0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #100 -: Октомври 02, 2007, 16:07:07 pm »
Д-р Бърди, нашето захранване върви доста добре в смисъл- детето почти няма нещо което да ми откаже, но почти няма пюре след което да не суче /суче на поискване и няма режим/. До момента давам около обед зеленчуково пюре, а следобед- след 16 плодово. Единственото, което явно няма да прояде са броколите, а от плодовете банан на пюре. Дадох в суров вид да опита и банан и грозде /почистено от семките/. До сега не бях давала каша, предложих първо елда, но въобще не я прие- изяде 20 грама с много плюене. За сметка на това Нестле ориз с три вида плод http://nestle.bg/pageBaby.asp?pID=128&ppID=15 страшно добре й допадна и вече два пъти давам, първия път 100 мл, втория 120- изяжда го и много й харесва. От няколко дена давам месо- т.е три пъти, през ден редувам със зеленчук. За сега съм дала само пуешко. Искам да попитам от кога мога да въведа трето хранене и в какъв порядък да става. Само да уточня- глутен мисля да въведа след 8 месец по съвет на момичетата тук.
Хубав и спокоен следобед Ви пожелаваме със Стефания.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #101 -: Октомври 02, 2007, 17:07:56 pm »
Как се разбира дали гърдата е празна?
От това, какво може да извадите,как чувствате гърдата си, и от поведението на детето, когато го поставяте...
:(Там е проблема я. Малчо става по някое време неспокоен, а като стисна зърното излиза кърма. Моите гърди са толкова големи и тежки, че не чувствам препълване, тежест, втвърдяване, омекване, както описват другите жени. За сега се ръководя само от неговата реакция, но спокойно може и да суче въздух  :(.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #102 -: Октомври 02, 2007, 17:46:36 pm »
д-р Бърди, много често отричате даването на кисели. Може ли да обясните какво точно е вредното в тях? Правят се от нишесте и плодове. Нишестето ли? Плодовете ли? Или при термичната обработка се губят ценни вещества от плодовете? Тъй като моя син ги яде с видимо удоволствие, моля да ми обясните каква е причината да не ги давам, за да знам дали да продължа или не. Благодаря предварително!
Не ги харесвам защото:

*предизвикват ферментация, газове, разстройват чревната флора.
*не предлагат нищо, освен да товарят с нишесте- по-добре плод.
*способстват за подсичнания и рефлукс. Причина са за ред необясними нощни безпокойства от колики, газове,рефлукс.
*по начин на приготвяне и манталитет са "руска кухня", а както знаете щом се спомене "руска" педиатрия аз съм "на нокти" моментално. Да сте виждали руско упътване как да готвим на децата си вкусно? защото аз не съм... за тях детето е "обект", който "те" лекуват. За тях детето НЕ Е човек...имам пред вид медицината им, а не хората, естествено. Има разлика, и то голяма. За някои този аргумент може да е маловажен, но за мен не е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #103 -: Октомври 02, 2007, 17:50:56 pm »
д-р Бърди, много често отричате даването на кисели. Може ли да обясните какво точно е вредното в тях? Правят се от нишесте и плодове. Нишестето ли? Плодовете ли? Или при термичната обработка се губят ценни вещества от плодовете? Тъй като моя син ги яде с видимо удоволствие, моля да ми обясните каква е причината да не ги давам, за да знам дали да продължа или не. Благодаря предварително!
Не ги харесвам заради:

*предизвикват ферментация, газове, разстройват чревната флора.
*не предлагат нищо, освен да товарят с нишесте- по-добре плод.
*способстват за подсичнания и рефлукс. Причина са за ред необясними нощни безпокойства от колики, газове,рефлукс.
*по начин на приготвяне и манталитет са "руска кухня", а както знаете щом се спомене "руска" педиатрия аз съм "на нокти" моментално. Да сте виждали руско упътване как да готвим на децата си вкусно? защото аз не съм... за тях детето е "обект", който "те" лекуват. За тях детето НЕ Е човек...имам пред вид медицината им, а не хората, естествено. Има разлика, и то голяма.

