0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #100 -: Октомври 11, 2007, 10:32:25 am »
Няма, различно е, много е различно!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #101 -: Октомври 11, 2007, 11:28:05 am »
Никога не казвай никога ... това ще си го напиша с постоянен маркер на челото!
Аз дето го раздавам Желязко Ламаринчев и се чудех на тези майки, дето им е мъчно задецата като се заразделят за по ден два... и така леко иронично се подсмихвам - хи хи...

Майко мила! Онази вечер бяхме на гости на вечеря у свекърите ми и Николата остана да спи у тях естествено, за да може вечерята да си протече нормално. Играхме си двамата, гушкахме се, изкъпахме го и човека си заспа като пич. Приключи вечерята и ние със сКалата си се прибрахме по живо по здраво. сКалата си заспа като една скала, а кака ви като се облещи... Бродих из къщата, разхождах се мирисах му пижамката, спи ли, не спи ли, добре ли е и защо по дяволите го оставих да спи там. На сутринта вече ревнах  :lol: толкова ми беше мъчно  :lol: :lol:

Ужас - лигла и ревла съм аз е тва е. Подигравам се на хората, че им е мъчно след два дни раздяла, аз една нощ не можах да устискам, за два дни хич и не помислям
В очакване ....
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #102 -: Октомври 11, 2007, 11:40:28 am »
Фусинка :D
Аз, докато се кърмехме ( ееееех) и си виках, ето, към годинка като направим и спрем кърменето( нали - илюзии:)) и ще мога да я оставя с чиста съвест на свекърва ми , да го заведе детето на вилата в Рибарица, на хубав планински въздух, а аз да си почина тука, да си оправя къщата, да се видя с приятели...А сега, като така стана, че спряхме да се кърмим, детето е общително, обича с други хора, добре хапва, еййййй, не мога да го дам!
Иначе и аз лиглите не ги обичам уж, и аз се подсмихвам с леко иронична физиономия ама ей на сега :)
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #103 -: Октомври 11, 2007, 11:57:25 am »
Ние засмукахме биберен залъгалка! То не знам дали е за радост, ама аз се радвам, надявайки се, че така ще се отучи от бясното смукане на палчето.
Много е сладка, смучка си бибката, вади я, оглежда я, пак си я слага, после ми я подава аз да я смуча :D

При залъгалките има ли пак 0+, 6+ и т.н., че ние имаме 100вида още откак се роди, да не сме ги "израстнали" :lol:
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #104 -: Октомври 11, 2007, 12:53:40 pm »
Ох, Фусинка, аз едвам устисках 2 часа и половина в киното - знам, че тя си спинка сладко-сладко, да ама като не я чувам да диша  :oops: вярно - беше ми за първи път, но не знам как ще свикна да я оставям въобще  :oops: и на мен не ми се вярва, че ми се случва това...
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #105 -: Октомври 11, 2007, 12:57:59 pm »
Фуска, и аз бях така, ама като го оставих на мама за 2 дена и звънях през половин час да разбера какво става. :oops: И накрая мама ми вика, абе ти нали отиде да си почиваш, я стига си се обаждала. А мен ме чопли и гложди какво става с него. Та май е нормално да сме лигли и ревли :wink:
Цветенце, моите имаха номерация, ама то май гледаш по детето - ако й е удобна тази биберона, за какво ти е да я сменяш. Честито за палчето :lol:
Ох, да ви попитам - мамите на по-големите деца - абе само моя ли е екстремист и се катери като коза по мебелите и скача или има и други такива??? Изкара ми акъла миналия ден :? Хвърли се от масата върху дивана на разстояние почти метър и съответно се удари в ръба на дивана. То беше рев, то беше стрес... Дайте идея как мога да прекратя тези спортни занимания :( През живота си не съм изживяла такъв ужас като го видях да се мята от масата :(
Някой беше питал по-горе за хигиената - ние от 1 месец си имаме ритуал - всяка сутрин се става, пие се шишето мляко, после седим на гърне /къде свършил нещо, къде не/, после отиваме демонстративно до банята, пускаме водата в тоалетната и мием зъбите. Вечер след шишето също се мият зъби. Човека си знае вече ритуала и като го питаш какво ще прави, показва с пръстче, че ще мие зъбите. Та в тази връзка, майка ми беше чела, че гърнето е хубаво да се затопля преди да седне детето и ние го практикуваме доста. Моя сега си знае - пуска се сешоара и след това се сяда на гърне. Та това е също май един от начините за привикване. А днес успях да го задържа дълго време на гърнето с едни кубчета, че иначе губим бързо интерес и е една кандърма, едно чудо... :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #106 -: Октомври 11, 2007, 12:58:58 pm »
При залъгалките има ли пак 0+, 6+ и т.н., че ние имаме 100вида още откак се роди, да не сме ги "израстнали" :lol:
Да има, на различните марки са различни. Авент са през 3 месеца.
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #107 -: Октомври 11, 2007, 13:03:48 pm »
Ние засмукахме биберен залъгалка! То не знам дали е за радост, ама аз се радвам, надявайки се, че така ще се отучи от бясното смукане на палчето.
Много е сладка, смучка си бибката, вади я, оглежда я, пак си я слага, после ми я подава аз да я смуча :D

