0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #80 -: Октомври 10, 2007, 09:32:05 am »
Сия, ти къде живееш?

Бях ти писала как да намалиш кърмата постепенно!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #81 -: Октомври 10, 2007, 10:43:04 am »
Сия, ти къде живееш?

Бях ти писала как да намалиш кърмата постепенно!

В какъв смисъл къде живея? В София, Бели брези, ако това имаш предвид. А иначе благодаря за съвета ти. Опитвам се да я намалявам, само че се изцеждам преди кърмене по малко, пък да видим. :) Ама нощно време не успявам, щото чакам девойката да ме събуди и тогава няма време за помпата.
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #82 -: Октомври 10, 2007, 10:52:07 am »
Сия, ти къде живееш?

Бях ти писала как да намалиш кърмата постепенно!

В какъв смисъл къде живея? В София, Бели брези, ако това имаш предвид. А иначе благодаря за съвета ти. Опитвам се да я намалявам, само че се изцеждам преди кърмене по малко, пък да видим. :) Ама нощно време не успявам, щото чакам девойката да ме събуди и тогава няма време за помпата.

Ама според мен като изцеждаш преди храненето, не си помагаш! Какво се получава: ти изваждаш определено количество Х, бебчето след това изпива У, останалото, и най-вероятно изпива почти до края всичко. Тогава се подават сигнали до гърдата да произведе отново същото количество Х + У, защото то е било ополозотвоерно, следователно е нужно. Първо давай на бебето си да пие достатъчно, колкото иска. А след това, ако все още гърдите ти са много, много пълни, се изцеди, но не до края! Извадиш ли всичкото мляко до край, гърдата ще се напълни пак с толкова. Ако остава вътре по малко, тогава ще намалее. Фатката е да оставаш по малко в гърдата, за да се подават сигнали, че това е излишък и да спре да се произвежда.

Аз не се справих с кърменето. Но туй както виждате не ме спира да давам акъл!  :oops:
Alexandra
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #83 -: Октомври 10, 2007, 11:01:11 am »
Ами, Мари, точно това се опивам да направя - намалявам постепенно количеството на изцедената кърма, но понякога е трудно, защото напрежението в гърдите е убийствено. Ама дано да се справя.

Я да ви питам - какви може да са причините да повръща детето на фонтан? Днес ми спретна този номер точно след като я държах да оригне след хранене. Вчера пак на фонтан, само че 1 час след хранене. Възможно ли е да е изстинала или просто още коремчето не се е нагодило както трябва? Или пък е нещо по-сериозно?
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #84 -: Октомври 10, 2007, 11:24:09 am »
Сия и ние от два дни сутрин повръщаме на фонтан, но сме на кърма + АМ. Освен това от снощи е много нервна, направо не спира да рита с крачета, да маха с ръце и да скимти и плаче. Почти не сме спали от снощи до сега. Ако някой може да да де съвет, ще бъда много благодарна :?

Относно прословутите 200 лв, нямам нерви да ходя да се разправям, дадох на майка ми да открие сметка в ДСК, за да ги получи там и това е! Омръзна ми от тази бюрократщина.
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #85 -: Октомври 10, 2007, 12:27:03 pm »
Каси, за баня в началото ползвах едно крем -сапунче на себамед, но то в един момент стана на каша и тогава си купих душ гел на бюбхен, много е хубав и нямаме никакви оплаквания. За след баня редувах олио и мляко пак на бюбхен. На кожата на Мия й понасят много добре. И досега ги ползваме без оплаквания. За ваксините вече са ти казали. При мен кърмата дойде на трети ден -гърдите ми се бяха уголемили и през бременността, но не чак толкова много. На третия ден станаха твърди и ми казаха да почвам да изцеждам в часовете когато другите майки кърмят, за да спася кърменето, че бебка беше в кувиоз. Дадоха ми я чак на шестия ден, тя естествено не засука и продължихме с цеденето докато имаше. При мен кърмата си беше малко от самото начало -това го разбрах впоследствие като обменях опит с други майки, а и като изцеждаш виждаш колко има. На мен чаят на хип ми действаше доста повече от българския, така че предпочитах него. освен да ти пожелая успех и леко раждане, друго не се сещам.
<br />[link=http:
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #86 -: Октомври 10, 2007, 12:32:22 pm »
Sia, супер е с бебка нали?!  :D  :D  :D
Не се притеснявай от повръщането на фонтан, това е напълно нормално. Ако даваш + кърмата и АМ, можеш да преминеш към такова, което е за по-добро храносмилане /напр. аз давам на моята бебка Фризовом/ и тогава фонтаните ще намалеят. Другото, което аз правех /и все още правя/ беше, че след като си изпиваше "порцията" не я вдигах веднага да оригне, а известно време я държах в същото положение, в което е била по време на храненето.

Ние заминаваме за Банско до края на седмицата, дано временцето поне малко да се оправи  :lol: Иначе лекуваме стафилококова инфекция в нослето - както и предполагах тези сополки, които я дразнят почти от раждането не са нещо "нормално" както ме успокояваха. Дано се разминем само с тези 10 дни на лечение и след това всичко да е наред.

Целувки на всички бебчета и дано има повече слънчице до края на седмицата.


