз бих искала  да чуя мнения.

Ние днес сложихме първата Пентаксим - държахме се много геройски на меренето, пнеже бяхме голи естествено....очертава се да сме ексхибиционисти.
На ваксинирането бяхме повече от герои - плакахме само 20 секунди и се успокоихме. Дано сега и реакция да нямаме. А всъщност кога евентуално се проявява ако има реакция, след колко часа, че това май пропуснах да питам?
 
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #51 -: Октомври 25, 2007, 14:31:05 pm »
Нина, до 48 часа следиш детето.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #52 -: Октомври 25, 2007, 14:37:58 pm »
и ние от вчера минахме на 3-ката на Памперс. Дано да нямаме проблеми, но ако тези на Билла са наистина по-добри или някой има добри отзиви за друга марка, със сигурност и аз ще ги сменя.


Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #53 -: Октомври 25, 2007, 14:57:13 pm »
tzvetenze, 1 година бяхме с либеро и бяха страхотни, никога не са пропускали, много добре пасват заради ластичето на гръбчето, но смениха производителя и ги развалиха. Последните 2 партиди, които бях купила бяха доста по-твърди от предишните и оставах топчета от гелчето по дупето на бебка. Оказа се, че предишните са били произвеждани в Швеция, а тези последните вече се правели във Франция. Смених ги. Много се чудех с какво, защото от инцидентно ползване на памперс въобще не бях очарована от тях, молфикс бяха едни твърди, та накрая попаднах на канбебе. Много бях чела за тях, но никъде не ги намирах. Почнаха да ги зареждат в кварталния магазин и ги взех да ги пробвам. Визуално са копие на памперс, но нямат гел и са по-евтини  от тях. Доволна съм и вече трети месец ги ползваме без оплаквания.
<br />[link=http:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #54 -: Октомври 25, 2007, 15:18:54 pm »
Мерси СтефиЗ! Т.е. ако до 48 часа няма проблем, то това значи евентуално, че добре понясяме ваксината, нали така? Съжалявам, че обяснявам какво съм разбрала и по този начин те карам да повтаряш, но да съм сигурна. След това пак ще я следя де, но ще съм особено внимателна през тези 48 часа.

Мешко106 - чак вчера на хубавото време пробвахме кенгуруто за по-дълго - харесва ни. Иначе до сега из нас я разнасях в него, но за малко. Поздрави.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #55 -: Октомври 25, 2007, 15:48:42 pm »
Ползвам само памперс на Памперс. В родилното искаха само памперс и аз продължих с тази марка. Не съм видяла подсечено дупе. Съседката тук все ме агитира и понеже сина и е с един размер на памперсите с моята девойка, когато реши да изпробва някоя нова марка и плащам по 5-10 памперса да я пробвам и аз. Та в този ред на мисли какво ли не ми носи.
Шампион, либеро, Кан бебе, Молфикс. Еми нищо не ми хареса. Либеро, Канбебе и Молфикс са по обемни и найстина ако инцидентно памперса се задържи по дълго на дупето оставя топченца. Това най-вече от Либеро. Шампион не ми вдъхнаха изобщо доверие.
Сега ми е донесла Плей 8O Тънички са като на памперс и утре ще пробвам да видя дали ще ми харесат. Аз взимам памперси голям пакет и досега от магазин разпечатан не съм взела. Не може разни магазинерки да пипат с мръсни ръце и после защо детето се опъпчило. Взимам голям пакет понякога и два и не се занимавам. Дразнят ме познати който пуфкат по кутия цигари на ден и бутилка ракия вечер и купуват по два памперса на ден да не се охарчат. Не че е грозно ами е жалко направо. 8O
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #56 -: Октомври 25, 2007, 16:10:11 pm »
Точно така Нина, правилно си разбрала :D
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #57 -: Октомври 25, 2007, 16:43:02 pm »
Цитат
Ползвали ли сте Дайперс и Либеро? Отзиви?

От Либеро мини бях супер доволна - от раждането до преди 20-тина дни.
След това купих Либеро миди - с оранжевата лента, еми всеки трети изпускаше. В момента съм на Памперс 3-ка.
 
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #58 -: Октомври 25, 2007, 17:40:50 pm »
Здравейте,аз д асе оплача ...
СНощи изкъпахме Стефи към 21:30 заспа си нормално и към 22:30-22:45 се събуди, но нещо не ми хареса в дишането й.Реших да я понаблюдавам малко и определено се засили хриптенето. вече към 12 не издържах и нкарах Ник да ходим на спешен кабинет. Там ни отвори една спяща докторка, преслуша я между прозявките си и вика- бронхиолит, отивай в спешния център  8O Отиваме тем- дежурния му викам, ако не се налага обезателно- хич не държ да ме приемат в болница.  Без много обяснения ме прати на рентгенова снимка на детето и като се върнах отсече, че детето ми е много злеи няма как да разчитам само на тяхната намеса- трябва да я вкарам в болницата. И аз като пуснах едни ми ти сълзи- пък ония- ама хайде продумай, кво мълчиш. Викам, зле е детето не мога трябва да отида, то вече беше почти 2 вечерта. За довиждане сестрата и удари 40 мл Урбазон, ама така я хакна- синка си има.
Отиваме ние в 1во детско отделение в нашата болница, Стефито през цялото време жизнена- бръщолеви си някакви си нейни, но все пак със затруднено дишане. Докато се усетя- вече ни бяха напопълвали документите и в един момент- отивайте към стаята, ама вътре има 3 деца, ама от старите българи /демек роми де/ самички и една ромка още с детето си.  8O Утре до сутринта ще изтраеш- пукаме се по шевовете, и аз викам- демек нямам избор и тя ми свива гадината рамене. Отиваме в стаята и веднага инхалация с вентолин-сестрата беше толкова груба и така разрева детето, ма викам ще си премълча. Да ама не- дойде лекарката, която я прие и аз й викам- сега пюренца могат ли да й донесат, или ще кара само на кърма. И тя- ама тука се яде млечна кухня  8O Викам, ми то мойто дете млечна кухня не яде ... че като ме почна онази ... тиии - виждаш ли го детето, как може на 8 месеца да му дава да суче, това дете има нужди, как може с една кърма да ги задоволяваш, след 6 месец кърмата вече не е полезна за бебето ти, ама за това сега- ей така ще ти се разболява, ти ще имаш хрипаво бебе- само я виж, така се почва, и рахит ще ви хване, щом не даваш витамин Д, глей й фонтанелата- не се е затворила .... въъъъ думата не мога да взема, по едно време й викам- ами тендециите в световен мащаб е педиатрите еди кво си препоръчват- няма братче- хайде вика да не си обясняваме тенденциите в педиатрията- при което аз вече тотално се отказах и млъкнах.
на следващата сутрин сестрите минават- без да обясняват нищо- правят им там някакви неща /на децата в стаята- абе манго, да мълчиш бе черен, хайде заспивай мангал такъв/, аз само ходя да питам- това за какво, онова за какво. Вече по едно врем минава визитация, доктора ново простотия- ми така като гледал рентгена- можело и да се интерпретира като вирусна пневмония, ама можело и да е бронхиолит. От тук вече бях категорична, че няма да остана дълго там, по едно време дойде сестра да я вземе да сложат абокат за урбазона и антибиотика. Малеее, какво стана направоо- повече от половин час от сестринската стая се чуваше как пищи детето на мен сърцето ми хвърчеше. Накрая не издържах и влетях в стаята и си я взех- резултатата на едната ръка две пукнати вени и 4 дупки, на другата две дупки и една дупка на крака. Причерня ми направо, след като ми отговориха, че било трудно да й сложат абокат, защото била дебела. Е тука вече се амбицирах, та съвети свикаха, караха ме 500 лева да платя /клиничната пътека при отказ/ но в крайна сметка в 15 часа се измъкнахме най-сетне от лапите на тези ... същества  :?
Та минахме си при специалист ... сега ще си пием Сумамед у нас и ще ходим на инхалации  4-5 дни
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #59 -: Октомври 25, 2007, 18:16:39 pm »
Леле Мини, ужас...... :( Горкото детенце. Как може такова отношение...Дано не се налага, но дано попаднеш на подходящи специалисти, че и за най-дребното могат да побъркат родителите и детето. Жал ми стана за Бузуранчо :(
Дано се оправи бързо и да нямате повече ядове.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #60 -: Октомври 25, 2007, 18:23:49 pm »
Мини, горкото детенце, измъчили са го... :( Дано скоро да оздравее малката сладурана и да не ви се случва да преживеете отново тоя ужас!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #61 -: Октомври 25, 2007, 18:26:55 pm »
О, Мини :(
Не знам как да коментирам, просто...
Е добре де, какво се оказа последно???
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #62 -: Октомври 25, 2007, 18:29:16 pm »
Направо ми се повдига от такива неща... то бива, бива, ама пък това на нищо не прилича  :(
Мини, добре, че сте си тръгнали и дано миличката бързо да се оправи!!!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #63 -: Октомври 25, 2007, 18:36:00 pm »
Мини, не знам какво да кажа, кошмар...
пожелавам на всички ни да нямаме такива преживявания. хайде, да се оправя малка бузанка Стефи :balk_21:
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #64 -: Октомври 25, 2007, 18:43:10 pm »
Леле Мини, кошмарно е това което сте преживяли. Пу пу на никое детенце да не му се случва и на вас никога повече. Бързо оправяне на малката сладурка


