0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #100 -: Октомври 26, 2007, 16:04:58 pm »
Мдааа, и аз си го помислих, Нина и не че нещо, ама когато ни обиждаха, нападаха, наричаха какви ли не и нашия сайт беше забранен едва ли не за достъп и се чудеха само с какво да ни наплюят - сега изведнъж се преселиха тук... Не знам какво да кажа, просто... Обидно ми е малко :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #101 -: Октомври 26, 2007, 16:17:25 pm »
Това малко ме вбеси. Вие какво мислите за този коментар.
Зачатие има повод да празнува - над 9000 нови потребители.
/Коментарът е на джанни от бг-мама, в темата на Бърди, която бе заключена в последствие/

Ами, Цвети, то какво има да му мисля над това точно :) Предлагам да не се занимаваме с неща, които не си струват.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #102 -: Октомври 26, 2007, 16:47:30 pm »
Това малко ме вбеси. Вие какво мислите за този коментар.
Зачатие има повод да празнува - над 9000 нови потребители.
/Коментарът е на джанни от бг-мама, в темата на Бърди, която бе заключена в последствие/
Мдаа, пък аз леко се притесних. Опасявам се и "Зачатие" да не се превърне в празна говорилня, както други форуми. Количеството често влошава качеството, но си знам, че нашите модератори не спят де  :). Важно е да се получава полезна информация и ако само темата на д-р Birdie се наводни това си е хубаво - много нови мнения и съвети, но ако плъзнат неподготвени мнения и по други теми...не ми се мисли.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #103 -: Октомври 26, 2007, 17:08:25 pm »
Абе то малко грешно се разбира цитата така като е изваден от контекста.
Мисля че потребителят по-скоро акцентираше да се помисли върху някои неща в другия разглеждан форум :wink:
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #104 -: Октомври 26, 2007, 17:13:22 pm »
Мерси за почерпката,мамче! Честити ви 3 месеца :ballons: :goodluck:
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #105 -: Октомври 26, 2007, 17:13:47 pm »
Абе то малко грешно се разбира цитата така като е изваден от контекста.
Мисля че потребителят по-скоро акцентираше да се помисли върху някои неща в другия разглеждан форум :wink:

Аз също мисля така, но оставам и на предишното си мнение - ревнувам от толкова много потенциални потребители....даже малко ме е страх  :?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #106 -: Октомври 26, 2007, 17:14:43 pm »
Мерси за почерпката,мамче! Честити ви 3 месеца :ballons: :goodluck:

 :oops: нещо не станаха картинките и го изтрих....ама пак ша пробам :)
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #107 -: Октомври 26, 2007, 18:07:49 pm »
Гане, написаното от теб много ме изненадва! Това, защото сте чужденци или...

Гане, питах те, защото онзи ден поднових кореспонденцията с позната, живееща в Германия и омъжена за германец, та тя сподели, че немците някак си са резервирани и не ги приемат - заради смесения брак.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #108 -: Октомври 26, 2007, 18:20:02 pm »
Цитат
Мдаа, пък аз леко се притесних. Опасявам се и "Зачатие" да не се превърне в празна говорилня, както други форуми. Количеството често влошава качеството, но си знам, че нашите модератори не спят де 

Моята позиция:
1. Бърди има право да решава къде и какво да пише;
2. Нашите мод-ове си вършат работата;
3. Страх ме е този подфорум да не изпростее в стил бг-мама. В тази връзка дори и с цената да си изпрося  бан, ще бъда много рязка в теми от рода: "Кажете мъжко име с Л" или "Колко често сменяте памперсите на бебето си?"

В тази връзка - не би ли било по-добре да има подфорум само за Бърди и неговите мнения /както на др Слънчева в мамата/, а в правилата на този подфорум да бъде записано, че не се толерират теми, от рода на горепосочените?
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #109 -: Октомври 26, 2007, 18:27:19 pm »
Цитат
В тази връзка - не би ли било по-добре да има подфорум само за Бърди и неговите мнения /както на др Слънчева в мамата/, а в правилата на този подфорум да бъде записано, че не се толерират теми, от рода на горепосочените?
Аз съм ЗА!
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #110 -: Октомври 26, 2007, 19:02:57 pm »
Цветенце , права си , наистина трябваше да копирам цялото мнение, н за мен смисалът е един и същ. Ето целия пост: Зачатие има повод да празнува - над 9000 нови потребители. Бг - мамма има повод да размисли над правилата във форумите си и отношението към хората, които правят този сайт ценен и привлекателен

