0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #120 -: Октомври 27, 2007, 10:04:10 am »
Момичета, от нощес съм със силно зачервено гърло, драска и наболява. Нищо друго. Кое според вас е най-ефективно действащото лекарство и има ли опасност за бебка? Трябва ли да ползвам маска? :?
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #121 -: Октомври 27, 2007, 11:18:25 am »
Мари маска задължително си сложи. Аз за гърло през бременноста и докато кърмех взимах Хомеожен.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #122 -: Октомври 27, 2007, 11:18:56 am »
Мари, да, хубаво е да ползваш. проветрявай по - често. От бабините рецепти мен ми помага много гъргарата с лайка. Чайовете да са приятно топли, но не и горещи. Има един чай - мурсалски или още прирински, много е ефикасен при настинки и гърлобол.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #123 -: Октомври 27, 2007, 11:39:41 am »
А на мен от рецептите на баба ми помага отвара от: лукчета, индрише и локум.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #124 -: Октомври 27, 2007, 13:37:01 pm »
Мари, маска да, иначе лимони с мед загратя и на водна баня и пиеш като чайче, 2-3 пъти на ден, ефикасно и полезно. аз смучех и от черната голия, помагаше ми :)
за бебка няма страшно, предаваш й имунитет с кърмата :)

Да ви се похваля, че след едноседмично търсене най-накрая намерихме страхотни зимни ботушки на дребосъчка от магазина на минимен на плиска. естествена кожа от вън и от вътре със страхотна заешка кожа, с яка шита гумена подметка, абе с две думи много съм доволна :D
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #125 -: Октомври 27, 2007, 18:24:31 pm »
Мари, маска да, иначе лимони с мед загратя и на водна баня и пиеш като чайче, 2-3 пъти на ден, ефикасно и полезно. аз смучех и от черната голия, помагаше ми :)
за бебка няма страшно, предаваш й имунитет с кърмата :)

Да ви се похваля, че след едноседмично търсене най-накрая намерихме страхотни зимни ботушки на дребосъчка от магазина на минимен на плиска. естествена кожа от вън и от вътре със страхотна заешка кожа, с яка шита гумена подметка, абе с две думи много съм доволна :D
Мерси за съветите момичета!
А да са ви честити новите пупи :lol:
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #126 -: Октомври 27, 2007, 22:36:21 pm »
Здравейте момичета,
Знам, че сте доста информирани и винаги може да се разчита, че ако човек търси нещо ще помогнете.Точно затова и сега ще Ви питам дали някой може да ми метне на лични някакъв майл на шоуто на Ути по Канал 1.
Предварително благодаря.
Искам да споделя и малко впечатления за Бебеманията в Универсиада. Никак не е зле за хора, които нямат време да обикалят. Лично аз на едно място видях доста интересни играчки, чесалки, залъгалки и какво ли не. Може и повече неща да има, но като за първи път е ОК.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #127 -: Октомври 28, 2007, 00:00:44 am »
Силви, каква е тая Бебемания? до кога е? има ли свястни дрешки там? аз търся зимно яке с гащеризон, ако някой е виждал прилични такива - моля, нека сподели къде и какво.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #128 -: Октомври 28, 2007, 00:03:25 am »
Съседката ми каза за някакъв хубав бебешки магазин, намирал се на черни връх в кооперацията срещу заведение "Кушарите". Нещата били качествени и на средни цени, т.е. тя за яке и панталон тип грейки/шушляк е дала 100 лв., абе не са много средни, ама можете да видите :)
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #129 -: Октомври 28, 2007, 09:32:32 am »
Jam, имаше дрешки на изложението,но не съм гледала конкретно за якета и шушлякови гащеризончета, понеже ние имаме доста такива. Изложението е до днес и е от 10 до 19:00часа. Иначе при нас в блока има магазинче за детски неща и има комплекти якета и гащеризончета за около 35-50лв, което е добра цена, на Жорал са,има и други, но май са китайски боклук.
Я да питам мамите с бебоци около годинка.Вчера на изложението ми разправяха за някаква много странна джаджа, дето бебета лесно се учели с нея да пишкат и акат извън памперса, нещо като гърне, ама не било точно гърне, било нещо от рода на столче с колелца.Уж, било играчка някаква, ама повечето мами го ползвали като гърне за опъничави бебета.Аз така и не успях да си го представя това чудо, а имам желание да почваме да се отучваме от памперс и моля, ако някой е виждал такова нещо да свирка, че ние гърнето си го носим като гирички, но за седенето е сложна работа.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #130 -: Октомври 28, 2007, 09:39:38 am »
Jam, Бебеманията е в Универсиада, рекламират я като Специализирано изложение на нац. дистрибутори на стоки за детето. И аз мисля днес да ходя.
Това, което търсиш, съм виждала на много места, ама не търся за Симона и не съм ги заглеждала колко са прилични.
Има например на Бигла 4 в магазина на Захи, както и в Асита на Графа, при колоните. Със сигурност няма да са по 100лв, а поне два пъти надолу. В Бебе Маркета тук при нас в Изток също има. В Хиполенд - също.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #131 -: Октомври 28, 2007, 09:58:02 am »
Момичета, благодаря ви за всичко!
Ще се опитам да увелича кърмата си, но тя още е коластра, нормално ли е вече 14 ден да е така? Пия лактогонен чай, иначе малките пият от шише, но пък нещат да сучат така както в болницата, там дори ми разраниха зърната, особено Мишко, който има по-силен сукателен рефлекс от брат си.

