0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #200 -: Октомври 07, 2007, 23:52:18 pm »
Много благодаря за съвета, ще Ви послушам и ще докладвам. По отношение на мнението ви за "стачките" и аз мисля по същия начин, но чета в бг-мамата, че все се обвиняват тези стачки ...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #201 -: Октомври 08, 2007, 00:08:53 am »
Много благодаря за съвета, ще Ви послушам и ще докладвам. По отношение на мнението ви за "стачките" и аз мисля по същия начин, но чета в бг-мамата, че все се обвиняват тези стачки ...

Стачката е съзнателен акт на отказ от нещо... в случая-хранене.
Има ли дете под 12м възраст, което да отказва съзнателно хранене? плача от глад е основен вид реакция на детето под 6м възраст...
Само хора никога не работили практическа педиатрия могат да пишат подобни глупости.
Просто има проблеми, които могат да са много комплексни, и които не си правят труда да изучат, а се хвърлят в теории за "стачки", "алергии" и др. подобни.

Ако говорим откровенно, аз съм против това със специални проблеми да се занимават несведущи. Тези "лиги" са точно това-хора, които са учители по история, например, искат да са специалисти по реактивна авиация и горивни камери на реактивни двигатели, само защото са прочели две, три книжки. Страшното е после, че стават толкова нахални и нагли, организирайки се, че започват да диктуват "правила" без да имат изобщо понятие какви ги говорят... .

Тези прекъсвания в кърменето и оттегляне с плач, най-често са продукт на езофагити или рефлукс на мляко. Млякото в началото на храненето е обикновено по-рядко. Разни там "лиги" го кръстиха "предно". Няма тези "предни" и "задни" млека- има естествено разлики, но те са степенни -не от тук, до тук и после оттук-до там. А и това не е универсално за всички кърмачки- някои кърмачки нямат толкова рядко "начално" мляко.

Именно това рядко мляко за много деца е крайно проблемно. Някои деца не спират да повръщат именно заради него- като да давате вода на скоро повръщало дете. Някои майки имат много малко количество по-гъсто мляко, и то чак в края на кърменето, но детето не може да го приеме, поради това, че се е нахранило вече.Но то е като водата -засища, но бързо огладнявате. Освен това е богато на лактоза и причина за тези подсичащи и необичайно воднисти изпражнения при изключително кърмени деца. Липсата на по-гъсто мляко е причина в стомахчето млякото да не се съсирва добре и да "се връща" нагоре. Ако би имало добро количество по-гъсто мляко, крайният продукт в стомахчето би имал по-друга сгъстяемост и поведение.

Децата се хранят само с това рядко мляко и понякога И заради това развиват тежки езофагити и повръщане. Проблема при някои деца е сериозен... Помагали "масажи" на гърдата, описват "методи", според "лигите". Не за всички кърмачки, не за всички!

Единственото, което работи е да се изважда малко мляко в началото...така детето има повече шанс да приеме по-гъстото мляко, да спрат повръщанията, езофагита, рефлукса, безпокойството и газовете.

