0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #40 -: Септември 30, 2007, 17:25:50 pm »
Е, поне имахме щипка за пъпчето...
Педиатър категорично нямаше! Нито анестезиолог, ако се наложи нещо, докторката каза, че ако се било наложело щяла да звънне на анествзиолога...не се крещи по коридорите, ние сме модерни, седят си на топло и чакат на мобилния.... :x
Да разбирам ли, че и да се притеснявам сега - няма смисъл? Ами ще си наблюдавам детенцето и дано всчко е наред.
Съжалявам, ама ще покоментирам - Гането каза, че в Германия майките правели каквото има каже лекаря и си го слушали. Много ми се ще и аз така да мога да направя, а не ако дай боже следващия път имам дете да подготвям аз екипа за раждане, за да съм сигурна, че ако евентуално има проблем, ще има адекватна реакция. Много ми се ще да си чета на бебето приказка за Снежанка, вместо да чета епикризата и през два дни, която нищо не ми казва и без това, или пък след всяка консултация отново да съм в интернет, да меря главичка, да взимам секрети....Много ми се ще да съм спокойна, ама уви...
Много ви благодаря.
Утре ще и взема секретче от носа (имало набор за това в аптеките, щото у нас всеки е специалист по всичко) и ще го занеса в лаборатория за изследване за стафилокок, щото детенцето подхърква и има и на дълбоко секретче. Поне да отхвърля това. Само дето незнам в коя лаборатория  :( имам лош опит.....
Лека вечер докторе, до скоро!
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #41 -: Септември 30, 2007, 18:10:13 pm »
докторе отчитам се и аз.както си знаех днес сутринта започна и сухата ларингиална кашлица.включих синекод на капки.кашлицаха е суха и дълбока,без секрети.увеличи се и хремата.
Тук нещата са малко по-различни:

*ако детето се успокои от Синекод си е просто дразнеща кашлица от носните секрети. Може да ползвате днес пак Олинт -детски.
*има ли кашлица от бронхиален произход- астматичен бронхит? това оттук не мога да зная-зависи от прегледа.
*такова спиране и започване секрети от нослето може да има връзка с алергичен ринит, като проява не непоносимост към храна (ЕДНА,ДВЕ, НЕ ГРУПИ ХРАНИ). И щом започне ринита-започват и другите неща. Овесени ядки вчера, ядки? мед? (давахме мед завчера??)

Докторе благодаря Ви за отговора. Вчера ми беше на път и минах през дежурната педиатърка и тя след като прегледа бебка, каза че гърдичките й са чисти и най-вероятно прокашлянето отвреме на време е от носните секрети. Каза да слагам 3-пъти на ден Физиологичен разтвор, а след него някакви капки, които се правели в местната аптека. Аз засега слагам само от физиологичния разтвор. Утре ще поискам от педиатърката да направим посявка на носен секрет.


*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #42 -: Септември 30, 2007, 18:20:00 pm »
Нинче  :bighug:, чета твоите постинги и си нямаш на представа доколко имам чувството, че съм ги писала аз.  :)


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #43 -: Септември 30, 2007, 19:38:49 pm »
@Nina

Една седмица след раждането въпроса е приключен.
Сега няма защо да се притеснявате.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #44 -: Септември 30, 2007, 19:52:01 pm »
Д-р Бърди, здравейте!
Както вече знаете, ние с дъщеря ми бяхме доскоро в болница заради уроинфекция.
Приключихме с антибиотичното лечение преди 3 дни и утре ще пускам контролна урина и ще пиша как са нещата.
Сега обаче на дневен ред ми излязоха за притеснение някои нещица, казани ми в болницата по повод едни по тъмни и по-светли петънца по кожата. Удобно ли е да направя и Ви изпратя снимки на мейла ( опитах се да го открия в старата тема, но не успях...)?
Лека вечер!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #45 -: Септември 30, 2007, 20:08:08 pm »
Д-р Бърди, здравейте!
Както вече знаете, ние с дъщеря ми бяхме доскоро в болница заради уроинфекция.
Приключихме с антибиотичното лечение преди 3 дни и утре ще пускам контролна урина и ще пиша как са нещата.
Сега обаче на дневен ред ми излязоха за притеснение някои нещица, казани ми в болницата по повод едни по тъмни и по-светли петънца по кожата. Удобно ли е да направя и Ви изпратя снимки на мейла ( опитах се да го открия в старата тема, но не успях...)?
Лека вечер!
Изпратих Ви л.с.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #46 -: Септември 30, 2007, 21:02:12 pm »
Д-р Бърди, здравейте!
Както вече знаете, ние с дъщеря ми бяхме доскоро в болница заради уроинфекция.
Приключихме с антибиотичното лечение преди 3 дни и утре ще пускам контролна урина и ще пиша как са нещата.
Сега обаче на дневен ред ми излязоха за притеснение някои нещица, казани ми в болницата по повод едни по тъмни и по-светли петънца по кожата. Удобно ли е да направя и Ви изпратя снимки на мейла ( опитах се да го открия в старата тема, но не успях...)?
Лека вечер!
Изпратих Ви л.с.

