0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #60 -: Октомври 09, 2007, 18:52:22 pm »
Цитат
Нашите торти бяха от "Гаврош" и съм много доволна. Не знам точния адрес, ще се опитам да ти обясня. Срещу последната спирка на автобуси 11,60,73,102 има пряка/излиза на Болница Доверие/, успоредно на улицата има блок след блока в дясно има трафопост, в този трафопост е цехът. На него пише "Сладкарници Гаврош
".

Ма това е в ОВЧА КУПЕЛ,, не в Обеля, както питаше тук:

Цитат
Има ли някой, който да живее в Обеля до цеха за сладкарски изделия "Гаврош"?

*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #61 -: Октомври 09, 2007, 19:34:53 pm »
Български лактогонен чай - продава се в картонена кутийка в аптеките, струва 90 ст. :D
аз също пробвах с Хип, но нямаше ефект.
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #62 -: Октомври 09, 2007, 20:17:43 pm »
Ванче, много се радвам за тебе!

Фани, браво на тебе, моя Матей избирателно сяда на гърнето, най-вече у свеки го прави, у нас неще! Може и да не харесва нашето гърне - знам ли? 8O

Аз май ще почвам работа на половин ден!
« Последна редакция: Октомври 09, 2007, 20:21:05 pm от venus_melena »
Матей - 1.04.2006 г
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #63 -: Октомври 09, 2007, 20:52:05 pm »
Здравейте. Понеже ми остава много малко време до раждането и се страхувам, че после няма да имам време да чета подробно искам да питам три неща/засега :wink:/:
Относно:
- кърмата. Гърдите ми почти не са пораснали, само леко промениха формата си. Знам че това нямало значение, защото и друг път сме го обсъждали тук, но все пак. Ако нямам кърма, с помпата ли да е предизвикам в болницата и какво да пия там! Чета за този лактогенен чай, това достатъчно ли е?
- ваксините. Знам че е рано, но ви моля да ми дадете съвет. Казвате, че всички ползвате пентаксим. А пък него го няма сега в мрежата. Мога ли да купя инфанрикс? Слагала се както пентаксима, обаче струва 30лв. едната. Разбрах, че, пентаксима се слага също три пъти, като всяка струва около 60лв. тоест 360лв. общо?? Какво да направя ако до тогава се появи пентаксим на пазара, но пък той наистина бая скъпо излиза. Изобщо знаете ли каква е разликата между пентаксима и останалите ваксини? Какво ще ме посъветвате?
- за банята. Сапун или душ-гел? Масажно олио, тоал. мляко или преварен зехтин. Според педиатърката ни, преварен зехтин 8O! Знам че сме обсъждали тези неща, но сега ви моля отново за съвети. Благодаря ви много.
« Последна редакция: Октомври 09, 2007, 20:53:45 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #64 -: Октомври 09, 2007, 21:00:42 pm »
Касси, имаш още някой друг ден-сядай си на д-то и чети! Сама трябва да решиш как, кое, защо. И все пак моите съвети:
1. гърдите ти веднага след отстраняването на плацентата ще набъбнат много, ще се променят и ще ти дойде кърма. Зависи кога ще ти дадат да кърмеш бебетата в болницата: ако ти ги дадат веднага-слагай ги често и те ще те стимулират. Ако ти ги дадат след няколко дни за кърмене-цеди се, за да стимулираш кърмата.
2. скъпо-не скъпо, ваксините са ЗДРАВЕ за децата ти. Както каза едно момиче по-горе-200-тата еднократни лева ще ги оползотвориш за това! Инфанрикса е само за 3 болести, пентаксима-за 5!
3. Купи си на Мустела шампоан за малки бебета. Малките много често страдат от суха кожа.
Успех, леко раждане и здрави бебенца!
Alexandra
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #65 -: Октомври 09, 2007, 21:05:40 pm »
Мари, благодаря ти за бързите отговори.
Относно ваксините, хич не съм наясно, та затова и питах каква е разликата. След като има такава разлика-ок. Ще търся пентаксим. :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #66 -: Октомври 09, 2007, 21:07:45 pm »
Цитат
Нашите торти бяха от "Гаврош" и съм много доволна. Не знам точния адрес, ще се опитам да ти обясня. Срещу последната спирка на автобуси 11,60,73,102 има пряка/излиза на Болница Доверие/, успоредно на улицата има блок след блока в дясно има трафопост, в този трафопост е цехът. На него пише "Сладкарници Гаврош
".