Тези проблеми са от векове в педиатрията.
« Последна редакция: Октомври 08, 2007, 00:30:46 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #202 -: Октомври 08, 2007, 00:12:37 am »
Д-р Бърди, само да се отчета че Ели вече е здрава.благодаря за оказаната помощ и хубава вечер ви желая.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #203 -: Октомври 08, 2007, 00:18:45 am »
Д-р Бърди, само да се отчета че Ели вече е здрава.благодаря за оказаната помощ и хубава вечер ви желая.
Без АБ и без Урбазон!  :wink:
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #204 -: Октомври 08, 2007, 00:36:37 am »
ох, добре че не се втурнах към дурацефа,който беше предписан по телефона.но си признавам,че го взех у нас и после си го върнах на рафта. :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #205 -: Октомври 08, 2007, 00:46:08 am »
Д-р Бърди, давам биберона-залъгалка, но много бързо го плюят и пак се почва едно дуене и рев. В такъв слъчай какво правим?!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #206 -: Октомври 08, 2007, 01:03:45 am »
Д-р Бърди, давам биберона-залъгалка, но много бързо го плюят и пак се почва едно дуене и рев. В такъв случай какво правим?!
Памперса е сменен?
Ако е-зависи... може да сложите пак на гърдата- но другата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #207 -: Октомври 08, 2007, 01:23:26 am »
Д-р Бърди, давам биберона-залъгалка, но много бързо го плюят и пак се почва едно дуене и рев. В такъв случай какво правим?!
Памперса е сменен?
Ако е-зависи... може да сложите пак на гърдата- но другата.
Да, сменен е. Ето пресен пример от тази вечер: събудиха се в 23:40, смених памперсите и сложих на гърда. Активно сукане 15тина минути. Смених им местата, още толкова като време сукане и вече започнаха да се унасят. В 0:30 ги махнах, защото Алекс вече много ме стискаше като чели нищо не правеше, освен да ме ползва за залъгалка, а малкото човече спеше. И пак същото, няколко минути след като ги сложих в легълцата се почна дуене и рев. Малкия се разхълца, сложих го за малко на гърда докато мине и пак в леглото. Сложих им бибите, смчат ги известно време и ги плюят!
Незнам какво да правя. Още една безсънна нощ!
Благодаря ви!   
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #208 -: Октомври 08, 2007, 01:34:16 am »
Д-р Бърди, давам биберона-залъгалка, но много бързо го плюят и пак се почва едно дуене и рев. В такъв случай какво правим?!
Памперса е сменен?
Ако е-зависи... може да сложите пак на гърдата- но другата.
Да, сменен е. Ето пресен пример от тази вечер: събудиха се в 23:40, смених памперсите и сложих на гърда. Активно сукане 15тина минути. Смених им местата, още толкова като време сукане и вече започнаха да се унасят. В 0:30 ги махнах, защото Алекс вече много ме стискаше като чели нищо не правеше, освен да ме ползва за залъгалка, а малкото човече спеше. И пак същото, няколко минути след като ги сложих в легълцата се почна дуене и рев. Малкия се разхълца, сложих го за малко на гърда докато мине и пак в леглото. Сложих им бибите, смчат ги известно време и ги плюят!
Незнам какво да правя. Още една безсънна нощ!
Благодаря ви!   
Гушнете и после поставете не хоризонтално, а в столче за кола... да поспят там полуседнали около 40 минути. После в креватчето...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #209 -: Октомври 08, 2007, 01:53:25 am »
Благодаря за съветите, д-ре!
Малкото човече го увих в одеалцето и му сложих бибата и заспа. А Алекс се дра и го сложих пак на гърда и за 2минути заспа.
Хайде, отивам да се гътам! Лека!
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #210 -: Октомври 08, 2007, 09:01:59 am »
Здравейте д-р Бърди,

Тони е здрав, но аз съм болна (гърло, хрема, втрисане без Т). Опитвам се да стоя надалеч от него и с маска, но той се забавлява много когато ме види с нея  и се опитва да я сваля. Като ме види да кашлям или кихам, явно усеща че не съм добре и започва да плаче, протягайки ръци да бъде гушнат. Забелязвам, че и той започна по на често да киха и се притеснявам, да не се зарази от мен. Тъй като сама и винаги сама съм си го гледала, бихте ли ми дали съвет какво мога да направя и въобще нещо трябва ли да правя, като превенция от заразяване.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #211 -: Октомври 08, 2007, 10:39:04 am »
Здравейте д-р Бърди,

Тони е здрав, но аз съм болна (гърло, хрема, втрисане без Т). Опитвам се да стоя надалеч от него и с маска, но той се забавлява много когато ме види с нея  и се опитва да я сваля. Като ме види да кашлям или кихам, явно усеща че не съм добре и започва да плаче, протягайки ръце да бъде гушнат. Забелязвам, че и той започна по на често да киха и се притеснявам, да не се зарази от мен. Тъй като сама и винаги сама съм си го гледала, бихте ли ми дали съвет какво мога да направя и въобще нещо трябва ли да правя, като превенция от заразяване.
Няма нещо за съжаление... Проветрявайте често...
Да се надяваме да ни се размине...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #212 -: Октомври 08, 2007, 11:08:49 am »
Здравейте д-р Бърди,

Тони е здрав, но аз съм болна (гърло, хрема, втрисане без Т). Опитвам се да стоя надалеч от него и с маска, но той се забавлява много когато ме види с нея  и се опитва да я сваля. Като ме види да кашлям или кихам, явно усеща че не съм добре и започва да плаче, протягайки ръце да бъде гушнат. Забелязвам, че и той започна по на често да киха и се притеснявам, да не се зарази от мен. Тъй като сама и винаги сама съм си го гледала, бихте ли ми дали съвет какво мога да направя и въобще нещо трябва ли да правя, като превенция от заразяване.
Няма нещо за съжаление... Проветрявайте често...
Да се надяваме да ни се размине...

