0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Мнения на Birdie - част ІІ
« -: Септември 29, 2007, 22:26:19 pm »
Нека това е втората част на започнатата от мен тема :" Мнения на посивяващата птичка Birdie". Всички са добре дошли с въпроси, коментари, мнения, критика и препоръки.

Давам линк към първата тема - Мнения на посивяващата птичка Birdie
Да са ви здрави децата!
Мели
« Последна редакция: Ноември 06, 2007, 20:52:09 pm от jam »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #1 -: Септември 29, 2007, 22:35:33 pm »
Здравейте Докторе!

Момиченцето ми е на 10 месеца. От известно време се притеснявам, защото следобед се събужда с мокра коса, все едно е токущо изкъпана, а под главата - и пелена и матрак - всичко е вода. Дори дрешката и на раменете е мокра. Минаха летните горещини, обличам съвсем леко - боди с къс ръкав, чорапки и лека завивка до кръста. Спи в северна стая, приятно прохладно е. Педиатър изказа подозрения за рахит... Ще съм благодарна да чуя Вашето мнение.
« Последна редакция: Септември 29, 2007, 22:39:38 pm от borovinka »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #2 -: Септември 29, 2007, 23:00:08 pm »
Здравейте Докторе!

Момиченцето ми е на 10 месеца. От известно време се притеснявам, защото следобед се събужда с мокра коса, все едно е токущо изкъпана, а под главата - и пелена и матрак - всичко е вода. Дори дрешката и на раменете е мокра. Минаха летните горещини, обличам съвсем леко - боди с къс ръкав, чорапки и лека завивка до кръста. Спи в северна стая, приятно прохладно е. Педиатър изказа подозрения за рахит... Ще съм благодарна да чуя Вашето мнение.
Това е много често нещо. Не е рахит в 98-99% от случаите.
Никой не знае причината-среща се и при вирусни заболявания, и при видимо безпроблемни деца. Често се съчетава със силно потене по дланите в по-голяма възраст.

В тези случаи е по-важна оценката, кои други симптоми са налични, и в комбинация могат да водят мисълта нанякъде.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #3 -: Септември 29, 2007, 23:20:59 pm »
Добър вечер д-р Бърди,
Искам да Ви попитам следното. Детето ми, на 2 мес и 23 дена е почти от раждането си на АМ, оне ми тръгна кърма, един мес, изцеждах с помпа по 20 - 30 гр, тя сучи по малко и така, мъки,  напоследзк се отказах от помпата щото излизат по 10на гр, давам и по един два пъти на ден да си дръпне, те да капки. Та да Ви попитам, толкова жизнено важни ли са тези 10на - 15 гр които тя изсуква на ден или мога вече да прекратя изобщо с кърменето. ИИмам предвид дали толкова малко количество може да играе някаква роля за подсилване на имунна с-ма, изграждане на антитела и т. н.
Благодаря Ви и спокойна нощ

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #4 -: Септември 29, 2007, 23:27:20 pm »
Добър вечер д-р Бърди,
Искам да Ви попитам следното. Детето ми, на 2 мес и 23 дена е почти от раждането си на АМ, оне ми тръгна кърма, един мес, изцеждах с помпа по 20 - 30 гр, тя сучи по малко и така, мъки,  напоследзк се отказах от помпата щото излизат по 10на гр, давам и по един два пъти на ден да си дръпне, те да капки. Та да Ви попитам, толкова жизнено важни ли са тези 10на - 15 гр които тя изсуква на ден или мога вече да прекратя изобщо с кърменето. Имам предвид дали толкова малко количество може да играе някаква роля за подсилване на имунна с-ма, изграждане на антитела и т. н.
Благодаря Ви и спокойна нощ
Не, не са. Можете да прекратите кърменето при тези обстоятелства спокойно.
Във всяко нещо е нужна мярка и разумен поход.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #5 -: Септември 29, 2007, 23:27:52 pm »
Цитат
@StefiZ
Само развитието (ден, до два) ще покаже.
Възможности:

*вирусно заболяване- рано за антибиотик
*отит, който не се покрива добре от антибиотика
*инфекция, която не се покрива добре от Цефзил-Стрептококов фарингит например или ангина- за да се стигне до афебрилно състояние са нужни дни и е много трудна оценката работи ли антибиотика, или не.
*уроинфекция

Как е детето днес?

Здравейте докторе,
вчера (петък) сутринта отново водихме детето при лекарката, ушите са добре, няма вече възпаление, гърлото е все още зачервено, но много леко, носа обаче продължава да се запушва и да тече. Снощи историята се повтори в 3 през ноща температура 38.5, която за 20 мин. смъкнахме само с компреси, но в 6 часа отново беше висока и дадохме нурофен половин доза. Никакви проблеми до 17 часа, отново висока температура, нурофен 1/2 доза и до сега всичко е ок. В момента, в който температурата спадне започва да се поти главичката и вратлето, много обилно, незнам дали това е признак на нещо :?
Отностно предположението Ви за уроинфекция обикновенната урина е ок, не сме пускали стерилна.
Моите наблюдения са че:
- от вчера се налага да даваме антиперетици 2 пъти в денонощие, т.е. интервалите между повишаването на Т се удължават:
- потенето за което Ви писах по-горе е от вчера следобед;
- не се е появила кашлица.