При залъгалките има ли пак 0+, 6+ и т.н., че ние имаме 100вида още откак се роди, да не сме ги "израстнали" :lol:
Има да. То ние залъгалка не сме ползвали, ама доколкото си спомням тези на чико и на авент бяха от 0 до 3 месеца, от 3 до 6 и т.н., а тези на нук са от 0 до 6, от 6 до 12.
Ех, Фуси, умили ме с вашата раздяла  :). Така е в живота, докато не ти дойде нещо до главата, нямаш представа как е.
<br />[link=http:
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #108 -: Октомври 11, 2007, 13:07:00 pm »
Гане, ами такова ти е детето - не е лошо това да имаш динамично дете!

Момичета, не ходете по обществени места тия дни!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #109 -: Октомври 11, 2007, 13:15:20 pm »
Гане, нормално бе и все пак ти си имаш мъж.Аз уж девойка, но разлика не откривам.Качва се на масата и се хвърля върху дивана и вика - мамо плувам.....челото е цялото в цицини.Може би като порасне още година две няма да е така, знам ли.А за ритуала много хубаво.И ние сме така.Сутрин първо минава през банята и гърнето и тогава закусва.Де направил де не, но така ще свикне.Периода на гърнето стимулирах с нещо за рисуване или кубчета - няма задържане иначе да седи по дълго време.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #110 -: Октомври 11, 2007, 13:29:51 pm »
Гане, Ниа вашите деца са поне по-големички, моя фарфалак от сега се мята по мебелите. От дивана по таборетките и обратно. Ако има и пусната музика се изправя/ в/у таборетката/ и започва да танцува. С баща му само ходим по него, а пък той се радва още повече.
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #111 -: Октомври 11, 2007, 13:36:01 pm »
Това с раzдялата май само в началото е така. Ние когато бяхме на гости при майка (тогава детето беШе на 8 месеца), само първите пъти се притеснявах, когато я оставях zа час, два при баба и. След това обаче, като видях как се zабавляват двете (иначе детето е по цял ден само с мене и вероятно и омръzвам понякога), спрях да се притеснявам. Не бива да сме егоисти и да се радваме само ние на децата  :wink:.

 Гане, може пак да ми се смееШ, ама купи на Алекс една олекотена каска zа колело и му я слагай докато сте у вас. Не винаги ударите са беzобидни, а и ти не можеШ винаги да си му до дупето. Децата са толкова иzобретателни  8).
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #112 -: Октомври 11, 2007, 13:37:19 pm »
Фуси, Фуси... :)
Гане, и човеците-батмани, паяци, супермени и т.н. сигурно от вашите години са почнали да скачат от масата на дивана!  :D
Кой питаше за бибероните-имат размери, да!
По повод смученето на пръста да плЮвна малко по свеки: "ах, бабиното, искаш да си смучеш палчето ли? И не можеш да си го намериш? Ето го, миличко  (и й бута палчето към устата), ето го, ето го..."!  8O Природно било, моля ви се!  :bonk:
Alexandra
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #113 -: Октомври 11, 2007, 13:45:51 pm »
Мари, само за смукане напръсти не ми говори, че ми е болна тема... Свекърва ти направо я ритни силно в глезена... Ужаааасна борба водим с Николата с тия пръсти.