А такаааа, ето защо моят синковец има нощни кошмарни епизоди. Давам понякога, но не винаги за следобедна закуска, кремчетата и киселите от кухнята. Рефлукс нямаме и не сме имали слава богу, но за сметка на това сме в челната класация от бебешките проблеми.
В този ред на мисли, д-р Birdie бихте ли ме посъветвали, какви закуски да давам сутрин и след обед. Много се надявам да го направите защото, определено незнам как и с какво да разнообразявам, затова и давам от кухнята.

П.П. Вече сме по добре  :), но нощта е все още така "наша". :(
Сутрин мляко. Каква по-добра закуска?
За след обяд, имаме пред вид 16-17-18? Какво яде там сега?

След ден, два ще бъде "във форма"... ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #104 -: Октомври 02, 2007, 17:53:04 pm »
Д-р Бърди през деня няма нищо,абсолютно никакъв симптом за болест с изключение сгъстения вече секрет в носа.но ноща, след полунощ е кошмар.започва се с кашлянето спейки,едва я събуждам да дам малко вода.успокоява я за час-два и пак се започва.и двамата лекари казаха че на слушалка няма нищо,само че единия даде дурацеф ,а другия отсече -аз на здраво дете антибиотик не давам.това е положението.
За тази вечер:

*издухваме колкото можем нослето.
*капваме Олинт -3-4 капки от двете страни.
*даваме една доза Панадол, проветряваме добре и не претопляме вечер стаята!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #105 -: Октомври 02, 2007, 17:54:56 pm »
Д-р Бърди, нашето захранване върви доста добре в смисъл- детето почти няма нещо което да ми откаже, но почти няма пюре след което да не суче /суче на поискване и няма режим/. До момента давам около обед зеленчуково пюре, а следобед- след 16 плодово. Единственото, което явно няма да прояде са броколите, а от плодовете банан на пюре. Дадох в суров вид да опита и банан и грозде /почистено от семките/. До сега не бях давала каша, предложих първо елда, но въобще не я прие- изяде 20 грама с много плюене. За сметка на това Нестле ориз с три вида плод http://nestle.bg/pageBaby.asp?pID=128&ppID=15 страшно добре й допадна и вече два пъти давам, първия път 100 мл, втория 120- изяжда го и много й харесва. От няколко дена давам месо- т.е три пъти, през ден редувам със зеленчук. За сега съм дала само пуешко. Искам да попитам от кога мога да въведа трето хранене и в какъв порядък да става. Само да уточня- глутен мисля да въведа след 8 месец по съвет на момичетата тук.
Хубав и спокоен следобед Ви пожелаваме със Стефания.

Чудесно!
Кога да е това "трето" хранене?  8O
Няма нужда от такова, по принцип. Кърмете!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #106 -: Октомври 02, 2007, 17:58:00 pm »
Как се разбира дали гърдата е празна?
От това, какво може да извадите,как чувствате гърдата си, и от поведението на детето, когато го поставяте...
:(Там е проблема я. Малчо става по някое време неспокоен, а като стисна зърното излиза кърма. Моите гърди са толкова големи и тежки, че не чувствам препълване, тежест, втвърдяване, омекване, както описват другите жени. За сега се ръководя само от неговата реакция, но спокойно може и да суче въздух  :(.
Зависи как наддава, колко е спокоен между храненията, колко часа издържа между храненията, дали има много газове.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #107 -: Октомври 02, 2007, 18:10:43 pm »
Зависи как наддава, колко е спокоен между храненията, колко часа издържа между храненията, дали има много газове.
Наддава добре - първият месец -1200гр (по мои сметки, защото педиатърката го сметна 1400гр, но го измери с памперс и пелена, а в Токуда ги мереха чисто голички); вторият месец - 990гр. Обаче е неспокоен между храненията и от известно време иска да яде по-рано от обичайното (това ми провокира въпроса) и има много газове.
До сега се хранехме на около 3ч.20мин., но нещо започна да ми реве доста по-рано в послените дни.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #108 -: Октомври 02, 2007, 18:19:44 pm »
"...така че киселите за мен са най-добрия начин да предложа каквито и да било други плодове."
-> А нишестето? Не сте ли мислили, че неспокойствията за които писахте, може и на това да се дължат?<< на нощен рефлукс и болка през нощта?
И какъв е проблема щом не му харесват плодове? И то е човек, и има предпочитания, все пак. Нямам проблем ако децата не искат плодове.
Освен това, това за газовете и подсичането е по-важно за деца под годинка- В Бг тези "кисели" ги дават от 4-5 месец, доколкото съм чел...