Ходихме при втория ни педиатър, и според него Хриско няма колики, имал добра перисталтика, но за мое успокоение изписа капките САП и два чая. При нужда да му давам. Също според него децата ми са гладни, и затова се гърчат и лапат всичко. Трябвало да ги храня по често на 2 часа, а не да ги държа да минат 3 часа, както пише навсякъде. Също 60мл. било малко за 2 седмични бебета  8O, и да давам повече, но те рядко искат повече. Та кажете, малко ли ми ядат децата  :(?

Да ви попитам още нещо, и на двамата им паднаха пъпчетата, първо на Хриси, вчера на Мишко. Какво направихте вие с пъпчетата на вашите бебета. Някаква идея?

За разходките, благодаря за съветите, но то пък времето се развали, та ще изчакаме да изгрее слънчице.
Благодаря ви за предложенията за капките, засега имам САП, ще пробваме с тях при нужда.
Сърдечни поздрави от нас на вас!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #132 -: Октомври 28, 2007, 10:25:21 am »
Каси, 3 часа ми се вижда много. Ние в началото се хранехме на всеки 2 часа, а понякога и през час. Още от самото начало изяждаше по 90-100мл на хранене и то кърма, а не коластра. Кърмех постоянно и кърмата ми тръгна 3 дни след раждането. Пробвай да ги слагаш по-често на гърдите, за да не свикнат само с шише, а и за да си увеличиш кърмата. Ако не искат, продължавай да изцеждаш, това също стимулира. Аз лично чайове не съм пила. Пъпчетата можеш да ги хвърлиш в някоя банка, например :lol:
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #133 -: Октомври 28, 2007, 10:31:27 am »
Абе мацки, нормално ли е все още малката да има толкова силни колики, че по цяла нощ да пъшка и да се свива, никакво спане. Само яде и пак пъшкане, свиване, пръцкане... Да не би да е от нещо друго, а аз да се заблуждавам, че са колики? :? :? :?
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #134 -: Октомври 28, 2007, 10:44:53 am »
Мари Слави имаше колики почти до 4м.
Каси пъпчето на Слави е още у нас :D
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #135 -: Октомври 28, 2007, 10:49:12 am »
Mari, моят син не пъшкаше, а се дереше от рев, когато имаше колики :( добре, че бяха за кратко.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #136 -: Октомври 28, 2007, 10:57:26 am »
Я да питам мамите с бебоци около годинка.Вчера на изложението ми разправяха за някаква много странна джаджа, дето бебета лесно се учели с нея да пишкат и акат извън памперса, нещо като гърне, ама не било точно гърне, било нещо от рода на столче с колелца.Уж, било играчка някаква, ама повечето мами го ползвали като гърне за опъничави бебета.Аз така и не успях да си го представя това чудо, а имам желание да почваме да се отучваме от памперс и моля, ако някой е виждал такова нещо да свирка, че ние гърнето си го носим като гирички, но за седенето е сложна работа.

Да не би да имат предвид теzи гърнета?

*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #137 -: Октомври 28, 2007, 11:08:25 am »
аз търся зимно яке с гащеризон, ако някой е виждал прилични такива - моля, нека сподели къде и какво.
Джаме моя синковец има http://www.snimka.bg/album.php?album_id=183502&photo=5 http://www.snimka.bg/album.php?album_id=183502&photo=6 http://www.snimka.bg/album.php?album_id=183502&photo=7 и два ватирани панталона. Мисля, че е скътан за зимата. Струва 25лв. в Стара Загора.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #138 -: Октомври 28, 2007, 11:12:14 am »
НаШето пъпче падна оЩе в болницата. Там просто ги иzхвърлят. Представям си как Щяха да ме погледнат, ако им бях каzала че искам да го zапаzя  8O :lol:.
А иначе с коликите нямам опит. Мелани нямаШе колики, но пък плачеШе постоянно и спеШе малко (денем). ИмаШе гаzове и много пръцкаШе (от АМ). След 5 месец неЩата се пооправиха.
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #139 -: Октомври 28, 2007, 11:35:14 am »
Мари ,и моята Диди имаше колики до края на 4м.,на няколко пъти преди това се опитвах да спирам капките ,но се усложняваха нещата особено вечер ,така че търпение мила,при всяко дете е различно. Каси ,baby2007 ти е писала ,но немисля ,че трябва да чакаш 3 часа ,аз хранех на поискване и се е случвало и през 40 мин.да кърмя ,но постепенно Диди сама си създаде някакъв режим,оставих я тя да ме води .С двамата сладурчовци ще ти е по-трудничко но ще намериш компромисно решение вярвам в това.Нашия пъп си е още в нас не съм решила какво да го правя  :D