0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Количките
« Отговор #100 -: Юли 12, 2007, 17:27:07 pm »
Те двойните гуми, мисля на всички колички могат да се застопорят. Аз моите ги "пускам на свобода", когато сме на гладко. Иначе ги застопорявам.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Количките
« Отговор #101 -: Юли 12, 2007, 17:48:55 pm »
Касита, много ми харесва тази количка за ваште юнаци - давай смело! Ако имаш нужда от помощ по германско - свиркай - а пък може и Гането да помогне, ако има време  :)
Може също и щатски сайтове да разгледаш - там цените са направо сладки - но остава проблема с изпращането - трябва частно лице да ти я изпрати ...

Аз дълго се чудех коя, каква и защо - и си харесах тази

И цената ме устройва и това, което предлага - ама вярно при единичните има повече избор

Къде я намери СТ 02?
И Надин се е спряла на нея, но фирмата вносител твърди че не ги внасят вече.

Хе-хе! И там съм история - харесала си бях тая количка някъде от зимата  :D, ма изчаквам - рано ми било...
Е, добре - стана време - но сега няма колички пък - звъня навсякъде - свършили; внос - не се знае точно кога. Ама аз не се предавам лесно - звъня на вносителите и след като ми казаха, че ще има внос чак юли, евентуално  :? случайно изникна по време на разговора, че тази количка я има в магазина в Кърджали - ами, дайте ми телефона де! Е, дадоха ми - позвънях - много любезни хора - на другия ден ми я изпратиха с наложен платеж и куриерска такса от около 17-20 лв. (не помня точно). Сега съм щастлива и доволна  :D
Лошото в случая е, че загубих телефона на добрите хорица от Кърджали, но може Надин да звънне на вносителите (Атекс ООД, тел. 862 4531, email - atex@techno-link.com) и да попита къде в страната я има по магазините и конкретно за телефона на магазина в Кърджали  :D
Ей, аз май се поувлякох  :D
*
Re: Количките
« Отговор #102 -: Юли 12, 2007, 17:51:53 pm »
Bora82, благодаря ти от нейно име. Сигурна съм, че и тя ще го направи лично, веднага щом види инфото.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Количките
« Отговор #103 -: Юли 12, 2007, 18:11:44 pm »
Бора, слънце! Благодаря ти за инфото!
Леле, абе голям зор с тоя модел. И вчера ми казаха, че
нямало внос от този модел от 1 година близо 8O

Още веднъж благодаря, и мисля утре да им звъня :D
« Последна редакция: Юли 12, 2007, 18:17:28 pm от Nadyn »
*
Re: Количките
« Отговор #104 -: Юли 12, 2007, 18:17:45 pm »
Каси,
бяхме на раzходка и zатова се включвам толкова късно.
Аz лично не бих купила неЩо по интернет, беz преди това да съм го видяла в действителност. ОЩе повече става въпрос zа толкова скъпа веЩ. Бих искала лично да се убедя дали ми харесва материята и, лесна ли е zа управление, да видя как се сгъва и раzгъва, да пробвам да я вкарам в багажника на колата. Освен това как при доставка от чужбина Ще се реШи проблема с гаранцията(ако се счупи неЩо)?
Съвета ми е да раzгледаШ моделите, които се предлагат на българския паzар и да иzбереШ неЩо подходяЩо. Няма смисъл да се харчат много пари zа комбинирана количка, а и те винаги са тежки. След 6-я месец децата не искат да лежат и се опитват да иzучават света навън. В 8 месец вече се воzят спокойно в лятна количка (стига да го поzволява сеzона, раzбира се).
Купи си евтина, но стабилна zимна количка (може и 2ра употреба), а след това си вzеми лека, маневрена и хубава лятна количка, която Ще полzваШ поне 2 години.
Аz така направих.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Количките
« Отговор #105 -: Юли 12, 2007, 18:24:51 pm »
Таня, благодаря ти за съветите. Ще помислим и ще решим с мъжа ми. Не виждам каква друга от Бг да си купя освен Бертони или Чиполино с чувалчета за зимата и така.  :(


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Количките
« Отговор #106 -: Юли 12, 2007, 23:56:52 pm »
питахте за зимно бебе без зимен кош.
моето бебе се роди края на юни, тоест, през зимата беше на 5-6 месеца, което си го прави по същество и зимно бебе - трябваше му топлина и защита.
не съм купувала т.н. "зимен кош" - тия, твърдите, дето са като ванички - защото повечето от тях стават за деца до 4 месеца, а моето щеше да е на 5-9 в този зимен период. купих си количка, която пада до напълно легнало положение и има сравнително добра защита от към главата. след това си купих зимно чувалче отделно (за 16 лева, мерси, мармот!) и бебето си беше идеално вътре.