*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #65 -: Октомври 25, 2007, 19:38:47 pm »
Бе мини, нямате ли частна болница там? Какво е това отноШение? Какви са теzи варвари и то толкова некомпетентни  :x? ИмаШе ли смисъл иzобЩо от престоя ви там... Друг път (дано няма де, ама ако се наложи), не се давай така лесно. Да оzдравеете бърzо.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #66 -: Октомври 25, 2007, 20:06:30 pm »
лелее малеее, ужас :x
дано да се оправя бързо душичката малка :)
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #67 -: Октомври 25, 2007, 21:22:34 pm »
Влизам аз да ви почерпя, че ставаме на един месец днес и какво заварвам. :(
Мини, бързо да се оправя малката сладурка и да нямаш повече такива изпитания.

Ето скромна виртуална почерпка от нас.
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #68 -: Октомври 25, 2007, 21:27:48 pm »
Мини, настръхнах докато четях какво сте преживяли. 8O :x

За памперсите, бях много доволна от Дайперс докато взимахме тези до 7 кг./имат ластик  и отпред и отзад/ след това нещо ги развалиха. Либеро също ги развалиха и затова пак се върнахме на Дайперс, не съм супер доволна, но пък са по-добри от първите. От Молфикс се обриваме, Памперс за мен не са никак добри.
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #69 -: Октомври 25, 2007, 22:48:40 pm »
Леле,Мини,горкото детенце!
За памперсите,сега сме на Памперс 3ка,обаче досега само Либеро ползвах,но последно взехме от Метро,някакви испански/гадни/,а иначе-Леидито,мисля,че истинските са с зелената лентичка,фалшивите с лилава.Оранжева лентичка не съм купувала..
Za NOWA GODINA ми се иска някъде ,където има много сняг и минерален басейн ,за изтрезняване после :lol:
« Последна редакция: Октомври 25, 2007, 22:58:05 pm от olianata »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #70 -: Октомври 25, 2007, 23:33:55 pm »
мини, много съжалявам за сполетялото ви. в България човек да не попада с малко бебе в болница. аз веднъж направих тази грешка с Марти и след това, когато се разболя от бронхиолит (а за това заболяване кърмачетата обикновено ги вкарват в болница заради инхалациите), направих всичко възможно да не попаднем отново там.
добре си направила, че си измъкнала детето.
между другото, бронхиолит се чува прекрасно на слушалка. не знам за какви рентгенови снимки става дума...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #71 -: Октомври 26, 2007, 00:09:39 am »
в България човек да не попада с малко бебе в болница.

Когато Симона се разболя преди два месеца и станя ясно, че случаят е спешен и трябва да отидем в болница, тръгнахме към Токуда като най-близък вариант - детето вече беше много зле.
Много добро отношение на персонала, внимателни и добронамерени детски сестри, лекари, които ти обясняват всичко, изтърпяват хилядите ти въпроси, хигиенисти, които чистят постоянно.
На третата вечер, когато Симона много се влоши, а аз бях на ръба да се побъркам, се погрижиха дори и за мен.
Е да, и там имаха по-различно виждане откога да се дава попара, но условията и отношението бяха човешки.
И най-абсурдното е, че всичко това, което е толкова нормално така да бъде, на мен ми беше направо странно, ненормално. Толкова явно сме свикнали с нашата действителност...
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #72 -: Октомври 26, 2007, 08:09:53 am »
 8O Мини, настръхна ми косата 8O
Не мога да повярвам просто 8O
Бър3о о3дравяване.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #73 -: Октомври 26, 2007, 08:16:07 am »
Мини, миличка, толкова си изстрадала, и малката Стефи, направо настръхнах, като четях преживяванията.  :( Не ни остава нищо друго освен да се молим и надяваме децата ни да са здрави. Прегръдки от нас! Дано Стефи се оправи бързичко и пак да бъде весела и засмяна!

Сия, честита първа месечинка и на твоето слънчице!


ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА МИТКО НА ДОНИ!  :D
Нека расте здрав и весел, и да радва мама и тати! Честит имен ден на всички празнуващи днес!

Майчета, имам въпрос за коликите. Нас май ни почнаха. Как да ги различавам. Днес по обяд сме при частния ни педиатър, който присъства на раждането на мишоците ми и ще питам. Хриско се гърчи, мести се, върти се в леглото, свива крачета, става червен и мрънка. Нонстоп е гладен, иска да яде през час, час и половина мляко  8O, като го гушна направо ще ме изяде...Мишко и той така, но по-леко, като че ги кара коликите! Чух че капките SAP помагали и чая на ХИП за храносмилане.
Иначе хапват АМ-Нан1, кърма почти нямам  :(/за което и аз съм виновна, защото се ядосвах в болницата за простотии :x/, едвам изцеждам по 40 мл. два пъти на ден. От Нан ядат по 60мл. на хранене. Но май не им стига и това вече.
Искам да ви питам също, кой ден може да излезем на разходка, естествено ако е слънчево и не вали. Док каза първо на балкона за по 10 мин., и после навън с количката.
Благодаря ви!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #74 -: Октомври 26, 2007, 08:25:32 am »
Момичета, наистина съжалявам че вчера така набързо, но наистина бях много афектирана. Как може да си позволи лекар да ме сравнява с малцинствата, за това че се мъча да дам на детето си най-доброто. Само циганките кърмели до 2 години- и аз съм щяла да стана като тях  :? аз град градих да мога да я кърмя, сега излиза, че съм й вредяла. В крайна сметка платих 102.84 лв за престая там, такак че един съвет от мен- ако нямате свой човек в държавна болница, никога не влизайте там с детето си, ама никога.
Според пулмолога, който посетихме, се касае за вирусна реакция, тя ми обясни че някой деца само вдигал лека температура и им се зачервява гърлото, но някой реагират остро като дъщеря ми. Та лечението ни за 5 дена у нас илиза 30 лева /антиботик и два вида сироп/, плюс три четири дни инхалации по 4 лева/ 2-3 дневно/ и като цяло ще излезе по-евтино от престоя в болницата, а да не говорим че е къде къде по-приятно.
Не искам да се случва на никой- но ако не дай си Боже ви се случи нещо- не правете като нас, свикнали сме да си плащаме за кадърни лекари- не си го спестявайте за детето.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #75 -: Октомври 26, 2007, 09:03:24 am »
Честит празник на всички Димитровци и Димитринки  :D Много здраве и веселие да донесе!!!

А пък ние да почерпим, че днес ставаме на цели 3 месеца  :lol:


*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #76 -: Октомври 26, 2007, 09:04:23 am »
Мини, сви ми се душата като прочетох патилата ви. Дано бързо оздравее малката и да и се оправят синините по пухкавите ръчички.

Сия, честита първа месечинка на твоя бебок!

Дони, Мармот, да са ви живи и здрави имениците! Наздраве!