Ма това е в ОВЧА КУПЕЛ,, не в Обеля, както питаше тук:

Цитат
Има ли някой, който да живее в Обеля до цеха за сладкарски изделия "Гаврош"?



 :oops: :oops: :oops: :oops: Нещо май не довиждам.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #67 -: Октомври 09, 2007, 21:33:30 pm »
Здравейте. Понеже ми остава много малко време до раждането и се страхувам, че после няма да имам време да чета подробно искам да питам три неща/засега :wink:/:

- кърмата: и моите гърди изобщо не се промениха; слагах бебето, то си сучеше на сухо и кърмата постепенно дойде; помпата на Авент е много щадяща и върши чудесна работа, непременно ползвай мекия накрайник; опитай с българския лактогонен чай, айрян, вода.

- ваксините: препоръчвам ти пентаксима.

- за банята: много икономични са Мустела - на първо време ще ти е достатъчен "Dermo-Cleansing" (почистващ гел за тяло и коса), с помпа е, 500 мл, около 17 лв. Ползвам и "Massage oil", спрей 100 мл, около 15 лв, с него почиствам и нослето, като омазнявам малко клечките.

Успех!
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #68 -: Октомври 09, 2007, 21:56:31 pm »
Каси, аз със своя скромен стаж кво ли се бутам, ама да си кажа :lol:

За кърмата - Аз лично не пия нищо, а пък кърма бол, в момента даже хвърлям на поразия. А иначе както са те посъветвали, слагай ги още като ти ги дадат на гърдите да сучат - коластрата е ужасно полезна и е нещо като естествена имунизация за децата.

За ваксините - аз лично предпочитам Пентаксима пред другите ваксини. По касата ти се полага безплатна жива ваксина, но лично аз не бих рискувала. Вярно, че при теб всичко е по две, но си струва заради здравето на децата.

За банята - аз ползвам душ гел, бариерен крем и кремче за суха кожа, защото на места се олющваше кожичката - всичките на Бюбхен. Имам и колд крем за лошото време, но не съм го ползвала още. Относно зехтина - казват, че запушва порите и кожата не може да диша. А и ако кожата е мека и нямаш проблеми, не е нужно да се маже с нищо, камо ли със зехтин или пък с мас. Колкото и да ти говорят бабите, че са полезни, ти не ги слушай. :lol:
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #69 -: Октомври 09, 2007, 22:23:04 pm »
Каси, аз със своя скромен стаж кво ли се бутам, ама да си кажа :lol:

За кърмата - Аз лично не пия нищо, а пък кърма бол, в момента даже хвърлям на поразия. А иначе както са те посъветвали, слагай ги още като ти ги дадат на гърдите да сучат - коластрата е ужасно полезна и е нещо като естествена имунизация за децата.



sia, не хвърляй кърма! Замръзявай - ще ти трябва когато решиш да излезеш или когато ти намалее. Кърмата може да издържи 3-6 месеца във фризер.


*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #70 -: Октомври 09, 2007, 22:33:03 pm »

sia, не хвърляй кърма! Замръзявай - ще ти трябва когато решиш да излезеш или когато ти намалее. Кърмата може да издържи 3-6 месеца във фризер.