Аз така го разбрах: Ето сега ще има кой да влиза в Зачатие. Може би съм предубедена и това е от тези мнения, които всеки може да ги прочете по различен начин. Ако е така и въпросната дама не е имала това в предвид моля да бъда извинена.
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #111 -: Октомври 26, 2007, 20:39:16 pm »
Цитат
В тази връзка - не би ли било по-добре да има подфорум само за Бърди и неговите мнения /както на др Слънчева в мамата/, а в правилата на този подфорум да бъде записано, че не се толерират теми, от рода на горепосочените?
Аз съм ЗА!
И аз съм ЗА.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #112 -: Октомври 26, 2007, 20:45:45 pm »
Искам да поясня за Birdie.

аз и Мели го поканихме да дойде да консултира и в нашия форум. човекът се отзова веднага и без никакви условия. отговаря бързо и на всички, които го питат.
в бг-мамма той отдавна е подлаган на огромни обиди и оскърбления от страна на ръководството и част от потребителите на сайта. но въпреки това, доскоро продължаваше да консултира и там. чашата му вече е преляла. допита се до мен дали бихме имали нещо против да продължи да консултира само при нас, като даде адреса на темата си на онези жени от бг-мама, които му вярват и имат нужда от него.
еднолично си позволих да му отговоря, че няма проблем в това. така или иначе, той не е длъжен да ни уведомява за това, нито ние можем да спираме някого да пише в нашите форуми, ако спазва правилата. човекът постъпи възпитано.
лично съм отговорна и ние да му отвръщаме със същото.
обещала съм му от самото начало да намери тук спокойна и приветлива атмосфера. лично ще се грижа да я има. правилата ще се спазват.
не ревнувайте излишно. Birdie ще отговаря на всички и все така бързо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #113 -: Октомври 26, 2007, 21:14:07 pm »
обещала съм му от самото начало да намери тук спокойна и приветлива атмосфера.
  Със сигурност ще я намери  :). Смятам че съветите му са много ценни и всички тук го уважават. По-скоро ще видите зор  модераторите с всичките нови потребители, които не са много наясно с тематиката на сайта... Надявам се малките му пациенти да се увеличават както от bg.mamma, така и от zaсhatie!
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #114 -: Октомври 26, 2007, 21:20:55 pm »
Az следя темата на Бърди (винаги има какво полеzно да се научи, а и да не се дублират едни и съЩи въпроси) и с иzненада установих, че иzведнъж са иzписани 3 страници, от времето когато съм чела. Учудих се какво е станало и кое бебе не е добре. Като иzчетох постингите раzбрах какво е станало.
Попритесних се сега каква навалица Ще настане тука, но си дадох сметка, че на мамите от маммата наШият сайт Ще им е скучен. Предполагам тук Ще си zадават само въпросите към доктора, а иначе Ще си пиШат в маммата.
Единственото, което специално мене ме zасяга е, че от повечето потребители се натоварва сървъра и все по-трудно чета форума. Ама с течение на времето и това Ще се овладее (непоправим оптимист съм). Надявам се  :wink:.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #115 -: Октомври 26, 2007, 21:22:13 pm »
Цитат
Искам да поясня за Birdie.

