0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #140 -: Октомври 03, 2007, 11:02:20 am »
Ганка моята девойка спи между нас и почти винаги е отвита. Когато я завия през ноща, явно и е топло и с рев и мятане се отвива. Затова отгоре я завивам с нещо съвсем тъничко и въпроса приключва. Може найстина да му е топло на момченцето. Пробвай.
А мъжа ми само ме дебне да заспя и я пъхва отново под завивките, щото видиш ли детето ще настине. Резултата е нова порция рев и мятане, докато не се качи на главата ми и когато се "охлади" заспива отново. Като му се скарам и я завия с нещо лекичко приключваме въпроса. Ако не помогне и това, спокойно , към три годинки вече всичко се нарежда :lol: Шегувам се.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #141 -: Октомври 03, 2007, 11:18:07 am »
Здравейте и от нас с малката Александра, докторе!

Извинявам се ако въпросът е бил задаван и преди, но съм леко притеснена и няма да имам време да прочета двете теми.
Днес й падна пъпчето, докато го криех под марличка, миейки дупето. По принцип го третирам от както ни изписаха в събота със спирт 70 % и топоцин по 4 пъти на ден. След като падна клампата, ми направи впечатление, че е изпъкнало, а не вдлъбнато или поне равно. А пък докато се обличахме, се разплака и от напъването пъпчето изпъкваше още повече. Има ли причина да се притеснявам?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #142 -: Октомври 03, 2007, 12:06:03 pm »
Здравейте и от нас с малката Александра, докторе!

Извинявам се ако въпросът е бил задаван и преди, но съм леко притеснена и няма да имам време да прочета двете теми.
Днес й падна пъпчето, докато го криех под марличка, миейки дупето. По принцип го третирам от както ни изписаха в събота със спирт 70 % и топоцин по 4 пъти на ден. След като падна клампата, ми направи впечатление, че е изпъкнало, а не вдлъбнато или поне равно. А пък докато се обличахме, се разплака и от напъването пъпчето изпъкваше още повече. Има ли причина да се притеснявам?
Не, това е често явление. Коригира се с времето.
Не е нужен АБ отгоре, нито да го пазите при къпане. Само спирт до около 35-40 дневна възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #143 -: Октомври 03, 2007, 12:56:06 pm »
Спи само с пижамка и чувалче. Интересното нощес беше, че само веднъж проплака и след това спа почти цялата нощ без да се буди, а беше с по-дебелото спално чувалче. Не го навличам, понеже той не търпи да му е топло. В къщи почти винаги има отворени прозорци, тъй като апартамента е топъл и се проветряваме. А за къпането - той ако не се къпе всяка вечер не иска да ляга. Така е свикнал от както е роден. Всяка вечер къпане и е пропуснал един единствен път в България, защото нямаше вода. Това му е любимото нещо и не ми се иска да го лишавам от това удоволствие.
Лиде, аз и за коликите, и за зъбите, и за трите години знам. Ама имаме един приятел немец, който има 4 деца - той казва - спокойствието си отива от твоя дом, в деня, в който ти се роди дете :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #144 -: Октомври 03, 2007, 13:04:54 pm »
Здравейте докторе! Искам да Ви попитам от кога може да се дават на малки дечица изцеден сок от лимон и мед (домашен). Дъщеря ми (на 8 месеца) е със силно зачервено гърло и педиатърката й ми каза да й давам чай от лайка (на Hipp), в който да изцеждам сок от лимон и да слагам мед. Не е ли рано още да се дават такива неща? Какво друго мога да давам за зачервеното гърло (засега няма кашлица и температура)?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #145 -: Октомври 03, 2007, 13:46:49 pm »
Здравейте докторе! Искам да Ви попитам от кога може да се дават на малки дечица изцеден сок от лимон и мед (домашен). Дъщеря ми (на 8 месеца) е със силно зачервено гърло и педиатърката й ми каза да й давам чай от лайка (на Hipp), в който да изцеждам сок от лимон и да слагам мед. Не е ли рано още да се дават такива неща? Какво друго мога да давам за зачервеното гърло (засега няма кашлица и температура)?
Нищо не се дава за "зачервено гърло".
Още по-малко мед! От лайка полза никаква...
Минава само това зачервено гърло- може Панадол, а при по-големички деца и таблетки за смучене...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #146 -: Октомври 03, 2007, 13:59:14 pm »
Здравейте докторе! Искам да Ви попитам от кога може да се дават на малки дечица изцеден сок от лимон и мед (домашен). Дъщеря ми (на 8 месеца) е със силно зачервено гърло и педиатърката й ми каза да й давам чай от лайка (на Hipp), в който да изцеждам сок от лимон и да слагам мед. Не е ли рано още да се дават такива неща? Какво друго мога да давам за зачервеното гърло (засега няма кашлица и температура)?
Нищо не се дава за "зачервено гърло".
Още по-малко мед! От лайка полза никаква...
Минава само това зачервено гърло- може Панадол, а при по-големички деца и таблетки за смучене...