Ами фризер нямам, а само камера, и вече единия рафт е пълен с контейнери и бурканчета. Та вече нямам място да замразявам повече.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #71 -: Октомври 09, 2007, 22:34:26 pm »
Каси, в началото след секциото по принцип няма да тръгне веднага кърмата. Имай предвид, че можеш да си чувстваш гърдите болезнени, напрегнати, да имаш усещането за бучки. Приготви се да си направиш топли компреси в болницата, слагай на гърдата, за да може по-лесно да тръгне млякото. Според зависи кога ще ти дадат бебетата - слагай ги, дори и да няма нищо. При мен още след раждането ми го дадоха и ме накараха да опитам да го накарам да суче. Вземи си и помпата, с нея ще помогнеш малко на млечните жлези да си свършат работата по-лесно. Лактогонния чай можеш да си вземеш от аптеката, има едни сокчета на Хип, които са за майката, те също помагат да се поддържа количеството на кърмата. Хубаво е да пиеш също портокалов сок - така им даваш малко витамини :wink: Можеш да пиеш айрян, повече вода. От лактогонния чай може да ти се вие малко свят, да имаш усещане за сухота в устата. Гледай да пиеш много течности.
За банята - аз ползвам на Пенатен шампоана с лавандула вътре и не съм го сменяла откакто се е родил. Ползвах бариерен крем на Бюбхен, този, който е с невен вътре - много съм доволна, до сега не сме имали проблеми с подсечено или изринато. Иначе за тяло и суха кожа - олиото на Пенатен, но не ми влезе кой знае колко в употреба. Беше само за първия месец и по време на масажите. Така си и стои шишето. Ползвах много време и на Пенатен крема за ранички, с него мажех напуканата кожичка, по препоръка на акушерката, която ми помагаше.
За ваксините, за съжаление не мога да помогна, тъй като тук всичко е по каса, има си стандарти и не мога да си избирам какво и как да се слага.
Леко раждане и здрави бебета!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #72 -: Октомври 09, 2007, 22:51:22 pm »
Каси, за кърмата и ваксината мога да ти кажа същото.
за банята-имам категоричното мнение, че Мустелата премива и без това сухата бебешка кожичка. от раждането ползвам душ гела на Бюбхен-нежен и деликатен, оставя кожата мека. опитах някои други неща, но не ми харесаха.

съветът ми е-довери се на инстинкта си! той е по-силен и от най-добрия съвет! като по чудо ще разбираш всичко, ще знаеш как. но за това, трябва да си спокойна и да си вярваш! :D
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #73 -: Октомври 09, 2007, 22:55:49 pm »
Ани, за сметката в ДСК е инфо от вчера! Поне в Пазарджик е задължително да е там, защото занесох документ със сметката ми в ПИБ, но соц.работничка каза задължително в ДСК :x
Ама това е възмутително! Нямат право да налагат такова ограничение. Подозирам, че служителката е некомпетентна.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #74 -: Октомври 09, 2007, 23:05:23 pm »
Мари, абсурд! или е тотална некомпетентност, или умишлена злонамереност!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #75 -: Октомври 09, 2007, 23:12:36 pm »
В интерес на истината и на мен се опитаха да ми го приложат тоя номер със сметката, но аз направих панаир и се оказа, че можеш да си напишеш каквато си сметка искаш и съответно да ти преведат по нея парите. Така че, Мари, настоявай си, ако си имаш сметка да си ти ги преведат по нея. На самия образец, който попълваш има да укажеш собствена сметка, така че не могат да те задължат.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #76 -: Октомври 10, 2007, 00:04:07 am »
Каси, нямам какво да допълня, момичетата са ти казали всичко, само с пиенето на портокалов сок или какъвто и да е сок от цитруси не съм съгласна. Напротив, трябва да ограничиш пиенето на сокове, защото могат да доведат до повече колики, до изриване на дупенцето и т.н., предвид различната и по-висока киселинност. Абе по принцип не бива да се прекалява с нищо докато се кърми, всичко в умерени количества, само вода може бол :lol:
*
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #77 -: Октомври 10, 2007, 06:31:56 am »
Здравейте. Понеже ми остава много малко време до раждането и се страхувам, че после няма да имам време да чета подробно искам да питам три неща/засега :wink:/:
Относно:
- кърмата. Гърдите ми почти не са пораснали, само леко промениха формата си. Знам че това нямало значение, защото и друг път сме го обсъждали тук, но все пак. Ако нямам кърма, с помпата ли да е предизвикам в болницата и какво да пия там! Чета за този лактогенен чай, това достатъчно ли е?
- ваксините. Знам че е рано, но ви моля да ми дадете съвет. Казвате, че всички ползвате пентаксим. А пък него го няма сега в мрежата. Мога ли да купя инфанрикс? Слагала се както пентаксима, обаче струва 30лв. едната. Разбрах, че, пентаксима се слага също три пъти, като всяка струва около 60лв. тоест 360лв. общо?? Какво да направя ако до тогава се появи пентаксим на пазара, но пък той наистина бая скъпо излиза. Изобщо знаете ли каква е разликата между пентаксима и останалите ваксини? Какво ще ме посъветвате?
- за банята. Сапун или душ-гел? Масажно олио, тоал. мляко или преварен зехтин. Според педиатърката ни, преварен зехтин 8O! Знам че сме обсъждали тези неща, но сега ви моля отново за съвети. Благодаря ви много.

