0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #60 -: Октомври 01, 2007, 15:30:14 pm »
Успокоихте ме !
Уверена съм, че няма да успея да сготвя толкова добра храна, колкото са готовите, пък и няма как да се снабдя с продукти без нитрати. Затова не предлагам домашно приготвена. Иначе давам ХИП, ГЕРБЕР, СЕМПЕР, БЕБЕВИТА. От плодовите яде ябълки, банан, кайсия, круша, сини сливи и комбинации м/у тях. От зеленчуковите - моркови, тиква, броколи, корени от магданоз. Категоричен е, че не харесва тиквички, пащарнак, спанак и особено карфиол.
Казвате, че плод не се препоръчвате сутринта, а тогава кога ?
Под "ориз" имам предвид оризовата каша на ХИП. Да разнообразявам ли кашите.
Месо и жълтък кога ??   
Месо от 7 месец, жълтък от 7.5 месец.
Не съм Ви успокоил, просто няма основание за притеснение.
Оставете храните както са- детето хапва повече от чудесно за тази възраст.
Оризова каша? ок... Кои други каши искате да добавите?

Корени от магданоз? това пък какво е? 8O
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #61 -: Октомври 01, 2007, 15:30:51 pm »
Здравейте докторе, моята дъщеря от раждането й сълзи едното око и събира секрет. Предписаха ни промиване с лайка и капки Торбин, но подобрение до днес (26 дни) няма. Какво ще ме посъветвате?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #62 -: Октомври 01, 2007, 15:34:56 pm »
Здравейте докторе, моята дъщеря от раждането й сълзи едното око и събира секрет. Предписаха ни промиване с лайка и капки Торбин, но подобрение до днес (26 дни) няма. Какво ще ме посъветвате?
Да изчакате. Запушени слъзни каналчета се отварят сами в около 95% от децата до около 9-12 месец.
Не е практика, и не се сондират слъзни каналчета до 12м възраст! (освен по много редки и специални показания.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #63 -: Октомври 01, 2007, 15:35:59 pm »
Благодаря, защото една от педиатърките ни посъветва ако до 2-я месец не се оправи да я водим на офталмолог за да го перфорират 8O
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #64 -: Октомври 01, 2007, 16:42:54 pm »
Благодаря, защото една от педиатърките ни посъветва ако до 2-я месец не се оправи да я водим на офталмолог за да го перфорират 8O

Мари, да не те отчайвам, но при нас се отпушиха чак към 9ия месец. Можеш да отидеш при добър очен лекар - има специален масаж, при който можеш да помогнеш на самите каналчета да се отпушат и да избегнете каквито и да било интервенции. Но е доста трудоемко и се прави почти непрекъснато. На мен ми го показа лекарка, която ми обясни, че дори и да плаче, не трябва да се притеснявам, тъй като това също помага за отпушването.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #65 -: Октомври 01, 2007, 20:15:02 pm »
Благодаря, защото една от педиатърките ни посъветва ако до 2-я месец не се оправи да я водим на офталмолог за да го перфорират 8O

Мари, да не те отчайвам, но при нас се отпушиха чак към 9ия месец. Можеш да отидеш при добър очен лекар - има специален масаж, при който можеш да помогнеш на самите каналчета да се отпушат и да избегнете каквито и да било интервенции. Но е доста трудоемко и се прави почти непрекъснато. На мен ми го показа лекарка, която ми обясни, че дори и да плаче, не трябва да се притеснявам, тъй като това също помага за отпушването.
Гане, педиатърката в "Селена" ми обясни да масажирам от вътрешна страна на очите и го правя - дано да й помогна!
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #66 -: Октомври 01, 2007, 21:07:19 pm »
Доктор Birdie, аз да Ви питам пак за ваксината Превенар - днес говорих с нашата педиатърка и тя ми обясни, че тази ваксина има временен ефект. Това така ли е наистина и ако да, то колко време трае ефекта на ваксината ... и дали освен последната ваксинация на 12-15 м. възраст, по нататък следват нови реваксинации. Благодаря