Забравих да кажа, че има хрема и запушен нос. Ще помогне ли физиологичен разтвор на всеки един час и капки Виброцил 3-4 пъти по 1 капка? Благодаря Ви предварително за бързия отговор!


*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #147 -: Октомври 03, 2007, 14:03:01 pm »
Аз отново искам да попитам за разнообразяването при храненето.
Докторе писахте, че ни е добро след обедното хранене, обаче пък аз искам да е още по добро. Ще дадете ли идеи, някак си само каша и плод ми се струва еднообразно.
Ако не успея да дам за десерт на обяд малко плод, то мога само в следобедното хранене. Също така писахте да слагам по 2 с.л. в кашата, а аз слагам поне 60 гр., понякога повече. Грешка ли правя, моля кажете. 


П.П. Исках да Ви питам за това отдавна, а като прочетох един пост в друга тема се присетих. Имам замразени кубчета от много зеленчуци и плодове, останали от времето на захранването. Също така имам и замразени готвени от мен ястия. Колко е оптималното време на използването им.
« Последна редакция: Октомври 03, 2007, 14:39:23 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #148 -: Октомври 03, 2007, 15:23:02 pm »
Здравейте докторе,
искам да попитам следното: На Кристина небцето в краищата/без по средата/ на места е бяло-жълто? Това дали са гъбички? Езичето и си е с нормален цвят, по него няма нищо. Аз съм го видяла много отдавна това нещо, но не съм забелязала детето да плаче от това, понякога мляска, все едно дъвче нещо. Днес докато се прозяваше пак го видях това нещо и се сетих да ви питам, да остава ли да си мине или трябва все пак да мажа с нещо.
Не съм носила секрет от нослето, в лаборатория, тези дни е добре. Но да питам, колко пъти на ден или седмица може да се слага физ. разтвор, за да не се прекалява?
И в какви количества? Аз позлвам едни ампули "Тонимер" мисля бяха и съм слагала половината в едната, а другата половина от ампулата в другата ноздра. Дали не е много или това е добре?
Поздрави.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #149 -: Октомври 03, 2007, 21:15:37 pm »
Здравейте докторе,
искам да попитам следното: На Кристина небцето в краищата/без по средата/ на места е бяло-жълто? Това дали са гъбички? Езичето и си е с нормален цвят, по него няма нищо. Аз съм го видяла много отдавна това нещо, но не съм забелязала детето да плаче от това, понякога мляска, все едно дъвче нещо. Днес докато се прозяваше пак го видях това нещо и се сетих да ви питам, да остава ли да си мине или трябва все пак да мажа с нещо.
Не съм носила секрет от нослето, в лаборатория, тези дни е добре. Но да питам, колко пъти на ден или седмица може да се слага физ. разтвор, за да не се прекалява?
И в какви количества? Аз позлвам едни ампули "Тонимер" мисля бяха и съм слагала половината в едната, а другата половина от ампулата в другата ноздра. Дали не е много или това е добре?
Поздрави.
Ако нослето е добре, спираме всякакви разтвори в нослето.
Това, което наблюдавате са епителни клетки със странен жълтеникав цвят. Нормална находка е и изчезва сама...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #150 -: Октомври 03, 2007, 21:18:54 pm »
Аз отново искам да попитам за разнообразяването при храненето.
Докторе писахте, че ни е добро след обедното хранене, обаче пък аз искам да е още по добро. Ще дадете ли идеи, някак си само каша и плод ми се струва еднообразно.
Ако не успея да дам за десерт на обяд малко плод, то мога само в следобедното хранене. Също така писахте да слагам по 2 с.л. в кашата, а аз слагам поне 60 гр., понякога повече. Грешка ли правя, моля кажете. 


