0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie
« Отговор #80 -: Октомври 02, 2007, 11:19:04 am »
Д-р Бърди, да задам един по-общ въпрос, ако е от Вашата компетенция. Все повече бебета се раждат с т.нар. Майчино-фетална инфекция, в това число и моето. Може ли да обясните какво се има впредвид с това понятие? За какъв тип инфекция става дума при бебета родени със секцио и без наличие на някакъв вид инфекция при майката. Вече едва ли не всяко второ бебе е с такава диагноза, което ми се струва доста странно и съмнително. До какви последствия води такава диагноза. Ще Ви бъда благодарна ако дадете някакви подробни обяснения.
Да разбирам ли, че не е от Вашата компетенция? Или просто сте го пропуснали?
<br />[link=http:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #81 -: Октомври 02, 2007, 11:39:17 am »
д-р Бърди, много често отричате даването на кисели. Може ли да обясните какво точно е вредното в тях? Правят се от нишесте и плодове. Нишестето ли? Плодовете ли? Или при термичната обработка се губят ценни вещества от плодовете? Тъй като моя син ги яде с видимо удоволствие, моля да ми обясните каква е причината да не ги давам, за да знам дали да продължа или не. Благодаря предварително!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #82 -: Октомври 02, 2007, 12:02:28 pm »
Забравих да попитам и следното, този Лефакс, докога можем да го даваме, верно ли е, че както казва нашия педиатър, можело да се превикне към него.
Аз напоследък слагах само вечер. Без него  млякото много се разпенва, дали това не е оказало влияние да се върнат коликите отново.
Отново благодаря
Може да направите следните неща:

*да внимавате извънредно детето да не пие разпенено мляко!
*да вземете биберон на "НУК"
*може ли да намерите в Бг НАН "Сензитив"? или Фризолак Комфорт?

На какво АМ сте сега? Няма "привикване" към Лефакс. Може да се дава с месеци...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #83 -: Октомври 02, 2007, 12:04:22 pm »
докторе да се отчета за изкараната нощ.до едно време спокойна спа, към 1 отново се започна с кашлянето и така на периоди до сутринта.спи и кашля.Едва я събудих за глътка вода.днес се появиха и червените петна по бузите.на крачка сме от урбазона  :(
През деня как е детето?
За какво ще правите Урбазон? Нали нищо не се чува "на слушалка"?
След като дадохте вода, успокои ли се?
Кой ден сме от началото на проблемите?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #84 -: Октомври 02, 2007, 12:09:05 pm »
Д-р Бърди, да задам един по-общ въпрос, ако е от Вашата компетенция. Все повече бебета се раждат с т.нар. Майчино-фетална инфекция, в това число и моето. Може ли да обясните какво се има впредвид с това понятие? За какъв тип инфекция става дума при бебета родени със секцио и без наличие на някакъв вид инфекция при майката. Вече едва ли не всяко второ бебе е с такава диагноза, което ми се струва доста странно и съмнително. До какви последствия води такава диагноза. Ще Ви бъда благодарна ако дадете някакви подробни обяснения.
Да разбирам ли, че не е от Вашата компетенция? Или просто сте го пропуснали?
Понятието се отнася до инфекции, налични при майката, които могат да се предадат по време на бременността или раждането. Ако например чрез секцио може да се избегне предаването на Стрептококово вагинално носителство, то инфекциите от групата TORCH:
http://en.wikipedia.org/wiki/TORCH_infections
не зависят от това.

Не знам какъв смисъл влагат в Бг в това понятие...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #85 -: Октомври 02, 2007, 13:08:06 pm »
Благодаря Ви Д-р Бърди.
1. Живеем в Германия, Тук май тези млека ги няма. Ние сме на Аптамил 1, Вие какво ще препоръчате да търся тук?
2. Бебероните и шишетата са Авент 2, с Нук бяхме в началото, но те много пускаха, бебето се давеше с тях. Аз мислех че Авент са по-добри, или греша?
3. Не е ли добре все пак да направим изследвания за АБКМ и лактазна недостатъчност. И какви са изследванията всъщност, защото аз се опитввах да търся нещо по въпроса из нета, но не успях да открия.
Благодаря Ви отново

Re: Мнения на Birdie
« Отговор #86 -: Октомври 02, 2007, 13:25:03 pm »
Д-р Бърди, да задам един по-общ въпрос, ако е от Вашата компетенция. Все повече бебета се раждат с т.нар. Майчино-фетална инфекция, в това число и моето. Може ли да обясните какво се има впредвид с това понятие? За какъв тип инфекция става дума при бебета родени със секцио и без наличие на някакъв вид инфекция при майката. Вече едва ли не всяко второ бебе е с такава диагноза, което ми се струва доста странно и съмнително. До какви последствия води такава диагноза. Ще Ви бъда благодарна ако дадете някакви подробни обяснения.
Да разбирам ли, че не е от Вашата компетенция? Или просто сте го пропуснали?
Понятието се отнася до инфекции, налични при майката, които могат да се предадат по време на бременността или раждането. Ако например чрез секцио може да се избегне предаването на Стрептококово вагинално носителство, то инфекциите от групата TORCH:
http://en.wikipedia.org/wiki/TORCH_infections
не зависят от това.

