0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #160 -: Октомври 12, 2007, 17:12:41 pm »
Мерси цвтенце, ще ходим ей сега до аптеката, надявам се да има и да занеса утре.
аз нося във Вита, че работят и събота и ми най-близо, надявам се че им е добра лабораторията.

Стефи, занеси там, щом ти е удобно, а и наистина работят в събота, но ако нещо те съмнява резултата, Центъра ти е на 10мин от Вита.
Аз съм малко предубедена, че преди време на два пъти ми изолираха някакви неща ( дето последствие се оказа, че ги нямам) и един техен доктор такова лечение ми беше намислил....
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #161 -: Октомври 12, 2007, 17:58:06 pm »
Лиде, днес коментирах с една дама - тя кърмила до година и седем месеца нейния и казваше, че е луднала - ходел по улицата и си искал... Това преди десет години, тя имала кърма много, сега каза ако и било - до 6 месец, мах година и спира. Майка ми е кърмена до три години, взимала едно столче, излизала да търси баба ми на улицата, правела жест с пръстче и казвала на баба - "ела, че ми трябваш...."  :lol: Там работата е била много шантава. Неможе ли да отучиш бебето? Нещо с биба? А пък Кристина никога не ми е заспивала на гърда, никога. Успех...

Другарки, някоя от вас ако има уред на Авент за затопляне може ли да ми каже как стоят нещата, щото аз уж не съм индианец, ама да не попаря детето... Та за количество 150 мл. и включен уреда на 3 приготвям млякото за 4 мин., ама ми се струва топло. Моля да не ми се смеете :oops: ама нещо неможах да разбера далаверата с температурата...
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #162 -: Октомври 12, 2007, 18:31:30 pm »
Другарки, някоя от вас ако има уред на Авент за затопляне може ли да ми каже как стоят нещата, щото аз уж не съм индианец, ама да не попаря детето... Та за количество 150 мл. и включен уреда на 3 приготвям млякото за 4 мин., ама ми се струва топло. Моля да не ми се смеете :oops: ама нещо неможах да разбера далаверата с температурата...
Az съм другарка, иначе такъв уред на Авент нямам   :wink:. Та ако ти се струва наистина топло млякото, или намали степента или минутите. Опитвай и Ще нацелиШ правилната zа твоето дете. То иначе как реагира?
Някои деца дори откаzват топлото мляко, пият го със стайна Т°.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #163 -: Октомври 12, 2007, 18:48:20 pm »
Другарко Танче  :wink: топло го обича детето, но се е случва и със стайна да го дам и пак яде. Ние до скоро бяхме само на кърма, но нещо намалява, давах добавка, а сега вече и цели хранения са само с АМ, та ми се ще все пак да не варира темп. непрекъснато и да е горе долу една и съща и го купих тоя уред, и за после с пюретата и кашите бил удобен. Но този уред ми се вижда много опростен, аз  все под вола теле търся. Много лесно ми се вижда  :? А тука сме свикнали да ни е трудно.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #164 -: Октомври 12, 2007, 18:56:31 pm »
Нина, има една съвсем проста и лесна техника за проверка - обръщаш шишето надолу с биберона да ти капне на горната част на дланта, ако там ти е горещо, то значи и на детето ще му е горещо. За това на Авент не се сещам как изглежда, ама по принцип на моя има степен за шише и степен за бурканче. Слагам го на степента за шише и съм спокойна, че няма да е много горещо :lol: Другото, което аз правя - имам си един термос, в който си държа водата за млякото на малчо и в каната за преваряване винаги има студена преварена вода. Сипвам около 100на мл или при теб ще е около 50на от врялата вода и допълвам след това с хладката. Обикновено ми се получава идеална вода за АМ и не сме имали фалове.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #165 -: Октомври 12, 2007, 19:21:04 pm »
Таз затоплячка на Авент е голяма глупост. Аз по минутите не мога да се ориентирам, слагам вътре и после на 30 секунди проверявам колко е топло докато ми хареса и му се доверя. Моите длани и китки не са чувствители, не усещам колко е горещо. Какво пък съм такава... Сигурно съм си излЮщила сензорния дермослой, знам ли...