Каси, съветвам те преди да решите, че се кривят от колики бебетата, да проверите дали не е от глад. Поне при мен се оказа, че се реве и гърчи от глад. А ние я тъпчим с капки...
За разходката - не е подходящо да се извеждат бебетата само при дъжд, мъгла и минусови температури. Аз родих декември и на 20-я ден бяхме навън. Можеше и по-рано, но нямах помощници и едва тогава сколасах.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #77 -: Октомври 26, 2007, 09:10:25 am »
Касита, мила, добре си ни дошла с малчовците  :D

За коликите - казват търпение му е майката. Иначе, наистина първо да си сигурна, че не са гладни. А, за капки - всеки различно мнение ще каже от собствен опит. Аз имам 3 опаковки Инфакол (уж бил много добър), които така и не започнах да ползвам - (ние нямахме никакви колики) - ще ти ги пратя - само дай адрес  :D
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #78 -: Октомври 26, 2007, 09:18:35 am »
Мини ужас направо. Това обаче не ми се разказва за първи път. Кумата ми повтори думите ти едно към едно. Нейния опит е от миналата година. В добавка ми разказа как е вадила хлебарки от косата на детето :balk_146: Малката нямаше две години и отвися за два месеца два пъти по десет дни.. :(
Сиа и Бора честит празник :D
Каси капките са Саб, Еспумизан и Бебинос. На нас ни помагаха Бебинос, но те са ужасни на вкус, затова пробвай първо другите. Моята принцеса като я заболеше коремчето и решаваше че е гладна, Сучеше малко докато се напъваше и изкарваше въздуха и това се повтаряше след полвин час, защото със новото хранене поемахме още въздух. Тогава смених Авент със шишетата на Доктор Браун и я държех изправена на рамото ми ако трябва и полвин час и намалихме коликите. Ако плаче в паузите пак да суче и давах чай на хип и нещата бяха поносими вече.
Монито има един заек с прекрасна бавна мелодия. Ей като я чуе и се сбърква от рев това дете. 8O Аз го скрих,то направо лошо ми става като я слушам. Иначе ако не свири, много му се радва. А вчера и донесоха телефон плюшена играчка на Playgro. Има 5-6 мелодии, но на две от тях пак ревем. Но другите 4 се смеем. 8O И направо ме сбърква. Натиска веднъж и рев. Натиска втори път кикот 8O. Ще взема и него да скрия. Вашите деца плачат ли от подобни неща?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #79 -: Октомври 26, 2007, 09:19:56 am »
Каси, писала съм ти на кюто!

Мини, сори скъпа, аз затова като чуя болница и ми призлява! За съжаление много лекари са си сбъркали професията, а за това, че не са в крак с времето и си остават на ниво студетска скамейка ... какво да кажа!

Явно, ако закъсаме в Тукуда само трябва да ходим - то се е видяло!

Момичета, започнах работа от понеделник на половин ден в една фирма като счетоводител. Предстои ми дипломиране по специалността на 9.11! Не ми се оставаше втора зима плътно в къщи, но не ми се оставаше и изцяло Матей на свеки. Вчера го навлекла с хиляда дрехи, дуднат ми, че му били студени краката и пр... Абе, ...кво да ви разправям! Ама аз съм си виновна - пак нищо не казах, нали съм си смотла - все думите със закъснение м идват!
Матей - 1.04.2006 г
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #80 -: Октомври 26, 2007, 09:24:02 am »
Цитат
Майчета, имам въпрос за коликите. Нас май ни почнаха. Как да ги различавам. Днес по обяд сме при частния ни педиатър, който присъства на раждането на мишоците ми и ще питам. Хриско се гърчи, мести се, върти се в леглото, свива крачета, става червен и мрънка. Нонстоп е гладен, иска да яде през час, час и половина мляко  , като го гушна направо ще ме изяде...Мишко и той така, но по-леко, като че ги кара коликите! Чух че капките SAP помагали и чая на ХИП за храносмилане.

Ми прилича на колики, но се убеди действително дали е така, преди да дадеш лекарство. Сложи си ръката на коремчето на бебо и ако къркори и се бушува - значи са колики 100%. Внимавай с капките Саб симплекс - запичат, а при хранени бебета с АМ, запека е сигурен. Вместо чай Хип , вземи и си свари чай от семе от копър - 250 мл. вода и 1 чаена лъжица семе от копър. Можеш да добавиш и на върха на чаената лъжица малко анасон.
Цитат
Искам да ви питам също, кой ден може да излезем на разходка, естествено ако е слънчево и не вали. Док каза първо на балкона за по 10 мин., и после навън с количката.
Понеже е студено времето, някъде откъм 10тия ден, започвай да извеждаш на балкона, като постепенно увеличаваш времето - 10 минути, 20 ... 30. След това вече можеш да се пробваш за кратка разходка навън като пак постепенно увеличаваш времето. Не е лошо да се снабдиш с колд крем.
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #81 -: Октомври 26, 2007, 09:28:51 am »
Честоит имен ден на всички празнуващи днес!
Мини, чета те и си спомням с ужас как ние на 2 месеца и малко изкарахме бронхиолит.Тогава аз а пръв път се правих на чичо доктор в нас и мъж ми и доста народ казаха, че съм сбъркала професията.Покрай тая случка тогава се сдобихме и с инхалатор за домашно ползване.Не са никак скъпи, а пък и знам, че всичко е префектно чисто, че с тия болнични инфекции и всичко останало ми настръхва косата.
Добре че сте се измъкнали от болницата и "умните" съвети, че те понякога такива екземпляри "знаещи" освен, че могат да изкарат човек извън нерви могат да го шашнат съвсем.
За извода с добри специалисти за малчовците и повишено внимание съм с две ръце.
От сърце Ви желая бързо оздравяване.Нацункай хубаво малката бузанка.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #82 -: Октомври 26, 2007, 09:32:40 am »
Честити месечинки на бебчовците!
Честито на всички именици!

Вени, успех в дипломирането!
Каси, не се отказвай още и не се обезверявай за кърменето! Аз, точно по същото време бях точно със същото количество изцедена кърма. Обаче се мотивирах, заредих се с търпение и успях да кърмя 6 1/2 месеца ( тогава спряхме, защото при един престой в болницата от силен стрес кърмата спря за два дена). Разбира се, помогна и това, че Симона засука, след като 10 дена беше хранена само с шише. Но много ми помогна силната ми мотивация и това, че не побързах да се откажа лесно. Дано да има кой да ти помага с домакинската работа. Хапвай добре и пий течности. От разните лактогонни чайове най много ми помогна българският, а най-малък ефект има май гранулирания на Хипп.
За коликите - не знам, не сме имали. Но пък имам 2 неотворени флакона Инфакол, ако ги искаш - давам ти ги.

Мини, и за какво са тези 100 и няколко лв? Ние в Токуда за 10 дена не платихме нищо за детето, нито за престоя му, нито за храната ( на всяко дете му осигуряваха АМ, което то яде), нито за ежедневните изследвания.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #83 -: Октомври 26, 2007, 09:38:32 am »
Мерси, Каси :)
За цеденето - и аз отначало едвам изцеждах по 50 на човек на ден, но с постоянство много се увеличи. След 2-3 месеца около 30-40 % от млечното им хранене беше с изцедена кърма, стигало е до период от по 300 изцедено на човек за 1 ден. Но както решиш, разбира се, знам, че е много трудно - цял ден си на помпата и ако няма кой да ти помага е невъзможно. Колкото по-често цедиш повече се произвежда. Не се отказвай да ги слагаш непрекъснато, все в един момент ще захапят и тогава е много много по-лесно.
« Последна редакция: Октомври 26, 2007, 09:40:37 am от cygnus »
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #84 -: Октомври 26, 2007, 10:37:54 am »
Мини, това, което ви се е случило е ужасно и доста често срещано явление. За мен тези "доктори" са си изпросили оплакването в Здравната каса. Имаш достатъчно документи, както и поражения върху детето ( за огромно съжаление, дано се оправи по-скоро), плюс окончателните диагнози, с които можеш да има спретнеш една хубава жалба. Не знам как е в София, но тук при подобен сигнал служителите на Касата  отиват на проверка в болницата и  често пъти налагат глоби на здравното заведение.

Честито на всички именници! Да са живи и здрави!
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #85 -: Октомври 26, 2007, 11:04:33 am »
Честито на всички празнуващи днес  :lol:
Касси, добре дошла мила  :bighug:
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #86 -: Октомври 26, 2007, 11:25:46 am »
Честито на именниците,да са живи и здрави!Честити месечинки на бебоците на Бора и Сиа ,много здраве и щастие! Мини толкова е жалко цялото това отношение към децата ни,дано са здрави и не се случва на никой.И ние си испатихме от некадърни лекари когато Диди падна(преди 2 дни) и я зяхлупи коша за кола.Слава Богу всичко се размина ,но ми костваше много нерви и рев през живота си не бях изживяла такъв стрес,не го пожелавам на никой!!!Сега не ми се разказва ,защото едва ли не според докторите съм майка ,която ще убие детето си  :( отвратена съм от отношението към детето и нас(родителите)и винаги се обяснява кое колко струва  8O  Сега всичко си е наред с малкото ми съкровище и си налагам да забравя неприятната случка.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #87 -: Октомври 26, 2007, 11:59:08 am »
Наистина ли персоналът така се обръщаше към циганчетата в стаята? "Мангал такъв" и т.н...
Господ да пази всички деца по света живи и здрави!
Alexandra
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #88 -: Октомври 26, 2007, 12:11:11 pm »
sia, честита месечинка на слънчицето. Да я нацелуваш много от нас със Зорничка.