Kassi, безкрайно ти се учудвам на голия ентусиазъм, ей богу!
количката нямало да влезе в асансьора, нямало да влезе през вратата на апартамента, ама това май хич не те тревожи?
спри се и помисли малко. разбрах, че си на висок етаж. имаш ли идея как ще се мъкне количка 20 кила по стълби? винаги ли ще имаш втори и трети човек с теб да помага? а с кола някъде няма ли да ги водите тия бебета, как, ако не влиза в багажника?
помисли за тия неща - сега се хвърчи в облаците и сърбежът от предстоящите бебешки покупки е много силен, знам. после идва реалността, а тя не е лесна и не си я затруднявай допълнително :)
 
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Количките
« Отговор #107 -: Юли 13, 2007, 09:01:18 am »
Jam аз питах за зимното бебе без зимен кош и за това ти благодаря за отговора, твоите съвети са безценни защото си личи, че са от Личен Опит. Мога ли да те помоля да сложиш снимка или да ми опишеш какво е това зимно чувалче, което си си взела отделно, тоест то аксесоар към количките ли е или е вид дрешка? / като т.нар. космонавти/
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Количките
« Отговор #108 -: Юли 13, 2007, 09:13:55 am »
Kassi, безкрайно ти се учудвам на голия ентусиазъм, ей богу!
количката нямало да влезе в асансьора, нямало да влезе през вратата на апартамента, ама това май хич не те тревожи?
спри се и помисли малко. разбрах, че си на висок етаж. имаш ли идея как ще се мъкне количка 20 кила по стълби? винаги ли ще имаш втори и трети човек с теб да помага? а с кола някъде няма ли да ги водите тия бебета, как, ако не влиза в багажника?
помисли за тия неща - сега се хвърчи в облаците и сърбежът от предстоящите бебешки покупки е много силен, знам. после идва реалността, а тя не е лесна и не си я затруднявай допълнително :)
 

Мда, ентусиазъм за нищо не ми липсва. :D Ще видиш после като подхванем темата за леглата, сега излислям модели, проектирам и ще ги правя по поръчка :wink:!
Защо да ме тревожи, че няма да влиза в асансьора и през вратата количката, като то е ясно, че няма и че тя ще стои долу или когато съм с мъжа ми той ще я качва сгъната. Примирила съм се. Просто съм приела, че ще имам тези неудобства и това е. Дори и на нисък етаж да съм, пак ще ползвам асансьор с бебетата и ще ги качвам отделно от количката. Относно излизането на разходка, се допитах до доста близнашки майки, почти няма такива, които да излизат сами на разходка с двете бебета. По простата причина, че не можеш да свалиш едновременно две бебета, чанти и тем подобни, та дори и количката да стои долу във входа. Иначе в багажника ще влиза, за тая цел ще сменим колата с нова-комби. Относно килограмите, казват, че 18кг. е нормално тегло за такава количка. Естествено, че е тежка, но имам ли избор? Бертони и Чиполино също няма да влизат в асансьора и сгъването им е безумно. :x Права си за разходите, давам си сметка какво е сега и какво ще е после, при това двойно  :lol:.
Благодаря за съветите!  :D
« Последна редакция: Юли 13, 2007, 09:20:05 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Количките
« Отговор #109 -: Юли 13, 2007, 09:18:52 am »
Мога ли да те помоля да сложиш снимка или да ми опишеш какво е това зимно чувалче, което си си взела отделно, тоест то аксесоар към количките ли е или е вид дрешка? / като т.нар. космонавти/

нямам снимка под ръка, ще го опиша. това нещо се нарича чувалче за количка, продава се отделно от количката, но по същество е аксесоар, а не дреха. бебето си е облечено с космонавта, а допълнително го напъхваш в този чувал и целия пакет се слага в количката :) ето тук има показан такъв чувал, но моят не е марка Джордани, като показания, и не струва 43, а само 16 лева. български е.
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/3_171/products_id/966