писах, пратих снимки.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #47 -: Септември 30, 2007, 21:30:21 pm »
Докторе, моля ви отново за помощ. За разтълкуване на следния резултат от кръвното изследване на шестмесечния ми син :
WBC - 7.4   /3.5-10/
RBC - 5.23  /4.20-6.20/
HGB - 121   /120-180/
HCT - 392   /400-540/
PLT- 518    /150-440/
MCV - 75    /80-97/
MCH - 23.2  /26.5-33.5/
MCHC - 309  /315-350/ 
предварително благодаря !
Простете, не мога да коментирам "цифри", без да знам нищо друго.
По-уместно е да обсъдите с педитъра Ви.
Касае се за рутинното изследване на кръв след навършен 6-ти месец. Въз основа на цитираните резултати педиатърката ми беше категорична, че се налага да започнем без бавене да даваме месо, попара, кисели /и то по 180 грама, без да губим време да проследяваме за алергични реакции, тъй като такива не е проявило детето при въведени цели 8 компонента - плодове и зеленчуци/, както и жълтък.Тъй като този съвет не ми се понрави, но същевременно теглото на синът ми е доста под нормата /7020 грама, при ръст 68 сантиметра/, Ви помолих за разтълкуване на посочените данни. Може ли да ми помогнете, моля Ви !   
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #48 -: Септември 30, 2007, 23:33:18 pm »
Докторе, моля ви отново за помощ. За разтълкуване на следния резултат от кръвното изследване на шестмесечния ми син :
WBC - 7.4   /3.5-10/
RBC - 5.23  /4.20-6.20/
HGB - 121   /120-180/
HCT - 392   /400-540/
PLT- 518    /150-440/
MCV - 75    /80-97/
MCH - 23.2  /26.5-33.5/
MCHC - 309  /315-350/ 
предварително благодаря !
Простете, не мога да коментирам "цифри", без да знам нищо друго.
По-уместно е да обсъдите с педитъра Ви.
Касае се за рутинното изследване на кръв след навършен 6-ти месец. Въз основа на цитираните резултати педиатърката ми беше категорична, че се налага да започнем без бавене да даваме месо, попара, кисели /и то по 180 грама, без да губим време да проследяваме за алергични реакции, тъй като такива не е проявило детето при въведени цели 8 компонента - плодове и зеленчуци/, както и жълтък.Тъй като този съвет не ми се понрави, но същевременно теглото на синът ми е доста под нормата /7020 грама, при ръст 68 сантиметра/, Ви помолих за разтълкуване на посочените данни. Може ли да ми помогнете, моля Ви !   
Теглото на детето не е проблемно, тоест не е под 10 пресентил за възрастта му.
От тази гледна точка-проблем няма.
Изследванията са добри, въпреки че има леко спадане на железните запаси, но това е характерно за възрастта.

Нищо от тези дадености НЕ оправдава бързане с храните. Не че бързането решава какъвто и да е проблем...
Ще мине един период на привикване, след което детето бавно ще почне да наддава и да се "качва" по кривата.

