0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Количките
« Отговор #1020 -: Януари 14, 2011, 13:57:50 pm »
Дидон, няма разлика между кош за кола и кошница. Едно е също е - стол за кола 0-13кг.
И задължително се монтира обратно на движението не заради еърбега (същият се изключва ако там ще е столчето или се слага някъде където няма ейрбег), а за да се избегне риска от счупване на врата на детето при рязко спиране, така наречения камшичен удар.


...Да,съгласна съм и за това с гръбнака и врата,абсолютно вярно е...
...значи,цитирам "...можете да изберете или бебешка кошница,която може да бъде пригодена да пътува с гръб към движението,която може да се ползва и за носене на новороденото,или приспособяемо столче,което може да се обърне напред,когато бебето ви стане достатъчно голямо и тежко ..." д-р Сопк,страница 501/най-новото издане...
   Това изречение ме навява на мисълта,че има разлика...В смисъл аз наистина съм виждала изключително малки кошници.Не съм търсила още конкретно,но ме вълнува,защото понякога търговците са некомпетентни и не могат да ти отговорят на всички въпроси...


Между другото интересното е,че в книгата пише още:
    "от гледна точка на безопасността,средното място на задната седалка е най-доброто за хора от всички възрасти"

  А еърбега не го коментирам... пак цитат "много е важно бебета и деца до дванайсет години никога да не се возят на предната седалка на автомобил,който има въздушни възглавници/каквато в случая е почти всички нови автомобили/Въздушните възглавници спасяват живота на възрастни хора,но се надуват със сила.която може да предизвика сериозни наранявания и дори смърт на дете...


  Да не ме разберете погрешно...
  Цитирам безпристрастно според мен полезна информация.Всеки да се съобрази с нея по най-правилиня за него начин
*
Re: Количките
« Отговор #1021 -: Януари 14, 2011, 14:08:20 pm »
Д-р Спок скоро не е издавал книги. :wink:
Независимо, че имаш най-новото издание просто си направи справка от коя година е книгата. Нещата доста са се променили.
Естествено, че ти ще избереш най-доброто за детето. Имаш време, чети, проучвай.
Тук можеш да видиш кои модели столове в различните категории какви оценки имат през годините. http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx?ComponentId=29903&SourcePageId=31900
*
Re: Количките
« Отговор #1022 -: Януари 14, 2011, 14:28:10 pm »
Е,той д-р Спок е починал... благодаря за инфото...
Re: Количките
« Отговор #1023 -: Януари 14, 2011, 14:34:28 pm »
Ей, аз не съм казала, че няма да купя кошница за кола - просто събирах мнения дали да е съвместима с шасито на количката.
А за това, че до сега се пренасяхме в зимен кош - ами първо, че при изписването ни пътувахме 400км до Бургас и по-удобния за бебето вариант беше - зимния кош! И второ - че излизането ни е общо взето много рядко така или иначе все още де  :wink: Тепърва ще започнем с по-сериозни разходки и с колата, и с количката, та затова засега не съм купила подобно нещо!
И знам, че няма да ми се размине, защото ние ще сме "пътешественици" и то самички двамата!
И да - наясно съм за безопасността, но досега сами в колата не сме се возили - все сме двамата отзад  :wink:
Благодаря ви за мненията на всички! Както винаги ми помогнахте да взема решение!