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Количките
« Отговор #110 -: Юли 13, 2007, 09:19:37 am »
Това е zимно чувалче


Иzвинявам се, jam вече е дала линк  :oops:.
« Последна редакция: Юли 13, 2007, 09:39:47 am от tanja »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Количките
« Отговор #111 -: Юли 13, 2007, 09:22:57 am »
Вижте това. Изглежда страхотно. Една майка има такава в Германия и е много доволна. Аз направо се влюбих в нея.  :lol:

http://cgi.ebay.de/Super-Kombi-Zwillingswagen_W0QQitemZ200126591838QQihZ010QQcategoryZ23629QQrdZ1QQcmdZViewItem


А това е сайта, има първа и втора употреба. Е, не е честно да имат такъв избор там.



http://baby.search.ebay.de/zwillingswagen_Baby_W0QQcatrefZC6QQfromZR4QQsacatZ12081
« Последна редакция: Юли 13, 2007, 09:38:34 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Количките
« Отговор #112 -: Юли 13, 2007, 10:00:32 am »
Каси,
и в БГ има on-line борса zа втора употреба http://www.prodavalnik.com/. Е, не е толкова голяма, но пак е неЩо  :wink:.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Количките
« Отговор #113 -: Юли 13, 2007, 10:15:46 am »
Таня, благодаря ти, но там в момента има само една количка за близнаци-Чиполино-втора употреба 250лв.
Ти нали живееш в Германия. Може ли да ми кажеш, как става поръчката оттам за Бг? Изобщо възможно ли е по интернет да се поръча количка и каква е гаранцията? Примерно от този сайт, как да поръчам доставка и да я платя.  :( Благодаря ти много.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Количките
« Отговор #114 -: Юли 13, 2007, 10:31:28 am »
Не всички, които продават са склонни да иzпраЩат стоката иzвън Германия (това zа частните продавачи). Но има някои, които са съгласни.
За да се купи неЩо от ebay ти трябва регистрация. След това наддаваШ от първоначално zададената цена и ако няма някой, който да даде повече, ти купуваШ стоката на цената, която си дала.
Всеки продавач е обявил предварително какъв начин на плаЩане приема (електронен, банков превод, кеШ при отиване на място zа стоката или КеШ в момента на получаване от куриерската фирма). Ти плаЩаШ и след това я получаваШ по поЩата или друга куриерска фирма.
На веЩи втора употреба не се приемат рекламации (т.е. не можеШ да върнеШ стоката) и не се дават гаранции. Но продавачите са длъжни да опиШат вярно състоянието на продаваната стока.
В редки случаи продавачите zадържат парите и не праЩат стоките. Стига се до съд, но не е сигурно дали Ще се получат парите обратно.
Мене до сега не са ме лъгали и съм получавала zакупеното.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Количките
« Отговор #115 -: Юли 13, 2007, 10:42:26 am »
Таня, благодаря ти. Изглежда ми доста сложно!  :(


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Количките
« Отговор #116 -: Юли 13, 2007, 10:56:37 am »
Не е чак толкова сложно, дори си е голяма тръпка в последните секунди когато наддавате повече хора (тогава цените се вдигат няколко пъти от първоначалната)... Случва се да се купят наистина нови неЩа zа няколко евро.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Количките
« Отговор #117 -: Юли 13, 2007, 11:06:06 am »
Като за начало, нямам регистрация, нямам такава карта и не знам немски език :(


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Количките
« Отговор #118 -: Юли 13, 2007, 12:11:34 pm »
Здравейте момичета!
И аз да споделя мнение. :)
Вярно,че няма голям избор за близнаци.
И ние сме с "Чиполино-Twiny",да ви кажа честно,много съм доволна!
Аз имах много големи претенции,гледах абсолютно всичко,гумите,дръжката,височината...и какво ли още не!
Тук нищо не ми хареса,чак един ден ревах от яд,че не намирах точно каквато исках! :oops:
Най-накрая сестра ми ми я донесе от България,много ми хареса!
Тежка е,но пък стабилна!А това е важно!
Сега не бих я сменила с никоя друга! :)
« Последна редакция: Юли 13, 2007, 12:15:33 pm от sami »


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Количките
« Отговор #119 -: Юли 13, 2007, 14:11:15 pm »
Като за начало, нямам регистрация, нямам такава карта и не знам немски език :(
Ако си добре с английския www.ebay.co.uk