Bora82, честита четвъртинка и на твоето златце.

Честит имен ден на всички, които празнуват днес.

Касинка, за коликите аз слагам по няколко капки Еспумизан в млякото, преди да й дам да папка, а относно разходката - ние на 13-тия ден бяхме навън за малко, а два дена по-късно си направихме истинска разходка - към 3-4 часа  :D. Както момичетата са писали, стига да няма мъгла и да не духа силно вятър /и да не са минусови температурите/ - няма проблеми с разходката. Нацелувай малчовците  :D

Вени, успех и от мен в дипломирането.






Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #89 -: Октомври 26, 2007, 12:19:21 pm »
Мини, нямам думи просто. Дано никога не се налага да се изживява такъв кошмар.
Честити месечинки на бебоците, които празнуват днес!
Честито и на именниците!
Нина, радвам се, че Криси се чувства добре в кенгуруто.  :)
За памперсите на либеро -зелените са малкия размер, следващия размер наистина бяха друг цвят, а последните, които ползвахме от 7 до 18 кг, ако не се лъжа, бяха лилави, така че не са фалшиви.
Каси за коликите, при нас в началото действаха капките бебинос -аз ги давах в лъжичка смесени с кърма или мляко. После ползвахме комбинирано бебинос и еспумизан, защото коликите накрая бяха зловещи. За по-леките й духах със сешуар на коремчето и това действаше. За по-тежките -търпение. И не де отказвай от кърменето, колкото и малко кърма да имаш, давай я, пак е по-добре от никаква.
За разходките -първо на балкона- 5,10, 15 минути и така докато стигнеш до 45 и после можеш да г изведеш. Поне на мен така ми бяха казали.
<br />[link=http:
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #90 -: Октомври 26, 2007, 12:35:42 pm »
Причината да искам да сменя Памперс е, че първо миришеха на някаква химия, гадно, после доста време бяха на едни икономични големи пакети, правени в Полша, които бяха ок, а сега, поредните, които купих са много силно напарфюмирани, повече и от ароматизирани мокри кърпи. Не искам да й слагам такъв памперс по същата логика, по която няма аз да си сложа ароматизирана дамска превръзка.
Май ще се върна на Хъгис.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #91 -: Октомври 26, 2007, 12:47:28 pm »
Честити месечинки и именни дни на малките палавници  :D!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #92 -: Октомври 26, 2007, 13:42:04 pm »
Честити месечинки на малките принцеси! Да растат все така послушни и весели!

Честит имен ден на всички малки и големи именници!


Мини, съжалявам, предполагам какво си преживяла, при нас беше почти същото, само че с 40 градуса и дори и да не са ни наричали мангали, просто отношението беше почти подобно, нищо, че бяхме в най-голямата детска болница в Мюнхен.
За разходките - аз понеже съм мама екстремистка - моя син го изкарах на 8-мия ден след излизането от болницата и прекарахме навън в уж ясен ден, с изненадваща снежна
буря около 2 часа на разходка. Така че всичко е до преценка :)

Ами да почерпя и аз днес - цели 7 години брачен живот :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #93 -: Октомври 26, 2007, 13:45:54 pm »
Честита годишнина Гане!!! То май в една и съща година сме се "бракували" :lol: Желая ви много любов,семейно щастие и само радостни моменти от твоя целувач дето все му се радвам на физиономийката-пу-пу да не са му уроки :lol:
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #94 -: Октомври 26, 2007, 13:58:08 pm »
при нас беше почти същото, само че с 40 градуса и дори и да не са ни наричали мангали, просто отношението беше почти подобно, нищо, че бяхме в най-голямата детска болница в Мюнхен.

Гане, написаното от теб много ме изненадва! Това, защото сте чужденци или...
Не, не вярвам да е същото просто...
Честита годишнина! Желая ви много любов и здраве и сбъдване на най-смелите мечти много по-скоро, отколкото предполагате!

Мини, как е Стефи сега?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #95 -: Октомври 26, 2007, 14:55:06 pm »
Ами Цветенце, аз и преди съм го казвала - малчо точно за рожденния си ден се разболя миналата година. Малко преди това ми поддържаше температура и понакашляше, но нямаше нищо сериозно поне според лекарите. Докато в деня, в който правихме партито му, той беше много зле, през цялото време спа, плака и беше отпуснат като парцал. По спешност ходихме на лекар, като ни накараха да чакаме около 40 мин с отпуснато като труп дете, накараха ни се, че не му носим здравната карта и как можело то така да не я носим... След това ни прие дежурната лекарка, накрещя се на моя мъж, че не й държи детето правилно и не можела да го преслуша, след това отсече - ма вие що толкова сте чакали, то има 40 градуса, бронхит и веднага на антибиотик. А ние преди това ходихме в детското отделение, държаха ни 3 часа със съмнения за салмонела, 8O дойде една смърдяща лекарка и го прегледа отгоре отгоре, каза че след като температурата му не е повече от 38.9 не е спешно и ни изпрати по живо по здраво да си ходим. А за бронхита личния му педиатър каза, че се лекувал със студен влажен въздух. Е, как да им имам вяра 8O До сега ми се е налагало 4 пъти по спешност да ходя, имам перфектна здравна застраховка, плащам огромни суми за това и въпреки всичко не съм очарована изобщо... Просто на моменти отношението е същото като в България, че и по-зле. Докато в България се презастраховат и поне дават антибиотик - тук и това не правят. Съжалявам... че ги сравнявам, но навсякъде има такива неща...
Благодаря ви за пожеланията :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #96 -: Октомври 26, 2007, 15:18:51 pm »
Това малко ме вбеси. Вие какво мислите за този коментар.
Зачатие има повод да празнува - над 9000 нови потребители.
/Коментарът е на джанни от бг-мама, в темата на Бърди, която бе заключена в последствие/
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #97 -: Октомври 26, 2007, 15:42:09 pm »
Честито на всички именици и месечинки на бебоците :D

Цвети, я дай линк към тази тема, pls.

lb2f
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #99 -: Октомври 26, 2007, 15:52:51 pm »
Това малко ме вбеси. Вие какво мислите за този коментар.
Зачатие има повод да празнува - над 9000 нови потребители.
/Коментарът е на джанни от бг-мама, в темата на Бърди, която бе заключена в последствие/

Не ми се ще да съм егоист и ревнива, ама и аз се подразних на това нещо. А и темата на Бърди вече започна да се населва яко. Той сам е предложил на хората там да дойдат в Зачатие и го разбирам, защото там, както тук е изградил сантиментални и прекрасни приятелски отношения. А и всички, които искат съветите му е справедливо да могат да ги получат, НО!!! аз лично ревнувам :) и ми се ще да съм егоист точно в тази ситуация... :oops:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #100 -: Октомври 26, 2007, 16:04:58 pm »
Мдааа, и аз си го помислих, Нина и не че нещо, ама когато ни обиждаха, нападаха, наричаха какви ли не и нашия сайт беше забранен едва ли не за достъп и се чудеха само с какво да ни наплюят - сега изведнъж се преселиха тук... Не знам какво да кажа, просто... Обидно ми е малко :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #101 -: Октомври 26, 2007, 16:17:25 pm »
Това малко ме вбеси. Вие какво мислите за този коментар.
Зачатие има повод да празнува - над 9000 нови потребители.
/Коментарът е на джанни от бг-мама, в темата на Бърди, която бе заключена в последствие/

Ами, Цвети, то какво има да му мисля над това точно :) Предлагам да не се занимаваме с неща, които не си струват.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #102 -: Октомври 26, 2007, 16:47:30 pm »
Това малко ме вбеси. Вие какво мислите за този коментар.
Зачатие има повод да празнува - над 9000 нови потребители.
/Коментарът е на джанни от бг-мама, в темата на Бърди, която бе заключена в последствие/
Мдаа, пък аз леко се притесних. Опасявам се и "Зачатие" да не се превърне в празна говорилня, както други форуми. Количеството често влошава качеството, но си знам, че нашите модератори не спят де  :). Важно е да се получава полезна информация и ако само темата на д-р Birdie се наводни това си е хубаво - много нови мнения и съвети, но ако плъзнат неподготвени мнения и по други теми...не ми се мисли.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #103 -: Октомври 26, 2007, 17:08:25 pm »
Абе то малко грешно се разбира цитата така като е изваден от контекста.
Мисля че потребителят по-скоро акцентираше да се помисли върху някои неща в другия разглеждан форум :wink:
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #104 -: Октомври 26, 2007, 17:13:22 pm »
Мерси за почерпката,мамче! Честити ви 3 месеца :ballons: :goodluck:
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #105 -: Октомври 26, 2007, 17:13:47 pm »
Абе то малко грешно се разбира цитата така като е изваден от контекста.
Мисля че потребителят по-скоро акцентираше да се помисли върху някои неща в другия разглеждан форум :wink:

Аз също мисля така, но оставам и на предишното си мнение - ревнувам от толкова много потенциални потребители....даже малко ме е страх  :?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #106 -: Октомври 26, 2007, 17:14:43 pm »
Мерси за почерпката,мамче! Честити ви 3 месеца :ballons: :goodluck:

 :oops: нещо не станаха картинките и го изтрих....ама пак ша пробам :)
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #107 -: Октомври 26, 2007, 18:07:49 pm »
Гане, написаното от теб много ме изненадва! Това, защото сте чужденци или...