Благодаря Ви, ако има нещо, ще се чуе... :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #213 -: Октомври 08, 2007, 15:54:04 pm »
Здравейте, д-р Бърди! Намерих и аз за какво да се притесня  :oops:
Поразгледах на диагонал предишната тема и се притесних от това, че мойта дъщеричка наддава доста - роди се 2950, 49 см, главичка 34; изписаха ни 2900, а на 2м и 7 дни беше вече 5500, 58 см, главичка 39. Само на кърма сме, много спокойна, даже изключително! Интервалите през деня са през около 3 часа, след 9 вечерта яде още веднъж към 3-4-5 през нощта, после към 8-9 сутринта. Спи почти през цялото останало време.
Знам, че може би е пресилено притеснението ми, но все пак искам да чуя вашето мнение!
Мерси предварително  :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #214 -: Октомври 08, 2007, 17:37:38 pm »
д-р Бърди, аз да докладвам: по-поносимо е положението. Измрънка само няколко пъти на последното хранене. Явно трябва да цедя повече от 20 мл от всяка гърда.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #215 -: Октомври 08, 2007, 18:08:53 pm »
д-р Бърди, аз да докладвам: по-поносимо е положението. Измрънка само няколко пъти на последното хранене. Явно трябва да цедя повече от 20 мл от всяка гърда.
Чудесно...
Въпреки че е неудобно това си има и преимущества>> по-пълно изпразване на гърдите>>повече кърма.
« Последна редакция: Октомври 08, 2007, 18:16:05 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #216 -: Октомври 08, 2007, 18:15:02 pm »
Здравейте, д-р Бърди! Намерих и аз за какво да се притесня  :oops:
Поразгледах на диагонал предишната тема и се притесних от това, че мойта дъщеричка наддава доста - роди се 2950, 49 см, главичка 34; изписаха ни 2900, а на 2м и 7 дни беше вече 5500, 58 см, главичка 39. Само на кърма сме, много спокойна, даже изключително! Интервалите през деня са през около 3 часа, след 9 вечерта яде още веднъж към 3-4-5 през нощта, после към 8-9 сутринта. Спи почти през цялото останало време.
Знам, че може би е пресилено притеснението ми, но все пак искам да чуя вашето мнение!
Мерси предварително  :)
Ако не ползвате гърдата "за успокоение" и не храните безразборно, няма от какво да се притеснявате. Да, наддават повече когато са само на кърма... проследяваме...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #217 -: Октомври 08, 2007, 18:26:25 pm »
Лейди, и аз бях с подобен проблем като теб и с доктора обсъдихме - има ефект това безотказен, намаляват и газовете....Успех!
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #218 -: Октомври 08, 2007, 18:29:15 pm »
Здравейте, д-р Бърди! Намерих и аз за какво да се притесня  :oops:
Поразгледах на диагонал предишната тема и се притесних от това, че мойта дъщеричка наддава доста - роди се 2950, 49 см, главичка 34; изписаха ни 2900, а на 2м и 7 дни беше вече 5500, 58 см, главичка 39. Само на кърма сме, много спокойна, даже изключително! Интервалите през деня са през около 3 часа, след 9 вечерта яде още веднъж към 3-4-5 през нощта, после към 8-9 сутринта. Спи почти през цялото останало време.
Знам, че може би е пресилено притеснението ми, но все пак искам да чуя вашето мнение!
Мерси предварително  :)
Ако не ползвате гърдата "за успокоение" и не храните безразборно, няма от какво да се притеснявате. Да, наддават повече когато са само на кърма... проследяваме...
Тя е толкова спокойна, че няма нужда от допълнително  :D
А при такова наддаване, въпроса с вит Д как стои?
мерси сърдечно  :D
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #219 -: Октомври 08, 2007, 18:56:07 pm »
Здравейте, д-ре!
Питанката ми е следната: Трябва ли да доизцеждам след кърмене, дори когато се кърмят в различно време, или не?