Естествено за "кисели" и реч.
Направете една балансирана програма за детето и не бързайте...пишете какво давате и ще обсъдим...
« Последна редакция: Септември 30, 2007, 23:43:37 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #49 -: Септември 30, 2007, 23:41:39 pm »
D-r Birdie, вчера забелязах, че са се появили две нови зъбчета. Досега малката иамше два резци долу и 4 горе. Притеснява ме факта, че преди да се появили всички резци, се появяват кътници. Това нормално ли е? Опасенията ми идват от факта, че малката не се храни съвесем правилно след двете уртикарии, които направи една след друга. Например още не смея да и дам яйце, вкл. жълтък. Да не би да съм и причинила рахит или нещо друго?
Благодаря Ви предварително.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #50 -: Септември 30, 2007, 23:51:48 pm »
D-r Birdie, вчера забелязах, че са се появили две нови зъбчета. Досега малката иамше два резци долу и 4 горе. Притеснява ме факта, че преди да се появили всички резци, се появяват кътници. Това нормално ли е? Опасенията ми идват от факта, че малката не се храни съвесем правилно след двете уртикарии, които направи една след друга. Например още не смея да и дам яйце, вкл. жълтък. Да не би да съм и причинила рахит или нещо друго?
Благодаря Ви предварително.
Не е проблем това. Реда не е абсолютен.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #51 -: Октомври 01, 2007, 01:06:27 am »
Габи, извинявам се, че се намесвам - ние имаме изникнали вече 2 кътника и излизат нови два, преди да са излезли кучешките. От моята зъболекарка знам, че няма значение и няма ред, по който излизат. Единственото хубаво нещо на по-късното излизане било, че са по-здрави зъбките на децата. Това го чух от детски стоматолог - и аз бях доста притеснена като теб, но ми казаха, че е в реда на нещата.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #52 -: Октомври 01, 2007, 11:04:43 am »
Здравейте, докторе!

Пуснах тема във форума, но не съобразих, че може би е по-добре да питам Вас. Ето за какво става въпрос:
 Една приятелка роди преди четири дена. Детенцето обаче има някаква вродена деформация и има затруднения с дишането през носа; всъщност диша само през устата. Преди кърмене му накапват физиологичен разтвор. Педиатрите в АГ-та явно не са много наясно какво му има - предполагат, че има по-дебела мембрана, правили са сондаж и се е оказало, че каналите са проходими (но пък същевременно не може да диша с носа??? ), казали са й, че трябва да го види специалист детски УНГ, предложили й с линейка да го закарат, но тя не се е съгласила, заради евентуална инфекция. Един лекар смята, че може да е сериозно, друг - че може да се оправи с времето и че не е нещо чак толкова обезпокоително.
Какво мислите, какво може да има на бебенцето, какво да правят родителите?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #53 -: Октомври 01, 2007, 11:43:00 am »
Здравейте, докторе!

Пуснах тема във форума, но не съобразих, че може би е по-добре да питам Вас. Ето за какво става въпрос:
 Една приятелка роди преди четири дена. Детенцето обаче има някаква вродена деформация и има затруднения с дишането през носа; всъщност диша само през устата. Преди кърмене му накапват физиологичен разтвор. Педиатрите в АГ-та явно не са много наясно какво му има - предполагат, че има по-дебела мембрана, правили са сондаж и се е оказало, че каналите са проходими (но пък същевременно не може да диша с носа??? ), казали са й, че трябва да го види специалист детски УНГ, предложили й с линейка да го закарат, но тя не се е съгласила, заради евентуална инфекция. Един лекар смята, че може да е сериозно, друг - че може да се оправи с времето и че не е нещо чак толкова обезпокоително.
Какво мислите, какво може да има на бебенцето, какво да правят родителите?
По описание така само нищо не мога да кажа, за съжаление...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #54 -: Октомври 01, 2007, 12:56:03 pm »
Д-р Бърди,здравейте.да се отчета как изкарахме ноща.легна и се започна със сухата кашлица.около 2-3 часа покой и пак и така до сутринта.кашля през няколко часа по минутка две и се успокоява.добрата новина че няма температура,ако вобще е добра.сополите станаха гъсти и жълти на цвят.за съжаление педиатъра ми се връща едва довечера  :(.струва ми се от синекод - никакъв ефект 4 по 15 капки.спомням си по същия начин беше април месец тази година.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #55 -: Октомври 01, 2007, 13:10:20 pm »
Д-р Бърди,здравейте.да се отчета как изкарахме нощта.легна и се започна със сухата кашлица.около 2-3 часа покой и пак и така до сутринта.кашля през няколко часа по минутка две и се успокоява.добрата новина че няма температура,ако вобще е добра.сополите станаха гъсти и жълти на цвят.за съжаление педиатъра ми се връща едва довечера  :(.струва ми се от синекод - никакъв ефект 4 по 15 капки.спомням си по същия начин беше април месец тази година.
Може да дадете вода вечер, когато започне да кашля (ако е будна, или преди лягане)-това спира всякаква кашлица която е от фарингеален произход. Вечер обезателно трябва да слагате Олинт!
Хода на ринита е такъв- жълтите секрети нищо специално не значат.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #56 -: Октомври 01, 2007, 14:11:50 pm »
Д-р Бърди, да задам един по-общ въпрос, ако е от Вашата компетенция. Все повече бебета се раждат с т.нар. Майчино-фетална инфекция, в това число и моето. Може ли да обясните какво се има впредвид с това понятие? За какъв тип инфекция става дума при бебета родени със секцио и без наличие на някакъв вид инфекция при майката. Вече едва ли не всяко второ бебе е с такава диагноза, което ми се струва доста странно и съмнително. До какви последствия води такава диагноза. Ще Ви бъда благодарна ако дадете някакви подробни обяснения.
<br />[link=http:
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #57 -: Октомври 01, 2007, 14:25:44 pm »
Докторе, моля ви отново за помощ. За разтълкуване на следния резултат от кръвното изследване на шестмесечния ми син :
WBC - 7.4   /3.5-10/
RBC - 5.23  /4.20-6.20/
HGB - 121   /120-180/
HCT - 392   /400-540/
PLT- 518    /150-440/
MCV - 75    /80-97/
MCH - 23.2  /26.5-33.5/
MCHC - 309  /315-350/ 
предварително благодаря !
Простете, не мога да коментирам "цифри", без да знам нищо друго.
По-уместно е да обсъдите с педитъра Ви.
Касае се за рутинното изследване на кръв след навършен 6-ти месец. Въз основа на цитираните резултати педиатърката ми беше категорична, че се налага да започнем без бавене да даваме месо, попара, кисели /и то по 180 грама, без да губим време да проследяваме за алергични реакции, тъй като такива не е проявило детето при въведени цели 8 компонента - плодове и зеленчуци/, както и жълтък.Тъй като този съвет не ми се понрави, но същевременно теглото на синът ми е доста под нормата /7020 грама, при ръст 68 сантиметра/, Ви помолих за разтълкуване на посочените данни. Може ли да ми помогнете, моля Ви !   
Теглото на детето не е проблемно, тоест не е под 10 пресентил за възрастта му.
От тази гледна точка-проблем няма.
Изследванията са добри, въпреки че има леко спадане на железните запаси, но това е характерно за възрастта.