Как кисела ще е по-добър от пресен плод изобщо не ми е ясно...че да бъде негов заместител.

Да Ви покажа деца без кисел? :) Да видите разликите...

Храненето има ОГРОМНО влияние върху настроението и поведението на децата.

Разбира се че има немски ръководства за детска кухня-аз лично имам 4. Да оставим настрана по-старите немски педиатрии...

Немските деца ядат пудинг - което е предимно нишесте като състав. За това са и толкова "слаби".
Добре, нощно безпокойство, болки и рефлукс - без да са давани кисели на какво се дължат тогава? Тъй като следобед давам предимно бисквити с мляко, грис, плодови пюрета. Киселите, които съм давала ги давам винаги като десерт в обедно хранене. Следобедния сън е като "труп". Не мърда, няма безпокойство. Значи има друга причина. Не е тази, която ми изтъквате.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #109 -: Октомври 02, 2007, 18:50:14 pm »
"...така че киселите за мен са най-добрия начин да предложа каквито и да било други плодове."
-> А нишестето? Не сте ли мислили, че неспокойствията за които писахте, може и на това да се дължат?<< на нощен рефлукс и болка през нощта?
И какъв е проблема щом не му харесват плодове? И то е човек, и има предпочитания, все пак. Нямам проблем ако децата не искат плодове.
Освен това, това за газовете и подсичането е по-важно за деца под годинка- В Бг тези "кисели" ги дават от 4-5 месец, доколкото съм чел...

Как кисела ще е по-добър от пресен плод изобщо не ми е ясно...че да бъде негов заместител.

Да Ви покажа деца без кисел? :) Да видите разликите...

Храненето има ОГРОМНО влияние върху настроението и поведението на децата.

Разбира се че има немски ръководства за детска кухня-аз лично имам 4. Да оставим настрана по-старите немски педиатрии...

Немските деца ядат пудинг - което е предимно нишесте като състав. За това са и толкова "слаби".
Добре, нощно безпокойство, болки и рефлукс - без да са давани кисели на какво се дължат тогава? Тъй като следобед давам предимно бисквити с мляко, грис, плодови пюрета. Киселите, които съм давала ги давам винаги като десерт в обедно хранене. Следобедния сън е като "труп". Не мърда, няма безпокойство. Значи има друга причина. Не е тази, която ми изтъквате.
Рефлукса и езофагитните оплаквания са нощно явление.
Разбира се причините за едно нощно безпокойство може да са много, но аз бих Ви препоръчал да спрете това нещо.

Ядат пудинг? Да, но не всички. И не са по-малко здрави от факта че ядат пудинг. Не че одобрявам, но знаете, че всяка немска област си има силно развити местни навици и обичаи. Октоберфест е в Мюнхен, нали ? :) тогава хапват и тези чудесни "вюрстчета"...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #110 -: Октомври 02, 2007, 18:53:51 pm »
Зависи как наддава, колко е спокоен между храненията, колко часа издържа между храненията, дали има много газове.
Наддава добре - първият месец -1200гр (по мои сметки, защото педиатърката го сметна 1400гр, но го измери с памперс и пелена, а в Токуда ги мереха чисто голички); вторият месец - 990гр. Обаче е неспокоен между храненията и от известно време иска да яде по-рано от обичайното (това ми провокира въпроса) и има много газове.
До сега се хранехме на около 3ч.20мин., но нещо започна да ми реве доста по-рано в послените дни.
Направете следното:

*В храненето с най-голямо безпокойство и там където очевидно скъсява интервала между храненията кърмете и след това опитайте добавка. От изпитата добавка може да добиете представа за количеството на кърмата в това хранене.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #111 -: Октомври 02, 2007, 19:00:58 pm »
Рефлукса и езофагитните оплаквания са нощно явление.
Разбира се причините за едно нощно безпокойство може да са много, но аз бих Ви препоръчал да спрете това нещо.

Ядат пудинг? Да, но не всички. И не са по-малко здрави от факта че ядат пудинг. Не че одобрявам, но знаете, че всяка немска област си има силно развити местни навици и обичаи. Октоберфест е в Мюнхен, нали ? :) тогава хапват и тези чудесни "вюрстчета"...

Ами аз не съм му давала от повече от две седмици кисел, но това не намалява нощните му разходки из леглото, говоренето на сън, плакането и буденето.
П.С. Баварските вурстове се ядат до 12 ч. задължително придружени с бира, така че не стават за детска храна :wink: Но пък всички, които искат да опитат добра бира и немска храна са добре дошли. :lol: За хора на диета обаче не става, много е мазна :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #112 -: Октомври 02, 2007, 19:04:20 pm »
Благодаря ви д-р Birdie, ще пробвам, не знам дали ще успея, защото след като уж се насуче стисва устни и нищо не иска - ното водичка (опитвам се да му давам няколко глътки след ядене против млечница), нито гърда, но виж с шише с кърма не съм пробвала...и само след около 2 часа рееев: "Гладен съм!" и това е точно откакто почти нямаме колики вече! Сутрешните яденета устискваме някак си 3 часа, но вечер след 6 е кошмар направо  :(.
Ама трябваше последователно да обясня: първо се хранехме на 3 часа с леко повръщане и колики (вечер), после започна по-сериозно повръщане, Малчо от самосебеси си промени яденето на 3ч.20мин. и повръщането намаля, коликите почти спряха и сега това ново двайсе!
« Последна редакция: Октомври 02, 2007, 20:12:37 pm от Lan »
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #113 -: Октомври 02, 2007, 19:10:55 pm »
Д-р Бърди,
дъщеря ми е на 6 месеца и правихме изследвания. Ще ми обясните ли, какво ще рече това: лека анизоцитоза, нормохромия и има ли място за безпокойство. Утре ще нося резултатите от изследването на педиатъра.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #114 -: Октомври 02, 2007, 19:59:47 pm »
Рефлукса и езофагитните оплаквания са нощно явление.
Разбира се причините за едно нощно безпокойство може да са много, но аз бих Ви препоръчал да спрете това нещо.

Ядат пудинг? Да, но не всички. И не са по-малко здрави от факта че ядат пудинг. Не че одобрявам, но знаете, че всяка немска област си има силно развити местни навици и обичаи. Октоберфест е в Мюнхен, нали ? :) тогава хапват и тези чудесни "вюрстчета"...

Ами аз не съм му давала от повече от две седмици кисел, но това не намалява нощните му разходки из леглото, говоренето на сън, плакането и буденето.
П.С. Баварските вурстове се ядат до 12 ч. задължително придружени с бира, така че не стават за детска храна :wink: Но пък всички, които искат да опитат добра бира и немска храна са добре дошли. :lol: За хора на диета обаче не става, много е мазна :?
Добре... един фактор е. От многото.
Цял ден е превъзбуден? от много хора, шум, събития?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #115 -: Октомври 02, 2007, 20:03:12 pm »
Благодаря ви д-р Birdie, ще пробвам, не знам дали ще успея, защото след като уж се насуче стисва устни и нищо не иска - ното водичка (опитвам се да му давам няколко глътки след ядене против млечница), ното гърда, но виж с шише с кърма не съм пробвала...и само след около 2 часа рееев: "Гладен съм!" и това е точно откакто почти нямаме колики вече! Сутрешните яденета устискваме някак си 3 часа, но вечер след 6 е кошмар направо  :(.
Ама трябваше последователно да обясня: първо се хранехме на 3 часа с леко повръщане и колики (вечер), после започна по-сериозно повръщане, Малчо от самосебеси си промени яденето на 3ч.20мин. и повръщането намаля, коликите почти спряха и сега това ново двайсе!
Това е сложно да се разбере по Интернет...