Относно съмнението Ви за стрептококова инфекция, трябва да занеса секрет от нослето ли?
За ангината предполагам, че лекарката щеше да я забележи и гърлото няма да се подобрява?
Относно фарингита не трябва ли да кашля? - тя не кашля

благодаря
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #6 -: Септември 29, 2007, 23:30:26 pm »
Цитат
@StefiZ
Само развитието (ден, до два) ще покаже.
Възможности:

*вирусно заболяване- рано за антибиотик
*отит, който не се покрива добре от антибиотика
*инфекция, която не се покрива добре от Цефзил-Стрептококов фарингит например или ангина- за да се стигне до афебрилно състояние са нужни дни и е много трудна оценката работи ли антибиотика, или не.
*уроинфекция

Как е детето днес?

Здравейте докторе,
вчера (петък) сутринта отново водихме детето при лекарката, ушите са добре, няма вече възпаление, гърлото е все още зачервено, но много леко, носа обаче продължава да се запушва и да тече. Снощи историята се повтори в 3 през ноща температура 38.5, която за 20 мин. смъкнахме само с компреси, но в 6 часа отново беше висока и дадохме нурофен половин доза. Никакви проблеми до 17 часа, отново висока температура, нурофен 1/2 доза и до сега всичко е ок. В момента, в който температурата спадне започва да се поти главичката и вратлето, много обилно, незнам дали това е признак на нещо :?
Отностно предположението Ви за уроинфекция обикновенната урина е ок, не сме пускали стерилна.
Моите наблюдения са че:
- от вчера се налага да даваме антиперетици 2 пъти в денонощие, т.е. интервалите между повишаването на Т се удължават:
- потенето за което Ви писах по-горе е от вчера следобед;
- не се е появила кашлица.

Относно съмнението Ви за стрептококова инфекция, трябва да занеса секрет от нослето ли?
За ангината предполагам, че лекарката щеше да я забележи и гърлото няма да се подобрява?
Относно фарингита не трябва ли да кашля? - тя не кашля

благодаря
Тъй като в Бг не се прави Превенар е добре да вземете фарингеален секрет за посявка+ носен такъв (с оглед Стафилокок).

Иначе развитието е добро...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #7 -: Септември 29, 2007, 23:34:36 pm »

Тъй като в Бг не се прави Превенар е добре да вземете фарингеален секрет за посявка+ носен такъв (с оглед Стафилокок).

Иначе развитието е добро...

Извинявайте, но фарингиален секрет - това секрет от гърлото ли е? :oops:
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #8 -: Септември 30, 2007, 00:08:33 am »
добър вечер д-р Бърди.пак сме ние :(
2 дена хрема и един път 37.2. секрета  от носа е бистър.редувам Олинт 0.5 и Виброцил маз и по една доза Панадол вечер.днес хрема почти няма ,но сега вечерта гласа силно присипна.направих инхалация с лайка и мед.и всичко това в петък и педиатъра ни отново не е в града.не кашля,няма температура, питам за болки в гърлото - отрича.достатъчно ли е това ,което давам?
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #9 -: Септември 30, 2007, 00:09:56 am »

Тъй като в Бг не се прави Превенар е добре да вземете фарингеален секрет за посявка+ носен такъв (с оглед Стафилокок).

Иначе развитието е добро...

Извинявайте, но фарингиален секрет - това секрет от гърлото ли е? :oops:
Да,да...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #10 -: Септември 30, 2007, 00:15:55 am »
добър вечер д-р Бърди.пак сме ние :(
2 дена хрема и един път 37.2. секрета  от носа е бистър.редувам Олинт 0.5 и Виброцил маз и по една доза Панадол вечер.днес хрема почти няма ,но сега вечерта гласа силно присипна.направих инхалация с лайка и мед.и всичко това в петък и педиатъра ни отново не е в града.не кашля,няма температура, питам за болки в гърлото - отрича.достатъчно ли е това ,което давам?
Да. И  пресипването на гласа е нормално развитие.
Сега виждате как без нищо хремата спира за два дена...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #11 -: Септември 30, 2007, 00:32:53 am »
признавам чудото Олинт 0.5 докторе.никога до сега не бях го ползвала.успокоихте ме за присипналостта,дано да не развие ларингита със сухата кашлица.последен въпрос - може ли да няма температура, а гърлото да е червено ?простете ако въпроса е налудничев,но се притеснявам да не стигаме до урбазон.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #12 -: Септември 30, 2007, 00:42:19 am »
признавам чудото Олинт 0.5 докторе.никога до сега не бях го ползвала.успокоихте ме за присипналостта,дано да не развие ларингита със сухата кашлица.последен въпрос - може ли да няма температура, а гърлото да е червено ?простете ако въпроса е налудничев,но се притеснявам да не стигаме до урбазон.
Това е естествено развитие- сухата кашлица от ларингеално дразнене се повлиява добре от Бисолвон, например или Синекод. Не виждам защо ще правим Урбазон.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #13 -: Септември 30, 2007, 00:50:44 am »
Бисолвон вече няма в българия, Синекод - да.давала съм и се повлиява много добре но винаги пишат и доза урбазон мускулно.но,сега няма да мисля за такива работи.дано да има положително развитие.ще ви пиша.хубава вечер и благодаря.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #14 -: Септември 30, 2007, 01:46:19 am »
В тези случаи е по-важна оценката, кои други симптоми са налични, и в комбинация могат да водят мисълта нанякъде.