Нищо от тези дадености НЕ оправдава бързане с храните. Не че бързането решава какъвто и да е проблем...
Ще мине един период на привикване, след което детето бавно ще почне да наддава и да се "качва" по кривата.

Естествено за "кисели" и реч.
Направете една балансирана програма за детето и не бързайте...пишете какво давате и ще обсъдим...
Много благодаря за отговора. Що се отнася до храненето, за което питате, с малки отклонения режимът е следният : събужда се към 7.30 часа и суче поне 10 мин. без прекъсване, към 10.30 часа - готово плодово пюре от 120-130 грама с докърмване, към 13.00 часа - 120-130 грама готово зеленчуково пюре с докърмване, после кърмения на поискване до 19.30 часа, когато му давам 70/80 грама каша /елда, ориз или готова с адаптирано мляко и плодове на МИЛУПА/, към 20.00 часа къпане, после малко кърмене и в 21.15 часа заспива, като непробудно спи до сутринта. Как Ви се вижда този режим ? Кога е целесъобразно да въведа месото ??
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #58 -: Октомври 01, 2007, 14:57:26 pm »
Какви видове от пюретата хапва? съставки?
Защо не готвите домашна храна?
Ориз е глутенова храна, освен ако не е бебешка каша.
Аз лично елда не харесвам и не давам.

Програмата е много добра- даже богата за 6 месечна възраст. Не виждам какво изобщо може да се "ускорява"...
Аз не давам плодове сутрин, но щом хапва добре... добре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #59 -: Октомври 01, 2007, 15:21:40 pm »
Успокоихте ме !
Уверена съм, че няма да успея да сготвя толкова добра храна, колкото са готовите, пък и няма как да се снабдя с продукти без нитрати. Затова не предлагам домашно приготвена. Иначе давам ХИП, ГЕРБЕР, СЕМПЕР, БЕБЕВИТА. От плодовите яде ябълки, банан, кайсия, круша, сини сливи и комбинации м/у тях. От зеленчуковите - моркови, тиква, броколи, корени от магданоз. Категоричен е, че не харесва тиквички, пащарнак, спанак и особено карфиол.
Казвате, че плод не се препоръчвате сутринта, а тогава кога ?
Под "ориз" имам предвид оризовата каша на ХИП. Да разнообразявам ли кашите.
Месо и жълтък кога ??