Гане, питах те, защото онзи ден поднових кореспонденцията с позната, живееща в Германия и омъжена за германец, та тя сподели, че немците някак си са резервирани и не ги приемат - заради смесения брак.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #108 -: Октомври 26, 2007, 18:20:02 pm »
Цитат
Мдаа, пък аз леко се притесних. Опасявам се и "Зачатие" да не се превърне в празна говорилня, както други форуми. Количеството често влошава качеството, но си знам, че нашите модератори не спят де 

Моята позиция:
1. Бърди има право да решава къде и какво да пише;
2. Нашите мод-ове си вършат работата;
3. Страх ме е този подфорум да не изпростее в стил бг-мама. В тази връзка дори и с цената да си изпрося  бан, ще бъда много рязка в теми от рода: "Кажете мъжко име с Л" или "Колко често сменяте памперсите на бебето си?"

В тази връзка - не би ли било по-добре да има подфорум само за Бърди и неговите мнения /както на др Слънчева в мамата/, а в правилата на този подфорум да бъде записано, че не се толерират теми, от рода на горепосочените?
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #109 -: Октомври 26, 2007, 18:27:19 pm »
Цитат
В тази връзка - не би ли било по-добре да има подфорум само за Бърди и неговите мнения /както на др Слънчева в мамата/, а в правилата на този подфорум да бъде записано, че не се толерират теми, от рода на горепосочените?
Аз съм ЗА!
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #110 -: Октомври 26, 2007, 19:02:57 pm »
Цветенце , права си , наистина трябваше да копирам цялото мнение, н за мен смисалът е един и същ. Ето целия пост: Зачатие има повод да празнува - над 9000 нови потребители. Бг - мамма има повод да размисли над правилата във форумите си и отношението към хората, които правят този сайт ценен и привлекателен

Аз така го разбрах: Ето сега ще има кой да влиза в Зачатие. Може би съм предубедена и това е от тези мнения, които всеки може да ги прочете по различен начин. Ако е така и въпросната дама не е имала това в предвид моля да бъда извинена.
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #111 -: Октомври 26, 2007, 20:39:16 pm »
Цитат
В тази връзка - не би ли било по-добре да има подфорум само за Бърди и неговите мнения /както на др Слънчева в мамата/, а в правилата на този подфорум да бъде записано, че не се толерират теми, от рода на горепосочените?
Аз съм ЗА!
И аз съм ЗА.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #112 -: Октомври 26, 2007, 20:45:45 pm »
Искам да поясня за Birdie.

аз и Мели го поканихме да дойде да консултира и в нашия форум. човекът се отзова веднага и без никакви условия. отговаря бързо и на всички, които го питат.
в бг-мамма той отдавна е подлаган на огромни обиди и оскърбления от страна на ръководството и част от потребителите на сайта. но въпреки това, доскоро продължаваше да консултира и там. чашата му вече е преляла. допита се до мен дали бихме имали нещо против да продължи да консултира само при нас, като даде адреса на темата си на онези жени от бг-мама, които му вярват и имат нужда от него.
еднолично си позволих да му отговоря, че няма проблем в това. така или иначе, той не е длъжен да ни уведомява за това, нито ние можем да спираме някого да пише в нашите форуми, ако спазва правилата. човекът постъпи възпитано.
лично съм отговорна и ние да му отвръщаме със същото.
обещала съм му от самото начало да намери тук спокойна и приветлива атмосфера. лично ще се грижа да я има. правилата ще се спазват.
не ревнувайте излишно. Birdie ще отговаря на всички и все така бързо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #113 -: Октомври 26, 2007, 21:14:07 pm »
обещала съм му от самото начало да намери тук спокойна и приветлива атмосфера.
  Със сигурност ще я намери  :). Смятам че съветите му са много ценни и всички тук го уважават. По-скоро ще видите зор  модераторите с всичките нови потребители, които не са много наясно с тематиката на сайта... Надявам се малките му пациенти да се увеличават както от bg.mamma, така и от zaсhatie!
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #114 -: Октомври 26, 2007, 21:20:55 pm »
Az следя темата на Бърди (винаги има какво полеzно да се научи, а и да не се дублират едни и съЩи въпроси) и с иzненада установих, че иzведнъж са иzписани 3 страници, от времето когато съм чела. Учудих се какво е станало и кое бебе не е добре. Като иzчетох постингите раzбрах какво е станало.
Попритесних се сега каква навалица Ще настане тука, но си дадох сметка, че на мамите от маммата наШият сайт Ще им е скучен. Предполагам тук Ще си zадават само въпросите към доктора, а иначе Ще си пиШат в маммата.
Единственото, което специално мене ме zасяга е, че от повечето потребители се натоварва сървъра и все по-трудно чета форума. Ама с течение на времето и това Ще се овладее (непоправим оптимист съм). Надявам се  :wink:.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #115 -: Октомври 26, 2007, 21:22:13 pm »
Цитат
Искам да поясня за Birdie.

аз и Мели го поканихме да дойде да консултира и в нашия форум. човекът се отзова веднага и без никакви условия. отговаря бързо и на всички, които го питат.
в бг-мамма той отдавна е подлаган на огромни обиди и оскърбления от страна на ръководството и част от потребителите на сайта. но въпреки това, доскоро продължаваше да консултира и там. чашата му вече е преляла. допита се до мен дали бихме имали нещо против да продължи да консултира само при нас, като даде адреса на темата си на онези жени от бг-мама, които му вярват и имат нужда от него.
еднолично си позволих да му отговоря, че няма проблем в това. така или иначе, той не е длъжен да ни уведомява за това, нито ние можем да спираме някого да пише в нашите форуми, ако спазва правилата. човекът постъпи възпитано.
лично съм отговорна и ние да му отвръщаме със същото.
обещала съм му от самото начало да намери тук спокойна и приветлива атмосфера. лично ще се грижа да я има. правилата ще се спазват.
не ревнувайте излишно. Birdie ще отговаря на всички и все така бързо.
Джам, абсолютно си права по въпроса за темата на Бърди. Известно ми е  оскърблението, което той трябваше да търпи в бг-мамата. А че е възпитан човек и добър педиатър, който дава правилните и навременни съвети,  е извън съмнение.
Въпросът е  /според мен/ не да пречим на някой да  чете или пише в темата му, а да опазим форума чист от плиткоумни теми. Защото, представи си , че някоя жена от бг-мама без репродуктивни проблеми освен да търси съвет от Бърди, реши да се допита тук например за името на второто си дете или да манифестира бремеността си по неприемлив начин. Мисля, че на по-голямата част от жените тук, няма да им е приятно да четат постинги с такава насока.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #116 -: Октомври 26, 2007, 21:24:48 pm »
Цветенце, не знам дали е от това, че сме чужденци или просто имат някакъв друг вид идеи за лечение. Просто ми е обидно този начин на третиране.
Джам, ние никога не бихме му навредили, обиждали или карали с него, само че има нещо друго - ние всички тук сме с малки деца и възрастовата граница е много малка. Сега в темата е ужасна каша - деца от всякакви възрасти и пол се описват като заболявания. Много добре знаеш колко са параноични специално тук момичетата и евентуално как би се отразило всичко това. Ние нямаме нищо против, но нека се направи някакво разделение. Да си има Бърди собствен подфорум, в който да е разделено евентуално по някакви под теми - ваксинации, хранене, изследвания, по възрастова група... Просто ние се губим в тази тема в момента, не става дума за не отговаряне бързо или нещо подобно. Да не говорим, че от както има такова преселение достъпа ни до форума е ужасно ограничен и не може да издържи на този наплив. Неприятно е за всички потребители тук понякога рефрешването по 100на пъти. Форума ни е тематичен и страдат момичетата в процедури или борещи се със стерилитета.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #117 -: Октомври 26, 2007, 21:38:25 pm »
Ние обсъждаме как да са нещата, дали да има подфорум или да са си по старому в "Дългоочаквана", ама не питаме доктора, той също може да има идеи. Не е ли възможно да го поканим и тук или някаква тема, в която да се обсъди тази ситуация, ако има нужда да се обсъжда допълнително.
Аз например мисля, че ако той си има отделен подфорум и за него ще е по-трудно да влиза и да разглежда всяка от темите, които съм сигурна, че ще се нароят. Аз например ако имам въпрос за наддаването на Кристина, проблеми с нослето, хранене и някакъв обрив да речем си го питам в един постинг с номерирани въпросчета и той отговаря. А ако има подфорум как например ще си задаваме въпросите - един в тема - "хранене", друг в тема "ваксинации", трети в тема "проблеми с ...." да речем. Някак си ми се струва разхвърляно и отнемащо повече време и за двете страни. 
Иначе както написах всеки има право да се посъветва с него и за нас трябва да е чест това, че той е поканил тук други хора, като е написал, че момичетата тука са с добри сърца, топли и възпитани хора. Много мило е това.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #118 -: Октомври 26, 2007, 22:48:56 pm »
момичета,