П.П. Исках да Ви питам за това отдавна, а като прочетох един пост в друга тема се присетих. Имам замразени кубчета от много зеленчуци и плодове, останали от времето на захранването. Също така имам и замразени готвени от мен ястия. Колко е оптималното време на използването им.
За след обяд няма много избор, освен нещата, които давате. Може да добавим и мляко с ориз (АМ на детето). Има също редица кремчера на царевична основа, но това след 12м възраст.

Замразени кубчета зеленчук и плодове може, но ястия не-рисковано е това.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #151 -: Октомври 03, 2007, 22:31:27 pm »
Благодаря докторе, за отговора- трето хранене, означава трети продукт в дневното меню отделно от кърменето,нужно ли е сутрешното ядене да заместя с каша да речем, или това да направя след като въведа глутен и почна да давам попара. Също така да попитам какво е количеството пюре, каша, което е нормално да се приема във възрастта на дъщеря ми.
Четох, че не препоръчвате да се прави манту и втори път БЦЖ, при моето дете няма белег от тази ваксина и искат да правят на следващата консултация манту, аз в такъв случай ще искам да откажа, но обяснете ми какви доводи да приложа на лекуващия ни лекар.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #152 -: Октомври 04, 2007, 00:20:59 am »
Благодаря докторе, за отговора- трето хранене, означава трети продукт в дневното меню отделно от кърменето,нужно ли е сутрешното ядене да заместя с каша да речем, или това да направя след като въведа глутен и почна да давам попара. Също така да попитам какво е количеството пюре, каша, което е нормално да се приема във възрастта на дъщеря ми.
Четох, че не препоръчвате да се прави манту и втори път БЦЖ, при моето дете няма белег от тази ваксина и искат да правят на следващата консултация манту, аз в такъв случай ще искам да откажа, но обяснете ми какви доводи да приложа на лекуващия ни лекар.

Няма нужда да слагате трето хранене (10 часа сутрин). Кърмете. Аз не препоръчвам сутрешните хранения (10 часа) по принцип.

Проблема с Манту и БЦЖ е следния:

*Манту не е, и не може да бъде, критерий за успешността на една предшестваща БЦЖ ваксинация, защото не можете (няма практически начин)да разберете едно (+) Манту на болест или на ваксина се дължи (ваксината също позитивира едно Манту!). Това е господстващото и издържано мнение днес! В Бг твърдят че могат да различат, цитирайки ред абсолютно неприемливи руски идиотии...може да им се "насладите" тук:
http://www.privivka.ru/vaccination/children/mantoux/result.php
Точно тези идиотии цитират буква по буква в Бг като папагалчета.
Самият текст от тази страница е връх на глупостите, които съм чел от години... нямате си представа какви глупости са изписани там... и следователно какви глупости правят в Бг с децата НИ по тези въпроси...
Интересното е,че на края на руската страница признават верността и ценността на Американския подход (който днес е общоприет като стандарт!!), но и дума не обелват че в Американската схема изрично се казва че Манту не е, и не може да бъде, критерий за резултатността на една предшестваща БЦЖ ваксинация. Типично по руски-нечестно, с увъртания, цитираме само това, което "ни изнася", заблуждаваме, манипулираме. Ами този, който не може да прочете оригиналните Американски протоколи? ще остане с мнението, че руските тези за Манту са актуални и верни. И за "капак" целият свят прави Манту с 5 единици. Руснаците -с 2. Защо с две? Те си знаят-тайна...

Мога да анализирам целия този руски пасквил... но няма смисъл.
Просто ме хваща яд какви глупости правят в Бг с това Манту и БЦЖ...