аз и Мели го поканихме да дойде да консултира и в нашия форум. човекът се отзова веднага и без никакви условия. отговаря бързо и на всички, които го питат.
в бг-мамма той отдавна е подлаган на огромни обиди и оскърбления от страна на ръководството и част от потребителите на сайта. но въпреки това, доскоро продължаваше да консултира и там. чашата му вече е преляла. допита се до мен дали бихме имали нещо против да продължи да консултира само при нас, като даде адреса на темата си на онези жени от бг-мама, които му вярват и имат нужда от него.
еднолично си позволих да му отговоря, че няма проблем в това. така или иначе, той не е длъжен да ни уведомява за това, нито ние можем да спираме някого да пише в нашите форуми, ако спазва правилата. човекът постъпи възпитано.
лично съм отговорна и ние да му отвръщаме със същото.
обещала съм му от самото начало да намери тук спокойна и приветлива атмосфера. лично ще се грижа да я има. правилата ще се спазват.
не ревнувайте излишно. Birdie ще отговаря на всички и все така бързо.
Джам, абсолютно си права по въпроса за темата на Бърди. Известно ми е  оскърблението, което той трябваше да търпи в бг-мамата. А че е възпитан човек и добър педиатър, който дава правилните и навременни съвети,  е извън съмнение.
Въпросът е  /според мен/ не да пречим на някой да  чете или пише в темата му, а да опазим форума чист от плиткоумни теми. Защото, представи си , че някоя жена от бг-мама без репродуктивни проблеми освен да търси съвет от Бърди, реши да се допита тук например за името на второто си дете или да манифестира бремеността си по неприемлив начин. Мисля, че на по-голямата част от жените тук, няма да им е приятно да четат постинги с такава насока.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #116 -: Октомври 26, 2007, 21:24:48 pm »
Цветенце, не знам дали е от това, че сме чужденци или просто имат някакъв друг вид идеи за лечение. Просто ми е обидно този начин на третиране.
Джам, ние никога не бихме му навредили, обиждали или карали с него, само че има нещо друго - ние всички тук сме с малки деца и възрастовата граница е много малка. Сега в темата е ужасна каша - деца от всякакви възрасти и пол се описват като заболявания. Много добре знаеш колко са параноични специално тук момичетата и евентуално как би се отразило всичко това. Ние нямаме нищо против, но нека се направи някакво разделение. Да си има Бърди собствен подфорум, в който да е разделено евентуално по някакви под теми - ваксинации, хранене, изследвания, по възрастова група... Просто ние се губим в тази тема в момента, не става дума за не отговаряне бързо или нещо подобно. Да не говорим, че от както има такова преселение достъпа ни до форума е ужасно ограничен и не може да издържи на този наплив. Неприятно е за всички потребители тук понякога рефрешването по 100на пъти. Форума ни е тематичен и страдат момичетата в процедури или борещи се със стерилитета.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #117 -: Октомври 26, 2007, 21:38:25 pm »
Ние обсъждаме как да са нещата, дали да има подфорум или да са си по старому в "Дългоочаквана", ама не питаме доктора, той също може да има идеи. Не е ли възможно да го поканим и тук или някаква тема, в която да се обсъди тази ситуация, ако има нужда да се обсъжда допълнително.
Аз например мисля, че ако той си има отделен подфорум и за него ще е по-трудно да влиза и да разглежда всяка от темите, които съм сигурна, че ще се нароят. Аз например ако имам въпрос за наддаването на Кристина, проблеми с нослето, хранене и някакъв обрив да речем си го питам в един постинг с номерирани въпросчета и той отговаря. А ако има подфорум как например ще си задаваме въпросите - един в тема - "хранене", друг в тема "ваксинации", трети в тема "проблеми с ...." да речем. Някак си ми се струва разхвърляно и отнемащо повече време и за двете страни. 
Иначе както написах всеки има право да се посъветва с него и за нас трябва да е чест това, че той е поканил тук други хора, като е написал, че момичетата тука са с добри сърца, топли и възпитани хора. Много мило е това.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #118 -: Октомври 26, 2007, 22:48:56 pm »
момичета,

1. ясно ми беше, че темата на Бърди ще се пренасели. предложих му да помисли за вариант за оптимизация - той каза, че ще мисли. вашите идеи ще ги обсъдим също, хайде да помислим заедно, за да избистрим удобно и ергономично решение.
2. абсолютно съм сигурна, че пришълците от бг-мама ще идват тук само и единствено в темата на Бърди. така или иначе, ако се появи нещо друго, което не е по същество, знаете, че си реагираме - без значение откъде е дошъл авторът на темата.
3. не се заблуждавайте, че придошлите няколко десетки или стотина потребители в повече (които при това не се изсипват едновременно) са натоварили или ще натоварят форумите, сървъра или световната мрежа :) днес всички от нас са имали в един момент проблем с форумите - такива се случват и друг път. след предавания по ТВ,когато дават адреса на сайта ни, посещаемостта скача тройно и не се усеща.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #119 -: Октомври 26, 2007, 23:14:56 pm »
Момичета, извинявам се, че се намесвам в темата ви. Но ми хрумна нещо, което може да улесни донякъде нещата. Да се помисли да се направи подфорум към този форум, както е със захранването, и там да се изтегли темичката на Бърди. Т.е. ще станат два подфорума към този форум. Вътре в този подфорум може да се разделят темички за деца до една годинка и за по-големи дечица. Или даже и по-подробно раздробяване на втората група дечица. Така външните ще се ориентират по-лесно и няма да губят време да се лутат из форума. А и на нас, останалите, ще ни се спести да четем за неща, които все още не ни интересуват. Нещо, за което спомена Лейдито. Може пък и да проработи идеята. Само предлагам.
Лека вечер! :D