А за раздялтата  :oops: аз и без друго по цял ден съм на работа, ама и през нощта много ми дойде  :lol:
В очакване ....
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #114 -: Октомври 11, 2007, 13:49:17 pm »
Мдаааам, успокоихте ме, да не се кося, че само ние сме в ролята на батман :?
Мариии, много ми липсваше :bighug: Пък за палчето - кажи й че ще станат криви зъбите на детето и ако иска да й финансира нова усмивка, да продължава да го бута вътре в устата :wink:
Абе Цвети, няма да обяснявам какво танцуване пада - то е на маси, на столове, на дивана, където се сети. Научил се е да си пуска музика от рисийвъра и даже и контакта от къде се включва и изключва знае :? Ама това с мятането ми спира дъха...
Танче, аз каска да му купя, ама на ченето няма предпазна част. Трябва да е от тея на американските футболисти, с предпазна шина, че то иначе не мога да го опазя. Все е син някъде - крака, ръце, глава... Все се притеснявам да не ни арестуват с мъжа ми за побой над детето, толкова е син от екстремни преживявания :?
Вени, то хубаво динамично, ма малко мярка бе... Не може изобщо да бъде научен да се пази. Не знам какво трябва да се случи, че да схване. Вече разбра, че печката е къх, след като пипна гореща тенджера и сега заобикаля, ама все пак с останалото как да го накарам да е по-внимателен...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #115 -: Октомври 11, 2007, 14:06:01 pm »
Стефито палец никога не е смукала, биберон просмука след 4 месец и то защото заспиваше на гърда само и аз й давах да засуче малко и като се унесе и бумках биберона в устата.
Мари- твоето свеки пак на детето дава негово си пръстче, аз какво да кажа като ходихме в Малко Търново и я оставих за 2 минути да отида да й взема памперс и връщайки се я намерих навряла си показалеца целия в устата на Стефания  8O 8O 8O- щото детето се успокоявало така, чешело си венците  :bonk: :bonk: :bonk:
Преди малко премерих Т на Стефи- има 38 градуса, дадох Панадол 4 мл, след малко отивам при личната да проверим какво е, стискайте палци да не е нищо сериозно.
Дали не е от това, че днес я пооблякох доста, спа с боди с дълъг ръкав, едно поларено елеченце и панталонче, а й премерих т 10-на минути след като се събуди
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #116 -: Октомври 11, 2007, 14:15:25 pm »
като ходихме в Малко Търново и я оставих за 2 минути да отида да й взема памперс и връщайки се я намерих навряла си показалеца целия в устата на Стефания  8O 8O 8O- щото детето се успокоявало така, чешело си венците  :bonk: :bonk: :bonk:

Е те тва ме разби, честно  :lol:  само си представих картинката и се смях с глас  :D пък си представям на теб какво ти е било  8O  :x

Преди малко премерих Т на Стефи- има 38 градуса, дадох Панадол 4 мл, след малко отивам при личната да проверим какво е, стискайте палци да не е нищо сериозно.
Дали не е от това, че днес я пооблякох доста, спа с боди с дълъг ръкав, едно поларено елеченце и панталонче, а й премерих т 10-на минути след като се събуди


Дано нищо да и няма на Стефи, може леко да е понастинала, то с това лудо време  :?  Не ми се вярва да е от по-дебелото обличане... аз моята често се случва да я пооблека повечко  :oops: , но Т не е вдигала от това.
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #117 -: Октомври 11, 2007, 14:18:01 pm »
Мини, за съжаление от претопляне няма как да вдигне 38 Т, може да е пипнала и тя гадния вирус :(
не се притеснявай, да й видят гърлото, ушите и носа. купи си сироп нурофен, защото панадола при висока Т не действа.

А за буйни деца да не съм ви чула да се оплаквате, за гаменката Деси чували ли сте, в къщи се катери където може, където не си подлага една играчка-жираф, перфектното стъпало, в парка се катери по количките на децата, взима им играчките, храната, абе ужас. Хубавото за сега е, че знае как да слиза, но лощото е че от дивана се опитва през облегалката да слезе :?
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #118 -: Октомври 11, 2007, 14:31:56 pm »
Мини, дано ви се размине гадния вирус!
Аз такава параноя имам за вис. температура, откакто бяхме с 40, че на ден по няколко пъти пипам, меря, оливам се знам.
От многото обличане няма ка=к да е, според мен.

Гане,  няма майтап, гледах някъде едни каски, дето пазят отдолу и брадичката, ма се чудя, как се оставя дете с каска на главата, то верно уж дишаща не знам си каква, ама...

Последните 10тина дни всеки ден имаме протекъл памперс. Мокрото е отстрани и нагоре към подмишничката. Да не е в мен грешката и да не ги слагам нещо както трябва? На Памперс сме, в момента с мейд ин Поланд
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #119 -: Октомври 11, 2007, 14:54:39 pm »
Хубавото за сега е, че знае как да слиза, но лощото е че от дивана се опитва през облегалката да слезе :?

Ами да й доведа Колето - за 3 минути ще я научи! Прави го от 2 месеца - напълно професиотално от всякакви височини - със странично претърколване по корем и краката надолу - после лек скок и така...... :x
В очакване ....