Абсолютно си права, след малко ще запиша това в темата на Marie за пропуските. От страх ли  през цялата бременност не прочетох нищо за отглеждането на бебето, ваксини, захранване и т. н. След това ми излезе през носа - нямах време да прочета и да се поинтересувам. Добре, че с jam вървях успоредно та много се осланях на нейните проучвания по всеки въпрос, макар че тя изпада малко в крайности по вманиачаване, но аз съм я усетила горе долу къде е баланса за мен.

1. за кърмата - нямах никакви признаци от самото начало до раждането - по принцип съм като гимнастичка от кръста нагоре или поне бях. Промяна имаше минимална, пак така и не сложих сутиен до раждането. На петия ден от секциото сутринта се събудих от температура в областта на гърдите, напрежение и болка - тогава всъщност слезе кърмата. В момента в който се събудиха и Мимата засука. Аз я бях слагала и предните 2 дни, но не знам какво е дърпала тогава. Помпа ми потрябва чак в къщи. Мъжът ми веднага купи някакъв боклук. Три дни се измъчих, разраних, омалях и накрая пак по съвет на jam (даже нямах време да й се обадя по телефона, какво остава време да ям и т.н. )си купух ръчната на AVENT. С нея и в началото самите те сучеха 2-3 месец кърмих (ако цеденето се брои за кърмене) повече от 8 месеца. Заспивала съм на помпата вечер.
2. За ваксините - прочети малко, вече не се слагат живи ваксини - само ММР (на година 1 месец е все още жива), но там няма друг избор. Аз лично не успях да се консултирам тогава навреме, а а и все още мненията на лекарите бях други и предпочитаха живите ваксини.
3. Мисля, че съм писала за банята - първите 2 месеца къпех само с Мустела олио за баня - което се слага във водата и не се изплаква. След това вече използвам 2 в 1 на Мустела шампоана за глава и тяло.
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #78 -: Октомври 10, 2007, 08:17:35 am »
Касси, пожелавам ти успех и съм сигурна, че всичко ще е ОК.Повярвай каквото и да питаш сега едва ли ще успееш да се сетиш за всичко, пък и като се родят бебетата с практиката ще видиш какво те интерсува точно.Важното е само да караш спокойно.Последното го казвам, защото ние от началото до сега се гледаме предимно двете и точно като се роди Габи независимо от многото четено, видяно и т.н. бях в пълен шах и мат, чудех се кое как става и се въртях като пумпал из цялата къща.
ladi, cvetelina извинявайте за тъпата грешка с обърквацията Обеля и Овча купел.Адреса е: цех: Овча Купел 2, след бл.11.Е, понякога се случват и такива инфекции:) :oops:
Re: Малко дъжовна седмица - 8-14.10!
« Отговор #79 -: Октомври 10, 2007, 08:48:18 am »
Каси, кога е деня?
Нямам какво да добавя - сучене му е майката - дано бебетата да са при теб от рано и да засучат.
Къде ще раждаш и колко големи ги мерят?
Матей - 1.04.2006 г