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #67 -: Октомври 01, 2007, 21:30:09 pm »
Благодаря, защото една от педиатърките ни посъветва ако до 2-я месец не се оправи да я водим на офталмолог за да го перфорират 8O

Мари, да не те отчайвам, но при нас се отпушиха чак към 9ия месец. Можеш да отидеш при добър очен лекар - има специален масаж, при който можеш да помогнеш на самите каналчета да се отпушат и да избегнете каквито и да било интервенции. Но е доста трудоемко и се прави почти непрекъснато. На мен ми го показа лекарка, която ми обясни, че дори и да плаче, не трябва да се притеснявам, тъй като това също помага за отпушването.
Гане, педиатърката в "Селена" ми обясни да масажирам от вътрешна страна на очите и го правя - дано да й помогна!
Има силни доказателства, че масажите не помагат много.
Така че, с мярка...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #68 -: Октомври 01, 2007, 21:35:44 pm »
Доктор Birdie, аз да Ви питам пак за ваксината Превенар - днес говорих с нашата педиатърка и тя ми обясни, че тази ваксина има временен ефект. Това така ли е наистина и ако да, то колко време трае ефекта на ваксината ... и дали освен последната ваксинация на 12-15 м. възраст, по нататък следват нови реваксинации. Благодаря
Не, не е така. Основната схема е от 4 дози и покрива напълно децата до 6 годишна възраст. Оттам ,нататък организма може сам да се справи.
Въпроса е детето да не почине преди това от тежка Стрептококова пневмония, или сепсис, или от 10 отита да му слагат "макарички". Попитайте правещата тези наивни коментари колко деца в Бг са с "макарички" и 10-ина отити на сезон.Защото за около три години практика и опит с "Превенар", аз не съм виждал тук нито едно дете с "макарички" или хронични отити след началото на ваксинациите. Ваксината е революционна!

Какво да кажа пак?  8O
Коментарите показват незнание на основни неща... 8O
« Последна редакция: Октомври 01, 2007, 21:38:52 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #69 -: Октомври 01, 2007, 21:47:09 pm »
Значи е решено, ще я търся ваксината. А какво е това "макарички"?  :)


*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #70 -: Октомври 01, 2007, 22:20:05 pm »
д-р Бърди ,добър вечер.Днес бяхме на лекар.Диагноза - ринит с ларингит.изписаха сироп Флудитек и продължавам с Ксизал.каза,че категорично няма нужда от антибиотик.това е положението,надявам се да облекчи кашлицата и да се спи тази нощ.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #71 -: Октомври 01, 2007, 22:34:31 pm »
д-р Бърди ,добър вечер.Днес бяхме на лекар.Диагноза - ринит с ларингит.изписаха сироп Флудитек и продължавам с Ксизал.каза,че категорично няма нужда от антибиотик.това е положението,надявам се да облекчи кашлицата и да се спи тази нощ.
По-добре ли е днес?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #72 -: Октомври 01, 2007, 22:36:24 pm »
Значи е решено, ще я търся ваксината. А какво е това "макарички"?  :)
"Тръбички", които се поставят в ушите на детето по хирургичен път.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #73 -: Октомври 01, 2007, 22:46:57 pm »
да,днес следобед и надвечер е малко по добре.ще видим през ноща.проблема е повече тогава.спи и кашля. :( снощи дадах чаша топло мляко и за малко настана покой.незнам от млякото или просто случайност.нужен ли антибиотик според вас??
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #74 -: Октомври 01, 2007, 22:52:00 pm »
да,днес следобед и надвечер е малко по добре.ще видим през ноща.проблема е повече тогава.спи и кашля. :( снощи дадах чаша топло мляко и за малко настана покой.незнам от млякото или просто случайност.нужен ли антибиотик според вас??
Не знам... засега не.
Събужда ли се от кашлица?
Намаляха ли секретите от носа? меда направи "мечешка" услуга...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #75 -: Октомври 01, 2007, 23:03:50 pm »
не се събужда.секрета е гъст и намалява.да, незнам за напред как да постъпвам с даването на мед.мдаааа сама си навляках проблем с меда за съжаление.дано да ми е обеца на ухото и то голяма.доктора изказа мнение,че ще имам проблем от такъв род защото мъжъ ми е с алергии към пух, прах и полени.дали, да не я заведа в софия при алерголог?
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #76 -: Октомври 01, 2007, 23:30:56 pm »