1. ясно ми беше, че темата на Бърди ще се пренасели. предложих му да помисли за вариант за оптимизация - той каза, че ще мисли. вашите идеи ще ги обсъдим също, хайде да помислим заедно, за да избистрим удобно и ергономично решение.
2. абсолютно съм сигурна, че пришълците от бг-мама ще идват тук само и единствено в темата на Бърди. така или иначе, ако се появи нещо друго, което не е по същество, знаете, че си реагираме - без значение откъде е дошъл авторът на темата.
3. не се заблуждавайте, че придошлите няколко десетки или стотина потребители в повече (които при това не се изсипват едновременно) са натоварили или ще натоварят форумите, сървъра или световната мрежа :) днес всички от нас са имали в един момент проблем с форумите - такива се случват и друг път. след предавания по ТВ,когато дават адреса на сайта ни, посещаемостта скача тройно и не се усеща.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #119 -: Октомври 26, 2007, 23:14:56 pm »
Момичета, извинявам се, че се намесвам в темата ви. Но ми хрумна нещо, което може да улесни донякъде нещата. Да се помисли да се направи подфорум към този форум, както е със захранването, и там да се изтегли темичката на Бърди. Т.е. ще станат два подфорума към този форум. Вътре в този подфорум може да се разделят темички за деца до една годинка и за по-големи дечица. Или даже и по-подробно раздробяване на втората група дечица. Така външните ще се ориентират по-лесно и няма да губят време да се лутат из форума. А и на нас, останалите, ще ни се спести да четем за неща, които все още не ни интересуват. Нещо, за което спомена Лейдито. Може пък и да проработи идеята. Само предлагам.
Лека вечер! :D
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #120 -: Октомври 27, 2007, 10:04:10 am »
Момичета, от нощес съм със силно зачервено гърло, драска и наболява. Нищо друго. Кое според вас е най-ефективно действащото лекарство и има ли опасност за бебка? Трябва ли да ползвам маска? :?
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #121 -: Октомври 27, 2007, 11:18:25 am »
Мари маска задължително си сложи. Аз за гърло през бременноста и докато кърмех взимах Хомеожен.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #122 -: Октомври 27, 2007, 11:18:56 am »
Мари, да, хубаво е да ползваш. проветрявай по - често. От бабините рецепти мен ми помага много гъргарата с лайка. Чайовете да са приятно топли, но не и горещи. Има един чай - мурсалски или още прирински, много е ефикасен при настинки и гърлобол.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #123 -: Октомври 27, 2007, 11:39:41 am »
А на мен от рецептите на баба ми помага отвара от: лукчета, индрише и локум.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #124 -: Октомври 27, 2007, 13:37:01 pm »
Мари, маска да, иначе лимони с мед загратя и на водна баня и пиеш като чайче, 2-3 пъти на ден, ефикасно и полезно. аз смучех и от черната голия, помагаше ми :)
за бебка няма страшно, предаваш й имунитет с кърмата :)

Да ви се похваля, че след едноседмично търсене най-накрая намерихме страхотни зимни ботушки на дребосъчка от магазина на минимен на плиска. естествена кожа от вън и от вътре със страхотна заешка кожа, с яка шита гумена подметка, абе с две думи много съм доволна :D
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #125 -: Октомври 27, 2007, 18:24:31 pm »
Мари, маска да, иначе лимони с мед загратя и на водна баня и пиеш като чайче, 2-3 пъти на ден, ефикасно и полезно. аз смучех и от черната голия, помагаше ми :)
за бебка няма страшно, предаваш й имунитет с кърмата :)

Да ви се похваля, че след едноседмично търсене най-накрая намерихме страхотни зимни ботушки на дребосъчка от магазина на минимен на плиска. естествена кожа от вън и от вътре със страхотна заешка кожа, с яка шита гумена подметка, абе с две думи много съм доволна :D
Мерси за съветите момичета!
А да са ви честити новите пупи :lol:
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #126 -: Октомври 27, 2007, 22:36:21 pm »
Здравейте момичета,
Знам, че сте доста информирани и винаги може да се разчита, че ако човек търси нещо ще помогнете.Точно затова и сега ще Ви питам дали някой може да ми метне на лични някакъв майл на шоуто на Ути по Канал 1.
Предварително благодаря.
Искам да споделя и малко впечатления за Бебеманията в Универсиада. Никак не е зле за хора, които нямат време да обикалят. Лично аз на едно място видях доста интересни играчки, чесалки, залъгалки и какво ли не. Може и повече неща да има, но като за първи път е ОК.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #127 -: Октомври 28, 2007, 00:00:44 am »
Силви, каква е тая Бебемания? до кога е? има ли свястни дрешки там? аз търся зимно яке с гащеризон, ако някой е виждал прилични такива - моля, нека сподели къде и какво.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #128 -: Октомври 28, 2007, 00:03:25 am »
Съседката ми каза за някакъв хубав бебешки магазин, намирал се на черни връх в кооперацията срещу заведение "Кушарите". Нещата били качествени и на средни цени, т.е. тя за яке и панталон тип грейки/шушляк е дала 100 лв., абе не са много средни, ама можете да видите :)
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #129 -: Октомври 28, 2007, 09:32:32 am »
Jam, имаше дрешки на изложението,но не съм гледала конкретно за якета и шушлякови гащеризончета, понеже ние имаме доста такива. Изложението е до днес и е от 10 до 19:00часа. Иначе при нас в блока има магазинче за детски неща и има комплекти якета и гащеризончета за около 35-50лв, което е добра цена, на Жорал са,има и други, но май са китайски боклук.
Я да питам мамите с бебоци около годинка.Вчера на изложението ми разправяха за някаква много странна джаджа, дето бебета лесно се учели с нея да пишкат и акат извън памперса, нещо като гърне, ама не било точно гърне, било нещо от рода на столче с колелца.Уж, било играчка някаква, ама повечето мами го ползвали като гърне за опъничави бебета.Аз така и не успях да си го представя това чудо, а имам желание да почваме да се отучваме от памперс и моля, ако някой е виждал такова нещо да свирка, че ние гърнето си го носим като гирички, но за седенето е сложна работа.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #130 -: Октомври 28, 2007, 09:39:38 am »
Jam, Бебеманията е в Универсиада, рекламират я като Специализирано изложение на нац. дистрибутори на стоки за детето. И аз мисля днес да ходя.
Това, което търсиш, съм виждала на много места, ама не търся за Симона и не съм ги заглеждала колко са прилични.
Има например на Бигла 4 в магазина на Захи, както и в Асита на Графа, при колоните. Със сигурност няма да са по 100лв, а поне два пъти надолу. В Бебе Маркета тук при нас в Изток също има. В Хиполенд - също.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #131 -: Октомври 28, 2007, 09:58:02 am »
Момичета, благодаря ви за всичко!
Ще се опитам да увелича кърмата си, но тя още е коластра, нормално ли е вече 14 ден да е така? Пия лактогонен чай, иначе малките пият от шише, но пък нещат да сучат така както в болницата, там дори ми разраниха зърната, особено Мишко, който има по-силен сукателен рефлекс от брат си.