Не знам какъв смисъл влагат в Бг в това понятие...
Уви, никой не можа да ми даде отговор какъв смисъл се влага в тази диагноза. Получих много смешни обяснения от шефката на неонатологията в Шейново. Попитах я за каква инфекция става дума при положение, че моите изследвания не показват наличие на инфекция или проблем, при самото секцио не е имало усложнения, околоплодните води са били бистри, бебето има много добър АПГАР и няма нито един от описаните симптоми, говорещи за инфекция от въпросната група -отговорът й беше: "Ами може да си кихнала, на теб да не ти се отрази, но да се предаде на бебето или пък да те е болял зъб..."Ами то ако беше така, сигурно нямаше да има едно здраво родено бебе. Та затова все още се опитвам да разгадая смисъла на тази диагноза.
Благодаря Ви за отговора.
<br />[link=http:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #87 -: Октомври 02, 2007, 13:34:45 pm »
Благодаря Ви Д-р Бърди.
1. Живеем в Германия, Тук май тези млека ги няма. Ние сме на Аптамил 1, Вие какво ще препоръчате да търся тук?
2. Бибероните и шишетата са Авент 2, с Нук бяхме в началото, но те много пускаха, бебето се давеше с тях. Аз мислех че Авент са по-добри, или греша?
3. Не е ли добре все пак да направим изследвания за АБКМ и лактазна недостатъчност. И какви са изследванията всъщност, защото аз се опитввах да търся нещо по въпроса из нета, но не успях да открия.
Благодаря Ви отново
1. Безлактозното на Хумана... поне за около и до 5 месец.
2. НУК са много добри биберони...
2. Не

Първо се постарайте да:

*ограничите по всякакъв начин детето да не пие въздух (разпенено мляко, празна гърда, лоши биберони)
*опитайте да поразредите храненията, за да не прехранвате,и ако може да намалите количествата с около 10-15 мл (ако е възможно).

Чак тогава,ако не се "справим" ще мислим за безлактозно мляко...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #88 -: Октомври 02, 2007, 13:38:41 pm »
Д-р Бърди, да задам един по-общ въпрос, ако е от Вашата компетенция. Все повече бебета се раждат с т.нар. Майчино-фетална инфекция, в това число и моето. Може ли да обясните какво се има впредвид с това понятие? За какъв тип инфекция става дума при бебета родени със секцио и без наличие на някакъв вид инфекция при майката. Вече едва ли не всяко второ бебе е с такава диагноза, което ми се струва доста странно и съмнително. До какви последствия води такава диагноза. Ще Ви бъда благодарна ако дадете някакви подробни обяснения.
Да разбирам ли, че не е от Вашата компетенция? Или просто сте го пропуснали?
Понятието се отнася до инфекции, налични при майката, които могат да се предадат по време на бременността или раждането. Ако например чрез секцио може да се избегне предаването на Стрептококово вагинално носителство, то инфекциите от групата TORCH:
http://en.wikipedia.org/wiki/TORCH_infections
не зависят от това.

Не знам какъв смисъл влагат в Бг в това понятие...
Уви, никой не можа да ми даде отговор какъв смисъл се влага в тази диагноза. Получих много смешни обяснения от шефката на неонатологията в Шейново. Попитах я за каква инфекция става дума при положение, че моите изследвания не показват наличие на инфекция или проблем, при самото секцио не е имало усложнения, околоплодните води са били бистри, бебето има много добър АПГАР и няма нито един от описаните симптоми, говорещи за инфекция от въпросната група -отговорът й беше: "Ами може да си кихнала, на теб да не ти се отрази, но да се предаде на бебето или пък да те е болял зъб..."Ами то ако беше така, сигурно нямаше да има едно здраво родено бебе. Та затова все още се опитвам да разгадая смисъла на тази диагноза.
Благодаря Ви за отговора.
Не търсете черна котка в тъмна стая, особена ако няма котка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #89 -: Октомври 02, 2007, 13:42:31 pm »
д-р Бърди, много често отричате даването на кисели. Може ли да обясните какво точно е вредното в тях? Правят се от нишесте и плодове. Нишестето ли? Плодовете ли? Или при термичната обработка се губят ценни вещества от плодовете? Тъй като моя син ги яде с видимо удоволствие, моля да ми обясните каква е причината да не ги давам, за да знам дали да продължа или не. Благодаря предварително!
Не ги харесвам заради:

*предизвикват ферментация, газове, разстройват чревната флора.
*не предлагат нищо, освен да товарят с нишесте- по-добре плод.
*способстват за подсичнания и рефлукс. Причина са за ред необясними нощни безпокойства от колики, газове,рефлукс.
*по начин на приготвяне и манталитет са "руска кухня", а както знаете щом се спомене "руска" педиатрия аз съм "на нокти" моментално. Да сте виждали руско упътване как да готвим на децата си вкусно? защото аз не съм... за тях детето е "обект", който "те" лекуват. За тях детето НЕ Е човек...имам пред вид медицината им, а не хората, естествено. Има разлика, и то голяма.
« Последна редакция: Октомври 02, 2007, 15:24:40 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #90 -: Октомври 02, 2007, 13:45:37 pm »
Как се разбира дали гърдата е празна?
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #91 -: Октомври 02, 2007, 14:02:53 pm »
Здравейте,доктор Бърди!Дъщеря ми е на 2 месеца и 20 дни.Вече доста от косичката й окапа и само перчема й остана дълъг,което малко ме дразни.Проблем ли е,ако я пострижа?Има и малко крусти по главичката.Трябва ли да се отстраняват и как?Благодаря Ви предварително!


Re: Мнения на Birdie
« Отговор #92 -: Октомври 02, 2007, 14:16:13 pm »
Д-р Бърди,
извинявам се, но аз нещо не мога да разбера :(
Казвате
Безлактозното на Хумана... поне за около и до 5 месец.
А по долу
Чак тогава,ако не се "справим" ще мислим за безлактозно мляко...

Да опитаме сега с това безлактозно на Хумана ли да разбирам? Бебето е на 3 мес сега. И да изчакаме до 5ти месец да видим дали ще има ефект?
И не препоръчвате да направим изледвания? Извинявам се, но не мога да разбера защо,ако все пак детето има тези АБКМ или лактазна недостатъвност??? И толкова ли е трудно да се установи с изследвания? Те кръвни ли са всъщност???
Благодаря Ви

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #93 -: Октомври 02, 2007, 15:20:34 pm »
Д-р Бърди,
извинявам се, но аз нещо не мога да разбера :(
Казвате
Безлактозното на Хумана... поне за около и до 5 месец.
А по долу
Чак тогава,ако не се "справим" ще мислим за безлактозно мляко...

Да опитаме сега с това безлактозно на Хумана ли да разбирам? Бебето е на 3 мес сега. И да изчакаме до 5ти месец да видим дали ще има ефект?
И не препоръчвате да направим изледвания? Извинявам се, но не мога да разбера защо,ако все пак детето има тези АБКМ или лактазна недостатъчност??? И толкова ли е трудно да се установи с изследвания? Те кръвни ли са всъщност???
Благодаря Ви
Първо да опитаме с простите неща... ако за седмица не даде резултат, може да се мисли за безлактозната Хумана, която можем да даваме до около 5 месечна възраст. Щом захраним с плодове, може да се мине на нормално АМ.

Няма смисъл от изследвания- нищо няма да покажат в конкретния случай. Може да има лактазен дефицит и без (+) тестове, тъй като този дефицит е степенен.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #94 -: Октомври 02, 2007, 15:31:54 pm »
д-р Бърди, много често отричате даването на кисели. Може ли да обясните какво точно е вредното в тях? Правят се от нишесте и плодове. Нишестето ли? Плодовете ли? Или при термичната обработка се губят ценни вещества от плодовете? Тъй като моя син ги яде с видимо удоволствие, моля да ми обясните каква е причината да не ги давам, за да знам дали да продължа или не. Благодаря предварително!
Не ги харесвам заради:

*предизвикват ферментация, газове, разстройват чревната флора.
*не предлагат нищо, освен да товарят с нишесте- по-добре плод.
*способстват за подсичнания и рефлукс. Причина са за ред необясними нощни безпокойства от колики, газове,рефлукс.
*по начин на приготвяне и манталитет са "руска кухня", а както знаете щом се спомене "руска" педиатрия аз съм "на нокти" моментално. Да сте виждали руско упътване как да готвим на децата си вкусно? защото аз не съм... за тях детето е "обект", който "те" лекуват. За тях детето НЕ Е човек...имам пред вид медицината им, а не хората, естествено. Има разлика, и то голяма.