Добър вечер Д-р Бърди,
Нуждая се от ващия съвет по следния проблем. Бебето е вече почти на 3 мес, на 05.10 ше ги навърши. На АМ е и десетина грама кърма за целия ден. Коликите й започнаха много рано, допреди 20 дена всяка вечер ревеше, топлехме, капки и т. н. Добавяме капки Лефакс към шишето, вече доста време, откакто са започнали коликите, т. е. почти 3 мес. Имам чувството че бяха съвсем изчезнали добреди една седмица, напоследък обаче пак се върнаха, доста силни, предимно вечер, точно преди да я преспя, изпружва телце, почервенява и изплаква силно, дори като и дам да сучи, пак прави така, пуска гърдата и реве, иначе тя много обича да се преспива на гърда. Днес имаше и през деня, в 12х изяде 180гр АМ, към 15ч започва да се напъва и червенее, към 16ч когато трябваше да я нахраня доста плака и не искаше да поеме шишето, изпи млякото, но след доста мъчение.
Нещо друго, което ме притеснява и моля да коментирате - при сутрешното хранене, веднага след като стане от сън, винаги, докато пие АМ се напъва много, все едно че иска да ака, но не ака, само се напъва, едновременно яде, напъва се и ръмжи, На какво може да се дължи това. После през другите хранения се случва по рядко.
През нощта, почти откакто се е родила също много се напъва, пъшка и пръцка. Понякога има доста газове.
Ака по 1 път на ден, понякога пропуска един ден, акото е във вид на рядка каша, жълто, доста обилно, Памперса пропуска винаги.
1.Тези колики вече започват да ме притесняват и ме карат да се замисля, дали не трябва да направим изследвания за лактазен дефицит и  АБКМ. Моля обяснете ми какви точно изследвания се правят за тези неща..
2. Нормално ли е така, да са изчезнали коликите и отново да се появят? Все пак нали уж са до 3 мес и трябва да изчезнат, а те при нас отново се появяват.
Какво ще ме посавтвате да направим. Нали изследването няма да навреди, да се види все пак дали не е някое от горе посочените.
Благодаря Ви и спокойна нощ

Re: Мнения на Birdie
« Отговор #77 -: Октомври 01, 2007, 23:42:44 pm »
Забравих да попитам и следното, този Лефакс, докога можем да го даваме, верно ли е, че както казва нашия педиатър, можело да се превикне към него.
Аз напоследък слагах само вечер. Без него  млякото много се разпенва, дали това не е оказало влияние да се върнат коликите отново.
Отново благодаря

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #78 -: Октомври 02, 2007, 10:56:00 am »
Значи е решено, ще я търся ваксината. :)
Ще Ви цитирам една майка от другия форум:
"...но междувременно им пуснахме изледвания на носен секрет, който показа при Елена - Streptococcus pneumonae i Staphylococcus coagulase - negative и двете в умерени количества, а при Ники - Streptococcus pneumonae в умерени количества и Стафилококус ауреус в голямо количество."

Знаете ли колко деца са се заразили от тези две деца във всекидневните им контакти? И колко възрастни могат да се (и са се заразили)? И колко от вторично заразените предават по детските градини? После говорят за "градински сополи"...

Срещу именно тези щамове Стрептокок е ваксината "Превенар".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #79 -: Октомври 02, 2007, 11:03:44 am »
докторе да се отчета за изкараната нощ.до едно време спокойна спа, към 1 отново се започна с кашлянето и така на периоди до сутринта.спи и кашля.едва я събудих за глътка вода.днес се появиха и червените петна по бузите.на крачка сме от урбазона  :(
17.01.2005                                                                              21.11.2013