Ходихме при втория ни педиатър, и според него Хриско няма колики, имал добра перисталтика, но за мое успокоение изписа капките САП и два чая. При нужда да му давам. Също според него децата ми са гладни, и затова се гърчат и лапат всичко. Трябвало да ги храня по често на 2 часа, а не да ги държа да минат 3 часа, както пише навсякъде. Също 60мл. било малко за 2 седмични бебета  8O, и да давам повече, но те рядко искат повече. Та кажете, малко ли ми ядат децата  :(?

Да ви попитам още нещо, и на двамата им паднаха пъпчетата, първо на Хриси, вчера на Мишко. Какво направихте вие с пъпчетата на вашите бебета. Някаква идея?

За разходките, благодаря за съветите, но то пък времето се развали, та ще изчакаме да изгрее слънчице.
Благодаря ви за предложенията за капките, засега имам САП, ще пробваме с тях при нужда.
Сърдечни поздрави от нас на вас!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #132 -: Октомври 28, 2007, 10:25:21 am »
Каси, 3 часа ми се вижда много. Ние в началото се хранехме на всеки 2 часа, а понякога и през час. Още от самото начало изяждаше по 90-100мл на хранене и то кърма, а не коластра. Кърмех постоянно и кърмата ми тръгна 3 дни след раждането. Пробвай да ги слагаш по-често на гърдите, за да не свикнат само с шише, а и за да си увеличиш кърмата. Ако не искат, продължавай да изцеждаш, това също стимулира. Аз лично чайове не съм пила. Пъпчетата можеш да ги хвърлиш в някоя банка, например :lol:
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #133 -: Октомври 28, 2007, 10:31:27 am »
Абе мацки, нормално ли е все още малката да има толкова силни колики, че по цяла нощ да пъшка и да се свива, никакво спане. Само яде и пак пъшкане, свиване, пръцкане... Да не би да е от нещо друго, а аз да се заблуждавам, че са колики? :? :? :?
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #134 -: Октомври 28, 2007, 10:44:53 am »
Мари Слави имаше колики почти до 4м.
Каси пъпчето на Слави е още у нас :D
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #135 -: Октомври 28, 2007, 10:49:12 am »
Mari, моят син не пъшкаше, а се дереше от рев, когато имаше колики :( добре, че бяха за кратко.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #136 -: Октомври 28, 2007, 10:57:26 am »
Я да питам мамите с бебоци около годинка.Вчера на изложението ми разправяха за някаква много странна джаджа, дето бебета лесно се учели с нея да пишкат и акат извън памперса, нещо като гърне, ама не било точно гърне, било нещо от рода на столче с колелца.Уж, било играчка някаква, ама повечето мами го ползвали като гърне за опъничави бебета.Аз така и не успях да си го представя това чудо, а имам желание да почваме да се отучваме от памперс и моля, ако някой е виждал такова нещо да свирка, че ние гърнето си го носим като гирички, но за седенето е сложна работа.

Да не би да имат предвид теzи гърнета?

*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #137 -: Октомври 28, 2007, 11:08:25 am »
аз търся зимно яке с гащеризон, ако някой е виждал прилични такива - моля, нека сподели къде и какво.
Джаме моя синковец има http://www.snimka.bg/album.php?album_id=183502&photo=5 http://www.snimka.bg/album.php?album_id=183502&photo=6 http://www.snimka.bg/album.php?album_id=183502&photo=7 и два ватирани панталона. Мисля, че е скътан за зимата. Струва 25лв. в Стара Загора.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #138 -: Октомври 28, 2007, 11:12:14 am »
НаШето пъпче падна оЩе в болницата. Там просто ги иzхвърлят. Представям си как Щяха да ме погледнат, ако им бях каzала че искам да го zапаzя  8O :lol:.
А иначе с коликите нямам опит. Мелани нямаШе колики, но пък плачеШе постоянно и спеШе малко (денем). ИмаШе гаzове и много пръцкаШе (от АМ). След 5 месец неЩата се пооправиха.
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #139 -: Октомври 28, 2007, 11:35:14 am »
Мари ,и моята Диди имаше колики до края на 4м.,на няколко пъти преди това се опитвах да спирам капките ,но се усложняваха нещата особено вечер ,така че търпение мила,при всяко дете е различно. Каси ,baby2007 ти е писала ,но немисля ,че трябва да чакаш 3 часа ,аз хранех на поискване и се е случвало и през 40 мин.да кърмя ,но постепенно Диди сама си създаде някакъв режим,оставих я тя да ме води .С двамата сладурчовци ще ти е по-трудничко но ще намериш компромисно решение вярвам в това.Нашия пъп си е още в нас не съм решила какво да го правя  :D
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #140 -: Октомври 28, 2007, 12:15:40 pm »
Касси,миличка,давай им през два часа!
Щом като веднъж изпият 60-те грама,веднага следващия път им правиш по 90!
Изпият ли и 90-те,правиш 120!
Понякога може да не изпият всичко,но нищо,ти им давай!
Няма значение че не искат на гърдата,изцеждай се колкото можеш!
Аз им давах по 20-30 грама от мен/толкова имах :(/
,
Колкото и да изцедиш все е добре!!!
Успех ти пожелавам!
Тази "големи" мъже искат да папкат бе мамо,ти какво си
мислиш????? :DЩе ги нахраниш с 60 грама???
Я се стягай и почвай да бъркаш млекото!!!! :D


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #141 -: Октомври 28, 2007, 15:17:47 pm »
Каси, и аз след прибирането ни в болницата спазвах стриктно режима от 3 часа, докато зацепя, че детето ми е гладно така! Хранех я на около 2 часа, после малко по малко си дойдохме на три, но това може би към 4тия месец чак. Щом дават признаци, че са гладни - ще ги нахраниш, разбира се. Иначе за количествата ние и досега вървим по дебелия учебник - месеците + 100, ако й направя повече - не иска, ако е по-малко - плаче и търси. Ако мислиш, че им е малко - предложи малко повече и виж как се приема. Но не е много добре да ги прехранваш.
За зърната - и това да не те отчайва! Идва един момент, в който претръпват и не боли повече, ама изобщо. Не помня вече, но при мен ме боляха много около две седмици, после постепенно болката отщумя напълно. Убеди се, че захапват правилно, да не е само самото зърно.
Успех!
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #142 -: Октомври 28, 2007, 15:52:16 pm »
 Каси, ситуацията прилича много на това, което ми се случи на мен. И при мен коластрата беше до много късно, защото се изцеждах, а Малчо пиеше кърмата от шише (не можеше хубаво да засуче). Обаче в същото време не обича да пие от шише и изпива по-малко от колкото му трябва - и в момента е така. Та първите седмици беше почти непрестанно гладен, докато се научим да се кърмим от гърда. Може би е добре да смениш позата или придържането на гърдата, ако има някой, който да ти покаже ще е супер! То хубаво на 2 часа да ги храниш, но ако изцеждаш и храниш това ще те скапе теб. Съветът ми е - пробвайте винаги на гърда, дано скоро да тръгне млякото - много по-лесно е!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #143 -: Октомври 28, 2007, 15:55:53 pm »
Ние колики имахме до към 2 месец, много леко ги преживяхме, дай Боже всекиму, пъпа е хвърлен във Ту- факултета по информатика и математика /не зная дали така се води, ама леля й учеше такава специалност и аз импровизирам/.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #144 -: Октомври 28, 2007, 15:58:12 pm »
Ние колики имахме до към 2 месец, много леко ги преживяхме, дай Боже всекиму, пъпа е хвърлен във Ту- факултета по информатика и математика /не зная дали така се води, ама леля й учеше такава специалност и аз импровизирам/.

 :lol: Ама вие сте с госпожица, коликите обикновено са по-леки при госпожиците. То хубаво - ама голямо учене е да знаеш в ТУ-то. Ади късмет на малката бъдеща програмистка! :balk_21:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #145 -: Октомври 28, 2007, 17:28:38 pm »
Благодаря ви за експресните съвети!  :D
Случва се Мишко да спи по 3 часа непробудно, да го будя ли, за да се храни или както повечето казват, когато той се събуди. Защото той е по-малкият и все ме е страх, че няма да наддаде колкото трябва. Хриси е по-лаком сега/за разлика от болницата/, и си хапва царски през два часа максимум. И на двамата давам чая на ХИП от този следобед.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #146 -: Октомври 28, 2007, 17:34:21 pm »
Каси, аз специално до първия месец будех Вики, ако просрочи трите часа. След това, вече го оставях да си спи.