Alexandra
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #166 -: Октомври 12, 2007, 19:24:12 pm »
Щом искаШ да имаШ една постоянна Т°zа млякото, но таzи ти е топла, топли го на съЩата степен, но 1 минута по_малко.
Аz го правех хладко и работех само с микровълновата. Имах преварена студена вода. Сипвах в ШиШето половината от водата, zагрявах я, слагах АМ, раzбивах и след това доливах останалото количество вода. Детето ни веднъж не се оплака  :lol:.
Щом и при вас няма въzражения, zаначи всичко е наред  8).

 Marie, къде го иzлюЩи дермослоя  :lol: :lol: :lol:?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #167 -: Октомври 12, 2007, 20:04:13 pm »
Гане, аз съм малко дебелокожа :wink: , не съм много чувствителна и горещото ми е малко относително. Ше пробам.

Мари  :lol: дермослой.... хех, разведри ме. Аз тъгувам по затихващото кърмене. 
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #168 -: Октомври 12, 2007, 20:27:59 pm »
Нина, и за мен е най-лесно, както ти е обяснила Гането - термос с топла и шише с хладка преварени води. Разтварям в 2/3 топла и дбавям 1/3 хладката и става точната за ядене при нас темп. На мен принципа ми е като капна, да не ми е нито топло, нито хладко.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #169 -: Октомври 12, 2007, 21:39:14 pm »
Нинка, просто е бе, душата. аз го слагам на 1 и малко и си седи с часове, примерно за сутринта и температурата е идеална. е, отнема повече от 2 минути за да се стопли, но пък няма да направи водата гореща и след 5 часа :D

Гане, още ли преваряваш вода ма мамо 8O
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #170 -: Октомври 13, 2007, 00:10:15 am »
Нинка, просто е бе, душата. аз го слагам на 1 и малко и си седи с часове, примерно за сутринта и температурата е идеална. е, отнема повече от 2 минути за да се стопли, но пък няма да направи водата гореща и след 5 часа :D

Гане, още ли преваряваш вода ма мамо 8O

Мацко, тука е такъв варовик, такова чудо, че ме е страх и за тва се варим все още. То ако требе да съм честна и шишета стерилизирам, ма аз съм друга луда :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #171 -: Октомври 13, 2007, 00:13:00 am »

 То ако требе да съм честна и шишета стерилизирам, ма аз съм друга луда :oops:


И аз, и аз.......
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #172 -: Октомври 13, 2007, 10:32:55 am »

 То ако требе да съм честна и шишета стерилизирам, ма аз съм друга луда :oops:


И аз, и аз.......
Леле имало по-луди от мен :) Аз стерилизирах до 11 месеца :)
Абе млякото се проверява с капка на вътрешната страна на ръката капваш 2 капки и не трябва да ги усещаш - нито топли нито студени. Стоплям на водна баня.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #173 -: Октомври 13, 2007, 10:35:49 am »

 То ако требе да съм честна и шишета стерилизирам, ма аз съм друга луда :oops:


И аз, и аз.......
Леле имало по-луди от мен :) Аз стерилизирах до 11 месеца :)
Абе млякото се проверява с капка на вътрешната страна на ръката капваш 2 капки и не трябва да ги усещаш - нито топли нито студени. Стоплям на водна баня.

Дони, ма аз си признавам честно и почтенно :oops: Пък и моя стерилизатор само ми вади очите, за кво му е тая гаранция като не работи. Я марш на плантацията :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #174 -: Октомври 13, 2007, 13:02:09 pm »
хора без работа :D
мацки, аз за Н-ти път да кажа, че стерилизирането след 6 месец е вредно за децата!