*белега не е, и не може да е критерии за успеха на една БЦЖ доза. Само документиран запис е достатъчен.Продукцията на белег е сложен феномен. Колкото е по-малко детето, толкова е по-вероятно да не остане белег.
*НЯМА нито едно научно доказателство, че повече от една доза БЦЖ работи по-добре от само една. Нито едно доказателство. Абсолютно неприемливо е да се правят повече от една доза БЦЖ!
« Последна редакция: Октомври 04, 2007, 00:35:41 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #153 -: Октомври 04, 2007, 10:58:25 am »
д-р Birdie, ваксината ми Пентаксим е престояла около 42 часа на 11 градуса, вместо на предписаните 3-8 градуса. Чак тази нощ се сетих да измеря температурата на вратичката на хладилника.  :( Такава температура разваля ли я? Да я изхвърлям ли?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #154 -: Октомври 04, 2007, 11:21:10 am »
д-р Birdie, ваксината ми Пентаксим е престояла около 42 часа на 11 градуса, вместо на предписаните 3-8 градуса. Чак тази нощ се сетих да измеря температурата на вратичката на хладилника.  :( Такава температура разваля ли я? Да я изхвърлям ли?
Не.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #155 -: Октомври 04, 2007, 15:44:00 pm »
Благодаря за отговора, ще се постарая да бъда непреклонна по повод на Манту и второ биене на ваксината.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #156 -: Октомври 04, 2007, 16:13:54 pm »
А аз искам да попитам млякото с ориз, как да го приготвя, като сваря предварително ориз и добавя към неговото АМ или ...? Знам, че повечето АМ не могат да търпят термична обработка и ако има, то аз определено незнам за такова.
Докторе ще обясните ли, защо е рисковано замразено готвено ястие.
И още един въпрос, тъй като скоро ще станем на 1 годинка, с какво АМ мога да заменя АЛ110 след 12 -ия месец.?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie
« Отговор #157 -: Октомври 04, 2007, 18:17:09 pm »
А аз искам да попитам млякото с ориз, как да го приготвя, като сваря предварително ориз и добавя към неговото АМ или ...? Знам, че повечето АМ не могат да търпят термична обработка и ако има, то аз определено незнам за такова.
Докторе ще обясните ли, защо е рисковано замразено готвено ястие.
И още един въпрос, тъй като скоро ще станем на 1 годинка, с какво АМ мога да заменя АЛ110 след 12 -ия месец.?

Извинявайте че се намесвам. Само да споделя как приготвям млякото с ориз : Слагам ориът да се свари с вода, когато омекне прибавям малко захар и след като поизстине добавям АМ. Надявам се това да е правилно и да съм успяла да ти помогна.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #158 -: Октомври 04, 2007, 18:23:53 pm »
Благодаря за отговора, ще се постарая да бъда непреклонна по повод на Манту и второ биене на ваксината.
Не е ясно изобщо, как когато сега детето е на 7 месеца, може изобщо да се мисли за втора доза БЦЖ?? Тоест, в рамките на 6 месеца да се слагат две дози БЦЖ. 8O 8O
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #159 -: Октомври 04, 2007, 18:26:30 pm »
А аз искам да попитам млякото с ориз, как да го приготвя, като сваря предварително ориз и добавя към неговото АМ или ...? Знам, че повечето АМ не могат да търпят термична обработка и ако има, то аз определено незнам за такова.
Докторе ще обясните ли, защо е рисковано замразено готвено ястие.
И още един въпрос, тъй като скоро ще станем на 1 годинка, с какво АМ мога да заменя АЛ110 след 12 -ия месец.?
Ще опитаме след годинка да дадем Хумана 2. И след около 2 месеца- пълноценно прясно мляко, въпреки че ме е страх. От какво? За 33 години съзнателен живот в Бг аз нормално българско прясно мляко (на вкус,цвят, мирис) не видях. Да се надяваме времената да са се променили...от времето на всякакви воднисти сурогати с цвят и консистенция на извара, в пластмасови "торбички".
« Последна редакция: Октомври 04, 2007, 18:35:00 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.