Кое говори за намаляло мляко:

*спад в наддаването
*гладен по-често от обикновеното
*гладен само час след хранене
*неспокоен след отделяне от гърдата - "търси"
*новопоявили се нощни хранения
*нови колики и необяснимо безпокойство- гълта въздух от празна гърда.

Не е нужно да давате вода. Нищо не профилактира.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #116 -: Октомври 02, 2007, 20:04:16 pm »
Д-р Бърди,
дъщеря ми е на 6 месеца и правихме изследвания. Ще ми обясните ли, какво ще рече това: лека анизоцитоза, нормохромия и има ли място за безпокойство. Утре ще нося резултатите от изследването на педиатъра.
Само по това нищо не мога да кажа.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #117 -: Октомври 02, 2007, 20:11:32 pm »
 :(И аз не обяснявам много добре. Гладен е само 2ч.-2ч.30мин след ядене. По време на ядене е неспокоен, мръщи се, пуска гърдата, преревава. Има и много газове. Иначе по някое време просто пуска гърдата и нищо не може да му се вкара повече в устата,т.е. непосредствено след приключване на кърменето не търси храна.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #118 -: Октомври 02, 2007, 20:16:07 pm »
Д-р Бърди,
дъщеря ми е на 6 месеца и правихме изследвания. Ще ми обясните ли, какво ще рече това: лека анизоцитоза, нормохромия и има ли място за безпокойство. Утре ще нося резултатите от изследването на педиатъра.
Само по това нищо не мога да кажа.

Хемоглобин     - 114 g/l
Еритроцити     - 4.29 T/l
Левкоцити      - 5.91 G/l
Хематокрит     - 0.322 l/l
Тромбоцити     - 475 G/l
MCV            - 75 fl
MCH            - 26.5 pg
MCHC           - 353 g/l
RDW            - 14.7 %
PCT            - 3.06 %
MPV            - 6.45 fl
PDW            - 16.4 fl
   ДКК (микроскпопски)
NEU            - 1.16 10e9/L
LYM            - 4.13 10e9/L
MONO           - 0.316 10e9/L
EOS            - 0.21 10e9/L
BASO           - 0.105 10e9/L
NEU%           - 19.5 %
LYM%           - 69.8 %
MONO%          - 5.34 %
EOS%           - 3.55 %
BASO%          - 1.77 %
   Морфология на Еритроцитите: Лека анизоцитоза, нормохромия

СУЕ            - 10 mm/h
Седимент       - ед.лев.

Не съм писала посочените реф.стойности, защото са посочени само за мъже и жени, няма за деца.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #119 -: Октомври 02, 2007, 20:37:13 pm »
:(И аз не обяснявам много добре. Гладен е само 2ч.-2ч.30мин след ядене. По време на ядене е неспокоен, мръщи се, пуска гърдата, преревава. Има и много газове. Иначе по някое време просто пуска гърдата и нищо не може да му се вкара повече в устата,т.е. непосредствено след приключване на кърменето не търси храна.
Ако детето наддава добре на тегло, това не е проблем.
Моля, проследете в динамика наддаването на тегло-то ще даде отговор. И следете за тези белези на недостиг на мляко, за които Ви писах.

Ако преди се е хранил над 3 часа, а сега под 3, и прогресивно ги намалява, пак е алармиращ сигнал-в този случай тегленето на 2 седмици, вместо на месец дава пак отговор.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.