А ние днеска се научихме да викаме. :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #147 -: Октомври 28, 2007, 17:45:55 pm »
Каси, Кристина се роди 2650 и в болницата спадна на 2400 гр.
Като се прибрахме и ни посети педиатърката каза да я храня на всеки два часа, за да навакса. Е да, ама не. То му се спи на горкото та две не види. Мъка голяма. Слагам я да яде, тя спи...имали сукателен рефлекс и като спели пак ядели - друг път. Спеше като пор горката. И една-две седмици така и се отказах. После си я оставях да си спи и я хранех на 3 часа, понякога и на четири, а когато е имала колики и не е спала много дълго и през деня е правила паузи от по 6-7 часа. Но все пак гледах повече от 4 часа да не остава без храна и общо взето тя сама си направи режим. И въпреки това си наддава добре, първия месец кило, втория кило и триста, последния 650 гр. Както прецениш и в зависимост от наддаването, но според мен си го оставяй да си спи.
Поздрави :)
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #148 -: Октомври 28, 2007, 18:04:06 pm »
Касинка, моят съвет относно храненето е да не будиш бебчо, за да яде. Когато се почувства гладен той сам ще се обади  :D. А относно наддаването - не се притеснявай понякога това не зависи само от количеството, което изпапкват. Моята кукличка при сравнително един и същ режим на хранене първият месец наддаде с около 960 грама, вторият с 640, а през третият със 1200 гр., така че това е. И аз в началото пробвах през 3 часа както каза педиатърката, но после се убедих че това е безсмислено - може веднъж да огладнее на 2 часа, а друг път на четири.  :D Успех и да ги нацелуваш сладурчетата.


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #149 -: Октомври 28, 2007, 19:04:44 pm »
Благодаря ви за отговорите. Като казвате първия месец качи примерно 1кг, имате предвид спрямо теглото при раждането или изписването? Мен ме притесни факта, че за пет дни /от 22 октомври до 26 октомври/ Хриси е качил 100гр, а Мишко само 60. Това е ужасно малко :(, защото в болницата наддаваха доста добре, а мисля, че си хапват, доста са жизнени и са здравички, както според мен, така и според педиатъра. Тоест всичко им е наред.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #150 -: Октомври 28, 2007, 19:35:58 pm »
http://family-bg.com/prX_2567.htm


Тука гледам има грейки от две част с намаление. Джам търсеше. Не изглеждат лоши...Има и космонавти.
Аз гледах за активна гимнастика, но се колебая  :? на Чико - Делукс или Клоун.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #151 -: Октомври 28, 2007, 19:41:12 pm »
Благодаря ви за отговорите. Като казвате първия месец качи примерно 1кг, имате предвид спрямо теглото при раждането или изписването? Мен ме притесни факта, че за пет дни /от 22 октомври до 26 октомври/ Хриси е качил 100гр, а Мишко само 60. Това е ужасно малко :(, защото в болницата наддаваха доста добре, а мисля, че си хапват, доста са жизнени и са здравички, както според мен, така и според педиатъра. Тоест всичко им е наред.

Каси, аз като казвам качила един килограм имам предвид от най-ниското тегло, което е била. Тя спадна на 2400 и на първия месец беше 3400.
Ти сега да не ги мериш децата през 2 дена  :wink: ше луднеш... Те ще си наддадат. Аз не че имам близнаци, но според мен не бива да правиш съпоставка между тях прекалено педантично. Те все пак са си различни индивиди, независимо, че са близначета и ще си растат индивидуално. Но сигурна съм без особени разлики, всичко ще се нормализира.  :)
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #152 -: Октомври 28, 2007, 19:41:42 pm »
Спящо бебе Не се буди, аз това знам, за тях съня е храна също :)
Нина, незнам каква е на Клоун, но нашата е на чико, ами от 2.5м. та до сега си играе с нея и се забавлява много :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #153 -: Октомври 28, 2007, 19:45:07 pm »
Спящо бебе Не се буди, аз това знам, за тях съня е храна също :)
Нина, незнам каква е на Клоун, но нашата е на чико, ами от 2.5м. та до сега си играе с нея и се забавлява много :D

СтефиЗ :lol: тя и Клоун е на Чико, модела се казва така, не бях уточнила, ама се разсмях и развеселих.  :P Викаш Делукса е добра?
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #154 -: Октомври 28, 2007, 19:58:48 pm »
А ние днеска се научихме да викаме. :D
И аz в началото така се радвах, ама после викането стана пиЩене и ...

Аз гледах за активна гимнастика, но се колебая  :? на Чико - Делукс или Клоун.
Не съм имала нито едната от двете, но на сайта който си дала ги раzгледах и мисля, че Делукса е по-добрият иzбор. Когато детето порасне може да си играе иzправено на нея, а на Клоуна не става.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #155 -: Октомври 28, 2007, 20:06:04 pm »
Танче, верно е това, ама Делукса много пластмасова, ако ме разбираш..някак си по-мекичката по ми харесва, но да, ще е Делукса, в крайна сметка е доста по-практична и може би по-полезна за детето, а и то, а не аз ще си играя там. А и СтефиЗ виждам я е пробвала и я препоръчва. Мерси за съвета.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #156 -: Октомври 28, 2007, 20:13:39 pm »
А ние днеска се научихме да викаме. :D

А пък ние имаме проблеми с огромно желание да сядаме....Напъваме се, сърдим се, надигаме се, ревем и искаме седнали  :? Хора, от кога сядат човечетата?
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #157 -: Октомври 28, 2007, 21:02:29 pm »
Пластмасата е лесна zа поддържане чиста  :wink:. Повърнато или иzцапано с храна се иzмива и zабърсва, а платът трябва да се пере, суШи... Килимчето Ще омръzне бърzо, детето Ще стане по-подвижно и хич няма да се zалежава на него  :wink:.

При нас меракът zа сядане се появи по-късно (4-5 месец), а стабилно седна (като седи и потбутнеШ да zалитне, да се върне в седяЩо положение) едва на 7 месеца. В количката и люлката беШе в полуседнало положение, иначе с въzглавници не съм подпирала.
МожеШ да питаШ Бърди от кога можеШ да я слагаШ да седи.
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #158 -: Октомври 28, 2007, 21:03:50 pm »
Касси, в болницата Стилияна не можех да я събудя да яде с часове... Другите деца ядяха през 3 часа максимум, ние спехме като порчета. Аз се бях притеснила, но след като говорих с педиатърката и доктора ми, те ме успокоиха, че съня също е здраве, така че детето като огладнее само ще си покаже. Ела сега да ни видиш - едва устисква да минат 2-2,5 часа та да хапне (през нощта има един интервал от 5- максимум 6 часа, но рядко). Успех!
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #159 -: Октомври 28, 2007, 21:38:41 pm »
Ц, ц, ц...Гледай какви цени в София... В Ямбол гащеризон с яке, шушляк, подплатен яко-30-40 лева макс...
Alexandra
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #160 -: Октомври 28, 2007, 21:54:10 pm »
Спящо бебе Не се буди, аз това знам, за тях съня е храна също :)

 :( Уф, да де, ама ако спи повече от 4 часа моето бебе, после яде много лакомо - колики и повръщане, после след 1 час "Уааааа - дай да ям!" - и как няма да е гладен като всичко е повърнал!
 Аз съм на принципа: "Ядем около някой час!" - сега ядем горе-долу на 3ч.40мин. Ако писне към 3ч. 10мин. - храня, ако писне по-рано го залъгвам. Ако спи след 4ч. 10мин. - будя, като изключение прави само нощния сън. През нощта спи колкото си иска.
« Последна редакция: Октомври 28, 2007, 22:00:48 pm от Lan »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #161 -: Октомври 28, 2007, 22:27:46 pm »
На мен са ми казвали, че във втората фаза на съня се отделя хормона на растежа, а пък аз на моето дете не мога да определя кога започва втората фаза, така че никога не съм будила. Тя не че е от онзи, дето ще останат без ядене де  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #162 -: Октомври 28, 2007, 23:04:41 pm »
И аз никога не съм будила за хранене.
Мисля, че този гаден период, в който все се чудиш колко е яло, дали се е наяло, да го будя ли, стига ли му съня, а кърмата и т.н. отмонава до към третия месец.