Гане, не знам как да ти го кажа, ама с преваряването на водата не можеш да елеминираш варовик, метали и прочее съдържимо :( преваряването е за микроорганизмите и евентуалните бацили. нямате ли там от тези кани с филтър BRITA? аз сега използвам нея за водата. филтърът елиминира практически всичко.
другият вариант са изворните води за деца. аз ги редувам с каната.
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #175 -: Октомври 13, 2007, 13:46:17 pm »
Гане, ти направо ме раzби с това стерилиzиране :D!

И аz оЩе варя вода, но това Ще е оЩе няколко седмици, докато не минем на нормално прясно мляко. След годинката Ще го въвеждам. Не смятам да сме на АМ до така гореЩо препоръчваната 3 годиШна въzраст в мамата   :lol:.

manhattan, имаме си BRITA  :wink:.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #176 -: Октомври 13, 2007, 13:50:57 pm »
Сватя Лейди, ние водихме Криси на ортопед при Алексиев, в ГБ. Видях му сайта в един твой пост. Доволни сме много, дето викаш - кратко и ясно обяснява човека, без излишни подробности. Ама не пропусна да спомене Драганов  :lol: щот му казах само, че имаме направление за друг лекар, но сме избрали него и той иронично подметна - "за Драганов ли? Ми той е най-известният."  :lol:
Мерси за инфото.
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #177 -: Октомври 13, 2007, 16:34:04 pm »
Ман, го е казала много добре! Аз стерилизирах до 6 месец, а преваряване почти не ми се еналагало. Ползвам вода Демин - розова, а кана Брита имаме, но скоро не сме я ползвали!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #178 -: Октомври 13, 2007, 16:36:09 pm »
Мда и аз стерилизирах до 7м., а от 8м. мисля, давам розов девин или друга изворна вода.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #179 -: Октомври 13, 2007, 17:43:38 pm »
Лиде, днес коментирах с една дама - тя кърмила до година и седем месеца нейния и казваше, че е луднала - ходел по улицата и си искал... Това преди десет години, тя имала кърма много, сега каза ако и било - до 6 месец, мах година и спира. Майка ми е кърмена до три години, взимала едно столче, излизала да търси баба ми на улицата, правела жест с пръстче и казвала на баба - "ела, че ми трябваш...."  :lol: Там работата е била много шантава. Неможе ли да отучиш бебето? Нещо с биба? А пък Кристина никога не ми е заспивала на гърда, никога. Успех...

Другарки, някоя от вас ако има уред на Авент за затопляне може ли да ми каже как стоят нещата, щото аз уж не съм индианец, ама да не попаря детето... Та за количество 150 мл. и включен уреда на 3 приготвям млякото за 4 мин., ама ми се струва топло. Моля да не ми се смеете :oops: ама нещо неможах да разбера далаверата с температурата...

Ще се кърмим максимум до годинка. Искам не искам, януари тръгвам на работа и няма начин просто. Въпроса е постепенно да се отучим от тази дейност, за да не се травмира малката, но явно няма да стане. Пробвах какво ли не. Определено намалихме, но преди да заспим и сутрин в 4-5 или 6 не се отказваме. Пробвах АМ мина номера два три пъти и после само като го види полудява от рев. Същото и с вода. А залъгалки никога не сме цокали, колкото и упорито да съм и ги бутала в устата. Тя и биберони мрази.  Трагедия. Но над годинка не категорично, колкото и да реве. Пък камо ли да ме гони по улицата и да ми вдига фанелата :lol: Аз съм явно с остаряли разбирания. Не го приемам, колкото и да искам :(
Аз от два месеца давам водичка Девин -розов етикет. Не съм имала проблеми с нея. Стерилизирах до 8-9 месец. А млякото първо загрявах 30мл вода , разтварях млякото и досипвах студена. Аптамила се разтваря само във вряла вода. Пробвах на дланта си. Но само си го приготвях, щото мойта кокона не го щеше. Само като е умряла от глад вече и се е уверила за стотен път че в гърдата няма мляко тогава скланяше да го пие и то с паузи от плюене и ръмжане.  8O
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0