Давам му от както е на 1 годинка. Не съм забелязала нито едно от изброените неща от вас. Плодове в суров вид яде единствено ябълка, така че киселите за мен са най-добрия начин да предложа каквито и да било други плодове.
Колкото до упътването за приготвяне и руската кухня - аз такова не съм виждала в немската също. Така че това не е база за сравнение или отричане. Да не говорим, че живея в Бавария, където храната е изключително тежка и мазна.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #95 -: Октомври 02, 2007, 15:42:25 pm »
"...така че киселите за мен са най-добрия начин да предложа каквито и да било други плодове."
-> А нишестето? Не сте ли мислили, че неспокойствията за които писахте, може и на това да се дължат?<< на нощен рефлукс и болка през нощта?
И какъв е проблема щом не му харесват плодове? И то е човек, и има предпочитания, все пак. Нямам проблем ако децата не искат плодове.
Освен това, това за газовете и подсичането е по-важно за деца под годинка- В Бг тези "кисели" ги дават от 4-5 месец, доколкото съм чел...

Как кисела ще е по-добър от пресен плод изобщо не ми е ясно...че да бъде негов заместител.

Да Ви покажа деца без кисел? :) Да видите разликите...

Храненето има ОГРОМНО влияние върху настроението и поведението на децата.

Разбира се че има немски ръководства за детска кухня-аз лично имам 4. Да оставим настрана по-старите немски педиатрии...
« Последна редакция: Октомври 02, 2007, 15:53:28 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #96 -: Октомври 02, 2007, 15:48:37 pm »
Как се разбира дали гърдата е празна?
От това, какво може да извадите,как чувствате гърдата си, и от поведението на детето, когато го поставяте...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #97 -: Октомври 02, 2007, 15:50:40 pm »
Здравейте,доктор Бърди!Дъщеря ми е на 2 месеца и 20 дни.Вече доста от косичката й окапа и само перчема й остана дълъг,което малко ме дразни.Проблем ли е,ако я пострижа?Има и малко крусти по главичката.Трябва ли да се отстраняват и как?Благодаря Ви предварително!
Не, не е проблем да я подстрижете.
Аз ползвам за тези крусти "Фунгорал" шампоан.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #98 -: Октомври 02, 2007, 15:51:26 pm »
д-р Бърди, много често отричате даването на кисели. Може ли да обясните какво точно е вредното в тях? Правят се от нишесте и плодове. Нишестето ли? Плодовете ли? Или при термичната обработка се губят ценни вещества от плодовете? Тъй като моя син ги яде с видимо удоволствие, моля да ми обясните каква е причината да не ги давам, за да знам дали да продължа или не. Благодаря предварително!
Не ги харесвам заради:

*предизвикват ферментация, газове, разстройват чревната флора.
*не предлагат нищо, освен да товарят с нишесте- по-добре плод.
*способстват за подсичнания и рефлукс. Причина са за ред необясними нощни безпокойства от колики, газове,рефлукс.
*по начин на приготвяне и манталитет са "руска кухня", а както знаете щом се спомене "руска" педиатрия аз съм "на нокти" моментално. Да сте виждали руско упътване как да готвим на децата си вкусно? защото аз не съм... за тях детето е "обект", който "те" лекуват. За тях детето НЕ Е човек...имам пред вид медицината им, а не хората, естествено. Има разлика, и то голяма.

А такаааа, ето защо моят синковец има нощни кошмарни епизоди. Давам понякога, но не винаги за следобедна закуска, кремчетата и киселите от кухнята. Рефлукс нямаме и не сме имали слава богу, но за сметка на това сме в челната класация от бебешките проблеми.
В този ред на мисли, д-р Birdie бихте ли ме посъветвали, какви закуски да давам сутрин и след обед. Много се надявам да го направите защото, определено незнам как и с какво да разнообразявам, затова и давам от кухнята.

П.П. Вече сме по добре  :), но нощта е все още така "наша". :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #99 -: Октомври 02, 2007, 16:02:06 pm »
Д-р Бърди през деня няма нищо,абсолютно никакъв симптом за болест с изключение сгъстения вече секрет в носа.но ноща, след полунощ е кошмар.започва се с кашлянето спейки,едва я събуждам да дам малко вода.успокоява я за час-два и пак се започва.и двамата лекари казаха че на слушалка няма нищо,само че единия даде дурацеф ,а другия отсече -аз на здраво дете антибиотик не давам.това е положението.
17.01.2005                                                                              21.11.2013