Благодаря Ви за отговора, Докторе!

Единственото по-различно в момента е пробиването на горните резци. За други симптоми не се сещам. Възможно ли е да има хормонални нарушения?
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #15 -: Септември 30, 2007, 09:23:15 am »
Добро утро от нас д-р Birdie

Какво е положението при нас, Т нямаме, само острите (според мен) коремни болки при Тони. Вчера следобед дадох 1/2 Смекта и като че ли малко се по успокои детето. Вчера през целият ден яде безмлечни каши с АЛ110, само на обяд месна супа със сухар.
Плодове и кисело мляко не съм давала. Нощта отново беше трудна за всички ни, много се бунтуваше, хленчеше и плачеше... Изпражненията вчера бяха 3 пъти за деня, но воднисти с много слуз, вечерта имаше само повишено газообразуване без изхождане. Днес сутринта се изходи малко и кашесто, дадох и 1/2 доза Смекта.
Хидрасек, мисля че продават и в Бг, прочетох листовката по интернет. По колко пъти на ден, каква доза и каква продължителност да следваме?
Докторе иска ми се да обсъдим и пъпките, защото едни изчезват нови се появяват и това определено много го дразни, защото го сърби. Финистил не върши работа, Вие какво мислите?
Също така ме притеснява и това потене, при нас е нон стоп. Не си спомням откога започна ... Верно у дома е топло, но аз го обличам леко. Преобличаме се по 2 пъти на нощ. През деня също понякога, спи ли пък навън в количката, задължително трябва да го преоблека.
Задният ринит почти е отшумял.
Благодаря Ви 
Приятен неделен ден  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #16 -: Септември 30, 2007, 11:00:18 am »
Здравейте докторе,
да кажа как е и при нас ситуацията. След температурата в 17 вчера и 1/2 нурофен, вдигна чак в 6 часа тази сутрин 37.1, което си поддържа и до момента, но не се покачва.
Носа си тече с жълтозелените секрети. Говорех с лекарката й относно изследване на секрет от носа и гърлото, тя каза това което и вие, че трябва да се вземе, но да изчакаме 3 дни след последния прием на АБ, за да са реални резултатите. Това е за сега от нас, надявам се да няма повече нощни екшъни :)

приятен ден :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #17 -: Септември 30, 2007, 11:34:18 am »
В тези случаи е по-важна оценката, кои други симптоми са налични, и в комбинация могат да водят мисълта нанякъде.
Благодаря Ви за отговора, Докторе!
Единственото по-различно в момента е пробиването на горните резци. За други симптоми не се сещам. Възможно ли е да има хормонални нарушения?
Рядко. Повече за хипофункция на щитовидната жлеза или хипогликемия.
Междувпрочем, някои деца имат нощни хипогликемии, от които може да се предизвика такова обилно изпотяване. Решението, ако са по-големи, да храните в  19-20 и да не оставяте с последно мляко само.
Няма връзка със зъбките.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #18 -: Септември 30, 2007, 12:00:38 pm »
@Perdeto

Ще се подобряват нещата... може да дадете Смекта 3 пъти дневно. И да избегнем Хидрасек.
Още два, три дена търпение и избягване на "подходи-паника".

Ползвайте малко количество бебешка пудра за кожата, след смяна на дрехите и пъпките няма да се появяват. Може да съчетаете с хидратантен крем. Извеждайте го навън-да не е затворен в къщи по цял ден.
Другото, което сте направили е точно и перфектно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #19 -: Септември 30, 2007, 12:02:44 pm »
Здравейте докторе,
да кажа как е и при нас ситуацията. След температурата в 17 вчера и 1/2 нурофен, вдигна чак в 6 часа тази сутрин 37.1, което си поддържа и до момента, но не се покачва.
Носа си тече с жълтозелените секрети. Говорех с лекарката й относно изследване на секрет от носа и гърлото, тя каза това което и вие, че трябва да се вземе, но да изчакаме 3 дни след последния прием на АБ, за да са реални резултатите. Това е за сега от нас, надявам се да няма повече нощни екшъни :)

приятен ден :)
Чудесно развитие...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.