*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #87 -: Октомври 10, 2007, 12:34:58 pm »
kassi, стискам палци за леко раждане и ти желая скорошна среща със сладуранчетата  :D. Не се тревожи, всичко ще бъде наред  :)


Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #88 -: Октомври 10, 2007, 13:10:24 pm »
Ползвам козметиката на Бюбхен - лосион, олио, душ-гел, шампоан, бариерен крем и др. и съм много доволна, а бебка също :wink:
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #89 -: Октомври 10, 2007, 14:59:26 pm »
За повръщането на фонтан и ако е често и голямо количество ( казват по - голямо от мъжка длан) по - добре се консултирайте все пак с лекар. Иначе, моето бебе също връщаше много храна - веднага след хранене, час след хранене - по различно време. При всяко преобличане от самото повдигане и местене на - също. Понякога повече, понякога по - малко. След третия месец драстично намаля и после спря. Последното повръщане беше, когато беше болна, с почти 40 градуса температура, но то не можеш да го сбъркаш - вижда се как му се повдига на детето, после буквално бълва, и като количество е огромно.

Каси, на теб успех!
В началото и аз ползвах сапунче на СебаМед, но наистина последствие става на каша! Иначе имат и душ - гел - хубав е! Имат и едно олио за баня, дето се разтваря във водата.
От Мустелата съм ползвала ( още ползвам!) един шампоан пяна за новородени, много икономичен, 7ми месец го ползваме, има още доста, мия главата през ден с шампоан, а ние имаме мнооооого коса.
Преварен зехтин не бих ползвала, много има изписано за това, да кажем, че това е моето "вътрешно усещане." Всички хубави марки имат олио за баня. Аз го ползвах първите два месеца, после стана топло и спрях изобщо да мажа с каквото и да е. Само малко крем на дупето.
Според акушерката, която водеше лекциите в училището за бременни, трябваше да се заредя с цял куп козметики, да го мажа сутрин с мляко, вечер с олио и не знам още какво, общо взето целия ден нямаше да ми стигне само да мажа :)
та като цяло, според мен, в мначалото ти е достатъчно едно такова олио за къпане, дето се разтваря вув водата, едно олио за мазане и кремче против подсичане, ако се налага.
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #90 -: Октомври 10, 2007, 15:37:11 pm »
Сия, питах те, защото има банка за майчина кърма в София и можеш да даваш там, вместо да хвърляш! Другото е да намериш някой да ти я взима за бебето си, ако си навита!
Иначе Мари ти го е написала много добре за намаляването. За фонтана - може би преяжда - имаш ли как да разбереш по колко хапва?
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #91 -: Октомври 10, 2007, 15:53:57 pm »
Сия, аз малко съм повманиачена на тази тема,(а и още ми е тежко заради инцидентното спиране да се кърмим) но не хвърляй наистина кърмата!
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #92 -: Октомври 10, 2007, 16:58:58 pm »
За фонтана - може би преяжда - имаш ли как да разбереш по колко хапва?

Опитвах няколко пъти да й давам от шише, но тя така лакомо гълта и всеки път се дави и повръща, че се отказах. С педиатърката щяхме да правим и пробно хранене, но така се случи, че тя дойде точно след като Алекс се беше наяла. Така че само я премери и се оказа, че добре си наддава и бая е порастнала в см.
Благодаря ви за помощта. Ако още веднъж повърне, ще звънкам вече на лекарката.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #93 -: Октомври 10, 2007, 18:43:53 pm »
Аз да се включа за лактогонния чай: ползвах такъв, купен от любимата ми аптека от Поп Богомил. Освен копър и анасон в него има още пет-шест билки и действа, поне при мен подейства.

Днеска сложихме първата ваксина Пентаксим. Вики си порева порядъчно, сега хлипа в съня си, а аз съм на тръни ...
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #94 -: Октомври 10, 2007, 19:13:24 pm »
Сиа и Мари_ПЗ, ха добро пажаловат в света на коликите! Тез фонтани не ги подценявайте, наблЮдавайте си бебетата! Ако е така след всяко ядене и по много, поговорете с педиатърките за рефлукс. Съвети: бебетата да се хранят като правят възможно най-добър вакуум с гърдата или шишето, в полулегнало-полуседнало състояния, нищо да не претиска коремчето, оригвайте добре, масажче час след ядене на коремчето, за да пръцкат, малко диетка за кърмата-без лук, зеле и т.н..., по-малко балночета в АМ, и т.н....
Alexandra
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #95 -: Октомври 10, 2007, 20:12:21 pm »
Момичета, ще ви бъда благодарна,ако ми кажете къде мога да прочета за бебешки масажи и гимнастика при бебетата.Дано не съм объркала нещо.
И как мога да знам дали водата ми е изтекла,докато съм била под душа :oops:?
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #96 -: Октомври 10, 2007, 20:54:00 pm »
Мммда, относно коликите така ще е май. Ми за повръщането го наблюдавам, но то се случи вчера за сефте веднъж и днес веднъж. Май ще сменяме храната. А за коликите, че щом другите са ги преживяли ние ли няма :wink: :lol:
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #97 -: Октомври 10, 2007, 21:51:43 pm »
Момичета, ще ви бъда благодарна,ако ми кажете къде мога да прочета за бебешки масажи и гимнастика при бебетата.

Ето малко за гимнастиката и масажите.
http://www.letsgym.com/2007/03/05/bebe-1-6/#more-58
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/474/51/

Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #98 -: Октомври 11, 2007, 09:23:00 am »
Джоси, няма да се объркаш!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #99 -: Октомври 11, 2007, 10:06:31 am »
Сия,благодаря за линковете :).
Вени,да се надяваме, че няма да се объркам.Абе,и аз ги мисля едни :ask:.